Můj vyvolávaný porod v Pelhřimově II.

Porod

Když se mi pomalu začínal blížit termín porodu, začala jsem vyšilovat, že se furt nic neděje. Přítel mi řekl: Prosim tě, beztak ti jí budou zase vyvolávat, vždyť ty normálně rodit neumíš. A měl pravdu. :D


2 komentáře


2 komentáře


2 komentáře

Ségry poprvé spolu :)
7 komentářů

Máme žloutenku
4 komentářů

Těhotenství uteklo docela rychle, ale jak už to tak bývá, poslední měsíc se táhnul neskutečně pomalu. :D

Termín jsem měla 15.12.2014 a čím víc se blížil porod, tím víc jsem doufala, že by to snad mohlo být i dřív. Zvlášť po tom, co mé známé, které měly termín až po mě, rodily dříve. a to samé i holky z diskuze tady na emiminu. No, co vám budu povídat, ze známých jsem byla nakonec poslední a mezi holkama tady taky mezi posledními. :/

15.12. pondělí
Na kontrole mi řekli CS 8, otevřená 0,5 cm, hrdlo prostupné na prst. Tak to jsem koukala! Předchozích pět týdnů CS 3 a totálně zavřeno! Řekla jsem si ještě o Hamiltona a byla jsem příjemně překvapená, že to vůbec není nic tak strašného, jak jsem tady kolikrát četla. Doktorka mi řekla, že porodní cesty jsou krásně připravené, že další kontrola bude 17.12., ale že je dost možné, že do té doby porodím.

17.12. středa
Další kontrola. Stejný nález. Otevřená už na dva prsty. Ptala jsem se, jak dlouho nechávají přenášet, než vyvolávají. Prý deset dní. Jsem opravdu „nadšená“. Říkám, že se bojím, že mimčo bude moc veliké.
„A co byste s tím chtěla dělat?“ na to doktorka.
„No, třeba byste mi jí mohli vyvolat dříve (nejlépe hned).“
A doktorka na to, že když vyvolávají a mimčo je k tomu ještě veliký, tak je to ještě horší.

Hm, opravdu mě potěšila. Začala mi zkoumat papíry a zjistila, že kdyby mě nechali přenášet opravdu těch 10 dní, vyšlo by to na 25.12. Prý mezi svátky indukce nedělají a já mám štěstí, že jsem připravená na porod a vypsala mi žádanku na vyvolání v pátek, 19.12.

Byla jsem nadšená! Je mi úplně jedno, že se prostě a jednoduše nejspíš bojí, abych jim nezačala rodit 24.12. a prostě ode mě jen chtějí mít pokoj. :D První porod jsem měla taky vyvolávaný a byl super. A taky byl rychle za mnou. Doktorka mi opět řekla, že do té doby možná sama porodím. Haha, kdo by tomu ještě věřil, že? :D

18.12. čtvrtek
Tak zítra už to konečně přijde. Doufám, že to bude taky tak pohodový a hlavně rychlý jako s první dcerou. Jsem pěkně nervózní a v noci se budím každou hodinu. V půl třetí jdu na WC a pak hodinu nespím. Bojím se. Strašně! První porod byl lepší v tom, že jsem v podstatě „nevěděla, do čeho jdu.“ Teď je to horší. Zároveň se ale strašně těším na malou!

19.12. pátek
A je to tady! Pomoc! Dám si sprchu, obleču se, do tašky hodím hřeben a dám si snídani. Divím se, že v tomhle stavu do sebe něco dostanu, ale jde to. :D Vyrážíme směr porodnice.

6.30
Zazvoníme, odevzdáme žádanku a jdem do šatny. Já vyfasuju noční košili, přítel obleček jak pan doktor. :D Dají mi zkumavku na moč a mám se vysprchovat. Bezva, ještě není ani 7:00 a já už mám za sebou druhou sprchu.

Jdeme za PA. Mě napojí na monitor a přítel se posadí na židli. Tváří se děsně znuděně, zatímco mě se PA vyptává na milion věcí. Nekonečný seznam otázek konečně skončil a my jdeme na pokoj.

7:45
Netrvá to dlouho a vrátí se PA, že mám jít s ní. Už je tam doktor a narve do mě tabletu. Moc citlivej teda není, jak se mi tam hrabe, ale vím, že dneska mě čeká ještě řada nepříjemných věcí. Jdu zpátky na pokoj a mám si na půl hodiny lehnout kvůli té tabletě. Mezitím chodím na monitor.

9:45
Doktor se ptá, jestli se něco děje. Říkám, že nic moc, že mám jen minibolesti. Prý to asi fakt nic nebude, když se ještě zvládnu smát. Jasně, TEĎ to fakt nic není. Ptá se, v kolik se narodila první dcera. Říkám, že před třetí. Když se prý budu snažit, tak tentokrát bude venku do dvanácti.

Fakt? No brala bych to, ale jak se jako mám snažit??? Narve do mě další tabletu. To jsem ještě nevěděla, že už za hodinu se zdaleka smát nebudu… :D

Mám si zase lehnout. Kontrakce začaly skoro hned, ale ještě byly dost snesitelný. Opět monitor. Nevím, jesli to ještě zvládnu, přestává to být sranda.

Přestávám vnímat čas…

Dostanu klystýr a PA mi oznámí, že mi pak ještě píchne vodu, pokud samozřejmě souhlasím. Zajde pro mě. Vracím se na pokoj. Když několikrát navštívím WC, kontrakce už začínají být slušně znát. Sprcha je k ničemu. Ležet nemůžu. Sedět nemůžu. Pohupuju se na míči a přítel mi masíruje záda, i když mě nebolí. :D Teda pohupuju - vždycky tak minutu, dvě a pak přijde kontrakce, kterou rozdýchávám vestoje opřená o postel. Takže chodím od balonu k posteli a zpátky a přijdu si fakt trapná. :D Ale už mě to fakt nebaví a mám blbý kecy - že chci epidural (nechci, bojím se ho a zvládnu to i bez něj), že třetí dítě rozhodně nebude a podobně…

Zkouším stát, sedět, chodit, nic. Tak si lehnu do postele. To pak zase nemůžu vstát a nakonec mám pod sebou výtok s krví. Jdu to oznámit PA, že ze mě něco teče. Prý něco s vakem blan. Hm, nejsem z toho teda moudrá… Napojí mě na monitor a když je natočenej, píchnem prý tu vodu. Než mě stihne vyšetřit, už ze mě teče sama. :D Netrvá to dlouho a jdeme tlačit! Juchů, vím, že to nejhorší mám za sebou a že malá je za chvíli tu! Jak jen jsem se mýlila…

Pár minut před dvanáctou

Že by měl ten doktor vážně pravdu? Vždyť už jdeme tlačit, tak když to budu dělat správně, třeba to fakt stihnu! Ha, na sále se zjistí, že malá je furt moc nahoře, takže musí dorotovat. Takže to nestihneme. Nevadí. Mám si lehnout na bok a při kontrakcích můžu tlačit a tím jí pomáhat.

Jo, ze začátku to vždycky jde, ale pak už je to tak nesnesitelná bolest, že tam ječím jak hysterka a začínám pochybovat o tom, že to zvládnu a po pár minutách i o tom, že to někdy skončí…

Trvá to nesnesitelně dlouho! Pak už můžu tlačit normálně v „sedolehu.“ Vůbec to nejde a bolí to jako prase! Pak konečně slyším, že jsou vidět vlásky. No, tak to už by jít mohlo. Ale vůbec, tlačím jako blázen a tak strašlivě to bolí, že už prostě nevím. Doktorka říká, že má velkou hlavičku a že jde ven obličejem a tím mi to hodně komplikuje, proto mi to nejde. Povídám, že je moc veliká, že má čtyři kila. Všichni mě ujišťujou, že ne, že je to holčička a tolik mít nebude. Jo, chlapeček by mi prý dal zabrat ještě víc…

Řvu jak magor a tlačím stejně a konečně to jde! Slyším pláč! A zas ta božská úleva, stejně, jako při prvním porodu. Zjišťuju, jestli jí nic není, když byla špatně natočená. Není! :)

Ptají se mě, jestli chci malou na břicho. Jasně! Je tak maličká a nádherná! Vezmou mi jI a já zjistím, že maličká opravdu není a že jsem měla pravdu. Má 3950g. :D Narodila se v 12:43 po nekonečný třičtvrtěhodině ukrutného tlačení.

Udělali jsme fotky, mě čekala ještě placenta. ta byla venku rychle a pak šití. Doktorka se mě prý snažila nastříhnout tam, kde jsem byla nastřihnutá poprvé, ale mně to v tu chvíli bylo fakt jedno. :D Každopádně se docela bojím se tam podívat, ještě jsem neměla odvahu. Nevím, jak dlouho mě vyšívala, ale zdálo se mi to fakt dlouhé, tak to asi musel být pořádný nástřih…

Zítra je 23.12. a nás pustí domů, aby jsme si mohli dát pod stromeček náš nejkrásnější dáreček. Jsem ráda, že jsme to nakonec stihli a na Štědrý den budeme všichni spolu doma.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 29.12.14 07:43

Moc hezky se mi Tvůj deníček četl. K holčičce gratuluji :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 29.12.14 09:29

Gratuluji :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: Mala je moc hezka :kytka:

 
miskakr
Kecalka 420 příspěvků 1 inzerát 29.12.14 10:22

Neboj…taky jsem ještě neměla odvahu se na ty výšivky podivát…je to asi psychický blok…pěkný deníček :D :D :D :D

 
myskalucka
Echt Kelišová 7866 příspěvků 1 inzerát 29.12.14 10:56

Gratuluju k holčičce. Já mám chlapečka taky 19.12. ale narozen před rokem :mavam:.

 
Karolll000
Kecalka 133 příspěvků 29.12.14 11:24

Hezký deníček :hug:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26422 příspěvků 1 inzerát 29.12.14 12:44

Sylv neboj..mam nastrihy po obou a mesic po porodu uz ani nevim kde:o)) pouzivala jsem hemagel, je super ale drazsi no..

 
sylwikk
Kelišová 6712 příspěvků 29.12.14 21:50

@LennaZS @pomenkova @Karolll000 Holky, děkuju :hug:
@miskakr Já se na to po prvním porodu koukla asi až po půl roce, jak jsem se bála :lol: Myslim, že i přítel se na to nakonec koukl dřív, než já a to říkal, že to nikdy vidět nechce :lol: Jinak dneska jsem se tam už odvážila kouknout, protože mě bolí steh. A vypadá to líp, než jsem čekala. A díky ;)
@myskalucka Jé, tak to je hezký :palec: Moje spolužačka má zase holčičku ve stejnej den, ale taky o rok starší :mrgreen:
@smurfka Fakt? Tak to by se mi taky líbilo :palec: Ale já nic nepoužívám teda, tak to asi nebude tak rychlý :think:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 29.12.14 23:13

Uzasne, moc gratuluji! :potlesk: :potlesk: Docela mi to pripomnelo muj druhy porod. Taky jsem si 2 dny po terminu nechala udelat Hamiltona a vubec to teda nebylo hrozne, jen trosku neprijemne, ale rychle. A zabralo to! Za 24 hodin jsem zacala rodit. Za 3 hodiny a 20 minut byla mala na svete. Vazila teda 3490g, ale hlavicku mela skoro 12 cm, takze celkem sranda. Bylo to kratsi, ale za to bolestivejsi. Stejne bych do toho sla znovu! :srdce: :srdce:

 
sylwikk
Kelišová 6712 příspěvků 29.12.14 23:24

@Mondík No mě Hamilton bohužel nezabral :nevim:
Znovu bych do toho šla taky, malá mi za to rozhodně stála :srdce: Ale první porod se mi „líbil“ víc :lol:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 29.12.14 23:42

Gratuluji :) a závidím tak fajn vyvolávaný porod.. /já teda přenášela až do 41+6tt a začali vyvolávat ráno, malá se narodila až další den v 6 ráno..
bolesti se rozjely až večer a nastoupily s minutovým intervalem od samého začátku a pěkně výživné… trvaly celý 12 hodin… poslední 4 hodiny snad co 20s…porod ve mně nechal takové trauma, že i do teď se mi zpotí ruce:)..
další dvě mám císařem… pro mě císař procházka růžovou zahradou, bolesti mi přišly nicotné oproti tomu, co jsem zažila u porodu přirozeného :).
Hezký deníček… :)

Příspěvek upraven 29.12.14 v 23:43

 
Mates1985
Stálice 65 příspěvků 29.12.14 23:55

Moc hezký deníček, moc gratuluji, malá je krásná :)

 
Katy_86
Kelišová 5643 příspěvků 30.12.14 13:16

Sylvi moc gratuluju pekny denicek a jeste hezci holcicka :* hodne zdravi holky :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 01.01.15 19:26

Gratuluji k male :kytka:,at Vam dela jen samou radost :kytka:
To je teda kousek maly zensky :lol:

 
sylwikk
Kelišová 6712 příspěvků 02.01.15 23:31

@Selfi Děkuju :hug: A když si myslíš, že tenhle porod byl fajn, tak si přečti můj první deník, první porod byl mnohem pohodovější :lol:
Jinak moc hezký - koukám, že tvůj nejmladší chlapeček měl úplně stejný míry, jako Izabelka :lol:
@Mates1985 Moc děkuju :hug:
@Katy86 Děkujeme, Káťo :hug:
@lucka83 Děkujeme :hug: Jojo, je veliká a přitom tak maličká :lol: :hug:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 03.01.15 01:15

@sylwikk :) Tak to blahopřeji k tak krásným porodům oběma :)… no… ještě štěstí, že třetím dítětem končím a nemusím bloumat, jaký by byl čtvrtý porod :D..přeji hodně zdraví:)

 
hiuhi
Stálice 67 příspěvků 04.01.15 20:40

Gratuluji k malé.. taky jsem rodila v Pelhřimově, 4.11. :) Karlovi to jako tátovi moc sluší… :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj vyvolávaný porod v Pelhřimově


Reklama