Musíme bojovat dál

Snažení

Nikdy by mě nenapadlo, že já budu psát deníček. Ale události posledního roku mě k tomu dovedly. Začala bych tím, že před 5 lety jsme se s manželem rozhodli, že už je čas pořídit si miminko.

Všechno šlo podle plánu a mimi se nám zadařilo hned na první pokus. Těhotenství bylo bezproblémové, porod sice císařským řezem, ale bez komplikací. A my jsme si užívali rodičovství. Mateřská dovolená pro mě byla úžasným obdobím, které jsem si opravdu užívala. I proto jsem chtěla navázat dalším těhotenstvím a toto příjemné období si prodloužit.

Otěhotněla jsem opět téměř hned a těhotenství probíhalo bez problémů. Bohužel mi vyšly špatně tripple testy. Pak už nastal kolotoč vyšetření a událostí, které se mi slily v jednu černou díru v paměti. Zkrátka těhotenství muselo být ve 20. tt ukončeno pro VV plodu. Tohle všechno se odehrálo v posledním týdnu mé rodičovské dovolené. Neměla jsem domluvenou žádnou práci, hormony pracovaly, a tak jsem nebyla schopná cokoliv řešit. Nakonec jsem to vyřešila návratem do práce, do které jsem se původně vracet nechtěla. Mezitím nám přišly výsledky z pitvy plodu a z genetiky – na nic se nepřišlo. Prý jen nešťastná náhoda.

Měla jsem to štěstí v neštěstí, že mi dítě vzali do školky, a já jsem mohla začít pracovat. Počítala jsem s tím, že jakmile lékař dovolí, zase otěhotním. Tak se taky stalo, ale těhotenství bohužel v 8. tt zamlklo a já jsem musela na revizi dělohy. Psychicky jsem se s tím srovnávala strašně dlouho. Revizí a možná i psychikou se mi rozhodil cyklus, takže jsem bez injekce vůbec nemenstruovala. Hormony se mnou cvičily úplně šíleně. Nebyla jsem schopná pracovat naplno, upadala do stavů deprese a nebyla schopná fungovat.

Tohle strašné období trvalo asi půl roku a pak konečně přišla menstruace sama bez injekce. To mi nalilo novou krev do žil a já zase začala žít a těšit se na snažení a další těhotenství. Otěhotněla jsem opět na první pokus. Moc jsem se neradovala a nic neplánovala. Jen jsem doufala, že to dobře dopadne. Bohužel nedopadlo. Těhotenství opět zamlklo. Dnes je to 3. den po revizi a já se s tím snažím poprat. Teď nás čekají vyšetření, abychom zjistili příčinu, proč se to děje. Momentálně si ani nejsem jistá, kdy a zda vůbec do dalšího těhotenství budu chtít jít. Druhé dítko bych si moc přála, ale nevím, jestli budu mít sílu bojovat o něj dál.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 18.04.12 10:21

to je mi moc líto :( držím palce a věřím, že se druhé dítko povede ! MUSÍ!!! :mavam:

 
bjetuschka
Závislačka 4029 příspěvků 18.04.12 10:39

Přeji hodně sil! :kytka:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 18.04.12 10:49

je mi to moc líto :( , ale věřím, že se druhé miminko podaří! Posílám moc moc síly, aby jste se zanedlouho mohli radovat // a z narození miminka :hug: :hug: :kytka:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 18.04.12 12:02

Je mi moc líto, co tě potkalo :hug: Ani nevíš, jak moc ti rozumím. Před rokem jsme přišli o chlapečka, letos v lednu ZT. Teď jen doufám, že příště už bude vše OK. nevzdávej to, držím palce.

 
Zdenin
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 18.04.12 12:33

Nevzdávej to. Moc Ti držím palečky. Udělejte si s rodinkou nějakou pěknou dovču a uvidíš,že bude líp :)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 18.04.12 13:49

Moc mě to mrzí, jsi statečná :hug: dokud není na světě, není jisté nikdy nic a i ženy, které něměly při prvním potíže, je mít u druhého mohou..taky se tiše modlím, abychom měli druhé bez komplikací stejně, jako to naše první, které se za pár týdnů narodí

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 18.04.12 14:10

Ještě bych chtěla něco dodat. Nemáš třeba problémy se štítnou žlázou? A taky jsem tě chtěla pozvat k nám do Prázdné náruče, třeba by ti pomohlo si o tom s někým, kdo prožil to stejné co ty, popovídat.

 
mariah123
Stálice 84 příspěvků 1 inzerát 18.04.12 16:58

Opravdu tě obdivuji. A mooooc držím palce at všechno vyjde a máte krásné a zdravé mimi. Chce to čas. Nechat to zatím být ale nevzdávat se. :kytka:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 18.04.12 17:14

Ani nevíš, jak ti rozumím. Já jsem měla mimoděložní a rok poté zamlklé těhotenství. Ale co se dá dělat, už jsem to vzdala kvůli věku.
Tobě přeji úspěch a klid v srdíčku.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 18.04.12 18:57

Je mi to moc líto :( , doufám že už to bude jen dobré :hug:

 
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 18.04.12 19:31

určitě se nevzdávej i když je to těžké jedno dítě máš a tak by neměl být problém mít i druhé miminko,to že těhotenství zamlkne je bohužel dnes už hodně běžné a ta VV ve 20týdnu je bohužel blbá náhoda,ať Ti dr udělá pár vyšetření třeba na štítnou žlázu,hormonální profil a hematologii,já také mám za sebou 2 potraty ve 12 týdnu zamlklý těhu a ve 24 týdnu dvojčata důvod neznámý.. a nakonec mi na hematologii zjistili mutaci protrombinu a v další těhu jsem si píchala injekce fraxiparinu,podle dr to mohlo být tím ale taky nemuselo.Takže ať tě vyšetří a vzhůru do dalšího těhu,držím palce důležité je vědět,že Vám jde otěhotnět

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 18.04.12 20:37

Adonko, nesmutni, ještě nemáte všechna relevantní vyšetření, není to tak beznadějné, jak to vypadá. A nebuď na sebe přísná, klidně si pobul a zanadávej.

 
Květinka81
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 18.04.12 20:46

To je mi moc a moc líto, takový sled událostí s člověkem určitě strašně zacloumají :hug: Ale určitě se vše v dobré obrátí!!!! držím na to palce! :palec:

 
animula  19.04.12 02:27

Je to moc smutne… urcite se nechte podrobne vysetrit, mozna, ze bude problem v delozni sliznici a s nidaci. Mozna nejaka infekce? Nemas treba helicobacter pylori nebo nejakou ustni infekci? Chce to zkratka kompletne vysetrit, vc. zubare… preji hodne stesti, vse bude dobre…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Co nám přinese letošní březen


Reklama