Na koupališti v těhotenství a poslíčci

Ostatní
  • emimino
  • 04.10.01

Může těhotná chodit v létě na koupaliště a jak poznáte poslíčky

Ahoj Šárko,
mám hned dva dotazy.
Jsem v 36. týdnu těhotenství a ta horka jsou pro mě úděsná. Chtěla jsem se tě zeptat, jaký máš názor na koupání na koupališti v tak pokročilém stádiu.
Další věc, na kterou jsem se chtěla zeptat je ta, že poslední 4 dny mám takové divné bolesti břicha a aniž bych si to uvědomovala, tak chvílemi zatahuji ruce v pěst. Termín mám vypočítaný na 8.8. a na 9.8. podle pohybů. Má matka mi říká, že už půjdu brzy rodit, ale mně se to nějak nezdá. Mohla bych znát tvůj názor? Přeci jenom už vedeš listárnu nějaký ten čas a myslím, že mi poradíš lépe. Ještě jsem ti chtěla říct, že se mi tvá listárna moc líbí a najdu v ní vždy mnoho užitečných rad.
Zdraví tě tvá čtenářka Petra

Ahoj Petro,
Pokud se týče koupání, já sama pro to moc nejsem. Může dojít k zavlečení nějaké infekce a také je zde nebezpečí úrazu, kdyby Tě někdo nechtěně kopnul.
V poslední fázi těhotenství dochází často ke stahování děložního svalstva (děloha se tak připravuje na porod). Stahy jsou z počátku velmi bolestivé, později slábnou a jsou nepravidelné. Jedná se o tzv. poslíčky. Domnívám se, že je to i Tvůj případ. V každém případě informuj o této skutečnosti gynekologa. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek