Můj první vyvolávaný porod

Porod

Často pročítám deníčky a vzpomínám na svůj první porod. Už mám za sebou dva, ale o druhém až v jiném deníčku :D

Termín porodu jsem měla 7.4.2010. V pondelí jsem šla na poradnu jako každá druhá. Byla jsem 38+5tt a už jsem byla docela nervozní, co bude, a že už se mi to sakra blíží. Na vyšetření mi můj dr oznámil, že se mu nelíbí můj tlak, tudíž to budeme muset vyvolat. Ptal se, zda můžu přijít ještě dnes s věcma a půjdeme na to. bByla jsem v šoku a řekla jsem mu, že mi to pasuje spíš až na další den ráno. Tak jsme se i takhle dohodli. Vyšla jsem z ordinace a začala brečet jak malá. Přítel nechápal, která bije. Tak jsem mu to řekla a šli jsme domů.

Byla jsem od té kontroly tak nervózní, když jsem věděla, že zítra už to bude. Ani jsem nezahmouřila oka. Ráno mi bylo zle od žaludku z nervů. Vstali jsme a na 7h jsme byli přijati, tedy spíš já a přítele poslali domů s tím, že až to bude, zavolám mu. V půl deváte dopoledne mi zavedli první tabletu a čekalo se, co dál. Asi po hodině začaly mírně bolesti totožné s ms bolestmi. Ale to bylo taky vše. Ležela jsem na hekárně a čekala a čekala. Asi ve 4h odpoledne to vše ustalo a ani monitor nic neukazoval. Tak mi Dr řekla, že to necháme na další den, že mě nebudou trápit. Tak jsem si v klidu usnula. Další den ráno v 5h přišel opět jiný dr a povídal, že se podívá, jak jsem na tom. Nechápala jsem, co chce vyzkoumat, když se nic nedělo a sami mě nechali spát bez čehokoliv, co by porod mohlo vyvolat.

Tak mě zkontroloval a udělal Hamiltona bez toho, aniž by se mě zeptal. Bolelo to jako čert. Odešel se slovy: „Uvidíme na kolik jsem to vaše dítě vytočil.“ Nic se nedělo a po 2h přišla jiná dr a kontrolovala stav. To taky bolelo, jak nevím co. Snažila se mi roztáhnout cípek! Vyjekla jsem, že to bolí a ona mi řekla, že neví, co budu dělat až budu otevřená na 10 prstů, když tu hejkam u dvou prstů. No nic, píchla mi vodu a že už to půjde. Taky že jo. Bolesti hned po 5 minutách, ale tak jako napřed to šlo, a pak hned docela silné. Sestry si procházely hekárnou jen tak, aniž by se zeptali, co a jak, tak už jsem byla nepříjemná a říkám sestře, že už to cítím a že je to dost nepříjemné, že už ani sedět nemůžu.

Na to mi odvětila, že to není možné a že mi teda natočí monitor. Tam nebylo vůbec nic a říká, že asi budu trošku hysterka. Si říkám, ty jo, to má být jako co tohle? Přišla za pět minut a já se už celkem dobře svíjela, tak se zeptala, jestli vážně něco cítím, tak říkám, že jo a dost. Tak další monitor a říká, no nic tu není, jděte zpět. Já říkám, ať zavolá dr, že chci, aby se podívala a že chci slyšet i jiný názor. Říká, no tak tedy jo, já ji někde seženu. Ty xichty u toho. Doktorka přiběhla, co jako se děje, tak říkám, že už to nemůžu celkem vydržet, že se něco děje a každých 5 minut.

Tak mě prohlídla a říká, no jo, vy jste na 5 prstů otevřená, tak honem volejte přítele a jdeme na to. Šla jsem do sprchy na míč, to mi neskutečně pomáhalo, mezitím dorazil i přítel. Ani nevím, jak jsem došla na sál, ale už jsem ležela na té koze a sestra říká, že musím chodit, aby sestoupila hlavička, a šla si číst časopis. Jo ještě mi vlastně píchla oxitocin a šla si vesele na kávičku. Přítel mi hrozně pomáhal a to tím, že mě držel, abych sebou nešvihla a pořád mi připomínal, že mám dýchat. Kontrakce byly nesnesitelné a hrozně se mi klepaly nohy, že kdyby mě vážně přítel nedržel, tak ležím na zemi. Asi po 20 minutách mi sestra přišla říct, že už se mi jde věnovat, že se podívá na stav. Zvedla mi tu jejich nádhernou košili a říká: „Musíte ještě chodit a pokud ucítíte tlak na konečník, tak to hlaste, to bude ono.“

Já si říkám, jako to ještě není ono? Já se z toho asi po…no přišla jedna kontrakce a už jsem to cítila a dost teda. Tak křičím, že už asi rodím a ona, že teď se dívala. Říkám, že snad musí být vidět i hlava. Tak se zase podívala pod košili a začala křičet, honem na kozu, vidím hlavičku! Tak mi přikurtovali nohy a už se šlo tlačit. Jednou jsem zatlačila, nic. Podruhé mi dr říká, že mě vycévkuje, že mám asi plný močový měchýř.

Ještě mi udělala nástřih, který jsem vůbec necítila. Poté čekala na cévku a já si začla z vesela zase tlačit. Podruhé vylezla hlavička celá a na potřetí celé tělíčko. Takže 31.3.2010 v 17h 39+0tt se nám narodila první dcera Vaneska s mírami 3000g a 50cm. Tak se držela pupeční šňůry, že měli problém ji vůbec odendat ručku :D Šli ji vážit, měřit apod.

Já zatím čekala na porod placenty. Hodně jsem krvácela a nakonec po 40minutách mi placentu násilím vyrvali a musím podotkout, že to bylo horší jak samotný porod! Měla jsem placentu přirostlou k břišní stěně. Po prozkoumání placenty, zda je celá, mě zašili a bylo to. Dvě hodiny na sále jsem ležela a nemohla uvěřit, že už to mám za sebou. Kazdopádně takový strach z porodu, jaký jsem měla já, snad neměl nikdo.

V závěru můžu říct, že jsem měla krásnej porod. Nic až zas tak strašného se nestalo, abych se bála jít do druhého dítka. Nicméně druhý porod byl horší, ale jak je vidět, opět ne taková katastrofa, abych do toho nešla znovu :D Teď čekáme třetí mimčo a na porod se moc těším.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bara 1  11.06.13 04:53

:kytka: krásný deníček :hug: :hug:

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 11.06.13 07:23

:hug: gratuluji, i já měla neskutečny starch z porodu, nakonec jsem šla sc, hodně štěstí do dalšího porodua miminka :potlesk:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 11.06.13 08:07

Osobně za sebe můžu říct, že třetí porod byl „nejlepší“ :) Měla jsem všechny císařem a kdyby to šlo, jdu i do čtvrtého :) Držím palce ať je všechno v pořádku :) Ty naši drobečci za tohle všechno stojí :)

 
Mišanila  11.06.13 10:31

Důležité je, že tě to neodradilo a nato, že to bylo vyvolávané to proběhlo relativně dobře a dopadlo to dobře ;)

Jinak chování a přístup personálu hrozné, v takové porodnici bych rodit nechtěla, problém je, kde najít lepší…
Ale já jsem asi náročnější, takže celý porod mně přijde takový…oxytocin, poloha na koze, přivazování nohou, takže musí být nástřih (ale někomu to asi nevadí), pak rvaní placenty za živa…

To se snažili udělat jedné známé, seřvala je a uspali jí u toho. Ale to byla paní doktorka, u jiných se asi tolik nesnaží…

 
Uživatel je onlineradka101
Kelišová 5640 příspěvků 54 inzerátů 11.06.13 10:40

:mavam: Hezky napsané :hug: :hug: :hug:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 11.06.13 11:56

Kdes prosím tě rodila? Jako jestli je pravda co píšeš, a sice „šla si udělat kávičku“ atd., tak to by se mi teda těžce nelíbilo a být toho víc, tak si snad podám stížnost. Mně se taky PA nevěnovala 24/7, taky mi to vadilo, že mě vyšetřila jednou a pak najednou že rodím, ale tohle??? :think: Jinak pokud jsi byla nějak hysterická nebo neposlouchala, co říkají, tak třba byly takový proto??? Tys jo, díky za personál z FN Olomouc, tam byli všichni úžasní :nevim:

 
mila.dka1
Závislačka 3359 příspěvků 66 inzerátů 11.06.13 12:17

Přesně tohohle přístupu sester jsem se bála. Naštěstí u mě to bylo jinak, sice se přišly podívat tak jednou za hodinu, ale byly milé a bylo vidět, že jsou tam pro mě. A ta rychlost, když za mnou běžely po zazvonění…jako by šlo o život ;)
Vyděsilo mě, že ti kurtovaly nohy? Hrůza! U nás byly nohy volně položeny, ale je fakt, že o nohách jsem při porodu vůbec nevěděla, kdyby mi je přivázaly, asi bych o tom ani nevěděla. ;)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 11.06.13 14:17

Krasny denicek :hug: :kytka:

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 11.06.13 14:44

@mila.dka1 tak mi třeba u tlačení strašně vadilo když sem nohy neměla přivázané a sama sem si to vyžádala :nevim: vyhovovalo mi to tak víc a nebolely mě tak záda :mrgreen: ale já sem asi divný případ :lol: a hlavně po prvním porodu kdybych je neměla při šití přivázané tak bych asi dr kopla jak to bolelo(pro mě to bylo pomalu horší něž porod)

 
Ariadne
Echt Kelišová 8439 příspěvků 11.06.13 15:14

Ještě nemám porozeno, ale chovat se ke mně takhle personál, tak se teda ozvu, ptž to ani od doktorů, ani PA nebylo moc profesionální a empatické. Navíc mě teda docela vyděsilo to rvaní placenty. No alespoň zase vím, na co si dát v porodnici pozor.

Jinak hlavně, že jste s dcerou byly v pořádku :palec:

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 11.06.13 16:49

Krásně popsané… :palec:
Jen mě teda zaráží ty arogantní kravky v těch porodnicích!!! Oni jsou tam od toho, aby povzbuzovaly a pomáhaly a né, aby Ti někdo říkal, že jsi „asi hysterka“ a ještě měla ksichy!
Obrovská gratulace k děťátku :kytka: T
Ty PA bych vzala po hlavě!!!

 
plrenatanadamirek
Stálice 59 příspěvků 11.06.13 19:21

Velice pěkný deníček :) akorát ten personál no hrůza

 
Luuc21
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 11.06.13 21:03

Krásné napsané.. :kytka: příští týden me čeká taky vyvolání kvůli tlaku, tak jsem zvědavá, jestli budu na porod vzpomínat tak jako ty.. :-) ;)

Příspěvek upraven 11.06.13 v 21:07

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 11.06.13 21:40

Tak některé maminky by už druhé nechtěli a ty si tak statečná. Jen se divím, že Ti tu placentu vytrhli. Mě u druhého porodu taky nešla ven a dr. říkal, že ve mě může zůstat max 45 min. Pokud neodejde sama, tak jdu na sál a uspí mě. Svatí se smilovali a ona odešla sama a já mohla zůstat se svojí Kristýnkou a přítelem.
Ještě jednou gratulji k dvěma dětem a dalšímu na cestě. Tak ať máš krásný porod.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 11.06.13 22:01

Krasne napsane, ale ten pristup v porodnici :roll: :roll:. Ja jsem si na placentu nechala pichnout injekci a asi za 10 minut mi ji snadno vytahli a ani jsem to necitila. Ale u tebe to nebyla zadna sranda, kdyz jsi ji mela srostlou… Ja budu brzy rodit podruhe a taky se moc tesim. Preji rychly a snadny treti porod! :hug: :hug:

 
mila.dka1
Závislačka 3359 příspěvků 66 inzerátů 12.06.13 15:21

@cizova Jak jsem psala, já o nohách vůbec nevěděla, vůbec si nepamatuju co jsem s nima dělala, jen vím, že jsem se zapírala rukama o ty madla a těma se přitahovala. A záda? To si taky nějak neuvědomuju, o ty jsem prostě byla jen opřená. No šití u mě taky bylo nejhorší, syčela jsem při tom na doktorku jako had ;)

 
iifca
Kelišová 5113 příspěvků 13 inzerátů 12.06.13 21:57

Jsem šťastná, že nejsem sama! V porodnici mi udělali Hamiltona a od té doby jsem měla bolesti co 10min. Ty zesilovaly. Ale na monitorech se vůbec nic neukazovalo. Ani po tom oxytocinovém zátěžovém testu se nic nehnulo, ani po půlce vyvolávací tabletky. Ten den večer jsem ještě porodila a PA za mnou došla s tím, že vůbec nikdo nečekal, že porodím, a že jsem je všechny mile překvapila :-D

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 13.06.13 23:12

No to bylo teda chovani sester..ach jo…a to ti píchly vodu kdy? na kolik si byla otevřena? :think: no hlavne, ze to mas zasebou a neodradilo od dalsiho ditka, to ja jsem na tom hur :mrgreen:

 
Cricry
Kecalka 486 příspěvků 22.06.13 10:08

Pokud byl nablízku přítel, personál to tak dělá. My zůstali půlhodinu těstě před porodem na sále a v předsálí sami, chodili jsme. Až když jsem cítila hlavičku mezi nohama a stahy každých 10 vteřin, zařvala jsem: „Je tady vůbec někdo“? Sestra byla jen za rohem u stolu, věděla o nás, jen nás nechala být. Hned zavolala doktora a za dalších 10 min. byl syn na světě.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama