Můj třetí a poslední porod

Porod

Někdy v říjnu minulého roku jsem psala o mých dvou porodech, v květnu se mi objevily // na těhu testu a my se těšili na dalšího potomka. Někdo si řekne, že třetí porod musí už být procházka růžovým sadem, ale je to omyl.


1 komentář


1 komentář


2 komentáře

Od druhého porodu našeho 4kilového syna uběhlo 3,5 roku a od prvního porodu dcery 5 let. S manželem jsme o třetím miminku neuvažovali, ale na jaře se objevily //na těhu testu, musím přiznat, že jsme zvažovali, jestli si mimčo nechat nebo ne, ale spíše z důvodu prvních dvou dětí a docela malých dětí – jestli to zvládneme, jestli děti o něco nepřipravíme apod. A jelikož jsem, jak se říká, „matka pluku“ a dětmi žiji, volba byla jasná pro mě i manžela. BUDE NÁS PĚT. Celé těhu probíhalo docela ukázkově, ve 20. týdnu na sonu jsme s gyndr. oba dva viděli malou pecičku mezi nožkama… taťko budeš mít další dcerku!

Termín porodu jsme měli stanovený na 3. 2. 2012, poslední kontrola u mého gyndr. jsem měla 1. února, na ktg se mu nezdály stahy na děloze, tak mě poslal do porodnice, kde se rozhodlo o zátěžovém testu, ten vyšel dobře, ale radši si mě tam nechali. Druhý den (2. 2.) se nic nedělo a řekli mi, že jestli se porod do rána nerozjede, dají mi tabletu na vyvolání.

Samozřejmě se malinké do těch mrazů asi nechtělo, tak se v 8 hodin ráno zavedla tableta, ale že bolesti přijdou do půl hodiny, mi nikdo neřekl, sakra. No v 10 hodin dopoledne už jsem lezla po zdi, ale otevřená na 1 prst… říkám si, že než se otevřu, tak umřu na bolest, ale dali mě na sál, ať si to tam sama rozdýchávám a nestraším ostatní maminky-čekatelky. Ve 12 hodin otevřená na 3 prsty, bolesti k nevydržení, volám tedy kamarádce, že za mnou může přijet na sál, manžel měl bohužel ten den státní zakázku, u které musel byt, takže jsem si k porodu vzala moji nej kamarádku a svědka ze svatby.

Kamarádka přijela do 20, minut já jsem jí v bolestech při každé kontrakci mačkala ruku, otevřená stejně na 3 prsty, přikovaná na lůžku, na sobě pásy, nejhorší věc, nehýbat se a jen ležet, začala jsem tedy všechny prosit o pomoc, ať mi rychle pomůžou nebo se zblázním. Nevím jak, ale začala jsem si sundávat pásy z břicha, že prostě ležet nebudu, PA mě teda odpojila, že si mám jít do sprchy, booože, to byla slast v té sprše, prý jsem tam seděla hodinu, ale mě to připadalo jako krátkých 10 minut, začala jsem padat do mdlob, sprcha stříkala všude okolo, jen ne na mě, ale všechno vím jen z vyprávění od kamarádky.

Přišla se na mě podívat známá od moji mamči, která pracovala jako sestra na gynekologicko-porodnickém, a říkám jí: „p. Milenko, jestli mě máte ráda, zařiďte mi císaře, já už to nezvládnu“, bylo mi opravdu zle, neměla jsem sílu se ani zvednout, ani sebrat sprchu, prostě nic, bolesti jsem neměla ani po minutě, ani po dvou, ale v kuse, to jsem neznala. Všichni mi císaře rozmlouvali, že jsem porodila dvě děti, tak zvládnu i třetí, mezitím do sprchy přišla i PA, jak to se mnou vypadá, začala jsem na ni křičet, ať mi okamžitě udělá císaře, že jí vše podepíšu, tak moc jsem na ni byla zlá, až se opravdu šli zeptat doktora. Ten JASNĚ řekl, že neee, ať mě dostanou ze sprchy a vylezu si na kozu… no jo, dostat mě ze sprchy, kde mi bylo nejlíp, to bylo nad síly jak kamarádky, tak p. Milenky i PA. Nakonec mě na tu kozu donesly.

Dr. mě zkontroloval a řekl: „no vidíte, p. Holá, už jste na 7 prstů, za chvíli budeme rodit“. Já na něj, že mě to nezajímá, ať mi zavolá Šustka (zástupce primáře – v opavské porodnici docela kapacita). Dr. který mě měl odrodit se jmenoval Lučan a rodil mi i syna, jenže tenkrát byl ještě nezkušený a šil mě 45 minut, tak jsem se modlila, abych ho neměla zase, no jak já ho viděla na sále, bylo mi do breku ještě víc. Že jsem se v něm spletla, jsem zjistila hned po porodu… každopádně p. Šustek dorazil a spolu s p. Lučanem mi jasně dali najevo, kdo je na sále pánem… žádný císař se dělat nebude, není třeba a na požádání vám to nikdo neudělá, řekli mi to tak rázně, že i já v těch bolestech držela hu.., prý jsem to zkoušela jen na PA, chudák.

Ve 14 hodin jsem si po kontrole všimla, že se začíná něco dít, všichni opět dorazili a já se ani do poslední chvíle nevzdala a prosila o císaře, už ze mě byli určitě na nervy, tak říkám Lučanovi, jestli už vidí alespoň hlavičku, že mám za sebou dva porody, ale tohle jsem ani u jednoho porodu nezažila, a pan dr. na mě šel chytře, začal si se mnou povídat, ze mě vypadlo, že mě rodil před 3,5 roky syna a že to byl hezký porod, jen jsme trochu víc šili apod. Aaa najednou tlak na konečník a já jsem věděla, že mám vyhráno, u prvního momentu, kdy malá procházela přes porodní cesty, jsem si trochu zakřičela, ale bolestí ne, spíš tím tlakem.

Tak a jdeme tlačit, kamarádka mi držela hlavu, dr. rodil a PA mi trošku přiskočila na bříško. Na 3 zatlačení byla moje beruška venku, narodila se 3. 2. 2012 ve 14.43, 3700 g a 52 cm. Okamžik, který nám ženám může závidět každý chlap, když vám dají poklad, který nosíte 9 měsíců pod srdíčkem, hned na bříško. Malou jsem si přitulila k sobě a začala ji pusinkovat a plakat.

Když jsem se vzpamatovala, omluvila jsem se PA Lence za můj výstup i p. dr. Lučanovi a poděkovala za všechno, hlavně za velkou trpělivost se mnou. Začali se smát, že jsem byla ještě slabý odvar, že si zažívají daleko horší případy (rozvody, nadávky apod.), takže nakonec jsme se i zasmáli. Každopádně moje poslední slova při odjezdu ze sálu byla: „Vy mě tady vidíte naposled“. Za půl hodiny dorazil i manžel, dojetím plakal a děkoval mi za krásnou dceru, kterou jsem mu dala.

Máme deset dní od porodu, vedle v pokoji leží dvě moje starší srdíčka a lehce oddechují a hned vedle mě spinká moje třetí srdíčko Sofinka, a já vím, že i když je každé z mých dětí jiné, budu je milovat do konce života, protože jsou můůůj život!

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Cibusa
Kecalka 312 příspěvků 17.02.12 07:24

Krásný deníček. Gratuluji ke krásné holčičce :kytka: a přeji zdraví celé rodince :hug:

 
wendy06X
Kecalka 274 příspěvků 17.02.12 07:29

Krásný deníček :potlesk:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 17.02.12 07:43

jééé, to bylo hezký :lol: a moc gratuluji k takové krásné rodince :potlesk:

 
kacudka
Echt Kelišová 7801 příspěvků 17.02.12 07:53

Krásně napsaný deníček :potlesk: mě čeká třetí porod za měsíc,tak jsem moc zvědavá jaký bude. :D

 
ŠárušN  17.02.12 08:02

Já jsem měla třetí porod taky nejhorší ale nechci tady někoho strašit :lol: Ale hezký deníček, gratuluji k miminku :)

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 17.02.12 09:09
Blahopřeju

Normálně tady slzím.Blahopřeju k hočičce. Když já rodila potřetí, ve sprše jsem nadávala manželovi,aby mi šel domluvit císaře, že chudák šel i za doktorkou :-) nebylo z toho ale nic :-). Moje předchozí porody byly totiž hodně zlé, druhý byly kleště. Na sále jsem říkala,že už jsem třetí nechtěla :-) Dodnes se za to dceři omlouvám :-)taky byla neplánované mimino, ale všechno nakonec proběhlo dobře a já se taky všem omlouvala za naříkání (vyla jsem jako pes :-) a loučila se slovy „nic ve zlém ale sbohem na shledanou už určitě ne“.

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 17.02.12 09:13

moc krásně napsáno. Ať se vám všem daří, já se toho třetího porodu taky děsím, tak doufám, že dopadne stejně dobře jako vám.
Hodně zdraví vám všem :kytka:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 17.02.12 11:13

Krásné, gratuluji k malé princezně :kytka:

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 17.02.12 11:25

Krásnej deníček…i jsem si zaslzela…gratuluju ke krásné princezně :kytka:

 
marketpospisil
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 17.02.12 11:59

Krásně napsané,úplně jsem si oživila SVUUUJ TŘETÍ POROD!!!Bylo to nehorázné peklo které bych ani popsat nedokázala..Takže taky se přidávám k tomu že né každý další porod je lepší a lepší..PRD..leda ve snu!
Gratuluji ti k miminku a přeju tobě-i mě:-)pevné nervy-jsou třeba!!

 
ha-ne-le
Kecalka 271 příspěvků 17.02.12 12:09

Jako bys popisovala můj porod :) Taky jsem prosila o cisare a taky mi ho rozmlouvali. A nakonec jsem byla ráda… Jenze já trpela az do 7h večer..njn, ale dneska jsem moc ráda :srdce:

Preji vam dvema a celé rodince hodně zdraví :kytka: Krásný deníček…

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 17.02.12 13:27

Krásně napsaný deníček :kytka: , trošku mi to připomělo můj druhý porod, kdy jsem taky prosila primáře o císaře a on si jen opřel ruku o moje koleno a povídal, že než by si nachystal věci a sál, že budem mít odrodíno :) . No, myslím že by si určitě 2,5 hodiny ten sál nechystal :nevim: . Jinak u třetího našeho dítka jsem taky říkala, že je to moje poslední a už chci zase další :think: . Tak snad všechno bude v pořádku a ještě jedno miminko mi VRÁNA přinese :andel: .
Přeju celé rodince jen zdravíčko a rodičům spousty trpělivosti :kytka: - myslím, že se bude hodit :hug: .

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 17.02.12 14:11

Taky gratuluji ke krásné holčičce. :kytka: Tak jsem si vzpoměla na 3.porod. Je to „už“ půl roku, ale živě si to pamatuji. Taky bych řekla, že tenhle porod byl nejhorší. Miminko nechtělo sestupovat, stále jsem se neotvírala. Měla jsem strach, protože 14 dní před termínem jsem v nemocnici ležela kvůli špatným ozvům. Taky jsem prosila o císaře :) a taky odpověděli, že jsem porodila 2 děti normálně, tak porodím i tohle. Nakonec se dcera narodila s ručičkou u hlavy, to byl prý důvod proč nesestupovala.
Ač si ještě živě pamatuji tenhle porod, už plánujeme s manželem další miminko. :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.02.12 v 14:14

 
pazitka
Závislačka 3931 příspěvků 17.02.12 15:35

Tak tento porod teda musela být noční můra! Myslím, že to bylo tím vyvoláváním, mimi nebylo připravené a nechtělo se mu, celá ta bolest musela být strašná! Jsi dobrá, že jsi to zvládla :-)

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 18.02.12 15:08

Krásně napsaný, ukápla mi slzička :srdce:

 
IvaLe
Stálice 61 příspěvků 18.02.12 17:39

Gratuluji a opravdu třetí vyvolávaný (41TT) porod sice trval „jen“ 4 hodiny
stál za to, živě si pamatuji jak PA úplně v pohodě říká prodýchávejte …, :zed: :cert:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 18.02.12 19:10

:lol: jo třetí porod,ne nadarmo se říká,že je jak první. Jsem ráda,že jsem ty nejhorší bolesti zvládla s větší grácíí.
Blahopřeji ke krásné holčičce :kytka:

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 18.02.12 23:36

Auau, přiřkla bych to spíš tomu vyvolávání, než třetímu porodu. Moje první dva byly taky masakr. Další dva už se obešly bez vyvolávání a hlavně se svobodou pohybu a polohy, takže jsem třete a čtvrtě vytlačila v kleče bez poranění a i ty kontrakce po dobu celýho porodu byly oproti prvním dvoum vlastně docela fajn. Kdyby ještě někdy, tak abych souhlasila s vyvoláním, musel by k tomu být velmi vážnej důvod. Jo a ta druhá fotka je nádherná, je sice malilinko mázlá, ale i přes to je tam vidět, jak úžasnej výraz plnej emocí máš v obličeji, jak s malou na sebe koukáte.
Jsi dobrá, žes to zvládla.

Příspěvek upraven 18.02.12 v 23:39

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 19.02.12 22:44

Krásný deníček…rodila jsem třikrát…třikrát jsem to měla vyvolávané…poprvé 19,5 hodiny v šílených bolestech, podruhé jen 4 hodiny bez bolestí a potřetí 5 hodin a porod za pusu…a to jsem šla se ztaženou prdelí, protože jsem měla v hlavě ten první porod… :mrgreen:
Přeju moc moc zdravíčka a štěstíčka… :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama