Reklama

Naivní káčátko - 28.týden

Těhotenství
  • Naivní káčátko
  • 18.07.02

Čao holky, no teda .. .)) tak nějak tu sedím, nic ze mě neleze, teď jsem si četla vaše komentáře z minulýho tejdne a zas na mě jde brekavá... dostala jsem tak akorát chuť na roládu od frndulky, stejská se mi po jiřince, petruzalek to tady taky omezí, aaaaach jooooo bůůůůů bééééééééééé a opička zrovna spinká místo aby mě na rozveselení kopla do močáku :)))

Zvuky Niagáry radši vyměním za džungli, ta snad bude inspirativnější, hihi :) V pondělí jsme byli u tchýně na večeři a švagr najednou prohlásil „hele, břicho“ :-) Tak já se tady pupím na všechny strany, aby to všichni viděli, a on to prohlásil tónem, jako že vůbec nevěděl, že jsem těhotná :)) Takže to je tak jediná změna - pupík je zas trošku větší. Ale váha už zase né, tlak asi furt nízkej .. včera jsem si dokonce musela udělat kafe, protože jsem byla v práci úplně nemožná. Jéžišku já se tak těším domůůůůů.. no ještě příští tejden, ale to bude mít jeden ze šéfů dovolenou, takže doufám, že to bude pohodička :)

A taky jsem si už koupila mateřskou podprdu, když tady o tom pořád píšete, připadala jsem si opožděná :)) Dala jsem za ní 315,– Kč, je úplně normální, akorát teda nevím, jestli se mi líbí ten odepínací košíček.. možná si koupím nějakou normální rozepínací vepředu? Nebo je tahleta ještě něčím zvláštní? Má pěkně širokou gumu pod prsa, to jo, proto ji asi začnu nosit hned hihi :) A taky by mě zajímalo, jestli ještě někdy obleču ty svoje původní kalhotky? Myslíte, že se mi zadek zase smrskne? hehe :)

Jo a ještě musím poděkovat Petře za ty informace o výši mateřský, náhodou docela jsi mě potěšila, protože já zas nevěděla, že se vyplácí za kalendářní dny (počítala jsem furt jen pracovní), takže to nakonec vyšlo ještě víc než jsem si myslela :)) Chachá to budem vataři.. půl roku :)) Manžílek někde viděl článek, kterej se jmenoval „Být na mateřské = být na hranici bídy“ nebo tak nějak, takže do mě teď furt rejpe, že budem bídáci, ať zavařím nějaký lečo, když jsou levný papriky, vypočítává, ke komu budeme chodit na obědy hihi a že se musíme teď rozšoupnout, dokud ještě máme nějaký peníze :) Tak právě nevím, vždycky jsem kategoricky tvrdila, že budu doma s opinkou nejdýl, co to půjde (no ne úplně nejdýl, ty 3 roky, abych se mohla zas vrátit do práce), ale teď nevím, jestli to ode mě není sobecký se doma zinkat, když chudák mužíček bude na nás makat a stejně ještě ani nevíme, jestli to bude dost.. Ehm :) No tak teď už je to stejně fuk, v práci je to nahlášený tahkle, tak kdyžtak asi nějakou brigošku si najdu.. třeba.. A třeba budeme mít peněz jak želez a třeba zjistíme, že to co máme vlastně bohatě stačí, hlavně když budeme mít zdravý mimíííííííííí­íííííííííínkó­óó :)))

Jůůůůůůůů mi to fakt dneska nejde, to je tím počasím hrozným .. včera bouřka, to jsem se ale báááála, dneska mlha pochmurná.. otřesné, opravdu :)) Takže se radši mažu oblíkat a frrrrrrrrrrrrrr do práce, tam se určitě zas pěkně rozčílím a přijdu na jiný myšlenky. Fakt by mě teda zajímalo, jaký bude to šestinedělí, protože mám pocit, že se asi utopím v melancholii :o) Naštěstí maminka pracuje taky v nemocnici, i když ne přímo na porodnici, tak si za ní vždycky s opičkou hupnem, upíchneme se k internetu a budeme se tu vylejvat chachááá to máte ale vyhlídky, co? :o))))))

I když.. jak tak přemejšlím, to byste tak musely dělat všechny, protože tou dobou budete asi tam co já, nebo ještě doma na čekaný ánébo některý, co si pospíšily, už budou doma s mazlíčkamaa­aaaaaaaaaa chaa jéé to bude ale.. stejně si to ještě nedovedu představit :)) Už jsem smířená s tím, že mám břicho, že v něm je něco hezoučkýho živýho našeho, ale až to vyleze.. to nevím jaký bude he :))

Nu, nezbyde než se nechat překvapit :)) Takže končím s těma krindy pindama dneska a mějte se krááásně zlatě sluníčkově a napište něco veselýýýýýýýý­ýýýýýýýýýýýýý­ho jó? :o))) pááááááááá


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Evka2
Povídálka 12 příspěvků 18.07.02 10:35

Nazdar Káčátko a ostatní mamindy pupindy!!

Koukám, jak jsou zřetelné ty hormonální změny v nás!! Co odstavec to jiný odstín nálady či melancholie!!
TAky to na sobě pozoruju,ale vzhledem k tomu, že tohle je můj druhý pupík v pořadí, uvědomím si to v ten okamžik, kdy to na mě hodlá skočit, takže včas upozorňuju okolí (hlavně tedy manžela), že mi zase „šplouchaj hormony a jde na mě brekavá“ a on jen vševědoucně zvedne oči v sloup v lepším případě mě pohladí po hlavě a po bříšku, bafne dceru a řka " na mámu to zase leze, tak pojď " odejde s ní nikam jinam a počkaj tam až zas s úsměvem přijdu.

Ještě upozorňuju, že největší krizi jsem měla, jako většina, v porodnici, těch pár dní než nás pustili domu. Celé dny jsem jenom brečela a brečela, ačkoliv jsem v náručí držela největší splněné přání svého dosavadního života! Chudinka moje malá, najednou se ocitla v divném novém světě a ten obličej nad ní furt jen fňukal a bulel!! No jo, ale doma to pak všechno přejde a ačkoliv už předtím to hýbající se břicho děsně milujete, ta opravdová láska k tomu malému teprve vzniká a je tak silná, že vám z toho návalu puká srdce a nutí vás to v noci vstát a jít se přesvědčit, že ten uzlíček skutečně v té postýlce leží a že je váš a nikdo už vám ho nikdy nevezme!!

Jooo holky, je to úžasný. I to bříško, které patří jenom vám a pak i to mimčo, z kterýho bude jednou pubertální lotřík, co vás považuje za úplné hlupáky.

Někdy bych s chlapama měnila, to přiznávám, ale to mateřství musej závidět oni nám!!

Teď k těm výbavám. Já teda pořád nic nového nezakoupila. A to už jsem se dokonce rozhodla, že zakoupim! Zvlášť když už mi i prodavačky v lahůdkách přejí zdravé miminko a divěj se, že už sebou nevozim rovnou kufřík do porodnice(takovej mám asi pupek)!!
Manžel teda tvrdí, že nic vlastně nepotřebujem, protože všechno máme po holce.Joo, ty chlapy! Ale nové miminko si zaslouží nové sladké dupačky, ne?? Představovala bych si takový tmavomodrý sametový modýlek..... Ale prd, nikde jsem na něj ještě nenarazila. A taková modrá lariska s obrázky by se mi taky líbila. No, už budu muset vážně někam vyrazit. Popadnu mamču-babču a půjdem na to. Ta má větší pochopení k těmhle nákupům a taťka stejně houby pozná, žet ty dupačky jsou nové!!. (Jen malá rada pro vás, nevím jak jste s tím zkušené, ale nekupujte ty úplně nejmenší velikosti. Já do něčeho holku ani nenarvala. Je lepší už to mít o něco větší, protože se do toho vejde a navíc má taky víc volnosti, třeba v dupačkách, zvlášť když se vám zdá, že má nohy jak malý sloník).

Jo ještě, Káčátko, ta podprda je opravdu nejpraktičtější, když má odepínací ty košíčky samostatně a není rozepínací celá vpředu. Takhle odepneš jen jeden košíček a můžeš kdekoliv a kdykoliv kojit. Ten druhý zůstane zavřený a tím zajistí, že ti ten proud mléka, co se spouští většinou i z druhého prsu nepoteče po břiše. A taky pak nemusíš ten rozepnutý konec podrdy lovit pod trikem. S dítětem v náručí to není žádná legranda. Mně stačily na osm měsíců kojení v pohodě dvě tyhle podprsenky, teď jsem je zas vyndala a vyprala a už jsou v pohotovosti.
(Hlavně si je nezapomenout vzít ssebou do porodnice!!!)

Tak, už jsem se, holky, vykecala. Za chvíli vyrážim do poradny, tak se začnu chystat. Všechny vás zdravím a doufám, že si užíváte. I když teda ty bouřky nejsou na náladu nic moc, co......

Tak zatím…

Evka 34.týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.02 12:03

Ahojky Káčátko a všechny těhulky!

Teda už je skoro poledne a jenom jeden komentář! To bude asi tím špatným počasím… Já jsem smutná, protože nemám co číst.

To mě tak trošku vyprovokovalo napsat taky pár řádek. Už kolikrát mě svrběly ruce na klávesnici, ale přece jenom už mezi vás, těhulky, nepatřím. Já už jsem totiž „8 týdnů po“ a můj pokládek už neopatruju v bříšku, ale v postýlce. Přesto doufám, že mě a mojí malou Kačenku vezmete mezi sebe.

Vždycky když čtu vaše komentáře, tak nostalgicky vzpomínám, jaké to bylo, když já jsem sháněla výbavičku, vybírala kočárek, s mažílkem jsme se dohadovali o jméno, a jak jsem se těšila na každý ultrazvuk… Holky užívejte si ta vaše bříška, za chvíli už bude všechno jinak!!!

Já se hrozně těším, až ty vaše miminka budou taky na světě, a na emiminu se budou probírat témata a problémy, které trápí teď mě. Ale to si ještě pár týdnů počkám. Doufám, že si i pak najdete čas na lození po internetu a na psaní komentářů.

Zatím se mějte všechny hezky!!!

Petra

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.02 13:51

Ahoj maminy čekatelky i vy, které jste se už dočkaly!
Já se celá natěšená po 14 dnech přihnala číst zprávy od Kačátka a všech ostatních a hlavně se pochlubit: heč, na mě už mrňousek celý týden mrká a je to náááádhera. Kopání do bříška byla slast, o které jsem si myslela, že mi bude chybět, ale to číhání a hlídání, kdy náhodou prcek otevře oči (je tím novým světem tak unavený, že to zas tak moc často nedělá a já si připadám jak rybář, jak jen čekám a čekám) se s tím nedá srovnat.
Takže teď nechám ťukání do klávesnice, popřeju vám všem trpělivost, užívejte si kopání, nakupování výbavičky a obdivných pohledů na vaše bříška a jdu hlídat, jestli ten náš poklad opravdu leží v postýlce a jestli náhodou nekouká…

Mějte se náádherně
Jana

 
Evca5
Povídálka 45 příspěvků 18.07.02 14:11

Názdárek holčiny!

Teda já jsem taky tak trochu překvapená, že je tu pro dnešek zatím taková malá účast :) ještě se to snad dožene. No je to znát, že už to tu pomalu odchází domů. Tak si představte, až se tu většině narodí to malé mimčo tak to tu bude asi obdobné, taky budou jakoby omylem chybět :)) Už se asi všichni na ten čas těšíte co? Už aby to bylo.

Minulý týden jsem se nemohla k vám připojit do diskuze, protože jsem jela na vejlet :) Holky řeknu vám, že se mi tam moc líbilo jak se o mě každý staral. Taková péče. A ještě k tomu teta se snažila nejvíc a vařila samé dobroty a pekla koláče. Já bych tam i zůstala o několik dní dýl kdyby to šlo :)

Jinak já mám taky takové chvilky kdy mě šťastnou udělá i maličkost a naopak. To jsem třeba jednou sledovala telku ale nic zrovna nedávali, tak jsem přepínala programy a hledala zábavu. A najednou jsem narazila na nějaký pořad o dětech a zrovna byl na programu nějaký předčasný porod. No samozřejmě jsem u toho zůstala a sledovala co se bude dít. A když se ta maličká holčička narodila tak jsem normálně brečela jako malá holka. Ani mluvit jsem v tu chvíli nemohla :)

Teď vám povím příhodu, která se u nás doma stala minulý týden. Jednou, když jsme šli s manžílkem pozdě spát, jsem
si do postele sedla a manžel si položil ruku na bříško a čekal a čekal. Nebyl až tak moc trpělivý a tak mimíska prozatím moc kopat necítil. A tak v noci čekal až se projeví, páč ten náš je nejvíc aktivní večer, ale už chtěl asi taky spinkat. Tak jsem si trošičku „šťouchla“ do bříška a řekla jsem mu ať vstává a taky pozdraví taťku :) A pak hned manžel starostlivě řekl: Co blázníš, víš kolik už je hodin? Já jsem se mu musela smát, on si nejdřív vůbec neuvědomil co říkal. Je pravda že už půlnoc dávno odbila ale malému je to určitě stejně jedno :)) Asi byl manžel zrovna přepracovaný:) ale zasmáli jsme se.

Co se týče výbavičky, tak to ještě nemám žádný nový kousek. My na to máme zatím dost času a tak ještě počkáme. Ale v hlavičce už to mám skoro všechno promyšlené :) Už se těším až vyrazím na nákupy ale moc toho nebude, protože my už doma jedno tříletý mrňě máme. I když jsem docela zvědavá jestli ty některé pěkné kousky vůbec bude moct nosit. Jeden se narodil v létě a teď to druhé čekáme v listopadu, tak v tom bude dost velký rozdíl. Bude to škoda, některé věcičky byly jenom jednou nebo dvakrát nošené. Aspoň ty miminkovský věci se uživí:)

Já myslím, že jsem se tu teď už projevila dost a tak toho raději nechám. Taky si budu muset nechat něco na příště :)

Mějte se všichni moc krásně a opatrujte si svá bříška.

Ahoj Evča - 22.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.02 14:18

Ahojky,

koukám, dneska jako těhule trošku zaostáváme. I když, jestli je každé z nás dneska jako mně - tudíž na draka - tak se ani nedivím, že se nikomu nechce nic psát. Ty bouřky mě nějak zmáhaj, protože to naše pídě je v tomhle po mně, takže se bojí a dává mi náležitě najevo, že se mu ty blesky vůbec nelíbí … Už začínám chápat, proč se říká, že když je bouřka, tak se rodí víc dětí :o))

Já už se taky nějak nemůžu dočkat a přitom si říkám, že to těhotenství je príma a trošku bych to ještě prodloužila. Sny o miminku už nemám jen já, ale haraší už i mojí mámě, které se zdá, jak mě vezou do porodnice apod.

Ale když už jsou tu ty „opravdové maminky“, tak byste nás „boule“ mohli trošku poučit, co a jak doopravdy probíhá, protože už jsme asi všechny zvědavé (a já už z toho začínám mít malinko strach), co nás vlastně čeká.

Olina, 30 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.02 16:22

Ahoj maminky a skoromaminky,

tak taky přidám svou trošku do mlýna.

Co se týče snů, poslední 2 noci to bylo u mě docela zajímavý. První noc se mi zdálo, že si jdu se spolužáky pro vysvědčení (!!!). Odehrávalo se to všechno v místě, kde jsem vyrůstala a opravdu chodila do školy (základní!) - sídliště na Praze 4. Vyšli jsme normálně ráno a že po cestě ještě koupíme nějakou tu kytku. Ale představte si, že nikde neměli ani kvítek! Já jsem z toho byla už strašně nešťastná - přece nemůžu přijít před paní učitelku bez kytky! Nakonec jsem potkali nějakýho starýho pána, který prodával kytky ze svý zahrady. Zalíbila se mi kytice z tulipánů a narcisů a tak jsem ji vzala. Teda to jsem si myslela. Ale bafla jsem místo ní jinou, kterou tam měl někdo položenou a šla jsem. Po cestě jsem se chtěla ještě pokochat, jakou hezkou kytku jsem vybrala a co nevidim - místo krásnejch tulipánů mám v ruce ohavný rudý karafiáty! Dala jsem se do breku. Spolužákům jsem pak se vzlykama řekla, ať jdou napřed, že se pro tu pravou kytku vrátím a pak je doženu. Ale když jsem přišla na to místo, pán tam už nebyl. Tak jsem se smířila s karafiátama a spěchala do školy. Nebudete tomu věřit - zabloudila jsem!!! (na sídlišti, kde jsem vyrůstala). Chodila jsem tam s brekem asi do 11 hodín. Nakonec jsem do školy došla (okolo poledne), ale byla už zavřená a nikde ani živáčka. Tak jsem začla panikařit, že přece nemůžu jít domů bez vysvědčení, že mě doma zabijou! A pak jsem se celá zmatená probudila! Nastávající mamina bez vysvědčení!!! :o)))

A hned druhou noc na to jsem ve snu rodila! Porodila jsem asi o 3 mesíce dřív - v podstatě ve fázi, ve který teď jsem a to tim stylem, že jsem byla zrovna na návštěvě u rodičů (opět to stejný sádliště!!!) - naši tam ale nebyli. Všechno proběhlo v pohodě (detaily v tom snu nebyly), jenže jsem na mimčo neměla nic připravenýho. Tak jsem ho zabalila do nějakýho ručníku a představte si, že jsem odešla!!! Po nějaký době jsem se vrátila a miminko bylo spokojený - smálo se na mě! Pak přišli naši a já jim jakoby nic řekla, ať se jdou podívat do pokoje na to moje miminko. Pak vim, že proběhla nějaká hádka ohledně jména, ale detaily si už nepamatuju (jinak v reálu vybraný jména radši tajíme, abysme si ušetřili jakoukoli debatu, co se komu líbí nebo nelíbí).
Po nějaký chvíli jsem si ale uvědomila, že děťátko nemá ani postýlku (to je fakt - tu ještě nemám :o)) a vůbec, že chybí ještě spousta věcí - a zase brekot…
Pak jsem si taky uvědomila, že jsem ještě nezaučila moji kolegyni (to je taky pravda - teprv začínáme) a že tam teda budu muset chodit i s mimčem a všechno jí naučit. A tim to nějak skončilo…

To jsou sny, co? Ubrečená školačka - nezodpovědná matka..... :o))

Už jsem toho napsala dost, ale ještě mi to nedá, abych se nezeptala, jestli jste náhodou některá z vás nejela včera tramvají z I.P. Pavlova na nám. bří Synků do ochodu Bemini. Ta holka měla džínovou šatovku a batůžek - odhaduji tak něco okolo 30. týdne. Měla jsem pořád nutkání jí oslovit, ale jsem asi moc plachá, tak jsem to neudělala. Já jsem tam jela taky - byli jsme okukovat kočárky. Vybrali jsem typ - budeme jen číhat na nový barvy a pak ho zakoupíme.

Tak už končím - doufám, že jste u toho neusnuly a zas někdy.

Majka (28t)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 18.07.02 19:57

Ahoj Břicháčci!
Koukám, že to tu už malinko vázne, asi je to tím, že postupně odcházíte z práce a chybí vám netík :o))). No uvidíme, co se tu bude dít dál…

Já jsem dneska přijela z chaloupky, byly jsme na kontrole a jsme vpořádku, i ten tlak se nám srovnal. 29.7. jdeme na UZ, tak už se moc těším, až toho našeho ďáblíka zas uvidíme, naposledy jsme ho viděli v 21.týdnu, což už mi přijde jako dávná minulost. taky mi budou příště píchat do ručičky, prý musí udělat druhé těhotenské testy :o(. Paní doktorka mi vynadala, že jsem jí zas nic nepřibrala a že z mimíska chci udělat vrabce nebo blechu :o))). Tak jsem teď byla na chatě s mamkou a od pondělka jsem přibrala skoro 2 kg :o))). Kdybych tam s ní byla pořád, tak je ze mě koule :o))).

Včera jsme byli nakupovat v tamějším městečku a opět jsem tam objevila spoustu věcí na mimísky. Měli tam jeden moc hezkej sekáč pro děti, koupila jsem tam malý pyžámko, tričko a batoh na děti (tak od 6.měsíců), tak ho bude mít tatínek v čem nosit :o)). Taky jsem v jiném krámku koupila termosku na flašky, další dvě flašky, bryndáčky, ponožtičky a kartáček na vlasy s hřebínkem (doufám, že to nebude plešoun ) :o)).

Mimísek je teď pěkně aktivní, každou chvíli sebou škubne a kope, ale v noci je pořád hodný, nechá mě většinou spát deset hodin v kuse, ani čůrat mě nebudí :o))). Jen občas se mi stane, že mě v noci vezme křeč do lýtka, říkala jsem to doktorce a předepsala mi Magnesium, tak snad to přejde…

Minulý týden jsme slavili ty přítelovi třicetiny, bylo to moc fajn, spousta jídla a dobrůtek, tak jsem se pěkně našťouchla a dokonce jsem s nima večer jela i na diskotéku…to se asi mimísek divil…a bylo to fajn. Docela mě udivilo, že to na mě spousta lidí ani nepoznalo …a to jsem měla kratší tričko a přes to kožené sako… Ale byli ke mě všichni kamarádi moc milý a pořád si mě chtěli chovat na kolenou, prý si ještě nechovali dva v jednom :o))) a přítel kolem nich pořád skákal a říkal, ať mi neublíží a na bříško moc nesahají :o)). Tak jsem je pak všechny odvezla domů, když jsem nic nepila a ani jsem nebyla moc unavená. Jenom mimískovi jsem asi narušila jeho harmonogram :o))).

Tak já budu končit, ať tu zas nekecám dlouho. Mějte se krásně miminkovsky a pište pište, ať je co číst!!!!

Martina zač. 31.týdne

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 18.07.02 20:03

Ahoj holky melancholický,

ty dovolený by vůbec neměly bejt, co? Zvlášť když se teď tak potřebujeme ! Takže už jsem zodpovědně tady, i když už ne z pohodlí svého pracovního počítače (ach kde je mu konec), ale z nepohodlí mamčina počítače. Doufám že už to nebude moc dlouho trvat než budu mít svůj :o)

Tak vám musím nahlásit, že Myšička je už majitelkou peřinky do postýlky, rychlozavinovačky, krásné hnědé larisky a asi osmero povlečení (nejkrásnější s veverkama bude mít hned jak přijdeme z porodnice :o)) a už jsme koupili i dva balíky papírových plen (v Rossmannu byly v akci, 64 plen za 279 Kč, tak jsme vzali dva balíky a ještě k tomu dostali plyšového pejska :o)). Oblečeníčko od kámošky jsem probrala, roztřídila a ze všeho jsem vybrala to nejmenší, což mi vychází tak na jednu pračku. Ostatní jsem rozhodla že zatím nechám (připadalo mi to fakt dost veliké) a budu to prát postupně tak jak poroste. Pořád mi ale chybělo něco super krásného … až do včerejška. Včera přijel na návštěvu bratránek z Holandska a přinesl mi nááádhernou soupravičku: tričko, dvě body a takovou kombinézku nebo pyžamko nebo jak by se to dalo nazvat. Barva taková světle žlutá - až smetanová, jedno má obrázek myšičky, druhé medvídka … no k sežrání. A super perfektní modrý fusekličky se slonama. Akorát ta kombinézka je velikost až 68, ta asi Myšičce hned nebude, ale už se na ní určitě taky těší. A ještě dostala takovou světlounce oranžovou plyšovou myšku. Určitě měla taky hroznou radost, když jsem to rozbalovala tak začala kopat jak o závod :o)))

Chci se zeptat kolik pořizujete látkových plen? Já jsem dostala 30 od kámošky a ještě bych ráda takových 20 pořídila, rozhodla jsem že zkusím kombinovat papírové a hadrové a uvidíme. Dneska jsem četla v novinách inzerát že někdo prodá nové látkové pleny 16 Kč za kus, tak to je dobrá cena, ne?

Dneska jsem byla u zubařky s posledním zubem (při těhotenské kontrole jsem měla 3 polorozpadlé plomby, a jelikož jsem chtěla bílé a ty se musí dělat po jedné, tak jsem tam byla už po třetí). Poprvé za to chtěla 300, po druhé 400 a dneska už 500 Kč. Tak jsem ráda že už je to poslední zub, protože kdoví kam by to pokračovalo dál !!!

Holčiny, mějte se krásně, ještě musím zkouknout co přibylo k minulému kačátku, ráda bych se tu na chvíli objevila ještě aspoň o víkendu.

Opatrujte se a užívejte si - já si teda užívám :o))

Pa pa Jiřina

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 18.07.02 23:24

Zdravím všechny skoromaminky!
Ráda čtu vaše komentáře a sleduju Vaše diskuze, i když už mám doma patnáctiměsíčního svištíka Ondráška. A už taky začínáme plánovat s manžílkem druhé mimčo do páru, ale začneme až někdy na podzim (teď zřejmě vy:,–(ím prášky a tři měsíce pro jistotu počkáme).
A jaký byl můj porod? (Nezažila jsem žádné noční probuzení, ani rychlou cestu do porodnice, i když bydlíme na vesnici, protože mně museli porod indukovat, tj.vyvolat.)
Moje těhotenství bylo chtěné a plánované (i když se mi povedlo otěhotnět až po osmi měsících) a proběhlo celkem bez problémů (nepočítám-li oteklé nohy apod.). na mateřskou jsem nastupovala sedm týdnů před termínem, který jsem měla 25.3., podle pohybů o tři dny déle. Termín se přehoupl a pan doktor nás poslal na monitor do nemocnice. Ten jsem absoluovala ještě dvakrát. Vše bylo v pořádku, jen jsem se neotvírala. Tak mě nakonec pan primář poslal do porodnice. Museli jsme jet ale do sousedního okresního města, protože se v naší porodnici začalo malovat. A tak jsme s manžílkem dojeli (v den mých 27.narozenin) do porodnice.
První den mě čekali jen papíry, pár vyšetření, ultrazvuk. Další den infuze, která však vyvolala jen stahy, bolesti žádné. Po odpojení vše přestalo. Další den byla pauza, v sobotu se vše opakovalo. Personál byl vcelku příjemný, jen už jsem byla ze všeho hrozně nervozní. V neděli mi zavedli tabletu, to opakovali ještě po obědě. (Tedy lépe řečeno po době oběda, protože jsem od půlnoci nesměla jíst a od rána ani pít - to bylo nejhorší. Naštěstí jsem během dne vydindala na sestřičkách asi dvakrát hrneček čaje.) Asi okolo čtvrté jsem začala cítit slabé bolesti hlavně v podbřišku, okolo osmé zesílily. Rodila jsem sama, na oddělení byl klid, sestřička seděla vedle za plentou. Byla neděle večer, paní primářka mě prohlédla, řekla, že to bude trvat celou noc a odešla domů. Na oddělení zůstal mladý a celkem veselý dotor. Řekl, ať si zdřímu, že bolesti ještě zesílí a půjdou směrem nahoru. Opravdu se mi dařilo si mezi kontrakcema zdřímnout, neb jsem velký „ospalec“, ale bolest se mi stěhovala spíše dolů, do slabin, v břiše - nic. Kolem půlnoci mě dotor prohlédl, píchl vodu a odešel.Asi po hodince mi sestra napojila monitor a to už se mi zdálo, že budu muset na záchod. Během monitoru mi došlo, že to asi bude něco jiného. Když sestřička přišla, oznámila jsem jí to, doběhla pro doktora a ten nevěřil svým očím. Skoro jsme nedoběhli na sál. Stačilo jen dvakrát silně zatlačit a Ondra byl na světě, bylo přesně 01:45 hod. Doktor mě sice nastříhl (asi to bylo lepší, Ondrášek vážil 4 kg), ale v tu chvíli jsem to necítila. Bylo to nádherné, vidět ten malý uzlíček a hned jsme mohli mobilem zavolat taťkovi.
Porod jako takový byl pro mě pěkným zážitkem (pokud si odmyslím tu nervozitu a strach, aby miminko bylo v pořádku). Daleko horší pro mě bylo kojení (o tom jsem už psala), které skončilo do čtrnácti dnů.
Doufám, že i Vás čeká lehký porod, držím Vám palečky.
PAPAPA!!! Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.02 08:01

Ahoj Jiřino,
já mám zatím 20 látkových plen (70×70) a koupím možná jetšě takových 5 nebo 10. Ale mám představu, že budu používat jen papírovky a látkovky budou tak na bryndání, pod hlevičku a tak. Takže to bude snad bohatě.
A ta nabízená cena je dobrá - mě se podařilo sehnat je za 19,–Kč, což mě přišlo taky dobrý. Jinak jsem je viděla všude okolo 20 až 25 Kč/kus.
Zatim čau.
 Majka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.02 12:27

Ahojky,
jsem na tom stejně jako Majka. Koupila jsem jich 20ks a předpokládám, že je budu mít jen na bryndání a pod hlavičku. Taky počítám s papírovkama, kterýma už jsme se dostatečně zásobili :o))).
Martina (frndulka)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.02 14:59

Jsem na tom tak na stejno - mám dohromady asi 50 plen (některé 70×70, některé 80×80). Počítám s tím, že budeme pleny kombinovat - přes den textilní, na noc papírové. Při ceně textilních plen od 19,– až do 30,– si myslím, že zrovna levné taky nejsou a umanutý ekolog zrovna taky nejsem, takže papírové pleny u nás určitě budou.

A vzhledem k tomu, že už jsem si nechala na mzdovce zjistit, jak „vysokou“ mateřskou budu brát (inspirace z minulého káčátkovského deníčku) - tak už o tom jako „pracháč“ neuvažuju. Počítala jsem totiž původně s tím, že se to počítá z měsíčního platu a ne z průměru za čtvrletí (kterej mám díky prémiím o dost vyšší v přepočtu na den). A navíc bez zdanění … Docela mě to překvapilo. Ale potom to bude soda, až sociálka vyplázne jen nějaké životní minimum...... budem na tom hůř jak důchodci :o))

A příběh ze života (další plus pro papírové pleny): Bývalá spolužačka nám taky vyprávěla, jak jí každej říkal, ať dává ze začátku jenom textilní a holčička pořád plakala, tak jí začali na noc dávat papírové a malá spala opravdu jak „nemluvně“.

Takže vzhůru do drogerie a zásobte se - bude hůř!

Olina (už skoro 31.t)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.02 15:48

Ahoj Martino,
poctive ctu vsechny komentare a prispevky (i Tvoje) a zavidim Ti, ze nemas skoro zadne bricho. Jsem ve stejnem tydnu tehotenstvi jako ty a bricho mam a poradne. Chtela jsem se zeptat, kdy mas presne termin (ja mam 26.9.) a jestli jsi uz rozhodnuta, ve ktere porodnici budes rodit. Myslim, ze jsi z Prahy nebo okoli. Ja jsem chtela v Krci, ale bohuzel tam od 15. do 30.9. porodni saly maluji.

Hezky den.
Martina

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 19.07.02 17:08

Ahoj maminky a bříška!
Tak jsem se konečně prokousala všema komentářema ještě z minulého týdne, neboť nám od pondělka doma nešlo „síťové spojení“ a tedy nefungoval internet (no jo, v práci to bývalo 100%-ní). Konečně dnes dočkala pana „opraváře“, který konstatoval, že nám odešla síťová karta, tak musel dát novou za 370,–Kč (to by ještě šlo), ale pak z toho ještě vylezly další tři stovky za práci (ta trvala 10-15min!! Přiznám se, že za to bych raději koupila něco cvrčkovi.
Mám z dnešního dne ještě jeden poznatek: Pokud chcete, aby u Vašich dveří začali zvonit pojišťováci, vyvěste na balkoně plenky. Já je včera večer vyprala a dnes je začala žehlit (mimochodem mám jich asi 45 ks včetně těch větších, ale taky chci používat pokud možno hlavně jednorázovky) a hned se ozval zvonek a za dveřmi - ejhle pojišťovák!!! Naštěstí mi strčil do ruky jen letáček, že teda přijde, až se to narodí, to už se teda těším.
Jinak jsem si už ve středu balila tašku do porodnice (přece jen 37. týden), mám ji docela velkou a to tam ještě není župan a pár věcí, které mám vypsané na papírku a přijdou tam až těsně před odjezdem. Ale mám velkou smůlu, jelikož můj gynekolog má teď 14 dnů dovolenou, takže se nebudu pravidelně (teď už bych měla každý týden) dozvídat, jestli cvrček už pomalu sestupuje dolů, jestli ubývá plodová voda a já se tedy chystám k porodu… Taky je možné, že místo do poradny za 14 dnů, pojedu ještě předtím do porodnice. Teď hlavně peru oblečení na malého, ale stále přeskakujeme věci v krabicích na chodbě, jelikož pořád nemáme skříně do ložnice, ono sehnat skříně s max. hloubkou 35 cm, když nechceme na míru ani vestavěné, to je opravdu problém. A to už bych si chtěla domů přivézt kočárek, abych si ho mohla konečně pořádně prohlédnout a koupit prostěradýlka a plymo, ale bohužel ho není zatím kam dát. Takže jestli někdo zoufáte nad tím, že nemáte vše připraveno, tak buďte v klidu. Já si říkám, že to nějak dopadne, jinak bych se musela asi nervově zhroutit a to by stejně k ničemu nevedlo.
Tak se mějte a užívejte si těch krásných slaďoučkých a šťavnatých melounů, já se po nich můžu utlouct.
Ahoj Milada (37.týden)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 21.07.02 15:07

Ahojky Martino,
to jsem ráda, že je tu další človíček ve stejném týdnu, ještě jsem tu našla Olinku.
Skorto žádné břicho je zase úplně přehnané, ale co vidím těhule v poradně nebo co potkávám, tak mají bříška mnohem větší a takový ty typicky těhotenský kulatý. Kdežto já když mám něco volnějšího, tak mi ten pupík není ani vidět :o)). I doktorka říkala, že mám menší bříško, ale že prý to nevadí a že to můžu dohnat později. Jinak mám navrch 7 kg. Za poslední měsíc jsem nepřibrala ani kg, doktorka se v pondělí tvářila divně a za tenhle týden rovnou 2kg, ale je fakt, že jsem se pěkně cpala, měla bych zabrzdit…:o)))
Já budu rodit ve Vinohradské porodnici, chodím tam od začátku k jedné známé gynekoložce, která jse zároveň i porodník. Mám problémy s kyčlema, tak budu rodit císařem, prý kolem 38.týdne, ale více se dozvím 29.7., kdy jdeme na UZ. Jinak tahle porodnice vypadá docela sympaticky, je 2 roky po rekonstrukci a je to tam pěkné a moderní, mě se tam líbí a už jsem si tam zvykla za tu dobu, co tam chodím do poradny, tak to tam jdi omrknout… :o))
Tak zatím papa a pěkně se koulej'
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 21.07.02 15:24

Ahoj holky!
tak jak si užíváte víkendu? Já jsem před chvílí zasedla k počítači, od rána bylo krásně a teď se to zas zkazilo a začalo pršet, tak si říkám, že zas zkouknu emimino. Ale nic moc komentářů tu nepřibývá, už to pěkně flákáme :o))) a není tu tolik co číst jako dřív.

Mám užasnou novinku, za tenhle týden jsem přibrala 2kg! Tak jsem ráda, už jsem myslela, že nejsem normální a doktorce se po minulý týden v poradně taky moc nezdálo, když jsem jí za měsíc nepřibrla ani kilčo. Tak teď mám hned dvě :o)), takže dohromady 7. Ale bříško tedy nic moc, všichni se mi smějou, že budeme mít blechu, i když já si připadám jak malý soudek :o)). Není to tak hrozný, ale je fakt, že když se rozhlídnu po jiných těhulích, tak jsou na tom „o něco líp“. Včera jsme byli nakupovat v Carrefouru a naproti po schodech proti nám jela těhule a měla volnou košili a takový kráný kulaťoučký bříško. Přítel mi povídá: podívej, jaký má pěkný břicho, tak jsem to svoje taky hned vyšpulila a on, ať se moc neprohýbám, že tomu stejně nepomůžu :o(.Však my vyrostem, to uvidí!!!

Mimísek začal trošku dovádět i v noci, takže už se občas vzbudím, ale spíš, že se mi nepohodlně leží a trošku mě pobolívají dole záda, ale jde to :o))). Jinak přes den o sobě dává vědět každou chvíli a jakmile je jen tošku utiskovanej, tak se ozývá :o))).

Včera jsme byli u kamarádky na narozeninách na grilování a přišli tam známý pochlubit se svým potomkem - 3týdením klukem. Koukali jsme na něj s přítelem jak blázni, vůbec jsem se nějak nedokázala vžít do tý role, že za dva měsíce budeme mít doma to samý. Ani jsme se neodvážili ho pochovat, jen jsme ho pořád sledovali. Uklidnilo mě, že mají stejnou autosedačku jako my a že se mu v ní dobře leží. Byli tam asi hodinku a za celou dobu vůbec nebrečel ani nespinkal. Pořád koukal a cucal mamině malíček, prý dudlíka odmítá :o)). Celé těhotenství jim říkali, že budou mít holčičku a na porodním sále koukali jak blázni, když vyndali kluka :o)). Tak doufám, že u nás to nebude opačně :o(. I když je to nakonec jedno…

Včera jsem dostala dodatečně k svátku od kamarádku lžičku pro miminka a poudro na dudlíky od chicca. Mám z takovýhle blbinek největší radost. Taky jsem objednala ještě pár věciček na www.laveta.cz, kdyby jste se tam chtěli mrknout. Mají tam docela levný látkový pleny a osušky.

Tak já už přestanu plácat zas pátý přes devátý a budu končit. Teda venku je pěkná bouřka a slejvák, docela bych uvítala sluníčko :o)). Chystám se, že dneska večer nebo zítra upeču ten dortík od Káčátka. Tak vám dám vědět, jestli se mi to vůbec povedlo :o))).

Opatrujte bříška a pište pište pište!!!!!

Martina 31.týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.02 07:51

Ahoj Martino,

z bříška si nic nedělej, já jsem ode dneška v 31. týdnu a už měsíc na mě lidi koukaj dost divně, že ještě chodím do práce místo toho, abych rodila. Naposledy mě dorazili asi před 14 dny u nás na poště, když se mě ptali, kdy že to bude (termíny mám 20. a 23.9.) a když jsem odpověděla, že v září (datum jsem pro jistotu ani neřekla), tak se zděsili, že si mysleli, že už teď v červenci. Donutila jsem se sice k úsměvu - asi dost kyselýmu - ale doma jsem z toho byla docela mimo. Pořád jsem si myslela, že vypadám na osmej měsíc docela normálně.
Takže i já si užívám keců typu „ty jsi nám nějak přibrala“ a „nebudete mít ty děti dvě“. Nejlepší je, že se takhle navážej zejména ženský, který v těhotenství samy přibraly 20 kilo a víc a teď jsou pořád jak ledoborce.....
Ale mám pro tebe radu - vždycky si vzpomeň na nějakou známou osobnost (nejlepší je myslet na Mahulenu Bočanovou) a říkat si, že zdaleka jsem nepřibrala tolik jako ona a že teda zaručeně pak taky musím vypadat líp, no ne??? Vem si, že teď zas vypadá dobře. :o)))

Olina

 
Evka2
Povídálka 12 příspěvků 22.07.02 09:36

Holky pupkatý!

Na velikosti břicha se vykašlete. To se nedá vůbec navzájem porovnávat. Každá máme jiný břišní svaly a šířku pánve a taky jsme jinak vysoký, takže se to bříško taky jinak rozloží. Já mám už druhý bříško. Kalhoty jsem zase nedopnula hned ode dne, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná (5. týden) a od té doby mi roste pupík závratnou rychlostí. Už dva měsíce vypadám, jak těsně před porodem ( dnes jsem začala 35.týden). Od začátku ho mám pokleslé, takže ani podle toho se soudit teda nedá.
Při prvním mimču jsem přibrala skoro 20 kilo (dcera měla 51cm a 4 kg) a teď se k tomu dopracuji pravděpodobně taky, protože teď už mám navrch 15kg a jako posledně stále přibírám i když se snažím moc se necpat.
Posledně jsem taky všechno snadno shodila, takže jsem měla zase při 180ti centimetrech něco málo přes 60 kilo. A šlo to dobře a samo, přestože já nejsem zrovna nějakej cvičící a dietní typ, takže jsem tomu moc nepomáhala. Stačilo kojit a jíst o malinko míň.

TAky mi zase všichni „vtipálci“ říkaj : „a jste si jistý, že čekáte jen jedno?!?!“ hahaha. Jo je tam jedno. Sice velký, jako posledně, ale jedno a bříško mám jaký mám. Mám ho ráda i tak. I když se těšim až se ho už zase zbavim a uvidim si na špičky bot.

Na závěr: když jsem ležela nedávno v porodnici s ledvinovou kolikou, byla tam mamina, co pár dní přenášela a ta přibrala 32 kilo. A holky, moc jí to i tak slušelo, byla to prostě normální mamča s pupíkem. Určitě nezmatkovala, jak to shodí, ale těšila se na miminko.

TAk se zatím mějte
Zdraví vás E.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 22.07.02 10:14

Ahoj mamky a bříška!
Tak Vám něco napíšu a půjdu žehlit první várku dupaček, když to tady tak vázne.
V sobotu jsme byli nakupovat v Praze a musím říct, že v tomto směru závidím všem Vám z Prahy, protože nakupovací možnosti jsou opravdu velké a hlavně nabídka zboží. Nebyli jsme nikde v centru, ale v shopping parku ve Zličíně. Koupila jsem si podprdu na kojení - konečně 100-ní bavlnu (u nás jsem si již musela koupit nějakou „mixovanou“) a za poloviční cenu! Konečně jsme objevili také skříně, které se nám hodí do ložnice, malou část jsme si už přivezli, jelikož je prodávají rozložené a teď musíme sehnat nějakou dodávku, která nám přiveze ty větší kusy.
Jo, některá z Vás se minule ptala, kde se dají sehnat samostatně ty mantinely do postýlky - tak v IKEE je mají a v různém barevném provedení.
Tak se mějte moc a moc fajn.
Milada 37. týden

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 22.07.02 11:03

Cau Holky,

tak jsem skoncila dovolenou a jsem opet v praci. Vsichni na me koukali co tady delam, ze si uz mysleli, ze jsem na matersky.

Byli jsme s manzilkem tyden v Marianskych Laznich si trosku oddachnout. Bylo sice hnusne,ale jezdili jsme na vylety a tak jsme videli spoustu zajimavejch mist.
Byli jsme taky v Nemecku a musim Vam napsat, ze tam meli tak krasnejch miminkovskejch vecicech, ze jsem jeste ted mimo. Co me vsak udivilo, ze tak maj levnejsi obleceni nez u nas. Samozrejme jsem neodolala a zakoupila miminku zimni bundu a povleceni. Zimni bunda je naprosto bombasticka a vysla na 400,–.
Je tak na 3 mesice a tak snad mimiskovi bude. Uz bych mu to nejradeji oblekla.
Pristi tejden jdu konecne po 10 tydnech na UZ a uz se nemuzu dockat. Musim se zeptat MUDra jak mimous lezi, protoze me porad zducha vlevo a tak si rikam, ze musi lezet nejak sikmo.

Taky jsem se tu docetla, ze Vam rikaj lidi, ze mate velky bricha. Me totiz taky.
Prej nato ze mam rodit zacatken rijna mam velky bricho a budu mit urcite 2 mimca. Nejvice me takhle pobavej baby,ktery bud rodily pred valkou a nebo zadny deti nemaj.

Jinak se mam dobre az na tu moji tehot. cukrovku. V posledni dobe mam hroznou chut na sladky. Ale pristi tejden jdu znova na testy a tak doufam. ze se to nezhorsilo. Nejlepsi by bylo kdyby to slo dolu.

Tak zatim Papapapa
Kaja 29t.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 22.07.02 12:32

Ahojte!
Hlásím se dnes ještě jednou s žádostí o radu. Nevíte náhodou, jestli má firma CAM nebo její český zástupce (nevím totiž, odkud je ta firma) své internetové stránky nebo alespon e-mailovou adresu. Potřebuji totiž ten špuntík na přebalovací pult, popř. i hadičku. Nebo nemáte někdo kontakt na nějaký obchod, který by dodával jejich náhradní díly? Předem děkuji za radu.
Milada 37. týden

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 22.07.02 19:40

Ahoj holky těhulky,

Tak se vám zase hlásím, tentokrát v rychlosti (já jsem šla na k mamče na internet a manžílek zatím do hospody na pívo, tak musím makat ať se mi tam moc nezlíská :o)))

Dneska pro vás mám dva tipy a jednu prosbičku:

Za prvé jak se tu před nedávnem probíraly prášky na praní, tak kámoška mi poradila že používala Batole a byla s ním velmi spokojena. Dneska jsem ho koupila a cenově to vypadá dost dobře: za 2,4 kg chtěli 120 Kč, což v přepočtu na kilo je dokonce levnější než Tix, který běžně používám !!

Za druhé co se týče mantinelů do postýlky ? někdo tu psal, že se dají pořídit okolo 400 Kč. Tak mě napadlo koupit si molitan, povlíknu ho do povlečení, kterého jsem dostala osmero, což v životě nemůžu upotřebit. Tak jsem se ptala v OBI jestli by neměli molitan zhruba 1×2 metry o síle 1 cm, a představte si, přesně takovýto rozměr tam měli a stálo to 95 Kč. Takže jen to naměřím, aby to pasovalo do postýlky, nastříhnu, upravím povlečení, přišiju tkaloun a mám hotovo :o)))

A prosbička se týká pletení: jak už jsem doma, tak jsem dostala neodolatelné nutkání něco na myšičku sama uplést. Koupila jsem si vlnu, která krásně ladí s tím oblečeníčkem od bratránka. Svetříček myslím zmáknu, ale ráda bych celou soupravičku včetně botiček a čepičky, ale ty jaksi neumím. Byl by tu někdo šikovný, kdo má popis jak uplést čepičku a botičky? Kdyby byl někdo tak moc hodný a napsal to sem, nebo mi to poslal přímo na email

Tak se mějte krásně, už musím letět.
Jiřina, teď už týden 29

Příspěvek upraven 07.12.10 v 11:20

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.02 20:15

Ty mantinely je zbytečné kupovat, je to zbytečně drahý. Já jsem koupila molitan na ty rozměry postýlky a pošila ho látkou a vypadá to moc hezky. Mám to ve stejné barvě jako povlečeníčka, tak to bude mimískovi ladit… :o)))
pa Martina frndulka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.02 11:04

Ahoj krtečci (tak mi teď řiká můj manžílek, protože mi mamča ušila takový bombastycký letní kalhoty /overal/ a v nich si faykt připadám jako ten krteček z pohádky; a navíc zdůrazňujou bříško!)

Před chvilkou jsem se vrátila od zubaře - na:,–(ila mi korunku na jednu stoličku. Snad teď budu mít po nějakou dobu klid. Měla jsem s tím jedním jediným zubem strašně trablů. Mimo jiné mě mile upozornila, že nejpozději se uvidíme, až bude mýmu mimískovi 1/2 roku - prý si má zvykat na tetu, která se mu bude koukat na zoubky. To bylo takový roztomilý. o:))Ale zubař, to neni moc zajímavý téma…

Jak se tady píše o těch mantinelech, tak teda upřímně závidím vám všem, který jste šikovný a máte šicí stroj a teda i šanci si to spíchnout sami. To platí i o povlečení a tak. Já takovou kliku nemám. Mamča sice občas něco ušije, ale nemá na to moc čas. Ty 2 těhotenský oblečky mi ušila na chatě o dovolený, ale docela si při tom užila - má malý štěně a to musela furt zavírat, aby jí ty látky nerozcupovalo. Takže jí nechci „otravovat“.
Já jsem si mantinel koupila v Nuslích (kousek od nám. Bří synků) v takovým šikovným obchůdku, kde mají kde co. Ceny docela rozumný. Mantinel je z příjemnýho froté, barvu jsem vybrala světle žlutou (ta se snad nebude s ničím tlouct) a běžná cena tam je 320, ale měli nějakou akci, tak mě vyšel na 280,–, což není až zas tak šílený. I když tu stovka, tam stovka - nějak to lítá. Dnes jsem si taky cestou od toho zubaře koupila 3 velký látkový pleny (osušky) - jedna za 65,–. Celkem mám 4 + 2 osušky s kapuckou - to by snad mělo stačit. Příští týden se chystám na postýlku - mám vyhlídlou docela obyčejnou dřevěnou za 1200,–; pak matrace, peřinky, polvlečení,… Ještě mi toho chybí docela dost. Ale čas ještě naštěstí je! :o))

Jinak nevím jak u vás, ale u mě byl 28. týden skutečně super. Mimčo značně zintenzivnělo svoje pohyby - bude z něj asi pěknej svalovec! :o)) Je to hrozně legrační, jak se to břicho hejbe! Manžílek jich taky pár dostal do dlaně a poprvé se hrozně lekl a podíval se na mě se slovy „to je strašný, to je normální?!“. Včera večer si s mimoušem krásně povídal a dal mu pak pusinku na dobrou noc. Byl sladkej!!! o:)) Ale nemyslete si - není to každej den, jen když má „slabý chvilky“. Jinak nijak extrémně nedává svoje city a pocity najevo.
Za cca 14 dní mě čeká poslední UTZ, tak se moc těším a doufám, že tam bude moct jít i budoucí taťka, aby toho našeho broučka viděl na vlastní oči.

Tak zatim PA a opatrujte se!

Majka (zač. 29.t)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.02 14:12

Ahojte holky,
ja jsem sice teprve v 18t., ale dnes jsem si v praci vyslechla pozdrav:„Ahoj zdechlino, tak v kolikatem jsi.Vždyť nemáš žádné břícho.“ Zdechlino mi říkají s oblibou pořád, ale tentokrát se mě to tak dotklo, že jsem jim řekla, že jim to prostě neřeknu. A takyže neřekla.Asi pochopily,že to přehnaly, ale to už jsem byla pryč. Co se dá dělat, každý jsme nějaký.
Tak se mějte. Martina H.

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 24.07.02 12:59

Ahoj holky,

tak vam musim napsat jak jsem dopadla. V pondeli se mi udelalo spatne, zacla jsem zvracet, hrozny krece do bricha … byla jsem jak zfetovana. Manzilek me odvezl na gyn. pohotovost. A nastesti mimi je v poradku, akorat ja jsem od pondeli na neschopence a cpu se praskama a musim byt v klidu. Pi. doktorka my, ale sdelila, ze budu muset byt posledni mesic pred porodem v porodnici, aby si me tam ohlidali. Z toho jsem fakt odvazana.
Bohozel se nedostanu na emimino, protoze nevlastnim PC, ale ja si zajdu do internetkavarny, protoze to bez Vas nevydrzim.
Ted uz musim bezet, jsem v praci jen na skok.
Tak papapa a drzte mi palecky at jsem poradku. Hlavne teda mimous.

Kaja 29t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.02 15:21

Čau holky,
tak vám musim sdělit, že jsem si pořídila takovou tu šílenou babskou noční košili do porodnice. Rozepínací na knoflíčky, krátkej rukáv, bavlna, aspoň že je jednobarevná (taková lososová). Koupila jsem jí v takovým krámku, kde mají levnější zboží (snad přežije aspoň ten pobyt v porodnici!!! o:)) - vyšla na 180,–Kč. Ale obávám se, že s jednou nevystačim a tak budu musit ještě něco časem dokoupit. No, budem teda v tech porodnicich manekyny!!!! :o)))

Majka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 24.07.02 19:36

Ahoj Majko! Řeším stejný problém s těma košilema. Jsou fakt příšerný, jak na starý báby. Taky jsem koupila jednu dlouhou s dlouhýma rukávama a na knoflíčky světle zelenou, je to fakt šílený. Sháním všude čistě bílou a nikde jí nemají, na všem mají nějaký vzory, kytky a tak. Nevíš, kde bych tu hrůzu pořídila? :o))
Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.02 08:42

Ahoj Martino!

Mně maminka k narozeninám zakoupila saténový tmavě modrý košilový kabátek, mám ho dlouhý skoro až po kolena, to je při mé výšce 180 cm co říct. Je rozepínací až dolů a dobře se v něm spinká i kojí.
Je pravda, že jsem nemusela shánět žádnou košili ani župan vhodné do porodnice, protože u nás v porodnici je veškeré osobní prádlo zakázáno, dostali jsme slušivé nemocniční.

Jinak ta saténová košile se asi nechá běžně koupit v prodejnách se spodním prádlem. Snad něco hezkého seženeš!

Petra
9 týdnů „po“

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.02 08:45

Čau Martino,
tak je mi líto, ale nepomůžu ti. Čistě bílou tam neměli. Vybrat se dalo ze světle zelený, lososový a světle modrý. Koupila jsem jí v takovým malým obchůdku u I.P. Pavlova (je tam Svět oříšků a kousek vedle toho je tenhle krámek s „laciným“ zbožím MADE IN SMEJD (China) :o))

Kdybys náhodou na něco rozumnýho narazila, tak mi dej prosím vědět.
 Dík.

Majka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 25.07.02 20:59

Ahoj Majko,
díky za tip. Taky mi tu poradila Petra, že měla v porodnici saténový dlouhý kabátek, to mě ani nenapadlo…v tom bysme třeba nevypadaly jako báby :o))), zajdu se po něm někam podívat a kdyžtak Ti dám vědět, když narazím na něco slušnýho. Jinak na ten Pavlák zajdu taky, ale je fakt, že těhle košilí made in ping-pong bysme asi sehnali dost :o))).
pa Martina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama