Moje momentální myšlenky

O životě

Sedím, čtu deníčky a neustále se mi v hlavně honí miliony myšlenek, které ne a ne přestat. Kolikrát jsem si říkala, jdi se odreagovat, ale copak to jde? Se dvěma dětmi, pejskem a tatínkem k tomu? Věřím, že jednou nastane den, kdy zakřičím na celé kolo: dost, a vypnu, jako kdyby na mně někdo namířil ovladačem na TV a zmáčkl off.

„Mamí, Terezka mi vzala mou oblíbenou hračku.“ „Reni, kdy už bude oběd?“ „Nezajdeš ven s Daisy?“ „Terča brečí.“ „Natálka chce koupit tuhle hračku.“ „Kdy bude počítač volný?“ „Maminko, nepůjdeme ven?“ Tyto otázky vždycky rozvíří hormony v mém těle, tep mi stoupne. Nejraději bych se vším třískla a řekla: „Tak si to udělej sám/a!“ nebo „Nejsem tady jediná!“ či „Řekni si někomu jinému (tatínkovi ;-) )“ Myslím, že mi dvě děti, chlap a pes bohatě stačí.

Tatínek, když přijde z nějaké „schůze“, jak obvykle nazývá své úlety atd., je jako malé miminko, které se sotva zuje, vyjde po schodech do předsíně, probudí celý barák, když nemůže najít světlo, až ho celý vzbudí, jde do obýváku, kde přede dveřmi zakopne o práh, sedne si do křesla a usne. Já jako jeho milovaná žena a matka jeho dvou dětí vylezu rozespalá z postele, opět uspím Terezku, Natálku ujistím se, že barák nepadá, jen tatínek přišel ze „schůze“ a s hrůzou vyjdu z ložnice.

Na chodbě samozřejmě leží ponožka, a když ne ponožka, tak bota. Rozsvítím malé světlo a jdu do obýváku, kde si v křesle pěkně pochrupuje nás sedřený tatínek. Snažím se ho probudit, ale to většinou nepomáhá. Tak mu alespoň vyzuji druhou botu či ponožku, vedle něj dám lavor (kdyby to nestihl na WC, které je samozřejmě 5 kroků od něj) a otevřu okno. Když přijde o půlnoci nebo ráno pomačkaný a nevyspaný do ložnice, pošlu ho ihned zpět, a oznámím mu, že s ním nemíním sdílet postel.

Na druhý den je jako mamánek, sbírá + body, jak se říká. Jde do obchodu, vezme holky s Daisy na procházku, pomáhá vařit, po obědě uspí holky, pověsí prádlo, klidně by začal i žehlit. To už ho zadržím a řeknu, že vím, že chce ten včerejšek napravit. Urazí se a řekne, že tohle by mohl dělat každý den, ne jen na druhý den po „schůzi“. Navrhnu mu, že si vyměníme role, souhlasí, ale když mu řeknu, ať jde dát prádlo do pračky, vysaje, vytře, uvaří, nachystá holky na druhý den. „Ne, to radši nechám na tobě.“ Touhle odpovědí to končí vždycky. Asi si budu odpovídat otázkou, jakou moje mamka: „Mám ho za to zabít?“ :-D

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 05.07.12 06:48

NE :lol:, ale milovat se stále ještě dá :kytka:
Hezký sváteční den :hug:

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 05.07.12 07:50

Pěkný deníček :mrgreen: Je fajn, že se cítí provinile a napravuje. Asi bych ho posílala na schůze častěji :palec:

 
míšanice  05.07.12 10:28

Co přesně autorka myslí těma manželovýma „úletama“? Podezřívá ho z něčeho?

 
Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 05.07.12 10:46

Chápu :lol: :lol: :lol: ten ovladač s tlačítkem „OFF“ chci taky!!!

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 05.07.12 10:52

Taky jsem to nějak nepochopila.
Zakladatelko, je to zajímavý deníček. Myslím, že ho nemusíš zabíjet, ale potřeboval by lekci. :D Nauč ho ti pomáhat co nejdřív, pak už to nepůjde ani za nic. Je to domácnost vás obou, stejně tak děti. Sama se stavíš do role, která ti není příjemná. Co takhle mu prostě jednou oznámit, že o víkendu jedeš s kamarádkama pryč? Bude se muset podle toho zařídit - a příště to bude on, kdo bude druhému zouvat boty a přinese kýbl. Držím ti palce. :kytka:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 05.07.12 11:30

Píšeš: „Kolikrát jsem si říkala, jdi se odreagovat, ale copak to jde? Se dvěma dětmi, pejskem a tatínkem k tomu?“

jak je vidno, tatínek se odreagovává asi často a vůbec mu nepřekáží, že má doma dvě děti, pejska a maminku :-/… takže být tebou, nepíšu tu první větu, ale napíšu, chodím se často odreagovávat. Prostě jaký si to uděláš, takový to máš.

 
nevsik  05.07.12 12:19

Nezabíjet, nudila by ses :mrgreen: ne, dobrá…určitě je to k promluvě nebo jak kdosi radí-seber se a odjed s kámoškama…až bude vržen do té opravdové rodinné reality tak „snad“ pochopí že tak jak to dělá není úplně vončo ;)

mmch.-dcera je po o obědě a spí, já právě obědvám a jdu pak mýt nádobí a mužíček hajá… :zed: stále a pořád a není k probuzení-už jsem se i byla kouknout jestli žije… to jsem prosím spala 4 hodiny a mám opravdu dost. ale prostě mužíček hajá… takže OFF beru taky!

 
byron  05.07.12 12:33

JJ, neviděly jste dnes inscenaci Nevěsta? ˇílený kam až to může zajít… A není to taky tím, že si to nechá někdo líbit?

 
Kapřík90
Závislačka 3097 příspěvků 05.07.12 13:06

Podle mě si tatínek zajde na pivo ne? :D hezký deníček no chlapy jsou hold kolikrát na zabití :D :mavam:

 
Sasanka30
Echt Kelišová 8427 příspěvků 05.07.12 13:47

Kdyby přišel ze schuze každý den, tak bude následující den vždycky makat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Suzienna
Kecalka 397 příspěvků 05.07.12 15:55

:) Krásně a vtipně napsáno…to mi připomíná mojeho přítele trochu, když přijde unavený „z práce“. Posledně dostal kartáč, protože se do ložnice připlížil až v 6 ráno, už jsem vyhrožovala, že zítra si balím kufry a z něho vylezlo, že od 12 spal dole u televize :D Ale on druhý den nenapravuje, je naprosto nepoužitelný…ale proč ne, každý z nás si potřebuje někdy orazit.

 
Anonymní  05.07.12 18:49

Chudaci chlapi oni si musi preci odpocinout :roll:
je pravda, ze jak si to kazdy zaridi, tak to kazdy ma, ale jedna vec je ta, ze nekomu dite ani sverit nemuzes-muj priklad.
nedat ve vedru kloboucek, nenamazat, rict driv sem takhle chodil taky atd…to jsou pripady, ze bych ani nikam odejit snad nemohla. no nektery chlapi si to umeji zaridit jen co je pravda, ale co nadelas…
no taky nevim co jsi myslela tema uletama jeho??jako jestli neco vis-to bych si nenachala dlouho libit 8) 8) 8)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 05.07.12 19:54

No jestli je po každý schůzi takový " vzoromil ", posílala bych ho na ni každý den :mrgreen:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 14:02

Pěkný deníček mám to skoro to samé, ale nemám psa a mám 2syny, ale jeden má 3roky tak to je už toto a druhý má 2měsíce tak ještě je to v klidu

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama