Naivita s sebou nese pocity štěstí

Už je to více než rok, co mi jeden velmi inteligentní muž, zabývající se lidským chováním, řekl, že jsem nesmírně naivní člověk. Že mám v sobě hluboko zakořeněnou víru, že všechno dobře dopadne. Že když budu dřít a nevzdávat se, tak se věci nakonec podaří. Prý ale takhle reálný svět nefunguje a občas člověk udělá vše, co může a přesto to špatně skončí.

*

Stejným způsobem zatím přistupuji i k vydání knížky Já, miminko, prostě se nevzdávám. Občas ale fakt nechápu, jak mohlo vyjít takové množství knížek… Jak to ty lidi dělají?
Asi jsem se jako malá neměla tolik dívat na Disneyovky. Kdyby Disney připravoval děti na reálný svět… Tak by Mulan usekli hlavu, protože nemá koule. Tiana by musela vyhlásit bankrot, protože sice koupila budovu pro restauraci, ale už jí nezbyla ani koruna na rekonstrukci. Jasmínu by prodali do vedlejšího sultanátu jako manželku číslo 42. Sněhurka, chudák, hnije díky skleněné rakvi všem na očích.

A úplně nejhorší chybu udělala Ariel! Bez hlasu a s falešnýma nohama porušila zásadní pravidlo, kterého se má člověk držet už od prvního rande: „Být sám sebou!“ Ten muž či žena stejně nakonec přijdou na to, že normálně tu pusu nezavřeme a ty nohy byly štíhlé jen díky stahovačkám… A proč ještě být sami sebou? Protože je tu dost velká pravděpodobnost, že se jim ta reálná verze bude zamlouvat. Můj muž mě poprvé potkal v baru, seděl tam s kamarádem, a když jsem šla platit, dali se se mnou do řeči. Když jsem odešla, tak můj muž říká: „Ta je dobrá, co?!“„Na můj vkus trochu moc ukecaná.“ „To mně nevadí“, odvětil a za dva roky mě požádal o ruku.

Každý totiž dřív nebo později zjistí pravdu, a jak zpívá Cyndi Lauper, bylo by fajn, kdyby šlo urychlit rozhodnutí, jestli se ty True colours líbí nebo ne. A když ne? No tak se jde hledat nějaký protějšek, kterému se líbit budou. Zatím to vypadá, že True colours Já, miminko se sice líbí maminkám, na Facebooku a k naší velké radosti i tady na eMiminu, ale ne tiskárnám.

Tiskárnu sháníme už od září, takže po cestě padlo pár dobrých hlášek… „A proč to musí být do Vánoc?“ zeptal se mě jeden majitel tiskárny, mimochodem zatím úplně nejmilejší tiskař, se kterým jsem měla tu čest. „Protože už máme od maminek rezervace, chtějí ty knížky mít pod stromečkem,“ odpověděla jsem popravdě s naivitou mně vlastní v naději, že toto moje upřímné přání nějak zařídí zhmotnění knih včas. V hlavě mi mimoděk znělo: „Sliby se maj plnit o Vánocích“. Na druhé straně se sice neozvalo slavné: „Tak có, tak có, tak jóóó“, ale něco ve stylu, že když se nám to vůbec povede nějak vymyslet, tak by těch knížek možná mohlo být do Vánoc tak dvacet.

No není to naprosto boží zpráva?! Naivní lidi jsou často šťastní lidi a nikdy člověk není šťastnější, jako když se na něco těší. My se možná budeme těšit ještě hóóódně dlouho, ale pořád jsem, asi tedy zase naivně, přesvědčená, že to nakonec vyjde. :) Naše Hithit kampaň už je za rohem a kdykoli dcera zavře oči, já otevírám notebook a připravuju vše podle nejlepšího vědomí a svědomí.

Tenhle deníček se původně jmenoval: Proč bych se měla přestat dívat na Disneyovky a poslouchat Janka Ledeckého s Buty, nakonec jsem ho přejmenovala, snad výstižněji, ale aby to náhodou nevypadalo, že se snažím tvrdit, že už se na Disneyovky přece vůbec nedívám a tohle neposlouchám, tak to musím aspoň zmínit. Poslouchám a dívám se. Pokaždé, když vidím, jak dobro šarmantně vítězí nad zlem, tak mě to znova dostane „a slzy tečóóóu“.

Jsem tedy pořád tou samou, nenapravitelnou a hlavně naivní optimistkou. Občas mám ale záchvat reality, jako třeba teď, když mám tušení, že „nikdy nebude konec… Konec, konec! Nikdy nebude konec“ a já budu mít ještě spousty dalšího materiálu na tyhle deníčky.
Naivita s sebou tedy vážně nese pocity štěstí, alespoň u mě… Máte to taky tak?

Váš příspěvek

Odesílám...
1632
26.4.19 10:42

Náhodou jsem natrefila na tento deníček, a protože byl velmi vtipně psaný - a hlavně kvůli tomu, že mi unikaly souvislosti - jsem si přečetla i ty předchozí. Držím palce, ať to nakonec vyjde, byť po přečtení deníčků v kuse za sebou to na mne působí trochu černě. Ale coby laik se podivuji tomu, jak je těžké vydat knihu - onehdá jsem na Databázi knih narazila na diskusi, kde se někdo ptal, proč je v dnešní době tak snadné vydat vlastní knihu a zahlcovat trh a životní prostředí :-). Evidentně to tak jednoduché není…

 • Nahlásit
 • Zmínit
26283
26.4.19 11:20

Čím déle ty tvé deníčky čtu, tak jsem zvědavá, jak nakonec ta knížka bude vypadat. Škoda, že ji aktuálně nemám komu dát. Doufám, že až vyjde a ona vyjde :P, že se pochlubíš. Třeba ti pak emiminačky udělají z knihy bestseller :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.4.19 12:10

@PenelopaW Jsem moc ráda, že deníčky pobavily, přesně proto je píšu. :dance: Černě to asi fakt zní, ale my pořád věříme, že to nakonec fakt dáme. Víte, my si to asi i zavařujeme sami, protože chceme, aby kniha byla kvalitní z krásných materiálů, a to zkrátka ne každou tiskárnu baví dělat. :nevim: Knihu už jsme dávno mohly mít vydanou, jenže bychom se za ni spíš styděly. Představa, že vydáme něco, co ani nebudeme chtít ukázat kamarádům, nás moc nelákala, tak to radši táhneme tou složitější cestou. :zed: Moc Vám děkuji za držení palců, budeme to potřebovat! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.4.19 12:17

@Russet :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Děkuji moc! Taky doufám, teď děláme vše proto, abychom připravily kampaň na Hithitu a díky tomu už se konečně rozsekne, jestli kniha nakonec vyjde nebo ne. :palec: Anebo to možná nevzdáme, ani když ten Hithit nedopadne, těžko říct… Někdy mi nejde se vzdát, ani když bych měla. :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
700
28.4.19 06:51

Já asi půjdu proti proudu, ale mě Tve deníčky přijdou pouze jako,,vtipná,, reklama a propagace.Ale nic proti, je to pochopitelné. Dej pak vědět, zda se kniha prodává s nějakým ziskem, přijde mi, že podobných knížeček je hafec. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.4.19 08:53

@hulala To je úplně v pohodě :) Na začátku jsem zvažovala, jestli o tom všem vůbec psát, jestli to někoho bude bavit, anebo jestli si neřekne právě tohle, jako jsi napsala, ale pak jsem si řekla, že by byla škoda o tom nepsat jen proto, že je to i trochu reklama. Nedejbože aby to vypadalo, že se stydím za tenhle můj srdeční projekt. :D Klidně se přiznám, že když jsem napsala první a druhý deníček, tak nám po prvním přibyl na Facebooku jeden like a po tom druhém dva, po třetím pět - pak jsem se ale dozvěděla, že nám kamarádova maminka začala zvát na stránku lidi :D takže těžko říct, jestli za to mohly deníčky. Kdybych tu reklamu dělala dobře, tak by se mi asi víc vrátily ty hodiny a hodiny, které nad psaním trávím. :think: Teď je pro mě asi hlavní to, že mě psaní baví, rozhodně víc, než dělání na rozpočtu :roll: a navíc si filtruju ty srandy, co se nám dějí. Jo a abych nezapomněla, kdybych je nepsala, tak bychom asi nikdy nenašly tiskárnu nebo nešly na Hithit, protože to jsou všechno rady od našich úžasných čtenářů. :srdce: Každopádně moc děkuji za napsání a snad nám to vyjde, abych mohla dát vědět. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3009
28.4.19 21:41

@Sebi Chomiszak Drzim palce, at se projekt podari! A posilam SZ s kontaktem na jedno romizle nakladatelstvi, ktere patri rodine jedne byvale spoluzacky a vydava krasne a zajimave knizky pro deti. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
29.4.19 00:24

@Agrion Moc děkuji! :kytka: Nakladatelství mě určitě zajímá a moc ráda kouknu! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
3.5.19 10:13

Ahoj, já to mám přesně tak. Jsem naivní a trochu jednodušší člověk. Některé lidské intriky jsou pro mě vážně slozité a hlavně zbytečné. Mám ráda svůj hezký svět, i když se život s námi pokaždé nemazlí. Za mrakem je přece slunce, dobro vítězí nad zlem a Sněhurku bledou vždycky políbí krásný princ :srdce:

 • Nahlásit
3.5.19 15:06

Dobrý den, komentář je anonymní, tak nemůžu odpovědět na přímo, ale moc děkuji, že jste napsala. :kytka: Ona ta naivita někdy fakt bolí. O to víc, když člověk fakt nepočítá s tím, jak se někteří lidé zachovají, ale přesně jak píšete, myslím, že o moc horší by bylo být pesimista. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit