Na chvíli se zastavil čas a všechny zvony oněměly. To ty jsi

Porod

...ale moc se ti nechtělo :) Termín porodu jsem měla stanoven na sobotu 13.5.2006 a ty nic. V pondělí jsem šla do poradny, kde jsem doslova prosila paní doktorku, ať tě už vyžene J. Udělala mi nějaký hmat, no, moc příjemné to nebylo, domů jsem šla, jako bych měla naložené v kalhotách J.  Měl jsi posledních 5 dnů na umoudřenou, abys vykoukl sám bez pomoci. A tak abych ti pomohla s tím rozhodováním, jsem odzkoušela snad všechno, přes pálivá jídla, začala jsem i po setmění běhat, před taťkou jsem už večer utíkala J, několikrát denně jsem si vyběhla schody do patra a ty nic. Ještě den před porodem jsem drhla koberce.

No a v pátek 19.5. jsem v půl osmé nastoupila do porodnice i s taškou a šlo se na vyvolání. Po vyšetření a sepsání všech papírů, jsem šla na rizikové oddělení, protože jinde nebylo místo. Kolem 14hod mi paní sestřička zavedla kanilu, přidělala monitor na bříško a šla jsem na oxytocin. Společnost mi dělaly dvě maminky, které mi prý záviděli, že už jdu na věc. Po 16 hod za mnou přišel taťka a to jsem už začala cítit bolestivější stahy, po hodince odešel, aby mohl jít dodělat koupelnu, kterou jsem ještě ve středu začala škrábat :-). V půl osmé jsem stahy už celkem rozdýchával, sestřička, která roznášela léky, se jen usmála a poslala mě do sprch, že zavolá paní doktorku, aby se na mě podívala. Po prohlídce jsem si mohla jít sbalit věci a šupajdila jsem na porodní sál. Než jsem se tam dostala, volala jsem nastávajícímu otci aby již dorazil. Zrovna hrál nějakou důležitou misi na pc a tak než mu došlo, že už opravdu rodím, tak to chvíli ještě trvalo, nehledě na to, že mu cestou do porodnice ještě došel benzín :-).

I s taškou jsem byla na vozíku dovezena na porodní odd, kde jsem si mohla vybrat i barvu pokoje, bohužel vyhrála červená, protože modrý byl hned u východu napojující na čekárnu, což jsem při svých hlasitých projevech nespokojenosti odmítla. Mezi tím, než taťka dorazil jsem si vyžádala klystýr a injekci na zrychlení porodu. Po vyprázdnění jsme nastoupila do sprchy na balon, kde mě taťka sprchoval. Stylem, bříško, záda, bříško, záda, nesahej na mě atd. Čas jsem nesledovala, takže nevím, kdy mi sestřička přišla píchnout vodu. Teď ale nastal ten pravý kolotoč, bolestí jsem už nevěděla, jak se vyškrábat po sprchovém koutu, hučela jsem, syčela. No, později jsem se i dozvěděla, že se mi taťka strašně smál, ale v tom momentě jsem si toho naštěstí nevšimla. Pak jsem začala cítit tlaky na konečník, taťka vyletěl z koupelny a křičel na celou chodbu, rodííííme :-), jako bych dosud nedělala nic jiného. Rodit jsem chtěla na vaku. Byla jsem opřená o tátu a statečně mu drtila ruky. Nevím na kolik zatlačení jsem tě měla venku, ale první kontrakci jsem statečně prořvala na celou porodnici, druhou jsem křičela že tak moc tlačit nemůžu, že se po…, to na mě PA i s taťkou křikli, ať neřvu, že jsem měla klystýr ať tlačím J. Dostat tě dovnitř bylo teda podstatně zajímavější a příjemnější , ale vzhledem k tomu, že už nebyla cesta zpět a někama jsi ven musel, tak jsem se do toho opřela. Když byla venku hlavička, musela jsem prodýchat tak dvě kontrakce, abych počkala, až dorotují ramínka, mezi tím, jsem postřehla, že tam přišel nějaký pan doktor a ptal se, jestli, je vše v pořádku. Na to já mu odpověděla, že není, ať tě strčí zpátky, že tě nechci, tak se jen usmál a odešel. Nevím kolikrát jsem ještě zatlačila, ale ten pocit, kdy jsem cítila jak jsi ze mě vyklouzl a dostala jsem tě na bříško, je prostě nepopsatelný :-) A čas tvého narození je 23.20 hod. 

Během porodu jsem vůbec necítila, že mě PA nastřihla, během nástřihu jí praskly kalhoty přes celý zadek, tak jsme se s taťkou i zasmáli :-). Pyšný táta přestřihl pupeční šňůru, bohužel až na podruhé, protože měli prý tupé nůžky, podívali jsem se na placentu a PA tě odnesla na přebalovaní pult vedle postele. Mě pomohli vstát a šla jsem si lehnout na lehátko, aby mě mohla paní doktorka prohlédnout. Musela mě sešít i zevnitř, protože jsi šel ven na supermana :-). Příjemné to teda nebylo vůbec. I přes injekci jsem to dost cítila a paní doktorce jsem pořád uhýbala, pak mi i nabídla, abych jí i klidně nadávala, jen ať držím. Ale zvládlo se to i bez nadávek a já tě dostala na první přisátí. Moc jsi tomu sice nedal, ale na druhý den jsi málem zbořil šestinedělí, protože nějaké kolostrum, ti nestačilo :-), to jsem se dověděla i tvou míru 50cm a vážil jsi 3500g.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monulel
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 12.10.08 19:50

Moc pekne napsane, asi je to nezapomenutelny zazitek, kdyz si to i po tak dlouhe dobe detailne pamatujes.  :-) Tak hlavne zdravi a spokojenost.

 
Dorulka
Nováček 1 příspěvek 13.10.08 15:13

Ahoj Jitko, nebyly jsme spolu na pokoji v porodnici? Rodila jsem 18.5.2006 v Brně na Obilňáku a narodil se mně Honzík. Na pokoji jsme byly 4 a já jsem ležela u okna a ty proti mně. Nebo se pletu?

 
jitka85
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 13.10.08 20:28

Ahoj, tak to je dost možné, ale už nevím kolikátka pokoj to byl, 4? Ležela tam ještě paní s holčičkou, co rodila myslím stejný den jako ty, a pak paní s dvojčátkama. Jsem strašně ráda, že jsi se ozvala :-), dost často na vás všechny myslím, jak se máte, co dítka, jak vyrostla :-). Doted bloudíme s Kubíčkem po Brně vesměs sami :-(. Jestli máš chuť, tak písni na emil ji.nes@seznam.cz nebo i na icq 453361220.Doufám, že se mi to už odešle, píštu již po třetí :-). Ahoj Jitka + Kubík

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak Madlenka na svět přišla :-)


Reklama