Můj vyvolávaný porod

Porod

Aneb, jak jsem si celé těhotenství vsugerovávala, že určitě porodím před termínem nebo v termínu, přirozeně, díky EPINu bez nástřihu a budeme mít doma rybičku . Vemte si kafe, neumím psát krátce :)

V posledním deníčku jsem popisovala své těhotenství a slíbila při nástupu na mateřskou, že příští deníček bude o porodu a tak plním své slovo.

Jak je ze shrnutí patrné, měla jsem to všechno od začátku pěkně naplánované, porodu jsem se nebála a těšila se na našeho prďolku. Termín byl 15.3. a já si říkala, že prostě nejpozději do 20.3. to musím stihnout, aby byl malý ještě ryba a ne beránek…

Od 1.3. se mnou bylo k nevydržení, furt jsem chtěla rodit, hledala moudré rady na netu, jak mimíse vyhnat ven, jak tomu pomoci. Takže - maliník, lněné semínko, para ořechy, pupalka, šalvěj, dlouhé procházky, teplá sprcha, vířivka, červené víno, čaj s čerstvým zázvorem, hřebíčkem a skořicí, upravený ricinový koktejl (neměla jsem odvahu na ricinový olej, tak jsem dala lněný), no prostě jsem to vzala zodpověďně :)

Byl začátek března - data, která se mi líbila - 1.3., 2.3., 3.3., pak už bylo 10., 11,. 12.,1 13.3. a pořád nic! Ve skupině březňátek se rodilo o 106, všechny holky z tabulky kolem mě a já furt nic… pak mě chytly záda a říkala jsem si, že si postěžuju, protože to bylo opravdu hrozné. Do schodů jsem chodila po čtyřech a kupodivu to pan doktor 13.3. na poradně shledal jako důvod k ukončení těhotenství vyvoláním, ale že jestli vydržím do 18.3. nástup, že zatím to k porodu připraveno není. No což, vydržím, říkala jsem si, do termínu porodím. A nic.

Takže jsme si užili s manželem poslední víkend a v pondělí 18.3. jsem nastoupila do benešovské porodnice. Dvoják nebyl volný, tak jsem si řekla o dvoulůžkový nadstandard.

Pan doktor mě vyšetřil, k porodu nic není nachystané, udělá se oxytocinový zátěžový test a večer dostanu tyčinky na otevření. Zátěžový test vyprovokoval mé dítě k celodennímu spánku a na monitoru nic :D Večer tyčinky, ráno otevřená na 1,5 prstu… počkáme, zda se to neposune, večer tabletka na vyvolání. Neotevřelo, tabletka na vyvolání, možná nastoupí kontrakce. Hmmmmm… Jsem docela dobře spala. Středa ráno, 20.3. - bez změny - rozhodnutí píchnout vodu a kapačky s oxytocinem.

Je 8:00, jdu na přípravu, na kapačku. Au… teda, myslela jsem si, že umím zvládat bolest. Asi bych i zvládala, ale ne vleže na kapačce s nepřirozeně zkroucenou rukou a s bolavými zády. Prý žádné bolesti ještě nemám, jsou jen menstruační a jsou do zad, to nejsou ty pravé porodní bolesti. Začínám se bát porodu, kontrakce jsou po 2 minutách, přemýšlím, zda už jim někdo utekl z porodního sálu, nechci rodit, klidně ať tam zůstane, budu slonice.

Na vedlejším boxu paní rodí, skoro nekřičí, jen takové slabé bolí, bolí, bolí. Je mi trapně… je mi vážně trapně, že prodýchávám menstruační bolestmi. Jsem měkota!

Je 13:00 postup o 8:00 na 3,5 prstu. Když mě vidí doktor, navrhuje epidurál! Ano, beru, cokoliv, hlavně hned! ÚLEVA! jsem vysmátá, je to boží, jako bych si něco fetla :) Mně je tak děsně skvěle :)

Je 15:00, vystřídali se lékaři, PA mě vyšetřuje a hlásí doktorce, že po 2 hoďkách s epidurálem a 2 hoďkách kapaček jsem na 4 prsty, doufám, že se rozhodnou rychle co dělat, ten epidurál už trošku polevuje.

Doktorka mi sděluje, že porod nepostupuje, že navrhuje císař. Souhlasím s ní, nemá to smysl, ale chtěla bych ho v epidurálu. Prý není problém, nespěcháme, miminko se má dobře, v klidu mi ho dopíchnou. Přichází ještě další lékař, shodou okolností ten ke kterému jsem v nemocnici chodila do porodny. Je to bývalý primář krčské nemocnice. Docela ráda ho vidím.

Dostávám epidurál, svléknu se a přichází saniťák Kuba (prý mě vezme na sál a jak se mám, nebýt v narkóze, nerodit a nemít manžela, tak bych asi i flirtovala, hezkej kluk :-P. Než mě doveze na sál, začne mi být blbě, kolísá mi tlak. Saniťáka Kubu pobleju :D Bože! No nic, než se naplní sál (9 doktorů), je 15:35.

Plenta, anestezioložka si se mnou povídá, 15:40 začínají. Cítím trochu tahání, nic mě nebolí. Malý nejde ven. Je prý zaklíněný. 15:47 se ozve pláč, ukazují mi syna, brečím. Bere si ho lékař a za minutku mi ho zase ukazují, dávám mu pusu. Brečím… je zdravej a nádhernej a můj! Mám dítě!!! Tatínek si ho prý zváží vedle a dají ho zahřát.

Hmmm, zahřát, na sále je kosa. Zaposlouchám se do hovoru lékařů. Říkají něco o přirostlé placentě, komplikacích, říkají, ať okamžitě volají krevní banku o konzervy krve a plasmu. Ptám se, co se děje, prý v pořádku, jen jsem měla k děložní stěně přirostlou placentu, tak to musí šít jinak. Je mi zima, zvracím. Můžu zvracet s otevřeným břichem? Nemůže se jim to blbě pohnout a říznou tak vedle???

Přiběhne PA, vedle porodili bez lékaře, doktorka běží, pan doktor mě prý došije. V 17:00 je prý skoro hotov, prý to vypadá, že to neteče, tak prý jde vyšívat.

Je mi strašní zima! Vezou mě na pokoj, manžel jde se mnou, povídáme si. Sestřička kolem mě běhá jak splašená. Prý mi musí kontrolovat krvácení, je to hodně důležité. Zatím se jí to líbí. Manžel se jde zeptat na malého, přivezou nám ho! Je tak úžasný a nádherný a já jsem dojatá. Berou si ho ještě vyhřát, dovezou mi ho zase ukázat.

Manžel odchází, já zkouším spát, ale moc to nejde. Přijde doktorka a vysvětluje mi, co se vše dělo, jak probíhala operace. Prý to je skvělé, nic neteče, takže děloha je zachráněná. Prý se uvidíme určitě brzo zase na porodním sále na císaři.

Ptám se. Vrostlá placenta je vážná komplikace. Malý se zaklínil, aby nemohl ven, aby mě zachránil. Pokud už bych porodila, tak až by ji tahali ven, hrozilo by riziko vykrvácení a ztráty dělohy. Teď pokud nic nepoteče, je to dobré, pokud ano, musela by následovat reoperace a ta může být hodně riziková.

Brečím, mé dítě v břiše vědělo, co dělá a já ho takhle vyháněla!!!

Jsem máma, budu v pořádku.

Malý se narodil 20. 3. 2013 v 15.47 po začátku astronomického jara jako tvrdohlavý beránek císařským řezem po termínu. Příště si zase něco naplánuju :-D

V závěru chci poděkovat benešovské porodnici - sestrám na porodním sále, MUDr. Madzinovi za ten super epidurál (fakt to bylo boží), saniťákovi Kubovi se omlouvám za poblití (doufám, že stále nekouří), MUDr. Peterkovi a MUDr. Vlčkové za záchranu života, za to, že porodili malého, za to, že můžu mít ještě děti! Dále pak sestřičce, která mě opečovávala po operaci, sestrám na šestinedělí, sestrám na novorozeneckém! Byli jste všichni skvělí, takovou péči jsem ještě nezažila!

A kdo máte Benešov kousek a váháte, kde rodit, tak určitě tam!

Těším se za 2 roky zase na sále a doufám, že ze mně vytáhnete stejně krásnou holčičku :-) No, radši neplánovat, jinak to bude kluk :)

PS: Nevím, jaký mám práh bolesti, ale radši 100× první vstávání po císaři než nějakou další hoďku kontrakcí s oxytocinem!

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
milas
Hvězda diskuse 36205 příspěvků 27.03.13 00:30

lili krasny denicek! A Sebi je tvuj tvrdohlavy zachrance! Diky nemu zijes a muze mit sourozence zeby brasku?

 
beruska03
Kelišová 5463 příspěvků 27.03.13 04:47

Moc gratuluji a pod tvym PS:se mohu taky podepsat ;-)

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 27.03.13 04:52

V benesove epidural, no ja ziram. Me nechali trpet s oxytocinem v zile bez epiduralu. Rikalo se ze v benesove setrej. Moc gratuluji k chlapeckovi :kytka:

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 27.03.13 05:51

Tak nejprve gratuluji..uf, ještě že to nakonec dopadlo takhle.. a myslím, že mám pro tebe dobrou zprávu :kytka: 20.3. je totiž poslední den ryby tuším :pankac:

 
Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 27.03.13 06:44

Lili, ještě jednou moc moc gratuluji :kytka:. Buď ráda za beránka, svou tvrdohlavostí ti zachránil život a možnost mít sourozence :kytka:. Tak ať se Vám daří :hug:! Nevím, jestli jsi četla, ale tady je komplet rozbor znamení, numerologie atd., kdyby tě to zajímalo.

 
hondicka
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 27.03.13 06:45

Krasny denicek! Hlavne ze vse dobre dopadlo a ty si ted muzes uzivat prdolku :srdce:

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 27.03.13 06:52

:potlesk: krásně napsáno. U poblitýho Kuby jsem se fakt bavila :mrgreen: hlavně, že vše dopadlo na 1 :palec:

 
Motýlice
Kelišová 5024 příspěvků 27.03.13 06:56

Ahoj lili, :mavam: Ty děti mají asi opravdu nějakou intuici, já když jsem poprvé viděla toho našeho obříka (4,26 kg, ale především měl opravdu VELKOU hlavu), tak jsem mu taky děkovala, že se tou indukcí nenechal vyhnat a šel bříškem. ;)

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 27.03.13 07:25

Krásnej deníček, docela jsem se pobavila, i když tobě určitě do smíchu nebylo :lol:. Gratuluju k malýmu. :kytka:

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 27.03.13 07:28

Parádně jsi to sepsala, pobavila jsem se, i když tobě asi místy do smíchu nebylo, viď… Hlavně že to všechno dopadlo, jak nejlépe mohlo! :palec:

 
BarboraF
Kecalka 447 příspěvků 27.03.13 07:32

Taky jsem měla vyvolávaný porod, ale muselo to být bez oxytocinu.

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 27.03.13 07:36

Gratuluji, moc jsem se takhle ráno pobavila. Ať mimi roste jak z vody :lol:

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 27.03.13 08:21

Jsem z toho nějaká na měkko.
Nejdřív jsem se smála a pak mi i slza ukapla :srdce: Hlavně, že to dobře dopadlo.
Krásný deníček. Obrovská gratulace, ať se Vám všem daří :hug:

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 27.03.13 08:50

:mrgreen: Přesně jak píšeš v závěru - nevím, jaký mám práh bolesti, ale moje kontrakce po vyvolávání byly tak silné, že jsem sebou švihla ve sprše, natloukla si u toho záda a pak jsem při nich byla připoutsaná hodinu na monitoru - kroutily se mi bolestí prsty na nohou. A plánovala jsem jako ty. Že určitě porodím dřív - měla jsem termín 4.3. (tedy první termín už 16.2.), nízko placentu, takže se to dalo předpokládat. od 14.3. mi porod vyvolávali, celkem intenzivně, otevřela jsem se na jeden jediný prst! Malý přestal kontrakce zvládat a musela jsem na akutního císaře 15.3. Po porodu jsem bojovala se zády, zánětem prsu a teplotou…to mi nějak nikdo neřekl, že to bude taková dřina

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 27.03.13 09:15

Tak je to tedy beran nebo ryba, všude píší že beran je až od 21.3 ne?

 
f-l-e-a
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 27.03.13 09:23

Ahoj Lili, moc gratuluji k Tvému malému hrdinovi! Ke konci mi úplně zvlhly oči.. Vzpomínala jsem na Tebe, bláhově jsem si myslela, že porodíš už v to pondělí. :-) Hlavně, že jsi Ty i Sebík v pořádku. Přeji Vám vše nej, ať drobeček dělá jen samou radost!

P. S.: Já jsem také beran a není to zas tak špatné! :lol:

 
Barushe  27.03.13 09:33

Lil, super denicek :palec: u Kuby jsem se bavila :lol:
Hlavne, ze jste v poradku oba dva :hug: hodne stesticka :*

 
Maky.p
Generální žvanilka 24204 příspěvků 27.03.13 09:48

Lili, krásný deníček! :palec: Zvládla jsi to skvěle a Sebík je šikula :potlesk: Tak ať jsi brzy fit a Sebíkovi jen to nejlepší do života :kytka:

 
Pawlina.K
Kecalka 110 příspěvků 27.03.13 09:53

Krásně napsané a gratuluji!:)) Úplně mi to připomnělo mě, jak jsem počítala dny, aby to bylo to znamení a né tamto. :D

 
MisTer
Extra třída :D 14093 příspěvků 27.03.13 09:55

Lili tak jsem to četla jedním dechem porod žádná procházka růžovým sadem, ale vše jsi zvládla jsi šikulka a malej už od malička hrdina!!!Držte se

 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 27.03.13 10:00

Lili máš to krásně sepsane…hlavně že to dobře dopadlo :dance: :dance: ješte jednou gratuluji a přeji hodně zdravíčka vám oběma :hug: a držím palečky aby druhe miminko byla princeznička… :kytka:

 
Andrejka88  27.03.13 10:29

Lili-skvely denicek! Fakt jsem se pobavila, ikdyz vim, ze to takova sranda to nebyla :-/ preji vam se Sebickem jeste jednou hodne zdravicka a stesticka! A jsem rada, ze jsi na druhe dite nezanevrela ;-)

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 27.03.13 10:33

Krásný deníček - jsem se mála i bulela současně :oops:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 27.03.13 10:53

:mrgreen: krááásný…nejdřív jsem se smála a v závěru brečela… no a já na svoje dítě po porodu když mi ho ukazovali koukala jak na cizího, že po těch 2minutách po příchodu do porodnice přece nemůžu mít ještě miminko… vždyť tatínek se šel jen vyčůrat a ještě tu není… a já uz asi opravdu porodila :-D :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 27.03.13 11:06

Krasny denicek :kytka:,gratuluji k malemu a ze vse dopadlo dobre :kytka:

 
foli
Kecalka 152 příspěvků 27.03.13 11:12

Ksásný deníček. Plný emocí, smála jsem se a zároveň brečela. Dovedu si to živě představit. Hodně zdravíčka a štěstíčka, jste hrdinové :potlesk:

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41845 příspěvků 27.03.13 11:15

Moc hezký deníček, gratuluji k chlapečkovi :kytka: :hug:

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 27.03.13 12:49

Moc krásný deníček a gratuluji k šikovnému miminku :potlesk: :hug:

 
katkatel
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 27.03.13 13:07

Ahoj a díky moc, pobavila jsi mě a vzhlížím k Tvému nadhledu a moudrosti. Ať ti malý beránek krásně roste v taky takového člověka, který umí i těžké věci vzít s klidem. A přeju ať to se sourozencem je už větší pohoda (když jsem byla znovu těhotná a věděla, že po prvním císaři už bude druhý, říkala jsem si zbaběle aspoň že bude těhotenství kratší Držím palce a ještě jednou děkuji za milý zážitek při čtení tohoto deníčku. :kytka:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 27.03.13 13:59

Všem moc děkuju za gratulace :)

a malý je opravdu beránek - dle astronomického rozboru, prostě se to o 3 hodnky nestihlo :) letos začínalo jaro totiž už 20.3. a ne 21.3. jako obvykle :)

 
janulen
Závislačka 4883 příspěvků 27.03.13 15:37

Srdečně blahopřeji k chlapečkovi :kytka: Paráda, že všechno dobře dopadlo. Šíleně mě pobavilo: vem si kafe, neumím psát krátce :mrgreen: :mrgreen:

 
andreabul
Závislačka 3911 příspěvků 27.03.13 16:17

Lili, tak to bylo opravdu dobrodružství. Hlavně, že to celé dobře dopadlo a teď si užíváš Sebíka :-) Ještě jednou gratuluji :-)

 
xk.kx
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 27.03.13 17:22

Ahoj, jsme na tom stejne, akorad ja mela termin 13.3 a malej se narodil cisarem vcera.sice mi praskla voda a mela jsem kontrakce po 5min, ale me telo nebylo pripraveno, otevrena na 2cm a cipek ani nesestupoval. ponevadz to bylo ve 41+6,tak jsem svolila k cisari.no dnesni ranni vstavani a sprcha byl mazec teda.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 27.03.13 18:11

@xk.kx - jo, to mazec je, ale uklidním tě, i když je to nepředstavitelné, tak když tě budou pouštět, už ti bude skoro dobře!!! fakt, strašně rychle se to zlepšuje a taky jakmile máš mimi u sebe, to je to nejlepší analgetikum! drž se!

 
JaniceB
Extra třída :D 12109 příspěvků 27.03.13 18:35

Krasny denicek. Gratulace! Jen 20.3 je stale jeste Ryba! (od 20.2. do 20.3 - nechapu teda ty posny jaro nejaro) :-) Takze jsi to nakonec naplanovala dobre :) :D

Příspěvek upraven 27.03.13 v 18:36

 
Bohumilka
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 27.03.13 18:42

Lili mooooc gratuluju, malej je nádhernej a tobě to moooc sluší, takže se těším na další deníček o narození sestřičky :-) :pankac:

 
Renatt
Extra třída :D 14656 příspěvků 27.03.13 19:16

Krása, tu brečím ;) ;)
Saniťák Kuba na tebe dlouho nezapomene :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
veverušák  27.03.13 20:16
Gratulace

M aminko, moc gratuluji k miminku a k dobrému konci. Já měla druhý porod též vyvolávaný, ukončen akutním císařem též pro nepostupující porod. Já jsem však tři hodiny poté začala masivně krvácet, upadat do bezvědomí. Ztráta asi 3 litry krve. Nesrážela se mi vůbec krev. Následovala reoperace, protože to nešlo zastavit-odstranění dělohy. Vlivem toho masivního krvácení mi praskla céva na mozku, takže jsem svět začala vnímat po 15 dnech. Dnes jsou to dva roky a 4 měsíce a já jsem štastná, tak jako vy, že žiji a můžu tady být pro naše děti. A to jsem měla první porod naprosto ukázkový a rychlý. Přeji Vám hodně radosti z miminka a už žádné komplikace, ani v dalším těhotenství. Zdraví Jana

 
szewcz
Povídálka 28 příspěvků 27.03.13 20:32

Gratuluju k miminku. Já rodila císařem 2×. Po prvé super :), myslím, že se doktoři i trochu pobavili, když jsem jim na stole po epiduralu usnula jako špalek a po kráktých přestávkách se vzbudila až druhý den ráno, ale po druhé jsem si už docela užila :mrgreen:. Celková bolest byla sice kratší, ale zato intenzivnější.
Ale co bysme nevydrželi pro ty naše zlatíčka :D

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 27.03.13 20:41

Moc pekne napsano :palec: Ani jsem netusila, ze pri vrostle placente hrozi takove komplikace :,( UF, jdeste ze to dopadlo tak dobre!
Moc gratuluji k chlapeckkovi a ppreji vam do spolecneho zivota jen to nejlepsi! :kytka:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 27.03.13 20:44

@JaniceB - opravdu není :)

http://astrologie.najdise.cz/…ni-formular/?…

 
JaniceB
Extra třída :D 12109 příspěvků 27.03.13 20:54

@lilia81 Ty jo…no tak tim spis gratulace:-) Tim se fakt vysvetluje, proc se zasekl…ale je to dobre! :kytka:

 
Žiža1
Extra třída :D 11312 příspěvků 27.03.13 21:11

Ahoj @lilia81, nádherně napsaný :hug: deníček :potlesk: :potlesk:. Až mi slzička ukápla - a to mám čerstvě po šestinedělí :mavam:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 27.03.13 21:13

Moooc ti gratuluji… taky sis prožila podobně jako já :mrgreen: Ale ty naše zlatíčka za to stojí, což? :pankac: :kytka:

 
dendulina
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 8 inzerátů 27.03.13 22:11

Tvůj příběh mě bavil už v diskuzi, ale deníček je fakt nádhernej i když trochu strašidelnej…jj, někdy prostě někdo rozhodne za nás a ví proč ;) hlavně teda doufám, že někdy taky najdu nějaké zdůvodnění pro ten bordel kolem mě :mrgreen:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 28.03.13 09:00

@gabousek http://astrologie. najdise. cz/rozbor-znameni-formular/?naro­zeni_den=20&na­rozeni_mesic=3&na­rozeni_rok=2013&­narozeni_hodi­na=15&narozeni_mi­nuta=47&naroze­ni_mesto=49-47-14-41#rozbor-znameni nenene je to beran jak vyšitej :D

jinak gratuluju k mimču… u mě vyvolávali 48 hodin a nakonec akutní SC.. malýmu se strácely ozvy. Bylo to za 5 minut 12. Ale jsme oka. PS přesně vystihuje moje pocity. Rozchození se po císaři bylo v pohodě a večer už jsem lítala jak čamrda. Ale další hodiny na oxytocinu, tak zdrhnu. Už jsem toho měla docela plný gule. :P

 
Tereza1986
Kelišová 6652 příspěvků 28.03.13 18:56

Jojo, Benešov je luxusní porodnice.Taky mě tam vyvolávali :palec:

 
Annie Farmer
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 29.03.13 14:53

Nádherný deníček :kytka: Gratuluju!!

 
Skylla  30.03.13 08:23

@gabousek Jojo pravda, to je ještě rybička  :pankac:

Krásný deníček Lili :srdce: Gratuluji k malému :*

 
Skylla  30.03.13 08:27

@mejdylko nenene, je to poslední den rybiček :P

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama