Můj první zážitek s nemocnicí

Porod

Psalo se 28.7.2011, byl to čtvrtek, krásné počasí a já šla na kontrolu do nemocnice. Termín porodu byl 30.7.2011, doktor se mnou laškoval, že mám do porodu daleko a že mám za týden přijít s taškou na vyvolávačku. Ach jo, toho jsem se bála nejvíc, ale což. Odešla jsem a šla si užívat posledních dnů.

V pátek 29.7.2011 večer mi začalo být divně, venku začalo být ošklivo a já to šla radši zaspat. Ve čtyři ráno budíček a bolesti jako při menstruaci. Hrozně mi vadilo, jak přítel chrápal, tak jsem zalehla u ségry, která akorát odcházela do práce. Největší oporou v tu chvíli byla naše fenka, která tušila, že se něco děje.

Po sedmé ráno jsem šla přítele vzbudit, že jedeme do porodnice, že asi rodím. On mi na to odpověděl, že se ještě musí vysprchovat. Jsem se zasmála, že si ze mě snad dělá srandu, že jeho kontrolovat nebudou. :-) Na Bulovku jsme přijeli za deset minut půl deváté. Na příjmu mě vzali jako první na monitor. Nic moc, ale musela jsem to přežít asi cca hodinu. :-O

Pak už jsem šla za paní doktorkou na vyšetření, kde mi oznámila, že se to k porodu nechystá, že jsou to jen poslíčci. Říkám si ok, ale dost to bolí. Na to mi odvětila, že až to bude porod, že se určitě nebudu smát a že mě to bude bolet od shora dolů a poslala mě domů.

S přítelem jsme ještě dojeli nakoupit, kde jsem se musela zastavovat a bolesti prodýchávat. Doma jsem sotva snědla večeři a v noci to začalo. Psala jsem si všechny kontrakce, nejdřív po 20 minutách a ty se postupně zkracovaly po méně. Mezitím jsem se doma i vyčistila, takže to bylo také dobré. Prodýchávala jsem nejdřív ve stoje a potom už jen a jen na míči. Přítel zas chrápal (doteď tvrdí, že byl celou noc vzhůru, joooo znáte chlapy :-D ).

Trochu to shrnu: na Bulovku jsme dorazili úplně stejně jako den předtím. Psalo se 31.7.2011. Zase monitor, který byl horší. Musela jsem u něj stát a kontrakce prodýchávat. Doktorka mě vyšetřila, že jsem na 3 prsty otevřená a že si mám jít pro partnera, že se malá už za pár hodinek narodí.

Porodní asistentka mi dala košili, převlíkla jsem se a běžela pro přítele, že jdeme na přípravnu. PA se hrozně divila, že si ho beru na klystýr. Odpověděla jsem, že bude při všem, že má na tom taky podíl. Jsem moc ráda, že tam se mnou byl, protože díky vyčištění z domu jsme si tam akorát hodinu povídali mezi kontrakcemi.

V deset si pro nás přišla PA, že jdeme na porodní pokoj. Ok, nařídila mi, abych ležela jen na boku, jelikož mi blbě držela „sonda“ z monitoru na břiše, tak mi ji celou dobu přítel držel. Krásně jsem se otevírala, ale pak začal být problém s malou. Začaly ji padat ozvy a dvakrát úplně vypadla. Přítel byl pohotový a začal volat na PA, která přišla, že je to úplně normální. Po třetí už ji to normální nepřišlo a volala na doktorku, která se akorát připravovala na císaře.

Abych to zkrátila, rodila jsem s doktorky rukou vevnitř. Moc mi tím pomohla, byla jsem otevřená na 8 prstů. Přítel byl celou dobu u mých nohou a koukal, jak malá leze ven. Byla to úžasná úleva, když malá byla venku, placentě se moc ven nechtělo, ale taky jsem to zvládla. Šití bylo 6 stehů, což celkem štípalo. Malá byla od začátku úžasná. Moc děkuji doktorce, která mi zachránila moji dceru, která měla okolo krku pupeční šňůru!

Na šestinedělí taky super. Měli jsme super dětskou doktorku, která se jmenovala Patricie a narodila se 31.7. stejně jako má dcera. Pustila nás už ve středu, takže jsem tam strávila přesně tři dny! Malá byla zlatíčko a je dodnes.

Je to pro mě zážitek, na který pořád vzpomínám. Děkuji za přečtení a omlouvám se za délku! Hodně štěstí, které to teprve čeká!!!

Hodnotilo 35 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
baily
Kecalka 233 příspěvků 14.02.14 17:45

Gratuluji k dcerce:D at jste stastni:D

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 14.02.14 17:54

Gratuluji :) Ma krasne jmeno ;) Jak ji rikate? :mavam:

 
Andeliiicek
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 14.02.14 19:54

Hlavne, ze je dcerka zdrava a ze jsi to zvladla :hug:

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 14.02.14 21:59

@kaja00 dekuji. Rikame ji Páťo, Páťule.

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 14.02.14 22:02

@palapa :) V jedne telenovele rikali Patricii Paty ;)

 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 14.02.14 22:28

Super! Hlavně že jste to zvládly a všechno dobře dopadlo!

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 15.02.14 00:53

Gratuluji ke krásné dceři. Jméno super! My máme Annu Patricii ;)

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 16.02.14 21:44

Hehe pritelove svagrove se v pondeli taky narodila patricie a jeji tatinek je patrik :D…a moc gratuluji :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama