Můj třetí a poslední porod aneb jak přišla Lucinka na svět

Porod

Po ukončení 40tt mě má gyndr. předala na další monitory do porodnice. Bylo pondělí a s manželem jsme se vydali do cca 40km vzdálené porodnice, jelikož naše místní měla dovolenou. Byla jsem smířená s tím, že mě jen napojí na monitor, zkontrolují a pošlou zpět domů. Ale omyl! Jelikož mi zjistili bílkovinu v moči, musela jsem zůstat. S paní doktorkou, která mě přijímala jsme se domluvili, že už nebudou zkoumat, proč mám bílkovinu v moči, že to bude nejspíš tím, že mám dávno po termínu a podle utz z 12tt malou víc jak týden přenáším. Ráno píchneme plodovku a jelikož čekáte 3.miminko, porod bude rychlý zněla slova dr. S manželem jsem se tudíž rozloučila a zamířila na pokoj.

Po probdělé a bezesné noci jsem druhý den v 7,00hod podstoupila CTG, v 8,00hod mi moc hodný pan primář přišel píchnout plodovku a konstatoval, že jsem otevřená na 2 prsty a že dnes určitě porodím. Ten den jsme byly na observačních pokojích 4 rodičky. Myslela jsem, že se dostaví během chvíle kontrakce a já odrodím jako první. Opět omyl! Kontrakce se ne a ne dostavit, měla jsem jen slabé menstruační bolesti v podbřišku asi po 10 minutách. Toto trvalo asi do 13.30 hod, kdy mě dr. opět prohlídla a zjistila, že hrdlo mám pořád tuhé a že se neotvírám. Dostala jsem injekci na uvolnění hrdla s tím, že za chvíli určitě zabere a začne se něco dít.

Bolesti se sice stupňovaly a interval zkracoval, ale já jsem stále čekala po zkušenostech z předchozích porodů na větší. Po hodině mě dr. opět zkontrolovala a ortel zněl: Otevřená na 4 prsty, zavolejte si manžela. Ale jelikož máme obsazené porodní sály ( všechny holky porodily dřív!), tak kdyžtak porodíte do postele. Nechtěla jsem věřit, že porod už postupuje, jelikož jsem stále neměla ty „pravé kontrakce“, jen bolesti. S těmi se přece mimčo vytlačit nedá, říkala jsem si. Manžel dorazil cca v 15.30 hod, celý vystresovaný, byl poprvé u porodu. To už jsem cítila slabé kontrakce a bolesti cca po 4 minutách, ale stále se daly rozdýchat, pořád jsem si říkala, že budou větší.

O hodinu později v 16.30hod mě pa napojila na monitor a já jsem u něj po probdělé noci skoro usínala. Manžel sledoval, jak se vykreslují Alpy a divil se, že se mnou to nic nedělá. Ale já byla tak unavená, že jsem bolesti skoro nevnímala. Asi v 17,00hod se najednou dostavil pocit tlačení na konečník, pa přiběhla, odvědla mě na sál, že pokud ještě nebudu otevřená, půjdu do sprchy hopsat na balón. Po vyšetření mě z kozy už nepustila, řekla" maminko, 3× zatlačíte a Lucka bude venku." Lucka se narodila v 17.25 hod, měla pupečník kolem krku, byla promodralá, plakat začala hned a k prsu se přisála bez problémů. Oba jsme s manželem byli dojatí, slzy nám tekly jak hrachy štěstím, že máme nádhernou, zdravou a vysněnou holčičku! Nastřižená ani šitá nejsem, takže můj poslední porod byl taková procházka růžovou zahradou :-)

Chtěla bych tímto poděkovat personálu gyn.-por.oddělení nemocnice Ostrov nad Ohří za jejich kvalitní péči a lidský přístup k pacientkám a mimískům!!!

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lesko  11.08.10 11:13

Blahopřeji!!!!! Krásný a rychlý porod!!!!!! :potlesk: :potlesk: :potlesk: V září budu rodit podruhé po osmi letech, jsem zvědavá jak rychle to půjde. První byl dlouhý a komplikovaný.

 
nonina
Závislačka 3845 příspěvků 11.08.10 12:16

Blahopřeju k Lucince a rychlému porodu. Moc hezky napsáno!!! :kytka:

 
Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 11.08.10 14:08

Nádhera :lol:
Takovej porod bych si také přála.
Blahopřeji k Lucince :lol:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 11.08.10 14:37

Gratulace!! :kytka:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19751 příspěvků 11.08.10 15:51

Blahopřeji :kytka: Přeji hodně štěstí a jen ty nejlepší zážitky s Lucinkou :lol:

 
Jančik
Závislačka 4033 příspěvků 11.08.10 17:47

Blahopřeji k Lucince a takovému krásnému porodu! :kytka: Za týden mám termín a čekám taky 3.dítě, kéž by to taky šlo tak hladce a rychle jako tobě.

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 11.08.10 20:07

Hééézkééé, všechno nejlepší :-D

 
trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 11.08.10 20:50

Petuli Ať vám všem dělá Lucinka jen radost :hug:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 12.08.10 13:43

ahojky, také se připojuji ke gratulacím :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama