Můj rychlý a krásný porod prvorodičky

Porod

Rychlý a krásný porod prvorodičky, aneb vše, co si načtete v knížkách, nemusí platit.

Chtěla bych vám popsat můj porod, který trval od začátku do konce cca 4 hodiny.

Když opomenu to, že mi hrozili předčasným porodem už od 7. měsíce, protože jsem se trošičku otevírala, ale nebylo to nic hrozného, ani na hospitalizaci. Termín porodu jsem měla 12. 12. 2009 a náš Románek se narodil 3. 12. 2009 jako zdravé, krásné a donošené miminko, s mírami 3600 g a 49 cm.

Bylo to ve čtvrtek, ten den jsme toho hodně stihli. S manželem jsem ráno jela do poradny, vše v pořádku, sice Dr. říkala, že už jsem otevřená na dva prsty, ale že se uvidí, kdy to bude. Když jsem se jí zeptala, jestli mám čekat rychlý porod, říkala mi, že těžko říct.

Z poradny jsme šli na KTG, vše v pořádku, odpovídalo danému týdnu těhotenství. Potom jsme šli s manžou nakupovat, ještě nějaké drobnosti, dopilovat tašku do porodnice a něco pro mimi. Pak jsem měla domluvenou návštěvu u sestry, kterou jsme spojili s obědem. Šli jsme ještě na vycházku s jejím mladším dítkem, to byly asi tak 2 hodiny odpoledne.

Už tam jsem začla mít takové divné pocity v podbřišku a tušila, že tyto ještě neznám a že je to něco nového. Manželovi jsem řekla, že možná ještě dnes pojedeme znovu do nemocnice, myslel, že si dělám srandu. Stihli jsme cestou domů ještě kratičkou návštěvu, spíš jen zastavení, u tchýně, to už jsem se necítila, tak jsem ani nešla dál. No a jeli domů.

Tam už to šlo rychle. Bolesti najednou hned přišly po 5, 4, 3 minutách a já věděla, že už není na co čekat. Manžel sbalil tašky a jeli jsme. Zrovna kolem 16 hod. byla největší špička, proto se manžel rozhodl jed trochu jinou cestou, kde nebyl takový provoz. To by bylo fajn, kdyby tam nebyl vlakový přejezd a zrovna nejely dva vlaky, stáli jsme tam asi 10 minut a já musela vylézt z auta, protože sedět jsem už nemohla, měla jsem potřebu chodit. Tak jsem tam běhala kolem auta a za námi stojící řidič jen kroutil hlavou. Pak jsme konečně jeli.

Hned jak jsme vyjeli z vesnice, tak mi praskla plodová voda. Naštěstí jsme to zvládli, můj miláček je prostě zlatý, a do porodnice dorazili v 16:07, kdy jsem už nemohla ani vyjít do schodů. Myslela jsem, že tam už nedojdu, ale naštěstí jo. Otevřená jsem byla na 8 cm a za 15 min jsem mohla tlačit.

Nic jsme nestihli, ani klistýr, šlo to pěkně a rychle. Jen ten konec se trochu zbrzdil, nechtěli mě ani nastříhnout, ale nakonec trošku jo. Jedna porodní asistentka mi trochu hupla na bříško a malý byl na světě. Na anamnézu, na kterou se mě ptali, jsem nebyla schopná odpovídat.

Doteď nevím, co jsem jim tam řekla a neřekla. Ptali se mě, proč jsme nedojeli dřív, tak jsem jim vysvětlovala, že dřív to něšlo, že jsem myslela, že budou nějaké kontrakce 2 hodiny po 5 minutách, jak nám říkali na kurzu, že pak teprve máme jet do porodnice. Takovou fázi porodu jsem ale vůbec neměla. Malý se narodil 17:28. Teď to každému líčím a měla jsem potřebu to napsat i sem. Až budeme rodit podruhé, tak budu muset jed asi telepaticky dopředu, abysme to stihli.

Porod byl krásný. Nikdy na ten den nezapomenu.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 26.12.09 15:26

Takový porod můžeme jen závidět. :palec:
Mimču přejem do života vše nej a vám gratulujeme.

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 26.12.09 15:30
hezké

To je super, jako po másle. :lol: Můj druhý porod byl v něčem podobný, taky ze mě páčili anamnézu a já nebyla schopná říct ani to, kolik mi je let. Ale doktorka byla neodbytná a vypadala, že mě nenechá tlačit, pokud jí neřeknu, jaký mám typ anémie. :-P

 
verunielka
Extra třída :D 13118 příspěvků 26.12.09 19:50

Ahojky Smehli, no mělas to krásně rychlé, přeji vše budoucím mamkám tuhle rychlost :palec:

 
Pibuch
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 29.12.09 14:34

No to je krasa, preji vse nejlepsi! Takovy porod jako po masle! :kytka: kdyby to tak bylo vzdycky! :pankac:

 
drevina
Kecalka 122 příspěvků 29.12.09 15:00

Blahopřeji! Taky mám za sebou první porod rychlý - 3,5 hod od první kontrakce do narození :-D to než si člověk uvědomí že ho něco bolí tak už rovnou tlačí… já jsem taky zvažovala dle instrukcí,jestli nečekat 2 hodiny jak se to vyvrbí, ale naštěstí manžel mně uhnal do porodnice! A k tomu druhému porodu - holka BACHA!!! kdyby mi neodtekla voda tak rodím doma u plotny. bolesti, kontrakce žádné, přesto odtekla voda, otevřená na 8cm a pak teda pár kontrakcí a mímo bylo ven bez nástřihu. Místo předporodního kurzu radím absolvovat manžovi kurz „jak porodit své dítě svoupomocně“.
ať miminko prospívá! :kytka:

 
chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 30.12.09 09:42

Smehlinko, já měla porod naprosto stejný :lol: Za 4,5 hodiny od první slabé kontrakce byla malá venku. Během 25 minut cestou do porodky mi kontrakce zrychlily z 8 minut na 3 a odtekla voda. Na příjem jsem šla už otevřená a kecala tam blbosti :lol:
V porodnici si ze mně dělali legraci, že při druhém dítěti budu muset stanovat před porodnicí, abych to stihla :mrgreen:
Takové porody bych přála všem ženským…
Přeji hodně zdraví a štěstí a užívej si Románka :wink:

 
chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 30.12.09 09:45

drevina: Já zas jako prvorodička chtěla jet dřív, ať se trápím v porodnici a ne doma. Chlapovi se nechtělo a měl blbé dotazy typu: „Seš si jistá??? Fakt je to ono???“ :lol:
Když už jsem v autě měla tlak na konečník, rozhodl se miláček, že si u benzínky koupí svačinu :mrgreen: Asi je vám jasný, co jsem mu na to řekla :lol:

 
LuckaJ
Kelišová 6358 příspěvků 30.12.09 23:46

Taky mi to připomíná můj první porod - ráno kontrola, prý jsem už připravená, ale bůhví, kdy to bude. Až do večera naprosto nic, malá kopala jak divá (prý před porodem ustávají pohyby :lol: ). Šla jsem v devět spát a v půl jedenáctý jsem se probudila s divným pocitem, sedla si a praskla mi voda. Tak jsem vstala, osprchovala se, oblékla, manžel vypil kafíčko a jeli jsme. Dorazili jsme tam kolem půlnoci, to už jsem měla z ničeho nic kontrakce tak po 5ti minutách. Hned na přípravu, na křivku a po klystýru na sál. Malá se narodila ve čtvrt na tři v noci, takže od bezbolestného prasknutí vody do jejího narození cca 4 hodiny :-D U druhé byl pomalejší rozjezd - od čtyř ráno do jedenácti dopoledne lehké bolesti, vypadalo to že to spíš přejde. Pak najednou zlom jak blázen, klystýr jsem nemohla udržet pro tlačící kontrakce a malá se narodila 14:40. Teď čekáme třetí, tak jsem zvědavá, ale zařekla jsem se, že ihned po příjezdu budu vyžadovat přípravu, protože klystýr s tlačícíma bolestma už zažít nechci… Tak uvidíme, třeba bude všechno uplně jinak.

 
slunicko_aliki
Ukecaná baba ;) 1786 příspěvků 31.12.09 13:30

ahojky, tak já měla něco podobného v devět večer mi začaly kontrakce z ničeho nic. Manžel mě odvezl do porodnice kde mi na záchodě praskla voda. To už jsem měla bolesti snad po třech minutách. Klystýr jsem také neudržela přes kontrakce a ve sprše se mi dělalo blbě, takže jsem šla hned na sál. Malej se narodil v 0:30. Byl to krásný porod a šla bych do toho hned znova :-)

 
janibubi  04.01.10 21:12

Ahojky,me ceka taky muj prvni porod.Takhle rychlej porod a bez komplikaci si preje asi kazda maminka.Pro sebe a pro miminko.Hodne zdravicka vam obema :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama