Můj třetí a nejhorší porod

Porod

Čtyři měsíce po porodu jsem se konečně dokopala k tomu podělit se o svůj třetí zážitek a musím říct, že byl ze všech nejhorší. První porod ve 20 letech byl snadnější než tento, trval 6 hodin, od malých bolestí až po půlhodinové tlačení, malý měl 4 kg. Druhý vyvolávaný trval od píchnutí vody 3 hodiny, bolesti 2 hodiny, z toho ty největší tak půl hodiny po minutě a na druhé zatlačení byla malá venku, měla 3,15 kg. A jak to bylo teď?


4 komentářů


1 komentář

Svůj poslední deníček jsem končila v půlce těhotenství, druhá půlka byla v pohodě, jen ten poslední měsíc byl náročný, strašně mi brněly a bolely ruce a prsty, že jsem nemohla spát, tak jsem se musela vždy kolem druhé, třetí hodiny přesunout na křeslo, podložit si nohy a spala jsem tak, s rukama spuštěnýma dolů. Když se blížil termín, tak jsem netrpělivě čekala, jestli budu opět přenášet a přála si rodit bez vyvolávačky.

Jenže i druhý termín jsem minula a nic se nedělo, malý měl velký odhad váhy, cca 4 kg, já jsem měla nateklé nohy, trochu mě zlobil vysoký tlak, a tak jsem 29. 8. nastoupila na vyvolání. Můj s dcerou mě ráno odvezli do porodnice a mě čekala různá vyšetření a odběry a druhý den nástup na vyvolání. Byla jsem děsně nervózní, ale strašně natěšená na malého, ještě že jsem neměla tušení, co mě čeká. 30. 8. mě sestra vzbudila před šestou, osprchovala jsem se, nachystala si věci a čekala jsem, až mě sestra odvede na porodní sál a hlavou mi letělo, že večer už budu mít malého u sebe.

Dali mě na předporodní pokoj, byla jsem tam sama, vybalila jsem si věci a o půl osmé mě volali na KO, pan primář mě prohlédl, vysvětlil mi, co se mnou budou dělat, zavedl mi tabletku na vyvolání a poslal mě ležet na pokoj, kde mi sestra ihned zapojila KTG a já musela půl hodiny ležet, prospala jsem to a nic zvláštního se nedělo. V půl jedenácté mě opět prohlédli, žádná změna, pořád jen otevřená skoro na prst a dali mi 2. tabletku, opět jsem křivku prospala a jen mi začalo trochu víc tvrdnout břicho. Odpoledne za mnou přišel na návštěvu můj a já mu říkala, že to moc na porod nevidím, břicho tvrdlo už trochu bolestivě, ale strašně nepravidelně. Do rána tvrdnutí ustalo.

31. 8. ráno opět KO u primáře, zase žádná změna, dostala jsem 3. tabletku a šla si lehnout a napojit se na KTG. Asi po půl hodině, kdy jsem dřímala, se KONEČNĚ začalo něco dít, ovšem nezačalo to malými menstruačními bolestmi jako minule, ale rovnou kontrakcemi asi po 5 minutách. Protože ležet jsem nemohla, pochodovala jsem po pokoji a žhavila telefon, nejdříve mému, ať se nachystá, že už to vypadá slibně a pak jsem esemeskovala holkám z diskuze. V půl jedenácté, než jsem šla na KO, už byly bolesti po 4 minutách a já je prodýchavala, zatím se to dalo. Konečně se to pohlo a já byla otevřená na 3 cm. Dali mi 4. tabletu, opět křivka, která začala ukazovat, že se opravdu něco děje.

Po 4. tabletě byly kontrakce po 3 minutách a já se modlila, ať to mám rychle za sebou, pravidelně, jak mi to bolest dovolovala, jsem informovala mého a holky z diskuze. V půl druhé mě zkontroloval pan primář, řekl, že už jsem otevřená na 4-5 cm a píchl mi vodu, což mimochodem vůbec nebolelo, jen jsem cítila, jak ze mě něco teplého vytéká. Radovala jsem se, jak rychle to jde. Přestěhovali mě na porodní pokoj a začalo peklo. Bolesti po píchnutí vody šíleně zesílily, přicházely po minutě a já si pomalu nestačila odpočinout a nabrat sílu na novou kontrakci. Pomáhala horká sprcha, byla jsem tam pořád.

Ve dvě hodiny jsem dostala klystýr, prý abychom to stihly. Ha ha. V půl třetí KO, pořád otevřená na 5 cm. Ve tři přišel můj a já byla strašně ráda, že tam je, ale holkám z diskuze už jsem neměla sílu psát a byly teda, jak jsem později zjistila, děsně nervózní. O půl čtvrté další KO, pořád stejný nález a já začala zoufat, jak je to možné, malý byl stále strašně nahoře a navíc mu začaly slábnout ozvy, tak jsem musela být napojená na KTG. To bylo šílené, nemohla jsem chodit a ani jít do sprchy.

Další KO ve 4, pořád nic a já pomalu začínala šílet, bylo mi na omdlení a už jsem nemohla. Na chvíli mě odpojili z KTG, ale už ani chůze nepomáhala, strašně se mi točila hlava. Ve čtvrt na pět zavolaly paní doktorku, zástupkyni primáře, ať mě zkontroluje. Už jsem nemohla ležet, zase mě napojili na KTG a dali mi kyslík a paní doktorka se mě snažila trochu otevřít, no to bylo něco, děsně to bolelo, do toho kontrakce… uf, běhá mi mráz po zádech, když na to jen pomyslím. Ale po zásahu doktorky jsem byla otevřená tak na 6-7 cm.

Pak pronesla větu, na kterou do smrti nezapomenu: „Počkáme do 5 hodin, a pak uvidíme". A já kukla na hodiny a hned jsem věděla, že mě čeká ještě 15 šílených kontrakcí. Tak jsem si je pomalu odpočítávala, očima jsem tlačila hodinové ručičky, aby utíkaly rychleji. Byla to nejdelší a nejbolestivější půl hodina v mém životě. Chvílemi jsem měla pocit, že omdlím, ještě že mě můj podpíral. Když doktorka v pět přišla, už jsem byla opravdu KO. Po kontrole rychle zavelela: akutní sekce.

Sestra mě připravila, dostala jsem pusu od mojeho a už mě vedli na sál. Tam byl strašně hezký a milý anesteziolog, který si se mnou povídal, než mě připravili. Měla jsem strach, ale zároveň jsem cítila velkou úlevu. Pak už si jen pamatuji, jak se mě snažili vzbudit, ale mně se vůbec nechtěly otevřít oči, z dálky jsem slyšela mého, jak mi říká míry malého, ale stejně jsem se na ně pak musela zeptat, až jsem se vzbudila na pooperačním pokoji.

Malý se narodil 17:26 a měl 4100 g a 51 cm. A poprvé jsem ho uviděla po půl deváté, když mi ho přinesla ukázat sestra z novorozeneckého. Byl nádherný, zkusila jsem ho nakojit, ale jen si trochu cucl a usnul, taky byl bobánek unavený. Později jsem zjistila, že malý tam byl jaksi zaseklý a proto nesestupoval. Sice to byl můj nejhorší zážitek, ale jsem strašně ráda, že malého mám, a nejen já, ale tatínek, ten je z něj přímo nadšený.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jankaxx
Závislačka 2877 příspěvků 31 inzerátů 30.12.11 11:25

Ilonko krásný deníček :hug: už vím, proč jsi mi nechtěla porod popisovat než sama odrodím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No hlavně, že se miminko v pořádku dostalo do tvého náručí ve finále :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 30.12.11 11:41

:D jakoby jsi popisovala muj porod pred 16cti mesici.
tak hlavne ,ze je malej zdravej a ty uz si taky v poradku a mas tu hruzu za s sebou :palec: :palec: :palec:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 30.12.11 12:11

Ilonko, to je moc dobře, že jsi se o to s námi podělila :hug: Užila sis teda svý, ale teď už máš maličkého u sebe a všechno to ošklivý je pryč :*

 
meduzza
Echt Kelišová 8515 příspěvků 30.12.11 12:34

Gratuluji k malému :hug:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 30.12.11 12:48

Ahojky, tak přesně jakobys mi mluvila z duše… Měla jsem hodně podobný průběh, jen mi stačila tableta na vyvolání jedna, jako Ty a nakonec jsme taky skončili císařem…
Ať Vám syn dělá jen samou radost v dalších dnech, týdnech, měsících, letech… :kytka: :kytka: :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 30.12.11 13:59

Moc pěknej deníček i když ukončení císařský řez ale oba jste to zvládly :kytka: na moc velkou jedničku z hvězdičkou :hug: .
Moc Gratuluji :dance:

 
fialka8  30.12.11 15:30

Myslím že to byl ještě hezký porod :-) od kontrakcí to nebylo zase tak dlouhé.. hlavně že jste oba OK :palec: gratuluju!!

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 30.12.11 15:57

Hlavně že jste v pořádku a nech je vám teď už HEJ ;)

 
Veverunkav
Kelišová 5614 příspěvků 30.12.11 17:02

gratuluju k mrňouskovi :)
Kromě toho otevírání a příjemného milého anesteziologa jako bych si vzpomela na svůj porod..

 
ŠárušN  30.12.11 19:15

Taky jsem měla třetí porod nejhorší. Rodila jsem celou noc a celý den a neotvírala jsem se. Malý byl v jakési zadní poloze, takže to šlo celkem ztuha. A dost jsem se divila, když už jsem byla úplně zoufalá, že PA i doktorka se na mě pořád usmívaly, že je vše naprosto v pohodě :mrgreen: Ale jsem ráda že šel malý přirozenou cestou, císaře se bojím jako čert kříže. Tak hlavně, že jste oba v pořádku, gratuluji ke krásnému velikému chlapečkovi :kytka:

 
ILDO
Kelišová 6170 příspěvků 30.12.11 23:46

Děkuji.....naštěstí se na to rychle zapomíná…hlavně při pohledu na malého… :srdce:

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 31.12.11 10:42

krásný deníček!a gratuluji taky :kytka:
určitě to byl hoodně těžký porod a tys to 100% skvěle zvládla :potlesk:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 31.12.11 12:38

no… toto by si mali povinne 5× za den čítat tie zenske, ktore v zachvate mne nepochopitelneho naturalneho entuziazmu chcu rodit doma a mat "najprirodzenejsi porod "..... a na prupovidku ze kdysi sa rodilo na poli pocas roboty, hovorim, že kedysi sa na tom poli aj vela umieralo…
no, ale to tebe nepatri… gratulujem k synacikovi a dalsi porod nech je uz bezbolestny

 
Jenye
Závislačka 3644 příspěvků 03.01.12 00:14

Moc hezký deníček, bylo to drama, ale stálo to za to :palec: :palec: :palec: . Matýsek je šikula :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama