Na tohle se zapomenout opravdu nedá

Porod

Moc jsem se těšila, až den 'D' nastane. A jakmile přišel, přála jsem si, ať rychle skončí...

dva dny do porodu!!!
10 komentářů

tak už jsem vykoukla na svět :)
7 komentářů

Vždycky jsem si přála velkou rodinu, ale první jsem chtěla trošku cestovat po světě. S manželem jsme si užívali a navštěvovali krásy naší planety. V lednu 2012 jsem však cítila, že už se chci stát maminkou, koukala jsem na těhotné ženy, jaké mají krásné bříško a záviděla jim. Tak jsem to oznámila manžílkovi, byl rád a taky chtěl. :) Bohužel už jsme měli koupené letenky do USA a to až na červen!!! No nic, tak jsem si říkala, musím to těhotensví odložit, USA je můj sen!!! Nic mi přece neuteče…

Ale o děťátku se mi zdálo skoro každou noc…už jsem to nemohla vydržet a chtěla jsem se začít pokoušet. Manžílek mě však přemluvil - nebudeš přece v 6. měsíci cestovat a zahodit je to škoda. Tak jsme teda počkali. Dovolenou si krásně užili a já byla nakonec ráda, že jsem se nemusela trmácet takovou dálku s pupkem.

Byl červenec a my mohli začít. :) V lékárně jsem nakoupila hromadu těhotenských testů, ale zbytečně, přesně na den mi to přišlo. :-/ ale další měsíc (září) jsem měla zpoždění. Celá šťastná letím do koupelny dělám test a nic. :-/ Každý den jsem si ho dělala, ale pořád nic. Až nějak po 10dnech, HURÁÁ, já vidím ducha. :D Letěla jsem to ukázat manžovi - nic neviděl, ale já ano a každý den sílil a sílil, až z toho byly krásné dvě dálnice!!! A tak začalo to moje krásné těhotenství. :-)

Celé těhotenství jsem prožívala nádherně, žádné nevolnosti…vůbec nic. Ani jsem si nepřipadala, že jsem těhotná. Vždy jsem si přála mít chlapečka, ale jak mi doktor potvrdil mé těhotenství, najednou jsem cítila, že bych chtěla v bříšku nosit holčičku. Říkala jsem si, je to fuk, co to bude, ale v hloubi duše jsem si stejně o trošičku víc přála princeznu. Kontroly probíhaly bez problémů, ale prcek se špatně natáčel a nešlo pořád určit pohlaví, až v 22.tt se mě doktor zeptal, jestli chci vědět pohlaví miminka. A ano, budete mít holčičku!! Jak jsem se koukala na ten monitor a viděla ji, tu naší malou, začaly mi téct slzy. :) Pyšnila jsem se bříškem a těšila se, až přijde ten velký den. Termín porodu byl 2.6.2013.

Byl pátek 31.5. a zbývaly 3 dny do termínu. Ráno jsem se vzbudila a pobolívalo mě bříško, jako bych to měla dostat. Tak jsem si říkala, to budou poslíčci. Chodila jsem se nahřívat do sprchy, ale nic mi nepomáhalo. Celý den jsem chodila jako praštěná pytlem. Z pátku na sobotu jsem se vůbec nevyspala, bříško mě bolelo a co hodinku mě to probouzelo. V sobotu 1.6. už to bylo silnější a pravidelnější, pobolívalo mě to co 10 minut. Jako prvorodička jsem nevěděla co a jak, a tak jseme raději vyjeli.

Bylo 13:00 a my vstupovali do porodnice. Tam mě zkontrolovali a říkali, že je to na samém začátku, ať jedu ještě domů. No super. Tak jsem přijeli domů a já šla hned do sprchy, v teplé vodě mi bylo mnohem lépe. Bolesti však sílily. Manžel už se na mě nemohl dívat a říkal „Jedeme“.

Byla neděle, 1 hodina ráno a můj termín porodu!!! V porodnici mi řekli, že se to vůbec nepohnulo, ale že si mě už tam teda nechají. Tak jsem si říkala, to je tada super, jak jako nepohnulo??? Připadala jsem si jako plašák. Manžela poslali domů a se mnou šli sepisovat tu tunu papírů. Celou noc jsem se chodila sprchovat a byla jsem už strašně zesláblá. V žaludku nic a spánek taky nic.

V 8 hodin ráno za mnou přišla paní doktorka a koukla se na mě. Říkala jsem si „Opovaž se mi říct, že se to pořád nepohlo“. Ale ona na mě koukla a říká: „No vida, jsme na 3-4 cm otevření.“ V tu chvíli jsem byla tak šťastná. Šla jsem okamžitě volat manžovi, ať bleskurychle přijede, že jdeme rodit!!! Mezitím mě odvedli na porodní sál, kde jsem byla úplně sama, napustili mi masážní vanu, připravili balony na sednutí a nechali mě o samotě. Do půl hodinky přijel manžílek a hodně mi pomáhal…skoro celou dobu jsem byla ve vanně a mužík mě masíroval.

Žádný epidural jsem nechtěla, ani nic podobného, říkala jsem si, není to tak strašné, to dám i bez oblbováku. Ehm, to jsem však netušila, co mě čeká. Plodovka mi nepraskla, tak mi ji museli propíchnout. Jak jsem viděla ty nůžky šíleně velké a na konci zahlé, tak mi bylo mdlo, ale uklidňovali mě, že to vůbec nebolí. A měli pravdu, jen jsem ucítila teplo, jak plodovka odtíkala. :)

Kolem 10 hodin začaly tak šílené bolesti, že jsem řekla manželovi, ať utíká pro sestru, ať mi něco dají. Sestra mi nabídla nějaký plyn, že je to novinka. Dala mi prospekt, ať si to prostudujeme. Ale já nechtěla nic prostudovávat, hned jsem ji řekla, ať to přinesou, že beru cokoli. Šla jsem si sednou a čekala, až mi to přinesou.

Začala jsem ho vdechovat a po pár tazích mi najednou začalo být z toho špatně, tak jsem se jim tam fajně pozvracela. A bolesti byly pořád šílené, takže mi to vůbec nepomohlo, naopak přitížilo! :-/ Bolesti chodily čím dál častěji už po dvou minutách a já byla jen na 6 cm. Pak už po minutě a já byla pořád na 6. Bolestí jsem křičela a bylo mi to úplně jedno, prosila jsem, ať mi udělají císař, že už to nezvládám. Začínala jsem vidět rozmazaně a cítila se na omdlení, tak mě položili, ať si lehnu, ale vleže byly ty bolesti ještě horší.

Ptali se mě, jestli cítím nějaký tlak na konečník, a já že ne, že necítím žádný tlak…proč necítím, já ho už chci cítit!!! Byla jsem už zoufalá a úplně hotová. Nakonec povolali doktorku, řekla mi, ať si lehnu a jak přijde kontrakce, ať jí řeknu. Tak jsem řekla, že už jde a najednou šílená bolest. Strčila do mě celou ruku, snad až po loket, řvala jsem jak snad nikdy, říkám jí, ať už jí vyndá, ale ona tam byla celou kontrakci. Pak mi řekla, ať si lehnu na bok a nohu dám na parapet, že malá bude do hodiny na světě. Najednou jsem ucítila šílený tlak na konečník. Začala jsem volat „Já už cítím tlak, já musím tlačít! Můžu tlačit? To samo tlačí!!“ :D

Přišla porodní asistentka, šáhla mi dolů a říká „Vždyť vy už rodíte!“ Já rodím?? Už je to tady, já ji fakt vytlačím!!! Říkali, ať si vylezu na kozu. To se ovšem nedalo, nebyla jsem schopna k ní ani dojít. Tak mě manžel vzal do nárůče a položil mě tam. :D Pak mi jen řekli, až přijde tlak, tak tlačte. Říká se, že se u toho nemá křičet, že uniká vzduch a víc se vyčerpává, ale nedalo se. Řvala jsem a pomáhalo mi to! Doktorka říká „Pojďte ještě, už vidíme hlavičku.“ A já zatlačila ze všech sil. Říkala jsem si, už né, už by stačilo, já Tě odtama dostanu!!!

Najednou úleva a dětský pláč. „Maminko, tak máte krásnou holčičku.“ Podívám se na ní a na manžela, který byl dojat a já s ním. Byla vážně nádherná a mě najednou nic nebolelo. Šlo se měřit, vážit, manžílek fotit a mě šít. :/ Bylo to nepříjemné, ale dalo se to přežít. Malá měla 3010 g a 46 cm.

Přiložili mi ji k prsu a ona se mi hned přisála, byl to nádherný pocit, už jsem ji měla konečně u sebe. Personál nám pogratuloval a nechali nás o samotě. Najednou jsme byli na pokoji jen my…my tři.

Byl to dlouhý a nezapomenutelný zážitek, ale přitom ten nejkrásnější!

Hodnotilo 35 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
panklova
Povídálka 46 příspěvků 08.08.13 06:53

Teda, Raduško, nemít už jeden porod kdysi za sebou, tak bych po přečtení Vašeho barvitého popisu tejden nespala strachy. Snad si to nepřečetla žádná budoucí prvorodička!! Samozřejmě gratuluju!! My ženy musíme vydržet!

PS: prvorodičky, nebojte, vesměs je to hezký (a tak jako tak nevyhnutelný) zážitek :).

Příspěvek upraven 08.08.13 v 11:03

 
katuska_m
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 08.08.13 07:08

Ufff, to bylo narocne precist bez slz v ocich… slz dojeti… no ale na druhou stranu, jako prvorodicka, ve 2tt mi moc dobre od zaludku neni 8o

 
Clairisek
Echt Kelišová 9162 příspěvků 08.08.13 07:34

Koukám, že sis taky užila svý, s císařem jsme na tom byly stejně, taky bych na něj v tu chvíli šla dobrovolně a s radostí :lol: Gratuluji k maličké a přeji hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka do života :kytka:

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 08.08.13 08:33

Gratuluji k holčičce. Moc krásný deníček a nepřijde mi nějak drastický. Spíš takový realistický a vystihlas pocity co jsem měla já. Hlavně to s tím,,to tlačí samo´´ :lol: to se opravdu nedá ovládnout

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 08.08.13 08:59

Nic to se mnou neudelalo naopak se tesim na porod jeste vic :) a ne nejsem masochista :D kazdy porod je jiny a jak uz tu nekdo psal, je to nevyhnutelne tak co uz miminko sme si moc prali zadarilo se.tak tohle. k tomu chte nechte patri :palec:

 
Terrinka93
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 08.08.13 09:23

@panklova 8o 8o Ja jsem poprvé :zed: a strach mám teda silenej..
A autorce blahopřeji :-) Hlavně zdravicko a stesticko miminku a rodičům.. :)

 
klafina123
Závislačka 2523 příspěvků 08.08.13 09:44

Gratuluju k miminku :kytka:. Každá jsme si ten porod prožila nějak, ale konec je většinou stejný-miminko se nakonec ven dostane. Musela jsem se ale pousmát u věty, kde píšeš, že jsi původně nechtěla žádný epidurál- vzpomněla jsem si na sebe. Pár dní před porodem jsem někde chytla střevní chřipku a skončila jsem na rizikovém odd. Než jsem odjížděla na porodní sál, dostala na vyplnění dotazník, kde jedna z otázek byla, jestli si myslím, že by bylo dobře, kdyby se epidurály dávaly na požádání rodiček, i když by s tím např. lékař úplně nesouhlasil. Pokud je má odpověď ne, uvést důvod. Já tou dobou poprvé těhotná napsala, že si myslím, že porod dítěte je úplně normální, skoro až živočišná záležitost a že nevidím důvod, proč si do těla dávat chemii, tím spíš, když v sobě mám ještě dítě. Pak ovšem přišel den D a moje názory se změnily. Měla jsem tak šílené křížové bolesti, hodně jsem krvácela, chvílema ztrácela vědomí, že epidurál byl nakonec pro mě kapkou klidu. Myslím, že takové to dotazníky, by se přinejmenším měli maminkám dávat vyplňovat až na odd.,kde už jsou po porodu, aby alespoň měli představu.

 
Herminka
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 08.08.13 09:44

Taky mi ten popis nepřipadá nějak hrůzostrašný, tak nebojte, prvorodičky ;)

 
Raduskaa
Kecalka 303 příspěvků 08.08.13 10:29

Holky prvrodičky nebojte se!!! :) každý porod je jiný..moje známá taky byla prvorodička a malou měla na světě za 6hodin!!! :cert: říkala, že v pohodě že by šla klidně znovu…což nechápu :nevim: prostě každá to má jinak…já si to zrovna vychutnávala :? ale jak si na to teď po 2 měsících vzpomenu tak se tomu i pousměju :) tak hlavně nemějte strach a těště se!!! hodně štěstí :kytka:

 
chatwenna  08.08.13 11:14

Hej, plasis nam tehule :roll:

 
Veronikq
Závislačka 2605 příspěvků 08.08.13 11:19

Ještě teď mám po tváří tolik slz… Bože bulela jsem už na začátku… Moc krásný… Jinak jsem 32 tt čeká mě první porod těším se a strach z neznámá je pořád stejný ;)
Gratuluji k dcerce!!! :hug: :kytka:

 
Veronikq
Závislačka 2605 příspěvků 08.08.13 11:21

Strach byl a je stejný i po přečtení… :roll: náhodou si myslím že je potřeba vědět že to i bolí než pořád dokola to zvladnes to nic není… A atd

 
Petulka02  08.08.13 11:30

Teda…
po přečtení je minějak úzko a divně od žaludku…
když si představím že bych tímto měla projít:-/
a to jsme se před dvěma měsíci s přítelem začli snažit:-)
todle co jsi popsala bych nezvládla :roll:
gratuluji k výkonu a mimiskovi :kytka:

 
Elessar  08.08.13 12:18

No ještě že jsem tohle nečetla před porodem! 8o :D ale zvládly jste to pěkně, moc gratuluju :kytka:

 
Reinka
Generální žvanilka 24845 příspěvků 08.08.13 12:23

Až jsem si pobrečela :D gratuluji k malé :hug: :kytka:

A prvorodičky, klid…nějak to dopadne, ale na konci bude to miminko a pro něj už přežijete vše :srdce:

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 08.08.13 12:29

Pěkný deníček, užila sis svoje, ale výsledek stojí za to, ne? :srdce:

Já jsem 12 dní po porodu (prvorodička) a od prvních příznaků byl syn na světě do 7 hodin. Větší bolesti až tak poslední 3 hoďky. Chce to pozitivní přístup, já se na porod už vyloženě těšila, protože táhnout ten pupek poslední dny v těch vedrech bylo dost vyčerpávající.

 
sikoku
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 08.08.13 12:34

@Raduskaa Moc krásný a dojemný příběh. Přeji celé rodince hodně zdravíčka :-)

 
Raduskaa
Kecalka 303 příspěvků 08.08.13 12:35

@jezinka86 to víš, že to za to stojí!!! :srdce: jak vidím malou, šla bych klidně znovu rodit a ten den si vytrpěla…ale pevně doufám, že druhý porod už bude lepší :lol: :lol:

 
Aluška65
Povídálka 17 příspěvků 08.08.13 12:36

Taky se přidávám ke gratulaci :-) at se daří a hlavně zdravíčko jak miminku tak rodičům :-)..jen mezi námy děvčaty- princezny jsou nejlepší :-)
Prvorodičky nebojte se!!! každá to má jiné.. Já jsme rodila před 14měsící a hned po narození malé jsem obvoláva všechny že jsem právě porodila a nikdo mi nevěřil :-D že jsem tak fit..
Museli mi sice porod vyvolávat, v 10 dopoledne tabletka na vyvolání a 19:10 malá byla na světe, 2 krát jsem zatlačila a bylo to.. a co se týče bolestí zad tak nulové.. nevím zda je to tím že jsem chodila cca od 3 měsíce na masáže a známka po bolesti zad fakt nulová, tak že mužu doporučit!!!
A už s manželem plánujem že se pustíme do druhého mimi :-)..

Příspěvek upraven 08.08.13 v 12:38

 
Raduskaa
Kecalka 303 příspěvků 08.08.13 12:45

Omlouvám se, jestli jsem některou vystrašila :oops: jen jsem chtěla popsat, že né vždy je to tak růžové, jak mi bylo řečeno v těhotenství od různých mamin :roll: ale nebojte závěr je vždy krásný, ten nejkrásnější ať to proběhne jakkoliv :) jak to malinké uvidíte, opravdu je to ten nejkrásnější zážitek a to všechno za to stojí!! :hug: :hug: :srdce:

budoucím maminkám držím palce
děkuji všem za gratulace a čerstvým maminkám taky gratuluji a přeji hodně šteští :kytka:

 
jjaneck
Kecalka 305 příspěvků 08.08.13 12:55

Ja mam taky holcicku narozenou 2.6. ale 2011. Gratuluju ti ke krasnemu miminku :mavam:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 08.08.13 13:19

Nádherně barvitě popsané. :) @panklova Jako prvnorodička si nedělám iluze o tom, že by to nijak nebolelo. Ale zatím o tom nijak extrémně nepřemýšlím, panika přijde potom. :) Je to přesně tak, nevyhnutelné. Miminko se jen tak nevyskytne na světě. :)

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 08.08.13 13:22

@jezinka86 jj, proto jsem ráda, že nám to vyšlo na prosinec. Asi bych odpadla při jakémkoli pohybu, v těch vedrech.

 
Mišanila  08.08.13 13:23

Gratuluji k decrušce, nebylo to jednoduchý, ale výsledek stojí vždycky za to ;).

Se mnou ten popis teda nic nedělá, mám naštěstí odrozeno :D

A pro vyplašené místní těhule: já jsem chtěla epidurál 9 měsíců před porodem předem, strašně jsem se bála, porod trval asi 6 hodin, moc mě to nebolelo a na epi nedošlo a byl to pěkný zážitek, i když se konec trochu zkomplikoval. A druhý porod můžu označit za nádherný zážitek, i když to bolelo o něco víc, ale zas to bylo rychlé…

 
baaruunkaa
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 08.08.13 13:24

Ahoj, gratuluju ke krásné holčičce. Já měla první porod taky náročný-tři dny bolestí a můžu tě uklidnit na podruhé to byla rychlovka (nejet na poradnu tak nestíháme :D ). Ať se ti splní sen o velké rodině :mavam:

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 08.08.13 13:51

Jééééžiiiš, co mě to čeká :mrgreen: Na začátku deníčku jsem Ti záviděla to pohodové těhotenství, mně je špatně od 6tt, teď jsem ve 12tt a stálo to nepřestává. A to ani nemluvím o té šílené únavě :? Celou dobu se uklidňuju tím, že ten porod určitě nebude tak strašný, ale teď už o tom zase pochybuju :mrgreen:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 08.08.13 16:37

Krásně napsané. Takémi to nepřijde strašidelné. Že porod bolí, to víme :hug: Ale je to taková událostv životě, která vše změní :srdce: Blahopřeju k holčičce

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 08.08.13 18:36

8o Jejda, jsem prvorodička a za pár týdnů mě čeká porod a tvůj popis porodu mě vyděsil ještě víc než jsem teď, tak snad to nějak zvládnu, ono taky co mi zbývá, že. Jinak moc gratuluju k holčičce :kytka:

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 08.08.13 19:04

@panklova to jsem se teda pobavila nad tímto komentářem :D jooo je to nevyhnutelné, co se da ale dělat. Určitě to stoji za to

@Raduskaa moc gratuluji ke krasne holcicce! Hodne zdravicka všem

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 08.08.13 19:07

Všem prvorodičkám
Dělte prosím tenhle deníček třema, raději si prostudujte průběh porodu, jeho jednotlivé etapy, kdy si nechat a zda vůbec si nechat píchnout pl. vodu, dýchání, polohy při produ, atd atd. Štěstí určitě přeje připraveným, ne překvapeným ;)
Autorce gratuluji k holčičce, příště už porod určitě prožije líp :kytka:

Příspěvek upraven 08.08.13 v 19:08

 
katka379  08.08.13 19:29

@berry4 Tak tak..hlavně to píchání plodovky zbytečně brzo :roll:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 08.08.13 19:32

Každá je jiná a také porody jsou každý jiný. :) Jak to bude se dozvím až po porodu, a upřímně, můžu přečíst spoustu článků o průběhu porodu, ale zdaleka mě nic neuklidní. Nejsem vyplašená až na půdu, ale pořád je to něco neznámé. Uvidíme, až bude po všem. Někdo to má v pohodě, jiné zase by potřebovaly deset epidurálů. :) A předem nikdo nezaručí ani prd. :) Např. říká se, že druhý porod bývá rychlejší, a švagrová obě děti rodila 25hodin. :) Jiná prvorodička má dítě na světě za pár. Není poučka předem. Jen si můžeme přečíst co by mohlo být. A i ty nehezké věci. @samanta2208 souhlasím ;)

 
Jitka1976  08.08.13 20:04

Moje dcera Eliška se narodila 2.6.2003…tedy je přesně 10 let od Tvé dcery… :mrgreen: Gratuluju…a blíženci jsou úžasný a komunikativní děti… :srdce:

 
Paaajka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 08.08.13 21:03

Musím říci, že jsem si Tvůj příběh přečetla s obrovským dojetím.. hormony v 15tt dokážou hodně zamávat :-D no a jako prvorodička bych si možná radši přečetla o porodu něco „jemnějšího“, ale co si budeme povídat - iluzi o tom už mám svou, nechám se překvapit :-D

Jinak velikanská gratulace!!! :-)

 
Hanulaka
Povídálka 17 příspěvků 85 inzerátů 08.08.13 21:05

Mám za sebou tři porody, ale bulím jak malá želvička. :lol:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 08.08.13 21:35

@Raduskaa Gratuluji ke zdravé a vysněné holčičce. Taky mám doma cácorku, co jsem si moc přála.
Jinak mě ten závěr teda (pardon) přišel docela vtipně napsaný, vyprskla jsem tu v jednu chvíli smíchy. A ono zase malovat prvorodičkám, že to jako vůbec nebolí, to je taky trochu nesmysl, že… řekla bych, bolí to jako prase, ale za pár dní většina lidí s malým uzlíčkem v náručí zapomene. Stojí to za to!

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 08.08.13 21:51

Tak já tedy jeden přirozený porod mám za sebou a teď v druhém mám císaře, nevím, zda mám slavit a nebo brečet :nevim: :lol:
Prvnorodičky, klid, prcek Vám bude odměnou :)

 
Ally80
Závislačka 2711 příspěvků 08.08.13 22:15

Chudinko užila sis dlouhej porod, ale veřím, že s miminkem v náručí na něj brzy zapomeneš!

 
Raduskaa
Kecalka 303 příspěvků 08.08.13 22:28

@Ally80 dalo by se říct, že už se nad tím pousmívám :) když držím malou je to něco krásného, ještě když už se na mě začíná smát…už se i těším na druhý :lol:

 
myšánek
Závislačka 3085 příspěvků 08.08.13 22:42

Gratuluji k miminku :kytka: Moc pěkně popsaný porod. Rozhodně by mě to před porodem dcery nevyděsilo. Je snad jasné, že bez bolesti to nepůjde…
:roll: Porod je nádherný zážitek a bolest k němu patří…( samozřejmě mluvím o přirozených bezproblémových porodech, jako byl tento )

 
Terezie2013  08.08.13 23:38
gratulace

Mooc Vam gratuluju. Ja rodila v dubnu, taky prvne, nezapomenutelny zážitek.
Moc hezky jste to vylicila:) A musim smeknout, zvladli jste to vyborne a jste
statecny. Ja bych asi bez epidu neporodila, byla jsem strasne vysilena od zvraceni, takze bych to asi nezvladla. Takze kdo se holky jo moc boji jdete do
epidu - miminku to neublizi a vy to zvladnete s mensimi bolestmi.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 09.08.13 08:04

Kamarádka, co rodila přede mnou, mi říkala, že porod je euforický zážitek. S tímhle jsem šla k porodu, beze strachu a vyšlo to - všechno šlo hladce, samo že to i bolelo, ale dalo se to vydržet. Důležité je zbavit se strachu, aby se tělo uvolnilo a dobře spolupracovalo :kytka: Oba porody jsem měla fajn a ráda na ně vzpomínám!

 
kaca7
Stálice 79 příspěvků 09.08.13 12:32

Už teď se bojím :(

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7843 příspěvků 7 inzerátů 09.08.13 16:12

Jako bych četla deníček o svém porodu, krásně se to četlo :potlesk: Gratuluji :kytka:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 10.08.13 13:02

Moc gratuluju ke krásné holčičce ;). Já myslím, že porod je popsán realisticky a nepřijde mi nějaký přehnaný, strašný, co by měl strašit prvorodičky :mrgreen:

 
tessa2323
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 10.08.13 19:54

Souhlasím s KLAFINA.123.Já též když jsem byla na kontrole v porodnici vyplnila do papírů epidural ne e.Taky tam byla otázka jestli můžou být u mého porodu přítomný učni medici.Tak jsem zaškrtla ano, proč ne, mě neubyde a jim to alespoň pomůže ve zkušenostech. V závěru to dopadlo tak že o epidurál jsem prosila a když jsem hupla na kozu a šla rodit, tak přišla sestra že jsou tady ty medici, jestli se teda můžou přijít podívat. Tak jsem jí na to řekla ať jdou do p.dele:-)Takže nějakej předporodní plán, je celkem na houby. Jinak samo gratuluju k mimísku

 
wercca
Povídálka 34 příspěvků 10.08.13 22:54

Na to se snad nikdy nezapomíná:-)

 
Kenneth
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 12.08.13 14:49

Maličkou čekáme začátkem prosince, porodu se ani moc nebojím, i když je mi jasné, že to bude síla, ale napsané je to moc hezky :D mým snem je, aby se malá přisála hned k prsu, tak jsem u toho uronila slzu dojetí a doufám, že v tomhle se mi to splní. Gratuluji k holčičce :kytka: jo jinak exkluzivní proporce, úplně by mě stačily…vzhledem k mé postavě :mrgreen:
Mějte se báječně kočenky a opatrujte se :hug:

 
Kenneth
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 12.08.13 14:53

@tessa2323 :mrgreen: ať jdou do pr.ele :lol: to jsi mě rozesmála.
Proč to vyplňovat, když to pak chceš třeba jinak :nevim: no epidural nevim, ale mediky posílám do pr.ele už teď. Prostě je to moje intimní a nezapomenutelná chvíle a nechápu, proč by u toho měl být někdo navíc a k tomu mi zírat mezi nohy :cert: ani omylem.

 
Raduskaa
Kecalka 303 příspěvků 30.09.13 22:43

@Kenneth no já tam taky hned zaškrtla mediky ne!!! vím, musí mít nějakou praxi a někde to občíhnout, ale určitě né u mě :-D :-D už tak tam bylo na mě moc lidí :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama