Naděje umírá poslední

Snažení

Nikdy bych nevěřila, že i já se stanu jednou z holeksnažilek, budu zadržovat slzy při každém oznámení o těhotenství nějaké své kamarádky, po nocích si představovat tvář svého neexistujícího miminka a s manželem se milovat na čas a důsledně.

A přece jsem jednou z vás byla. A možná ještě pořád jsem, nic není jisté :-)

Od malička jsem milovala malé děti, ráda jsem vozila kočárky a chovala si malá miminka, na vlastní jsem myslela spíš s hrůzou, strach z porodu mě provázel celou pubertou. Když jsem neplánovaně otěhotněla se svým přítelem, měla jsem pocit, že se mi zhroutil svět.

Chtěla jsem chodit do práce, užívat si života, trajdat po diskotékách, navíc ta bolest, co mě čekala, mě děsila od prvního okamžiku, ale osud si nás chtěl asi pojistit, protože můj tehdejší přítel je nyní můj manžel, a je to báječný chlap, který má sice své mouchy, ale rozhodně stojí za to, ty mouchy přehlížet :-)

Tenkrát jsme spolu chodili asi měsíc, pro naši rodinu to byl šok a pro nás první zkouška. Naštěstí jsme vše zvládli a po docela krušném porodu se nám narodil nádherný čtyřkilový chlapeček, který se pro nás stal vším. Můj život se od základu změnil a já jsem pochopila, co to znamená mateřská láska.

Chvilku mi trvalo, než jsem se vyrovnala s bolestí, která provází příchod miminka, a zatoužila jsem po druhém uzlíčku štěstí. Malému nebyl ještě ani rok, když se objevily první příznaky těhotenství. Testík vyšel slabě pozitivně a já jsem s radostí mazala ke svému doktorovi.

Moje radost bohužel neměla dlouhé trvání a já jsem šla do nemocnice s podezřením na velkou cystu ve vejcovodu. Když jsem byla na stejném ultrazvuku jako před rokem s bříškem, chtělo se mi brečet. Během pár minut se u mě vystřídalo snad pět doktorů, všichni se tvářili vážně a já jsem začala mít špatný pocit.

Pan primář si se mnou sedl a oznámil mi, že mám v malé pánvi útvar, který nelze specifikovat, v mé krvi se nacházejí onkologické markery a je nutné to okamžitě řešit. Už ani nevím, co všechno dál říkal, v hlavě mi zněla jen slova: „může to být i rakovina“, a já jsem měla před sebou tvář mého malého synka, který ještě neudělal ani svůj první krok. Tu noc jsem probrečela v manželově náruči a sbírala snad všechny síly, které jsem kde měla uložené.

Během pár dní jsem nastoupila do nemocnice v jiném městě a podrobila se operaci, při které mi byl odstraněn útvar o velikosti 10×15 cm, naštěstí nezhoubný! Bohužel sebou vzal celý jeden vejcovod a kolem druhého se udělaly velké srůsty. Pan doktor mi sice vysvětlil, že i s jedním vejcovodem je velká šance otěhotnět, ale myslím, že v mojí hlavě to bylo tak rozhozené, že i to byl jeden z důvodů, proč jsem se na další čtyři dlouhé roky zařadila mezi ženy-snažilky.

Nemusím popisovat ty šílené měsíce, kdy jsem sjížděla všechny možné stránky, časopisy, odborné publikace, kdy jsem měřila teplotu, zkoušela babské i doktorské rady, kdy jsem se testovala snad půlku měsíce a další půlku jsem čekala na známky ovulace. Obrečela jsem každou svou těhotnou kamarádku a do kočárků už jsem se nemohla ani podívat.

Když jsem nastoupila do práce, tak se to sice začalo zlepšovat, protože jsem sama sebe dokázala přesvědčit, že už v ty dvě čárky nedoufám, ale i tak jsem při každém malém zpoždění hned utíkala do lékárny a zbytečně se nervovala u toho malinkého proužku papírku.

No a šťastný konec? Vlastně spíš začátek. Minulý měsíc byl snad úplně první, kdy jsem nemyslela na miminko, řekla jsem si, že začnu brát prášky a že se o mimi pokusíme tak za pět let, mám čas, stará nejsem a manžel taky ne, a hlava se mi snad konečně uklidní, můj synek už bude napřesrok školák, tak se budu soustředit na něj a práci.

Přihlásila jsem se k dálkovému studiu a tajně začala uvažovat o podnikání, a najednou to nepřišlo. S třesoucíma rukama jsem si udělala test… a ony tam jsou! Dvě čárky jako vyšité. Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit. Příští týden jdu na první kontrolu, tak doufám, že vše bude v pořádku a že se mimísek uhnízdil na správném místečku.

Jsem šťastná jako nikdy dřív a vám, všem snažilkám, bych moc přála, aby jste už taky brzy objevily ty dvě kouzelné čárky, po kterých všechny moc toužíme, a aby na konci bylo zdravé miminko v náruči. A nezapomeňte, že naděje umírá poslední.

Hodnotilo 17 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 18.06.12 09:32

Moc ti to preji a gratuluji :hug:

 
cher  18.06.12 10:25

Držím palce, přeji pohodové těhotenství a zdravé mimi :kytka:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 18.06.12 10:35

…veliká gratulace a přeju hlavně zdravíčko :srdce:

 
Kapřík90
Závislačka 3096 příspěvků 18.06.12 11:04

Gratuluji a přeji hlavně zdravíčko :palec: :mavam:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 18.06.12 11:14

Gratuluji a přeji ti aby bylo vše v pořádku :hug:

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 18.06.12 11:27

Děkuji holky..moc!!

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 18.06.12 12:13

Moc gratuluji k // :palec:
Taky jsem přišla i jednu stranu, vaječník i vejcovod. Myslela jsem si že se nám těhotenství jen tak nepovede. A ejhle před týdnem // na testu :)

 
novo123  18.06.12 12:17

Moc milý deníček, gratuluji :kytka:

 
Bella79
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 18.06.12 15:10

Moc gratujuju a přeju pohodové těhotenství :kytka:

Já byla na gyn. operaci ve 20, vzali mi jeden vaječník i vejcovod a přesto mám dva kluky a třetí se narodí v září :srdce:

 
vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 18.06.12 15:26

Krásný deníček :kytka: Gratuluji a přeji hlavně hodně zdraví pro Vás i miminko :srdce: :andel:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 18.06.12 15:29

Krásné :pankac: Miluju takové deníčky :hug: snad i já takový někdy v životě napíšu… :? Držím palečky ať je všechno OK drž se holka :srdce:

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 18.06.12 15:52

Držím palce, já si taky pár let musela počkat. A loni touhle dobou tam najednou ty dvě čárky byly - a teď už leží mládě vedle mě :srdce:

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 18.06.12 18:08
Jste senzační!!

Ještě jednou moc děkuju.. Ani jsem nečekala tak milé a pozitivní reakce..je fajn cítit tu podporu.. :hug: :srdce: :hug:

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 18.06.12 20:14

Jsi moc statečná :*. Strašně moc ti gratuluju k dalšímu přírustku do rodiny :hug:. Když si vezmu, že mi se snažíme teprve půl roku, tak je to oproti tomu, co jsi prožila ty malichernost.
Tvému maličkému díťátku přeju hlavně zdravíčko :kytka:

 
elis_an3  18.06.12 20:24

Krásné :-) gratuluji :hug:

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 18.06.12 21:38

Držim palečky :hug:

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 18.06.12 21:46

Moc Ti to přeji, tímto nechtěl projít asi nikdo, ale prostě je taková doba…taky doufám, že já nebudu jedna z těch, která se miminka nedočká.
A v hlavě je to z 90%,to sama můžeš potvrdit, já se taky teď upnu na něco jiného :pankac: papa

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.06.12 21:56

Taky se přidávám ke gratulaci a držím pěstičky ať je vše v pořádku!!! :hug:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 19.06.12 19:32

Mooccc ti to přeji a moc ti gratuluji :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje splněné naděje


Reklama