Můj vyvolávaný porod v Pelhřimově

Porod

Naše malá Danielka nebyla na maminku s tatínkem vůbec zvědavá, a tak mi jí vzhledem k těhotenské cukrovce museli vyvolat.


4 komentářů


1 komentář


4 komentářů

Termín porodu jsem od začátku měla jenom jeden, a to 22. 6.2012. Tě­hotenství jsem si zrovna moc neužívala, ale o tom až někdy příště.

Poslední oficiální kontrolu jsem měla 14. 6. ve čtvrtek. Vůbec nic se k porodu nechystalo, takže klasika. V pondělí 18. 6. stejný stav. Takže mi bylo sděleno, že poslední kontrola bude ve středu 20. 6. a tam se domluvíme, zda mi porod vyvolají ve čtvrtek, anebo v pátek. Ve středu byl nález taky nulový, ale pan Dr. Petřík mi řekl, že do porodnice nastoupim ještě týž den, v 18:30 hod, že prý mi dají jakési tyčinky na otevření.

Tak to byl šok! Čekala jsem, že nastoupim nejdřív zítra a ono prd! V čekárně na mě čekal přítel, a když jsem přišla, úplně vyšokovaná jsem mu to oznámila. Já vím, šlo jenom o jeden den, ale stejně. Teď už mi bylo jasné, že je to fakt tady!

Co jsem se to dozvěděla, byla jsem zbytek dne jako ve snu. Měla jsem ještě sraz s kámoškami, zašly jsme si na smažák s hranolky a obě mi popřály, hodně štěstí. Doma jsem si ještě dala sprchu, vzala tašku a jeli jsme.

Zazvonila jsem, ukázala jsem sestře nebo PA, nebo co to bylo, těhotenskou průkazku a řekla jsem, že mi mají zavádět nějaké tyčinky. Přítele hned vyhnala, a já jsem byla tak v šoku, že kdyby mi to neřekla, tak mu nedám ani pusu na rozloučenou. :D Byla jsem z toho dost vykolejená a pomalu jsem začala upadat do deprese, že jsem tam sama, a tak vůbec.

Musela jsem se hned převléci do nemocniční košile a odevzdat své normální oblečení. Ta sestřička mi nesla mojí tašku, což mi bylo dost trapné, jelikož byla těžká jako prase :D A beztak jsem nakonec asi tak půlku sbalených věcí vůbec nepotřebovala :D

Pak mě hned napojila na monitor a sepisovali jsme horu papírů. Potom si mě vyzvedl sám pan primář Svoboda :D Vylezla jsem na kozu a než mě vyšetřil, řekl, že to bude možná trochu nepříjemné, a že pak můžu špinit. Nic hrozného to tedy nebylo, ale štve mě, že jsem se nezeptala, jestli mi náhodou neproved ten Hamiltonův hmat. Nato mi řekl, že jsem na prst otevřená, a tím pádem je zbytečné zavádět mi tyčinky, že nález od dopolední kontroly přece jenom trošku pokročil. V tu chvíli jsem byla docela naštvaná, jelikož kdyby se to ukázalo už ráno, mohla jsem ještě naposled spát doma!

Paní sestřička mě odvedla na pokoj. Byla jsem tam sama, jupí :) Docela mě štvalo, že jsem si s sebou nevzala notebook nebo aspoň knížku. No ještě, že tam byla aspoň televize. Psala jsem si smsky s přítelem a zavolala mamce, že už jsem v porodnici. Pak jsem se došla vysprchovat. Sice jsem to udělala už doma, ale byla tam fakt nuda :D Mrkla jsem na Hotel Paradise a šla spát.

Ale ani při nejlepší vůli to prostě nešlo. Bylo tam vedro jako v pr…, i když byly otevřená všechna okna. Navíc před půlnocí přivezli paní po porodu. Byla docela brutální bouřka, a tak jsem si říkala, že by Danielka přece jenom mohla vylézt sama, ale jí se u mě v břichu asi fakt líbilo :) Během noci přibyli ještě další dvě paní. To pro mě bylo vážně „super,“ že mi tam daly tři paní, co už to měly za sebou a já mezi nimi s břichem, jako „debil“. Ještě „povzbudivější“ pro mě bylo, když ráno ta jedna paní po císaři pořád naříkala, jak ji to bolí. To bylo fakt super, pro člověka, který se bojí porodu snad od té doby, co jsem se dověděla, jak se děti rodí :D Navíc jsem jim záviděla, že už mají prcky na světě.

Bylo 21. 6. 2012. Ráno přišla sestřička, že si mám dojít na snídani a pak mě odvede dolů na to vyvolání, že už na mě čekají. Nasoukala jsem do sebe krajíček chleba a vrátila jsem se na pokoj pro věci. Vzala jsem si jenom telefon, sprcháč, ručník a pití.

Každou chvilku si mě natáčeli na monitoru a asi kolem půl osmé mi zavedli první vyvolávací tabletku. Když mě zrovna nemonitorovali, byla jsem sama na čekacím pokoji. Měla jsem jenom slaboučký bolesti, jako při MS. Koukala jsem na Prostřeno a v podstatě mi nic nebylo. Nakonec ustaly i ty slaboučké bolesti, takže mi kolem půl desátý zavedli druhou tabletku. Pořád pohoda, měla jsem po ní stejný stav, jako po první.

Ležím si, tak dnes už asi posté, opět na monitoru, když tu slyším: "Paní, jdeme tlačit, musíte si ale přejít, je tam paní na monitoru. " Okolo mě projde nahá paní, s břichem a vložkou mezi nohama s manželem. Když jí vidím, je mi jasné, že porod bude asi fakt nepříjemný. Všichni se přemístí do místnosti vedle a já zůstávám sama. Slyším všechno a s hrůzou si uvědomím, že tu nejsou dveře! Budu mít porod v přímém přenosu! Paní křičí bolestí, řve a já bych nejradši utekla. Bohužel mám zdřevěnělé nohy, a tak si aspoň zacpu uši. Jde okolo doktorka a vidí mě, jak tam ležím s rukama připlácnutýma na uši. Směje se mi a ptá se, co se děje. Tak jí říkám, že vedle rodí paní a strašně řve. Ona mě uklidňuje, že to prý pomáhá. To je mi ale jedno, já se tak strašně bojím a ona u toho ještě tak ječí! Po pár minutách slyším brečet chlapečka a vzápětí i paní, asi štěstím. Uvědomím si, že to netrvalo moc dlouho, ale ten řev byl šílený.

Jsem zpátky na pokoji a vůbec mi není do smíchu. Nemůžu myslet na nic jiného, než na to, jak ta paní řvala. V jedenáct vstanu z postele, protože se mi chce na malou. Než vstanu, mám totálně promočený kalhotky. Asi mi praskla voda! Dojdu si na záchod a jako ve snu jdu za PA, že mi asi praskla voda. Připojí mě na monitor a vyšetřuje mě. Nějak si není jistá, že je to vážně plodovka. Říká, že ze mě mohla taky vytéct ta tabletka. Nakonec ale usoudí, že to vážně byla voda. Nevím, jestli se mám radovat nebo šílet, vypadá to, že fakt rodím!

Pak už v tom všem mám hrozný bordel, nevím, jak šlo vše za sebou, byla jsem jak sjetá. Ani nevím, kdy mi začaly kontrakce, jen vím, že to byl snad nejdelší den v mém životě.

Taková mladá holčina mi dala klystýr, připadala jsem si fakt blbě, na takovou modelku vystrkovat svůj mega zadek :D Řekla, že se mám snažit aspoň deset minut vydržet, než půjdu na záchod. No jasně, vydržela jsem možná dvě minuty a šla jsem :D Dala jsem si sprchu a pak opět monitor. Vůbec nevím, co se na něm dělo :D Mám dojem, že mi pak někdo řekl, že už můžu zavolat přítele. Cože? Já vážně porodím už dneska? Mazec! Zavolala jsem teda Kájovi, že už může přijet. On se mi dodneška tlemí, že jsem to říkala, jak kdybych umírala :D Jenže to už jsem fakt měla bolesti jak prase :D

Vůbec netuším, za jak dlouho, ale najednou se u mě na pokoji objevil. I když jsem byla fakt mimo, byla jsem moc ráda, že je se mnou. Kontrakce byli čím dál horší a najednou mi PA nabídla, že jestli chci, napustí mi vanu (pamatuji si, jak jsme se ještě byli před pár týdny na přednášce o porodu podívat na porodních sálech. Tenkrát, když jsem uviděla tu úžasně velkou rohovou vanu, jsem Kájovi řekla, že bychom si ji při porodu ráda vyzkoušela, ale nevyzkouším, protože by mě bylo trapnýé koupat se před tolika lidmi :D) Neváhala jsem ani minutu a řekla jsem, že jo. Bylo mi úplně jedno, kolik lidí mě uvidí nahatou, udělala bych cokoli, aby se mi trochu ulevilo. Byla jsem už docela unavená a mezi kontrakcemi jsem usínala. Nevím, za jak dlouho mě PA z vany vyhnala.

Ani nevím, kdy se to tak zhoršilo, ale kontrakce byli čím dál horší. Ležela jsem zase na monitoru a doktor se mě zeptal, jestli chci epidural. Řekla jsem, že jo! Nikdy jsem proti němu nic neměla, sice jsem se bála jehly v zádech, ale hlavně ať už ty šílený bolesti přestanou! Tak doktor vzal telefon a zavolal anesteziology. Kája říkal, že jich bylo asi pět, já je nějak neviděla :D Když přišli, musel mě doktor ještě vyšetřit. Řekl mi, že jdeme za chvíli tlačit, že mi zmizel čípek, a že když mi píchnou epidural, tak mi stejně nestihne zabrat. Tak jsem samozřejmě řekla, že ho nechci. Nikdy by mě nenapadlo, že to bude tak rychlé, že ho prostě nestihnu :D

Ta chvíle, než se šlo tlačit, byla pro mě nesnesitelně dlouhá. Bolesti a to strašlivé nutkání tlačit, že bych lezla po zdi! PA mi nabídla sednout si na míč a pohupovat e se. Tak jsem si sedla, ale mám dojem, že v tu chvíli by mi nepomohlo nic. Najednou někdo řekl, že jdeme tlačit. Ačkoliv toho jsem se vždycky bála nejvíc,

Teď jsem byla fakt ráda, že už konečně můžu.

Přešli jsme do místnosti vedle a já si vlezla na kozu. Přišla moje gynekoložka, doktorka Rásochová, což jsem byla moc ráda. Poradila mi, že se mám chytit těch madel a při kontrakci tlačit. Tak jsem to zkoušela, ale vůbec mi to nešlo, prostě jsem moc nevěděla, co mám dělat. Pořád j sem tam vykládala, jak to nezvládnu a že nevím, jak tlačit a dokonce jsem taky řvala. Všichni na mě ale byli moc milí a hodný a říkali, že to zvládnu. Doktorka mi dokonce oznámila, že už jsou vidět vlásky. Nedávno jsme se o tom s přítelem bavili, jestli bude mít vlásky, anebo plešku :D Takže vlásky!

Nakonec jsem asi pochopila, jak mám tlačit, nebo co, protože prý už vylezla hlavička, že bych prý tě jednou :D Vyjelo ze mě něco slizkého a teplého a doktorka řekla, že je to holčička. Samozřejmě, že je, ani mě nenapadlo, že by se mohl ultrazvuk mýlit :D

Najednou jsem měla v plachtě na břiše to nejkrásnější miminko na světě! Skoro hned mi jí vzali a šli jí zvážit. Přítele jsem hnala, ať zajde do porodnice pro foťák, že jsem ho tam zapomněla :D Naše Danielka se narodila 21. 6. 2012, ve 14:53 hod a vážila 3 450g :) (V pelhřimovské porodnici nechtějí miminka hned po porodu natahovat, a tak je měří až při odchodu z porodnice, a to malá měřila 50 cm.) Zabalili ji do zavinovačky a dali nám jí pochovat. Byla krásná! Udělali jsme pár fotek a pak nám ji odnesli :(

Mě ještě čekal porod placenty. Doktorka se mě zeptala, jestli zatlačíme na břicho, anebo počkáme, až vyleze sama. Chtěla jsem zkusit počkat, ale vlastně nakonec ani nevím, jestli mi pomohli nebo ne. Teď jsem byla sjetá jinak – tak hezky a nelogicky ze mě spadla všecka únava a byla jsem najednou plná energie :) Přítel se mě ptal, jestli vůbec vím, že mě celou dobu tlačení hladil po vlasech. Samozřejmě nevím :D

Ještě mě čekalo šití. Doktorka řekla, že mi udělali menší nástřih. Byla jsem celkem překvapená, jelikož jsem to vůbec necítila. Spodek mi něčím opíchala, aby mě to nebolelo. I tak to bylo dost nepříjemné, ale nic oproti tomu předtím :) Všem jsem se tam omlouvala, že jsem přitom řvala. Že jsem vždycky, když jsem v TV viděla někoho rodit říkala, jak jsou trapné, že při tom řvou a nakonec řvu taky :D Ale všichni byli úplně v pohodě, že prý to nevadí :) Ještě se musím pochlubit, že mě paní doktorka pochválila, že u toho šití nešílím, že pro někoho je to prý horší, jako celý porod. Tak jsem jí řekla, že já jsem šťastná, že už hlavně nemám ty hnusné kontrakce, že tohle už přežiji :)

Nakonec jsem si přelezla na postel a do ruky mi dali nějakou kapačku, už ani nevím s čím :) Dvě hodiny si nás ještě nechali dole, tak jsme mezitím s přítelem všechny obvolali a poslali sms, že už je Danielka na světě :) Pak mě převezli na šestinedělí.

Myslím, že na to, že jsem byla prvorodička, jsem měla celkem rychlý a dobrý porod :) Celou pelhřimovskou porodnici musím pochválit, jsou tam moc milí lidi a pokud budu mít další mimčo, bez váhání ho porodím zase tady :) Dneska jsou Danielce už přes dva měsíce a je to naše zlatíčko :) Ty prckové za tu bolest vážně stojí :)

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 30.08.12 16:23

Teda jsi hrdinka. gratuluji

 
onia
Stálice 91 příspěvků 30.08.12 16:55

Moc gratuluji :kytka: druhy porod bude urcite mnohem lehci :)

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 30.08.12 17:02

Mit porod v primem prenosu asi vazne nebylo prijemne, kdyz jsi mela strach, ale zvladla jsi to :palec:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 30.08.12 17:10

Moc hezké :kytka: Gratulace k malé princezně :srdce: Švagrová taky rodila v Pelhřimově a nemůže si je tam vynachválit.

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 30.08.12 17:12

Moc gratuluji…s tím mega zadkem to bylo dobrý, to jsem se fakt zasmála :D…Že i člověk v takové chvíli myslí na takové kraviny :pankac:

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 30.08.12 18:40

Výstižné a vtipné :D Dneksa jsem den po termínu a nic, takže se pomalu začínám psychicky nervovat. A tohle je snad první porod který je popsaný tak jak je :potlesk: :potlesk: :potlesk: Takže Gratuluji a děkuju za to, že mi aspoŇ někdo uvedl na to jaké to je. I když každý porod je jinačí že :D

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 30.08.12 18:47
:kytka:
 
Dančí
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 30.08.12 19:26

Hezky napsáno :)
Gratuluju k Danielce :kytka:

 
sylwikk
Kelišová 6716 příspěvků 30.08.12 19:44

Holky, všem moc děkuju :hug:

@Anonymka sisi Tak přeju, ať moc dlouho nepřenášíš a máš pohodovej porod :hug:

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 30.08.12 19:57

Taky jsem rodila vyvolávaně v Pelhřimově (můj první porod), ale už před šesti lety. Před třemi roky jsem si to dala znovu, tentokrát jsem byla jedna z těch „co přijely po bouřce“ :lol: a byl to porod za hubičku. No a do třetice pro velký úspěch za 2,5 měsíce tam konečně pojedu pro tu holčičku.
Určitě nebylo příjemné, že jsi tam musela poslouchat tu křičící paní, ale zvládly jste to obě výborně.
Se mnou souběžně rodila paní, které skoro hodinu zakazovali tlačit kvůli lemu, i když už měla hrozný tlaky. Taky si chudák zařvala, bylo mi jí moc líto a nakonec se z ní vyklubala prima spolubydlící.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 30.08.12 20:01

Hihi, no ja teda patrila k tym „hysterkam“, ktore porod zvladli lepsie ako sitie. som myslela, ze tomu doktorovi ruku odhryznem. no odniesla som si 31 stehov… takze ja radsej rodit, nie sa nechat sit :lol:
inak gratulujem k malej princeznej, krasne meno ste vybrali :)

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 30.08.12 20:33

Moc peknej denicek, gratuluju k malicke, a gratuluju i k pohodovymu porodu… at jste vsichni zdravi a malicka at dela jenom radost:D

 
Placeboholic
Nováček 1 příspěvek 30.08.12 20:37

Moc gratuluji :)

 
Janina511  30.08.12 20:59

V pelhřimovské porodnici mi porod vyvolávali před 9ti měsíci, naší malé to trvalo dva dny než se rozhoupala kouknout na svět. Tvůj popis sedí jako bych to byla já, úplně se mi to všechno vrátilo :) Až na ty moje dva dny kontrakcí, pokoj jako kopka… :zed: gratuluji k holčičce a užívej si mateřství v klidu :kytka:

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 30.08.12 21:13

Gratuluji k holčičce! :kytka: Já se v Pelhřimově v porodnici narodila před 25ti lety, takže je to pro mě srdcovka ;)

 
jitka0705
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 30.08.12 23:00

Gratulace k porodu Danielky. Já v Pelhřimově prodila obě děti, mimochodem obě v červnu a obě vyvolávané, a taky si nemůžu stěžovat!
Co se týče epiduralu, sice jsem si při druhém porodu o něj řekla asi tak 100×, ale taky mi ho nestihli píchnout, ale porodila jsem i bez něho. Ono to ani jinak nešlo :mrgreen:.

Příspěvek upraven 30.08.12 v 23:01

 
ivulinaM
Závislačka 2575 příspěvků 30.08.12 23:29

:kytka: Gratulace :kytka: Všechny Danielky jsou asi stejné - naší se z bříška taky nechtělo, takže nám porod vyvolávali 8 dní po termínu :)

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 31.08.12 09:55
Gratuluji

Gratuluji k malé princezně. Já před 6 lety porodila předčasně dvojčata - přirozeně. Na prvorodičku trval celý porod pouze 2 hodiny, půl hodiny po dojezdu do porodky byly oba venku, sice malincí, ale i tak jsem si užila své - syn šel koncem pánevním a ještě se zasekl hlavičkou o mé kosti, no prostě paráda… Je velmi zajímavé, jak příroda vše zařídila, že my ženy jsme schopné toto podstoupit ještě několikrát, ikdyž spousta z nás si řekne - nikdy více!!! zrovna taky plánujeme ještě dalšího potomka a na těhotenství a porod se zatím těším…

 
ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 31.08.12 11:33

A proč ti malou sebrali? Kdy ti ji pak zase přivezli? To ti ji ani nenechali přisát? To by mi teda vadilo hodně :think: Jinak samozřejmě gratuluji :palec:

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 31.08.12 15:05

Ahojky, krásně napsané. Rodila jsme v Pelhřimově všechny 3 děti. Dvě před 18 a 16 lety a posledního Jáchymka před 8 měsíci. A klidně bych tam zase rodila zas. A už poučena z prvních porodů jsem si nenechala malého po porodu odnést a celé ty dvě hodinky byl s náma dole na sále a dokonce jsme si ho sami odvezli nahoru na pokoj a tam jsme ho teda už odevzdala na chvilku dětským sestrám. :lol: Posílám malé princezně velkou pusu :*

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 31.08.12 16:13

@ivuska.h - díky za připomenutí, na to jsem se taky chtěla autorky zeptat.

Mě tam v Pelhřimově nikdy dítě po porodu neodnášeli - u ošetření, resp. zabalení do zavinky (nekoupali a to mě moc potěšilo) byl celou dobu muž a další dvě hodiny, co jsem byla ještě dole na sledování, jsem měla děti vždycky u sebe v posteli :nevim:. Podruhé si teda pro malého přišli za hodinu na pokoj, protože jsem musela zpět na revizi, ale jinak jsme byli pořád spolu.

 
sylwikk
Kelišová 6716 příspěvků 31.08.12 16:25

Všem díky, jste hodný :hug:

@meringa Taky jsem se tam narodila, i když už to za chvíli bude 26 let :mrgreen:

@ivulinaM Tak to je vtipný :palec:

@ivuska.h Přisát mi ji nechali. No pak mi ji ještě přinesli večer na kojení… Já byla ze všeho tak zmatená, že jsem nic nenamítala. Ale příští mimčo si už sebrat nenechám :mrgreen:

 
Edík.37  02.09.12 00:45

Gratuluji :palec: občas jsem politovla, ale i zasmála ;) jinak přeji hodně sil a zdravíčka :hug: :mavam:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 02.09.12 13:08

Gratuluju k miminku :potlesk:.
No, tak já považuju svoje šití opravdu za horší jak porod. Min. na stejné úrovni.
Jenže mě malá potrhala hluboko uvnitř. Na to se přišlo po nekonečném „šťourání“ a „roztahování“ a hledání od kud stále teče krev (omlouvám se za takové vyjádření :mrgreen: ). Nakonec šití dokončili na sále pod narkózou, musela jsem „opustit“ malou, ale na druhou stranu jsem byla vděčná že to „mučení“ končí…

 
Veronika5507
Kecalka 495 příspěvků 03.09.12 11:00

Gratuluji!! Mě taky vyvolávali porod, ale mě to trvalo 27 hodin a nakonec na císaře! Bolesti jsem tedy měla snad po první tabletě a ještě ke všemu jsem trávila skoro celou dobu na monitoru - ble. Tobiáš ven prostě nechtěl a navíc měl 4 450g a 53cm. No a asi po 23 hodinách vedle na sál dovezli rodící paní, která tedy taky křičela, ale hlavně měla odrozeno asi za 20 minut!!! :lol:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj vyvolávaný porod v Pelhřimově II.


Reklama