Myšáček a fazolka na konci 10. týdne.

Těhotenství

Ráda bych se podělila o své postřehy s ostatními těhulkami. Před 14 měsíci se nám narodila dcera Karolínka a teď jsme znova těhotní. A musím říct, že je to to nejkrásnější na světě!!!

Když jsem čekala Karolínku mnoho kamarádek a vrstevnic v té době bylo také těhotných a tak jsme svá těhotenství prožívaly společně. Ale v současné době nikoho takového nemám. Je mi líto, že to nemohu s nikým prožívat a tak bych to ráda prožívala aspoň s Vámi.

Nejdříve bych chtěla říct, že od začatku druhého těhotenství zápasim s kvasinkami a dokonce i s bakterií e-coli. Teď jsem se zbavila kvasinek a za 2 až 3 týdny se zbavim i e-coli. Bohužel na e-coli musím použít antibiotika, takže až po 12 týdnu těhotenství, abych neublížila fazolce. Ale, co by člověk pro miminko neudělal?

U Karolínky jsem nezažila ranní nevolnost, ale fazolka mi o sobě dávala vědět. Začala jsem přemýšlet, co bylo u Kajky jiné, přišla jsem na to, že proti ranní nevolnosti pomáhá spánek! Pokud nenaspím, alespoň 9 hodin denně, tak je mi celý den špatně. A také je dobré, se nepřejídat. Jíst málo a často.

U své lékařky jsem si nechala udělat obrázek na 6. a 9. týdnu. A je opravdu neuvěřitelné, jak fazolka rychle roste a vyvíjí se. V 6. t. byla skoro neviditelná, ale v 9 t. už byly vidět základní rysy lebky, oční jamky a dokonce i chodidýlka s jednotlivými prstíky. Je to opravdu užasné!

Bude to znít zvláštně, ale přestože porod Karolínky byl opravdu těžký a dlouhý, na porod fazolky se velmi těším.

Do poradny jdu za 2 týdny a tak jsem zvědavá, co nového se dozvím. Má lékařka mi slíbila, že když to bude „kluk jak buk“, tak že mi to poví.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.02 22:46

Ahoj Misacek,

ja mam 11 mesacneho synka, a som na konci 9 mesiaca tehotenstva, teda mam este 2 tyzdne, ale uz si myslim, ze to kazdu chvilu pride. Rada si s tebou budem pisat o skusenostiach, zazitkoch atd. Moj porod bol tiez tazky, hlavne velmi dlhy, 15 hod. Teraz uvidime. Je uz neskoro, nabuduce ti napisem viac.

Marcela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 10:38

Konečně jsem se dočkala někoho, kdo taky čeká druhé dítě - já mám chlapečka, v prosinci mu budou 2 roky a jsem ve 26.týdnu s druhým dítětem a jsem fakt zvědavá, jak nám to všem půjde dohromady. Musím říct, že první dítě byl pro mě hooodně velký šok, jestli to s tím dalším bude taky takový, tak nazdar. Teď to zatím jde, jenom už nemůžu synka zvedat, což se mu moc nelíbí - pořád říká „Chceš nosit.“ nebo „Chceš na koníka.“ a já už si netroufám. Taky by mě zajímalo, jak to bude se žárlením, je to první vnouče široko daleko a má neutuchající pozornost okolí, uvidíme, co s tím udělá sourozenec… Máte někdo podobné zkušenosti?
Lisa, 26.t

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 13.11.02 19:36

Ahoj Liso, já jsem taky zvědavá, jak to bude s druhým miminkem probíhat. Mám jednu zkušenost, ale není to přímo se sourozencem, ale s Karolínčiným bratrancem. Danielovi je teď 6 let a byl první a hlavně zatím jediné vnouče,než přišla na svět Karolínka. A v porodnici jako jednu z prvních vět pronesl:„Už nebudu první a nebudou mě mít rádi.“ Fakt to bylo ošklivý, ale asi to budeš muset vysvětlit. Budeš ho muset ujistit, že ho stále milujete a že Vám na něm stále záleží. Pak to bude určitě dobré.Daniel se pak taky srovnal. A teď bych řekla, že se snaží být „milým.“ Jak jsi to myslela, že první dítě byl šok? Máš malého vzteklouna nebo rošťáka? Já si nemůžu na nic naříkat. Karolínka je zlaté dítě od narození. Nevzteká se, nebrečí a ani se moc nerozčiluje. Stále se jen směje. Je to takový malý pohodář. Přiznám se, že nechává na pokoji skříně i šuplíky, což je fajn.
Michala

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 13.11.02 19:49

Ahoj Marcelo, to jste s to teda vzali fofrem. Strašně moc držim palce a doufám, že druhý porod budeš mít kratší. Méně bolestivý asi nebude, ale kratší by být mohl. Já rodila Karolínku na ukončeném 36. t. a trvalo to 12 hodin. Ale problém byl v tom, že mi praskla voda a snad do 15 minut jsem měla první kontrakce a za půl hodiny, když jsme dorazily do porodnice, tak už byly celkem silné a po 5 minutách. Do 3 cm jsem se otevřela bez problémů, ale dál to nešlo. Dostala jsem 4 vyvolávačky na uvolnění svalstva a 1 do žíly, ale nic. Fakt to bylo těžký. Nakonec říkali, že Karolínka někde visí a že volali anesteziologa. Naštěstí pak klesla a já se po 12 hodinách bolestí, otevřela na 8 cm, na kterých jsem teda odrodila. Potrhaná jsem byla snad až na zádech a protože mám divné tělo. Tak se mi nevstřebaly stehy a já si 3 týdny po porodu jela ke své lékařce je nechat vyndat. Pak jsem měla kvasinky na bradavkách, no prostě hrůza. Ten začátek s kvasinkama byl těžký, ale malá byla světová a všechny ty trable za to miminko stojí.Taky si s tebou budu ráda dopisovat a vyměňovat zkušenosti. Už víte co to bude? Doufám, že mi dáš vědět, až pojedeš do porodnice. Jestli budeš mít zájem, tak si můžeme vyměnit tel. čísla.
Michala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.02 20:27

ahoj misacku,
jsem na začátku 30.týdne a doma mi litá po bytě ještě tříletá holčina. Pořádně si to užij, protože to druhé těhotenství je zase něco jiného než první. S kvasinek si nic nedělej provází mě skoro celé těhotenství, takže jsem si musela odpustit naše oblíbené plavání ve veřejném bazénu. Poradnu mám příští pondělí,ale od úterka vím, že to bude kluk „konečně“, protože v rodine se rodí samé holky. ahoj pajda

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 15.11.02 20:47

Ahoj Pajdo,
já jsem konečně v 11. týdnu. Nějak mi to zatím neutíká a tak si to pomaloučku vychutnávám. Mám štěstí v tom, že Karolínka je strašně hodné dítě a tak si i to druhé užívám, i když už to nejde tak jako to první, ale nestěžuju si. Je skvělý, že chceš kluka a budeš ho mít. Já si přeju zase holčičku, ale myslim, že to bude taky kluk. U Karolínky jsme už na ultrazvuku věděli, že je podobná mne. Tvar lebky měla kulatý, stejně jako já. A to druhé je podobné manželovi, má trojúhelníkový tvar, takže si myslím, že to bude kluk a i mi to nějaký vnitřní hlas říká. Zatím, mám pořád šanci na holčičku, ale moc tomu nevěřím, abych se netěšila zbytečně. Samozřejmě, že beru i klučinu, ale z holčičky bych asi byla nadšenější.

boule
Kecalka 140 příspěvků 19.11.02 00:36

Ahoj mysacku,
já mám doma pro změnu 19měsíčního rošťáčka Ondru. Teď chceme druhé mimi, máme zatím za sebou první neúspěšný pokus, (no napoprvé nám to vyšlo až po osmi měsících). Zatím si to nedovedu představit, druhé těhotenství bude určitě jiné. Mám třeba strach z nošení a poponášení Ondry, běhá sice sám, ale občas chce pochovat, vyskočit si na klín, musím ho zvedat na stůl při přebalování, na koníka, ven z postýlky apod. Snažím se to už dopředu omezovat, vždyť už váží pomalu 15 kg, ale úplně to asi nepůjde. Jaké máte vy zkušenosti? První těhotenství bylo bezproblémové, přesto mám z toho trochu obavy.
Díky za radu.
 Jana

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 19.11.02 10:14

Ahoj jani,
já mám již obě zlatíčka na světě a tomu mladšímu už bude rok. Po druhé jsem otěhotněla, když Verunce bylo 18 měsíců a zatímco její těhotenství jsem si užívala u druhého jsem neměla na to čas. Prostě jsem zjistila, že jsem těhotná a najednou … jsem byla na porodním sále.
Zvedání dítěte se bát moc nemusíš, brzy pochopí, že jej přes veliké bříško neuzvedneš, dávat na klín se jej naučíš brzy bokem, tak aby nelehal na bříško.
Držím palce ve snažení šárka

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 19.11.02 21:16

Ahoj Jani, já se přiznám, že s otěhotněním a to ani s prvním, ani s druhým jsem problémy neměla. Prostě jsem si usmyslela, že chci miminko a hned, ještě ten měsíc, jsem otěhotněla. Karolínka váží nějakých 13 kg, není to žádný drobek, ale doufám, že to žádné problémy neudělá. Karolínku zvedám přes bok a mazlíme se převážně na zemi, zatím je vše v pohodě, i když první těhotenství,tak pohodové nebylo, ale to ukáže čas. Takže držím palce, aby se Vám druhé mimčo, co nejdříve povedlo a budu ráda, když mi dáš vědět, jak pokračujete. Myšáček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.02 23:40

Díky za radu a podporu, určitě se zase ozvu, snad nám to vyjde co nejdříve. Přeji tobě i ostatním bezproblémové těhotenství. Zdravím všechny bříška i vaše zlatíčka. Jana

Vložit nový komentář