Naivní káčátko - 23.týden

Těhotenství
  • Naivní káčátko
  • 13.06.02

Zdravíčko zlatíčka :)) Tak si představte, že dneska máme desátý výročí hihi :) To nám to ale pěkně uběhlo, to jsme těch deset tejdnů pěkně prokecaly, to se nám ty postavičky mezitím pěkně zakulatily, co? :o) Zrovna nedávno jsme si s Jiřinkou psaly, že je to príma, jak jsme se tu daly dokupy. Když nálada není nic moc, stačí si sem zaběhnout a je líp! :)) Takže vám všem moc díky a posílám pusu (umatlanou od čokolády ale takových budeme za chvilku dostávat víc hahaaaaaaaaa :)

Tejden č. 23 u mě teda proběhl tak rychle a pracovně, až je mi to líto. V práci jsme teprve vybírali náhradnici, která místo mě nastoupí, ovšem i když bylo v inzerátu výslovně uvedeno, že je to jen na 3 roky (rozhodla jsem se doma bejt nejdýl co to půjde - kdy jindy si to užiju, žejo :), na konkurs se přihlásilo 45 ženských. Hrozný. A čtyřiceti jsem hned druhej den musela volat „bohužel“, což bylo děsně deprimující. A nejhorší byly takový ty trošku už starší, co měly odrostlý děti, protože ty už asi sháněly místo dýl, takže reagovaly buď naštvaně „nojó, zase si vybrali ňákou mladou, žejo“ anebo úplně rezignovaně „hm, to jsem čekala“. A teď v pondělí tam byly ty čtyři, co se šéfům zamlouvaly nejvíc. A do toho ještě uzávěrky (jó za to si můžu sama, nechávám všechno na poslední chvíli, ale když to nehoří, tak je mnohem zábavnější si pročítat emimčo hihi). Ale říkala jsem si, že ještě tenhle tejden budu v práci děsně pilná, všechno honem dodělám, pouklízím stůl a šuflátka a… budu připravená! :))) Pak už si budu jen pálit jasmínový olejíčky, chodit na děsně důležitý pracovní pochůzky (samozřejmě jen když bude sluníčko), vydávat pokyny tý nástupnici a konečně začnu vybírat věcičkyyyyyyyyyyyy ááááááááá jóóóóó! hihiii.

Taky už mám pěkný břicho. Dneska jdu zas na nějakej odběr krve, tak doufám, že mě tam budou i vážit, protože doma váhu nemám, jen u mamky a tchýně a těm váží každá jinak, takže vůbec nejsou „směroplatný“ hee :)))) Ale mám teď skoro ideální modelkovský míry 90-90-95 :))) ale přes ty boky to jen odhaduju, protože mám metr jen do 91 cm.. Musím přiznat, že je trošku frustrující, když se měřím metrem a ten mi nestačí hehe, ale ten 1,5 m byl moc dlouhej, tak jsem ho jednou ustřihla. A ještě se musím přiznat k jednomu podvůdku - těch druhých 90 není v pase, ale těsně pod, ale to neva, né? :)) hlavně, že to tak pěkně kulatě vychází haha. Stejně se mi to břicho nějak zvedá, tak to za chvilku bude úplně pravda :o). A je moc bezva, jak se opička vrtí. Už dokonce rozeznávám, kdy kope a kdy se jen tak převaluje.. a musím dát za pravdu všem příručkám - nejvíc se vrtí, když večer chci spát hehe :)

Jo, ještě jsem chtěla o tom břichu.. manžílek právě předevčírem prohlásil, že už mám opravdický těhotný břicho a tu noc zase bláznil. Vzbudila jsem se, jak tam šmejdil po posteli, furt se tak v prostředku díval na prostěradlo a mumlal něco o nožičkách, pak něco hledal pod postelí, zase vylezl zpátky nahoru a pořád jen říkal „nožičky, ty nožičky, kde jsou ty nožičky?“. Protože jsme večer zase sledovali opičku, jak se mrská, tak jsem myslela, že mluví o jejích nožičkách a zděsila jsem se, jaký má hrozný sny, že je hledá pod postelí, tak jsem si jen poklepala na břicho a řekla jsem, že jsou tam. On se zasmál, lehl a usnul. A až ráno mi vysvětlil, že se mu zdálo, že se pode mnou propadá postel a chtěl jí uprostřed ještě podepřít párem dalších nožiček, aby se pode mnou neprovalila. Hahaaaaaa tak to jsem asi přibrala hodně, co? :-)) A minulej tejden v noci stěhoval nábytek (a to mě ani neprobudil!) ? ráno koukám, noční stolek jinde, toaletní stolek se zrcadlem odsunutej kus ode zdi.. prej tam dělal místo na opiččinu postýlku :) ale je fajn, že to takhle prožívá hiiii :) Horší je, když se o půlnoci vzbudím a on tam střílí vetřelce, který číhají za dveřma, nebo prolízá byt, protože slyšel zloducha.. To je chudáček celej zpocenej, jak brání svůj domov. A taky prohlásil, že už se nemůže dočkat, až opička vyleze :) Tím mě moc potěšil, protože to já chci takyyyyyyyyyy­yyyyyyyyy :o)

A už jsem se rozhodla, že zkusím jít ještě před nástupem MD na nemocenskou, jen co tu novou trošku zaučím. Už na to nemám, to jsou furt nějaký problémy, buď s lidma nebo s technikou, a na to se můžu vyprdnout. Hehe :) žejo?

No, teďka jsem zbaštila čtvrtkilíčko třešní, takže už to nevidím tak tragicky jak před chvilkou, ale stejně už se těším na tu dovču :) A odpoledne jedeme na jahůdky, včera už jsme měli pár kousků a jsou naprosto dokonalýýýýý uáááá, bereme tu největší misku co najdem a trhat trhat :) Asi se z čokolády přeorientuju na ovoce :o) Takže na závěr ještě pusu třešňovou a teď zas vy :o) čaoooooooooooooooo dámy :))))))

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 07:45

Ahoj holčiny,

i já vás chci pozdravit v dalším týdnu a podělit se s vámi o nové zážitky.

Tak zaprvé: uskutečnila jsem první nákup miminkovského oblečení ? dva skvělé kousky v sekáči dohromady za 50 Kč. Hned jsem si na plyšákovi zkoušela jak se to oblíká, no manžel mě načapal a byl ze mě úúúúplně hotovej. Jo kačátko, pochlubila jsem se doma s tvým výrazem ?co se tu zase pupíš? a manželovi se to tak zalíbilo, že mi to neopomene říct při každé příležitosti :o)))

Další novinkou je, že mě začala ukrutně pálit žáha. Nevím které z vás jsem nedávno radila Anacid, sama ho teď dost často používám a občas to vůbec nezabere. Nevíte kolik denně se ho může sníst? Jinak co se týče chutí, hodně jsem četla o zvláštních chutích (třeba na hlínu nebo prací prášek) nebo o chuti na kyselé okurky, tak nic z toho teda nemám. Já se cpu s velkou chutí hlavně sezónním ovocem (jahody, třešně, nektarinky, melouny) nebo zeleninou (salát, rajčata, salátové okurky), prostě hlavně aby to bylo šťavnatý, ale jak jsem si všimla tak tím se cpou i netěhotný, takže v tom to asi nebude.

Chtěla jsem se s váma podělit o příhodu s naší kočičkou. U nás doma totiž nejsem těhotná sama. Máme malou mourovatou kočičku, sice jí ještě není ani rok, ale aktivní byla dostatečně a tak čeká první koťata každým dnem. Hrozně s ní soucítím, pořád jí říkám: holka, já mám aspoň načteno co mě čeká, ale jestli pak ty víš co se bude dít? Bříško už má pořádný, a právě k tomu se váže to co vám chci popsat. Není to kočička přímo moje, sídlí u našich, kteří bydlí ob jednu zahradu od nás. Když od nich odcházíme, tak nás kočička vždycky chodí vyprovázet ? přeběhne zahradu, proleze v jednom širším místě mezi plotem a sloupkem a pak jde s námi až před barák. No a včera jsme odcházeli, už jsem viděla jak se něco mourovatýho mihlo zahradou, skutečně nás doběhla, vrhla se do svojí škvíry a nic. Bříško jí zadrželo a do tý díry se prostě nevešla. Holky, to jste v životě neviděli tak vykulenej pohled jako ?Co se to děje? Vždyť fousky se mi tam vejdou, tak kde to vázne?? Chvilku tam tak přešlapovala s předníma tlapkama na ulici, pak zavrtěla hlavičkou, vycouvala a znechuceně odešla. Ještě dneska se tomu musím smát když si na to vzpomenu.

Hehe, tak jak jsem minule psala o těch oblíbených otázkách, tak se musím přiznat že to sama nedodržuju. Včera jsem po dlouhý době potkala sousedku, o který vím že čeká mímo asi tak jako já, a než jsem se stihla ovládnout tak jsem na ní vychrlila: Kdy máš termín? Kam jdeš rodit? Půjde manžel s Tebou? Odpověděla mi teda celkem ochotně, a já jsem měla pocit, že je to omluvitelný aspoň proto, že jí můžu i já poskytnout tytéž informace :o)))

Teď mi začal v práci hrozný frmol, času ubývá a kolegové, kteří to po mně přebírají, začínají pomalu panikařit (a s nima i já). Já je vždycky něco naučím, ale jak jsou zahlcení, tak nemají čas si to sami vyzkoušet a já s nima tím pádem nemůžu pokračovat. No docela stres. Ještě k tomu chci začít chodit na cvičení (hehe v pracovní době, protože je to jinak až večer a to by mi nehrálo s dojížděním), díky už nevím komu za kontakt na www.studioprozeny.cz, už jsem objednaná na příští týden, jdu to vyzkoušet.

Ještě k mým mírám - nijak dramaticky se to nevyvýjí, i když na bříšku už je jasně poznat co skrývá, ale pořád mám přes prsa o 10 cm víc než přes břicho. Takže je to něco jako 113-90-100, přičemž těch posledních sto není přes boky ale přes břicho. Boky jsem nějak měřit zapomněla. Tak nevím kačátko jak já bych to vyřešila s tvým metrem. Já se bojím, že mi ke konci ani ten 150 cm nebude stačit.

Takže se těším na vaše zážitky a přeju krááááásný slunečnýýýýý víííííkend !!!!
Papa Jiřina, 23.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 08:27

Čauky holky!
Jak to tak čtu začínám přemýšlet, že ten můj šéf je maličko pozadu. Nějak si zatím neuvědomuje, že tady nebudu věčně a že se mu to už krátí, ale nikoho zatím nehledá. Možná má nějakou holčinu za lubem a nepochlubil se, nevím.
S mírami vás nepotěším. Vůbec nemám potuchy, kolik kde měřím. Jediný, co je, tak každý týden s hrůzou lezu na váhu a čekám, jak to zase dopadne. Ale zatím je to snad v normě (7 kg, 23.t.), nebo aspoň doktor mi nic neříkal.
Jak už jsem psala, chodím na plavání pro těhotné a je to super. Občas se teda zděsím, že mi tam to bříško ještě pořád malinko schází (v porovnání s jinými), ale o to líp se mi pobíhá a vrtí v tý vodě. Ale hrášek už o sobě dává čím dál tím víc vědět a je to fajn pocit. Jenom manžílkovi se nějak nechce ukazovat, takže když ho vždycky večer vyprovokuju k nějakým výkonům, jakmile dojde na střídání rukou na bříšku a manžílek se obrní trpělivostí, mrně se přestane vrtět a Míša chudák nic necítí. Bude si muset počkat, až bude ten cvrček větší.
Taky jsem si v týdnu chtěla jít koupit nějaké tričko, abych měla co do lacláčů. No, dopadlo to úplně jinak, z krámu jsem sice odešla s taškou, ale v ní byly dvoje dupačky a tričko žádné. No, ale udělala jsem radost sobě, mrněti i manžílkovi.
Jinak, nevím jak u vás, ale mě občas přepadne taková žravá, že bych snědla všechno, co je v dosahu. A je mi jedno, jestli je to slaný nebo sladký. Tak to řeším aspoň tím, že do práce si toho moc neberu. Horší je to odpoledne, kdy musím vyrazit do krámu, koupit něco k večeři apod. Tam bych potřebovala takové ty klapky na oči, co mívají koně při dostizích, aby neviděli nic jiného než závodní dráhu. Kamarádka, co je už v 34.t. (tak nějak) říká, že je na tom podobně, tak mě to utěšilo, až to není jenom můj úlet.
Tak už jsem napsala snad všechno, co mě napadlo. Mějte se krásně, opatrujte bříška přístí týden zase čau.
Alice (23.t.)

Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 13.06.02 08:27

Cau holky,

tak Vam musim napsat, ze mi zacina hrabat. Vcera vecer jsem byla sama doma ( manzilek jel na skoleni) a divala jsem se na nejakej americkej uchylnej film. Byl o hasici a v tom filmu umrel a pak jako duch ochranoval svoji zenu ( mozna to byla pritelkyne - nevim). No a ja jsem celej ten film probrecela. Vsechno na me padlo a ja jsem si rikala co bych delala, kdybych prisla o sveho muzicka. A bylo to o to silenejsi, ze jsem se narodila 12 dni po smrti meho tatinka. Nechapu jak to ta moje maminka sama zvladla. No a uz bych brecela zase.
Ale uz dost prece nejsem blazen!!!!

Zitra jdu na nejakou biochemii - a mam si prinest sebou moc, caj a citron. Chtel to po Vas nekdo a nebo si ze me delaj srandu? A na co to vubec je ?
Postavicku si s Vama merit nemuzu, protoze doma nemam metr, jen skladaci a tim se moc nezmerim.
Ale bricho mam poradne. Kdyz lezim na zadech tak to docela jde, ale jan stojim tam mi nejak vypadne dopredu.
Nahradu za sebe uz taky mam, nastoupi v pondeli. A bude mit smlouvu na 2 roky. Mam neustale pocit, ze to doma 3 roky nevydrzim. Ted jsem mluvila s kamaradkou ( ma 6 mesicni holcicku) a rikala mi, ze by nejradeji sla do prace. Ze prej ji vypadl mozek do kocarku.
No uz budu koncit jsem fakt dnes nejaka spatna a smutna. Jsem proste divna.

Kaja 23t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 08:34

Čau všechny skoromaminy!

Tak jsem se akorát docela vydatně nasnídala a najela na mou oblíbenou stránku e-mimča. Už to prostě patří ke každodenním „povinnostem“…

Co se týče těch mír, nevím to zcela přesně, ale určitě se dneska doma změřím, abych taky zjistila, jak jsem na tom. Myslim ale, že do metru přes břicho mám ještě daleko (ale je fakt, že ještě nemám ukončený 23. týden! :o)). Manžílek si ale v posledních dnech všiml, že se to bříško začíná víc ukazovat a už opravdu vypadá jako těhotenský, takže Káče vím, o čem píšeš. Už to neni tak, že když si sednu, tak se vytvoří jeden velkej fald a vypadám prostě jako tlusťoch. Už se bříško začlo rýsovat kousek pod prsama (kde jsou ty časy, kdy jsem měla pas…:o)) a je takový kulaťoučký. Epicentrum je ale pořád pod pupkem. Tak mastim jak o život, aby kůže nedostala za svý. S tou váhou jsem na tom taky jako Káčátko - váhu nemám, tchýně, u který momentálně přechodně bydlíme, taky ne, takže se vážim jenom v poradně a jednou za uherskej rok, když se jedu podívat za našima (zrovna dneska tam jedu, protože mi mamina bude šít nějaký letní hadříky, tak si na ni stoupnu - doufám, že to zvládne, holka!!! :o))

Jinak s těma chutěma - taky nemám zvláštní chutě na hlínu nebo vápno (i když toho bych mohla sníst haldy, protože stavíme baráček :o)), ale občas mě přepadne fakt hrozná chuť na sladký - včera jsem zbodla celej balíček sušenek Florenta - to byla ňamka! Tak to dneska budu kompenzovat ovocem a zeleninou (což mi taky nedělá problém - mohla bych to jíst na kila). Jen to trochu leze do peněz… Už abysme měli vlastní zahrádku!!!

V práci za mě ještě náhradu nemají, ale chystám se vlítnout na šéfa a zjistit situaci, aby to nenechal na poslední chvíli. Sice mám zatím představu, že zůstanu až do konce (tedy do konce srpna), ale nevim, jak to pak v těch vedrech budu zvládat s dojížděním - jezdím z Dobříše. Možná, že si taky prodloužím léto…

Tak to je ode mě zatím všechno.
Ať vám to do víkendu hezky uteče!

Majka

Kami2
Nováček 7 příspěvků 13.06.02 08:39

Ahoj holky,
tak se taky konečně hlásím do klubu. Byla jsem líná se registrovat a psát jako Anonymous jsem nechtěla, tak jsem si jen četla Vaše příspěvky a nic nepsala. Pak jsem se nad sebou zamyslela no a tady je výsledek. Jsem na tom skoro stejně jako Káče (teda s termínem:-), termín 10.10., rodit budu asi v Podolí (někdo se tu minule ptal, kdo bude rodit v Podolí, tak se mi připomeň, prosím). Jo, Jířo, jak že jsou ty otázky? Asi na pohlaví, žejo:-) To jsme si nenechali říct a teď se třesu každýho ultrazvuku, aby mi to doktoři nevykecali. Jinak se na ultrazvuk těším, ale když u mojí doktorky je tak malinkej monitor, že tam není nic vidět. Takže mímískovi říkáme malej nebo malýsek, stejně mě všichni odhadujou na kluka a my se shodnem jen na klučičím jméně.
S těma mírama je to dobrý nápad, zkusím se změřit. Ráno jsem nemohla spát, tak se vylezla a ve čtyři spořádala melouna. Pořád čekám, kdy přijde období horečnaté aktivity, jak psali v Radostném očekávání, jsem pořád unavená, usínám hned po večerníčku, někdy vydržím až do Toma a Jerryho v 19.45.
Holky, poznáte, když malej uvnitř škytá? Někdy se mi zdá, že jo, ale spíš je přání otcem myšlenky.
Tak zatím, ahoj Kamila+malej

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 08:43

Ahoj Kajo,

ten čaj a moč mi silně připomíná můj odběr - test na cukrovku (měly jí moje babičky, takže mi jí měřili taky). Bohužel mě na to sestra neupozornila předem (pak mi prozradila, že schválně, prý bych tam určitě odmítla jít :o)))
Já v domění že jdu na normální odběr krve jsem přišla pouze na lačno. První se mě zeptali: máte moč? máte čaj? Já na ně koukala jak na zjevení, pak z nich vylezlo, že v tom čaji se rozmíchá glukoza (hrozně sladký hnus, protože jsem čaj neměla tak mi to rozmíchali ve vodě), pak mi brali krev z prstu a moč a pak totéž po hodině a znovu po hodině. Byla jsem tam skoro celý dopoledne. To měření spočívá v tom, že měří jak se odbourává glukoza. Tak tě možná čeká totéž.
Každopádně držím palce ať je výsledek v pořádku.
 Jiřina

Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 13.06.02 08:44

Ahoj Kamilo,

to jsem byla ja s tim Podolim. A vis co je legrace, ze ja mam taky termin 10.10. Tak se tam snad nebudeme prat o doktora.
A pohlavi jsem si taky nenechala rict.

Pa Kaja 23t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 09:00

Ahoj Kájo!
Hlavu vzhůru a přeji Ti lepší náladičku!!! Vždycky, když na mě padne nějaký splín, tak si říkám, že se nemůžu moc trápit, abych neměla smutný miminko a hned si začnu hledat něco, co mi vylepší náladu.
Já se doby strávené na mateřské zatím nebojím. Naopak se těším. Třeba časem změním názor, ale zatím mám pocit, že ani nebudu stíhat všechno, co bych chtěla. Z toho důvodu jsem chtěla jít ještě chvíli před mateřskou na nemocenskou, abych si to doma všechno připravila a načančala podle svých představ a nemusela se pak pachtit s velikananánským břichem a dělat vše na poslední chvíli…Záleží na každém - jedna kamarádka mi řekla, že ty čtyři roky, co byla doma si báječně užila a utekly jako voda a druhá byla otrávená už po tom půl roce a říkala, že asi brzo zblbne. Radši bych patřila mezi ten první „druh“… :-)))
Krásný (a veselý den!) přeje
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 09:31

Ahoj holkýýý!
Téda, vy ale máte dneska nástup!!! 9 hod. a už takovej komentářů… Tak to se musím hned taky připojit.
Můj šéfík taky asi očekává, že to budu nosit dva roky :-))), protože zatím žádnou náhradu nehledá… (nebo že by usoudil, že za mě nikoho nepotřebuje? nebo naopak, že já jsem stejně nenahraditelná? chichi). V minulém týdnu mě zaujal komentář od Joriky, která má tak skvělého šéfa, že jí dá vysoký plat, aby měla co nejvyšší mateřskou. My jsme to zrovna včera doma řešili. Zmínila jsem se před manžílkem, že bych docela ráda šla ještě před mateřskou na chvíli na nemocenskou, abych s dostatečným předstihem všechno doma připravila na příchod toho našeho človíčka. Tak mi hned říkal, ať se na to raději informuji, jestli mi ta nemocenská nějak neublíží ve výši mateřské a tak. Já jsem v tomhle směru hodně neinformovaná, takže jsem se toho taky zalekla. Nevíte některá, jak to přesně je? Chtěla bych jít na tu nemocku asi maximálně měsíc před oficiálním nástupem na mateřskou. Uvažovala jsem o tom, že bych třeba požádala šéfa, aby mi v posledních třech měsících, co budu chodit do práce, dal do výplaty prémie. Ale obávám se, že mi nevyhoví. Je to totiž hrozný poctivák a určitě mi řekne, že to je napadnutelné a podobné nesmysly (a ještě na mě bude koukat skrz prsty, jak na tom chci vydělat…). Ale jelikož plánujeme stavět domeček a budem potřebovat doslova každou korunku, tak si tam tu hubu (pardon za ten výraz) asi třepit půjdu.
Co bych neudělala pro blaho naší budoucí rodinky?
V mírách s vámi zatím soupeřit nemůžu. Přes prsa 80, v pase 73, boky jsem neměřila (radši). Váha 50,8 kg (dle dnešního ranního vážení). Takže jsem zatím přibrala asi kilo oproti původní váze. Ale za poslední dva dny mi vyrostlo bříško neuvěřitelným způsobem!!! (já jen doufám, že to je tím, jak si miminko buduje svůj životní prostor a ne tím, jak pořádám melouny, jahody a třešně téměř na kila!).
Tak koukám, že už bych mohla pomalu brzdit… - není nějaká studie o tom, že se těhotenství projevuje mimo jiné také nadměrnou ukecaností???
Pa Ivča (17./18. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 09:33

Ahoj pupíci (spíš pupinky :-),

tak jsem začala pracovní den s vámi a myslím, že to vůbec nebyl špatný nápad, zvlášť když jsem ho vypodložila čerstvými jahodami se smetanovým jogurtem (ňam, škoda, že už je to snědený :-))).

S tím měřením jste mě pobavily, hned to doma zkusím, i když mě bříško vyrostlo za posledních pár týdnů úplně neuvěřitelně… No taky není divu, když prcek má už podle pátečního UZ asi 37 cm a váží přes 1,2 kg! No a takový cvalda už potřebuje trochu místa… hehe, spíš víc a umí si ho pořádně vyboxovat. Ty jeho/její gymnastické výkony jsou už vidět i přes oblečení, takže mě to děsně baví pozorovat, hlavně v pracovní době… A manžílek je z toho úplně na větvi, protože konečně to mímo vidí a může ho lechtat na nožičkách (nebo si aspoň myslíme, že jsou to nožičky) anebo ho trochu pošťuchovat a prcek mu to už vrací.

Jinak je u nás všechno OK, až na to, že jsem čím dál víc jako slon v porcelánu a asi opravdu začínám být zapomnětlivá. Potvrdím historkou: natankovala jsem u benzínky, šla jsem se vyčůrat, koupila si pití, sedla do auta, nastartovala a… ze dveří pumpy vystartoval chlapík a zběsile na mě mával rukama. Vykloním se z okýnka a ptám se, co se děje a hádejte, co na to on? Říká: „Slečno, vy jste snad zamilovaná, vždyť odjíždíte bez placení!“ No ve mě by se krve nedořezal, ale pak jsem se rozesmála a říkám, že zamilovaná možná, ale hlavně těhotná :-))) No co vám mám povídat, došla jsem zaplatit a ještě jsem dostala nanuka :-)

V práci to ještě pořád jde, v podstatě jsem skoro všechno už předala kolegům a šéf mě po dobu mé nepřítomnosti prý zastoupí. Po 6 měsících se vracím na něco jako 1/2 úvazku s tím, že většinu práce budu dělat z domova. Doufám, že mi tenhle „ideální“ scénář vyjde… I když jsem si samozřejmě nechala zadní vrátka - co kdyby mě mateřské pudy úplně přemohly a já se rozhodla rodit jedno mímo za druhým a být aspoň 10 let na mateřské :-))) Jinak na MD nastupuju 4. týden v červenci, ale asi už si mezitím vezmu nějakou dovču, abych mohla pobíhat po dětských obchodech a nakupovat a nakupovat a nakupovat…

Už jsme se konečně rozhodli, jaký kočárek, postýlku atd., dokonce i jména pro kluka i holčičku už jsme vybrali (a shodli se!), takže vše pokračuje podle příruček a doufám, že to tak bude až do konce.

Termín mám 5. září, ale možná to bude o týden dřív (podle UZ je mimčo o týden větší), což je hodně pikantní, protože ještě 29. srpna máme jet na svatbu mého bratrance… no možná to nějakým tanečkem povzbudím :-))) A rodit budu s největší pravděpodobností v Neratovicích (na radu několika navýsost spokojených známých). Z Prahy 9 to mám 15 km, což je blíž než do Motola (a bez dopravní zácpy).

Jejda, to jsem toho zase nadatlovala, ale já si nemůžu pomoct, tady to jde úplně samo :-)))

Těhulinky, mějte se krásně, užívejte si i s vašimi prcky báječných letních dnů a těším se příští týden zase na napsanou.
Bublina, 28.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 10:03

Ahoj všechny těhule a příznivci e-mimina!

Stějně jako Kamča i já jsem už dnes nevydržela pouhé čtení a taktéž se přidávám do klubu. Jsem na začátku 32. týdne a asi na rozdíl od většiny Vás ostatních chci do práce chodit ještě měsíc, doufám, že odsud nepojedu rovnou do porodnice. No ještě uvidíme, jak na mě bude působit letošní prý dost teplé letní počasí.
Jinak musím uklidnit Bublinu, její příhoda z pumpy mi připadá zcela úměrná našemu stavu. My jsme šli předevčírem s manžílkem vyhazovat nějaké staré oblečení do popelnice a nakonec skončily v kontejneru i klíče od bytu, které jsem měla navlečené na prstu. Manžel se začal rozčilovat, jelikož se mu nechtělo lézt dovnitř a mě nenapadlo nic jiného (nemohla jsem to v sobě udržet) než se začít šíleně smát. Musely jsme ty věci totiž vytáhnout zpět, takže jsme u té popelnice vypadali jako dobrý sociálky - mladá začínající rodina!!!
Chtěla jsem se zeptat: Taky teď trpíte takovou sklerózou? Prý je to normální, v knize o Matce a dítěti psali něco o zvýšené zapomětlivosti ve 28. týdnu , ale je to dost nepříjemné, i když se to začína (doufám, že to nezakřiknu) zlepšovat…
Tak se mějte moc hezky, já jdu svačit. Zdraví Milada.

zajic
Kecalka 194 příspěvků 13.06.02 10:11

Ahojky těhulky!

k obvyklým potížím jako pálení žáhy a občasná žravost, hlavně na ovoce a zeleninu se nám už přidala i lokomotivní dýchavičnost, to když se pískle opře o žebra…
Míry jsem si sice neměřila, ale od začátku těhotenství provádíme s taťkou-čekatelem fotodokumentaci bříška. Každý měsíc jedna fotečka. A tedy skutečně při porovnání fotky třeba z ledna a teď se už musím smát i já…
Takže Vás zdravíme pozdravem - Ať nám bříška rostou a těším se na další povídání.
Pa a buďte na svá bříška hodné…

Příspěvek upraven 12.11.17 v 00:14

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 10:13

Ahoj Ivčo,

já jsem se ptala na nemocenskou naší mzdové účetní - vzhledem k tomu, že mám vyšší plat než těch maximálních 21 tisíc tak prostě ať budu na nemocenský nebo na mateřský tak vždycky budu mít „jen“ to maximum okolo 12 tisíc. Nemocenská před mateřskou by na výši mateřské mít vliv neměla, neboť mateřská se počítá z průměru z posledního odpracovanýho čtvrtletí (teď nevím jestli je ta definice přesná a jestli si to dobře pamatuju.)

Tu nadměrnou ukecanost pozoruju taky, nevím jestli je to díky vám a emiminu, ale občas si říkám jak to mý věčný kecání může okolí vydržet …

To je sranda, těch 80 přes prsa jsem měla naposledy asi v 10 letech, už někdy v šestnácti jsem překročila stovku. Prostě to co mi chybí do výšky mi narostlo do šířky (a to nevypadám nijak extra tlustá). I ta váha 71 je hrozná, a to jsem přibrala jen 2 kg !!

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 10:35

Holky, vy mě mluvíte z duše !

Zrovna před chvílí jsem si šla v práci do kuchyňky umýt nektarinky a už jsem je nedonesla zpátky. Asi po půl hodině jsem si na ně vzpomněla (už jsem podezírala kolegy že mi je v lepším případě schovali), no pochopitelně v tý kuchyňce byly tak jak jsem je odložila. Jenže jsem si šla zároveň udělat čaj a pak jsem zase cestou zapomněla ten.
Tuhle se mi zase podařilo doma - dělala jsem smažený sýr ve friťáku (mám ho zatím provizorně na chodbě) a všechno si tam připravila. Pak jsem šla hledat kleště na vyndání. No nikde nebyly, už jsem hnala manžela se podívat na zahradu jestli tam nezůstaly při grilování. Pak jsem teda rozhodla že to holt vyndám vidličkou, dojdu k friťáku a tam se na mě ty kleště chechtaly :o))))

Takže i v tomhle jsme na tom všechny stejně :o)))))

Venda1
Nováček 8 příspěvků 13.06.02 10:43

Ahoj,
taky posílám pár řádek do klábosícího klubu bříškonosek. Dnešní ráno pro mne nebylo to nádherné sluníčkové letní ráno, kdy se Budulínek místo ranního pozdravu zavrtí a cestou do práce (autobusem) mne vesele kope do močového měchýře a houpe se žaludkem :-). Dneska ráno jsem koukala na zatarasené silnici z autobusu na bouračku, jak hasiči rozřezávají auto a vytahují z něj lidi - hrůza, bulela jsem jako krokodýl (i když ty lidi byli vcelku a asi to odneslo jen to auto), připadala jsem si jako blázen, ale jak psala Kája, tak je nás takových víc - na blbosti v televizi taky koukat nemůžu, hned mám nakrajíčku…
Nó, je to paráda, jak jsem to napsala, hned je mi veselejš a tak přidám něco k těm mírám. Přes prsa to změřený nemám, ale za první tři měsíce mi jedno vyskočilo z velikosti B na C a to druhý dokonce minimálně na D, takže nevím, jak to mám s tím „spodním prádlem“ vyřešit :-))). Přes bříško se to ale srovná, to mi taky každou chvilku šmajdá k jedné straně, nebo se na něm udělá boule podle toho, kde má Budulínek nožičku (nebo hlavu?)…
Včera jsem byla na tom cvičení pro budoucí mamky - bylo to perfektní, akorát jsem měla co dělat, abych při závěrečné relaxaci neusnula. Kámoška se snažila přemluvit cvičitelku, že si připlatíme za dvojnásobně dlouhou relaxaci - nenechala se přemluvit, prý se spí nejlíp doma v posteli a zadarmo :-).
Taky jsem si nafoukla ten míč na cvičení a večer u telky jsem se po něm „válela“ ze všech stran - úžasný protažení bolavejch zad, všem doporučuju! Mužíčkovi jsem tvdila, že jsou to speciální cviky pro těhotný - tak mi ještě přinesl džusík, abych neměla žížu :-)
Jó, taky mne včera poprvé pustili sednout v autobuse (jsem 24.týden), seděla tam jedna mamka s drobečkem a vedle asi taťka, ona se k němu naklonila a řekla mu, že se má zvednout - jeho výraz tváře vyjadřoval úplně přesně „No to snad ne - proč zrovna já“, zvedal se, jako kdyby měl v kalhotách - no tak jsem si s gustem sedla a hlasitě mu poděkovala za ochotu :-)) No nevím, jaké s tím máte zkušenosti vy, já si v mlze pomalu nedohlídnu na konec břicha, ale v autobuse si toho nikdo nevšimne a všechny strašně zajímají ty padesát let starý baráky venku… někdy je mi tam v tom návalu tak blbě, že jdu radši pěšky…
Jinak je ale těhotenství v létě paráda - po večerech sedím na houpací lavičce na zahrádce a baštím Tvaroháčky od Family, pak jdu s mužíčkem na procházku do venkovní hospůdky (on na ty Tvaroháčky moc není, tak aby měl navečer taky něco studenýho).
Ke všemu mám ještě spoustu dovolený, tak končím v práci k poslednímu červnu - spočítala jsem si to až tento týden v úterý, na těch zbývajících 11 pracovních dní už nemá ani cenu rozstříhat metr (je mi jasný, proč má Káčátko metr jen na 91cm - hihi…), ale mám to tady domluvený, že budu chodit určitě ještě minimálně jednou každý týden do povinné mateřské do práce (to aby mi nebylo doma smutno), takže mi zařídili schránku na vzkazy a můžu pracovat i doma - můj sen se splnil - ráno se můžu rozhodnout, jestli se mi zrovna chce nebo nechce do práce - paráda…
Nó, to jsem se rozepsala, je to s vámi moc prima, stejný radosti i starosti - je to příjemný číst i psát…
Tak se mějte krásně a hodně pište, ať je hodně počteníčka:-)))))
Venda (24.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 10:54

Ahoj holky, zjišťuji, že máme skoro všechny dost podobné problémy. Náš brouček už začíná 26. týden a je docela dost aktivní. Bohužel už mi to břicho začíná i trochu zavazet. Kolegyně v práci už mne posílá na mateřskou, protože tady pořád něco pojídám a dělám jí chutě a ona pak také přibírá. V pondělí už i za mne přijde náhrada a budu ji muset zaučovat, což přímo nesnáším. Ale co mi zbývá.
Nákupní horečka u mne ještě pořád nezačala, protože mám pocit, že mám ještě pořád času dost. Ale bojím se, že už to brzy propukne a to pak budu mít dobrý vítr v peněžence.

Loučím se s Vámi, držte se a těším se na příští komentáře

Staňka, 26. t.

Venda1
Nováček 8 příspěvků 13.06.02 10:58

Tak abych Tě, Milado, potěšila, tak příhody typu, že manžílkovi 2× osolím smažená vajíčka k večeři, jsou u nás na denním pořádku. Minulý týden jsem mu dokonce omylem sebrala klíče (ráno chodím do práce dřív), svoje jsem měla samozřejmě taky, takže neměl čím zamknout domek a odemknout vrata, aby vyjel autem - komentoval to slovy, že mít doma blondýnku a ještě těhotnou je přírodní katastrofa. Ale vždycky to legrace není, je to týden a něco, v práci jsem se upsala (místo 96 jsem napsala 69) a stálo to firmu přes 30tisíc. To jsem měla chuť se vším seknout, ale pomohl mi komentář mých spolupracovníků - prý na co asi myslím - že je to podobné, jen když se jedná o polohy při milování :-))).
No snad to přečkáme bez trvalé pohromy a doufejme, že to po porodu SKONČÍ!!!
Měj se hezky a se zapomínáním si nedělej hlavu - je nás takových víc, nemusíme se bát vlka-nic…:-)))
 Venda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 11:42

Ahojda!
Víš, jak já jsem na těch 80 pyšná??? A manžílek je z toho úplně hotovej… Já jsem docela štíhlá, takže pomalu budu měnit košíček B za C! A to je u mě teda výkon…:-)))
Díky za odpověď ohledně toho platu. Já mám plat o něco nižší, tak by se mi vyplatilo, kdyby mi ten šéfík něco přihodil.
Ahoj
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 11:53

Jak tak ctu, vetsina miminek jsou silvestrovska nebo vanocni, ne? Nekde jsem cetla statistiky, ze v tyhle dobe se pocne nejvic miminek… At se Vam vsem dari.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 12:25

Ahojky Břicháčci,

dneska jsem přišla do práce až později, takže k emiminu jsem se dostala až teď. Ráno se nám nechtělo vstávat, tak jsme posunuli budíka ještě o hodinu a pak jsme si udělali s mojí láskou snídani do postýlky, nechala jsem si namasírovat záda a namazat bříško s mimískem a pak teprve jsme se rozhodli jít do práce :o))). Stejně už mi to tu všichni tolerují, zástup za sebe už jsem zaučila před dvěma měsíci, takže už většinu práce zvládá za mě, tak je to pohodička :o)). jak jste tu psali výši té mateřské, tak se na to nestyďte zeptat šéfů, pokud mají aspoň trochu pochopení, tak vám vyhoví. Já jim to tu taky řekla na rovinu a oni s tím souhlasili. Takhle tedy bude ta mateřská 12600,– což docela jde na maminu v domácnosti :o)))).

Mimísek je dneska od rána nějak moc aktivní, pořád se mi vlní bříško a každou chvíli mě nakopne, asi se dobře vyspinkal :o)). teda já teď vydržím spát jak špalek :o)), přes den mám energie, i večer, chodím spát tak kolem půlnoci, ani se mi dřív nechce, ale zato vydržím chrupkat 9-10 hodin v kuse a o víkendu ještě víc. Taky jsem tu četla, že některé z vás v noci běhají čůrat, to mě se zatím v noci nechce, tak uvidíme jak to bude dál, abych to nezakřikla…:o)).

Jak psalo káče, že její manžílek má v noci nějaké živé sny, tak mě občas probudí přítel v noci, protože ze spaní sebou strašně hází a kope a já mám pak strach, aby mě nekopl do bříška…potřebovala bych mu udělat na jeho půlce postele nějaké hrazení :o))). Neumím si představit, že by jsme si k nám do postele dali na noc třeba mimíska, to by ho během chvíle zalehl, rozdrtil a zadusil :o)))), ale třeba bude mít pak klidnější a lehčí spaní :o)).

K té zapomnětlivosti: já jsem v pondělí byla v pekárně, vybrala jsem tam nějaké pečivo a koláčky a koblihy, zaplatila jsem a odešla. Když už jsem seděla v autě, tak vyběhl ten prodavač a nesl mi tašku a křičel, že jsem si tam ten nákup zapomněla. Říkala jsem si, že jsem nějaká divná, když zaplatím a pak mi ani nedojde, že si tam odtud nic neodnesu :o)). I když přítelíček je na tom podobně, tak snad to není nakažlivý…v neděli zapomněl klíče od bytu v zámku zvenku, zabouchl si klíče v autě a navíc nechal rozsvícený světla :o)))).

V úterý jsem byla v té poradně po měsíci, tak si mě tam zas předvedli na váhu, tak jsem dohromady přibrala 4 kg (ale myslela jsem si, že víc, podle toho jak teďka papkám). Poslouchali jsme srdíčko…u toho mi i tekly slzičky, asi jsme fakt teď nějaký citlivější :o).
Ptala jsem se doktorky, proč na UZ půjdu až ve 30. týdnu a ona, že je to prý normální, že dřív se nechodí, tak musíme zas vydržet, až toho našeho dáblíka zas uvidíme.

Už mě zase přepadá hlad, tak si půjdu dát něco k papu. V práci se mi smějou, že jsem jak zelinář, každej den si sem táhnu tašku plnou ovoce a zeleniny a většinou to tu dokážu sníst…aby se mi pak nenarodil malý melounek nebo broskvička :o). A to mě ještě dneska večer čeká rodinná večeře v nějaké restauraci, takže dneska večer asi linii držet nebudem :o))) a o víkendu grilování na chalupě a oslava mých narozenin a zároveň rozlučka pro kolegy z práce, takže vidina jídla je velikááá :o))))

Holky, kolik vám tu je tak let? To by mě docela zajímalo, jsem pěkná zvědavka :o))). Ale tady mi to nepřijde neslušný :o)). Mě bude zítra 25.

Tak já jdu tvořit pracovní hodnoty, opatrujte si bříška a všem mimískům posílám velikáááánskou pusu :o))
Martina 26. týden

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 12:27

Ahojky,
u mě to vánoční zrovna sedí. Protože ty měsíce prý počítají od prvního dne poslední menstruace a já to naposledy dostala na Ježíška :o))). Jinak na mimíska bylo zaděláno někdy začátkem ledna :o))
Martina 26.týden

Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 13.06.02 12:44

Cau Martino,

me uz je 28 pryc.
A k zitrejsim narozeninam vse nejlepsi!!!!!!!!!!!
Kaja 23t.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 12:57

Tak já to měla naposledy Na nový rok a myšička se podařila někdy v první půlce ledna.
To bylo pořád tím odkládáním - poslední rozhodnutí bylo: Počkáme do konce roku a pak uvidíme. No a už pomalu vidíme :o))))
 Jiřina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 13:01

Připojuju se ke gratulaci k narozeninám - já už patřím do starého železa, už je mi 31 pryč. Ale cítím se tak MLADĚ :o)))) Je tu ještě někdo kdo už je přes třicet?

Ahoj Jiřina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 13:02

Neboj, Jiřko, jsem na tom s věkem úplně stejně jako ty :-))))
Bublina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 13:05

Čauky Staňko,
jsi na tom s týdnama stejně jako já…začátek 26. jsi z Prahy, do které půjdeš porodnice?
Jinak mě kolegyně z práce už taky posílají domů, prý ať se nepřetěžuju a odpočinu si :o))). Zástup za sebe už jsem naštěstí zaučila před dvěma měsíci, teď by se mi do toho už nechtělo, ani se Ti nedivím, že na to nemáš náladu :o).
A toho větru v peněžence se neboj, já tam měla hurikán :o))). Ve čtvrtém měsíci mě přepadla nákupní horečka a veškerou výbavu jsem pořídila v tomhle měsíci a teď už občas dokoupím jen něco co se mi líbí :o))).
Pa Martina 26.týden

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 13:12

Hele, Marťo, to mi nějak nehraje. Ty máš týden 26, já 23, ale nový rok je jen týden po Ježíšku a my si myšičku taky pořídili začátkem ledna (přesně někdy mezi 9.1. a 13.1.) Tak že bych blbě počítala?
 Jiřina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 13:13

Ahoj Kájo,
díky moc. Spíš jsem byla zvědavá, jaká věková kategorie tu převažuje, jestli holky kolem dvaceti nebo naopak ty, kteří si s miminkem počkali o něco dýl. protože když někdo nezasvěcený čte stránky emimina, tak si musí myslet, že tu někdy píše banda puberťaček (ale to je na tom právě to fajn).
Měj se krásně Ty i Tvůj drobeček!
Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 13:16

Ahojky,
taky děkuji…a přiznám se, že zrovna o Tobě jsem Jířo myslela, že ti bude tak kolem dvacítky, podle toho, jak to všechno popisuješ :o))), ať Ti ten humor vydrží napořád!!!!
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 13:22

Ahoj děvčátka, tak se taky připojuju. Nedalo mi to a nechala jsem se vlákat do vašich ukecaných sítí. Všechny tady ste moc prima a já to strašně ráda čtu. V něčem se shodujeme a v něčem se přece jen dost lišíme. Tak já například (25.týden) cítím miminko jen tak něžně, žádný buchance a kopance, nic takovýho jenom večer se mi začne trochu pohybovat břicho, ale můj manžíleček má smůlu, kdykoli si lehne vedle mě a natěšeně čeká, tak jako naschvál nic. A to vydrží dost dlouho. Potom znechuceně odejde a břicho se zavlní. No neni v tom schválnost? Ale abych se vrátila k těm kopancům. Opravdu to pociťujete všechny tak silně? Začínám mít strach, jestli je všechno ok. Mám sice už jedno dítě a měla bych být zkušenou matkou, ale popravdě řečeno už si na ty pocity tenkrát moc nevzpomínám. Možná, že na tom má svůj podíl moje vejška. Měřim totiž 181cm a tak tam má možná mimi dost místa. Aspoň se tím utěšuju. Přeju vám všem moc prima dny, užívejte si jich, protože to jsou snad ty nejkrásnější chvíle vašeho života. Mám pětiletou dceru a i když je to zlatíčko největší, je hodná a poslušná, tak má občas „super puberťácký“ náladičky a všichni kolem se smějou a říkaj:„Počkej až příde doopravdová puberta, to si užiješ.“ A myslím, že maj pravdu. Pak si občas vzpomeneme na dny, kdy to bylo takový nevinný, sladký, bezbranný a zcela odkázaný na nás.
Tak to bylo trochu nostalgie. Mějte se pěkně a pište.
Jo, a smutný nálady jsou normální, i poporodní depky, to všechno přejde a budete ty nejšťastnější tvorové pod sluncem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 13:23

ahoj Martino,
já jsem bohužel ze Zlína, takže mám porodnici jistou - zlínskou. Ale už jsme se tam byli v rámci kurzu dívat a docela se mi tam líbilo. Byla jsem tak plná zážitků, že jsem pak ve snách celou noc rodila :-))).
A máš v plánu už zůstat brzy doma? Já jsem původně chtěla hned od začátku prázdnin, abych se v práci nemusela „pařit“ v horku, ale nakonec musím zůstat až do 22.7., kdy se mi vrátí další kolegyně z dovolené. A můžu se ještě zeptat? Já nemám v okolí nikoho, kdo by byl stejně jako já - už jsi hodně přibrala? Já asi 8 kg, ale poslední 2 kg za poslední 2 týdny a už teď si připadám nemožně.
 Staňka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 13:25

Díky za kompliment, vždyť říkám že se cítím MLADĚ :o)))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 13:32

Ahoj Jiřko,
já už teda mám také přes 30, ale až za měsíc mi bude 31. Pořád všichni strašili, že bude těžké poprvé otěhotnět a že budu mít problémy a nic. Otěhotněla jsem hned po prvním měsíci snažení a zatím jsem žádný problém neměla - doufám, že mi to tak vydrží celou dobu nebo že si to nevyberu u porodu :-))).
Přeji hezký den
 Staňka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 13:45

Přiznám se taky - je mi 28 a půl, ale někdy máme s manžílkem takové nápady, že si připadáme tak na osmnáct!!!
Teď jsme strávili víkend s třemi dětmi od vzdálených příbuzných (9, 10 a 14 let) a ty nám hádali dvacet!!! To se nedivim - asi si říkali, že třicátníci by s nima takový kraviny nepodnikaly!!
Ahoj
 Ivča

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 13:47

Ahoj Staňko,
jééé to je škoda, že jsi tak daleko :o)). Ale to nevadí. Já v Praze mám vybranou Vinohradskou porodnici, před dvěma lety to tam rekonstruovaly a líbí se mi to tam i teď ta ambulance, kam docházím k mojí doktorce působí příjemně.
Budu v práci do konce června a pak to zapíchnu. Už mám za sebe zástup a pak, nechce se mi tu sedět až budou horka a pařit se tady. Plánuju, že budu většinu času v létě na chalupě, tam to bude snesitelnější než se pařit tady v Praze. Doktorka mi řekla, že mi napíše neschopenku od července a pak rovnou z toho přejdu na mateřskou :o)).
Já jsem přibrala 4 - 5 kg (záleží jak se vyčůrám :o) )). A to baštím jak otesánek, ale je fakt, že jím hodně ovoce a zeleniny, teď se pořád cpu melounama a broskvema a jahodama, tak po tom asi tolik nepřiberu. Ale já měla ve třetím měsíci zánět močáku a do toho žlučníkový záchvat, tak jsem během deseti dnů zhubla asi 3 kg, tak proto ještě nemám tolik navrch, ale bojím se, že to přijde :o))). Myslím, že tvých 8 kg je úplnej normál a já si někdy připadám nemožně i teď, připadám si trošku neohrabaná a taková „rozkydlá“ :o))). Neboj, to přežijem a pak můžem na:,–(it diety na štíhlou linii :o))
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 14:03

Já sem teda moc nepíšu,zato čtu pořád a je mi už 34 pryč.Mám už 2 holky 10 a 11 let.Ale manžela mám novýho a o 8 let mladšího,někdy mám pocit,že mu není ještě ani 15,tak jsem s ním dost omládla,nebo se tak aspoň cítím.
 Iva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 14:06

To jsem ještě já,abyste si nemysleli,že sem jen tak zvědavě čučim,čekám také mimi-koncem října. IVA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 14:14

Já už mám doma 2 holky a teď cítím pohyby taky velmi slabě.Jsem v 21.týdnu a je to jen takové slabé přetáčení s přítlakem.Nožkou slaboučký kopaneček jsem cítila teprve asi 2-3×.Tak mám trochu i strach,jestli je mimi OK.Ale snad je. Já jsem totiž normálně dost plnoštíhlá,tak je to možná i vrstvou sádla na děloze.Na 167 cm mám 75 kg-přibrala jsem zatím jen 2 kg. Iva

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 13.06.02 14:20

no, jen jestli to nebude tim, ze jsme vetsina z nas jeste necejtily pohyby toho treba trikilovyho „macka“ tesne pred porodem, tak nam mozna i to vlneni prijde jako poradnej kopac :-)) hihiiii

Kami2
Nováček 7 příspěvků 13.06.02 14:24

Ahoj Kajo,
tak to je dobry, snad se tam potkame.Uz ses tam byla podivat? Ja sem porad unavena, jak prijdu z prace, jim a hned spim, takze sem jeste nevybirala miminkovsky veci, natoz abych chodila cvicit. Vcera jsem byla v poradne, mam malo zeleza, tak beru 2× denne Tangyferol nebo tak nejak, je z toho docela tezko. HOlky nevite, jestli je zelezo i v kyselych rybach? Kdyz mne ty normalni nechutnaj.
Jinak v metru ani v tramvaji me nikdo nepusti sednout, jen koukaj a rikaj si, asi je tehotna. Jo a je mi 28, to abych prispela k vekovemu rozboru. Brisko mazu detskym olejickem Astrid, to aby si malysek zvykal na tu vuni:-), ale nevim, jestli to je k necemu, jen mam mastny lozni pradlo a kosile.
Tak zatim K+m

Petruzalek
Nováček 10 příspěvků 13.06.02 14:26

Ahoj těhulky - maminky čekatelky!
Zase jsem si s chutí přečetla vaše (zatím 2) pozdravy. Fakticky je super, jak si tu každý čtvrtek dáváme rande s našema zlatíčkama. Moc ráda jsem si tentokrát přečetla, že nejsem sama, kdo má zaječí úmysly a chtěl by prchnout z práce co nejdřív, především kvůli mimouškovi. Mám tak trochu špatný svědomí, že na něj v tom koloběhu auto-vlak-práce-vlak-auto-nádobí-večeře-spát mám strašně málo času. Chtěla bych si ho víc užívat a hýčkat a rozmazlovat a a a vůbec!!! )) Obzvlášť teď, když už jsem si jistá, že se mi v bříšku nazašprajcovaly prdíky, ale vrtí se tam náš pokládek. Teda ehmm, občas mi zabuší do močového měchýře - nabo tam někam - až heknu. Ale je to nádhera sledovat, kdy je vzhůru a kdy má siestu. Asi se mi to jen tak neomrzí. A zatím je to zlatíčko a nechává mě v noci spinkat. A že to při tom dojíždění do práce potřebuju!
Dneska nám manžílkova mamina dala na plínky, tak jsem jich hned 25 koupila. A chtěla jsem se vás zeptat, jak to s přebalováním vidíte vy. Jako jestli kombinovat papírové na noc s látkovými přes den, nebo se zřeknete pohodlí a budete zuřivě vyvářet a žehlit a brousit zadeček potomkovi těma průhlednýma šmirglíkama (tak mi totiž ty plínky po rozbalení připadly - výrobce Libštátský text. podnik). Mě totiž „Ťchýně“ tak trochu víc tlačí do těch látkových. Tak si budu muset vzít do ruky kalkulačku a umlátit ji číslama (teda pokud vůbec mluví v náš prospěch). Jo a ještě něco, plenkové kalhotky mi nabízeli takový, že jsem měla pocit, že podšívku párali z tržnicových superšusťákových souprav. Tak takhle se asi našemu miláčkovi mstít nechci.
Budu se těšit na vaše názory a další novinky o vašich malých a velkých sluníčkách. Mějte se krásně, zdraví Zdenina - 23. týden
PS: to moje velký sluníčko chce, abych mu koupila po cestě z práce desítku imbus, ehmmm - mlhavou představu mám, tak jen doufám, že to nepopletu.

Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 13.06.02 15:03

Jeste jendou cau Kamilo,

podivat jsem se tam nebyla, ale chci se tam prihlasit na predporodni kurz pro maminy a tatky, oni te tam v ramci kurzu provedou
Prihlasit se na kurz jde nejdrive 2 mesice pred porodem, takze tam zacatkem srpna zavolam a zeptam se co a jak. Jinak jak nize pisu i me je 28.
Metrem nejezdim jen tramvaji a tam uz se mi parkrat postestilo ze jsem byla pustena, ale vetsinou vsichni jen cumej co kde lita.
O zeleze bohuzel nic nevim.

Pa Kaja

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 15:05

Ahoj Zdeni,
já taky nevím, jaký plenky si vybrat. Starší generace, jako třeba moje mamča samozřejmě zastávají látkové pleny a ta novější zas jednorázové. Mám spoustu kamarádek, které hned od narození používali jednorázové plenky a drobečkům to nevadilo. A prý v porodnici mají na výběr obojí, látkové i jednorázové. prý kdyby mimi mělo alergii na ty papírové, tak by se museli dávat ty látkový :o)).
Já osobně tedy zastávám jednorázové plenky, samozřejmě mi to přijde jednodušší - nemusí se nic prát a žehlit :o)). Už jsme domu udělali zásoby Pampersek pro ty nejmenší mimi, tak uvidíme, jak to bude jeho prdílka snášet :o))). Ale asi se vyplatí kupovat opravdu značkové pleny a ne nějaký levý, jako třeba Tesco pleny, po nich jsou prej opruzený prdelky :o)), ale to záleží asi na každém, jaké s tím má zkušenosti.
Jo a imbus je co? To je nějakej klíč, ne? To teda nevím, co bych koupila, jsem na tohle idiot :o)). Hlavně nekup Nimbus, to bylo nějaký lítací koště, který měl ve filmu Harry Potter :o))))
Pa Martina 26.týden

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 15:09

Ahojky Kamilo,
zkus baštit špenát nebo jinou listovou zeleninu nebo játra, jestli ti chutnají. Tam je železa hodně!
Martina 26.týden

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 15:14

Podle našich domněnek jsme museli mimi vyrobit 7.ledna, to znamená, že těhotenství se začíná počítat u nás od 24.12.2001. Teď jsem to znovu přepočítala a fakt to tak vychází. I v průkazce mám napsáno 26+1, ještě před měsícem podle posledního UZ ho měli dokonce o dva týdny starší, tak nevím…jsem z těch týdnů jelen. Ale 26.týden je to určitě, počítáš to podle prvního dne poslední menstruace?
Martina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 15:16

Co se týká plen, mám smíšený pocity. Původně jsem se chtěla na hadrový *** z vysoka, jenže kámoška má tchýni v porodnici a 200 plen jí zbylo, tak mi slíbila stovku věnovat. Navíc jsme včera zakoupili novou pračku, tak by byl hřích to nevyužít. Věřím že když se spočítá energie a voda na praní, prášek, energie a lidská nechuť k žehlení atd. s těmi papírovými - letmo jsem koukala, že se dají pořídit zhruba okolo 4-6 Kč za kus - tak myslím že je to srovnatelný. Do těch papírových se to mímo asi líp balí a navíc se v tom prý líp cítí … Takže já se budu snažit vyzkoušet obojí a najít nějaký rozumný kompromis. Ale kdybych ty hadrový neměla tak bych je asi nekupovala. Je pravda, že když si představím, že bych se po****la do
hadrový plínky a pak v tom měla vydržet, to bych nevydržela ani minutu. Takže vlastně stejně nevím.
 Jiřina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 15:23

Ahojda!
Já jsem si říkala, že ze začátku asi budu otročit nad těmi látkovými, protože si myslím, že je to lepší pro nožičky.
A ohledně finančního srovnání bych možná mohla být nápomocna (abys mohla té tchyňce předložit důkazy…) - jen co doma najdu ten časopis, kde to bylo propočítáno. Pak to sem dodatečně vepíšu (já to totiž proběhla jen v rychlosti s tím, že na to mám ještě dost času a později se k tomu podrobněji vrátím, takže si výsledek nepamatuji).
Ahoj!
 Ivča

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 15:24

U nás se těhotenství počítá od 1.1. (což je přesně týden po tvém 24.12), mám to jednodušší protože mám týdny číslovány stejně jako kalendářní. Takže teď to mám 23+3. I kačátko píše o týdnu 23, ta má datumy přesně stejně jako já. Tak kam ty dva týdny ulítly?
 Jiřina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.06.02 15:27

Čus Jířo,
teda musím říct, že jsi mě pěkně zblbla s těma týdnama a tak tu teď počítám jak blbá podle kalendáře, dokonce sem do toho zapojila i kolegyně :o)). Už jsem se dopočítala, na Ježíška jsem měla poslední den m. takže o týden předtím ten první den, to mě trklo, až když jsem teď mrkla do průkazky, že jsem to tu blbě napsala a sama sebe i dokonale zblbla :o)). Jinak to souhlasí, ten 26. týden začal dnes, počítám to vždy od čtvrtků :o))), tak jestli Tě třeba i nezmátlo, že tím myslím konec 26.týdne. :o). Jinak v průkazce mám zapsané datum porodu 23.9. podle poslední m. a 12.9. podle prvních pohybů. Co Ty?
Martina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15106 příspěvků 13.06.02 15:36

Tak tím se to vysvětlilo. Já mám termín podle PM 8.10. což je přesně o těch 14 dní později než ty. Je zajímavé, že podle mého sledování jsme musely počít během stejného týdne, no holt jsem asi měla ovulaci dřív, to nevím neb jsem si to neměřila. Tak uvidíme kdy se to nakonec vyklube :o)))
 Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »