Můj první vyvolávaný porod

Porod

Před porodem jsem si hodně pročítala deníčky,tak jsem se rozhodla,že taky napíšu o svém porodu :)


1 komentář


4 komentářů

Těhotenství probíhalo dá se říct klidně. Do 5 měsíce jsem si užila nevolnosti, kdy jsem i pár kilo zhubla, což mi při mé postavě vůbec nevadilo:) Všechny vyšetření probíhaly dobře a já jsem až do Vánoc mohla pracovat. Termín jsme měli podle MS 20.2.2013.

V 35. týdnu malej nebyl pořád otočený hlavičkou dolů, tak nás doktor už předal do porodnice na kontroly. Doporučil mi císaře. Měla jsem z toho strach a normálně bych rodit rozhodně zadečkem napřed nešla. Docela mě mrzela představa, že půjdu na císaře, ale nějak jsem se s tím smířila a začala o tom zjišťovat věci. V 38. týdnu nás ale čekalo překvápko, malej se umoudřil a otočil se správně. To jsem zase začínala mít strach z přirozeného porodu, už jsem si zvykla na myšlenku, že to půjde císařem. Začala jsem se teda připravovat na porod, moc jsem se těšila a zároveň bála toho jaké to bude.

Od té doby jsem se už zkoušela o popohnání porodu pitím maliníku, sexováním každý den :) horké koupele, úklid bytu, dlouhé procházky, ale malému se prostě nechtělo. Čím víc jsme byli blíž k termínu, tím větší už jsem měla strach a každý večer doufala, že už mě to v noci vzbudí a pojedeme, ale nikdy nic. Začínala jsem se bát, že budu přenášet a budou mi muset porod vyvolat, což se taky stalo.

27.2.2013 o půl 7 ráno jsem měla nástup do porodnice, na chodbě jsme se potkali ještě s jednou paní, takže jsme šli společně, tak si nás tam hned ve dveřích rozdělovaly porod.asistentky.Ta naše byla naprosto úžasná a moc mi pomohla! Převlekla jsem se, vzala si do košíčku pár věcí(které jsem nakonec stejně nevyužila) a šla na vyšetřovnu na ktg u kterého jsme začaly sepisovat nějaké ty papíry. Přišla nám do toho doktorka, ať si už jdeme na por.box a doděláme to tam, že už zavede tabletku, ať se nezdržujeme. Vyšetření od doktorky bylo docela bolestivý( jsem si říkala no paráda, už toto mě bolí, no to ten porod bude teda nářez).

Nález pořád stejný, tak tam šoupla tabletku a že budem 2 hodinky čekat jestli se něco bude dít. Hodinku jsem ležela napojená na ktg, pohoda, vysmátá, jsem si připadala jak na hotelu. Bylo mi dobře, přítel mě obskakoval, já si ležela pod peřinou a poslouchala srdíčko, vyřídila poslední smsky a kecali s přítelem o tom co bude :)

Pak přišel klystýr, byla jsem z toho špatná, protože mě to nějak moc neprohnalo, měla jsem pocit, že je to nějak špatně, taky jsem pak na ten záchod chodila ještě několikrát..Už mě začalo pobolívat břicho, ale nevěděla jsem jestli z toho nebo už to začíná, pak mě vyšetřila doktorka a že píchnem vodu, že se to pěkně rozjíždí - tím sranda přestala. To bylo před 9 hod. Bolesti nastoupili hrozně rychle a rychle za sebou. Nečekala jsem, že jen co rozdýchám jednu přijde další tak rychle, začalo to co minutu, max. dvě.

Zkusila jsem vanu, ale neuseděla jsem to, tak jsem vlezla na míč do sprchy a tam jsem byla většinu času. Kolem 11 jsme museli naměřit ozvy, to už jsem sotva lezla a vydržet v poloze leže bylo hrozný, naštěstí mě dlouho netrápila a pustila zpátky do sprchy, tam jsem mezi bolestmi usínala, byla jsem hrozně vyčerpaná, přicházelo to snad po půl minutě a dlouhé bolesti.

Ke konci už jsem nějak i povolila nohama, jak jsem byla vyřízená a z toho balonu sjela. Začala jsem krvácet, tak jsem se vrátila zpátky na box, zeptat se PA jestli je vše v pořádku (spadnutí jsem nepřiznala, jen že krvácím) a bylo, no tak že natočíme půlhodinový monitor, to se mi udělalo zle úplně, málem jsem na to lehátko ani nevylezla, bolesti sílily a já už v tom největším cítila, že tlačím, tak jsem už naříkala, že si ani nelehnu na bok, natož abych tak vydržela půl hod. naštěstí mě teda PA první prohmátla a jejda, my už jdeme rodit.

To bylo něco po 13 hod. Tak si lehněte na záda a můžete tlačit. To jsem se vyděsila, nechápala jsem že jako už? Nikde nikdo nebyl, PA se začala pomalu chystat a přitom mi vysvětlovala jak mám dýchat. Musela mi to zopakovat protože jsem nějak nevnímala. Tak jsem to zkoušela, ale malý jen nakoukl a zase zalezl. Mezitím se por.box začal pomalu plnit lidmi, ani nevím kde se tam vzali.Tak dvě tři kontrakce mi trvalo než jsem přišla na to, že musím tlačit opravdu až nadoraz a pak to šlo. Jenže už ta doba mezi kontrakcema byla docela dlouhá, tak mi na poslední zatlačení něco píchli a na jedno zatlačení už byl malej celý venku.

Myslela jsem si, že mi exploduje snad úplně všechno. Cítila jsem hroznou bolest a pak úžasnou úlevu. Odrodila mě PA, doktorka přišla až na šití. No a to teda stálo za to. To když jsem cítila hlavičku už v porodních cestách, když už byl skoro venku, to jsem cítila jako velký tlak, pak jsem zatlačila, jedna paní mi pomáhala držet nohu a tlačila do boku břicha, cítila jsem ostrou bolest(PA mě nastřihla a to teda bolelo) a bylo po všem, už jen úleva. Narodil se v 13:24 hod. takže nějakých 20 min trval porod.

Malej trošku zaplakal a hned jak mi ho přiložili na břicho byl ticho a jen koukal okolo :) Bylo to úžasný. Během chvilky mi ho vzali a pak už byl jen s přítelem, který na něho dohlížel při vážení, měření, koupání atd..Placenta odešla hned. Přišlo na řadu šití, myslela jsem, že už to ani nebudu vnímat, ale teda jooo. Bála jsem se umrtvovací injekce, ale tak tu jsem teda necítila vůbec. Pak to štípalo, vždycky jsem doktorce nadskočila, tak jsem se omlouvala, ale jinak to nešlo. Kousala jsem u toho do peřiny.

Hodně jsem prý krvácela, tak to bylo na dýl. Ještě k tomu musela odejít k vedlejšímu porodu, tak jsem to šití měla přerušené. Ani nevím kolik stehů jsem měla dohromady.Tak dva tři stehy mám nahoře u moč. trubice ( kvůli tomu mě ještě vycévkovala, ikdyž jsem se ji snažila uprosit, chtěla jsem se tomu vyhnout, taky nic příjemného) a pak tak 7 stehů po nástřihu. Trvalo to tak půl hodinky.Pak mi přišla PA pomačkat břicho ( za tu dobu pak asi ještě 3×) aby ze mě vyšlo co nejvíc.

Ta bolest byla hrozná, opravdu se do toho opřela a udělala to pořádně, myslela jsem že u toho umřu. Zase jí ale musím poděkovat, že to udělala fakt pořádně, protože jsem pak skoro vůbec nekrvácela, spíš jen takové špinění, už od druhého dne.

Pak už nás nechali jen odpočívat a užívat si malého, který pořád jen koukal a byl tak hodný! Já jsem po dvou hodinách dostala oběd :)(rajskou polévku a maso s rýží) a pak už nás převezli na šestinedělí :).

Při těch největších bolestech a tlačení jsem si říkala, pane bože jak toto někdo může absolvovat dobrovolně ještě jednou a mít ještě další děti?? Říkala jsem si, že toto rozhodně nezapomenu, ale už o tom skoro nevím, už mi to připomínají jen hojící se stehy a když se podívám na to krásné miminko, tak všechna bolest je úplně zapomenuta.

Malého miluju nade vše a stálo to za to :)

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 16.03.13 00:16

Jeee mám docela z porodu strach :lol:, ale co pro ně neudělat, ze? :srdce: určitě to stojí za to ;)
Přeji všem mooooc zdravicka!!!

 
mmiška
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 16.03.13 09:02

Krom toho upadnutí ve sprše jsem si připadala jako bych četla příběh o svém porodu :palec:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.03.13 09:33

Mě fascinuje jak všude vyvolávají jinak… u tebe to udělali šup šup a mě zavedli tabletku a poslali mě spát (přišla jsem v 6 večer). Tobě šoupli tabletku a šla jsi rovnou na porodní box. No možná kdyby to tak jako u tebe bylo všude. Vyhla bych se těm šílěným 48 hodinách a CS. Ale tobě gratuluji a přeji hodně zdravíčka vám oboum. :) :kytka:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 16.03.13 11:03

Gratuluji k překrásnému chlapečkovi :)!Taky jsem měla vyvolávaný porod ale tedy o hodně delší a řekla bych i horší, takže jsi to zvládla ještě moc dobře :hug:

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 16.03.13 15:08

Krásný deníček :potlesk: Každopádně vám gratuluju :palec:  :kytka:

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 16.03.13 19:15

Též sem ve sprše spadla z míče, jsou to potvory klouzavý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gratuluji k miminku :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.03.13 21:23

Gratuluju k miminku :kytka:

ta fotka dítěte, co mu na hlavu proudí voda z kohoutku mi přijde teda ukrutná :( mázek má hodně enzymů užitečných pro pokožku a koupání není prospěšné. stačí otřít a nechat vstřeba. ale hlavně tak těsně po porodu, kdy má dítě co dělat, protože zrovna překonalo obrovskou cestu, to je opravdu zbytečná zátěž…

 
Sefa
Kecalka 465 příspěvků 16.03.13 21:39

Taky gratuluju k miminku :kytka: :srdce:…připomnělo mi to můj vyvolaný porod 27.1 2012 :)

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 16.03.13 21:43

Gratuluji k miminku :kytka: Hodně zdravíčka vám všem.

Příspěvek upraven 16.03.13 v 21:44

 
Pepina7  16.03.13 21:54

Taky mi druhý porod vyvolávali a zabralo to tak rychle jako tobě :potlesk:. To buď moc ráda, jak to dopadlo. Znám spoustu maminek, kterým to tak dobře nezabralo, trápily se třeba tři dny :zed: a skončily na císaře nebo na kleště :evil: - a to je potom malér!!! Užívejte si krásného synáčka!!!

 
Verušákk
Stálice 89 příspěvků 17.03.13 20:55

Ahojky taky jsem si říkala že už rodit nikdy nebudu když se narodil první syn a 28.12.2012 se mi narodila dcera a to mám doma už 2 chlapáky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
reguli
Kecalka 272 příspěvků 18.03.13 06:31

Ahojlky, ja to mela uplne stejne, s tim rozdilem, ze se maly narodil 13.50 a byla jsmem dotrhana i zevnitr. Pamatuju, ze to byla hruza, nastup bolesti hned po minutach, kdy clovek nevedel, kde se vrazit.No,slibovala jsem si, ze nikdy vic, ale po roce uz zase pomyslim na mimi.No snad to preziju :D

 
michalka30
Kecalka 441 příspěvků 18.03.13 09:38

Gratuluju k miminku. Přeju hodně zdraví oběma.:kytka:
Máme tři děti a všechny porody mi vyvolávali. Třeba to bude počtvrté přirozenou cestou. :mrgreen:

 
RoseOfRed
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 23.03.13 17:21

Ja jsem rodila prvni 26.2.2013 a porad si rikam ze po dlouhem bolestivem porodu dalsi dite nechci a kazdy rika jak tu bolest zapomenu ale u me to asi jen tak neprejde :nevim: mozna za 10 let :lol:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:41

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama