Z ničeho nic mi řekl, že ho to se mnou nebaví

Ostatní

Předem se omlouvám, ale je toho na mě nějak moc. Je květen roku 2009 a já jsem se dala dohromady s mým přítelem. Znali jsme se už od střední, a ten večer jsme měli jít na pokec, protože on dostal kopačky od své přítelkyně a já se rozešla se svým přítelem. Večer byl fajn a my si vylili srdíčka. Další den jsme šli k němu koukat na film a tam padla první pusa. Následovalo zamilování a velká láska. Byla jsme moc šťastná, vlastně jsem byla až doteď.

V září 2011 se nám narodil syn. Bylo to plánované miminko a oba jsme si ho moc přáli. Když bylo malému půl roku, řekli jsme si, že se začneme snažit o druhé. A taky že ano. Stále jsme byli šťastní, nikdy jsme se nehádali, nepodváděli, prostě nic. Přítel pracoval jako úředník a dost ho ta práce štvala, chodil domů naštvaný a bez nálady. Dohodli jsme se tedy, že dá výpověď a bude s námi doma.

Já jsem začala podnikat. Rozjela jsem eshop s dětským oblečením a slušně nás to uživí. Práce mě baví a naplňuje. Stíhám být se svojí rodinou a zároveň vydělávat. Přítel má čas na své koníčky a jsme spokojení.

Dnes mi z ničeho nic řekl, že ho to se mnou nebaví a je se mnou jen kvůli synovi. Šok! Nechápu od kdy a co se pokazilo. Vše bylo pořád fajn, nikdy žádná hádka, prostě nic. Pracuji doma, sice hodně a často, ale pořád jsme spolu a kdykoli se mu věnuji. Nevím, co teď dělat. Co si počít. Nebojím se, že bychom to s malým finančně neutáhli, to ne, ale nějak nechci být bez svého přítele. Pořád doufám, že si třeba jen dělal legraci, nebo proč by se mnou chtěl druhé dítě? Ráno bylo vše v pohodě a teď.

Nechci, abyste mě litovali, nebo podobně. Jen jsem se potřebovala vypovídat. Děkuji za přečtení deníčku. Vím, že nestojí za nic, nikdy jsem nebyla dobrá spisovatelka. Potřebuji jen tu zátěž ze sebe dostat.

Hodnotilo 8 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 28.10.12 10:11

Ja myslim, ze ho to nebavi, protoze ho tizi jeho ego, neb ty si uspesna a vydelavas…ja myslim, ze by vam prospelo, kdyby se muz vratil do prace…mne je totiz jasny, ze takou situaci jako ty popisujes by muj muz nezkousl

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 28.10.12 10:28

Jsi si jistá, že nikoho nemá? Chlapi začnou mít většinou tyhle silácký kecy ve chvíli, kdy si najdou objekt ke srovnání. A protože je objekt nový a neokoukaný, tak najednou stávající partnerka je ve srovnání s objektem naprosto nudná šedá myš, která mu dostatečně nepochlebuje, jak je úžasný, péruje ho, že neháže špinavý fusekle do prádle a celkově - objekt je anděl spásy, kterému ženská nesahá ani po kotníky.

Jinak bych ale tipla to mužské ego - co teda dělá vlastně on, pracuje s tebou v tvém obchodě, ale předpokládám, že ty jsi šéf. Vokud to u vás vypadá tak, že ty pracuješ, pečuješ o domácnost a o dítě a on si válí šunky, maximálně zabaví dítě, tak se zkrátka kope nudou do zadku a vymýšlí bejkárny.

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 28.10.12 11:02

Ja si myslim, ze si srandu nedelal muj nazor je ze kdybych byla s chlapem kazdy den anikdy jsme se nehadali ani nic, tak me to taky prestane bavit, musim se priznat, ze obcas hadku vyvolam, nebo dam duvod k zarleni, aby se procistil vzduch a manzel si mnou nebyl tak jisty ;-) drzim pesti at se to urovna

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 28.10.12 11:05

Souhlasím s tím, co už tady bylo řečeno. Ono je krásné být spolu často, ale když jste spolu pořád, tak ho to bavit nebude. Chlapi jsou v tomhle trošku jiní než my (i když si myslím, že po čase by to přestalo bavit asi i mě). Opravdu to chce, aby si našel práci a něčím se zaměstnal, aby jste si byli vzácnější. Snad se to pak zlepší. Držím palečky.

 
hvezdicka.zh
Kecalka 256 příspěvků 28.10.12 11:13

Držím palce, ať si přítel uvědomí, co v Tobě má. Když tak nad tím přemýšlím, možná by jen potřeboval zase chodit do práce… :) Někdy ze všeho člověku hrabe, a když nemůže z toho všeho vypadnout, občas ho napadaj hlouposti… Ale snad to u Vás byla jen slabá chvilka a zas bude dobře…

 
Sany80s
Závislačka 4616 příspěvků 28.10.12 11:13

Abych byla upřímná, mě by to taky s protějškem moc nebavilo, kdybychom byli velmi často spolu. A to ho miluji, vážím si ho a považuji to, že jsem si ho vybrala(a on mě), za vůbec ten nejlepší životní počin.
Navíc tedy, pokud v podstatě nepracuje a jen ti pomáhá s tvojí prací a s dítětem, tak musím říct, že se asi necítí nijak extra dobře. Neplatí to samozřejmě na 100%. Ale ženy umí zkousnout a hrát nějakou podřadnější roli v podniku muže, ale spousta chlapů toto nezkousne.
Další možnost je, že má dost volného času a našel si milenku, zamilovanost je fakt skoro jako stav na drogách a i fungující vztah vedle toho vypadá poněkud šedě.

V každém případě bych se přestala litovat, řekla bych mu, že ho máš velmi ráda, zeptala bych se ho, jaké má konkrétní výhrady a návrhy, co budete OBA dělat pro to, aby to nebyla taková nuda.
Pokud by nebyl schopen nic konkrétního vymyslet, navrhla bych asi poradnu, protože aby to nebavení nemělo konkrétní příčiny, to je nesmysl, ale někdo to neumí lépe formulovat.

Příspěvek upraven 28.10.12 v 11:14

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 28.10.12 12:16

Souhlasím s Luciou, to a také to, že se mu můžeš věnovat kdykoliv jak říkáš…Ne nadarmo se říká, že být s někým 24h denně zabíjí vztah :think:

 
kyslík
Kecalka 128 příspěvků 28.10.12 12:41

To nemusí být nutně tím, že jsou spolu furt. To my jsme s manželem také, protože on má práci z domova a já jsem na mateřské a přivydělávám také z domova. Jsme spolu furt, kdykoliv se oba věnujem synovi, kdykoliv jdem zas ke své práci, kdykoliv si povídáme a zatím dobrý, nehádáme se, žádná ponorka (naštěstí, musím to zaťukat) :-)
Spíš naprosto věřím tomu chlapskému egu, které je u něj asi na dně. Ty jsi na mateřské, ještě vyděláváš, celé to táhneš, no vůbec by mě nepřekvapilo, že má pocit méněcennosti :? Ale neřekne to tak, radši řekne, že ho to takhle/s tebou nebaví. Opravdu by mu nejspíš prospělo jít do práce, aby měl zas pocit nezbytnosti, že on taky vydělává a díky tomu/němu si můžete dovolit, co byste jinak nemohli.

 
madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 28.10.12 12:41

Ahojky to mi se zase právě hádáme a slyšela jsem něco takového už asi 3×, ale u nás je to vážnější už půl roku a horší a horší /malá má rok a čtvrt/ jenže já bych to finan. nezvládla…ale je to velmi těžké a bolestivé slyšet…

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 28.10.12 13:02

Myslím, že jste moc spolu. Pošli ho do práce a najmi chůvu. Budete si vzácnější.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 28.10.12 13:31

Bože jak já jsem ráda, že ten můj chlap je pořád v práci a když má volno, tak jsem tak šťastná, že ho mám u sebe, že nemáme ani chuť se hádat. Ale když byl deset dní doma s pořezanou rukou, tak jsem ho málem zabila. Já si nedovedu přestavit, že bych ho měla pořád doma. By jsme se po pár týdnech asi rozešli. On je rád, že může pracovat a vlastně s o nás starat. Kdybych mu tím, že vydělávám a nechávám ho doma ufikla koule, tak to nedá. On je chlap, živitel. Tohle si myslím, že bude hlavní důvod a podle mě si taky kvůli tomu mohl i někoho najít. Někoho kdo mu najevo dá, že ty koule má. S ohledem na tebe a na tvůj rozjetej kšeft, asi ten tvůj nic neřekne, protože ví, že to je dobrej byznys. Ale jako chlap… Chudák. :(

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 28.10.12 15:42

Nespíš by ten tvůj potřeboval proplesknout :! aby si uvědomil co vůbec chce. Nejdřív děti a rodinu a teď ho to nebaví?? Trochu divný chování, podle mě někoho má. :roll:

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 28.10.12 16:46

Já si myslím, že by si měl najít práci… Už to bylo výše popsané. Tohle se ale neukazuje jen u mužů. Mám kamarádky, co bez práce taky zblbly… Práce je prostě potřeba a nutná…

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 28.10.12 16:53

Pošli ho do práce, pálí ho dobré bydlo, je možná frustrovaný z toho, že nevydělává nebo mu chybí i kontakt s jinými lidmi. :nevim:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 28.10.12 17:46

Mno příčin může být mnoho a rozhodně si nemyslím, že je to z ničeho nic :)

podle mne je problém tady v té větě - Pracuji doma, sice hodně a často, ale pořád jsme spolu a kdykoli se mu věnuji …co takhle se mu kdykoli nevěnovat a nechat ho taky trochu dejchat :) upřímně bejt se mnou chlap furt tak mi taky za chvíli leze na nervy a nebaví mě to a určitě bysme spolu nebyli těch 13 let co spolu jsme (to bych dávno zdrhla :lol:)…chce to abyste si byli trochu vzácnější ;-)

p. s. souhlas s mejdylko

Příspěvek upraven 28.10.12 v 17:51

 
barca77
Závislačka 3203 příspěvků 28.10.12 21:15

N

Příspěvek upraven 17.02.14 v 20:42

 
LadyLada
Závislačka 4433 příspěvků 28.10.12 21:28

Nějak nerozumím tomu, že ho to v práci nebavilo, tak přestal pracovat. Je doma (asi na mateřské?) a nechá se živit od přítelkyně. A tento vzácný exemplář ve své znuděné náladě pokračuje a prohlásí, že ho to s protějškem (opět!) nebaví. Obávám se, že chlapec postrádá především zodpovědnost. Též bych ho poslala do práce a přenesla na něj nějakou tíži, ať má chlapec šanci dozrát. Zatím se chová jako rozmazlenej puberťák, za kterého všechno vždycky někdo vyřeší a on se může vesele nudit.

 
Baruna123456  29.10.12 02:17

Juj! Dohodli jsme se, že bude s námi doma…ale to NIKDO nevydrží dlouhodobě. A že chodil úředník domů naštvaný? Hmmm, já nevím samozřejmě, kde dělá, ale já si takovou práci vybrala při škole, abych mohla chodit domů „s čistou hlavou“ a dostudovat. Fakt to není žádná náročná manažerská pozice s nutností tahat problémy domů. Přijde mi chlapec jako trošku slabota, promiň. Vyžeň ho makat, jinak souhlas s Gladys i mejdylko…i když diametrálně odlišný styl vyjádření názoru :D

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 29.10.12 08:22

Vše, co jsem chtěla napsat, zde již padlo od ostatních…(hlavně gladys a mejdylko), tož si to přečti od nich ještě jednou a vyžeň ho pracovat :)

 
tonj  29.10.12 08:39

Pro mě už je sci-fi, že ho to v práci neba, tak bude doma. Chlap co čučí doma brzo začne vymýšlte bejkárny (mladší ročníky) nebo zblbne (starší exempláře). Hele a co ho baví? Konstruktivní kritiku vztahu a připomínky beru, ale že ho to nebaví? 8o

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 29.10.12 08:58

No a koho baví chodit do práce? to že ho nebavilo pracovat jako úředník, mohl zkusit něco jiného… tvůj přítel využil příležitosti aby se mohl flákat doma.
Každopádně jak píšou holky, prostě začal vymýšlet lumpárny a přemýšlet nad blbostma! Co potřebuje je práce! aby se zaměstnal a pak se těšil domů, na tebe a syna.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 29.10.12 10:22

Přítel je pěkný výkuk. Prace nebaví, no tak nic se neděje, budeš s náma doma, však máma se postará. Má své koníčky, ty se mu snažíž věnovat i když máš práce doma dost. No a on se nám drobánek zlobínkuje a nebaví ho to. Asi bych doma ale pořádně zařvala a sprosté slova sem psát nemůžu, tak ty by následovaly.

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 29.10.12 11:32

Napadají mě dvě věci - buď, že má roupy, protože sedí doma na prdeli anebo jestli si nenašel jinou… Ale spíš se přikláním k tý první variantě. Ať jde makat, nebude pak vymýšlet blbiny :roll:

 
žížal
Závislačka 4599 příspěvků 1 inzerát 30.10.12 17:01

Souhlasím s tím, co tu bylo napsáno, ještě doplním pár postřehů: píšeš, že jste byli šťastní a zároveň zmiňuješ, že přítel chodil z práce naštvaný a bez nálady. Velmi pravděpodobně se jeho „nenálady“ odrážely i ve vašem vztahu. Málokdo umí být večer po práci nadšený, když cítí, že ho samotná práce vůbec nenaplňuje a přesto tam musí trávit většinu dne. Dále píšeš: Přítel má čas na své koníčky a jsme spokojení.A pak přichází šok, kdy ti přítel sdělil, že už ho to s tebou nebaví. S největší pravděpodobností tedy spokojený není a nebyl ani když chodil do práce úředničit. To ty by sis přála, aby šťastný byl, proto jsi to tak začala vidět. Ale přítel to mohl mít celou dobu úplně jinak, v současné době je to zcela pochopitelné, myslím, že domácí zevlování by dlouhodobě nebavilo nikoho. Vidím ovšem problém v tom, že přítel asi neví, co vlastně chce, nebaví ho to ani v práci, ani doma a těžko říct, zda se to někdy zlepší. Tady je každá rada drahá - samozřejmě by bylo nejlepší, aby si přítel našel zaměstnání, které ho bude naplňovat, bude se cítit mnohem vyrovnanější a spokojenější a pak bude moci na sto procent fungovat i ve vztahu k tobě. Toto rozhodnutí je ale na něm, ty mu to můžeš pouze zkusit navrhnout, pokud tedy není na záchranu vztahu již pozdě.

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 30.10.12 20:36

Nemas nahodou eshop s ekovecickama pro deti? Zrovna jsem si z nej neco objednavala kdyz druhy den se tam objevil napis ze je z rodinnych duvodu provoz prerusen.

Moc me mrzi co se ti deje, byla bych bezradna stejne jako ty :(

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 01.11.12 13:52
8o :cert:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama