Náhradní maminka II

Prázdná náruč

Nedávno jsem napsala deníček o tom, jak jsem se stala náhradní maminkou a donosila děťátko jednomu nešťastnému páru, který jinou cestou než touto miminko mít nemohl. Nečekala jsem, že tento deníček bude mít takový ohlas a budete chtít jeho pokračování. Pokusím se napsat o všem, co vás zajímalo.

Je mi jasné, že téma náhradního mateřství je velice diskutabilní, někteří s ním souhlasí a jiní nikoliv. Jsem ráda i za ty negativní reakce, protože poukazují i na problémy, které mohou v tomto procesu nastat. Ono to není tak růžové, jak se na první pohled zdá, i když v mém případě vše probíhalo až moc dobře (téměř ideálně). Ale rizika tu jsou, a ne malá. Na straně náhradní maminky jsou to zdravotní komplikace, riziko potratu (ať spontánního nebo vyvolávaného kvůli postižení dítěte), ztráta zaměstnání, odsouzení okolí, psychické problémy atd.

Na straně bio rodičů je to především obrovský strach, aby si to NM nerozmyslela a dítě si nechtěla nechat. Částečně lze toto riziko snížit tím, že se ještě před porodem nechá do rodného listu zapsat otec, a tudíž má na dítě stejný nárok a může ho chtít do své péče. Ale protože dle zákona je matkou ta, která dítě porodí a soudy svěřují dítě do jejich péče, asi by ho stejně nevysoudil a navrch by musel platit výživné. Proto by si měli ty páry vybírat náhradní maminku velmi pečlivě, poznat ji osobně i prostředí, kde žije, vyptat se na důvody, proč do toho chce jít, zda je připravená na reakce okolí, zda s tím její rodina souhlasí, zda si uvědomuje možná rizika atd.Asi je lepší, pokud má už aspoň 2 vlastní děti a je starší. Hodně mladé ženy či dokonce studentky, které si chtějí jen přivydělat, nemohou vědět, do čeho jdou.

Já sama jsem dlouho zvažovala, zda to chci podstoupit, snažila jsem se najít co nejvíc informací, co to všechno obnáší a zda se na to opravdu cítím. Probrala jsem to i se svými dětmi (dvě jsou dospělé a nejmladší je 15). Partnera nemám (o to je to snazší, v rodném listě mohl být zapsán bio tatínek). A jaká byla motivace, že jsem do náhradního mateřství šla? Odmalička jsem ráda pomáhala druhým, už od 4. třídy jsem chtěla být zdravotní sestrou, což se mi splnilo. Ač je to náročné povolání, neměnila bych. Jsem také dárcem krve, v registru dárců kostní dřeně, a kdybych splňovala věk, určitě bych i darovala vajíčka.

Když mé děti povyrostly, vzala jsem si do pěstounské péče postiženého chlapečka a starala se o něj do jeho smrti. Prostě ta touha pomáhat ve mně je, a proto jsem se rozhodla i pro tuto formu. Pro někoho to je možná nepochopitelné, ale já už jsem prostě taková. A jestli někdo NM odsuzuje proto, že jejich motiv je finanční, tak mají částečně pravdu, motiv by neměl být pouze! finanční. Protože pak se náhradními maminkami stávají ženy, které jsou nezodpovědné, neuvědomují si všechna rizika a dítě berou jen jako zboží. A ono to určitě v té děloze vycítí.

Ale zase na druhou stranu, určité výdaje spojené s těhotenstvím tu jsou a adekvátní odměna je na místě. Za to, že NM riskuje své zdraví, možná i život, zažívá určité nepohodlí spojené s těhotenstvím, je na nemocenské před i po porodu, a také je vystavena psychickému tlaku. Pokud mohu mluvit ze své zkušenosti, tak i když jsem věděla, že si miminko nenechám, přeci jen jsem k němu měla určitý vztah, hladila jsem si bříško, mluvila na něj i se strachovala, aby bylo v pořádku. Ale bylo to jiné než u mých dětí, takový zvláštní odstup, nevím, jak to nazvat. Říkala jsem tomu nenarozenému drobečkovi, že na něj čeká jeho opravdová maminka s tatínkem, kteří se už moc těší, až bude u nich.

S tou psychikou také souvisí i reakce okolí. Není snadné říct to rodině, dětem, rodičům, příbuzným. Já měla štěstí, že to vzali skvěle a podporovali mě. Jen moje mamka kroutila hlavou, že se mi ještě chce rodit, když už mám velké děti, a snášet bolesti kvůli úplně cizímu dítěti. Ale horší je vysvětlovat to přátelům, známým, sousedům, kolegům, prostě všem, kteří vás potkají a gratulují k těhotenství. Zatajit to nejde, všichni by se po porodu ptali, kde mám miminko. Takže jsem řekla pravdu, že je to miminko někoho jiného, že já ho jen nosím ve svém bříšku. Většina to vzala dobře, někteří ani nevěděli, že je něco takového možné. Ale pár lidí mi nevěřilo, mysleli si, že dítě je moje a chci ho dát k adopci, protože jsem si ho pořídila kdoví s kým. To mě moc mrzelo, ale co nadělám, vyvracet jim to nemělo cenu, byli přesvědčeni o své pravdě.

Ptaly jste se mě, jak to všechno probíhalo v porodnici. Jak jsem již napsala, u porodu se mnou byla bio maminka a po narození dostala své miminko do náručí. Já sem chtěla maličkou vidět a jsem ráda, že mi to bio maminka umožnila, i když určitě měla strach, aby se ve mně neozvaly nějaké mateřské pudy. To se ale nestalo, měla jsem radost, že je dítě zdravé a v pořádku. Mohla jsem je i po celou dobu pobytu v porodnici navštěvovat, holčičku si pochovat a vyfotit na památku. Rodiče s miminkem byli na nadstandardním pokoji v porodnici a já na gynekologii.

Veškerý personál nám vyšel vstříc, už před porodem jsme se s p. primářkou domluvili na našich představách ohledně porodu a pobytu po něm. Ač tam měli náhradní maminku poprvé, nic nebyl problém, ani ubytování obou rodičů. Chovali se k nám všichni hezky. Co se týče laktace, dostala jsem hned po porodu léky na její potlačení, takže mléko se mi vůbec nevytvořilo. Vím, že některé NM své mléko odstříkávaly, ale protože jsem šla 3. den domů a bio rodiče bydlí daleko, nebylo by možné pro mlíčko jezdit a tak jsme se dohodli, že laktaci vůbec nespustíme. I nadále jsem s bio rodiči v kontaktu, píšeme si a posílají mi fotky své princezny. Mám z toho vždycky radost, že se jí daří dobře, je zdravá a prospívá. Při pohledu na její fotku se usmívám a stále nemůžu uvěřit, že ten prcek byl u mě v bříšku.

Neumím své pocity vyjádřit, vím, že spousta z vás si to nedokáže představit, že bude bez dítěte, které 9. měsíců nosilo v bříšku a cítilo jeho pohyby. Možná je to dané tím, že už jsem si mateřství užila 3× a jsem staršího věku, takže už bych do malého miminka nešla. Vím, že člověk může milovat i cizí dítě, já jsem brala chlapečka, kterého jsem měla v pěstounské péči, jako vlastního. Ale v tomto případě jsem to měla nastavené jinak, od začátku jsem věděla, že děťátko půjde ke svým rodičům, takže ten vztah k němu je jiný. Neumím to správně popsat. Ale pozor, nebrala jsem ho jako zboží, určitě nejsem lhostejná, bez citu. Určitý cit tu je, ale není to mateřská láska. Nikdy by mě nenapadlo dítě si nechat. Možná bych to přirovnala k tomu, když se vám narodí vnouče. Milujete ho, ale nepřivlastňujete si ho. Čím víc času plyne, tím víc to vnímám jako určitou etapu svého života a stoprocentně vím, že toho nikdy nebudu litovat.

Nevím, jak to prožívají jiné NM, asi nějak podobně. Bylo by špatné vnímat náhradní mateřství jako prostředek k výdělku a rodit děti jen pro peníze. Proto se ani nedivím, že kvůli této obavě nebylo u nás náhradní mateřství uzákoněno. Ale možná by mělo. Já jsem pro, aby tu vznikly agentury pro náhradní mateřství, kde by bylo zajištěno psychologické a právnické poradenství a kde by byly potencionální náhradní matky prověřovány. Eliminovala by se rizika a i pro ty páry by to bylo snazší. Jinde ve světě takové agentury jsou, tak proč by nemohly fungovat i u nás? Vždyť Centra asistované reprodukce také vznikla, ač to zpočátku určitě neměla snadné, spousta lidí to vnímala negativně, že to je proti přírodě. Ale věda jde prostě dál, tak to je, a když to slouží dobré věci, tak proč ne. Samozřejmě, jsou určité hranice, které by se neměly překročit. Ale tohle téma by bylo na dlouhou diskuzi a já už jsem tady toho napsala hodně, čímž se omlouvám za délku deníčku.

Snad jsem vám pomohla vytvořit si obrázek, co vše náhradní mateřství obnáší a jak jsem ho vnímala já ze svého pohledu. Myslím, že by se o tomto mělo vědět a diskutovat.

Hodnotilo 77 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sanulka
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 21.02.13 01:15

Mate muj velikansky obdiv!!! Kdybych nemela sve vlastni problemy s tehotenstvim tak bych do toho take sla! Udelat staste lidi kteri si preji vlastni miminko!!! Jelikoz nastevuji centrum asistovane reprodukce tak vim kolik lidi dnes maji velikanske problemy mit vlastni deti!!! Jeste jednou veliky obdiv :kytka: :kytka: :kytka:

 
Ivanesca
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 201 inzerátů 21.02.13 02:58
:kytka:

Příspěvek upraven 22.03.13 v 01:32

 
alda
Kecalka 290 příspěvků 21.02.13 05:55

Velmi zajímavé čtení, děkuji!
A přeji všem zůčastněným šťastný život. :kytka:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 21.02.13 06:54

Dobrý den. Je neuvěřitelné, že někdo takový se najde. Já mám taky otázku. Píšete o sobě a mě by zajímalo jak to brala maminka bio? Jak se tvářila na porodním sále? Jestli vám pomáhala, jak se chovala když dostala malou do náruče? Doufám, že vám otázky nevadí. Jen by mě zajímalo, zda jste z ní cítila vděčnost, lásku? Moc děkuji.

 
Papia  21.02.13 07:21

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
mate muj veliky obdiv :hug:

Příspěvek upraven 21.02.13 v 07:22

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 21.02.13 07:22

Moc. krasny normalne.tu brecim :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 21.02.13 07:30

Obdivuji váš čin. Sledovala jsem to nejen v deníčku. Já bych to nedala. Srdce by mi to urvalo, ale je to asi tím, že k tomu nejsem dělaná. I když sama 3 děti mám. Hlavně že jste to zvládla :hug:

 
xpisk03  21.02.13 08:07
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 21.02.13 08:10

Četla jsem i první deníček a tímto druhým jste mě jen utvrdila v tom, že jste skvělá, rozumná ženská a já před vámi hluboce smekám. Já sama děti mám a nevím, jestli bych se k NM přiklonila, kdybych je mít nemohla, ale kdyby ano, přála bych si pro svoje dítě takovou NM, jakou jste vy :kytka:

 
dizinka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 51 inzerátů 21.02.13 08:14

Nádherný příběh. Pěkně jsem si poplakala. Udělila bych vám Nobelovu cenu.
:kytka: :kytka:

 
cher  21.02.13 08:36

Úžasný deníček, moc ti fandím. Rodiče holčičky jsou určitě nejšťastnější pod sluncem, že se jim podařilo najít někoho tak skvělého se srdcem na pravém místě :kytka:

 
Ivoušek3
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 21.02.13 08:36

Kdybych nemohla mít děti, dala bych cokoliv za takovou náhradní matku jako jste vy. Jsem ráda, že jsou ještě takový lidé jako vy. Já bych to nezvládla. Taky máte můj obdiv. :hug:

 
Leli_83
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 17 inzerátů 21.02.13 08:36

Děkuji za pokračování deníčku, myslím, že jste alespoň části negativistů vzala vítr z plachet. A děkuji samozřejmě za deníček samotný. Jako jeden z mála opravdu stál za přečtení, ačkoliv téma je hodně emotivní.

Dále přidávám svůj velký obdiv všem zúčastněným. Neumím si sebe sama představit ani v jedné z rolí, k takovému rozhodnutí musí člověk zřejmě jaksi „dospět“. Ale jsem ráda, že jsou lidi, kteří do toho jdou. A jsem ráda za to, že dnešní věda umožňuje spoustě lidí prožít to štěstí, o které by mohli být ne vlastní vinou ochuzení.

Hodně štěstí!

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 21.02.13 08:38

Krásně se to čte a strašně mě to dojalo… klobouk dolů. Tleskám. :potlesk: :kytka:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 21.02.13 08:41

Pri prvom denníčku som vyjadrila svoje výhrady (išlo mi o etickú stránku veci) a svoj názor som nezmenila. Píšeš o tom ale veľmi pekne a je z toho cítiť láska a pokora. To prirovnanie k láske k vnúčaťu je fakt pekné a máš moje sympatie.

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.02.13 08:50

:potlesk: husina mi po přečtení lezla po těle

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11 inzerátů 21.02.13 08:50

Tleskám. :potlesk: :potlesk: :srdce: :srdce: Zasloužíte si velkou poklonu. :kytka: :kytka:

 
bejbyn
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.02.13 08:56

Děkuji Vám všem za slova chvály, jste úžasné! :potlesk: A snad Vám můj deníček pomohl udělat si ten správný obrázek o NM. :mavam:

 
bejbyn
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.02.13 09:01

@EvaG Maminka i tatínek byli přešťastní, plakali štěstím snad hodinu a já s nimi. Zamilovali si malou na první pohled a jsou z ní nadšení. Takže mě hřeje u srdce, že jsem jim ji mohla dát. :lol:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 21.02.13 09:29

Obdivuji Vaši odvahu do toho jít a věřím Vám v deníčku napsané každé slovo.

 
helusak
Závislačka 3785 příspěvků 21.02.13 10:19

Opravdu obdivuhodné. Jsem ráda, že jsou mezi námi takoví lidé jako jste Vy a díky Vám je jedna rodina teď opravdu šťastná. Opravdu, takových lidí víc…

 
Gabika  21.02.13 10:43

@bejbyn Je krásne, čo si urobila! :srdce: :srdce:
Verím, že byť NM je ťažké a zaslúžiš si každú korunu, čo si za to dostala, pretože i keď niekto píše, že je to len práca za peniaze, má určite zmysel. :srdce:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 21.02.13 10:52
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 21.02.13 10:53

Jste skvělá :palec: Moc obdivuji, co jste pro ty lidi udělala :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 21.02.13 11:06

Úžasné… Skutečně Vás obdivuji :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26466 příspěvků 21.02.13 11:37

Mohu jen zopakovat, ze jsi opravdu skvela a denicek je krasne popsany, vic takovych lidi jako jsi ty :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce:
Preji Ti hodne stesti a zdravi do budoucna, mas byt na co hrda a pysna udelala jsi nadhernou vec ;) :srdce: :srdce: :srdce:

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 21.02.13 11:42

Všechno co jsem popsala z mého pohledu v minulém deníčku beru zpět :) Tady je to krásně popsané :potlesk:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 21.02.13 11:47

Jsem ráda, že jsi napsala i tento druhý deníček, který mě utvrdil z toho co jsem si myslela, že zrovna ty jsi to pro peníze nedělala. Samozřejmě čekám, že se tu zase objeví nějaká duše co bude tvůj počin hanit, ale na ty by se člověk měl povznést. ;)
Deníček mě dojal, já sama bych to asi nedokázala a proto obdivuji, že má někdo tak široké srdce, že tohle dokáže :hug:
Já před x lety, když to věk dovolil darovala vajíčka a opravdu se to nemůže dělat jen pro peníze.
Počáteční motiv peníze byly, ale nakonec o ty peníze vůbec nešlo. Prostě já měla takovou radost, když jsem viděla ty nešťastné páry v ordinaci, že třeba jednomu z nich splním sen :srdce:
Takže tleskám :potlesk:

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 21.02.13 11:54

Kdyby bylo více takových lidí, jako jste Vy, bylo by hned lépe na světě. :kytka:
Máte můj nezkonalý obdiv!!!

 
Kůželíná
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 21.02.13 12:10

Jsi dobrý člověk a já jsem moc ráda, že se mezi námi najdou takoví lidé

 
bjetuschka
Závislačka 4021 příspěvků 21.02.13 12:52

Četla jsem už minulý deníček a sledovala komentáře v něm, takže jsem moc ráda za pokračování :-) Jste hodná ženská :kytka: Je krásný vidět, v dnešním světě, že jsou na světě takhle obětaví lidé s chutí pomáhat ostatním :hug:
U prvního i u druhého dílu deníčku mě ale napadla jedna věc, na kterou by mě zajímala odpověď - je nějak právně ošetřeno, aby NM dostala slíbené peníze? Všude se zmiňuje obava bio rodičů, aby si to NM nerozmyslela a nechtěla si miminko nechat, ale vždyť přece stejně tak mohou bio rodiče podvést NM tím, že jí nezaplatí. Je na to nějaká „smlouva“ nebo je to jen na čestné slovo? Tohle si moc nedokážu představit.

Děkuji za odpověď! ;)

 
jajinka23
Kecalka 103 příspěvků 21.02.13 13:11

To je tak nádherné někomu kdo nemůže mít děti takto pomoct vážne obdivuhodné. :potlesk: ja bych tohle třeba nedokázala… ale je to vážně skvělé že tohle jde a dávají příležitost tšm co děti mít nemužou ať se vám daří :hug:

 
Sarin
Kelišová 6011 příspěvků 2 inzeráty 21.02.13 13:35

Četla jsem oba deníčky a myslím, že tenhle životní příběh je krásný a úžasný :srdce:. Kdyby byly všechny NM takové jako ty, bylo by to skvělé. Já znám maminku co využila služby NM, protože 2× přišla ve vysokém stupni těhotenství o miminko, museli jí vzít dělohu a sama málem umřela. Tolik ale toužili s manželem po vlastním dítěti, že se rozhodli do toho jít stůj co stůj. Samozřejmě ani oni se nevyhnuli škarohlídům, ale výsledek je takový, že mají zdravého chlapečka :palec:.

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 21.02.13 13:52

Už jsem to možná psala v prvním deníčku, ale musím to napsat znovu. Jsi báječný člověk. Máš můj obdiv! :potlesk:

 
HankaHK
Závislačka 4283 příspěvků 45 inzerátů 21.02.13 13:58

Děkuji za pokračování deníčku a vysvětlení některých dotazů. Ještě by mě zajímalo, když u nás není NM povoleno, jak to probíhalo, normálně biorodiče i vy jste přišli do Car, tam vzali jejich oplodněné vajíčko a vložili Vám? A Vy jste se vzdala po porodu svého práva, biootec napsaný v RL si dítě vzal a biomatka ho adoptovala?

 
petae
Kecalka 316 příspěvků 21.02.13 13:59

Udělala jste opravdu obdivuhodnou věc :potlesk:. Píšete, že v ČR není náhradní mateřství legální - jak je tedy možné, že u vás to šlo? :nevim: Nebo jste rodila v cizině? A pochopila jsem správně, že v rodném listu dítěte jste jako matka uvedena Vy? Nevadí Vám to?

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 21.02.13 15:08
neuveritelne

Sklanim se a smekam atd atd… myslim, ze nejlepe to pochopi lidi, kteri dite nemuzou mit, a vy jim pomuzete ven z nestesti, ktere je tak strasne trapi… je to uzasny dar, vase vnimani a postoj, ja si ani neumim predstavit, ze by mohl nekdo napsat neco negativniho a neco vam vycist… waw, to bych fakt chtela videt, co se da vytykat…
pro me ma vzhledem k mym zdravotnim problemum takto moznost nevycislitelnou hodnotu… vic takovych lidi!!! :kytka: :potlesk: :mavam:
preji vsechno jen to nejlepsi!!

 
bejbyn
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.02.13 15:09

@HankaHK Ano,přesně tak. :)

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 21.02.13 15:10
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :srdce:

mě zas vrtá hlavou, jak mohli být bio rodiče s dcerkou v porodnici a dokonce ubytovaní? :think: oni byli na nadstandardu jakože doprovod? ale jak je tedy možné, že dítě bylo u bio matky bez vás? být s dcerkou bez vás v porodnici může snad jen otec, ne? nebo se tohle muselo protlačit u nějakého známého doktora? :think:

 
bejbyn
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.02.13 15:25

@petae To,že není legální, znamená, že ho žádný zákon neupravuje(kromě zákona o adopci),ale není zakázáno, čili normálně kliniky provedou umělé oplodnění, dítě se narodí a protože ze zákona jsem matkou já, musí si ho biomaminka adoptovat a je pak zapsaná v rodném listě ona. Biotatínek je zapsán v rodném listě před porodem, takže má veškerá rodičovská práva.

 
bejbyn
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.02.13 15:32

@IvčaIva ne,neměli jsme žádnou protekci, sami nám to navrhli, ale muselo se to udělat tak, že biomamka byla přijata jako pacientka či osoba doprovázející dítě, to už přesně nevím, jak to bylo papírově. A tatínek byl normálně na nadstandardu s ní.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 21.02.13 15:47

@bejbyn To jsem moc ráda. :srdce:

 
werw
Kelišová 5486 příspěvků 21.02.13 16:19

Máš můj obdiv!!!a strašně tě za to obdivuju, a to cos udělala pro ty rodiče..to je prostě nepopsatelné :hug: :srdce:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 21.02.13 16:59

Podle tohoto deníčku si myslím, že autorka Bejbyn je asi opravdu naprosto vyjímečná žena, která šla do náhradního mateřství hlavně kvůli svému obrovského altruismu. Ale moc to nezmenšilo moje obavy, že institut náhradního mateřství je zneužitelný a může se v budoucnosti stát způsobem vykořisťování sociálně slabých žen a prostředkem k prohlubování společenských rozdílů. I když to asi zní divně. Asi by náhradní mateřství mělo být ošetřeno zákonem, a to velmi pečlivě, aby nedocházelo k tomu, že porodit cizí dítě se stane prostředkem obživy pro chudé ženy.

 
Kukýska
Kelišová 6521 příspěvků 21.02.13 17:07

Krásný deníček!!!ono je to i z toho popisu znát, že to nebylo pro peníze, ale proto, že jste chtěla jednomu neštastnému páru pomoc!!! kéž by bylo tolik hodných lidí s tak velkým :srdce: jako máte vy!!! jste moc hodná paní!!! udělala jste šťastných plno lidí!!! :hug: :hug: :hug:

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 21.02.13 18:47

@Cuarentena :nevim: já v tom i tak pořád nevidím problém :think: když je chudá matka zdravá a bohatá matka nemocná, vyřeší se problém vlastně oběma :think:

 
Lisa_Qr
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 21.02.13 19:58

Smekám před Vámi, máte užasně zlaté srdíčko, Váš příběh se mi moc líbí a jsem ráda, za to, že jste a vůbec, že takový človíček, jako Vy existuje :). :potlesk: :potlesk: :potlesk: Děkuju za nahlédnutí o čem to NM je. A při čtení mě napadlo, že jste tímto určitě prispela některem, které se o to také zajímají a váhají.

Myslím, že jste se zachovala uplne správně, na to by opravdu každý neměl, a díky Vám jsou štastní a mají možnost poznat jaké to je být rodiči, protože já jsem zastánce bez dětí není život, není rodina. A za co by ten svet bez detí stál. Jste velice silná žena s velkým :srdce:. Váš příběh me doslova dostal i tím ostatním, co jste udělala. Není Vám lhostejné dívat se na lidi, co potřebují pomoci. Jak nějaký anděl :). Opravdu. :kytka:

Díky, díky, že jste taková jaká jste. Přeji zdravíčko a rodinnou pohodu, pro Vás i celou rodinu. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 21.02.13 v 19:59

 
zmimi
Stálice 55 příspěvků 21.02.13 20:04

Máte ode mne velký obdiv. :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 21.02.13 v 20:05

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 21.02.13 20:21

Taky bych do toho šla, hned, proč ne? umím se ovládat.

 
phoma
Echt Kelišová 7879 příspěvků 21.02.13 21:51

Pohlazení po duši a víra ze andělé jsou porad mezi nami :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náhradní maminka


Reklama