Můj vyvolávaný porod

Porod

V listopadu jsme si s přítelem řekli, že bychom chtěli miminko. A tak to nějak začalo. Omlouvám se za délku mého deníčku, ale nechtěla jsem na nic zapomenout.

těhotenství porodní sál a miminko!
5 komentářů


1 komentář

Byl listopad a já a přítel jsme se rozhodli se nebránit miminku. Já jsem brala 4 roky antikoncepci, tudíž jsem si myslela, že to určitě nepůjde jen tak. Vysadila jsem antikoncepci a začala si hlídat své plodné dny pomocí bazální teploty.

Ten měsíc se nepovedlo. I když jsem tušila, že to nepůjde lehce po antikoncepci, tak i tak jsem byla zklamaná, když jsem na testu nenašla vysněné DVĚ ČÁÁRKY!

Přicházely Vánoce, přípravy, dvanáctky v práci a já stejně stále myslela na to, jaké to bude, až budu těhotná. V lednu jsem si udělala test a byly tam ty vysnívané dvě čárky.

Tak šel čas a bříško rostlo a rostlo. Pohlaví nám pan doktor řekl v 14. týdnu, čekáme holčičku! SUPER, to jsem si s přítelem přáli. Termín porodu mi byl vypočítán na 16.9 a 19.9. Celé těhotenství jsme prožili bez vážnějších komplikací

Byl začátek září a já už tak moc chtěla mít prcka u sebe. Těšila jsem se na každý monitor a kontrolu, abych se dozvěděla, zda se něco děje! V 36. týdnu byli na monitoru vidět docela pravidelné stahy, tak to pokračovalo týden co týden.

V 39. týdnu jsem šla na kontrolu a na požádání mi doktor udělal hamiltona. Nebylo to bolestivé, jak jsem četla, tudíž jsem se lékaře zeptala, jestli to už je ono. Prý co bych chtěla víc. :D

Šla jsem domů a cítila mírné bolesti. Celý den večer se to zpravidelnilo na 10 minut. Jelikož jsem měla pozitivní testy na streptokoka, jela jsem raději s přítelem hned, jak přišel z odpolední domů, do porodnice. Doma jsem se loučila s naší čivavkou, že se určitě ještě vrátím, že dlouho sama nebude.

Tam mi udělali monitor a já si myslela, že mě pustí domů. Omyl. Jdu po chodbě a šinu si to k příteli s náramkem s jménem na ruce. Přítel nechtěl věřit, že teda už…

Jeli jsme výtahem na porodní sál. Tam mi udělali vyšetření otevřena na prst a že prý si můžu vybrat. Buď dolů na šestinedělí, kde je normální postel, můžu se prospat a bude se čekat, jestli se něco bude dít. Nebo porodní sál, kde je nepohodlné porodní lůžko, ale může tam být se mnou celou dobu přítel. No ani jsem se nerozmýšlela. Jasně že porodní sál, aspoň se nemusím nikde stěhovat a celou dobu budu na jednom místě a hlavně s mým přítelem.

Celou noc točili monitory a já chodila do sprchy bolesti stále po 10 nebo 8 minutách. Nepravidelné.

Ráno vizita, prý to nepostupuje a stále pro prst otevřená. Byla jsem hrozně unavená po celé noci nevyspání a toto mě dorazilo. Požádala jsem lékařku, zda by se tomu nedalo nějak pomoci. Bylo mi navrhnuto, že se dá udělat programovaný porod na přání rodičky a že když už jsem tam, tak jestli chci. Jistě že chci, hlavně ať už to mám za sebou!!

Ve čtvrtek ráno zavedena první tableta, po které jsem se taky neotevírala, jen přišly hnusné bolesti. Po druhé odpoledne jakbysmet. V noci jsem se svíjela v bolesti. Přišla mě prohlédnout jedna porodní asistentka, která byla tak necitlivá při vyšetření, že jsem myslela, že ji ukopnu hlavu! Verdikt: „Stále na 1 prst otevřená, dostanete něco na spaní a přítel ať jede domů!“

No to v žádném případě!!! Zůstává tady. Ten jediný, co mi tam děla oporu a pomáhá mi, i když asi ani sám neví, jak aby jel domů, to ne. Nakonec mohl zůstat. Dostala jsem nějaké opiáty a spala jak nemluvně.

Porodní den 12.9.

Bylo 7 ráno a já pořád v opojení opiátů spím. Přišla vizita a doktorka zavádí 3 tabletu, otevřená na 2 cm, světlo naděje!! Nutno podotknout, že už je to 4 lékařka, co mě ošetřuje. Tak tyhle bolesti už nejsou žádná sranda. Válím se po příteli, věším se mu na krk a brečím do telefonu mamce, že to určitě nepřežiji a že už nechci!

Další kontrola, otevřená na 3 cm a bude se dělat příprava, tudíž na řadu přichází klystýr. Přítel byl vyhnán na chodbu porodní asistentkou se slovy „Teď je to tady jen pro holky.“ Bylo to nepříjemné, ale já si říkala, že už to asi bude, když mi dělají přípravu. Poté jsem byla napojena na kapačku na antibiotika proti streptokokovi. Nepříjemné být napojená při bolestech na kapačku.

Bylo 10 hodin ráno a někdo klepe na dveře. „Máte návštěvu.“ Cože, já mám návštěvu? Ve dveřích se objevila má milovaná babička. Byla zrovna v nemocnici na vyšetření.

Dodala mi energii. Byla jsem ale ráda, že už odchází, protože jsem si konečně zase mohla zařvat. Poté jsem snad pořád byla napojena na monitor, protože se paní doktorce nelíbili ozvy holčičky. Musela jsem ležet na boku a v tom cítím, jako kdyby mě malá šíleně kopla, ale ne, to byla voda! Konečně se něco děje. Příteli se rozzářily oči.

Poté byla bolest nesnesitelná. Když jsem stála, kroutily se mi všechny prsty u nohou. Už jsem si nehrála na hrdinku a poprosila o epidurál, který mi mimochodem vůbec nezabral. Patřím mezi ty 3 procenta žen, kterým nenasedne.

Smůla, bolesti se stupňovaly a já volala doktorku, že se mi chce tlačit. Kontrola a jsem otevřena na 8 CENTIMETRŮ!!! Jupí! Konečně se to hnulo!

Uplynulo 15 minut a já mohla tlačit. Držela jsem přítele za ruku a tlačila jak o život. Prý jde vidět hlavička a je to pěkný vlasáč. To mě nabylo energii a tlačila stále dál a dál. Nástřih mě nebolel. Jen jsem slyšela, jak cvakly nůžky.
Na další tři zatlačení byla malá venku.

Ten pocit uvolnění a radosti, že je to za mnou, nejde popsat. Přítel hned pohotově fotil malinkou a políbil mě.

Naše holčička se jmenuje Sofinka a narodila se po třech dnech 12. 9. v 13:22 s mírami 3450 gramů a 48 cm.

Sofince je 6 týdnů a je to náš miláček!

Hodnotilo 27 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 31.10.14 07:39

…aneb varovani pro vsechny, jak to dopada, kdyz se naprosto zbytecne montujeme prirode do remesla.
A to jsi myslim dopadla jeste dobre :mavam:

 
Lilien1
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 31.10.14 08:55

@quinny. Presne tak! Uz bych to neudelala. Honem honem jsem chtela mit malou u sebe a to muzu byt rada ze jsem neskoncila cisarem :nevim:

Příspěvek upraven 31.10.14 v 08:55

 
terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 31.10.14 09:00

Hezký deníček, ale já bych teda dobrovolně do vyvolávaného porodu nešla… gratuluju k holčičce a ať jste všichni zdraví

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 31.10.14 09:10

Gratuluju k holčičce, škoda, že se spěchalo (jsi spěchala), nemusela jsi se trápit, po prostinu jsou bolesti fakt šílené.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 31.10.14 09:24

@Lilien1 nj holt zkusenost je nekdy neprenositelna ;) ale pekne sepsano, myslim ze jako varovani pro spechajici prvorodicky dokonale :potlesk:

A mala je krasna zapomnela jsem pogratulovat :srdce: :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 31.10.14 09:37

Taky mi porod vyvolávali.. pamatuju si 3 dny, 20tabletek zavedeno a nic :D krom ukrutných bolestí do páteře, že jsem nemohla spát a to jejich " zkuste spát, už Vám nic dát nemůžeme" na to se mi opravdu otevírala kudla v kapse… :D

 
mmaarrttiinnaaa
Závislačka 3775 příspěvků 31.10.14 09:59

Koukám, že naše příběhy jsou dost podobné. Taky máme Sofinku, která se nám narodila po 3 dnech vyvolávání 13.9.2012 s mírami 3470 g a 48 cm :). A venku byla na 3 zatlačení. Gratuluji k holčičce :kytka:

 
Jorik81
Kecalka 311 příspěvků 31.10.14 10:07

Já jsem prostin dostala taky ( ale situace byla trochu jiná, odtekla plodovka a já byla bez kontrakcí) a žádné „šílené“ bolesti jsem nezaznamenala. To spíš bude individuální :) Vlastně jsem za něj byla vděčná, čekat na porod den dva, to by se mi nechtělo.

 
Lilien1
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 31.10.14 12:13

Dekuji holky :hug:

 
eva333
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 31.10.14 12:13

Jsem fakt ráda, že jsem všechny 3 děti odrodila pohodlně císařem… podobný orgasmický zážitek si ráda odpustím:-)

 
HankaRud
Kecalka 466 příspěvků 31.10.14 16:26

Moc gratuluju… taky se snazim od listopadu a zatim nic, ale kdyz vidim jak se listopadove snazilky mnozi, mám velkou radost… :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 31.10.14 18:38

Gratuluji k Sofince :kytka: Já měla taky termín 19.9. a nakonec se malý narodil 25.9. taky vyvolávaný na vyvolávačku jsem nastoupila 24.9. já bohužel musela na vyvolání kuli vysokému krevnímu tlaku. Já když byla na porodním sále tak přišel doktor že ještě pár kontrakcí a jdem na to když odešel tak 5minut na to jsem cítila jak je hlavička už docela venku tak mi manžel volal doktora že už rodím a když přišel doktor tak prohlásil je to tu jé to je vlasaté miminko a malý byl za 5 minut na světě od doby co doktor přišel.

 
kapuletka
Kecalka 323 příspěvků 31.10.14 21:56

@eva333 no tak to jsi teda frajerka… :lol: Dobrovolně vlézt pod kudlu, to je to samý jako dobrovolně si nechat takhle brzo vyvolávat porod :mavam:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 31.10.14 22:22

Teda 3 dny, to je fakt sila.. :( Ja mela taky vyvolavany porod (ve 41+1), ale byla jsem otevrena na prst jeste pred zavedenim prvni tablety, proto to asi u me netrvalo tak dlouho jako u tebe. Prvni tableta v 8, druha v 10, dcerka v 15:40 venku. Mela jsem asi stesti, porod jsem mela krasny a ani bolesti nebyly nic strasneho. U tebe to ale nebylo vubec pripravene, proto to vsechno trvalo tak dlouho :( Ale hlavne, ze jste obe v poradku, mala je krasna, at vam hezky roste :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 03.11.14 08:42

@quinny Hele, víš že první, co mi naskočilo po přečtení tohoto deníčku bylo, zeptat se tě, co si myslíš o Hamiltonech? Mě teda u prvního těhotenství tři hamiltony nepomohly a malý se narodil stejně, jak se mu chtělo. Ale ty tři dny, to muselo být peklo. A podle mě taky zbytečné.

Jako varování, hm, snad si z toho někdo něco vezme. Bohužel tady čtu dnes a denně, jak některé prvorodičky klidně i 14 dní před termínem vykřikují, že kdy už to konečně bude a jak to, že stále nic? :roll: Možná náhoda, ale já teda nespěchala a oba porody na 1*

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 03.11.14 08:43

@Lilien1 Jinak Lili, z tvého komentu vidím, že jsi rozumná maminka a u druhého si už dáš pozor, viď. A moc gratuluji ke krásné holčičce. Moc Vám to sluší i s partnerem a jste hezká rodina.

 
Lilien1
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 03.11.14 13:00

Dekuji za komentar. Hamilton byl pro me neco jakoze wauuu treba se to pohne a porodiiim! Ted vim ze jsem to mela nechat tak jak to bylo. Ale aspon pouceni :palec:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 03.11.14 13:33

@Andrea.Tom 8o 20 opravdu ctu dobre :roll: :cert:

@MartinaIrena jakoze po terminu budiz pokud jsou pro to podminky; ale prehanky od 37tt moc neuznavam. On porod stejne ridi dite, takzek cemu tyhle zasahy :P
Konec byva nekdy narocny zak pan dr ktery prispecha s „pomoci“ je viiitan ze :lol:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 03.11.14 14:10

@Lilien1 Na to už se vykašli. Hlavně, že to dobře dopadlo. Mě zase při prvním porodu skákala po břiše porodní asistentka. Pak jsem si pak o této metodě přečetla, že i mezi samotnými lékaři je považovaná za tak trochu kontroverzní, pže se nedá přesně definovat, jaký tlak na dělohou je ještě ok a jaký může vést k ruptuře. Takže u druhého dítka jsem měla pro tento případ připravené nesouhlasné stanovisko.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 04.11.14 08:19

@ quinny ano, fakt nekecám, 20 jich bylo, a když mi chtěli dát v polovině kapačku, přišel jiný doktor, že dáme zase tablety.. takže hnus.. byl to odporný zážitek… Aby se ve Vás pořád hrabali a nedali tomu čas…

Příspěvek upraven 04.11.14 v 08:20

 
Katka93
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 02.12.14 12:59

Já to měla podobné… mě vyvolávali ve 40. týdnu kvůli těhu cukrovce a obavám z velikosti malho - odhad byl 4500g… tři dny mě trápili tabletkama až ten třetí den řekli, že pokud do druhého dne nic tak císař…jak já si ho přála hned… tři dny v bolestech byly hrozné… a třetí den odpoledne praskla voda… nicméně stále otevřená jen na 1cm… takže oxytocin a epidurál aby se to rozjelo… porodila jsem po půlnoci :) ale vím, že vyvolávání už nedovolím…pokud to nebude nezbytně nutné… příroda sama ví, kdy je čas… a u nás ještě nebyl… jo a malej měl nakonec 3930g, takž pohoda :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama