Naděje umírá poslední

Snažení

Neustále si kladu otázku, dočkám se i já? Při čtení Vašich deníčků mi běhá mráz po zádech, někdy radostí, někdy neuvěřitelným smutkem. Dlouho jsem přemýšlela o napsání svého deníčku a dnes si plním přání. Nebo se chci spíše jen tak vykecat. Je mi 29 let, s manželem jsme spolu 7 let, z toho 2 roky svoji.

Jako každá holka jsem snila (a sním pořád) o velké rodině. V lednu tohoto roku jsem vysadila HA s bláhovým pocitem, že budu do jara určitě těhotná, proč bych taky nebyla, v rodině nemá nikdo zdravotní problémy, moje sestra s manželem počali dvě zdravé neteřinky na první pokus, tak proč bych zrovna já měla mít nějaký problém? Chyba lávky… místo těhotenství jsem neustále čekala na MS, která bez pomoci injekce či léků sama nedorazila. V tu chvíli jsem věděla, že něco není v pořádku.

Nedám dopustit na svoji milou paní doktorku, která mi při poslední návštěvě u ní nabídla konzultaci na CAR. Popravdě řečeno, moc informací jsem o nich nevěděla, proč taky, vždyť jsem si přece ani nepřipouštěla možnost, že bych někdy takové „zařízení“ navštěvovala. Cestou domů se žádankou v ruce se mi chtělo brečet, proč zrovna já? Já, která miluji děti, já, která hlídala od puberty děti „tetám“ z bytovky? Já, která bych dala za svoje neteře život? ANO, byla jsem to já, kdo má problém počít dítě.

19. dubna (v den, kdy se mi narodila v pořadí již třetí neteřinka), jsem dorazila do CAR, přivítaly mě milé sestřičky, usadily do čekárny a snad celé Brno muselo slyšet moje bušící srdíčko. Zavolala si mě neuvěřitelně příjemná paní doktorka, se kterou jsem si o všem popovídala a která mi bez váhání doporučila podstoupit IUI. Souhlasila jsem ihned, rozjela se spousta vyšetření, manžel byl poslán na spermiogram a už jsme se nemohli dočkat dne „D“.
Všechny výsledky dopadly dobře.

Den „D“ nastal 20. 6. (v den našeho 2letého výročí svatby ). Ze zákroku jsem měla obavy, ale „pro miminko udělám všechno“. O 14 dní později jsme se dozvěděli, že IUI bohužel nevyšlo… přišel pláč, zklamání, smutek.

Dnes je to už 44 dnů od zákroku a my máme opět úsměv na tváři. Za měsíc nás čeká druhý pokus a my se jej už nemůžeme dočkat, pevně věřím a hlavně doufám, že se na nás konečně usměje štěští a když nevyjde ani druhý pokus, bude třetí, čtvrtý… nevzdáme se, život bez dětí si s manželem nedokážeme představit.

Tímto deníčkem bych chtěla moc poděkovat všem svým kamarádkám na eMiminu z naší skupiny za milá slůvka, držení palečků, podporu.

A HLAVNĚ, všechny, kdo máte podobný problém, řešte ho, nečekejte, nevěšte hlavu… Ono se to jednou podařit musí a každá z nás bude v náruči držet to svoje štěstí :-)

Jana

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Apocalypse
Ukecaná baba ;) 1542 příspěvků 05.08.11 07:02

Janinko moc drzim palecky, urcite to vyjde, kdyz ne na druhy pokus, tak na treti, jak rikas :-)

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 05.08.11 07:18

Ahoj, na třetí miminko jsme taky čekali delší dobu. Doma máme už 2 větší raubíře, ale třetí se nedařilo. Měla jsem problémy s menstruací, vždycky dorazila, ale trvala tak dva dny. Doktor nad tím mávl rukou a jen řekl, že je to hormonální disbalance. Z čeho vznikla ale neřekl. Nakonec jsem si zavolala k obvodní dr, jeslti by mi vzala krev na štítnou žlázu (máme onemocnění štítné žlázy v rodině). Potvrdila se hypofunce a během pár měsíců jsem na testu našla // :-)
Přeji ti, ať všechno dobře dopadne :srdce:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 05.08.11 07:36

Neboj určitě se to povede,držim palce. :-)

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 05.08.11 08:38

držím palečky :palec:

 
roomci
Extra třída :D 13678 příspěvků 05.08.11 09:12

Moc ti držím palečky!Půl roku ještě není žádná doba. Já vysadila HA vloni v červnu a // na testu jsem se dočkala až teď 29.7. Dnes jsem 6+6tt…nyní šťastná, ale byly dny, kdy jsem byla doslouva zoufalá. Dokážu se vcítit do tvých pocitů. Taky jsme prošli různými vyšetřeními, já dokonce podstoupila v dubnu laparoskopii.Na­konec jsem otěhotněla naprosto přirozeně na dovolené :-) Zkrátka vše bylo v mé hlavě, vytvořila jsem si blok a miminku se ke mně nechtělo. Ty řeči o tom, že nesmím tak tlačit na pilu, nesmím se na to tak upínat jsem doslova nenáviděla…jak nemám myslet na to, po čem tak strašně moc toužím?…ale všichni kdo mi to říkali měli pravdu.A proto mám pro tebe jednu radu: chce to opravdu klid, pohodu a ono si vás to velké štěstí najde :srdce:

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 05.08.11 09:17

Moc Vám děkuju :hug:
Jste moc hodné :-)

 
Fish
Kelišová 6069 příspěvků 05.08.11 09:18

Jani moc krásně napsané a palečky držím dál a neboj brzo to určitě vyjde :hug: :huban:

 
abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 05.08.11 09:39

Jani, krásně napsaný deníček. Ty víš, že to vyjde :kytka: - jsme s tebou a vždycky tě budeme podporovat :hug: Já věřím, že to nebude dlouho trvat a budeš nám na diskuzi hlásit krásné dvě čárky :wink:

 
Jendice1
Kecalka 462 příspěvků 05.08.11 09:51

A kromě nepravidelné menstruace máš nějaký jiný zdravotní problém? Mě totiž do centra poslali až po roce,kdy se nic nedělo a iui (inseminace) až po dvou letech (nikdo mě nechtěl poslat na imunologii, jestli nemám alergii na manžela,tak jsem šla sama a ejhle - mám ji a pořádnou…).
Takže neztrácej naději, půl roku je opravdu v pohodě, mysli na krásné věci a na to,že máš třeba ještě pár let čas a uvidíš(věř,že vím,co je to furt čekat a je to hrozné,ale dá se to…;))......
Držím moc paleček a hodně štěstí!!! :kytka:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 05.08.11 10:04

Jani, moc moc vám držím pěstičky, aby to vyšlo…Moc dobře chápu, co prožíváš…Nás s manželem čeká v září 1. IFV.
Určo to dopadne dobře!!!Přesně tak, naděje umírá poslední… :lol: Drž se!

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 05.08.11 10:26

Moc držím :palec:, aby další pokus vyšel :palec:. Krásně napsaný deníček :potlesk:

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 05.08.11 10:51

Jednice,
spermiogram naprosto v pořádku, imunologii mám v pořádku, štitnou žlázu taky, jen mi nefunfují vaječníky na 100% procent, to je můj jedinej problém..

Jinak Vám všem děkuji za hezké komentáře :-)
Vím, že 1/2 roku není žádná doba, proto neházím flintu do žita :-)

 
Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 05.08.11 11:22

Janinko, beruško :kytka: hezky napsaný deníček … určitě to vyjde … s tvým optimismem a přesvědčením tu bude miminko cobydub :srdce: ale chápu, že to čekání je těžké :wink:

 
fellix  05.08.11 12:05

Jani, přeju, aby ses dočkala co nejdřív. Za sloužíš si to a až se to tak stane tak budeš ta bezvadná máma, co jí děti milujou nadevše. Neboj se, určitě to vyjde. :hug: :hug: :hug:

 
Jendice1
Kecalka 462 příspěvků 05.08.11 12:11

Jo tak už to brzké iui chápu…tak moc držím paleček..;)
Mně při inseminaci doktor řekl,že otěhotní 1 žena ze 100.
Tak moře štěstíčka a pevné nervy na výdrž…;) :kytka:

 
Kravovka
Nováček 3 příspěvky 05.08.11 12:44

Já bych na IUI, z vlastní zkušenosti, nespoléhala. Nám ani jedna inseminace nevyšla a dočkali jsme se na IVF hned napoprvé a to jsme se snažili 2,5 roku, já byla i po operaci. Je fajn, že tě takhle brzo poslali do CAR a nečekali jste 2 roky jako my :zed:
Moc držím palce, určo to vyjde :palec:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 05.08.11 13:22

Nečetla jsem komentáře, ale moc moc moc ti držím pěstičky, určitě to vyjde :D
My jsme na na šeho druhého syna čekali přes 2 roky a na naší první dceru půl roku.

vyjde to

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 05.08.11 13:23

Člověk nemůže spoléhat na nic, ale doufá! :-)
Paní doktorka mi řekla, že pokud nevyjde ani druhé IUI, tak nás čeká na podzim IVF. Jsme odhodlaní udělat proto vše, ale přece jenom dáváme na její rady, ví co dělá, takže pokud doporučila druhé IUI, není nad čím přemýšlet :-)

Všem děkuju za podporu, je to milé a jsem ráda, že v tom nejsem sama.. :-)

 
klarushka
Závislačka 3887 příspěvků 05.08.11 14:11

Držím palečky a posílám hodně sil :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Katka176  05.08.11 14:55
Naděje opravdu umírá poslední!!

Ahoj Jani,jenom náhodou jsem si přečetla tvůj příběh a připomnělo mi to i mé trápení. My jsme otěhotnění s manželem nechávali volný průběh rok. Pořád nic. Nastala „podpůrná“ hormonální léčba (Provera..) a pořád nic. Byla jsem na laparoskopii, kde zjistili, že mám endometriózu.Zase rok snažení a nic. Návštěva v CAR = manžel špatný spermiogram, mně doporučili znovu laparoskopii. Při operaci mně odstranili jeden vaječník úplně a druhý částečně - byly zasažené endometriozou..Po operaci byla šance na přirozené otěhotnění dle pana doktora z CAR jako u 45-leté zdravé ženy :(.IUI kvůli špatnému spermiogramu nepřicházelo ani v úvahu :-(. Podstoupili jsme v září 2007 IVF. Nepodařilo se!Na další IVF nebyly peníze. Byla jsem strašně zklamaná…Přišlo období, kdy jsem se s tím vnitřně smířila a snažila jsem se soustředit na něco jiného.Po třech měsících nepřišla MS.Na testu // Dle pana doktora malý zázrak :). Synkovi nebyly ještě ani dva roky a na testu opět // Holčička má teď půl roku.....HOLKY VYDRŽTE!! Všem přeji, ať brzy máte šťastnou rodinku jako já :-)).

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 05.08.11 15:27

Katko176, máš krásný děti, moc děkuju za podporu!! :-)

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 05.08.11 16:43

my s priatelom sme takto boli dva roky. priamo sme sa o mimi nesnazili, no keby to nahodou vyslo, tak sa potesime. dva roky nic, no potom sme zostali obaja bez prace a teda penazi bolo malo, tak sme sa rozhodli, ze teraz mimi nechceme, az ked nasetrime a kupime si svoje byvanie. isla som si dat predpisat HAK a po vysetreni mi lekar zdelil, ze som uz v 12 tt. 8-o Menzes som nikdy nemala pravidelny, takze som tomu neprikladala vyznam a obisli ma aj nevolnosti, ospalost, chute, proste som sa citila fajn.
Teraz sa vytesujeme z polročného drobceka, priatel, teraz uz manzel am fajn pracu, len sen o vlastnom byvani musi pockat :lol: :lol:
tak drzim palceky, je super, ze ste to zacali hned riesit a na nic necakate :palec:

 
Junkyska
Závislačka 3181 příspěvků 05.08.11 16:45

Krásně napsaný deníček a zároveň tak smutný :cry: nedovedu si to ani představit…někdo děti chce a mít je nemůže,nebo má problémy a někdo kdo děti v nejbližší době, nebo vůbec neplánuje tak do toho vlítne, jen kolem projdou trenky :nevim: Hodně štěstí, neboj až bude ten správný čas, mimi přijde…držím :palec:

 
Yanka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.08.11 19:44

Krásně si to vystihla, vím přesně jak ti je my marně čekáme na miminko rok a půl snažení a bohužel první IVF selhalo. Snad se všechny dočkáme jak píšeš, ale už aby to bylo co? :-) Jak to tady všechno čtu, tak problémy s otěhotněním mají většinou právě takové ženy, které děti milují nadevše a byli by skutečně skvělé matky, ale ejhle ono to nejde… No všechno má asi svůj důvod a čím déle člověk čeká, tím lepší to pak s miminkem bude :palec:

 
Mates26
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 05.08.11 19:47

Milá Jani vaš deníček jsem přečetla jedním dechem a jako kdybych četla o sobě :-? HA jsem vysadila v prosinci 2010 a ani ve snu by mě nenapadlo co všechno budu muset podstoupit proto aby jsme měli miminko. CAR nás taky čeká, ale až v prosinci tak snad se do té doby zadaří přirozenou cestou :nevim: Proto vám přeju hodně hodně štěstí na úspěch a brzy tak vytoužené miminko :hug:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 05.08.11 21:28

hezky si to napsala, tvůj deníček mi hooodně připomíná můj příběh, přesně jak to popisuješ jsem se cítila zhruba před dvěma lety, po vysazení HA žádná menstruace, nakonec se nabalilo spousta překážek proč nemůžem mít dítě, já alergie na sperma, manža špatný spermiogram, já malou dělohu, syndrom PCO… byla jsem na dně a dneska? po prvním pokusu IVF mam to nejkrásnější co mě v životě potkalo a to nejhodnější dítě na světě, vynahrauje mi každý den mého trápení, na kt. jsem díky němu dávno zapomněla, vůbec nebrečí, jen se na nás směje a dělá nám samou radost a tobě ze srdce přeju, at je tvůj osud s tím mým podobný i nadále, už žádné trápení ale krásné těhulkování jen třeba s tím rozdílem, že ty otěhotníš přirozeně nebo po IUI, držím palce :hug:

Příspěvek upraven 05.08.11 v 21:30

 
Téra I
Kecalka 434 příspěvků 06.08.11 08:12

Držím moc palečky a určitě se to podaří.Já jsem s manželem 7let.O miminko jsme se snažili skoro od začátku co jsem s ním.Poprvé se nám to podařilo po půl roce snažení,bohužel plod byl mrtvý,tak jsem ve 13tt musela jít na přerušení,byla jsem z toho opravdu zoufalá,pak se nám to dva roky nedařilo,tak nám moje paní doktorka,kterou mám moc ráda poslala do CAR.Tam jsme podstoupili různá vyšetření a 2 IUI,ale nezadařilo se.Tak nám pan doktor naplánoval IVF,první pokus nevyšel a když jsem šla za nějakou dobu na druhý,tak se zadařilo,chytli se obě,ale v 5tt jsem začala samovolně potrácet jeden plod a ten nakonec sebou vzal i ten druhý.Už jsem říkala,že žádný pokus nechci,že se takhle trápit nebudu a 4.měsíce po tom potratu jsem otěhotněla přirozenou cestou.Držím ti moc palečky a uvidíš že se to povede,jen musíš na tu dobu vypnout mozek a nemyslet na to. :-P Uvidíš pak.že se brzy prcka dočkáš :srdce: Já už mám roční dceru :-P

 
Backler
Echt Kelišová 7828 příspěvků 06.08.11 09:19

Jani krásný deníček, držím ti moc palečky a určitě se jednou dočkáme :wink:
A teda příběh od Katky 176 mě dostal :palec: :palec: Opravdu malý zázrak

 
Istrie1  08.08.11 19:38

Ahoj, nevěš hlavu. My čekali s manželem na mimčo 3,5 roku. Nevyšlo nám ani umělé otěhotnění, tak jsem to už téměř vzdala. Pak mi kamarádka poradila, ať zkusím něco jiného. Začala jsem cvičit Mojžíšovu metodu, chodit pravidelně na masáže a od jedné léčitelky si nechala namíchat bylinky, abych měla pravidelný menzes. Nevím, co pomohlo, psychika taky hraje roli, ale do půl roka jsem otěhotněla. Dnes je dceři pět let a máme ještě rok a půl letého syna, který se povedl hned. Věřím, že i ty budeš brzy mít své maličké. Držím palce! :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod jsme zvládli


Reklama