Naděje odtekla s plodovou vodou

Miminko se vyvíjelo dobře, dokud jsem v 18. týdnu nezačala silně krvácet...

Naděje odtekla s plodovou vodou

S přítelem se snažíme o miminko už dva roky. Nyní mi je 38 let. Před rokem jsem podstoupila 1. IVF, ale vajíčko se neujalo. Hned po neúšpěšném IVF se mi podařilo otěhotnět přirozeně, ale bylo z toho zamlklé těhotenství, skončilo v 8. týdnu. Poté co se mi vrátila menstruace, šla jsem na druhé IVF. Z pěti odebraných vajíček byla dvě dobrá. Jedno jsme nechali zmrazit a druhé se ujalo a byla jsem opět těhotná.

Během těhotenství jsem občas krvácela, kvůli prasklému hematomu, ale krvácení vždy brzy přestalo a miminko se vyvíjelo dobře. Prvotrimestriální screening dopadl moc dobře a všichni mě ujišťovali, že vše je v pořádku. Jednoho dne ve 13. týdnu se mi zvýšila teplota a začala jsem slabě špinit. Nebylo mi moc dobře a jela jsem do nemocnice. V nemocnici si mě týden nechali kvůli zánětu. Dostala jsem dvoje antibiotika a po zlepšení CRP mě pustili domů. O miminko jsem měla strach, ale stále se čile hýbalo a vypadalo to dobře. Doma jsem se trochu uklidnila. Klid ale netrval dlouho.

V 18. týdnu jsem začala silně krvácet a opět jela do nemocnice. Tam jsem strávila opět týden, kdy se mi krvácení snažili zastavit infúzemi. Nakonec se ze silného krvácení stalo slabé a mohla jsem jít opět domů, vrátit se do práce a přijít na jiné myšlenky. Už v nemocnici mi říkali, že při krvácení hrozí, že se naruší plodový vak a odteče plodová voda. Doma jsem se zase trochu uklidnila. Již jsem zřetelně cítila pohyby dítěte a měla jsem radost, jak rychle roste. V noci ve spánku, 4 dny po propuštění z nemocnice, mi najednou odtekla plodová voda. Jela jsem do nemocnice, kde pomocí UZ konstatovali, že dítě žije, ale vzhledem k tomu, že je úplně na suchu, a že jsem teprve v 19. týdnu, nemá naději na přežití. Dali mě na jednolůžkový pokoj a dostala jsem dvě tablety na vyvolání porodu.

Porodila jsem asi za 5 hodin od přijetí do nemocnice. Placenta ven nešla a tak mě vzali na kyretáž. Porodní asistentka mi doporučila, abych malého vidět nechtěla a tak jsem nenaléhala. Asi to tak bylo lepší.

Je to teprve 14 dní, ale stále se trápím. Jedním důvodem je to, že jsem v podstatě zabila zdravé dítě, protože jsem mu nedokázala vytvořit dobré podmínky ve svém těle (zánět a krvácení). Druhým důvodem je, že vlastně neznám příčinu krvácení. S gynekologem jsem domluvená na konzultaci a doporučení nějakých testů. Ráda bych se pokusila znovu otěhotnět, ale nechci do toho jít dřív, než budu vědět více o mém zdravotním stavu.

Máte někdo podobnou zkušenost? Podařilo se někomu prostřednictvím léků krvácení při příštím těhotenství předcházet?

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1790
17.11.20 05:37

Je mi moc líto co se vám stalo, držte se, časem to přebolí. Mám velmi podobnou zkušenost před pěti lety. Také silné opakované krvácení, nakonec odtok plodové vody, zánět… Konec v 19. týdnu.
Za deset měsíců jsem otěhotněla, párkrát jsem drobně krvacela, ale bylo to z důvodu nízko položené placenty. Syn je donošený, zdravý.
Posílám hodně sil…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2713
17.11.20 12:11

Určitě bych si v tom zjišťovacím kole nechala udělat i testy srážlivosti krve, sestřenice takto 3× potratila (dvakrát na začátku do 10.tt., jednou ve 22.tt) a zjistili Leidena. Jí teda hrál do karet věk, ve tvém případě už není moc na co čekat…

 • Zmínit
 • Nahlásit
971
17.11.20 22:25

Je mi líto co se ti stalo. Já zažila to stejně před dvěma měsíci. V 18tt přišli na to, že mi při krvácení odešla i plodova voda. Já si porod vyvolat nenechala. Malý žil a já si nedokázala nechat porod vyvolat. Nakonec to tělo vyřešilo za mě a porod si vyvolalo samo ve 21tt. Je to těžké a vím jak ti teď je. Mé těhotenství bylo taky po ivf. Buď silná, pobrec si, mej vztek nech všechny emoce vyjít ven to ti pomůže nejvíc. Držím palce ať vše zvládneš a miminko zase přijde :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 08:24

Trochu nerozumim proc s takovymi komplikacemi si nezustala na rizikovem? Jeste kdyz to bylo po IVF, kazdopadne drzim palce at to vyjde. Zkus nejakou alternativu treba (myslim bylinky, lecitele a tak) obcas to muze udelat zazraky. Hodne sil a pevne nervy.

 • Nahlásit
26001
20.11.20 18:35

Je mi to moc líto. :hug: Já mám svého Andílka Matýska také tam nahoře. Už to bude 12 let a stále to bolí, odešel ve 24 TT, tehdy jsem byla na dně, ale čas to trochu otupěl. Drž se, posílám mnoho sil.🤗 🍀

 • Zmínit
 • Nahlásit
651
5.12.20 19:23

Každé tehotenstvi je jiné.. Já jsem nyní těhotná po páté.. první jsem měla ZT, pak z IVF dvojčata, pak 2 potraty, při jednom silné krvácení při druhém ne. Teď jsem ve 13tt a zatím bez problémů.. příště to bude určitě jinak, držím ti palce :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
17
7.12.20 18:06

Posílám ❤ a mnoho štěstí v dalším těhotenství 🍀 🍀 vím jaké to je přijít kvůli krvácení o andělíčka.. Dnes jsem musela ve 22tt porodit mrtvou holčičku :cry: :cry: která až do porodu byla zdravá a čilá.. Celé těhotenství od začátku hematom, špinění, silné krvácení, zvýšené CRP (zánět) do teď nevím z čeho.. Nakonec se mi zkrátil čípek na 5mm a byla to otázka času kdy maličkou porodim.. trvalo to dva dny ležení v nemocnici.
Porod trval od první kontrakce 12h a ta bolest neskutečná.. Hlavně na konci pak na duši 😞
Před třemi týdny jsem ležela v nemocnici týden kvůli silnému krvácení..pak vše dobrý a šla jsem domů.. Od začátku těhotenství bylo rizikové kdy jsem jen ležela. Nejhorší je, že malou jsem cítila v bříšku už od 17tt a byla naprosto zdravá a velká bojovnice.. vždy vše ustála…
Mám na doktory tolik otázek, proč krvácení, proč zánět, proč se to vlastně vůbec stalo.. moje doktorka byla tak pečlivá, hlídala mě co týden, vždy ultrazvuk, prášky na zavádění, prášky na infekci a stejně se to neuhlídalo.. kdo ví co se stalo.. to ví jen,,matka příroda,, Říkám si, že to tak asi být mělo, že ten nahoře ví proč to tak je a nakonec si k nám najde cestu jiné miminko.. Jen nevím zda budu mít ještě sílu na další těhotenství po tom všem.. Mám za sebou dva potraty.. jeden ve 4.měsíci teď tenhle v 6. měsíci a doma mám dvouletého čerta kterého mi zachránili na poslední chvíli díky akutnímu CS.. Ale všechny testy, vyšetření vždy že jsem zdravá
Moc držím palce ať si i k vám najde cestu aspoň jedno zdravé drobátko a tohle vše zahojí čas.. I já budu věřit a doufat v zázrak

 • Zmínit
 • Nahlásit