Reklama

Naivní káčátko - 22.týden

Těhotenství
 • Naivní káčátko
 • 06.06.02

Nazdárek :) Tak 22. týden je fuč, no to už jsme pěkně za polovinou juj, teď konečně už na mě lidi něco poznávají :) Jak je teplíčko, tak nosím šaty a z nich už mi bříško trochu leze.. i když tuhle jsem se zase naparovala před strejcem a ten mě setřel, že proti němu mám ještě co dohánět hihi :o)

Víkend jsem si užila přímo ukázkově ? až na to, že mě manžílek ooopustil ooospalou, teda odjel na víkend s kamarádama pařit na chatu, protože furt pracoval jak ďas ? hned u bratra v novým bytě, hned u rodičů na zahradě, hned samozřejmě taky na naší zahradě (ehm?. ten minizáhonek s kedlubnama a hráškama hehe), tak se potřeboval trošku odreagovat. No prvně jsem byla trošku nakrklá, že chce jet na celej víkend, ale pak jsem si říkala, co bych mu to nebožátku nedopřála hihi :) Tak jsem se odstěhovala k mamce, protože mi doma bylo samotný smutno. A ta se o mě starala, vyvářela mi dobrůtky, na procházky se mnou chodila, na přehlídku mažoretek, spinkat přes den mě nechala .. no báááájo :) Opička se jí za to odměnila pár pěknýma žďuchancema přímo do ruky, tak jsme byly spokojený obě hehe :)

A už začínám mít takový ty typický (teda aspoň mě vždycky připadly typický) těhotenský obtíže ? špatně se mi vstává z křesla, z lehu, na zádech už ležet nemůžu, protože mě tlačí břicho (takže dotaz z minulýho nebo předminulýho tejdne se jaksi zodpověděl sám hehe), dneska v noci jsem byla na záchodě snad 6×, jednou mě vzbudila opička kopáním? když jsem ležela ve vaně, tak jsem zjistila, že mám břicho nakřivo ? normálně bych si toho nevšimla, ale jak jsem ho měla napůl ponořený ve vodě, tak bylo vidět, že pupík mám víc nalevo.. :) Hihi no prostě zábava!!! :))) Akorát se bojím, co mi budou dělat záda, už teď mě furt pobolívá v kříži, jak jsem si před pár měsíci přeseděla tu kostrč. Někdy se prostě vzbudím a skoro nemůžu chodit, tak co budu dělat, až budu mít obřobřicho, který mě bude táhnout dopředu? Asi prostě zůstanu ležet hihi :) Včera jsem ještě byla na masáži s přeleženým krkem, tak ten mě po těch třech tejdnech skoro přestal bolet, ještě půjdu v úterý jednou :)

Dovolenou žádnou cizokrajnou letos neplánujeme, já si tu svou letošní vyberu těsně před nástupem na mateřskou, takže tak od začátku srpna budu doma, tak to asi pojedem zas k tý manželový babičce. A manžílek si tu svojí dovču ušetří a bude se mnou doma, až si přivezem opičku :) Včera jsme zjistili, že si budem muset koupit nějakou skříňku nebo něco, do čeho budeme dávat miminkovský oblečky a krémíky a takový ty věcičky a taky aby se na ní dalo přebalovat, tak asi vyrazíme do nějakýho nábytku..

Jo a jak jsme jeli pro mýho bráchu do Prahy na letiště, no to vám všem Pražandám musím vyseknout poklonu, že to tam přežijete :) Já to jen viděla z okna auta a byla jsem z toho jelen.. A taky jsem cestou chytla úžeh nebo co, druhej den mi bylo pěkně blbě, blinkala jsem zase a měla jsem teplůtku a vůbec auto teď nemám rád! Hehe zato čokoláda mě furt drží :)

Takže žádný převratný novinky se u mě nevyskytujou, ale musím říct, že si to teď parádně užívám.. ty třešně a melouny mňami mňam :) Jo akorát jsem najednou pořád hrozně čilá. Ráno nemůžu dospat, to bych uklízela jak divous, jednou jsem se dokonce vzbudila ve 4 v noci a šla jsem si číst do kuchyně. Zbodla jsem k tomu dva chleby a pak jsem šla zas spát :) Hihi.

Ale v práci už tak čilá nejsem. To mě baví akorát tak brousit po emiminu, nebo maximálně ještě telefonovat s kámoškama :) Jenže je teď docela dost práce, to je na tom to nejblbější :) Ale utěšuju se tím, že už si stříhám metr hehe :o)

No? Takže teď jsem se vykecala a jsem zvědavá na vás, dámy :) Hihiiiiiiiiiii :))


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Petruzalek
Nováček 10 příspěvků 06.06.02 06:58

Ahoj Kačátko!
Těšila jsem se na nové počteníčko úplně chróózně a trnula jsem strachy, jestli to vůbec stihnu. Dnes jsem v práci jen na dvě hoďky a pak se zase jedu na UTZ mrknout na toho našeho diblíka. Manžílka mám tentokrát v práci, takže na to budu sama. Beztak by měl zase založený ruce a nafuněnej úsměv, že tam skoro nic nevidí. Ona to totiž není barevná fotografie, jak se poprvé domníval, chichi.. Ale jinak vnímám tu radost lepší s ním, ale na tom asi budeme všechny stejně, co? Jo a mám zakázaný pátrat po tom, jestli je to kluk nebo holka. Minule mu to nevadilo, ale zřejmě má strach, že bych mu to nemusela hned říct. Já mu totiž vyhrožuju, že si to nechám pro sebe. Ono takový malý vydíráníčko jako: namasíruj mi záda event. česej mi vlásky nebo ti neřeknu....... to by se mi hóóódilo. Jenže jsou to zřejmě (jak jinak) naivní představy, protože minule se nám mimoušek ani pořádně ukázat nechtěl a kdo ví, jakou bude mít dneska náladu. Takže ho jdu přemlouvat, do jedenácti snad povolí. Držte pěstičky a mějte se moc krásně. Zdraví Zdenina - zač. 22. týdne.

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 06.06.02 07:25

Ahoj Kačátko i ostatní ukecané holky,

tak mám pocit, že už definitivně nastává ?období velkého růstu?. Pomalu začínám 6.měsíc (končí týden 23), přibrala jsem zatím cca 3 kg, přes břicho sice jen 5 cm, ale roste. Začíná mě hrozně svědit okolo pupíku, dokonce už jsem jednou nahmátla cosi jako nožičku vylezlou kus nad pupkem. Pupík už se mi taky zvětšuje, už vůbec není vevnitř zmačkanej, ale krásnej vyhlazenej důleček (až na tu jizvu po laparoskopii). Jak na kuličky. Na antiperle. Když jsem viděla na obrázkách co se s pupkem stane nakonec, jak se úplně otočí naruby ! Já si břicho mažu jen normálním tělovým mlíkem (mám nějaké FA nebo co, za normálního stavu nepoužívám vůbec nic). Myslím že mám kůži docela pružnou, protože nikde žádný strije nemám, ani na stehnech, ani na zadku, a to jsem pěkně oplácaná. Upřímně řečeno, už mám na břiše několik jizev (slepák, laparoskopie ? hehe mám je pěkně souměrně vpravo, nahoře a vlevo, a kdoví jestli mi tam nepřibyde ještě dole po císaři) takže jestli tam nějaké strije vzniknou tak se z toho taky nezblázním. No uvidíme.

Už jsem vám chtěla dávno popsat příhodu na návštěvě u kamarádky, teď jsem si na to konečně vzpomněla na správném místě. Kámoška (ta co mi slíbila kočár a veškerou výbavičku) má 3-letou holčičku a chlapečka 1,5 roku. Když jsem u nich byla, tak mi akorát hlásila, že už si chlapeček krásně říká na záchod a už víc než týden má plínku jen preventivně. Taky to několikrát vzorně předvedl, dvakrát bylo ?čí? a to přímo ?chlapsky? ve stoje do záchodu. Pak přišel že zase ?e-e? a vyrobil obrovskou hromádku do nočníčku. Kamarádka byla nadšená jak to hezky funguje a už mu ani nedala plínku, protože asi za hodinu chtěla koupat a pak ho už uložit do postýlky. Tak si hráli ve vedlejším pokoji, lezli po křesle a skákali na zem, až najednou holčička přiběhla, že bráška e-e. Tak jsme se šly podívat. Bohužel do toho nočníku nestihl udělat všechno, a jak lezl po tom křesle a neměl plínku, tak mu to vylezlo z nohavice a na křesle zůstala dlouhá hnědá čára. Takže ho kámoška popadla a šel do vany hned. Během vteřinky si to holčička stihla otřít na vlasy, na rameno a ještě si do toho postavit hrneček. Teda musím se přiznat, ač jsem kámošce chtěla pomoct s odklízením tak jsem musela zbaběle prchnout do jiné místnosti kam to nebylo cítit. Takže jsem ohromně zvědavá jak budu podobná dobrodružství schopná uklízet u sebe doma, kde na to budu sama. Už se fakt moc těším :o))))

Jo mimochodem, kdo jste ještě nečetly knihu ?Prevítem snadno a rychle? (autor Simon Brett ? nevím jestli se to přesně tak píše). Je to knížečka cca o 100 stranách, vyprávěna miminem od narození do 1 roku. Vřele doporučuju, moc se u toho pobavíte a připravíte se na to, co nás v následujících letech čeká. Má to ještě další díly ?Kdopak to tu chodí? a ?Další Prevít? Jen to ne!? které jsou o věku od 1 roku do dvou a od dvou do narození druhého Prevíta. Jestli vám můžu doporučit, tak si to rovnou kupte, protože půjčené to nebudete chtít vrátit.

Teda holky, taky jste teď tak ukecané? Já bych prokecala ? ať už ústně nebo písemně ? klidně celý den. Tak si říkám, že to asi bude holčička a bude po mně. Jenže všichni mi říkají že mi to sluší a že to určitě bude kluk. Rozčilujou mě.

Hehe, sestavila jsem si hitparádu nejčastěji se opakujících otázek, na které se mě asi stokrát denně někdo ptá a na který už odpovídám zcela automaticky (dřív jsem se aspoň snažila o originální odpověď):

 1. Jak se matko cítíš?
 2. Už víš co to bude?
 3. A necháš si to říct?
 4. A kdy že máš termín? (ti důvtipnější případně A v kolikátým že jsi týdnu, případně měsíci?)
 5. Už máte vybraná jména?
 6. A co taťka, těší se? A bude u porodu?
 7. Už víš kde budeš rodit?
 8. Už máš vybranej kočár?
 9. Kdy jdeš zase na ultrazvuk?
 10. A dokdy budeš v práci?

Holky, vyhlašuju soutěž na nejoriginálnější odpovědi, protože v poslední době se zmůžu jen na: dobře, nevím, ráda bych, na začátku října, už dávno, jo asi jo, asi Motol, slíbenej u kámošky, za 3 týdny, asi do půli července. A takhle pořád dokola. :o))))

Ještě mimochodem k tomu kočáru - jak už jsem myslím psala mám suprovej kočár u tý kámošky slíbenej za pětikilo. Ovšem asi tak obden přijde manžel, jestli chceme kočár od těch a od těch zadarmo, jen tak na zahradu. My jsme totiž na vesnici a Petr tam dělal v hospodě, takže ho lidi znají a mají docela i rádi. Takže už mám takhle různě slíbenejch asi 5 kočárů „na dotahání“ tak nevím co s nima budu dělat. Tolik dětí fakt neplánuju :o)))

Tak já už jsem se prozatím vykecala dost a těším se na vás !

Ahoj Jiřina, 22.týden

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.06.02 08:21

Cau Holky,

tak uz je zase cvrtek a mame tu nove poctenicko. Dnes v noci jsem spatne spala, protoze ten slejvak co byl v Praze me ve 3 hod. probudil a pak uz to bylo spatny.

Musim Vam napsat, ze me to v praci uz vubec nebavi. V pondeli mela nastoupit nova pani na dobu urcitou za moji MD. Ale rano v pondeli zavolala ze si to rozmyslela a ja si uz naivne myslela, ze budu davat jen pokyny a ona to vsechno bude delat. No co se da dalat musim zase cekat, dnes vyjde novy inzerat a tak jsem zvedava kdo ce prihlasi.
Jak jsem si precetla tak vetsina z Vas bude pred MD na neschopence doma. To ja jsem si naplanovala, ze pujdu rovnou na MD konce srpna a dovolenou kterou mam si necham proplatit, kdybych zustala doma tak bych se uzrala k smrti. Uz takhle je to se mnou tragicky.
Taky jsem si vsimla ze uz mate posunuty terminy porodu. Me nikdo nic nezmnenil a to mi doktor rikal ze nas drobecek je tak o 2 tydny vetsi. No snad nebudu prekvapena.
Jo Jirino ty otazky co jsi uvedla moc dobre znam a uz na ne odpovidam mrucenim, protoze me to fakt hrozne leze ne nervy. 100 krat denne odpovidat na to same.

Mam velkou otazku"!! je tu nekdo kdo bude v rijnu rodit v podoli ??????????????

Jo a jeste mam jeden problem nemuzu se vecer nikdy uhnizdit v posteli. Nemam kam dat prsa a bricho a kdy uz konecne vytvorim pohodlnou poloho tak me ten malej rostak zacne silene kopat, ze takhle tedy ne. No a tak zacinam nanovo.

No tak to by stacilo uz jsem toho semlela dost.
Tak papa Kaja 22t.

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 06.06.02 08:40

Ahoj Kajo,
o jedny adeptce na Podoli vim, poslala jsem ti kontakt na ni jako osobni zpravu.
Cau Jirina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 08:58

Ahoj bříškatý holkýýý!
Moc vás zdravím! Zase jsem se nemohla toho čtvrtka dočkat a mám strach, že se stávám závislá na emimču…! Já jsem plánovala před mateřskou taky chvilku neschopenku, abych si to doma všechno hezky v klidu nachystala pro broučka, ale teď zjišťuju, že mi bude hrozně chybět tohle počteníčko!!! Tak nevím, jak to se mnou nakonec dopadne - jestli nepojedu rodit rovnou z kanclíku…
Hitparádu otázek, kterou zmínila Jiřka už samozřejmě taky znám. U mě se odpovědi liší v bodech: Už máte jména? My totiž zatím žádná vybraná nemáme a pořád si z toho děláme legraci a vyhledáváme ta nejprapodivnější, co v kalendáři jsou a pak tím šokujeme známé… Takže nevím, nevím. No - zatím je čas.
Pak se vždycky rozvine diskuse v bodě, jestli půjde manžel k porodu. Když odpovím, že spíš ne (zdůvodnil mi to tím, že je pro něj těžké si představit, že mě uvidí nějak trpět…), tak se každej hrozně diví a pokládá otázku: A proč ne? Dyť dneska choděj skoro všichni… Uklidnil mě článek v nějakém časopise, že je to záležitost opravdu jen nás dvou - že manžel, který nejde k porodu není pro to o nic horší… Tak se tím řídím a rozhodně ho nutit nechci.
Porodnici zatím ještě taky vybranou nemám. Holky, nejste některá z Hradce? Že bychom o tom daly řeč. Tři moje známé byly v hradecké porodnici a doporučily mi, ať si vyberu nějakou jinou, že prý nic moc. A už jsem naopak slyšela dva kladné názory na pardubickou soukromou porodnici. Ale zase tam není žádná JIPka pro děti, kdyby se s drobečkem náhodou něco dělo… (ta je prý zase v Hradci špičková a vozí se sem děti z nejbližšího okolí). Tak je to těžké rozhodování…
Ještě k tomu mazání bříšek… Začala jsem používat Bonal a teď jsem si pro změnu objednala novinku od Avonu proti striím, jak o ní psala Martina. A u doktorky jsem viděla letáček na olejíček od Weledy. Od Weledy tam taky bylo kožní tonikum na křečové žíly - to se mi asi bude hodit, protože už se mršky objevujou! A pak tam taky byl nějaký olej na masáž hráze jako prevence proti nastřižení…Ale ptala jsem se na Weledu ve třech lékárnách a bohužel ji tady nikde nevedou.
Ráda bych se ještě rozepsala dál, ale už se na mě ze všech stran valí ta ošklivá práce a každý po mě něco chce, tak se na to nemůžu soustředit. Tak se s tím jdu poprat a musím se s vámi rozloučit.
Mějte se moc hezky a ať vám rostou bříška!
Ivča, 17.týden
P.S.: Musím se vám ještě svěřit, že minulý týden jsem tak seděla a při pohledu na rostoucí břicho jsem se zmítala v pocitech, jestli jsem tak hrozně ztloustla (jak dopřávám mimískovi tu zdravou stravu v dostatečném množství) nebo jestli je to už opravdu těhotenské bříško. Manžel na mě chvíli koukal, jak si prohlížím a hladím ten „kopec“ a povídá mi: Mamino, ty vypadáš tak sexy!". Z toho jsem byla úplně hotová… a šťastná :-))) !!!

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.06.02 09:04

Dik,
ja ji napisu. ma sice termix drive, ale mohla by mi pak napsat jake to tam bylo.

Kaja

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.06.02 09:14

Cau Ivco,

ja jen k tomu mazani. Ja se mazu masti od Chicca a jmenuje se Mamma Donna. Moje dve kamosky se poctive mazaly a stejne jim
ta kuze popraskala. Jedne az pri porodu. Ono to asi stejne zalezi na tom jak kvalitni mame kuzi.
Nejlepsi prej je mazat se :,-(lem. Ale pak uz by jsme byly opravdu jak ty prasatka.
Pa Kaja

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 06.06.02 09:14

Ahoj Ivčo,

s tou Weledou: sice to neznám, ale zkusila jsem www.weleda.cz, stránky fungují a mají tam i seznam prodejen. Jak jsem tak letmo koukala tak jedna je i v Hradci (předpokládám že jsi z H.Králové). I u nás v Praze jsou tři prodejny, ale jaksi mám všechny dost z ruky.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 06.06.02 09:20

Ahoj Ivčo ještě jednou,

tak jsem se na tu Weledu podívala pečlivě a píšou tam, že ta řada pro těhotné je v prodeji čerstvě od dubna a prodává se pouze v lékárnách. Ve kterých, to už nepíšou, ale třeba by v té prodejně věděli.
 J.

 
Evka2
Povídálka 12 příspěvků 06.06.02 09:43

Nazadar maminy a pupíci!

Jsem ráda, že vás tu zas všechny potkávám. Už jsem myslela, že tentokrát žádné počteníčko nebude, protože můj týden nebyl tenda nic moc bájo jako ten váš. Teprve včera mě pustili z nemocnice-porodnice. V sobotu mě tak strašně bolely záda a od toho potom i břicho, že nezbylo než se obrátit na lékaře . A šup, už jsem byla v nemocnici připíchnutá ke kapačce. Zkrátka, ledvinová kolika- prý. Takže musím teď sledovat jestli náhodou „nevyšel“ ledvinový kamínek a chodit navíc na kontroly s ledvinama a do rizikové poradny. Moc príííma.
Povím vám, že být tři měsíce předem svědkem toho, jak nějaká mamina už dvanáct hodin trpí bolestma a naříká a čeká jestli už jí odvezou na porodní sál (to se děje hlavně v noci) není teda nic moc příjemnýho! Mám z toho dost smíšené pocity a to už jednoho prcka doma mám. Ale což. Nějak se to zvládnout musí. Jsme silný ženský, ne??

Ta sestava otázek je naprosto přesná. Kladou mi úplně ty samé. Jen ještě občas zazní: a bojíš se porodu?? nebo: Budeš kupovat na mimčo něco novýho nebo to máš po tom prvním všechno ?

Já už jsem teda doma od začátku, takže ani přesně nezjišťuju kdy jdu na mateřskou, ale kdybych pracovala, taky bych chtěla domů co nejdřív. Hrozně rychle to pak uteče a člověk je opravdu brzo unavený.

TAky už jsem zahájila požírání melounků, takže už vám nezávidím, mé pupkaté kolegyně! Dokonce jsem díky tomu „pobytu v nemocnici“ zastavila trochu to přibírání na váze (teda spíš jsem tam 2 kila zhubnula!) takže doufám, že už mě brzo doženete. (28. týden - 9 kilo). Byla tam dokonce jedna mamina, teda už přenášející, a ta přibrala 32 kilo!!! Trošku mě to uklidnilo, takže jestli se někdo děsíte své váhy, tak se uklidněte taky, pak to prostě shodíme!!! Mimochodem, i tak jí to opavdu slušelo a tolik kilogramů bych jí rozhodně nehádala.

Spaní opravdu nic moc. Poloha pohodlná pro mě, není asi ta pohodlná pro mimouše, takže celou noc cvičí!! A ve vaně už mi dělá to břicho vlny!! Jsem ráda, že vůbec ještě z té vany vylezu.

Takže, všechny vás moc zdravím a doufám, že se tu zas za týden ve zdraví shledáme.

Zdraví
Evka (28.týden)

P.S. Zjistila jsem, že mimino v břiše je pro každého lékaře zajímavá a přitažlivá záležitost. Při vyšetřování ledvin ultrazvukem se lékař i lékařka raději věnovali kopajímu miminu a snaze zjistit jeho pohlaví. Dokonce jsem dostala (pro radost) fotku mimina, jak si cucá palec. Alespoň jedna radost v tom prostředí

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 06.06.02 10:09

Teda já se mám. Musím se s váma honem podělit, proč jsem v práci taky někdy spokojená.

Pracuju totiž ve firmě, která vyrábí sušenky a oplatky. Nechci jí tu jmenovat, co kdyby si to někdo z práce přečetl, ale když vám řeknu že je to největší český výrobce v tomto oboru, tak se možná doftípíte o koho jde. Nejsem ve fabrice, ale na ředitelství, a máme tady senzorickou laboratoř. Takže si nás čas od času kolegyňka svolá, abychom jí šli otestovat nějaké výrobky (například když zkouší změny v receptuře a my testujeme, jestli je to poznat). Tak zrovna teď jsem se krásně nacpala třema různejma oplatkama.

Akorát se to nedá jíst furt, takže melounky si taky chodím kupovat. A taky mi teď hrozně chutnají jahody, třešně a ananas.

Mňamky mňam. Jen doufám že nepřiberu těch 32 kg jak psala Evka.

Jiřina

 
Dickie
Nováček 7 příspěvků 06.06.02 10:11

No, já teda nevím. Sice teď žiju asi tři roky v Praze, ale jsem rodilá Pardubačka, většinu známých mám tam, a co jsem od nich tak slyšela, do Partusu bych nikdy rodit nešla. Leda že by se za ty poslední tři roky opravdu extrémně zlepšili.
Ono je sice pravda, že jsou tam lepší návštěvní hodiny a možnosti přiubytování manžela a tak, ta neexistence JIPky je koneckonců jakžtakž řešitelná sanitou do státní porodnice, ale co jsem slyšela o tamních doktorech …

Relativně nedaleko máš Vrchlabí, o něm jsi neuvažovala?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 10:15

Ahoj holky,

tedy to je fakt neuvěřitelná drbárna tady :-))) Zaplaťpámbu, že to není naživo, to by okolí asi nevěřilo, hehe… Ale když člověk chodí do práce, nemá čas si moc pokecat a hlavně s bříškatejma! Ono přeci jen asi pro okolí bude trochu nudný poslouchat o nočním čůrání, neustálým kopání atd. atd. Jen ti nejbližší z toho našeho věčnýho hekání a reportáží z tělesných pochodů mají radost… no a pak taky pupkatý kámošky :-))))
Já dneska nic nového nemám, jdu na UZ zítra, takže jestli to stihnu před odjezdem na víkend, ještě vám dám vědět, jak ten náš obřik roste… Hehe, já vlastně nevím, jestli je to obřik, ale břicho mi začíná dělat moooc pěkný, už mě všude lidé pouští … i na poště!!!!
Taky už cítím pohyby nejen dole v břiše, ale občas i skoro pod žebrama, takže si říkám, že ten prcek už opravdu není žádný opravdový prcek, ale začíná z něj být regulérní mimino… hurrráá!!! …a jen malou poznámku k tomu mazání pupíků - já od 3. měsíce používám Bonal a zatím úplně super, i když občas jsou ty nárůsty bříška (spíš břicha) docela nárazové… týden nic a pak hup :-) Říkám si, že když to ta kůže přežívá, že to snad už vydrží. A olejíček na mazání hráze je prý nejlepší třezalkový, ale stačí až poslední měsíc před porodem. …a k té mateřské - já budu v práci nejmíň do 34. týdne, i když jsem si vymínila, že budu odcházet podle toho, jak se budu cítit (to celodenní sezení na židli prcek začíná nesnášet).
Jejda, žádný novinky a takhle jsem se rozepsala… no doufám, že jste při čtení neumřely nudou a posílám pohlazení všem těm kulatícím se pupíkům…
Pa, Bublina, 27.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 11:17

Díky za informaci o Pardubicích. Je pravda, že kamarádky, které tam rodily, měly porody bezproblémové. To se pak asi každá porodnice zdá skvělá… Horší je, když se něco semele. Z Vrchlabí mám kamarádku, ale jela rodit obě děti do HK, protože tu má rodiče. Takže osobní zkušenost nemá. Ale jinak jsem slyšela na Vrchlabí samou chválu, to je pravda. Tak o tom ještě popřemýšlím. V HK bude navíc koncem roku probíhat rekonstrukce gynekologicko-porodnické kliniky, tak kdo ví, jak to bude…a kam nás poženou.
 Ivča

 
NIKY
Povídálka 24 příspěvků 06.06.02 11:44

Tak už jsem tady taky - čauky. Mezitím, co jsem dočetla všechny drby, tak jsem dostala pořádnou chuť na toho melouna a třešně /ty jsem letos ještě neměla/ a všechno šťavnaté. Někdy si říkám, že ten termín vyšel úplně super. Co se týče čerstvého ovoce atd. Takže teď tlačím, co zrovna uzraje /ještě toho tedy není moc/, protože kdo ví, termín mám konec srpna a pak se může stát, že bude Pídě po ovoci a zelenině trpět prdíkame /pokud to vyjde a budu kojit/ A já tak miluju rajský /nikdy bych nevěřila, že mimčám působí problémy,bylo nás překvapených víc/. A taky holky, možná je vás tedy spousta vdaná, ale já třeba néé, protože plány byly trochu jiné a Pídě nás prostě předeběhlo /teď si počkáme, až budeme moci s námi na svatbu, hihihi/, musím si nechat přítelíčka okolkovat 50Kč kolkem ohledně otcovství. Ještě, že jsem byla na kursu, kde nám mimo jiné i Olča řekla, co je vše nutné a na co se můžeme „vyprdnout“. Tak to by bylo
Jinak jsem si myslela, že budu taky maka t až do konce, hahaha. Nejdřív mě vyvedl v omyl zákon, kdy je povinné odejít 6týdnů před termínem. a pak taky zvětšující se bříško a velmi aktivní mimčo, mi dává jasně najevo, že si to budu muset nechat zdát. A to jsem si myslela, že na výběr kočárku a skříňky a přebalováku je spousta času, ale ono se to nezdá. Když člověka zdrží práce, tak navečer už se toho moc koupit nedá, a člověk taky chce nějaký čas na rozmyšlenou. Oni mají takové spouuuusty věcí a věciček. A ten výběr kočárkůůůů! Hlavní je nezpanikařit a vědět, co že to vlastně chceme za typ. /hihi - když ono jich je opravdu hodně a skoro všechny jsou něčím krásný/. Hmm, to bude ještě přemejšlivá, ach jo.
A ty polohy - nooo, taky jsem jich spousta vyzkoušela. Dokonce jsme vyndala i záložní polštář pro návštěvy. Tím jsem si podkládala bříško, když jsem ulehala do stabilizované polohy, protože mi vadilo, že mě to bříško táhne dolu. A teď, jelikož je bříško podstatně větší, už žádný polštář nepotřebuji a pohodlně si bříško opřu o matraci. A ještě jsem přišla na jednu fintu /náhodou, když se přimotal záložní polštář do postele/. Jelikož je to buclák veliký, tak to jde. Dám si ho podél zad, takže ležím v takovým polobokzad. Jsem zvyklá spát na zádech, takže mně osobně je to příjemné. Na bříško ulehnu pouze při noční rotaci, a to vůbec nevím.
Příští týden jdu na ultrazvuk. Už se těším. Jediný co je mi divný, že se mi pořád zdá o miminkách holčičkách, dokonce na začátku těhotenství, se mi zdálo, že ke mě přiletěla ohromná vrána a řekla mi, že to bude holčička, ale jak už to bývá, mám od začátku pocit, že to bude chlapeček.No 50 na 50 to jistí.
A Jiřko ty otázky jsou trefný, U mě je ještě otázka _ A po kom bude mít mimčo příjmení.- Ale já se u nich bavím, a říkám si, že to tak prostě chodí.
Nejlepší je otázka- A už víte co to bude?-
My jenom odpovídáme - Miminko, prostě naše miminko.
samozřejmě, že nám spousta nevěří, a ptá se - A fakt to nevíte, a fakt jste si to nenechali říct???.
tak jo už to taky ukončím a zatím se mějte všichni krásně!!!!!!!!! I vy tam uvnitř.

 
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 06.06.02 12:20

hehe taky mam nakou kecavou jak jirinka, takze se uz zase hlasim o slovo :)) o tech previtovskych knizkach jsem slysela, my jsme teda dostali „jak prezit prvniho previta“ od myslimze willyho breinholsta a je to taky docela vtipny :-)) chachaaa
jinak s kajou musim souhlasit slovo od slova - vzbudil me nocni dest, makat se nechce a tak :)) s tim slysenim je to tedka teda ukrutny, ja i za jizdy slysim, jak mi zvoni telefon v batohu v kufru auta, v noci se musim zabednit v loznici, protoze me hrozne rusi lednicka v kuchyni (a to je mezi loznici a kuchyni jeste jeden pokoj), v zime to bylo desny, to me budil kotel v koupelne, kdyz zaplo topeni, tak klapnul… no manzel se mi smeje ze jsem jak netopejr :))
a s ivcou mam spolecnyho manzilka s nechuti jit k porodu - teda prej se mnou bude tu dobu, co se budu chystat (a nekde psali, ze to bejva prave nejhorsi), ale vlastni akci prej videt rozhodne nechce. no vzhledem k tomu, ze jsem pred lety cetla rozhovor se sexuologem, kterymu v ordinaci pribyvalo paru, kdy manzel byl u porodu a pak ztratil zajem o sex - podvedome se tim vyhybal dalsimu moznemu porodu, tak vzhledem k tomu ho ani nepremlouvam :)) jeeeeeee a jak jsem cetla, ivco, jak ti manzilek pekne zakomplimentoval, to mi slzicka ukapla, to je hezkyyyyyyyyy, ten muj uz ma na to uslovi „co se tady zase pupíš“, protoze me taky bavi chodit polonaha a furt si brisko ocumovat a premerovat a drbat a tak :)) hihihi
a evku chuderku musim politovat, zatimco ja si uzivala domacich lahudek, tak hubla na nemocnicni strave… tchyni prej taky chytly ledviny, akorat ze si doktori prvne mysleli, ze uz bude rodit, nastesti jim to nejak vymluvila :o)
hehe jo a ty otazky - u nas je teda jednoznacne na prvnim miste „a vite co to bude?“ :)) a to je tim horsi, ze to vime, ale nechceme to rict, takze vzdycky zrudnu a zacnu koktat „néééééééééé to bude prekvaapkooo…“, no a pak se mi zda, ze na me vsichni koukaji hrozne neduverive :)) hihi
uaaaaaaa tak to by prozatim bylo :)))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 12:49

Ahoj Niky,

zdraví tě Sára. Já jsem na tom stejně jako ty. Mimi čekám se svým přítelem, dohodli jsme se, že příjmení bude mít mimi po něm, ale nevím, co všechno pro to musíme udělat. Svatbu chceme mít, než půjde mimi do školy a taky,aby si jí užilo s náma. Kdyby jsi věděla nějaké podrobnosti, ohledně „papírů“ s otcovství, dej mi prosím zprávičku.

Děkuji a užívej si i s mimčem pohody a léta.
Sára, 22.t.

 
mida
Nováček 10 příspěvků 06.06.02 12:54

Čauky skoromamčy,
Musím říct, že závidím Vám všem,které vypadáte jako těhotné.Jak pozoruju v poradně a jinde, maminy ve stejném týdnu,mají proti mě už pěkně zakulacené bříško.Včera mě navštívil brácha a sdělil,že jeho normálně vyhublou manželku nemůžu s pupkem dohnat ani náhodou.I moje sestra mi říká, když jsem si jí žalostně posteskla,že to břicho musím pořádně vystrkovat.Včera jsem byla se ségrou nakupovat boty,mimochodem žádný pohodlný,které by mě bez problémů dalších pár měsíců nosily, jsem nesehlnala.Když se mi líbíly,byly malé,nebo zbytečně drahé.Jedna vnucující prodavačka mi začala nabízet samý vysoký podpatky ,byla přesvědčená,že mi je vnutí a zdůrazňovala mi,že se nosí i vyšší podpatky.Sestra pusa nevymáchaná jí decentně sdělila,že to víme samy,ale mít na břiše 10 kilo a na nohou jehly,je blbost a odtáhla mě z prodejny.Na UZ jdu ještě jednou v pondělí,protože myška si lebedila v takové poloze,že nešlo prohlídnout,co je potřeba.Alespoň ho uvidím znova.Myška nebyla ani na vyfocení.Ale doktor mi řekl co to bude,musím to ale držet v tajnosti,protože manžílek chce mít překvápko.Brácha mi taky přivezl kazetu cvičení pro těhotné a ten perfektní míč.Můj brácha se totiž rozhodl,že o nás(mě a manželku)bude pečovat.Se švagrovou z něj máme trochu legraci,protože má načtenou veškerou literaturu,furt nás hlídá a je chytrej jak gynekolkog.Tajně ho podezíráme,že si dělá kurz na porodníka,a v porodnici na nás vybafne v plášti.
Jinak žádný obtíže zatím nemám,teda vlastně až na pálení žáhy.Anacid tvoří nezbytnou součást kabelky.
Pěkně si všechny užívejte a buďte hlavně v pořádku.Mil­ča 22.t.

 
mida
Nováček 10 příspěvků 06.06.02 12:54

Čauky skoromamčy,
Musím říct, že závidím Vám všem,které vypadáte jako těhotné.Jak pozoruju v poradně a jinde, maminy ve stejném týdnu,mají proti mě už pěkně zakulacené bříško.Včera mě navštívil brácha a sdělil,že jeho normálně vyhublou manželku nemůžu s pupkem dohnat ani náhodou.I moje sestra mi říká, když jsem si jí žalostně posteskla,že to břicho musím pořádně vystrkovat.Včera jsem byla se ségrou nakupovat boty,mimochodem žádný pohodlný,které by mě bez problémů dalších pár měsíců nosily, jsem nesehlnala.Když se mi líbíly,byly malé,nebo zbytečně drahé.Jedna vnucující prodavačka mi začala nabízet samý vysoký podpatky ,byla přesvědčená,že mi je vnutí a zdůrazňovala mi,že se nosí i vyšší podpatky.Sestra pusa nevymáchaná jí decentně sdělila,že to víme samy,ale mít na břiše 10 kilo a na nohou jehly,je blbost a odtáhla mě z prodejny.Na UZ jdu ještě jednou v pondělí,protože myška si lebedila v takové poloze,že nešlo prohlídnout,co je potřeba.Alespoň ho uvidím znova.Myška nebyla ani na vyfocení.Ale doktor mi řekl co to bude,musím to ale držet v tajnosti,protože manžílek chce mít překvápko.Brácha mi taky přivezl kazetu cvičení pro těhotné a ten perfektní míč.Můj brácha se totiž rozhodl,že o nás(mě a manželku)bude pečovat.Se švagrovou z něj máme trochu legraci,protože má načtenou veškerou literaturu,furt nás hlídá a je chytrej jak gynekolkog.Tajně ho podezíráme,že si dělá kurz na porodníka,a v porodnici na nás vybafne v plášti.
Jinak žádný obtíže zatím nemám,teda vlastně až na pálení žáhy.Anacid tvoří nezbytnou součást kabelky.
Pěkně si všechny užívejte a buďte hlavně v pořádku.Mil­ča 22.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 13:08

Ahojky,
i já už se k Vám můžu přidat a to s klidným a šťastným pocitem, že i za námi je snad to nejhorší. Před týdnem jsem psala, že výsledek naší amniocentézy ještě nevíme, ale dneska to přišlo. Naše mimi je OK, má vše, tak jak má mít a mě spadl balvan ze srdíčka. Ještě včera jsem byla mrzutá a ubrečená mamina a dneska už jsem poprvé koupila našemu miminku první oblečení. Nenechali jsme si říct, co to bude, takže v neutrální bílo - šedé barvě. :o)))
Jsme v 21. týdnu a mám nahoře 4 kila, nezdá se mi to právě málo, ale prodavačka v obchodě byla taky těhule a říkala, že je právě v 17. týdnu a má už 6 kilo navíc a to musím podotknout, že to byla celkem hubená holčina, žádná oplacáná česká holčina, jako já :o))) Jinak souhlasím se všemi, které práce nebaví, já myslím pořád jenom na mimi a hitparáda otázek je přesná, i já odpovídám několikrát denně na téměř to samé :o))) Taky jsem poprvé včera cítila pohyby, asi už to bylo i dřív, ale nebyla jsem si jistá, ale včera to bylo určitě ono :o)))
To je u mě asi vše. Mějte se všechny fajn
a hlavně ať se nám vyhnou všechny problémy. Jarka 21 týden.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 13:10

Ahoj holky a mimísci,

tak se taky opět hlásím do klubu.

Tak co je u nás nového?? My jsme byli minulý týden s přítelem a s mimi na ultrazvuku (ani nevím, jestli jsem to náhodou už nepsala - pořád mám tolik dojmů…).Mimi se rozhodlo,že nás vypeče. Nejdřív nám ukazovalo moc pěkná zádíčka, ručičky a nožičky, a vůbec všechno až na „TO“ … A my jsme moc chtěli vědět, jestli máme kupovat růžový nebo modrý věcičky.
Pan doktor se teda moc snažil, do mimi různě rýpal, až se nakonec otočilo, ale hned si „TO“ zakrylo ručičkama. Takže jsme dál napnutí. Ale musím říct, že naše radost byla hrozně velká, když jsme se dozvěděli, ža vše vypadá v pořádku.

V práci je to otrava jak hrom. Já mám jít na mateřskou koncem srpna a řekli mi, že to je ještě hodně času. Tak zatím žádnou náhradu asi nehledají a tak pracuju, jak kdyby se nechumelilo. Kdybych aspoň to břicho měla už větší, aby je to trklo. Sice mám 5kg nahoře, ale břicho nic moc. Asi ty kila mám jinde..... Mě už se tak strašně nechce se dohadovat na nějakých jednáních.....ach jo, fuj, brrrr. Hnus!!!

Doma pohodička, už máme skříňku na miminčí věci a taky jsem začala plést první svetříček (zatím bílej). Moc mě to baví a hlavně to jde dost rychle, jak je to mrňavý.

Taky se mi dostavily první „obtíže“. Asi před 10-ti lety jsem byla na dost komplikované operaci se slepým střevem. teď mi asi nějak začínají povolovat srůsty, protože včera to bolelo tak, že jsem ani nemohla moc jít. Musím se na to zeptat příští týden na kontrole. Taky jsem začala mít dost návaly horka. Vy s tím nikdo problémy nemáte??? Ale za to spím každou noc, jak když mě do vody hodí. Ráno se vůbec nemůžu vyhrabat z postele.

Taky se musím držet z dosahu mé mámy, protože mi zakazuje spoustu skvělých věcí jako : mazlit se s mým psem, jíst neopraný jahody ze záhonu, chodit v nezapnuté bundě a tak.

Co se týče těch dotazů, tak je dostávám taky. A vzhledem k tomu, že jsem o svém těhotenství řekla v práci až minulej týden, taj jsou zatím všichni v šoku-že si ničeho nevšimli… No taky mně to sálo spoustu sil - aby si nevšimli.

Tak se mějte všechny moc krásně, hlaďte si bříška a cpěte se těma dobrotama,co teď zrajou. Naše miminka budou asi většinou podzimní, tak to už bude s troškou míň ovoce.

Sára, konec 22.týdne

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 06.06.02 13:28

Ahoj Sáro,

zkušejosti s jizvou po slepáku mám taky, byla jsem na operaci asi před 8 lety. Už jsem o tom psala v Kačátku někdy koncem dubna, začalo mě ukrutně bolet břicho, úplný křeče, až jsem naběhla k doktorce. Zkontrolovala mě a řekla že je vše v pořádku a že to mě bolí jak to tlačí na ty srůsty a jizvu a že to musím vydržet. Nic mi na to nedala a po pár dnech to samo přešlo. Občas mě v tom ještě rýpne, ale hlavně už mi opadl ten hrozný strach a tak to vždycky rychle přejde.

Já jsem v práci nahlásila ať si hledají náhradu hned asi ve 2. měsíci. Měla jsem totiž pocit, že každý druhý je dnes na rizikovém a že mě to potká taky. Sice náhradu tu mám teprve asi měsíc a už je napůl zaučená (bylo to komplikovanější, protože se moje práce rozdělila mezi 2 stávající a jednoho nového kolegu). Ale pracuju v kontrolingu a přece jen je ta práce trošku náročnější a nedá se naučit během měsíce, navíc jim chci předat to co jsem tu za těch x let vytvořila. Ale jestli s náhradou otálejí, zkus jim říct, že ti doktorka vyhrožovala rizikovým (mně opravdu vyhrožovala protože jsem měla loni samovolný potrat, ale ukecala jsem to). Pak jsem se s doktorkou domuvila že od cca půli července mě nechá doma, mám to totiž blbý s dojížděním.

Zatím ahoj Jiřina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 13:38

Ahoj Jiři,

díky za ty tvoje zkušenosti se slepákem. Mě to chytlo poprvé včera a to jsem měla dovolenou a byla jsem u našich mimo Brno (kde mám doktorku a bydlím tu). Celkem mě to vyděsilo, byla to dost bolest, ale dnes je to už skoro úplně v pohodě. Ale stejně to s doktorkou proberu.

Asi máš pravdu, že bych na ně měla být v práci tvrdší. Mám pocit, že jim fakt nedochází, že odejdu. Tak nevím, kolik budu mít času na předání mé práce. Ale je fakt, že můj problém to nebude.

Ale jinak je vše OK, mám se super a všichni ostatní jsou na mě hodní.

Měj se a držím ti palce.
Sára

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.06.02 14:09

Jeste jednou cau holky,

jak uz jsem psala dnes vysel inzerat
na nahradu za me. Takovejch lidicek co se hlasi. Zitra jich prijde 8, ale ja uz si vybrala.
Protoze tu pred chvilkou byla jedna pani, ktera prisla na ten inzerat a ta se mi po otestovani moc libila. Jeji 56 let a tak ji nevadi ze to bude jen na dobu urcitou. Alespon nebude delat problem az se budu chtit vratit.

A jeste Vam musim napsat k tem manzilkum u porodu. Ten muj je totiz uplne stejnej !!!
Pujde tam, ale az prej to prijde tak radeji pocka na chodbe. Ma naprosto dost!

Kaja 22t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.02 18:05

Docela Vám všem tady závidím, já jsem teprve na začátku (8. týden), takže jsem ještě úplně nezkušená těhotná a na ten pocit si teprve zvykám. Je to zvlášní pocit, ale hezkej. Těším se až bude mimčo kopat a až ho taky ucítím. Snad se dočkám a všechno bude v pořádku - tak jak má být. Čau Katy

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 06.06.02 19:59

Ahoj Niky,
jsem ráda, že jsi se tu zmínila o tom, že jste se ještě s přítelem nevzali. U nás je to stejné, mimčo nám předběhlo svatbu, tak jsme si řekli, že jí odložíme, protože jsem nechtěla do svatebních šatů s pupíkem :o). Ale zatím nevím, jak vyřídit otcovství, stejně jako se Tě ptala už Sára. Co všechno má být sebou do porodnice za papíry ? (všude píšou oddacílist), ale ten jaksi nemám. Budu ráda, pokud budeš něco vědět, abys nám to tu rozhlásila :o)).
Díky moc Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 06.06.02 20:07

Ahojky,
koukám, že na kažkou z nás těhotenství působí úplně jinak :o). Já zas spím celou noc jako pařez a vůnec nic mě nevzbudí. O víkendu jsem teď vydržela chrnět i 12 hodin v kuse!!! Zatím se mi v noci ani nechce čůrat, okolí mě děsí, že ke konci se pak naběhám…:o)))).
A s tím přístupem k porodu je taky každej chlap jinej. Ti co tam nechtějí jít, jak píšete vy nebude kvůli vám ani kvůli miminku, ale spíš si myslím, že se bojí, že by to nezvládli…mám kamaráda, který byl s manželkou u porodu a on tam zkolaboval a třísknul tam sebou na zem a tak museli křísit ještě jeho :o). Já mám naplánovaného císaře a můj přítel tam chce být se mnou, ani nevím, jestli je to vůbec možné, když je to vlastně operace…prý si můžu vybrat, jestli budu chtít celkovou anestezii nebo jen půlku těla a že bych byla při vědomí…ani mě to neláká, radši to klidně zaspím než aby mi bodali nějakou jehlu do páteře, jsem pěknej posera :o))).
Tak papa Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 06.06.02 20:13

Ahojky Jiřko,
s tím pokakaným prckem jsi to popsala fakt hezky. Já na tyhle situace reaguju podobně. Když hlídáme přítelovy malý synovce, tak je pokaždý přebaluje on, protože já řeknu, že to smrdí a jdu od nich dál :o))). To je asi otázka zvyku a když je to pak Tvoje, tak to se nedá nic dělat :o)).
Ty otázky jsou typický, pokládá je snad každej, jediný na co jim odpovídám normálně, je co to bude a jak se bude jmenovat, protože to vím, jinak nevím NIC :o)). A v práci na mě pořád dotírají, kdy budu končit, tak jim vždycky řeknu, že až se mi přestane chtít vstávat a až mě to přestane bavit :o))).
Měj se fajn!
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 06.06.02 20:24

Ahoj Sáro,
k tomu Tvému slepáku, hlavně že to dopadlo dobře. Mě minulý týden šíleně začalo píchat na jedné straně v břiše a všichni, že prý to má příznaky jako slepák, ale pak to přešlo. Tak to byli asi zaražený prdíky :o)), protože teď se pořád cpu melounama, meruňkama nektarinkama a tak a to asi bříško pěkně nafukuje… Četla jsem ve Tvé odpovědi, co jsi psala Niky, že sháníš nějaké informace o papírech co se týče otcovství. Já mám ten samý problém, protože jsme se s přítelem zatím nevzali, takže pokud by jsi i Ty něco zjistila novýho, určitě to sem napiš!
Díky Martina 25. týden

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 06.06.02 20:28

Ahojky Katy!
A jak se cítíš takhle na začátku? Já měla nejkrizovější 3. měsíc, kdy mi bylo pořád špatně od žaludku a až kolem toho čtvrtého se to srovnalo…
Neboj, pohybů se taky dočkáš, zatím si užívej toho, že můžeš v klídku spát a ležet ve všech polohách a nic Tě netlačí a nepožďuchuje :o)).
Když si nebudeš vědět s něčím rady, mrkni tady na tu drbárnu na emiminu a určitě Ti tu někdo poradí!
Měj se krásně!
Martina 25. týden

 
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 07.06.02 06:54

tak to gratuluju jaruuuuu a ja jsem si rikala, co to slysim za hroznej rachot.. jo to voni ty balvany asi… :-)) chiii tak preju spoustu chuti na ty nase melouny a tresinky a at vam mimíííí ted poradne pribejva :))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.02 09:10

Ahoj Martino!
Na tu přítomnost přítele u porodu císařským řezem se opravdu radši přeptej. Manžel mojí kamarádky chodil poctivě na přípravu otce u porodu (či jak se ten kurz jmenuje) a pak se to nějak semlelo, že kámoška rodila „císařem“ a jeho prý ze sálu rychle „vyprovodili“. Tak nevím.
Měj se hezky a ahoj!
Ivča
P.S.: Jinak jsem asi stejná poserka, protože si říkám, že radši snad vydržím tu bolest, než abych riskovala epidurál…
(vzhledem k tomu, že málem omdlívám i u braní krve, tak si vůbec nedovedu představit, jak to zvládnu!).

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 07.06.02 09:30

Ahoj Marti,

k té účasti otce při císaři - jsem přesvědčená, že to nepůjde, protože je to operace. Mojí kamarádku rodil císařem její známý a ani ten tam otce nepustil. Možná při epidurálu to jde, protože to břicho oddělí zástěnou a může být u tvé hlavy, ale to si nejsem jistá.

Ale určitě může být „na dosah“ a hned jak miminko vyndají, tak mu ho můžou přinést - takže vlastně bude vědět co to je dřív než ty.

Co se týká epidurálu, jiná kamarádka rodila nakonec císařem při epidurálu, protože měla obrácenou polohu. Dost si to pochvalovala, hlavně že mohla mimi hned vidět a nebylo jí blbě jako při celkové anestezii. Jenže já se epidurálu taky bojím, hlavně proto, že mám problémy s páteří a to právě v té bederní části, tak se bojím aby mi to nenapíchli blbě. Tak si snad s sebou radši vezmu nález z rentgenu. Ale jinak bych se toho asi nebála.

Ahoj Jiřina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.02 10:43

Nazdárek všechny dvě nebo dva v jedné!
Hlásí se Linda s Kobližkou ve 29. týdnu.Musím se tedy přiznat, že když čtu vaše články o tom jak nepřibýráte, musím vám tiše závidět.Mám už 12 kg!!!!!, ale je pravda, že bříško je přímo ohroooooooooooomné, prý mám hodně vody.No aspoň je tam mimísková jako v bazénku:-)))
S tím porodem v Podolí.Chci rodit tam, kolegyně taťka z práce tam dělá doktora, takže lehká protekce, ale mě je to *****, ať si každý myslí, co chce, hlavně, že o miminko bude dobře postaráno.
Mělo by to proběhnout v srpnu, ale kdo ví, kam až si tu holčinu naší donesu:-)))
Až to pak proběhne, hned podám vyčerpávající informace.
Měla jsem takový nápad, nebylo by možné, že by to porodil někdo za mě????

Kdyby měl někdo zájem, stačí napsat:-))
ahoj Linda

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.02 11:14

Až na to, že se necítím úplně ve svý kůži to jde. Připadám s někdyi bez energie a bývá mi špatně od žaludku. Buď nemůžu jíst nic a nebo musím jíst každou hodinu. Tak se to u mě střídá. Ale všichni říkají, že se to upraví, tak už se na to moc těším. Bereš nějaký těhotenský vitamíny? Já si koupila Mamavit, ale nevím jestli je to dobře ho brát, protože jsem slyšela asi tisíc názorů na užívání těhotenských vitamínů a nevím, co si z toho mám vybrat. Můj gynekolog říká, že to není úplně nutné, ale že to ani neuškodí… Čau Katy

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.02 11:36

Ahoj Katy!
Mně bylo naopak na začátku docela fajn, nejhorší to u mě bylo ve 3. a 4. měsíci - to mi bylo pořád na zvracení. Ale ono to asi opravdu přejde-teď začínám pátý a cítím se skvěle (zatím…)! A jsem plná energie!
K vitamínům - já beru asi od 3.měsíce na doporučení lékařky Femibion. V lékárně mi nabízeli Maternu, Mamavit a i ten Femibion a lékarnice mi povídala, že je to v podstatě vše podobné a rozdíl je jen v ceně. Moje doktorka mi doporučila brát ještě kyselinu listovou (Acidum foli*****) a železo (Ferronat). Kamarádka nebrala nic a má kluka jako buka! Takže je to asi na rozhodnutí každého.
Ať se cítíš čím dál líp Ti přeje
Ivča, 17.týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.02 11:37

Ahoj Katy!
Mně bylo naopak na začátku docela fajn, nejhorší to u mě bylo ve 3. a 4. měsíci - to mi bylo pořád na zvracení. Ale ono to asi opravdu přejde-teď začínám pátý a cítím se skvěle (zatím…)! A jsem plná energie!
K vitamínům - já beru asi od 3.měsíce na doporučení lékařky Femibion. V lékárně mi nabízeli Maternu, Mamavit a i ten Femibion a lékarnice mi povídala, že je to v podstatě vše podobné a rozdíl je jen v ceně. Moje doktorka mi doporučila brát ještě kyselinu listovou (Acidum foli*****) a železo (Ferronat). Kamarádka nebrala nic a má kluka jako buka! Takže je to asi na rozhodnutí každého.
Ať se cítíš čím dál líp Ti přeje
Ivča, 17.týden

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 07.06.02 12:46

Cau Lindo,

urcite se tady nekde ozvi jake to tam bylo.
Ja mam termin zacatkem rijna.
A musim te potesit, protoze jsem pribrala
uz 7 kg. A to jsem se vázila minulej tyden, takze ted uz muze byt vse jinak.

Pa Kaja 22t.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 07.06.02 16:32

Čauky Jířo,
já se na to ptala a při tom epidurálu by ho tam prý nechali, ale chtít ho asi nebudu, radši to zaspím…slyšela jsem, že to místo po tom vpichu do páteře bolí pak i několik měsíců…
Loni mému příteli operovali koleno a umrtvili ho jen od pasu dolů a byl jinak při vědomí a ty záda ho pak strašně dlouho bolely…
Jen doufám, že mi dají vybrat…
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 07.06.02 16:37

Ahoj Katy,
na začátku těhotenství jsem si stejně jako Ty koupila Mamavit a snědla jsem asi jen 5 tabletek. Doktorka mi řekla, že pokud jím dost vitamínů, ovoce, zeleniny a vůbec všechno, tak ať to neberu. Prý jsou z toho veliký děti :o)))). Jediný co jím, je calcium, protože mi moc nejede mlíko a mlíčný výrobky vůbec…
Jinak ty pocity na zvracení odejdou samy kolem toho 12. týdne, uvidíš. Mě taky všichni utěšovali a nakonec měli pravdu :o)).
Krásný víkend!
Pa Martina 25. týden

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 07.06.02 16:52

Čauky holky!
Teď jsem četla nahoře tu soutěž, kterou nám vymyslela Šárka a uvádí tam název pracího prášku pro mimina Baby Forsil. Nevíte, kde se dá koupit a jak je kvalitní?
Já nevěděla v čem vyprat to mrňavé miminkovské prádlo, aby to bylo čisté a aby po tom nemělo nějaké alergie. V lékárně mi poradili Minirisk, tak jsem to vyprala v tom, ale za balení 850g chtějí 220 Kč, což mi přijde šílený, abych v tom pak prala pořád…
Kamarádka pro svého prcka používá zase Lovelu sensitive a je spokojená. Pomozte mi se v tom trochu orientovat, co by mělo být pro mimčo nejlepší :o)))
Pa Martina 25.t

 
Gabina2 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.02 21:23

Sice už nejsem těhotná(máme 8 m. kluka), ale při čtení těchto článků s láskou vzpomínám , jaké to bylo úžesné období- doufám, že se brzy bude opakovat. Pro Kačátko- my jsme dovolenou trávili na Šumavě- to jsem byla na začátku 8 m. Každý den jsme chodili na výlety. Šli jsme tam, kam jsem to zvládla. Průměrně to bylo tak 8-9 km. Po dovolený jsem šla na kontrolu a gynekoložka se mě snažila přinutit, abych ležela, abych ještě pár týdnů vydržela. Doporučovala mi co nejvíce ležet, dostala jsem Magnesium- občas mi tvrdlo bříško. Jenže já se cítila výborně, moc jsem neležela- teda skoro vůbec- týden před porodem jsem ještě MUSELA umýt okna. Teda s pomocí manžela, který se na to nevdržel dívat ;-))).
Myslím si, teda jsem přesvědčená, že ty procházky atd. mi pomohly k tomu, že porod šel hladce a hlavně rychle. Ještě musím napsat, že celé těhotenství probíhalo hladce, bez komplikací a mohla jsem si ty túry po Šumavě dovolit.
Pro Jiřinu: až bude malé na světě budou se stále opakovat otázky(bez ohledu na pořadí):- jaký byl porod?

 • kojíš?
 • jak malý/á spí?
 • je hodný/á?
 • jak papá?
 • jak spinká?
 • co už umí?
 • komu je podobný?
 • kdy bude další?
 • kdy nastoupíš do práce?(stýská se ti po práci?)
 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 07.06.02 22:38

Ahoj maminy a zlatíčka-bříška,
manžílek mi odešel do hospůdky, takže jsem se rozhodla, že si udělám radost a přidám se do vaší drbárny-na posilněnou jsem si natrhala třešně(než jsem se přihlásila,stačila jsem je zbaštit..). Na ty originální otázky odpovídám „inteligentním“ úsměvem a nesrozumitelným mručením..Gabča mě teda potěšila, že to neskončí ani po porodu..no,pěkně děkuji..Jinak narozdíl od většiny z vás jsem skoro od začátku na nemocenské,takže mě nikdo neotravuje s prací..První trimestr jsem víceméně proležela (a optimismem jsem zrovna nehýřila..), ale mrňous se držel „zuby nehty“ a propracovali jsme se do 32. týdnu..Jak se tak dívám, většina z vás právě prožívá to nejkrásnější období-2.trimestr-no, vážně, v té době jsem se cítila plná energie, hravě jsem zvládala až čtyřhodinové procházky denně (společnost mi dělal a stále dělá náš hafík) a kromě občasných bolestí v zádech jsem neměla žádné problémy…tož si to holky užívejte naplno!! Pak asi příjde únava a bříško pěkně poroste..
Zajímalo by mě, jak to děláte, že tak málo přibýráte…já už mám navíc 11 kg (9,5 kg jsem přibrala právě ve 2. třetině těhotenství)-teď už mě „žravá“ docela přešla, tak doufám, že se náš přírůstek zpomalí.Ale většinou jsem ty kila nabrala na bříško a prsa (manžílek mi sice láskyplně říká „tlusťošku“, ale připadám si docela normálně…hýbat se zatím můžu..)..
Co se týče spánku-začala jsem používat 2 polštáře pod hlavu a dva pod nohy a je to docela příjemné, ovšem nic to nezmění na tom, že už zase asi 2-3krát za noc mě vzbudí plný „močáček“ a čím dál častěji se budím o půl páté (usínám před půlnocí) a cvičící mrňous a taky mé kručící břicho spánek definitivně ukončí, není divu, že pak po obědě upadám do dvouhodinové letargie..
Doufám, že jsem vás neunudila (ale příjemně jsem se vykecala..).Tož se holky opatrujte a hýčkejte svá bříška, třeba pak miminka budou hodnější, až se narodí..Zatím ahoj a těším se na další „drbárnu“. Andrea

 
Zdenek
Stálice 74 příspěvků 07.06.02 23:26

Ahoj, ten prášek se dělá u nás ve Fosfě. Šárka se podílela na jeho testování při vývoji - oprala v něm Verunčiného nejoblíbenějšího pejska a prohlásila, že tak bílý ještě nebyl. Jsou v něm nahrazený všechny dráždivé látky za šetrnější, plus sníženo pH. Za dobu co v něm Šárka prala nebyl žádný problém. V porovnávacích pracích testech se zařadil mezi nejlepší. A nejlepší na něm je taky cena, za 7 kg něco málo přes tři stovky. Konec reklamy :o). obrázek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.02 09:49

Ahojky Břišulky, tak tedy. Já protože, jak jsem říkala jsem na riziku, jsem si pořídila internet domů a mám pocit, že díky Vám se mi na výbavičku asi nedostane prostředků, už tady totiž před Vámi sedím 2hodiny a pročítám Káčátko a komentáře :o) Jestli to takhle půjde dál, budu muset na náměstí před kostel s kloboukem a plechovým bubínkem(na nic jiného neumím), abych si vyžebrala nějaký příspěvek pro ubohé a zanedbávané :o) K tomu mazání : Já požívám kosmetiku od Karla Hadka AOK jménam Muttisol Extra. Je to olej, hezky bylinkově voní a zatím úspěch. Jak víte, mám těch 13kilo navíc a zatím registruju jen těžkej pomeranč, ale jizvičky žádné. :o)
Jo a taky, když už jste v tom fyzickém sdružování, nemáte někdo plány být září-říjen u Apolináře? Já budu do nemocnice nastupovat už asi 1měsíc před porodem(chorobama prorostlá :o) a jestli bude drobek v pohodě, ten měsíc tam vydržím a bude mi smuuuuutno. Jsem totiž ze severu(Nový Bor) a manžel je klasickej podnikatel.TAkže to tipuju návštěvy na víkend, ale ležet se mnou na pokoji nebude, tak co vy? Nenašla by se alespon jedna spřízněná duše? :o)
A Káče, ten UZ je možná taky o tom, jak stará technika to zrovna je. Já totiž u svého prvotního gynekologa viděla drobka jako flek na obrazovce, ale teď u Apolináře jsem dokonce viděla vyplazujíví jazyk. NAvíc, prý miminka UZ nemají rádi, tak se tam mrskal, jak rybička a ukazoval se ze všech stran. Ale prý má zatím hodně místa, tak si dovoluje, bude hůž a bude jak sardinka :o)
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste cítily první pohyby? Všichni mluví o motýlích křídlech, ale já mám převalující se bublinky adost nepravidelně. Některý den, jako by hrál hokej a další jak kdyby odpočíval po celodenním výletu - nic. TAk nevím, je to ono nebo jím moc zeleniny a ona se mi tam prohání ?
No nic, mějte se mňamově a papa Páček

 
fairynuff
Nováček 10 příspěvků 08.06.02 16:20

Cau tehule!
Ja mam porod za sebou (uz 14 mesicu:-)), ale chtela jsem jen pripsat mou zkusenost s epiduralem. Muj porod trval celkem 27 hodin, dosla jsem do stadia „plne otevrena“ a tlacila jak blazen dve hodiny a nakonec to skoncilo cisarem. O epidural jsem si rekla, kdyz jsem jeste nevedela, ze to dopadne tim cisarem. Jehly bych se nebala, stejne nic nevidite. Ovsem me to nezabralo, nebo mi to blbe pichli. Dodali mi tam znacne davky drog, ze pry by to i kone skolilo, tak to nakonec zabralo na jednu stranu, coz byl zajimavy pocit. No kdyz doslo ke komplikacim, tak mi rekli, ze mi daji injejci do patere, ktera vydrzi asi tak 2 hodiny a zkusi mimco vytahnout ventuose (coz je cepicka, kterou mu prisaji na hlavu a podtlakem ho vytahnou). Neuspali me uplne, protoze potrebovali, abych tlacila. No skoncilo to cisarem, ke kteremu manzela pozvali, ale on neprisel (chudak z te cele situace byl skolabovany, mimcu totiz prestalo bit srdicko). Muzu rict, ze ta injekce nebyla nic moc, ke konci operace uz jsem citila, jak me sijou a jeste jsem potom musela lezet 24 na zadech a nehybat se, abych si neco neudelala s pateri. Myslela jsem, ze mi tam snad nechali kus jehly, takovy to byl potom pocit. Nastesti to netrvalo dlouho a zadne dlouhodobe nasledky nemam. Pro zajimavost tedy, rodila jsem v Anglii a maleho (byl to kluk nakonec) mi neodnesli ani na chvilku. Nebyla jsem na jipce mimochodem, jen na normalnim pokoji, coz je pry v cechach neslychane. Tedy ja vim, ze Vy tam bojujete za to, abyste mohli mit mimca u sebe a kdyz je nekdo na jipce, tak se s malym moc nevidi, ale ja toho na druhou stranu mela taky plny zuby. Porad jsem zvonila na sestry, aby maleho prebalily, podaly mi ho atd, krome toho porad brecel a ja se nevyspala. Domu jsme sli po 4 dnech (maly mel zloutenku, jinak by nas vykopli driv) a ja byla rada, ze jsme odtud, aspon doma byl manzel, ktery pomohl. Celkovy zazitek nic moc, to jen pro ty, kdo rikaji, jo v Anglii…

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 09.06.02 15:32

Ahoj holky!

Po více než týdnu mám zase malinkou chvilku možnost přečíst si vaše komentáře od manžela z práce, protože už jsem taky doma a s internetem je konec do chvíle, než doma nějak pořešíme připojení.
Asi to mám za tom jak jsem si stěžovala, že musím chodit do práce. Minulou neděli před spaním mi začalo tvrdnout bříško a dost mě to vyděsilo, protože to v pravidelných intervalech trvalo skoro čtyři hodiny! Byla jsem smířená s tím, že jedem do nemocnice a tam si mě nechají. Přestalo to asi v jednu v noci a hned ráno jsem šla k doktorovi, který to sice označil za „normální tvrdnutí“, ale nechal mě doma a nadopoval magnesiem. Kontrola dopadla taky dobře, ale doma jsem dalších 14 dní. Bříško dost často tvrdne a vždycky mě to vyděsí. Uklidňuju se tím, že jsou to stahy, které nemají vliv na otvírání. Přesto bych byla ráda, kdyby to už přešlo.

Mějte se všechny hezky a snad se zase k vám někdy brzy dostanu…

Evulka (29.t)

P.S. Vzkaz pro Evku: Držím palce, ať jsi zase šťastná a hlavně zdravá mamina!! Zdá se, že je ten 28. týden nějaký kritický.

 
mida
Nováček 10 příspěvků 09.06.02 22:01

Milá Katy,
Tvoje pocity dobře známe, ono ti to brzo začne utíkat a neboj, určitě budeš v pořádku,Mil­ča 23.t.

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 10.06.02 08:15

Ahoj holky,

já se musím připojit ještě s dvěma komentáři - doufám, že to ještě někdo bude číst, když už jsme natěšené na Kačátko č. 23.

Za prvé internet - rozhodla jsem se, že bez emimina prostě doma nevydržím, takže už jsem se ptala v práci po odkupu staršího počítače. Naštěstí jsme nedávno zaváděli nový PC systém, takže bylo nutno obnovit stávající „PC park“ a tím je spousta počítačů k odkupu. Takže včetně modemu to budu mít cca za 5 tisíc. Dobrý, ne? Tak očekávám, že statistický úřad vyhlásí, že počet připojených rodin stoupl !

Za druhé - prací prášek. Kámoška mi říkala, že používá nějaký Batul nebo Batole nebo jak se to jmenuje. Já bych potřebovala vědět jak zjistím, že můj Tix vhodný pro mímo není. Taky doufám že ten Zdeňkův Forsil je běžně k dostání.
Dál by mě zajímalo, jestli se miminkovské věci musí prát striktně odděleně, nebo k nim můžu klidně přihodit vlastní prádlo.

Jiřina

 
NIKY
Povídálka 24 příspěvků 10.06.02 10:01

Tak holky, je to jednoduchý.
Vezmete si své občanské průkazy a rodné listy a šupem na vaši matriku. Tam vám dají potvrzení pro porodnici ohledně otcoství zaplatíte 50Kč /alespoň u nás v Budějicích/, a to je všechno. Nevím, kdy máte termíny, ale pokaď je máte v době prázdniny jako já, tak je lepší vyřídit si všechno zavčas, protože je čas dovolených a člověk nikdy neví. Zatím ahojky. Jinak je to všechno- nic jiného vyřizovat nemusíte

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama