Mých 9 měsíců a porod

Těhotenství

Když už jsem nedoufala, že i já můžu být těhotná, najednou jsem držela v ruce těhu test se dvěma krásnýma čárkama. Snažili jsme se dlouho, tři roky, veškeré testy v pohodě, jen zvýšený prolaktin, ale to se brzy srovnalo lékama. Jelikož jsem mladá maminka, tak jsem vůbec neuvažovala o umělém oplodnění, prostě jsem věřila, že to jednoho dne přijde samo. A ono přislo..

Těhotenství
První pocity, to se nedá ani popsat - radost, strach, emoce…Na první kontrole mi dr potvrdil těhotenství, 5.tt. Od okamžiku, kdy mi to dr potvrdil, mi bylo špatně, většinou do začalo brzy ráno a trvalo do oběda, pak mi bylo zase až do rána dobře. Žaludek jsem ale měla na vodě, všechno jsem cítila výrazněji a bolela mě prsa.

Na každou kontrolu jsem se moc těšila, můj dr provádí ultrazvuk při každé kontrole, tak jsem byla zvědavá, jak prcek roste. Vše probíhalo v pořádku až do konce 6. měsíce. Dr mi na kontrole řekl, že mám výrazně zkrácený čípek a že to může i nemusí znamenat předčasný porod. Mám v klidu odpočívat a uvidíme, co bude na další kontrole. Já jsem byla samozřejmě smutná, vystrašená a na eMiminu jsem hledala, co to vlastně předčasný porod je a jaké jsou komplikace pro miminko. Na další kontrole to bylo horší, čípek zase zkrácený, délka prý odpovídala čípku před porodem. Dr mi nasadil magnesium a Utrogestan. Doma jsem jen ležela s nohama nahoře. To jsem byla v sedmém měsíci. Ani nemusím psát, jak moc se poslední tři měsíce táhly. Zkracovala jsem si je s notebookem na klíně, výbavičku, oblečky a vše pro miminko jsem kupovala přes e-shopy.

Na další kontrole to bylo zase horší, sice jen o dva milimetry, ale čípku už moc nezbývalo. Pak to nějakou dobu zůstalo stejné, kontrol jsem se bála, miminko tak nějak cítila hodně dole a čekala a modlila se, at tam je co nejdéle. Zřejmě vyslyšelo, protože změna nastala v polovine osmého měsíce. Dr mi na kontrole řekl, že čípek je už téměř zaniklý, mám pokračovat v ležení doma a uvidíme další kontrole. Na té další jsem byla otevřená na dva prsty, to mě málem kleplo, protože jsem byla konec osmého měsíce a dr mě strašil s váhou miminka. Moc jsem se bála. Ale tím, že jsem byla bez bolesti, jen jsem měla tlaky dolů (miminko bylo totiž hodně dole), jsem byla vyslána domů s tím, že se mám přijít ukázat ještě v pátek, ať před víkendem víme co a jak.

V pátek byl nález stejný, to jsem byla 36.tt, otevřená na dva prsty a v úterý mám přijít na kontrolu do rovnou do porodnice. Nic mě nebolelo, žádné kontrakce. Až v pondělí večer, den před kontrolou v porodnici, jsem cítila občasné bolesti, ale opravdu nic, co by mě zvedalo ze židle. V úterý ráno jsem zamkla byt, přítel odjel do práce, mě odvezli rodiče. Naposledy jsem koukla za sebe, koukla na prázdný byt a věděla jsem, že bez miminka už se nevrátím. To jsem byla přesně 37+0. Na kontrole mi dr řekl, že jelikož jsem na 4 cm, cítí lehké stahy dělohy, tak si mě tam nechají. S tím jsem samozřejmě počítala a čekala jsem, že budu vyčkávat na pokoji. Omyl, dr mi řekl, že mám polovinu porodu už vlastně za sebou, dají mi klystýr a v mém případě se hned po klystýru porod rozjede sám. Což se taky stalo.

Porod
Sestřička mě odvedla na porodní sál, v devět hodin ráno mi udělala klystýr a já si cca hodinu pochodovala ze záchodu do sprchy a zpět. Na klystýr jsem se mimochodem moc těšila, protože těhotenská zácpa 12 dní bez velké byla horší než samotný porod.

V deset hodin, po úspěšném vyprázdnění, přišly kontrakce. Bylo to zvláštní, ale vše, co dr řekl, se dělo skoro na minuty. Jelikož jsem u porodu nikoho nechtěla, jen svého dr, tak jsem byla téměř bez obav. Kontrakce se daly pěkně rozdýchat, sedla jsem si do vany a to byla opravdu úleva, horká voda mi moc pomohla. Ale jelikož mám nízký tlak, nevydržela jsem tam moc dlouho.

V 11 hodin mě kromě PA zkontroloval i dr, řekl, že jsem na 6 cm a že mi píchne vodu a že do jedné hodiny to pěkně stihnem. No, koukala jsem jak blázen, pořádně mě kromě ne moc silných kontrakcí nic nebolelo. Ale po píchnutí vody se kontrakce velmi rozjely, celou další hodinu a půl mám tak nějak v mlze jakoby to bylo pár minut. Ležela jsem na porodním křesle, PA občas natočila ozvy, zkontrolovala a já funěla.

Najednou ji říkám, že už tlačím a že se nedá to zadržet. Zavolala dr a ten mě ještě prohlídl, řekl, že jsem už na 10 cm a při další kontrakci, ať tlačím. Jednou jsem pořádně zatlačila a začala jsem se koukat mezi nohy, kde je to dítě. :-)) V tom mě dr uklidnil, že mám tlačit dál. Tlačila jsem asi 4krát pořádně a nic, hlavička vždy zalezla zpět. V tom se PA ptá dr, zda mu má podat kleště. No v tu chvíli mě málem omylo. Dr řekl „Rychle ozvy.“, ty byly v pořádku, a mně, ať zatlačím, co můžu. Tak jsem zatlačila, dr mi pomohl zmáčknutím břicha, a malý byl venku. Bylo přesně 13:05hod. Zase se ten dr trefil. :-))

Šílená uléva a ticho, najednou něco mlasklo, všichni se smáli, malý neplakal, jen našpulil pusinku a pořádně si mlasknul. :-) Já jsem si ho hned pochovala, pak ho změřili, zvážili. 37. tt a měl 51cm a 3,25kg! I přesto mi ho odnesli vyhřát do inkubátoru. Mně mezitím sama vyklouzla placenta, dr mě zašil a já se vzpamatovávala. Po té mě hned odvezla PA na šestinedělí, jelikož se rodilo jako o závod.

Šestinedělí
Bylo mi krásně, malého mi přivezli už čistého ukázat, přisál se a po chvilce ho zase odvzeli vyhřívat. Já jsem nemohla sni spát, všechny jsem obvolala a čekala, až mi ho zase dovezou. Vozili mi ho každé 3 hodiny a v noci. Druhý den jsem ho už měla u sebe. Jelikož jsem byla na pokoji sama, bylo to takové zvláštní - přijela sestra, dala mi dítě do náručí a maminko, starejte se. No a zavřela dveře a já byla v rozpacích, ale po chvíli jsem se vzpamatovala. Nakojila, přebalila…Vše mi šlo tak nějak přirozeně samo. Malý byl úžasný, jen spinkal a papal. Vůbec jsem nevěděla, jak pláče. Pak chytl žloutenku a zase mi ho odvezli, ale pátý den nás pustili domů a my si mohli začít užívat spolelčné chvilky už i s tatínkem.

Dnes je mému malému Adámkovi 9 měsíců, rychle vše uteklo, vše zvládám. Kojila jsem 7 měsíců a malý se během tří dnů sám odstavil. Papá příkrmy, má 10 kg a je moc šikovný. Je moje všechno, tak jak pro každou maminku jen to její dětátko…

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Castellka
Kecalka 329 příspěvků 19.07.13 00:35

Moc hezky napsaný deníček. Muselo to být pro Tebe peklo, když Tě v jednom kuse strašili. Mě takle X měsíců straší moje dr. s preeklampsií kvůli mým velkým otokům nohou - takže i dnes ( jsem v 36 tádnu) mám strach kdykoli mi opuchnou nohy, jestli to není něco horšího než „jen“ obyčejné otoky… Pro jistotu chodím do lékárny na měření tlaku, abych zareagovala včas, ale je to nervák.

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 19.07.13 00:54

Měla jsem to podobné jako ty :-) moc krásný deníček :palec:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 19.07.13 09:15

Moc hezký deníček :potlesk:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 19.07.13 10:52

Krasnej denicek :palec:

 
tassenta
Povídálka 33 příspěvků 19.07.13 11:20

Krásný :))))

 
denisaaa
Závislačka 2591 příspěvků 19.07.13 12:15

Krásný :srdce:

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 19.07.13 12:43

Krásný deníček, přeji malému hodně zdraví a štěstí v životě :kytka:
Já jsem to měla podobné, jako ty.Od pátého měsíce mi furt tvrdlo břicho, od 6 mi hrozili předčasným porodem a porodila jsem nakonec také 37 týdnu, kdy jsem přišla do porodnice na 4 cm otevřená (byla jsem dost překvapená, protože jsem necítila žádnou bolest a najednou mě brali na porodní sál a říkali, jak mám už půlku za sebou :lol: ). Pak si mě tam ještě chvíli přehazovali mezi šestinedělím a porodním sálem, ale nakonec se to rozjelo a od první kontrakce byl malej za dvě hodiny venku. Přeji všem takové pohodové porody, i když předtím to těhotenství nebyl žádnej med, tak je to pak asi za odměnu ;)

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 19.07.13 15:20

KRASNY DENICEK :kytka:

 
Lenulka 26
Povídálka 30 příspěvků 19.07.13 17:02

Nadherny :dance:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 19.07.13 19:44

Moc pěkně napsané. Zvládli jste to hezky, i do krásné porodní váhy. :) A co se týká porodu a popsání porodu, nějak mě to uklidnilo, doufám, že náš prcek si taky tak pěkně mlaskne. Také tam chci jen doktora a nezbytný personál. :)

Tak ať prcek krásně roste a jste zdraví. ;) :kytka:

 
EllaKouskova
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 21.07.13 00:06

Gratuluji :) jsi statecna a maly mel krasnou vahu :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama