Naděje umírá poslední

O životě
  • emimino
  • 18.08.01

skoro každá žena jednou zatouží po vlastním dítěti

Milá Šárko,

jsem moc ráda, že existují stránky www.emimino.cz. Často tam jen tak brouzdám a mám radost, že se někdo zajímá o to samé co já.

Je mi 21 let a jsem již dva roky vdaná. Již od začátku co jsme se vzali jsem chtěla mít miminko, ale ještě jsem studovala a tak to nebylo možné. Samozřejmě, že bych se ani minutu nebránila, kdyby miminko přišlo i nečekaně.

Nyní již mám více než rok školu za sebou a moc bych si přála, aby se mi můj sen vyplnil. Zatím jsme se s manželem pokoušeli „jenom“ tři měsíce, ale v mé mysli se stále více a více vynořuje myšlenka: „co když nebudeš moci mít děti!“. Vím, že se tímto dostávám do špatné psychické situace, ale ono se to řekne: „Nemysli na to“. To prostě jen tak nejde. Člověk se stále otáčí za maminkami s bříškem a kočárky se slzičkou v oku. Někdy mi stačí vidět jen malé děťátko a mám na krajíčku. Děti mám opravdu moc ráda přála bych si mít více dětí, proto je pro mne tato situace tak moc těžká. Vím, že existuje i možnost si dítě adoptovat, ale mateřské city jsou u mne stále tak silné, že bych to v této době asi nezvládla.

Nechci však rozepisovat všechny mé pocity, to by bylo na pěkně dlouho. Chtěla jsem Ti Šárko jenom napsat, že mám velikou radost pokaždé, když si můžu pročítat všechny ty stránky a doufat, že se mi tento sen také vyplní. Doufat v to, že Ti třeba také budu moci jednou napsat dopis se šťastným koncem (např. jako naděje umírá poslední). Pročítám každou stránku témat Neplodnost téměř každý den a stále více hledám věci, které bych mohla napravit, aby se to povedlo.

S mým manželem se moc na miminko těšíme, tak doufám v to, že se nás tento krásný zázrak bude také týkat.

Ahoj Renata

Milá Renato,
moc děkuji za opravdu pěkný a tolik osobní dopis. Jsem moc ráda, že se Ti stránky tolik líbí a že v nich ráda listuješ.
Renato, určitě není důvod k panice, jsi mladá a jistě zdravá žena, která si jen možná velmi mnoho přeje mít brzy miminko. Víš, tři měsíce nejsou žádná doba, dnes se nejčastěji párům podaří počít až okolo 6-tého měsíce.
Pokud mohu radit, tak si každé ráno změř bazální teplotu a zapiš si ji do menstruačního kalendáře. O styk se pak pokoušejte především v době plodných dní. Zápisy bazální teploty si ještě navíc uschovej a v případě, že bys navštívila gynekologa, tak mu je ukaž. On dokáže z průběhu křivky odečíst mnoho víc než Ty sama.
Zatím držím pěsti a doufám, že se opravdu brzy ozveš s dobrou zprávou. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek