Na zázraky už věřím

Rodičovství

Od malinkého 770 g kulíška po současnost aneb její první půl rok života.


3 komentářů


3 komentářů


1 komentář

Ahoj

Tak jsem se rozhodla sepsat další deníček ohledně naší maličké Anetky.

Velmi často vzpomínám na den 26. 6. 2010, kdy se mi téměř zhroutil celý svět před očima a nevěděla jsem co se bude dít dále. Nebála jsem se o svůj život, i když i ten byl velmi na tenkém vlásku. O můj život však nešlo. Šlo o život mé dcerušky, která za námi předčasně vykoukla vinou mého zdravotního stavu. Při porodu jsem usínala s pocitem, že svou dceru už nikdy neucítím a ani neuvidím. Stal se však zázrak. Anetka se narodila 26. 6. 2010 v 13:45 v sobotu a vážila pouhých 850 g a měřila 34 cm.

Když si vzpomenu na tu dobu, kdy jsem se probudila na ARU zaintubovaná, osamocená, bez bříška, kolem mě samé pípací přístroje, byla jsem psychicky na dně. Když ke mě přišel poprvé manžel, nedokázala jsem ho ani pozdravit a začla jsem šíleně plakat, když mi ale ukázal fotečky naší malinkaté berušky a řekl mi, že žije, nevěřila jsem mu. Až teprve, když odešel, koukala jsem se neustále na fotečky tak strašně malinkatého miminečka, že jsem teprve začla věřit, že opravdu pár hodin po porodu moje dcera žije a já se stala MATKOU!

Bylo mi hrozně a já se bála toho, co bude dál, každou minutou se mohl stav naší malinké Anetky zhoršit a já si nechtěla připustit nic pozitivního. Teď, po čase, mě to velmi mrzí, protože Anetka bojovala už od první sekundy, kdy se narodila a svůj boj vyhrála. Bylo hrozné ležet na ARU a koukat se na vedlejší mamku, kam jí vozí chlapečka ke kojení a já svou dceru ani neviděla ;(.

Druhý den však i přesto, že jsem měla obrovské bolesti, před očima se mi černilo, jsem chtěla svou dceru vidět, abych opravdu uvěřila, že žije. Manžel mě odvezl na vozíku, připadala jsem si tak strašně nemožně. Než jsme dojeli k inkubátoru, strašně jsem se klepala, dodnes nevím proč. Můj první pohled na to maličkaté bezvládné tělíčko nebyl asi takový, jak by si každý myslel, že bude ale já se nedokázala radovat, ale přitom vnitřně jsem byla ta nejšťastnější maminka na celém JIPRu.

Malinká začínala na váze 770 g. Již od druhého dne nebyla zaintubovaná a dýchala si sama, jen jí přifukoval do inkubátoru kyslík. Ze začátku nechtěla moc papat. Ze žloutenkou se poprala opravdu nádherně nebyla ani na modrém světýlku :). Já začla pomalinku odstříkávat ručně, ze začátku to bylo jen pár kapek, ale to Anetce zatím stačilo, poté Anetka už začla přijímat konečně mlíčko a každým dnem se ji přídával mililitr. Hmotnost šla velmi pomalu nahoru. Po 10 dnech nám dali maličkou konečně na klokánkování, bylo to tak strašně rychlé, že než jsem se vzpamatovala, už byla na mých prsou položená jak maličká žabička a já si teprve uvědomila, že jsem se opravdu stala poprvé v životě MAMINKOU.

Nezapomenu na ten okamžik nikdy, byl přenádherný a já v tu chvíli slíbila, že pro maličkou udělám cokoliv na světě, jen aby svůj život nevzdávala a bojovala. Každý den jsem za maličkou po propuštění z porodnice jezdila a vozila ji mlíčko. Doma jsem nic jiného nedělala, jen než odstříkávala a odstříkávala. Byli to krušné chvilky a já byla vyčerpaná a strašně slabá. Ale řekla jsem, že to vzdát nesmím, bojuji společně ze svou dcerou a my tento boj vyhrajeme. Anetka moje přání vyslyšela a pomalinku přibírala, vzniklé možné komplikace se s námi loučily a my doufali, že už nás žádné nepotkají.

Nastal konečně den D, kdy nám bylo řečeno: můžete si konečně svou dcerku odvést domů. Bylo to 3. 9. 2010, po 70 dnech jedeme domů. Anetka vážila 2160 g a měřila 42 cm. Já byla tak strašně šťastná, ale zároveň jsem se velmi bála abych péči o tak malinké miminko zvládla, první dny byly krušné, ale bylo to vinou mé psychiky, bála jsem se, abych neudělala něco špatně, čím bych mohla ublížit Anetce, dny ubíhaly, chodili jsme po veškerých vyšetření, proběhlo pár neuvěřitelých strachů, ale nakonec jsme to všechno zvládli.

26. 12. 2010 nám bylo 6 měsíců nekorigovaně a dosáhli jsme váhy 4750 g a 56 cm. Anetka je zdravá holčička. Každý den nám opětuje své krásné úsměvy. Nebyly zjištěny zatím žádné následky její extrémní nedonošenosti. Až tedy na pár výjimek, a to jsou potíže s dýcháním a její velikostí. Prožili jsme společně její první Vánoce, které byli přenádherné.

A já začala opravdu věřit na zázraky, že se dějí. Nebýt vůle a síly Anetky bojovat o svůj život, byli bychom na Vánoce jenom dva.

Za těch 6 měsíců odteklo hodně slz strachu ale ted už věřím, že stály za to. A můj život teď věnuji jenom jednomu cíli, a to zdravé a šťastné rodině, která drží i v těžkých životních situací při sobě.

A Vám všem přejeme v Novém roce 2011 jen samou radost a hlavně zdraví, které je pro život to nejdůležitější. Važte si své rodiny, protože to je smysl života.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 07.01.11 09:48

Pěkně jsem si teď u tvého deníčku po ránu pobrečela…je úžasné, jak jste to všichni zvládli, Anetka je veliká bojovnice! :hug:
Přeji Vám spoustu, spoustu zdraví a krásný společný život, který je skutečně vybojovaný… :srdce:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 07.01.11 10:04

Ahoj,
teda je fakt nádherný číst si takový deníček. Strašně to nabíjí. Přeji Vám všem (a hlavně Anetce)hodně zdraví a krásný život. :kytka:

 
reshberry
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 07.01.11 10:19

Anetka je moc krásná holčička. Přeji Vám všem jen to nejlepší :kytka:

 
sara1000
Kelišová 5318 příspěvků 2 inzeráty 07.01.11 11:49

Ani nevim,co napsat.Cely tvuj denicek jsem probrecela.Anetka je obrovska bojovnice a ja preji cele tve rodine uz jen spoustu stesti a zdravi… :hug:

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 07.01.11 12:09

Máte moc krásnou dcerku. Přeji vám do budoucna, ať obě krásně prospíváte :kytka:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 07.01.11 12:28

Ahoj, sleduji váš příběh už od začátku. Holky krásně jste to zvládly, jste opravdu šikulky :hug: Přeji tobě i Anetce hodně moc zdravíčka a at vám dělá jenom samou radost :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 07.01.11 12:46

Krásný deníček a krásné fotky. :potlesk:
Přeji do budoucna hlavně zdraví!

 
Marpe
Extra třída :D 14942 příspěvků 07.01.11 13:01

Moc pěkný deníček :palec: !!
Anetka je bojovnice a její rodiče moc stateční lidé :potlesk: Je strašně krásné tu číst, že to dobře dopadlo!! Přeji Vám i Anetce už jen to dobré :kytka:

Anetka je krásná holčička :potlesk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 07.01.11 14:41

Píšu až 5 minut po dočtení tvého deníčku, přes slzy se totiž děsně blbě píše. Je to nádhera a zázrak že tak mrňavoučkej tvoreček dokázal vyhrát svůj boj o život :dance: :srdce:

Buďte už jen zdraví!!! Jsi šikovná máma bojovnice!!! :hug:

 
proxa
Kecalka 325 příspěvků 07.01.11 14:50

Moc krásný deníček!!!
Dovedu si představit co sis všechno prožila.Já rodila v srpnu holčičku co měla jen 1860g a byla to opravdu piplačka a nervy se o takového mimíska starat,aby mu člověk nějak neublížil.A tvoje holčička byla ještě míň než poloviční…Když jsem viděla na OPN dětičky s touhle váhou,tak jsem obdivovala strašně jejich maminky..
Moc vám držím holky palce!!

 
Jannes
Závislačka 4854 příspěvků 07.01.11 15:43

Krásný deníček, Anetka je šikulka a velká bojovnice. Dívala jsem se na fotky, je překrásná …

 
suchar
Nadpozemská drbna 29312 příspěvků 07.01.11 15:47

Ahoj,
sleduji váš příběh od začátku a vždycky si u čtení pobrečím! Ted brečím štestím,že je malá Anetka v pořádku :srdce: !Znám děvčátko,které se narodilo ve 24tt :-( ted jí jsou 4 ročky, ale bohužel má velké postižení :-(
Anetce přeji moooooooooooooooc zdravíčka,je to šikulka a bojovnice :palec: Už se těším na další deníček plných radostí a pokroků vaší Anetky :hug:

 
Ráďulka89
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 07.01.11 20:51

ahojky, tak jak jsem si pobrečela u prvního deníčku tak i tohodle. jsi hrozně statečná a malá taky. jsem ráda že vše dopadlo v pořádku. Myslím si že i velký obdiv patří tvému příteli který tohle všechno vydržel strach o tebe i o maličkou musel být šílený. určitě je teď ten nejšťastnější tatínek že má doma dvě tak krásné a šikovné holky. Přeju ti do nového roku hodně sil a strašně moooc krásných dětských úsměvů :srdce:

 
NNatálie
Kecalka 156 příspěvků 07.01.11 21:35

Moc Vám držím palečky a přeji Vám ať už si užíváte jen samé zdraví a štěstí a sami sebe!!!
Anetka je šikulka!!! :palec:

 
petullle
Generální žvanilka 20507 příspěvků 08.01.11 13:44

holky moc vám děkujeme :hug: já jsem přeštastná, že to dopadlo všechno moc dobře, ikdyž není ještě vyhráno ale s těch nejzávážnějších nemocí co nás mohlo potkat jsme venku :dance: a manžel ten je taky moc štastný, bylo to náročný období, a neříkám, že tedka je to ještě nejlehčí ale už není to množství strachu a pláče co bylo na začátku :oops: moc vám všem děkujeme :hug:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 08.01.11 14:42

Pořádně nevím co naúsat tvůj příběh mě oopravdu dostal na kolena ještě te´ˇd píšu s mokrými očky a ani nevím jestli nedlám nějaké chyby. jsem šťastná že vše dopadlo tak dobře a maličká že je bojovnice o tom pochyb není hlavně aby vám krásn ě rostla byla zdravá a dělala jen a jen samou radost

 
Kačka V.
Kecalka 446 příspěvků 08.01.11 18:31

Sleduji Váš příběh od začátku… krásně napsané :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: přes slzy nevidím na písmenka… Anetko jsi bojovnice, jen tak dál :potlesk: :kytka:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 08.01.11 18:39

Obě dvě jste strašně statečné a Anetka je neuvěřitelná bojovnice a překrásná holčička!
Přeju vám hlavně hodně zdraví a dny plné úsměvů vaší krásné princezny:-)

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 09.01.11 15:10

Petulle-prošli jste si všichni moc těžkým obdobím,které jste ale zvládli a na to můžete být hrdý.
Anetka je nádherná holčička a myslím,že už vás nic špatného potkat nemůže.Už nyní víte,že komplikace,které mohly přijít najsou a vy se nyní můžete jen radovat z toho zázraku,který se koná.

 
Smarcie
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 15.01.11 14:49

Hrozně moc vám blahopřeji a přeji vám moc moc štěstíčka a zdravíčka :kytka: Jste moc silná rodina, která si to zaslouží… :kytka:

Já snad u každého příběhu brečím :cry: Vždycky si řeknu, že už to nebudu číst, ale nikdy to nevydržím :-)

 
lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 07.03.11 20:21

Přeji Vám do života už jen samé štěstíčko a moře zdraví. Také jsem sledovala Váš příběh od začátku. Díky Vám jsem si pár věcí uvědomila a vážím si jich o to víc. Rodičové, smekám před Vámi :potlesk:

 
Shamanka
Stálice 51 příspěvků 09.03.11 09:02

Anetka, je úžasná bojovnice a ty taky.Krásný příběh se šťastným koncem. Přeji vám hodně štěstíčka a zdraví.

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 13.06.11 17:23

Dnes jsem si přečetla všechny tvé deníčky o Anetce. Je úžasné, že jste všechno tak krásně zvládli. Anetce přeji moře zdravíčka a mamince jen úsměv na rtech :palec: :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama