Můj život jako z telenovely

O životě

Každý z nás ví, že v životě nemáme jenom ty hezké vzpomínky, ale i ty ošklivé. Všechno začalo ve chvíli, kdy se mí mladí rodiče potkali, hloupě se zamilovali a vůbec nekoukali na následky.

Vše to začalo asi tím, že moje maminka měla asi 16 let, když se mnou otěhotněla. Tátovi bylo zhruba 18 let. Asi jsem byla nechtěné dítě, ale i tak hrozně moc děkuji, že mi dali život a nechali mě žít. Táta začal pít a v opilosti byl dost agresivní, tak si mamka prošla v těhotenství peklem a pak se rozhodla, že to nezvládne.

Svěřila mě do rukou tátových rodičů, kteří se o mě celý můj život starali. Maminka odjela a víckrát se neukázala. Nedostala jsem ani pohled ani dopis, prostě jsem vůbec nevěděla, že nějaká malinká ženská mojí výšky 155 cm, stejná jako já, někde žije, a tak jsem jako maminku brala babičku, které dodneška říkám mami. Moje skutečná máma na mě prostě asi nějak zapomněla. Čas utíkal a já jsem rostla, začala jsem vnímat věci a lidi kolem sebe a bylo mi divné, že jsme s tátou té samé paní říkali oba mami.

Začala jsem se vyptávat a nějakým špatným způsobem jsem se v 6 letech dozvěděla, že moje mamka je vlastně moje babička, dodnes si pamatuji ten okamžik záchvatu bolesti, zrady a zklamaní z toho, že ta paní vlastně není moje mamka. Děti ve škole se mi celou dobu posmívali, že nemám maminku a tatínek chodí třeba 5krát denně po čtyřech domů úplně na mol. Dny utíkaly dál, já jsem rostla a moje babička byla pořád moje maminka. Hezky se o mě starala, byla u mě, když mi bylo špatně, učila mě chodit, smát se, a i když jsme byli chudí, dala mi všechno, co jen mohla. Dědeček po potyčce s mým tátou umřel. Tehdy mě zasáhl blesk přímo do srdce. Vidět umírat člověka, kterého milujete, a mít 10 let, je hrozné, a ještě takovou smrti, dodnes to mám před očima.

S babičkou jsme po tom všem doufali, že se táta změní, že přestane pít a začne normálně žít, ale bylo to ještě horší. Byl agresívní a pil ještě víc. S babičkou jsme si byly oporou, ale ty těžké a traumatické noci jsme nezvládaly. Jako každé dítě jsem se i já dopracovala k pubertálnímu věku, chodila jsem za školu a po diskotékách. Bydleli jsme v malé vesnici, takže se tam lidi znali a naše rodina byla asi jediná z celé vesnice stále středem společnosti. Nějak jsem se snažila tátu udržet dál od babičky, hlavně když potřeboval peníze na alkohol, do hospody a na cigarety. Babička mu je ale musela dát, byl by totiž schopný nás kvůli tomu pod vlivem alkoholu zabít. Vím, že to není omluva, ale táta už byl opravdu nemocný, a jak dle známých z naší vesničky vím, je to pořád stejné. Často jsem radši vše slízla sama, než aby to odnesla babička.

Bylo mi 15 let, když jsem se dozvěděla, kdo je moje skutečná matka a že mám ještě vlastní sestru. Byl to pro mě šok. Táta sestru nikdy nepřiznal, aby nemusel platit alimenty, ale stejně mu to neprošlo, ale kdybyste viděli tu podobu, když jsme se potkaly. Byla jako já, jen o 3 roky mladší. S mámou jsme si začaly psát, volat a nějak jsem se ocitla i u ní. Byla jsem zvědavá na to, co se tehdy stalo, proč odešla a vůbec se o mě nezajímala. Každý člověk má nárok na vysvětlení a druhou šanci. Jela jsem za ní do ČR, všichni moji známí a kamarádi mi říkali, abych nikam nejezdila, že toho budu litovat. Když se o mě nestarala a nezajímala tolik let tak, že to lepší nebude.

Doma jsem nechala babičku a odjela jsem za mámou. Mí známí měli pravdu, nebyla to láska matky a dcery a není ani dnes. Cit mezi matkou a dcerou to opravdu nebyl, i když jsme se asi obě snažily, jen kamarádství. Mám svoji mámu ráda, ale ty pocity a všechno to, jak se chová a jaká je, mě od ní hrozně oddaluje. Vím, že ji nemůžu soudit, protože vlastně dodnes pořádně nevím, co vlastně se stalo a proč to tak všechno dopadlo.

Ve zkratce můžu říci, že moje jediná máma je ta žena, která mě vychovala, po celou dobu při mně stála a dodnes se o mě zajímá, moje babička. S rodiči jsem občas v kontaktu a se ségrou přes net nebo smsky taky. Žiji teď jiný život. S přítelem jsme spolu už druhý rok a já jsem teď ve 31+2 týdnu těhotenství. Čekáme kluka a jsme šťastní. Samozřejmě, že jako v každém vztahu, jsou i u nás nesrovnalosti a potíže, ale zvládáme to spolu, máme se rádi a vím, že mě nikdy nikdo tak jako on nemiloval. Stojí při mně, když mám špatný den, když vzpomínám, a hlavně mě neopustil ani poté, když se dozvěděl, jakou mám rodinu a kde všude a co všechno jsem udělala.

Děkuji Bohu za to, že ho mám a za to, že mám pod srdíčkem to nejhezčí světýlko na světě. Moc se na svého malého andílka těším a vím, že mu dám to nejcennější, co mi celý život chybělo, a to je láska opravdové mámy. Zahrnu ho láskou, něhou a nikdy ho neoupustím, protože vím, jak moc to bolí.

A to je o mém životě asi všechno. Ráda se s vámi, maminky, podělím i o porod mého andílka, kterého se tak moc bojím. Doufám, že to dobře dopadne.

Vaše stálice Žížalka

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 15.02.13 00:22

Budeš určitě skvělá maminka, ze které bude láska vyzařovat do všech stran, dáš mu to, co Tobě vlastní matka nedala, já necítila nikdy lásku od svého otce a to s námi nějaký ten rok žil, pak ztratil zájem úplně.
Přeji Ti, aby se malej narodil v pořádku, porod proběhl hladce a tvořili jste se svým přítelem šťastnou rodinu :srdce:

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 15.02.13 01:05

Krásné dojemné :,( přeji hodně štěstí do dalšího života s novou rodinou :hug:

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 15.02.13 09:00

Hezky denicek ale bylo mi do place co jsi vsechno musela prozit. Urcite budes skvela mamca drzim palecky aby jsi mela v zivote jen to dobre.

 
defs
Nováček 3 příspěvky 15.02.13 09:56

Naprosto mne to dojalo! O to lepší máma budeš ;)! PPřeji hodně zdravíčka Tobě a Tvojí nové rodince… ať jste všichni zdraví, šťastní, máte se rádi a malý andílek ať má stále milující rodiče :mavam:!!!

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 15.02.13 10:04

Krásný deníček!! :palec:

 
maruska1975  15.02.13 10:41

Přidávám se s přáním - ať máme zdravé mimi a šťastnou rodinu :hug:

 
lussynet
Závislačka 4900 příspěvků 15.02.13 10:57

Zvláštní, jak se některý lidský příběhy opakují.. Ač jsem to měla trošku jiný, vyrůstala jsem taky u babičky a dědy, taky jí považuju za jedinou mámu, kterou jsem měla a mám.. Už jako dítě jsem se zařekla, že budu lepší máma, než jakou mi byla ta moje vlastní, což vlastně není tak těžký překonat. Myslím, že máme určitou výhodu v tom, že víme, jak to rozhodně vypadat nemá a i díky tomu si vážíme i maličkostí. Přeju hodně štěstí, určitě si ho zasloužíš :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 15.02.13 11:31

Neměla si to lehké, ale je skvělé jak ses s tím poprala :palec: Věřím, že tě čeká šťastný život po boku skvělého muže a spokojeného synáčka :) Mějte se krásně! :hug:

 
markytka7
Kecalka 147 příspěvků 15.02.13 12:58

Přeju hodně štěstí a lásky v dalším životě.

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 15.02.13 16:32

Pěkně napsané. Přeju, aby porod dopadl dobře a vše bylo v pořádku. :hug:

 
K.Black  15.02.13 17:28

Moc pěkně napsané :palec: kdyby tak existovali testy a už v dětství by se vědělo kdo nemá nikdy mít děti, chlap by se vykastroval a žena podvázala, ušetřilo by se tolik trápení.
Přeji Ti už jen samé hezké věci, šťastný život :hug: :hug:

 
mmaarrttiinnaaa
Závislačka 3775 příspěvků 15.02.13 20:12

Až mi slzička ukápla :roll:. Přeju už jen samé štěstí v životě a Tvému synovi budeš tou nejlepší matkou :hug:

 
mirink
Kecalka 347 příspěvků 15.02.13 21:25

Moc hezký deníček, opravdu

jinak koukám, že toho máme dost společného :,(. Mě taky máma opustila jakou malou, a poté mě vychovávala babička s dědou. A taky jsem měla stejný nápad, že bych chtěla vědět, proč mě máma opustila. A tak po 17letech, kdy jsme se neviděly, jsem to šla zjistit. Abych to zkrátila, hloupý nápad ode mě. Od té doby ze mě tahá jen prachy a zná mě jen, když něco potřebuje :poblion:.

Ale jinak přeji celé vaší rodince jen to nej, hlavně zdravíčko pro prcka. Ať se daří.

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 15.02.13 21:31

Krásně napsané, akorát mě mrzí, čím sis musela projít..Já jsem zažila něco podobného, tak jestli budeš chtít, můžeš mi napsat zprávu a pokecáme :)

Porodu se neboj, bolí, to ano, ale řekni si: „Přežili to jiní, přežiju to i já.“ Tahle věta mi dodala kuráž a já přivedla na svět tři nádherné děti :dance:

Hodně štěstí a samé krásné chvilky :hug:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 15.02.13 21:36

Nechapu ženu co opustí své dítě…Ty budeš lepší než tvá matka…:) určitě ti držim pěsti a doufám že tvůj táta se někdy dostane ven z alkoholového opojení aby pochopil že má fajn dceru a krásné vnouče…moc bych ti to přála :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 15.02.13 23:38

@K.Black to by se ale pak spoustu fan lidí i zakladatelka nenarodili ;)

přeji hodně štěstí

 
maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 15.02.13 23:44

Moc hezký deníček. Líbí se mi, že se nelituješ :potlesk: Přeji celé tvé nové rodině hodně zdraví a štěstí :kytka:

 
K.Black  16.02.13 13:46

@Kamča.dalmatinka to máš pravdu, ale ubylo by spousta trápení a lidí co si díky „péči“ rodičů nesou trápení celý život. Je to smutný, těžký…

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 16.02.13 14:56

Budes urcite maminka na jednicku s hvezdickou…hlavne ze to vsechno dopadlo dobre..hodne stesticka a lasky.. :hug:

 
zizalka20
Kecalka 348 příspěvků 16.02.13 20:10

MILE MAMINKY MOC KRAT VAM DEKUJI ZA PODPORU A POCHOPENI A VASE KOMENTARE KTERE ME MOC TESI A BERU SI JE K SRDICKU JSEM RADA ZA KAZDE VASE PRECTENI A KOMENTAR OPRAVDU TO CLOVEKA POVBUDI…LITOVAT SE URCITE NEHODLAM NIKDY JSEM TO NEDELALA…VE SVETE JE TOLIK ZLYCH A OSKLIVYCH VECI STAVAJI SE I HORSI VECI…CLOVEK SI PREJDE PORAD DOBRYM ALE I ZLYM…JA DOUFAM A MODLIM SE AT MI PAN BOZKO POMUZE A HLAVNE AT JSTE VSECHNY ZDRAVE A STASTNE DEKUJI JESTE JEDNOU VASE ZIZALKA

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 18.02.13 22:03

Krasne napsany denicek, gratuluji k miminku a preji bezproblemovy porod! Snad uz te ceka lepsi zivot, moc ti to preju :hug: :hug: :hug:.

 
Filip Steranka  22.02.13 21:26

Darinka.. krásne si to napísala.. dúfam že aj moje radi ti niekedy pomohly… fakt si skvelá.. a dokázala si.. to čo.. si chcela išla si za svojím.. si HRDINA

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama