Můj vyvolávaný porod neporod

Porod

Porodu jsem se vůbec nebála a pobytu na šestinedělí jsem se děsila. Asi jsem to měla udělat naopak. Dopadlo to, jak dopadlo, nevím proč a zda tomu šlo předejít, ale jsme zdraví a broučka mám konečně u sebe.

3220 gramů a 50 cm :)

Termín jsme měli stanovený na 19. října, ale našemu Alexovi se prostě nechtělo. Nakonec ve čtvrtek 1. 11. v 41+6 tt rozhodli, že večer v 6 nastoupíme na vyvolání. Byla jsem nervózní, a když mě a přítele večer mamka vyhodila před porodnicí, klepala jsem se jako ratlík. Přišli jsme na porodní, natočili mi monitor a čekali jsme na příjem. Zrovna rodila jedna maminka, tak jsme čekali asi hoďku. Ale když jsme slyšeli její poslední výkřik a potom pláč miminka, tak jsme se na sebe s přítelem usmáli a říkali si, jak už zítra tohle taky budeme mít za sebou. Jak jsme se mýlili!

Před osmou dorazila paní dr. Tomicová. Nesympatická jak zadel, ale říkala jsem si, hlavně, když malýho vyžene ven. Hahaha! Udělala mi kontrolu, kde zjistila, že jsme stále na 2 cm a zavedla mi Prostin. Upozornila mně, že to porod ještě nevyvolá, ale že se to uvnitř uvolní a do rána začnu mít jakoby silnější menstruační bolesti. Pak nás sestřička odvedla na pokoj č. 8, kde jsem byla naštěstí sama. S přítelem jsme si ještě chvíli povídali a kolem půl desáté odešel, s tím že bude na telefonu a ráno dorazí. Já jsem si zalezla do postele a usnula jsem jako špalek. Vzbudila mě až sestra v půl šesté na měření teploty a tlaku. Bolesti nula.

V 8 ráno jsem šla znovu na monitor a kontrolu. Doktorka se divila jako že nic, a tak mi dali další tabletku. Dorazil přítel a na pokoji jsme byli spolu. Do 12 se nic nedělo a při monitoru mě začala chytat záda a pak na pokoji začaly první lehké kontrakce. No sláva! Jo, jenže po 20 minutách a tedy nic moc. Každé 4 hodiny jsem chodila na monitor, ale tam žádné kontrakce nebyly. Prostě se nic nedělo. V pět přítel odešel, že se prospí a dorazí večer, že se to snad rozjede. Sestřička nám to dovolila, protože jsme byli na pokoji sami.

Za 15 min mi volá přítel, že máme na dveřích další exekuci. Máme pronajatý byt od jedné paní a ta tam má trvalé bydliště a pořád nám tam někdo chodí a zvoní a chtějí s ní mluvit. Už nájem musím posílat ne jí, ale exekutorům, protože prostě dluží prachy. Občas mám stažený zadek, jestli nás nevystěhují, ale zatím se s nimi vždy domluvím a oni si to s ní řeší jinak. Jo kdybych to při podpisu smlouvy věděla. No každopádně mě přítel vyjančil, že nám zapečetili byt a že se tam nesmí. Tak jsem s brekem volala mámě, jestli by se tam mohla jet podívat a dala mi vědět, co se děje.

Přítel je cizinec a moc těm žvástům nerozumí. Nakonec mamka dorazila do porodky i s tím papírem, volala jsem majitelce jako, že tu má další exekuci, že jsem v porodnici a že toho už mám dost. Tak mě ubezpečila, že to vyřídí. No já si tam stejně v pondělí zavolala, abych měla jistotu, že to řeší a pan mě ubezpečil, že se s ní domluví a že se nemáme ničeho bát. Ale věřte jim to, že jo.

No každopádně u mě mamina zůstala do osmi a povídaly jsme si. Začaly mi malinko silnější kontrakce, v 7 dorazil pan primář sáhl do mě a říká, že teď jsem na 3 cm. Tak mi zavedl další tabletku, s tím, že je to tam už měkčí a čípek se zmenšil na 1 cm, a že bych v noci mohla porodit. Mámě se ulevilo, v 8 odjela a zrovna přicházel přítel, tak jsme šli na další monitor. To jsem na zádech dávala už hůř, ale dalo se to. Pak mi asistentka udělala kontrolu a řekla, že cítí hlen, že by mi brzy mohla prasknout voda. To už jsem si řekla, no super začíná to.

Odešli jsme na pokoj a prodýchávala jsem kontrakce. Začalo to být silné asi po 5–10 minutách, ale pořád vlastně jakoby nic hrozného. Pak to přicházelo po 3–5 minutách. Tak jsme kolem půlnoci vyrazili z šestinedělí na porodní, aby se na mě asistentka podívala, jestli se už něco děje. Natočila monitor, ale kontrakce byly nic moc a uvnitř pořád stejné. Tak to už jsem fakt byla vzteklá. PA volala primáři, jako co se mnou. Tak jí řekl, ať mi dá nějakou injekci a ta to buď povolí a prdne mi voda nebo se nic nestane.

Pak mě přítel odvlekl na pokoj a to jsem byla jak sjetá, malátná a chtělo se mi spát. Leželi jsme spolu v posteli a najednou jsem se probrala, kouknu kolik je hodin a ono bylo 2:15! Usnuli jsme a mě zmizely kontrakce! No tak jsem vylítla a šla za PA jako co to má být. A ona, že teď s tím nic dělat nemůže, že mám počkat do rána. Tak jsem přítele poslala domů a šla spát. K ránu mě probudily trošku slabší bolesti, ale teda na porod to rozhodně nebylo.

V půl deváté další kontrola, nesympatická paní doktorka se mi tam pohrabala a řekla mi, že mi udělala Hamiltona a zavedla mi tabletku, ale jen čtvrtku. Tak jsme zas odešli na pokoj a zase čekali jako trubci. Pak se to konečně začalo rozjíždět a ve 13:00 si mě zavolala na kontrolu. Bezvadný pocit při vyšetření, když vás chytne kontrakce. PA pořád říkala, že by ještě čekala a pak si odskočila a přišla s tím, že se dohodli s primářem, udělají mi přípravu a ve 3 mi prasknou vodu.

PA mi udělala klystýr, luxus fakt. No letěla jsem 2×, ale nic hrozného. Z nervozity jsem už třetí den nejedla. Pak nám ukázala sprchy, kde si můžu ulevit i na míči a hekárnu. Do toho ve 2 měli prohlídku prostorů, takže tam na mě všichni čuměli, jak se tam producíruji v té jejich krásný noční košili. Kontrakce byly už docela žrádlo, a když jsem se šla vyčurat, tak jsem se u toho kroutila jako žížala. Přítel mě hladil a pořád byl u mě. Z nervozity ho chytly záda a snědl asi 3 čokolády, co měly být původně pro mě :D

Kolem půl čtvrté dorazila paní doktorka na kontrolu, pořád na 3 cm a žádné změny. Už mě to fakt nebavilo. Měla jsem toho dost. PA se zase šla poradit s primářem a pronesla něco v tom smyslu, že by mi dala další tabletku a ještě počkala. Tak to ne! Já už tabletkuju skoro 43 hodin! Nakonec jí řekl, že to má prasknout a uvidí se. Tak to udělala, vytekla ze mě krásně teplá tekutina a prý se to teď musí hnout nebo mi v 6 napíchnou oxytocin. Malinko to zesílilo, ale nic markantního. Šli jsme s přítelem do sprchy, nahříval mi záda a bříško a povídali jsme si. Seděla jsem na vyhřátém topení a při kontrakcích jsem se opírala o postel a dýchala jsem. Už jsem měla šíleně oschlou pusu.

S mamkou jsme si pořád psaly smsky, jak to vypadá a ta už se pomalu začala skládat, že to je strašně dlouhé a že se určitě něco děje. Pak brečela a říkala, že ji hrozně mrzí, že mě nemůže víc podpořit, protože sama už toho má plné kecky. Její přítel se z toho všeho strašně ožral, protože byl nervózní taky, i když to mámě nepřiznal.

Před šestou dorazila doktorka, další kontrola a závěr? Stále 3 cm a žádné změny. Tak to už jsem fakt šla do kolen. Napíchli mi kanylu a šup oxytocin. Kontrakce se rozjeli po dvou třech minutách dlouhé asi 20–30 vteřin. Tak jsem seděla na míči a dýchali jsme. Kdykoli jsme se zvedla, vyteklo ze mě trochu vody. Jednou víc a já jsem to měla celé v botách, až přítel odskočil. PA měla radost, že máme kontrakce po 2 minutách a nechali nás svému osudu. V sedm kontrola a pořád stejné! To už jsem začala brečet, protože jsem byla strašně unavená, mezi kontrakcemi jsem usínala a jednou jsem skoro spadla z míče. Fakt jsem to přestávala dávat.

Od sedmi už to bylo jen peklo. Ležela jsem v posteli na boku, příteli drtila ruku a bolesti jsem měla naprosto strašný. Už jsem ani neotvírala oči. Jen jsem funěla, brečela a občas si zařvala bolestí. V půl osmé další monitor. V 19:55 přílítl pan primář osobně, šáhl do mě a řekl mi: Tak maminko, vůbec se nám to nehýbe. Miminku se už nedaří dobře. Ukončíme to a uděláme sekci. V tu chvíli jsem se rozeřvala úplně, napsala jsem rychlou smsku mamce, že jdeme na císaře. Rychle mi volala, ať jsem v klidu, že teď to bude rychlé a malej bude za chvíli venku.

Odpojili mi kapačku, svlékli mě, obvázali nohy, nasadili čepec, podepsala jsem papíry se souhlasem a jelo se. Nejvíc jsem je rozsekla prohlášením, že mám zas kontrakce jen po deseti minutách a slabší. Tak mi PA říkala, že by mě jen trápili, pokud je to fakt takové. Příteli jsem řekla, ať počká na pokoji a PA mi slíbila, že mu dají hned vědět.

Na sále se mě vyptali na různý blbosti, přesunula jsem se na stůl, dali mi kyslík a namatlali mě dezinfekcí. Pak mi místo kyslíku přehodili plyn a já byla během 3 vteřin tuhá.
Probrala jsem a slyšela jsem, že máme chlapečka, rozbrečela jsem se. Ale co mi říkali dál jsem nevnímala. Pořád jsem se ptala po příteli a oni že mu dají vědět, ptala jsem se, jak dlouho jsem tam byla. A oni že už je půl jedenácté.

Pak jsem se mě jiná sestřička ptala jestli chci donést telefon, abych příteli mohla dát vědět. Říkám, že na mě přítel čeká na pokoji, že mi slíbili, že mu dají vědět. No jasně, že se na to vyprdli a chudák tam seděl a nevěděl nic. Jen byl vynervovaný. Mamka mu v deset volala, jestli něco ví a on že nic. Mamce už jeli hlavou šílené myšlenky, jako že se něco děje. Když volala do porodky, tak jí řekli, že informace po telefonu nepodávají.

Přišel za mnou, dal mi pusu a říkal, že malej má 50 cm a 3220 g a že prý má pusinku jako já. Vyndali ho ve 20:46. Ani mu ho nepůjčili do ruky, jen mu ho ukázali, mně vůbec. Přítel pak odešel domů a o mě se začaly starat sestřičky. Napojená na kapačky a na přístrojích jsem vypadala fakt děsně. Žízeň jsem měla šílenou. Každou půl hoďku mě sestřčika kontrolovala, pak mi dala i nalokat čaje a nakonec, když mi nebylo špatně, jsem vyžahla skoro celou láhev.

V pět ráno přišla sestra s malým, ukázat mi ho a zkusit na chvilku přisátí. Byl krásný. Prostě celý táta. Na chvíli si poňuňal bradavku a zase šli. Chtěla jsem ho obejmout, ale nemohla jsem. Chtělo se mi brečet, ale místo toho jsem hned usnula. Měla jsem toho dost.

Prostě to dopadlo dobře a malej je úžasný. Já jsem hned dopoledne za pomoci sestřiček a přítele vstala a sama se opláchla u umyvadla, odpoledne jsem si dokonce došla do sprchy. Bolelo to jak čert, ale chtěla jsem to zkusit a vydržet, abych mohla malýho už držet v náručí. Dařilo se. Do večera jsem se naučila sama vstávat z postele a mohla jsem k sobě na pokoj. Bolelo to děsně, ale šlo to. Od druhého dne jsem měla malinkýho u sebe a začala se o něj starat. Mlíko se nám nedělalo, tak jsme zkoušeli přikládat a zatím dávali každé tři hoďky lahvičku. Papání mu šlo pěkně. Mléko se mi podařilo vytlačit až 4. den, a tak jsme jen dokrmovali, zapisovali a vážili.

Pátý den nás pustili domu. Malej přibyl, dostala jsem pokyny, jak se o něj postarat a jak ještě kojit a dokrmovat. Moje jizva se krásně hojí, i když to pořád cítím. Dnes to je šestý den po sekci. Jizvu mám přes celé břicho a vypadá to dost divně. Máma říkala, že mě teda kuchli pořádně. Co nadělám no, hlavně že žijeme. Už jsme doma a za chvíli jdeme zase zkusit prso, jestli nám to už půjde bez příkrmů. Byla bych moc ráda.

Závěrem? Porod trval od zavedení tabletky 48 hodin, od prvních kontrakcí 33 hodin. Zdlouhavé, únavné, nervní a bez podpory přítele, bych se složila už druhý den. Na konci je krásné zdravé miminko a vykuchaná spokojená maminka. Paní Tomicovou bych proklela a jsem ráda, že tam rozumný byl alespoň pan primář. S holkama jsem o paní doktorce mluvila a je jich víc, co se na ni stěžují a raději jdou rodit jinam. Já jsem si nejdříve říkala, že rodit už nikdy. Ale když si pak vezmete ten uzlíček do ruky, tak to fakt stálo za to. Píďalko naše, miluji Tě! :-*

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 16.11.12 12:49

Tak já normálně u deníčků většinou nebrečím, ale Tvůj jsem obrečela jako želva! Prožívala jsem to od začátku dokonce, muselo to být šílené a nechápu, že Tě nechali tak dlouho trápit! Každopádně moc gratuluju k synovi a ať jste celá rodinka zdravá a šťastná! :hug:

 
mladámamča
Povídálka 40 příspěvků 16.11.12 13:02

Malej je nádhernej, asi se mu u tebe tak líbilo, že tam chtěl zůstat navždycky :-)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.11.12 13:16

Vyvolávaný porod je fakt hrozně rizikový uf uf, drž se a přeju hodně zdraví.

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 16.11.12 13:18

Gratulace k malému

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.11.12 13:58

@AdrejkaPodbřezí zvládli jsme to a to je hlavní. Malej krásně prospívá, dnes jsme byli na kotrole a máme 3560g a 51 cm. Takže jsme za týden dali nahoru 430g a jeden cenťák. :) jinak díky moc za sdílení pocitů, já když jsem si to teď pročetla znovu, tak jsem to taky ořvala. Fakt jsem strašně ráda, že tam celou dobu byl ten můj chlap. Jinak bych to už druhej den vzdala. Ještě pořád mě bolí řez a s malým nesmim vstávat a mít ho v náručí, jednou jsem ho málem pustila jak mě to zabolelo. :-/

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.11.12 14:01

@mladámamča děkuju, taky se mu začlo řikat klíšťák. Zakousnul se a nepustil. Museli ho ze mě doslova vyrvat. :)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 16.11.12 15:47

Gratulujiii :kytka:

 
Sharane2006
Závislačka 3873 příspěvků 16.11.12 16:06

Ufff, tak nakonec vše dobře dopadlo, četla jsem tu teď všechny tvoje deníčky a moc ti gratuluji k narození Alexe a přeji celé vaší rodince, ať se máte jen a jen krásně, protože to ošklivé jste si už prožili ;)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.11.12 16:29

@Sharane2006 děkujem. Zvládli jsme to a Alexe bych nedala za nic na světě. Je zlaťounkej. I všechno ostatní se nám už povedlo zvládnout, tak už se nám snad blýská na lepší časy. :)

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 16.11.12 17:10

Docela mě překvapuje, že ti doktorka řekla, že Prostin porod nevyvolá.
No, asi by teda koukala, co udělal se mnou, já od čtvrt tablety porodila za 4,5h

Gratuluju k miminku, i když teda cesta k němu dlouhá a bolavá. :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.11.12 17:15

@Flyingfrog řikám, že ta doktorka byla divná. Do mě jich zas podle mě narvali až moc. Měla jsem 3 celý a jednu čtvrtku. Teda zavidím tak rychlej porod. Njn máme to my ženský hold v rodině dědičný. :-P

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 16.11.12 17:17

@mejdylko Nooo, víš co, rychlý, ale bolest jak sviň. Měla jsem vyvolávačku i u prvního a to byla pohoda, oproti tomuhle. Plus si říkám, že mám štěstí, vím, jak ty vyvolávané můžou končit (však jsem si celou dobu těch bolestí říkala „hlavně ať to k něčemu je, ať se otvírám.“

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.11.12 17:22

@Flyingfrog no mě hrozně drtilo, jak pořád chodili a jen jsem slyšela, pořád stejný, pořád jen 3 cm. Tak to mě docela už pokládalo. Jsem se zasekla a dál to prostě nešlo. Ani ten oxytocin. Ten mi vyvolal bolesti jak kráva, ale nepomohlo to k ničemu. Hlavně jak to chtěla doktorka ještě prodlužovat. Když mi přišla prasknout tu vodu, tak mi řekla, že by ještě zavedla prostin a počkala by. To už jsem myslela, že jí kopnu. Ještě že tomu primáři to aspoň myslelo.

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 16.11.12 18:21

@mejdylko To te chapu, bolesti jak svin a nic se nedeje. :zed: To bych se sekla taky. A mela jsem za to, ze pocet tech tablet je omezeny casove. :think: Ale nevim to jiste.
Kazdopadne jsi obdivuhodna, jak to beres, ja bych tak silna nebyla. :oops:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 16.11.12 19:12

@Flyingfrog díky. Nevim já to beru tak, že jsem ráda že oba žijeme a jsme zdraví. :) to že to bylo na h, to bylo, ale já jsem teď docela splachovací, takže to moc neřešim. Kdybych si to moc brala, tak mám poporodní deresi jak vyšitou a to nechci kvůli pinďovi. :)

 
xpisk03  16.11.12 19:57

Teda, to je fakt hrozný. hlavně se ukázalo, jak důležitej je přístup personálu - já rodila týden před termínem, ale přijela jsem s nepravidelnejma kontrakcema, dali mi injekci - taky buď praskne plodovka, nebo to odezní, po 2hodinách mi praskla plodovka, pak klystýr, bolesti už celkem šílený, ale pak jsem dostala epidural a byl klídek. mezi tím jsem se tam vytasila s dvoustránkovým porodním plánem, PA ho přečetla, řekla, že to semnou bude asi těžký, ale budou se snažit. nakonec jsem musela taky na sekci, protože malému klesaly ozvy a pak zjistili, že měl pupečník kolem hlavičky a na svůj porodní plán jsem si ani nevzpomněla, ale já si porod užila a i když mě to bolelo, odcházela jsem s porodnice se slovy: za pár let se zase uvidíme a usmívala jsem se. a myslím, že to bylo opravdu díky přístupu celéhp personálu. rodila jsem v Hořovicích

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 16.11.12 20:52

Měla jsi to stejné jako já :( plně ti rozumím co se ti dělo i když mě chvílema ještě více šikanovali :( a sváděli to na mě :( hruza…hlavně že jste zdraví oba dva :kytka:

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 16.11.12 21:17

Juuu, měla jsi to jako jáá :-o taky tak dlouhé a únavné a nakonec sekce, ale oproti těm bolestem byla sekce jako procházka růžovým sadem :) Jsem moc ráda že jste v pořádku a malému se krásně daří :) jen tak dál :) neboj, jizva se zachvilku zatáhne a vybělá a nebude vidět ale to štěstí tu stále bude :) opatrujte se :* :hug:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28623 příspěvků 16.11.12 22:03

Mě docela zaráží, že před vyvoláním neudělali zátěžový test - monitor bez a s oxytocinem, na kterém je vidět, jak na to mimino a děloha reaguje a jestli vůbec stojí za to, porod vyvolávat. Ale co tak koukám, tak je to běžné ve spoustě porodnic. Bohužel. Taky jsem měla porod vyvolaný, naštěstí se zátěžákem před samotným vyvoláním a byl rychlý a pohodový.

No, máš můj obdiv, jsi vážně hrdinka. :palec: Chlapeček je nádherný, moc se vám povedl. :kytka: Přeji celé rodince spoustu štěstí a zdraví a ať vám miminko krásně roste a dělá jen samou radost. ;)

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 17.11.12 06:51

Tak na to, žes rodila věčnost vypadáš moc dobře :). Malý je krásný a ty ponožtičky na rukách jsou roztomilé :P
Hodně štěstí! :kytka:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 17.11.12 07:50

Moc gratuluji. Mě nechali trápit jen osm hodin. Byla jsem na čtyři a pak se malé přestalo dařit. Tak rychle na sál. Jizvu mě vedli nad ochlupením. U tebe nechápu proč ti nedali epi. A proč ta jizva je veliká a hlavně by mě zajímalo kde ji máš.
Ještě jednou gratuluji.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 07:58

@zoviad jako za to ženská přeci nemůže, že se neotvírá. Někteří doktoři jsou fakt paka. :-P no hlavně že ty a já jsme to zvládli a že jsou koblížci v pořádku. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 08:01

@Jannica malej je skvělej, hodnej, mazlivej… :) vlastně to dopadlo dobře, ikdyž cesta byla dloooouhá. Ale s porodem jsem se kompletně pomamila. Doufali jsme, že když mám jiný průběh těhu než měla mamka, tak bude jiný i porod. Ani prd. Já se narodila taky po 15ti dnech přenášení, taky jsem císařem a za kvapu a máma se taky zasekla na 3 cm a pak už ani prd. Mě teda ještě oživovali, což u malýho nebylo. Naštěstí. Teď je nám fajn. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 08:06

@gabi.design nedělali no. Jen pořád monitory. No oni na to všechno tak celkově prděli. Já si vybrala období, kdyjim z porodnice odešli dvě doktorky a porodka je před krachem. Kraj jí chce zavřít. Takže tam je jen primář a nepříjemna paní dr. a ještě o víkendu, kdy jsou všichni nasratí, že tam musí být. Můžu bejt vlastně ráda, že mě vůbec nechali porodit. :D sestřičky byli super. Oni mi to v textu pozměnili, já nemluvila o PA ale o dr. Ale to je jedno. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 08:07

@KPKristy on měl totiž přerostlý nehtíky, jak byl dlouho v bříšku a škrábal si xichtík, tak mu na ručičky prdli ponožštičky. :D z domova jsem pak donesla rukavičky, ale pořád mu padaly. Tak jsme ještě pár dní nechali ponožky. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 08:11

@EvaG mám ji těsně nad ochlupením. Kuchlou asi 20 cm a na jednom kraji je pěkně blbě sešitá. Vypadá to hnusně. Ale dnes je to teprve 14 dní, tak ono se to ještě stáhne a dohojí. Doufám teda. No dali si mě pěkně no. :-P

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 17.11.12 08:19

Gratuluji :kytka: :hug:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 17.11.12 09:32

Ty sis teda užila :(!Taky jsem měla vyvolávaný porod, bolel jak pr… ale za 17h.byl malej venku :). Tohle si neumim představit :(!Evidentně porod nepostupoval, nechápu že tě trápili tak dlouho!!!
Ale hlavně že jste oba v pořádku!!!Malej je nádhernej :hug:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 17.11.12 09:40

@mejdylko
tak tak, já bylo po 31 hodinách otevřená na 4 prsty a čípek 2 :-/ malej měl skaženou plodovku a pak mi ho museli testovat a oba jsme měli antibiotika :( hruza, měl šikmou polohu a ani nesestupoval…a ten doktor co mi to dělal jááá bych ho bila už ho asi nechci nikdy vidět je to pip…byla jsem pak už i na kyslíku napojena a omdlívala jsem u toho a můj chlab byl úplně hotovej myslel že mu tam umřu, hruza a děs :( je škoda že někteří doktoři dokážou takový krásný zažitek zavest tak daleko že ti to uplně zkazí a zhnusí :( nechápu je

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 17.11.12 12:02

@mejdylko Tak to ji máš normální a na normálním místě, oni délku dělají podle hlavičky miminka, neboj čerstvá vypadá příšerně, ale zbledne a zmenší se. :hug:
To šití trvá dlouho, mě ji poprvé sešili krásně, ale po druhém císaři už teda nim moc, záleží na doktorovi.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 12:20

@EvaG tak naštěstí se to schová, já mám teď takovej povislej pupek, že to pod nim vidět není :D hele lepší jak moje máma, ta má jizvu po císaři od pupku k pipině. A dost hnusnou, protože s ní měla problémy a pak ještě měla císař u bráchy a jak ona sama říká, má prdel i ve předu. :D

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 12:27

@zoviad tak tos měla horší jak já. To je teda na hlavu. Mě spíš ignorovali a pomalu nic mi neřekli. Pořádnou větu mi řekli, až v momentě kdy jsem šla na císaři a to že se malýmu nedaří dobře a půjdem na císař. Ale jak se mu nedaří dobře, to už mi taky odmítli říct a primář hnedka letěl se připravit na sál. :-O v propouštěcích papírech bylo taky prd a ještě mi tam napsali, že jsem kuřačka. Přitom jsem hlásila, že jsem kouřila, ale jen do doby než jsem zjistila že jsem v tom. Ale hádej se snima, taky ke mě kvůli tomu sestry na šestinedělí buzerovali, že proto malej nespí a řve a nemám mlíko. Ale já vim svoje. :D

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 17.11.12 13:23

@mejdylko
jako mě tam do těch papíru skoro nic z toho co se mi stalo nenapsali, jak kdyby se nic nestalo!!:( jako hruza toto…

 
raubirka
Povídálka 18 příspěvků 17.11.12 14:36

Jejej…-) až podle fotek jsem poznala, že jsi rodila v Brandýse, viď? Nevíš, jak se jmenuje ta doktorka Tomicová jménem? Nebyla to taková blondýna, myslím… a nenosí takový ten šátek? A jak jsi tam tedy byla spokojená?

 
raubirka
Povídálka 18 příspěvků 17.11.12 14:40

Jako spokojená celkově… nemyslím konkrétně porod :-D a víš, kdo Tě pak rodil?

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 15:34

@raubirka jojo byla jsem v Brandýse. :) taky jsem se tam narodila. Noo byla to bruneta na krátko ostříhana. Jak se jmenuje nevim, ale její jméno začínalo na M. To si pamatuju. A byla to cizinka, pak jsem zjistila že ruska. Pan primář byl slovák a vypadal jak Richard Muler, ale jak se jmenoval, to jsem taky nějak nepochytila. Ale byl moc fajn, dokonce mi před porodem pohladil bříško. :) Jinak šestinedělí fajn, sice mi kojení pořádně vysvětlili až čtvrtý den, jinak mě nechali se s malým rvát a ten řval a řval, až dostal radši lahvičku. Jinak se ke mě chovali moc hezky a jedna sestra co mi po císaři pomáhala na nohy, byla úžasná, ta mě moc podpořila. :) co jsem slyšela, tak jim zrovna odešly doktorky a jedna byla i na dovče a do toho jsem rodila o víkendu, takže se zrovna nepřetrhli. Za celou dobu jsem viděla jen primáře a paní Tomicovou, jinak nikoho dalšího. Jen jednou tam u jednoho porodu proběhl starší doktor. Jinak pusto prázdno. Hold jde Brandýská porodka zas do háje a stejně ji asi zavřou. :-P jo a císaře mi dělal primář.

Příspěvek upraven 17.11.12 v 15:38

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 15:40

@raubirka jo teď jsem koukala na stránky porodnice a jmenuje se Marica Tomilová (ne Tomicová jak jsem se domnívala) a primář Richard Vanko.

 
raubirka
Povídálka 18 příspěvků 17.11.12 15:50

No, snad jí nezavřou, já tam šla rodit za svým doktorem a byla jsem spokojená, ale já si císaře obejdnávala… Sestřičky odcházejí a zas se vracejí a jak to vypadá teď, to nevím… Teda jestli se od srpna něco změnilo… Ten primář se mi taky líbil… Oni na něj nadávají, ale nevím… :-/ Neměla jsi u porodu černovlasou sestřičku Lenku-hubenou?

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 17.11.12 16:00

@raubirka ony tam byly dvě. Jedna tam nastupovala na noční službu (bruneta hubená) a jedna tam zůstala přes čas (taková silnější), že prej nepospíchá domu a pomáhala jí se mnou, když mě chystali na sál. No ona tam pracuje jedna známá co bydlela ve stejný vesnici jako kdysi my (ta silnější blondýna jak na ní nadávali v diskuzi o brandýské porodnici, že je zlá, mámu kdysi rodila a chtěla abych jí tam měla, že byla fajn, ale měla první volnej víkend po 5ti týdnech, tak to nevyšlo) a ta řikala, že od srpna nemají výplaty a že jim přišel dopis z ministerstva, kde je maj od novýho roku zavřít. Prej vyšel i nějakej seznam porodnic, který maj ještě rok, ale brandýs tam nebyl. Jenže i řikala, že jim každej tejden přide něco jinýho, že jim přišel i dopis že jim daj ještě rok a pak je teprve zavřou. Ale když nemají ani na výplaty, tak jsou asi slušně v hajzlu. I doktorky odešli, takže natom něco bude. Nadávala, že si ani nemůžou hledat práci, protože nevědí jak to snimi bude a že tam vlastně teď pracují asi pro dobrej pocit, ale rodit se musí, tak chodějí. :-P no je to mazec a jsem zvědavá jak to bude s porodkou dál.

Příspěvek upraven 17.11.12 v 16:02

 
raubirka
Povídálka 18 příspěvků 17.11.12 17:18

Myslíš tuhle? Tak to mě fakt mrzí! Třeba se stane zázrak a bude to ještě dobré… Na výplaty neměli už předtím… A já vím, že ta známá odjížděla na delší dovču s tím, že se pak vrátila ještě do větších sraček než odjížděla…

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 18.11.12 21:22

Ježiš úplně mi to připomnělo můj porod. Mě jen praskla voda sama, ale jinak přesně jak popisuješ, na tabletky nulová reakce, otevřená na 2 prsty tak oxytocin na posílení kontrakcí a po 6 hodinách bolestí po 2minutách stále na 2 prsty :zed: Ještě mě drželi celou dobu na monitorech, takže žádná sprcha, jen ležet :zed: No a nakonec sekce pro nepostupující porod a špatný výsledky z krve :pocitac: Jak mě odpojili od oxytocinu tak skoro žádný kontrakce. No smutnej příběh :,(.Takže ve čtvrtek večer první tabletka, v pátek večer odešla voda a v sobotu večer se malej narodil :zed: Stejně to za to stálo :srdce: Moc hezký a dojemný deníček :kytka:, jsi statečná :hug:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 19.11.12 16:17

@Blešík jejda taky hezký teda. Máme to fakt skoro stejný. Hlavně že to dobře dopadlo. :) já jsem byla sice naštvaná, že to bylo takhle, ale teď je mi to jedno. Jsem ráda, že je malej v pořádku a já taky. Vlastně to za to stálo. :hug:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 20.11.12 20:24

@raubirka tak Brandýská prodnice je ode dneška zavřená… Vlastně celá nemocnice, krom dětskýho a to jen částečně. Prej funguje ještě interna, ale porodnice ode dneška nepřijímá. :-P

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 23.10.13 14:31

Cha a ten už jsem četla :mrgreen: :mrgreen: fakt mlíko na mozku

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 23.10.13 18:06

@Blešík ten vyšel hned po porodu bejby… to přenášení je jen takovej vzpomínkovej útržek co jsem vše pro vypuzení podstoupila a stejně nic :D

 
romulkaa
Závislačka 4326 příspěvků 23.10.13 20:19

@mejdylko :hug: tak toho sis fakt protrpěla, to snad není možné..jak pokusný králík :pocitac: mě dali v den nástupu na vyvolávačku…1. tabletu v 9 h…nic…pak další v poledne…malé kontrakce, ale i tak mě bolely:-)v noci přešly. Druhý den opět tabletka a další v poledne…nic…to už pak přišel primář mě zkontrolovat a řekl, že by navrhnul císaře, že malý je vysoko a neotevírám se. Takže třetí den v poledne jsem šla pod kudlu. Zadny oxytocinovy test, prasknuti vody, Hamilton. Nic z toho. Hlavne, ze je Alex vpořádku. Ale je to hnus fialovy, ze priteli nedali vedet, neskutecne :pocitac:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 23.10.13 20:41

@romulkaa ty jsi tak milá :hug: takhle nějak to prožívá do dnes moje mamka, jako ty :D já už to ani moc neřeším, i když pár měsíců jsem přemýšlela, jestli to šlo jinak, líp… nevím. Možná jo, ale pro mě je důležité že žijeme :) tys to měla taky dlouhé, ale aspoň tě netrápili to je fajn :)

 
PeťulaK
Echt Kelišová 8049 příspěvků 23.10.13 21:26

Tak po přečtení tohoto deníčku se mi úplně vybavil můj první porod s dcerou. Jen s tím rozdílem, že u mě začali vyvolávat z důvodu vysokého tlaku už 14 dní před termínem. Ale malé se tenkrát očividně taky nechtělo. Vyvolávání trvalo 5 dní. Ten pátý den mi praskla voda cca kolem 11.hod dopoledne a v podvečer začaly kontrakce po 5 minutách. A trvaly 24 hodin a byly k ničemu. Po těch dlouhých hodinách na oxytocinu otevřená pouze na 4 cm a to bylo vše. Takže se taky rozhodlo o sekci. Akorát já teda měla spinál. Jinak fakt na chlup vše stejné. Dokonce i malá se narodila ve 20.45 (tedy i čas téměř stejný), takže jsi mi to všechno tímto deníčkem připomněla :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 23.10.13 21:29

@PeťulaK jak tak na to koukám, tak když se prckovi nechce, tak se prostě nechce. Jenže u nás to už bylo na pováženou. I když já bych klidně ještě ten víkend přečkala, ale jak jsem zjistila, tak malýmu se mu tam asi už nelíbilo, to spíš moje tělo se nějak seklo. Tak hlavně že nám to dobře dopadlo že? A doufám, že jsem deníčkem nevyvolala nějaké nepříjemné vzpomínky. :)

 
PeťulaK
Echt Kelišová 8049 příspěvků 23.10.13 21:32

@mejdylko
Jasně, hlavně že to dobře dopadlo. Špatné vzpomínky ani ne. Jediné co mě mrzelo až pak u druhého porodu bylo to, že díky tomu prvnímu už musel být i ten druhý císařem. Až dokonce jsem doufala, že by to mohlo jít přirozeně. Ale 14 dní před termínem už odhadovali malého, že do termínu bude mít určitě přes 4 kg, takže radši doporučili sekci :nevim: Ale co, hlavně že jsou oba v pořádku a teď už je to dávno za náma ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama