Můj super rychlý porod - přála bych každé!!!

Porod

Jako většina prvorodiček jsem měla z porodu obavy. Jaké to bude, jak hodně to bude bolet,jestli to všechno vůbec zvládnu.... Nikdy mě nenapadlo že na porod budu vzpomínat jako na jeden z nejkrásnějších zážitků v životě.

Tady už jsme na pokoji.

Termín porodu jsem měla stanovený na 1.11 a 3.11 2009.
Snažila jsem si vychutnávat každý den, jelikož nosit pod srdcem malého tvorečka mi přišlo naprosto úžasné. Ani do poslední chvíle jsem netrpěla pocitem že mě bříško omezuje a že se nemůžu hýbat. :wink:
S blížícím se porodem, mě samozřejmě začaly přepadat obavy. Snažila jsem se na to moc nemyslet a vždy si říkala že když to zvládly všechny,zvládnu to taky.

30.10 asi v 1 hodinu v noci , mě probudil pocit mokrých kalhotek. Myslela jsem, že se mi malá opřela do močáku a že mi to trošku uteklo. Když jsem došla rozespalá na záchod zjistila jsem,že mám celá stehna pokrytá tekutým hlenem s troškou krve. Automaticky jsem to přisoudila pověstné hlenové zátce o které se všude tak píše. Vzala jsem si vložku a v ložnici jen tak mimoděk sdělila manželovi , že mi právě odtekla zátka a že asi brzo pojedem.
Cítila jsem sice v břiše nějaké píchání ale poslíčky jsem měla už týden před, takže jsem to neřešila a šla si lehnout. :lol:

Noc jsem měla neklidnou, jelikož mě vždy probralo ztvrdnutí břicha které za chvíli polevilo a já mohla dál chrupat.
Kolem 5hodiny ráno mi to už nedalo a začala jsem počítat po kolika minutách mi to břicho tvrdne. Najednou jsem ale měla velký zmatek v tom jak se to vůbec počítá. Od začátku kontrakce nebo až ta kontrakce poleví. A jsou to vůbec kontrakce? Jak to poznám, není to jenom nějaká střevní viróza? :think:
Kolem šesté jsem šla 2× na velkou, což mě opět znejistilo zda to není jenom průjem. Tvrdlo mi břicho ale že by to nějak bolelo se říct nedá. Několik kamarádek mi vyprávělo jak kontrakce strašně bolí, takže jsem najednou byla naprosto bezradná co to vlastně je.
Dala jsem si horkou sprchu a kontrakce se zpravidelnily po 8 minutách. To už jsem věděla že asi rodím.

Na předporodním kurzu nám řekli, že do porodnice máme vyrazit až budou kontrakce po 5 minutách tak 2 hodiny v kuse-že pak to bude tak akorát. Kontrakce jsem tedy rozdýchávala doma před televizí na míči nebo u počítače. Kontrakce po 5 minutách jsem měla tak od půl 8. Manžel v klidu jedl aby potom neměl v porodnici hlad, a když na mě přišel stah, tak na mě od jídla jen houknul- dejchej. Bylo to na mé přání, jelikož jsem měla při stahu tendenci zadržovat dech. :roll:
Během kontrakcí jsem se i dosti nasmála, jelikož manžel měl občas nějakou poznámku, smát se ale se ztvrdlým břichem, není nic moc.
Když bylo 9 hodin, tak jsem se pomalu oblékli a vyrazili do porodnice. Cestou jsem cítila že se intervaly mezi kontrakcemi zkracují. Přesto jsem tašku s věcmi nechala v autě před nemocnicí, kdyby šlo náhodou o planý poplach abych tam pak nebyla za hysterku.

Na příjmu jsme zvonili ve třičtvrtě na 10.
Připojili mě na monitor, s tím že kontrakce mít sice můžu ale pokud nebude nález na čípku tak nás stejně pošlou domů. Dali nám papíry ať si je přečtu a vyplním. Ještě že tam se mnou byl manžel, já nebyla schopná myslet natož něco číst a vyplňovat.
Posledních 5 minut na monitoru jsem myslela že se zblázním a začnu jim tam ohlodávat bolestí stolek. Seděla jsem totiž v hlubokém křesle, ve kterém nebylo možno jakéhokoliv pohybu. :jazyk:
Když mě odpojili, poslali mě na záchod vyčůrat-kvůli vzorku moči. Manžela mezitím poslali do auta pro tašku, že mám kontrakce po 3 minutách takže si mě tam už nechají. Ještě mu řekli ať nechvátá že tam budu když to půjde hodně dobře tak 6-8 hodin.
Po návratu ze záchodu, jsem najednou cítila tlak jako když se mi chce na velkou. Řekla jsem sestře jestli bych si mohla ještě dojít. Ona se na mě podívala a musela jsem jí popsat co přesně cítím. Na záchod mi jít zakázala prý až mě doktor vyšetří. Přišel doktor sáhl do mě – porodní cesty otevřené na 9cm, jdeme na sál. 8-o
Najednou jsem byla strašně vyděšená, strašně jsem se těšila jak si to v porodnici užiju, jak budu moc být hodiny ve sprše a nikdo mi nebude nadávat co protočím vody a teď tohle…
Ještě v panice říkám doktorovi a co klystýr…on jen, nestíháme.
Najednou kolem mě začal děsný chaos, jedna sestra mě vslékala, druhá zas oblékala a manžel nikde. :cry:
Z vyšetřovny jsem šla rovnou na kozu. Ležela jsem a musela ještě dvě kontrakce prodýchat, pak doktor řekl, že už se tomu tlaku můžu poddat a začít tlačit.....a já, pořád jsem je prodýchávala.
Strašně jsem se bála,říkal jsem si bože jak do mě chtějí stříhat nůžkami, když ty bolesti ještě vůbec nejsou tak hrozný. 8-o
Když manžel dorazil ani se nepřevlíkal a rovnou ho šoupli ke mně.
Nakonec jsem asi 4× silně zatlačila a naše Kristýnka se narodila. Ten pocit úlevy když mí jí dali na bříško byl úžasný. Dívala jsem se na ten malý uzlíček když tu mi najednou blesklo hlavou že vůbec nebrečí, začala jsem se děsit proč nepláče, naštěstí mě sestřička uklidnila že je vše v pořádku že se malá zklidnila jak slyšela mé srdíčko. :dance: Kristýnka se nám narodila 30.10 2009 v 10 55hod. a vážila 2905g.
No a tatínek? Takhle naměko jsem ho ještě nikdy neviděla. Když malou očistili a nesl mi jí, měl slzy v očích. :kytka:
To že jsem máma mi po té rychlovce začalo docházet až večír na porodnici a ten pocit byl krásný.
Z celého porodu pro mě bylo nejhorší asi to tlačení, na to jsem nebyla připravená,přesto byl porod pro mě jedním z nejkrásnějších a nejemotivnějších zážitků v životě.Ano ,bolí to ale ta bolest je naprosto jiná, taková přirozená. Docela jsem zvědavá jaký zážitek budu mít za pár let až se rozhodnem pořídit Kristýnce sourozence.

Jo a ještě jedna perlička, v noci mi neodešla hlenová zátka jak jsem si myslela - byla to plodová voda. :lol:
Proto radím všem holkám co se teprve rodit chystají- nebojte se, opravdu to stojí za to.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 18.01.10 09:37

tak takové zápisky mě nutí být v pohodě :dance: , jasně, každá to máme jiné, ale takto bych si to přála… Jinak krásný zápisek, ať se Vám s Kristýnkou daří :mavam:

 
sara1000
Kelišová 5320 příspěvků 2 inzeráty 18.01.10 11:26

Preji Vam s Kristynkou a cele tve rodine hodne zdraví a štěsti.Ja budu rodit za 3 mesice a tvuj clanek me rozplakal…Moc se tesim na ten pocit stesti,az malou Adélku poprve uvidim :-)Jeste jednou hodne stesti v zivote.

Příspěvek upraven 18.01.10 v 11:28

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 18.01.10 17:38

Tak naprosto přesně jsem měla pocit ze svého porodu, co trval od prasknutí vody 2,5h. Že jsem si ho neužila :lol: Jsem čekala, jak budu hodiny funět, prodýchávat, sprchovat se, hopsat, odmítat hrdině veškeré injekce „na bolest“ a jinou medikaci a prd ho, šlo se hned na sál tlačit. :mrgreen:
Dorazila jsem totiž otevřená na 8-9 prstů. A to jsem ještě na vyšetřovací křeslo na příjmu ulehala s tím, že jestli to takto bude pokračovat dál, tak budu možná i křičet :jazyk:
No ona mi to matka příroda u druhého určitě spočítá i s úroky :think:

 
manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 18.01.10 20:21

No já doufám že nééééé, určitě budeme mít i druhý porod vpohodě :mrgreen:

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 18.01.10 22:21

Maniso, nejlepsi je pocitat s nejhorsim, doufat v nejlepsi a tesit se. Psychika dela u porodu myslim hodne moc, pokud se nekdo boji, tak si tim myslim dost pritezuje.
A pocitam s xhodinovym hekanim a doufam, ze se splni, co u velke casti druhych porodu, ze to bude jeste rychlejsi :lol: (aby mi to dite nakonec nevypadlo cestou na zachod :think: :mrgreen: )

 
chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 24.01.10 10:12

čičinko, ze mně si doktorka dělala srandu, že v případě druhého dítěte budu muset stanovat v porodnici na zahradě, abych to stihla :mrgreen:

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 25.01.10 13:45

Tak tento porod mi velmi připomíná můj, taky jsem nevěděla, jestli je to ONO, a naprosto stejná rychlovka a mrňous byl venku. :-D Kdyby takto probíhaly všechny porody. :potlesk:
Jak jsem to vyprávěla mému gynekologovi, tak mi řekl, že příště už tak měsíc před termínem v nemocnici, ať to stihnu v klidu.
Obávám se, jestli to příště nebude probíhat doma… :jazyk:

Příspěvek upraven 25.01.10 v 13:46

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama