Reklama

Naivní káčátko - 30.týden

Těhotenství
 • Naivní káčátko
 • 01.08.02

Tak vás zase po týdnu zdravíme, holky :) Před chvílí jsme se vrátili z tý dovolený u babičky, nadlábli se houbovýma řízkama (dělala jsem je poprvý a nemůžu říct, že by se mi nějak obzvlášť povedly, ale měli jsme velkej hlad, takže nám ty přesolený vypečený houžve nevadily) a půjdem spát. Na chvíli :)) Protože poslední dobou mívá opička takovou hodinkovou rozcvičku většinou kolem půlnoci, a při tý se opravdu spát nedá, no ale protože teď nemusím ráno vstávat, tak mi to vůůůůbec neva :))

Představte si, že jsem teď strávila tejden bez metru, váhy, „Radostného očekávání“ a spol. No bylo to krušný, ale zejtra budeme obíhat doktorky, tak si tu malou informovanost vynahradím hehe :) Ale až na tuhle maličkost to byla dovolená naprosto senzační - sluníčko, voda, les, zvířátka, babička, hrušky, jabka, hrášky, okurky.. a mraky much, ale nic není dokonalé, že? :o)

Takže v přípravách na opiččin příchod jsme nijak nepokročili, jen jsme si upravili bydlení u babičky, aby se tam vešla postýlka, ale to bude stejně až na příští léto, přes zimu tam asi moc jezdit nebudem..

Hihi musím vám napsat, jakej je opička drzounek - na jednu stranu tatínka vzorně poslouchá - vždycky když se mi v břiše hemží jak o závod a mužíček jí „obloží“ rukama a hučí do ní, ať mě nezlobí, tak se zklidní (jsem zvědavá, jestli jí to vydrží i v budoucnu hehe), na druhou stranu jsem tuhle večer usínala přitisklá břichem k jeho zádům a on se za chvíli otočil a povídá „nemůžu spát, furt mě kope do zadku!“ :o)))

Jinak s tím brečením jsem na tom taky furt stejně.. včera jsem bulela u Bakalářů (jak chce nehodná nerozhodná maminka Šafránková svý ubohý děťátko opustit), minulej tejden jsem se rozbrečela, když mi švagrová popisovala, jak si její kámoška koupila v Baumaxu nějakou palmičku a když ji doma zalila, tak pískala. Takže to měli jako senza kuriozitku, všechny návštěvy běhaly zalejvat kytku, až jednou prostě pískat nepřestala. Když je to začalo otravovat, že furt píská, tak volali do Baumaxu, jestli jako nevědí co s tím. A ti jim řekli, ať okamžitě vypadnou z toho pokoje, utěsnijou dveře a za chvíli jim tam naběhla partička chlapů v nějakých kombinézách .. normálně se jim v tom květináči líhly tarantule! Fůůůůůůůůůůůj mě je zle, jen když to píšu :( No doufám, že vy plakat nebudete, ale já vám to prostě napsat musela, abyste si radši kupovaly kytičky z domácích zdrojů (oni je prej vozijou přímo z pralesa).

Teď jsem si četla vaše komentáře k minulýmu tejdnu (jak jsem byla od soboty mimo, tak mi to dalo docela dost práce hehe) a teprve když jste psaly o cukru v moči, tak mi došlo, že si zejtra do poradny nemůžu vyrazit jen tak s kabelkou! Ještěže tak, bych určitě dostala vyčiníno :o)

Gratuluju Frndulce k „cvalíkovi“ hihi, já žila v představě, že teď má mít mrňousek tak kolem 1,5 kg :o) A doufám, že Jiřinka už teda má ten svůj kompjůtr a bude se tu vyskytovat častějc :))

A taky doufám, že si konečně najdu čas na nějaký ty nákupy, ale ještě pořád mě blaží ta postýlka, tak aspoň něco :)) Když začnu hysterčit a vykřikuju tady „jéžišmarjá, vůbec nejsme připravený, dyť nemáme nic nakoupíno“, tak se mě manžílek flegmaticky zeptá „a co eště?“ Tím mi vyrazí dech, já zmlknu a začnu blekotat o vaničce a mejdlíčkách :)) Takže díky moc za ten seznámek, už jsem si ho vytiskla a odškrtla si asi tři věci hihi :))

Tak teda - vzhůru do obchůdků (nejenom do lahůdek a zelinářství)!! .))

Páááááááááááá­áááááááááááá


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 09:07

Ahoj holky!
Tak vám mě včera přepadla hrozná depka a musím se vám tady z toho vypsat… (a do toho dneska ráno místo sluníčka ten liják - to člověku na náladě nepřidá). Poslední tři dny mi není nijak extra (asi blbej tlak nebo co) a tak bych potřebovala tu chlapskou náruč. Jenže manžel se vrací domů tak kolem deváté večer, pak se chce najíst, „v klidu“ si přečíst noviny a odebere se na kutě. A mě včera přišlo hrozně líto, že se mě ani nezeptá, jak mi je (když mi navíc bylo tak všelijak, jen ne dvakrát nejlíp - dokonce jsem poslední dny zase párkrát zvracela, ach jo), jak je drobečkovi (ani mi nepohladil bříško, nepozoroval, jak hezky ten náš mimísek kope) a o tom, že by snad se mnou šel plný něhy vybírat nějaké dětské oblečky (jak to píšou v těch ideálních příbězích v časopisech) ani nemluvím…(dokonce ani neví, co už pro miminko mám a co ještě potřebujeme sehnat - prostě se neptá a asi spoléhá na to, že dětskou postýlku přitáhnu na hřbětě…). Propadla jsem tak hluboké sebelítosti, že ho nezajímáme, že po jeho odchodu spát jsem si v obýváku až do jedné ráno bulela. A teď mě z toho samozřejmě bolí hlava jako střep a mám napuchlé oči, takže když jsem se ráno podívala do zrcadla, chtělo se mi nade mnou brečet znova… Jo, jo - na jednu stranu krásné období, na jednu stranu by to ty chlapi potřebovali jednou prožít, aby věděli, co se s náma děje a že je potřebujem víc, jak kdy jindy (teda aspoň já). Nebo takové pocity zmítaj jenom mnou a začínám cvokatět??? Holky, rychle mi napiště, že v tom nejsem sama!!!
A trochu se začínám bát toho období „potom“… (fakt jsem úplně hotová, tak mi tyhle pesimistické řeči pro dnešek odpusťte…). Kamarádka má čtrnáctidenní uzlíček a povídala mi, že od návratu z porodnice je šťastná jen, když se kouká na mrňouska, ale jinak je jí hrozně smutno. Manžel se na miminko těšil jako blázen, u porodu brečel jako želva a byl pyšnej na krásnýho syna. A když si ho přivezli domů, tak jí stresuje otázkama typu: Proč zas řve? To ti nevadí, že TI tady brečí dítě? (ani se neobtěžuje vstát od televize, aby se ho pokusil utišit sám). A hrozně se diví, když je ona doma, že toho stihne málem míň, než když chodila do práce. Argument: No jo, tobě nevadí, že v noci brečí, ty se klidně dopoledne vyspíš, ale já musím do práce! si snad skoro žádá ránu do hlavy, co? Já bych si s nima jednou tu „směnu“ doma vyměnila…
To jsem to tady teda dneska zahájila… Tak se na mě za to nezlobte. Já jsem človíček povahy veselé a usměvavé, ale když mě čas od času tohle popadne, tak to stojí za to!
Přeji vám dobrou náladu, vrtící se miminka a pište, pište, piště - ať mám co číst!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 09:12

Téda, holky, já jsem tak „mimo“, že jsem se zapomněla podepsat!!! Tak to napravuji… loučí se duše rozervaná - Ivča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 09:42

Ahoj Ivčo,
nic si z toho svýho chlapa nedělej, ten můj je ůplně to samý! Z práce chodí taky tak v devět, je hrozně utahanej a o ničem jiným, než o práci snad už ani mluvit neumí. Když chodím do práce tak mi to tak nepříjde, ale teď jsem byla chvíli na nemocenské (kupodivu průjem) tak jsem se na něj celý den těšila a on se ani nezpetal jak se mi vede. Teď díky těm hormónům mě rozhodí každá blbost, takže mi stačí fakt málo. Mamka mě říká, že nemůžu od chlapa čekat bůch ví jaký projevy, ale když člověk čte ty články o ideálních tatíncích v Betynce tak ho to trochu žere. No, co se dá dělat, holt to musíme nějak zvládnout a oporu hledat spíš u ženských - maminek a kamarádek. Hlavu vzhůru Ivčo, a když ti bude nejhůř vzpomeň si, že v tom nejsi sama, že podobný problémy mají i ostatní ženský.

Zuzka, 22 týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 10:28

Ahoj Ivčo, ty dušičko rozervaná :-)
hormonky si na tobě dneska teda zařádili. Z tvého článku ta beznaděj přímo čiší beruško.
Chlapi jsou divný zvířata, moc jim nerozumíme, ale přesto je strašně milujeme, že jo? A oni nás milujou taky, jinak by se nenechali ukecat na miminko - to musíš uznat. Já ještě sice žádné nečekám, ale pilně na tom pracujeme, takže takhle rozervané dny mám vždy po příchodu nechtěných měsíčků. Tam jsou hormony taky pěkně mimo, takže asi vím, jak strašně nepochopená se můžeš cítit.
Co vím jistě je, že jak si to doma zařídím, tak to taky je. V manželství, v sexu, prostě všude. Nejde kolem nich jen běhat jako pipka, když se vrátí z práce a mají pocit, že ses celý den jen flákala. Dát jim večeři, ano, zaslouží si ji a kromě toho ji pro miláčka ráda uděláš, ale něco za něco. Prostě příště mu ty noviny seber, strč mu bříško před obličej a řekni, že teď moc potřebujete pochovat. Věř mi, že žádný milující manžel by ti to nemohl odepřít a ještě se bude cítit jako rytíř. Prostě je to divný, ale oni nám nějak ty myšlenky neumí číst, nebo co. Takže si o všechno musíme umět roztomile říct. Oni mají většinou systémové myšlení, tzn.: požadavek->řešení požadavku. Od malička jsou cvičeni k řešení různých situací a strašně je štve, když nějakou řešit nezvládnou. A stejně tak jsou od malička strašně líní. To znamená, že není-li požadavek, není ani řešení. Prostě mu to nedocvakne, proč se tváříš jako boží umučení, případně si všimne, ale opět není požadavek, není řešení.
Na obranu tvého muže musím ale říct, že i on je člověk a má tedy taky právo mít „svůj den“. Ještě, že tě má, protože ty to na něm vždycky poznáš a umíš mu udělat radost, nebo ne?
Prostě jak už jsem tu jednou proklamovala: jak si to zařídíš, tak to bude.
U nás začalo svítit sluníčko a vzduch se pročistil, zkus si to představit a snad ti bude veseleji. Přeju ti krásné těhotenství, bezproblémový porod a nádherné miminko. Milenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 11:26

Ahoj těhulky, maminky i čekatelky,

ta záležitost s těma tatínkama a budoucíma tatínkama je fakt asi složitá. Málokterej chlap umí dát svoje city tak najevo jako ženská. Ale neznamená to, že by jí neměl rád nebo mu na ní nezáleželo. Je fakt, že to, co popisuje Ivča (o tom známým), je extrém. Myslím si, že nejdůležitější je komunikace a snaha toho druhýho pochopit. Lehce se to mluví, ale praxe je někdy těžká, já vím… Ale ty chlapi to maj asi po příchodu miminka na svět taky těžký. Musí si to nějak v sobě uspořádat a přizpůsobit se nový situaci. Přece jenom, doteď byli středem Vašeho zájmu oni a najednou jsou odsunuti na vedlejší kolej, protože nejvíc něhy a péče je směřována na miminko. Takže na ně taky nesmíme zapomínat! :o)) Říká se, že pomáhá, když toho svýho mužskýho od narození miminka zapojujeme co nejvíc do všech činností (koupání, krmení, přebalování a tak) a dáváme mu najevo, jak mu to jde a jak je to malý spokojený. Prý mu to pak pomůže navázat s miminkem bližší stav. Nechápe ho pak jen jako rušivej element (to je dost silnej výraz! :o((). A my těhulky si asi opravdu někdy o trochu tý lásky a péče říct nebo aspoň naznačit, když to ty naše mužský netrkne…

Jinak dneska jsem byla na těch testech kvůli těhotenský cukrovce. Strávila jsem tam celkem 3 hodiny!!! Odběr krve z prstu, vypít hrneček nechutný glukózy, hodina pauza, další odběr, moč, hodina pauza, opět krev a moč. Nakonec výsledky, ze kterejch nejsem moc moudrá, Hned jsem se zeptala té paní z laboratoře, jestli je to OK a ta mi řekla, že ano. Je tam sice mírně zvýšená hladina cukru po vypití tý glukózy, ale pak se to zas poměrně rychle ustálilo. Nic alarmujícího, u těhulek normální. Tak jsem zvědavá, co mi na to řekne můj pan doktor - jdu tam za týden. Ale trochu jsem se uklidnila - kdyby to bylo nějak hrozný, tak by mi tohle určitě neřekla…

Včera jsem se byla podívat v porodnici (Podolí; tam budu rodit i já) na sestřenici mýho muže a její nááááádhernou Dominiku. Holčička je úžasná a pěkně líná :o)) Během celý návštěvy spala. Maminka je v pohodě - vypadala dost dobře na to, že měla 2 dny a jednu noc po porodu. S průběhem porodu, přístupem doktorů i sestřiček byla moc spokojená. Chtěla být na nadstandardu, ale byly zrovna všechny plný, tak je na normálním pokoji se 2 dalšíma maminkama a nastěžuje si. Dominiku má pořád u sebe a s holkama si i popovídá. Tak doufám, že se jí to nepokazí a bude takhle spokojená z porodnice odcházet. A ná budu mít další dobrou referenci!!! :o)))

Dneska jsem nějak extrémně ospalá - to bude tím tlakem. Ale aspoň, že se trochu ochladilo, v těch třicítkách se už špatně vegetuje!!! Navíc, když musim popojíždět během dne třeba plnou tramvají…

Ale už se mi to v práci krátí - ještě necelý měsíc a hurá na mateřskou!! Jestli si to nerozmyslim a nepůjdu dřív…

Tak pište, pište… E-mimino je důležitou součástí mý pracovní náplně!!!

Majka (30.t.)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 11:29

Ahoj holky!
Hlásím se ještě jednou… Díky za podporu, potěší, že se v tom člověk neplácá sám. Už jsem tady tu depku malinko „rozpracovala“ - na jednu stranu - ještě že člověk v té práci je, aspoň se tolik nezabývá sám sebou a nemá čas se litovat… Četla jsem si ještě dodatečně minulá „Káčátka“ a zjistila jsem, že jste probíraly neschopenky. Že vám ji třeba některá gynekoložka ani nenabídla. Moje teda taky ne, ale když jsem byla na kontrolním EKG u obvoďáka, tak mi sám od sebe řekl, že až se budu cítit unavená nebo budou nějaké problémy, ať se stavím, že mi napíše neschopenku. Z toho jsem pochopila, že nemusím (když budu chtít) otravovat doktorku a může mi to napsat on (třeba kvůli horšímu tlaku nebo bolestem v zádech…). Tak uvidíme. Četla jsem taky receptíky na vaše dobrůtky. Taky bych přispěla troškou do mlýna, ale možná, že to znáte. Hlavně je to jednoduché, rychlé, v letních dnech osvěžující (a snad se to ani nedá nijak zkazit) - takové recepty přímo miluju!
Stačí buď dva malé nebo jeden velký pytlík piškotů, pět,šest velkých jablek (plus, minus - jak kdo to má rád „jabkové“), dva vanilkové pudingy a 6 polévkových lžic cukru. Do dortové formy se dají na dno piškoty, pak se oloupou a vykrájí jablka (a zbaví se šlupek), nakrájí na plátky, dají se do hrnce a zalijou cca 3/4 litrem vody (může být i o něco méně, aby to pak dobře zhoustlo). Necháme chvilku povařit. Když jablka změknou, ve 1/4 litru studené vody se rozmíchají dva vanilkové pudingy a nalije se to do hrnce. Přidá se cukr a po zhoustnutí se ještě chvíli vaří. 1/3 směsky nalijeme na připravené piškoty v dortové formě, pak dáme znovu piškoty, zase 1/3 směsi, další vrstvu piškotů a zbytek směsky. Necháme ztuhnout a vychladit v ledničce. Dá se to krájet už za dvě, za tři hodinky, ale je lepší nechat to do druhého dne proležet (což já většinou nevydržím!).
Není to moc sladké, spíš takové nakyslé (podle druhu jablek) a děti v rodině se po tom můžou utlouct (zvlášť, když to ještě „vylepšej“ šlehačkou a posypou kakaem).
Pak jsem s vámi ještě chtěla zkonzultovat jednu věc. Teď jsem četla v jednom časopisku pro maminy, že bývá zvykem před příchodem miminka domů vymalovat. Vím, že naši to taky dělali. Ale my budeme v tom bytečku teprve rok (před nastěhováním jsme ho celý předělali a samo vymalovali), až si ten náš uzlík přivezeme domů, tak jsem si říkala, že snad to malování nutné nebude. Momentálně mi při mé neohrabanosti (která bude za ty dva měsíce ještě horší) přijde jako výkon roku už to, že umyju okna a vyperu všechny záclony a závěsy.
Gruntovat po malování by se mi teda moc nechtělo. Jak na tom jste vy?
Mějte se krásně!
Ahoj Ivča, 26.t.

 
zajic
Kecalka 194 příspěvků 01.08.02 11:39

Ahojky těhulky!

Příspěvek upraven 12.11.17 v 01:12

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 12:13

Ahoj Ivco a vsechny ostatni tehulky,
ctu si pravidelne vsechny Vase prispevky a komentare.Uz kdyz jsme se s manzilkem o miminko pokouseli.Ted jsem v 17. tydnu ale koukam,ze bez ohledu na stari tehotenstvi jsou ty problemy a problemecky az na male vyjimky skoro stejne.Ivco vubec si nezoufej,ze takoveto vylevy citu a psychickeho hrouceni se projevuji jen u tebe.Mam je taky.Porad.Je proste fakt,ze my ted muzsky potrebujem daleko vic,nez kdy predtim,potrebujem ted,aby nam stale dokazovali svou lasku a hladili,libali nas,zajimali se o nas a starali se jen o nas.Proste jsme se jim v jistem smyslu odevzdaly a ted ocekavame do nejake miry to same od nich.Holt,oni netusi,co se nam v hlavinkach odehrava a ze jsme diky tem ,,splasenym hormonum,, strasne precitlivele.Proto porad bulime,vztekame se,nebo se naopak smejeme uplne kravine.Ale to je normalni a pokud Vas ma muzicek alespon trosku rad : ))), pochopi to alespon pohlazenim a mavnutim ruky nad nasimi nervovymi vylevy.No,jinac,ja se pripravuju tak zlehka,taky jsem si vytiskla seznamek a s hruzou zjistuju,ze jsem zaskrtla take jen 3 veci.Ale to dozenu.S tim tlakem to bude pravda,take mi neni dvakrat nejlip,i zvraceni prislo.Neco je ve vzduchu.
Ted jsem v obdobi,kdy mam cekat na prvni kopnuticko,tak jsem cela natesena na ten nasledujici mesic.Drzte mi palce,at to poznam.
Tak se zatim mejte,jdu trosku popracovat,at nemam spatny svedomi. : ))))

Lenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 14:17

Ahojky!
Kdyby se ten pokládek v bříšku chtěl náhodou „vyklubat“ dřív než za týden, tak Ti přeji, ať to má všechno hladký průběh a těšíme se na zprávičky, jaký to je mít najednou toho tvorečka na světě!!!
 Ivča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 14:59

Ahoj těhulinky,

sice ještě mezi vás nepatřím, ale už se na tom pracuje :-). Moc ráda si pročítám vaše zkušenosti a představuju si, jaké to bude, až mě taky bude bříško kopat :-).

Zatím je na to ještě čas a já mám na vás jednu prosbičku. Mojí kamarádce se má zakrátko narodit děťátko (asi holčička :-)) a já bych jí ráda něco hezkého přinesla, až půjdu na návštěvu. Zatím ale nemám s miminkama žádné zkušenosti, takže netuším, co by se jí mohlo hodit. Nechci kupovat nějaké hlouposti nebo zbytečnosti. Tak se ptám vás: co byste asi tak ocenily jako dáreček pro děťátko od případné návštěvy? Něco na oblečení, nebo spíš nějakou hračku?

Díky moc za odpovědi a přeji vám, abyste si bříška krásně užily a s miminkama pak zažívaly spoustu radostí :-)

Martina M.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 15:06

Ahoj Martino!
Nevím, jak ostatní, ale já možná spíš nějakou hračku. S oblečením jsem totiž moc nespoléhala na dárce a radši si do začátku vše pořídila sama. Pokud bys chtěla přece jen koupit něco hezkého na miminko, tak spíš větší velikost. Lahvičky a dudlíky si taky většinou každá maminka vybere sama. Ale hračka přijde snad vhod vždycky. Já se přiznám, že jsem ze začátku ve svém seznámku měla jen takové ty praktické věci a na chrastítka a kousátka a podobné věcičky pro novorozeňátko jsem úplně zapomněla!!! Jak já se styděla sama před sebou, cože to budu za matku… :-))) Ani bych ubohému dítěti hračku nedopřála…
Něco hezkého vyber a ať to udělá radost!
Ahoj
 Ivča

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 01.08.02 15:07

Cau Holki,

tak jsem se dlouhe dobe konecne dostala k PC a mohu Vam napsat novinky z meho ocekavani.
Dnes jsem byla po 10 tydnech na UZ a bylo to moc fajn. Miminko uz je hlavickou dolu a uz by se nemelo obratit. Mimco, ale odpovida 32 tydnu. A tak bud budu rodit drive a nebo to bude obrik. No, ja bych dala prednost to mu prvnimu.
Jsem naprosto v poradku a tak jsem se nechala uschopnit a pujdu jeste na 14 dni do prace. Doma uz me to vubec nebavi.
Taky Vam musim napsta, ze uz mame taky postylku, ale zatim jsme ji nerozbalili. Koupili jsme ji v akci v intersparu za 990,–.
Tu samou meli v TESKU ale ted ji zdrazili na 1300,–.

Tak pa Kaja 30t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.02 19:06

Ahoj mamky pupíkaté!Tak vás zas zdravím,a snad ty horka snášíte,já jen sedím,potím se a funím.A v noci mám sny divočejší,než Maxipes Fík…třeba na včerejšek jsem ve snu 3×(!) rodila,a to císařem!!!A na dnešek se mi zdálo,že rodím normálně,a asi hodinu po porodu už malýho krmím mlíkem ze lžičky a už měl i zuby!!!No já nevím,už fakt blbnu,nebo je to tím vedrem.Zítra jdu do špitálu na kontrolu,snad mě tam nebudou zase chtít nechat,těch 14 dní,co jsem tam byla,mě zcela stačilo.Doktoři byli fajn,sestřičky super,ale to jídlo…tohle předložit manžílkovi doma,tak je rozvod na cestě.Taky máte pocit,že mimísci v těch vedrech řádí v našich pupících víc?My s kámoškou to pozorujem,a zdá se mě to kopání silnější.Jsem teda ve 34.týdnu,a měla jsem za to,že už tolik kopat nebude,protože to už opravdu chvilkama dost bolí!!! U večeře se mi povedl opravdu skvělý kousek-jím takhle smažený Hermelínek,koukám u toho na bednu,a po večeři zjistím,že jsem snědla i bílou plombu!!!Tak jsem se ujistila v tom,že už fakt nevím,co bych snědla!K doktorce půjdu holt až po porodu,nějak to musím vydržet,Tak se mějte pupíkovatě,a já se jdu vypupit za manželem k televizi,už mě postrádá! Ahoječky bříškatky!!! Monča,Brno.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.08.02 20:14

Ahojky Ivčo,
doufám, že už máš lepší náladičku až se dostaneš znovu k netu…:o))), i když to sluníčko dneska scházelo :o))).
Myslím, že jsme na tom všechny podobně. Já měla zrovna takový den v úterý. A přitom v pondělí jsme byli v poradně a na UZ a všechno bylo vpořádku, i přítel byl spokojený, že mimíska vidí. A večer jsem si s ním o tom zážitku, co jsme viděli na UZ chtěla povídat, jakou jsem z toho měla radost, ale on přijel z práce, pak se rozhodl, že pojede ještě něco vyřizovat a když večer přijel, tak mi řekl, že je za celý den unavený a že jde spát. Když jsem se pokoušela o nějaký rozhovor o miminku, tak mi řekl, že ať nehysterčím, že už jsme dneska mimíska viděli, že je rád, ale že už jde spát. Samozřejmě jsem se rozbrečela a fňukala jsem v posteli asi hodinu, načež si se mnou chvíli povídal, utřel mi slzičky a řekl mi, že fakt nechápe teď ty naše těhotenský nálady a ať se z toho vyspím…a tahle nálada mě držela ještě skoro celý další den…
Takže vidíš, že Ti chlapi jsou podobní, oni to tak asi ve skutečnosti nemyslí…jsou to prostě chlapi, ale je fakt, že někdy se neovládnu :o))).
Měj se fajn a úsměv!!!!!
Martina zač. 33 týdne

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.08.02 20:18

Jo Zuzko, to je pravda…já když mám tyhle černé dny, tak se jedu vypovídat k mamce, zajdem si někam na oběd nebo na večeři nebo koupit něco mimískovi a hned je líp :o)))). Mámy to zas vidí jinak, vždyť prošly tím samým…:o). A ty ideální tatínky v Betynce bych fakt chtěla vidět, ve svém okolí žádného takového neznám, každý má nějaký mouchy…koneckonců i my ženský :o)))
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.08.02 20:23

Ještě jednou zdravím…
my jsme si s tím malováním pospíšili, malovali jsme pokojík pro mimíska i ložnici v dubnu, ale teď mám zase tendence něco měnit. Dneska jsem v záchvatu pracovní aktivity vyprala záclony, ale pak mi došlo, že za měsíc a půl se v nich zase u:,–(í prach a že je budu muset vyprat ještě než mimísek přijde…:o))). Pěkně blbnu…ale myslím, že když jste malovali loni, že není nutný malovat letos znovu, vždyť to musí být ještě jako nový, ne? :o))
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.08.02 20:28

Teda, úplně mám z toho husí kůži, když tu vidím napsaný 39.týden…doufám, že budu před porodem taky tak klidná a v pohodě. I když mi se 39.týdne nedočkáme, kvůli plánovanému doporučenému císaři prý půjdem „pod kudlu“ 38.týden…takže se mi to o chviličku zkrátilo…
Jsem zvědavá, jestli se tu zajíc ještě objeví příští týden jako Kindervajíčko :o))), jinak držím pěstičky, ať to všechno vpohodě zvládáte a určitě dejte vědět, až se klubíčko vyklube!!!
Martina 33.t

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.08.02 20:32

Ahoj Marti,
myslím, že oblečení bych nekupovala. Když soudím podle sebe, tak jsem si všechnu výbavičku raději pořídila a nespoléhala na případné dárky. Ale určitě bych uvítala nějakou hračku, třeba v podobě hracího kolotoče nad postýlku nebo hrazdičky nad postýlku nebo na autosedačku. Praktický dárek jsou taky prací peřinky. Nevím, kolik chceš do dárku investovat, ale i obyčejná hračka, cinkací nebo hrací udělá radost…
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.08.02 20:53

AHOJKY BŘICHÁČCI!!!!

teda řeknu vám, v těhle dusnech se vůbec nedá vegetovat, až teď večer se trošku zchladilo, tak se mi i líp přemýšlí a jdu vám zas něco napsat…:o)))

Včera nám konečně přivezli ten kočárek. Byla jsem pochopitelně nadšená, pořád jsem ho zkoumala, skládala a rozkládala a zjišťovala jeho funkce…no nakonec jsme ho odvezli uschovat k babičce, aby podle pověry nepřinesl domů neštěstí. Vybrali jsme tmavě modrý, lemy má v kostce. Je to sportovní trojkombinace, uvnitř s přenosnou termo taško-fusakem, přehazovací rukojetí, polohovacími zády (4 polohy),polohovacím nánožníkem a velikýma dofukovacíma kolama. Už se těším, až budem drandit :o)).

Minulý týden jsem si tu vytiskla ten seznámek potřebných věcí, co tu napsali Majka a Šárka a vypsala jsem si, co nám ještě schází a tenhle týden jsem jela podle seznamu a tak nějak jsme všechno dokoupili. Troufnu si říct, že až na nůžtičky na nehty, odsávačku hlenů, jedné kojící podprdy a košile do porodnice jsme „ready“. Tak jsem ráda, i když po obchůdkách chodím pořád a furt si říkám, že nám určitě něco strašně důležitýho chybí a že to pak nebudu mít a zboří se svět :o))).

Přišla jsem na jeden nedostatek v tom seznamu. Včera jsme koupili výbavu do autosedačky. Prodávají to komplet a je v tom zimní fusak do autosedačky, podhlavníček, nánožník, síťka proti hmyzu na autosedačky a pláštěnka. Na ten fusak jsem předtím vůbec nepomyslela a to budeme mít mimi na zimu! U nás se to vyplatí, protože cestujeme hodně a já budu určitě spíš ten typ mamči, že bude víc v sedačce než v kočáru, protože furt někde jezdím, tak mu aspoň nebude zima :o)). Celý tenhle komplet stál 990,–, což mi přijde jako slušná cena. Všechno je to sladěné do jedné barvy - tmavěmodré, zrovna se mi to hodí i k barvě sedačky. Taky jsme tam koupili ještě jednu matraci do postýlky, kterou dáme k našim, když tam přijedem na návštěvu a budem tam s mimískem spát. Zatím měl u našich jen prázdnou postýlku. Tu matraci jsme pořídili za 400,–, to taky jde, ne?

Dneska jsem vezla mamču na nákup a udělalo se mi v tescu tak blbě, že jsme museli jít ven. Polilo mě šílený vedro a měla jsem pocit, že omdlím. Máma říkala, že jsem byla úplně bílá. Pak to asi za čtvrt hodiny přešlo, tak jsme se tam vrátili, ale vůbec nevím, co to bylo. Možná tím tlakem a dusnem…nevím, ale už je to dobrý. Ale nerada bych, aby se mi to stalo, když budu někde sama…

Tak já budu končit, jsem zas pěkně ukecaná. O UZ už jsem vám psala v úterý, hned jak to byla horká novinka, tak bych se nerada opakovala. Ale jen ve stručnosti, máme asi 1,8 kg a asi 36cm s nataženýma nohama. Už jsme hlavičkou dolů a pořád máme pindíka :o))), takže se pořád jmenujeme Šimon :o)). A taťka vidí velkého fotbalistu, včera jsem slyšela, jak jednomu kamarádovi povídal, že na UZ viděl, že má na nohou kopačky…:o))), já jim dám!!!!, třeba bude virtuos :o)).

Tak papa a pište!!!

Martina zač. 33.týdne

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 08:57

Ahoj holky,

díky moc za rady :-). Zkusím koupit nějaké hračky, doufám, že mi případně v obchodě poradí, které se hodí :-).

Mějte se moc krásně,

Martina M.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 02.08.02 09:18

Ahoj těhulinky!
Tak jsem byla včera konečně po třech týdnech v poradně a doktor mi řekl, že malý už je připravený, že bych už klidně mohla rodit. Pak jsem byla v nemocnici na CTG (ozvy plodu), ale sestřička mi dala jen ten papír „s klikihákama“ a nikdo mi k tomu nic neřekl, myslela jsem, že mě pošle na konzultaci k nějakému lékaři, ale ono ne, a já z toho byla tak paf, že jsem se jen zeptala: „To je všechno?“ a už jsem zapomněla na otázku „A je to v pořádku?“. Tak budu muset vyčkat na příští týden ke svému lékaři, který mi to rozluští, pokud do té doby neporodím.
Holky, které jste už taky těsně před porodem (jak tak registruju Barča a Zajíc s Klubíčkem), máte už nějaké ty „poslíčky“? Já asi měla něco takového minulý týden, takové pocity jako bych měla dostat měsíčky a trošku dnes v noci, není to zatím bolestivé, ale prý je to o n o.
Tak se mějte všechny moc pěkně a hlaďte si svá hýbající se bříška.
Milada, 39. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 11:20

Ahojky Marti a všechny miminkonosky,
my máme za sebou nějaké 2/3, ale bohužel ještě nelítám po obchodech. Ne, že bych nechtěla nebo mě to nelákalo (jéjé), ale protože děláme celkovou rekonstrukci bytu, potřebujeme teď každý penízek. Slíbili nám, že ty velké práce, jako bourání a posunutí příček, obklady koupelny a WC, nové omítky apod. budou hotové v polovině srpna. Takže pak jen nějaký úklid, nátěry oken, zárubní apod. a někdy v září bychom už bydleli:-)) (jupíí)
A pak vletím na všechny obchody a vezmu je útokem:-)) Ale protože přece jen jsem ženská (ulítlá na nákupy, zvláště těch miminkovských titěrností), pro čisté svědomí brouzdám po všech možných obchodech a obkukuju, sleduju ceny a dělám si takovou inventuru, kde, jak a za kolik.
A samozřejmě také po internetu, pečlivě pročítám emimčo, všechny vaše tipy vždycky prubnu a zjišťuju, že i přes net se dají koupit super věci.
A proto mě, Marťo, zaujala ta souprava s autosedačkou, o které jsi psala. Všechno to vybavení je za super cenu. To jsi jen přikupovala ke kočárku (někdy bývají takové sety), nebo je to zvlášť koupitelné v nějakém obchodě (internetovém, kamenném)?
Pokud se na tyhle stránky vrátíš, buď tak hodná a dej mi taky tip. Protože za tu cenu to kupuju hned, obklady, neobklady:-)))

Mějte se, mamky,
Luciša + mrňousek, 24. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 12:00

Ahoj holkýýý!
Tak podezírám svýho manžílka, že snad pročítá e-mimino… Jinak to snad není možný. Včera totiž přišel domů „už“ v šest, zeptal se mě: „Jak se má naše miminko?“ (z čehož jsem teda byla úplně paf!) a když viděl, že žehlím, tak udělal večeři (teda nic světobornýho - namazal chleby se sýrem a k tomu nakrájel rajčata, ale člověka potěší, když si k tomu může jen hrcnout a nemusí okolo toho lítat). No a celý večer jsme si povídali (sice se to zase točilo okolo toho našeho domečku, ale bylo to příjemný). Že bychom si ještě večer společně pročítali „Radostné očekávání“, k tomu teda nedošlo :-))) chi chi, ale i tak to byl na to moje bolavý srdíčko hotovej balzám!!! Tak už jsem zase taková spokojená budoucí maminečka…
Ahoj a hezký víkend přeje
 Ivča

P.S.: Jo, a že se mnou manžílek nepůjde k porodu, se asi včera definitivně potvrdilo, neboť večer ukazovali v telce čerstvě „vylíhnutýho“ človíčka (ještě byl chudák celej od mázku a krve) a manžel zděšeně prones: Jéžiš, to je hrozný! Tak jsem mu hned řekla: Neříkej hrozný, za tři měsíce nám vykoukne na svět to samý, tak se na to připrav… ! Vypadal, že je z toho celej zelenej :-))) (holt slabý povahy, no!)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 12:48

Ahoj Milado a ostatní těhulinky!
rada ti alespoň laicky reknu, co ty klikyháky z monitoru znamenají, abys náhodou do příštího týdne neuschla zvědavostí a nervozitou. Ja mám doma třítýdenního mrňouska a než se narodil, strávila jsem 14 dní v porodnici a denně mi monitor natáčeli.Ta „rozlítanější“ křivka sleduje ozvy srdíčka miminka. Správně by se měla pohybovat někde mezi 140 a 160 tepy. Ale jsou i línější miminka, který to vytáhnou max. na 120 (náš případ). Pokud tep neklesne pod 90-100, nic se neděje a žádné nebezpečí nehrozí. Vše je OK i při 180.
Ta druhá křivka, skoro rovná, nebo jen s malými výkyvy sleduje činnost dělohy, jestli už nejsou nějaký stahy. Vychýlí se ali i když mimísek kope. Při pravých stazích, které se objevují při porodu, křivka vylítne až někam k 60 až 80.
Snad jsem ti tímhle výkladem trošku pomohla a přeju, aby se ti narodilo co nejdříve kráááásný (ale to jsou všechny) a zdravý miminko. A vám ostatním, kterým ještě pár týdnů zbývá, užívejte si pohody!

Jana

Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 12:51

Milá Marti,
malou radu: až si budeš vybírat slušivou košili do porodnice, vyber si takovou, aby měla ve předu dostetečně dlouhé rozepínání, hodně ti to usnadní kojení.
 Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.02 13:56

Ahoooj maminy,

dlouho jsem tu nebyla - ten náš prcek se před skoro 4 týdny rozhodl, že by se už podíval na ten svět z venku, tak mě i s ním uložili do nemocnice :-) Strávili jsme skoro 3 neděle v poloze ležmo, ale dneska jsme pátý den doma a po kontrole a všechno je v pořádku a vypadá to, že do „oficiálního“ termínu porodu to tak i zůstane.

Nedokážete si představit tu paniku, která se mě zmocnila, když mě do nemocnice odeslali - neměli jsme pro mimíska doma vůbec nic a já z toho měla opravdový depky (což pobytu v nemocnici na atraktivitě nepřidalo). Ale zase jsem se přesvědčila, že mám úplně úžasnýho manžílka - během týdne dal skoro všechno dohromady, prošel se mnou předporodním kursem a ještě mě každý den navštěvoval s proviantem…

Chtěla jsem proto říct těm z vás, kdo mají pocit, že to jejich partner tak „neprožívá“, ať jste úplně v klidu - věřte tomu, že když je všechno v pořádku, jsou klidní (a nesou to po chlapsku), ale kdyby se něco stalo, bude z nich skoro stejný uzlíček citů jako z vás :-))) Nikdy bych nevěřila, jak ten můj hrdina bude dojatý a šťastný, když si mě z nemocnice přiveze domů - samozřejmě jsem to řádně obulela :-)))

Teď si s prckem konečně tu mateřskou užíváme, nakupujeme podle vašich seznámků (moooc za ně děkujeme), odpočíváme, povídáme si, pereme, žehlíme - no je to naprosto báječný.

Naše zlatíčko už váží asi 2,80 kg, takže to asi bude pěkný cvalda (přibírá 20 - 30 dkg týdně). Už je nachystaný pěkně hlavičkou dolů, i když má do konce srpna ještě čas…

Hihi, to jsem se tu zase rozepsala, ale mě se po tom fakt stýskalo :-))))
Mějte se báááječně, hýčkejte bříška a pište pište pište!
Vaše Bublina, (už) 36. týden

 
Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 02.08.02 21:03

Ahoj Milado,
docela ti na jednu stranu poslíčky závidím, jelikož na porod se těším jako blázínek - budu bez pupíku a hlavně si budu moct poňuchat toho mého malého nezbedu. Těším se na něj tak dlouho… Poslíčky ještě nemám, jen mi břicho tvrdne sice stejněkrát za den jako dřív, ale zato na mnohem dýl a je to mnohem nepříjemnější. Ale poslíčci ještě nikde. Jen dneska v noci mě začalo bolet břicho až úplně dole, pak jsem to zaspala a ráno po chvíli to taky bolelo ale bylo to průjmem, tak jsem se pak zase uklidnila a jen jsem se sama sobě zasmála. Holt asi budu muset ještě počkat. Jinak kdy máš termín? Já 18.8. ale přijde mi to na jednu stranu hrozně daleko a na druhou stranu, že to zase strašně letí… Teď pořád jen žehlím a peru a připravuju postýlku a sobě věci do porodnice, prostě stelu pelíšek pro našeho Bobíska nebo Bobísku. Jinak ještě jdu v pondělí na monitor tak jsem zvědavá, co tam „natočí“. Zatím se měj Barča

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 03.08.02 14:13

Ahoj holčiny pupíkatý,

tak jsem se konečně po týdnu dostala k internetu a tak vás takto na dálku zdravím. Pochopily jste správně, stále ještě nemám vlastní počítač. Ale ! Naši odjeli na dovolenou, takže já hned hupky šupky k nim na počítač (bydlíme od sebe asi minutu chůze), aspoň mi nikdo nebude stát za zády a budu si tu sedět, dokud si všechno pěkně nepřečtu :o)))

Co nového u nás? V pondělí jsme byly na kontrole v 30.týdnu a na ultrazvuku. Teda tentokrát to byla taková rychlovka, že jsem jen stihla zahlídnout nějakou mazaninu (závidím vám co tam vidíte hlavičky a nožičky), doktorka si vždycky jen označila nějaký bod, odmáčkla a pak už na sestru chrlila spoustu hodnot. Ukazovala mi, že stále žádný pindík miminko nemá (pokud se ovšem nedívala místo do rozkroku do podpaždí, to jsem bohužel nemohla zkontrolovat, protože jsem fakt viděla jen mazaninu), ve všech parametrech jsme plus minus pár dní podle vypočteného termínu. Fundus 28, čípek 0, váha plus 5 kg, hlavička dolů. Ale nijak mě nepeskovala že přibírám málo, spíš naopak, protože myšička přibývá tak jak má, už má prý 1,5 kg. Tak jsem pomalu začala koketovat s myšlenkou, že bych se snad po porodu mohla dostat ještě pod moji původní váhu ?!? No jen vydržet a moc nežrat. Na další kontrolu jdeme za 14 dní, bude to zase taková rychlovka, protože paní doktorka bude v ordinaci bez sestry a bude mít před dovolenou, takže si na ten den zve jen pár těhulí. No a pak naposledy 2.září a pak už budeme chodit přímo do porodnice. To nám to teda pěkně uteklo. Už zbývá jen 9 týdnů !!!! Tak nevím jestli se snad nemám začít děsit nebo ještě víc těšit, prostě mívám teď takové smíšené pocity :o)

Slíbila jsem napsat jak dopadlo moje pletení ? tak svetříček a čepička je skoro výstavní, to se mi myslím fakt povedlo, nicméně z botičky vylezl takový hybrid, že k ní snad ani nebudu dělat druhou a radši ze zbytku vlny upletu rukavičky, ty mám zmáknuté. Tak znova prosím, pokud máte někdo šikovnou mamku nebo babičku, která umí uplést bačkůrky, zkuste je požádat, zda by mi nemohly popsat jak to udělat. Ne že bych ty botičky tak nutně potřebovala, ale prostě se to chci naučit. Jsem hrozně umíněná :o))

Sestřička z Německa se mi vrátila a přivezla myšičce dva super zdravotní nejzdravotnější dudlíčky pro novorozence. Jsou vyrobeny v Holandsku a prý je to to nejlepší, co existuje (tvrdil to i můj holandský bratranec). A víte jak jí to napadlo? Haha, četla moje příspěvky na emiminu, kde jsem psala, že mi připadá blbost dát 150 korun za dudlík. Tak tyhle dudlíky byly ještě o něco dražší, prý přece nemůže připustit, aby její neteřinka měla křivé zoubky :o) Tak nám udělala moc velkou radost, protože navíc jsou světle žluté, takže krásně ladí s oblečeníčkem od bratránka a svetříčkem co jsem upletla.

Teď jsme byli dva dni u známých na chalupě, je to vždycky takový balzámek na duši. Bohužel nebylo nic moc počasí, takže cestou do lesa na houby nás dvakrát vyhnal déšť, ale ohníček nakonec večer byl. Dokonce jsem si i po dlouhé době brnkla na kytaru. Čekala jsem co na to myšička, tak zpěv vypadalo že jí zas tak nevadí, ale ta kytara se jí moc nelíbila, takže mi do ní zespodu kopala a měla jsem to zároveň jako bubínek :o)))

Jinak si užívám nové kuchyně, ve středu jsem v euforii zavařila 50 sklenic okurek, no prostě paráda. Co se týče manžílka, tak u nás je to teď úúúúplná idylka a to proto, že jsme teď doma oba. Já na neschopence, manžílek pracuje na dodělávání baráčku. Samozřejmě jsem smířená s tím, že až prašulky dojdou, tak si bude muset nějakou práci najít a idylka skončí, ale zatím to vypadá že až tak do konce října by mohl být doma a tak ze začátku budeme s myšičkou doma oba. A jelikož já jsem lemplík a nenaučila jsem se řídit (řidičák sice mám, ale neměli jsme auto a tak jsem se neměla kde vyjezdit, a teď mi zrovna nepřipadá jako vhodná doba na učení, když se mi ten pupík už skoro za volant nevejde). A tak na nákupy jezdí se mnou (za normálních okolností nakupuje sám) a s přípravama na myšičku pomáhá. I když! Sotva přijde návštěva a já se začnu chlubit těma titěrnejma věcičkama, tak se chytá za hlavu a prchá z místnosti :o)) Ale bříško i mě pečlivě starostlivě hladí a vůbec je na nás jinak moc hodnej :o)) Tak se jen bojím aby to neskončilo. Teď když jsem u známých viděla, jak si hezky dokáže hrát s jejich pětiletou holčičkou, tak jsem z toho až dojatá a myslím, že to bude nejlepší taťka na světě :o) Jen to nějak udělat, aby na to měl čas.

Mějte se moc krásně, vám komu už se chýlí termín porodu tak držím palečky a těším se na další čtení.

Jiřina, konec 31.týdne

 
fairynuff
Nováček 10 příspěvků 04.08.02 11:43

Ahoj Kace,
chtela jsem Ti poslat osobni zpravu, ale zrejme protoze nemam hacky a carky, tak mi to rika ze neexistujes. Tak to posilam tady.
Ani jsem netusila, ze jdes na planovany CS. Doporucovala bych Ti si procist diskuzi na www.rodina.cz v diskuznich klubech-jine diskuze-cisarsky rez. Je to dlouhe, ale dozvis se hodne zajimavych informaci. Ed je ted na dovce, ale nez porodis, tak se vrati. Taky sla na planovany CS (ja mela neplanovany) a muze Ti hodne rict. Hlavne o tom, jake to muze mit nasledky. Ja ted chci druhe mimco, vedelas ze 30% zen po cisari uz nikdy neotehotni, protoze jsou infertilni? Ze 12% to trva vice nez rok pocit dalsi dite a 12% z toho ma takove trauma, ze uz nikdy dalsi dite nechteji a nemaji? Ze po cisari mas 4 vrstvy stehu? Ze dalsi nasledne tehotenstvi je vysoce rizikove? Nechci Te strasit, ale myslim si, ze kazda zena by mela byt informovana. Pokud mas zajem, napis mi na ALerari@aol.com. Ja jsem v cisarich tak trosku zbehla, precetla jsem toho uz hodne a jsem clenkou nekolika ‚organizaci‘ (spise web sites a podobne, kde se zeny po CS vzajemne podporuji).
Uz mas rozmysleno (kdyby na ten cisar doslo) jakou chces anestezii, jestli tam muze byt manzel, jestli pak s Tebou muze byt 24 hodin na pokoji (sama to tezko zvladnes) a podobne?
Samozrejme pokud Te otravuju, tak nemusis odpovidat, jen tak neco k zamysleni…
 Ajda

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 04.08.02 16:01

Ahoj Ajdo,

reaguju místo kačátka, ale musela jsi se splést, protože kačátko se určitě na císaře nechystá. Pokud vím, tak ho má naplánovaný Frndulka a Monča z Brna.

Tak jen aby se Káče předem nevyděsilo :o)))

Každopádně díky za informace, protože každý porod může císařem skončit, i neplánovaně.

Ahoj Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 04.08.02 16:46

Ahoj holčiny,

obzvlášť zdravím Ivču a Majku navrácené z dovolených. Je to přesně znát, kdo je ještě v práci a může na emimčo koukat přes den, takže doufám, že si můj příspěvek hned v pondělí přečtete :o))

Doufám, že Ivče už je líp, ale s dalšími komentáři se mi zdálo, že nálada se už zlepšila, což je moc fajn. Já musím říct za sebe, že si naopak připadám citově mnohem vyrovnanější než obvykle, je pravda že obecně jsem v celkové psychické pohodě, protože už máme hotové to přízemí v baráčku, mám kuchyň, manžílka doma, nemusím se stresovat v práci, všichni okolo si mě hýčkají a nosí dárečky, s financema je to teď taky slibný (než to všechno „neprostavíme) :o) takže celkově pohoda. Snad ani jednou za celé těhotenství jsem ještě nebrečela (a taky třeba nezvracela :o)) takže doufám, že moje miminko bude přesně ten pohodář, který by dle Stefinky měl být "Kůň ve znamení vah“ a třeba snad ani nebude umět plakat :o)))

Konečně jsem se dostala k tomu, že jsem porovnala svůj seznam s Majčiným a chtěla bych reagovat na to, v čem se lišíme:

 • nůžky na nehty: to jsou nějaké specielní? Já jsem myslela, že budu používat normálně svoje co mám v manikůře, i máma to tak dělala když jsme byly malé a nikdy jsme žádné jiné doma neměli. Tak prosím, pokud mám mít jiné než svoje, tak proč a jaké?
 • teploměr do vody: rozhodla jsem se že se bez něj obejdu, protože myslím, že namíchat správnou teplotu vody zvládnu i tak. Co se týká teploměru normálního, tak mám takovou tu klasickou „rychloběžku“ (kdysi jsme ji omylem koupili místo normálního teploměru) tak to by taky mohlo stačit, ne?
 • jakou máte deku do kočáru? Já jsem dostala od babičky deku a polštář do postýlky (byla to :,-(a, samostatně deku nesehnala) a tak jsem hledala co s polštářkem, když pod hlavičku se používat nesmí, a objevila jsem, že když se ten polštářek povlíkne do plyma, tak tam akorát pasuje a může se teda používat jako dečka do kočáru. Jinak do kočáru mám rychlozavinovačku a larisku a mamka pořídí fusak, tak to by mi mělo stačit, ne?
 • fusak do autosedačky - co mám oblečení od kámošky, tak tam je i jedna suprová kombinézka. Prý ji pořídili právě místo autosedačkového fusaku, protože ten fusak se údajně blbě do sedačky zapínal (v tý kombinézce není problém mimi upevnit mezi nohama).
 • kolik pro začátek papírových plen? Já jsem koupila dva balíky po 64 ks, což při spotřebě i 10 ks na den by mělo stačit tak na 14 dní. Jak máte velké zásoby vy ostatní?
 • ještě jsem v tvém seznamu nenašla věc, kterou já hodlám pořídit (teda, ehm, objednala jsem si ji u kolegáčků v práci jako „dárek na rozloučenou“), a sice elektronickou chůvičku - takové ty vysílačky, z nichž jedna se dá k miminku a v druhé posloucháte, jestli nekřičí. Myslím že v baráčku a na zahradě to dosyta užiju.

Jinak žádné hračky sama nepořizuju (ne, Ivčo, nejsem krkavčí matka), protože jsem se rozhodla, že pořídím jen nutné věci a takové ty drobnůstky mi můžou nosit návštěvy (a už se na to třesou a už se ptají :o)) Takže si zapisuju co mě napadne, že bych mohla „dostat“. Zatím můj seznam obsahuje:
lahvičky s dudlíkem (kdyby byly potřeba dřív není problém je ihned koupit v lékárně)
hračky, chrastítka, atd. (zatím mě nic natolik nezaujalo, abych to musela sama koupit)
kolotoč nebo hrazdičku nad postýlku
album na fotky
pak takové ty „válečky“ do postýlky, ty mi kámoška popisovala a už mi je slíbila pořídit
a dále věci, které sice nebudeme potřebovat hned, ale uteče to a pak se hodí. Tím myslím: dětský hrneček a talířek, knížky, říkadla a tak. Toť pro inspiraci Martině M.
Mám to dobře zařízeno, ne? :o)))

No a jinak mám jeden dotaz, který vám bude určitě připadat směšný, jak se na to může ptát dospělá ženská, ale prostě už je to tak: já jsem totiž už asi 12 let nepoužívala vložky. Co jsem objevila tampony O.B. tak jsem byla jen na nich a fakt celou tu dobu jsem vložku neměla. Nějak mám pocit že se mi tam nevejdou, vadí při chůzi, při spaní, kloužou, špiní se prádlo, prosakujou … No a teď samozřejmě jsem i já pochopila, že teď to bohužel jinak nepůjde a nějak je budu muset vydržet. Jenže jak jsem v tomto oboru nezkušená, tak nevím jaké si koupit - jak velké, jak silné, kolik atd. Koukala jsem že třeba allways o kterých tu některá psala, stojí skoro 100 Kč !!! Vůbec nevím, jak silně se po porodu krvácí (asi dost, co), já za celý ty léta stačila s O.B. mini. Pamatuju ještě před těma x lety že jsem vždycky mívala ráno fleky na prostěradle. Používáte pod sebe nějakou podložku nebo něco na ochranu prostěradla? Taky mě zarazilo, že některá z vás psala o kalhotkách do porodnice „pokud to porodnice dovolí“. Ježíšku, to oni mi budou koukat jaký mám kalhotky ?!?!?!? To snad to toho fakt nikomu nic není ! Já už mám připravené takové staré vytahané, které už jsou tak skoro na vyhození, že je spotřebuju jako „jednorázovky“. No teda vidina že budu muset v noci vydržet v kalhotkách kvůli vložkám a v podprsence kvůli kojení, ale holt to těch pár týdnů budu muset vydržet :o((

Taky by mě zajímalo, když už jsem nakousla tu intimní oblast, jestli hodlá někdo stejně jako já bojovat proti holení. Připadá mi, že se všichni podřizují celkem ochotně. Jenže já s tím mám hrozné problémy když mi chloupky dorůstají, protože je mám hrozně ostrý a podebírá se mi kůže (ne, neraďte mi žádné Opilky a jiné depilační gely, prostě mě to fakt hrozně bolí a vadí a nehodlám to podstupovat, pokud nepůjde o ohrožení života). Proto se neholím ani ve slabinách ani v podpaží ani na nohou, nikde. Myslíte si, že se mi podaří se tomu vyhnout? Nebo se s nima mám prát? Prý se to dělá kvůli nástřihu hráze, ale v tom bezprostředním okolí přece nic neroste a tam dál už to zase nemůže nikomu vadit :o(

Takže už jsem vám námětů k odpovědi napsala spoustu, tak se těším na odpovědi (bohužel si je asi budu moct přečíst až bůh ví kdy), zdravím vás a přeji krásný týden a příjemné těšení na mimísky.

Ahoj Jiřina

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 04.08.02 17:56

Ahoj Jiřino!
Psala jsem ohledně těch vložek a kalhotek. Je sice pravda, že „allwaysky“ jsou sice dražší (já kupuju dvojbalení - 16 ks tříkapkových - asi za 70-80 Kč (Tesco, Prima, Drogsi apod.), většinou mi stačí jedno a půl dvojbalení). Manžel mi přinesl do porodnice ty noční (tuším čtyřkapkové, ta je ještě o něco delší a stačila mi jedna, jinak bych asi musela použít dvě.
K tomu používání spodního prádla - to se bude asi porodnice od porodnice lišit. Já jsem měla rodit původně v Domažlicích, kde jsem věděla, že budu moci použít svoji noční košili a prádlo. Pak tam ale malovali a rodila jsem v Klatovech. Tam jsem mohla mít košili jen do porodu (vyvolávali mi ho), pak už jsem mohla mít jen nemocniční (měnili ji každý den) a ty hrozné zavazovací kalhotky nebo jednorázové (ty mi manžel okamžitě po produ koupil). S vložkama jsem na ně vyzrála, měli se používat jen ty nemocniční (vatové), já se ptala sestřičky, ta mi řekla, že od druhého dne by snad šly i ty moje, já si je vzala hned odpoledne a když to druhý den doktor viděl, tak se jen trochu divil. Řekla jsem, že jsem se ptala, a bylo po diskusi.
 Jana

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 04.08.02 17:57

Ahoj Barčo,
já mám termínů několik v rozmezí od 8.8. do 17.8., jeden (podle pohybů) už mám za sebou - 24.7. - ale ten jsem nebrala vůbec v úvahu, jelikož je úplně mimo ty ostatní. Kvůli poslíčkům nezoufej, tvrdnutí břicha, a jak píšeš bolestivé, se má taky jako předzvěst porodu, mě třeba zase netvrdne vůbec. Tak uvidíme, která z nás bude dřív bez pupíku. Zatím se měj a s tou pracovní činností jsme na tom stejně - u nás se pračka taky nezastaví. Ahoj Milada.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 04.08.02 18:04

Ahoj Jani!
Moc děkuji za objasnění křivek, ani jsem nečekala, že mi to někdo vysvětlí. Bylo to moc milé, zvláště když jsem zjistila, že je vše v předepsané normě. Takže teď jsem klidná a i kdybych porodila ještě před kontrolou u svého doktora, tak nezůstanu v nevědomosti.
Měj se moc hezky, ať jste s mrňouskem zdraví a ať Ti hezky roste!!! Milada.

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 04.08.02 21:16

Omlouvám se, musela jsem odpoledne v rychlosti končit, přišla návštěva, chybička se vloudila. Ty noční vložky (dopručila bych je do porodnice) jsou pětikapkové, normálně užívám čtyřkapkové. Ty noční bývají stejně drahé, ale je jich v jednom balení o něco méně.
Zdravím všechny bříška i maminky. Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.02 08:29

Ahoj Kájo,
nevíš náhodou, do kdy má ta akce v Intersparu trvat? Určitě jste koupili tu Kateřinu, viď? Mám na ní taky spadýno - tenhle týden se jí chystám koupit. A právě vím, že v Tescu (i v Carrefouru) dřív stála necelou tisícovku, ale nedávno jí zdražili na těch 1300,–.

Majka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.02 09:08

Ahoj Jiři!
Děkuji za pozdrav! Správně jsi vypozorovala, že nálada je už O.K. a doufám, že to vydrží (hlavně kvůli tomu pokládku uvnitř).
K tomu intimnu… Já budu spíš opačný extrém. S vyholováním jsem se smířila (jestli skončím nakonec v tom Hradci, tak tam se mnou asi nikdo diskutovat nebude), ale je mi nepříjemná myšlenka, že by mi to měla dělat nějaká sestra či bůhvíkdo (a bůhvíčím!). Takže jsem už připravila manžílka na to, že než pojedem, tak mi tuto službičku bude muset prokázat on (já už si tam přes bříško pořádně nevidím, takže si sama neposloužím :-))) ).
Vím, že jsi nechtěla žádné rady, ale kamarádka měla podobný problém se zarůstáním a podebíráním se chloupků. Zabránila tomu celkem jednoduchým způsobem - vždy po depilaci si to hojně zasype dětským pudříkem a prý to pomáhá. Kdyby ses tomu přece neubránila, třeba bys aspoň zmírnila ty následky… (ale jinak si za svůj názor bojuj! v tom Tě podporuji…).
Mějte se s mimískem krásně!
Ahoj Ivča, 27.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.02 09:11

Ahoj Jiřino,

tak, jak jsi předpokládalo, první mojí činností při pondělním pracovním ránu je e-mimino. Tak se pokusím ti napsat moje názory na některý tvoje dotazy a připomínky.

 • nůžky na nehty - někteří doporučují spec. nůžky pro miminka - mají zakulacené špičky. a to proto, abys miminko nepíchla, když se třeba cukne. Někdo tady ale psal, že se mu neosvědčily a v pohodě používá normální se špičatou špičkou (to je obrat!! o:)) Já jsem si je pořídila, protože bych se určitě bála, abych mimískovi neublížila - budu určitě nervák! o:))
 • teploměr - už jsem tak nějak sondovala, co je nejvhodnější a nejpraktičtější a byla mi doporučená právě ta rychloběžka - takže jsi v pohodě
 • deka do kočárku - tak s tím taky pořád trošku bojuju. Určitě nebudu pořizovat plymo - to se mi zdá na zimu naprostej nesmysl. Budu určitě používat zavinovačku a fusak; kočárek, co hodlám koupit je taky takový spec. zimní - má vyteplenej vnitřek, tak myslím, že když pak mimčo zabalím ještě do larisky a zapnu ten nánožnák, tak mu sand musí být teplo. Když zbydou penízky, tak možná nějakou deku ještě koupím (třeba by se pak hodila později), ale spíš ne
 • fusak do sedačky taky nemám a asi mít nebudu. Mám taky kombinézku a navíc myslím, že na tu chvilku, než se v autě udělá teplíčko bude stačit mimčo zabalit třeba do larisky
 • papírovky ještě nemám, ale počítám, že koupím prozatím taky tak 2 až 3 balíky
 • ta chůvička je určitě super (mám dost pozitivních ohlasů), ale na ni bohužel nemáme

Ještě k těm vložkám - taky jsem počítala, že si koupím nějaké ty super veliké (noční) Allwaysky. Nebudu jich ale asi kupovat moc, protože teď odrodila moje kamarádka a říkala, že jsou stejně lepší ty obyčejné vatové. Doporučujou je i doktoři a to z prostýho důvodu - „dýchají“. Takže na prvních pár dnů se asi smířím s těmahle strašnejma vatovkama. Ale asi lepší, než se zapařit v těch „igelitovkách“ a mít pak problémy. Ty si nechám na pozdější dny. Ale to je jen můj názor…
Kalhotky si chci pořídit ty jednorázový - jsou takový dírkovaný, aby taky dejchaly. V některých porodnicích jsou k dispozici (já půjdu do Podolí a tam je mají, ale přece jen si vezmu i nějaké vlastní - co kdyby…). Pak si vezmu taky nějaký starší obyčejný bavlněný.

K holení - mě osobně to nijak netrápí. Problémy s tím nemám. Ale slyšela jsem, že oholí opravdu jen pár milimetrů čtverečních, tak snad s tím taky nebudeš mít nepříjemnosti. Počítám s tím, že se „předpřipravím“ do­ma.

To je snad všechno. Měj se fajn!

Majka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.08.02 16:02

Ahoj Lucišo,
ten komplet do autosedačky (fusak, nánožník, podhlavník, síťka na hmyz a pláštěnka) stála 990,– a pořídila jsem ji v Lochkově (Praha 5) - firma DEPEMO, mají tam velkoobchod, určitě tam objevíš i spoustu jiných věcí. Mají také stránky www.depemo.cz. Jinak sedačku jsme koupili Chicco 0-13kg a tu jsme pořídili za 1570,–, objednávala jsem ji asi před 2 měsíci na www.detskydum.cz a přišla na dobírku asi do 3 dnů.
Tak ať pořídíš!!
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.08.02 16:09

Ahoj Bubli,
moc Tě zdravím, zrovna minulý týden jsem si vzpomněla, že už tu delší dobu od Tebeb nepřibyl žádný komentář…hlavně, že jste vpořádku a jsi teď v klidu. Pěkně jsi to tu popsala s tím manžílkem, až mi zvlhly očka…ono je to tak jak píšeš, když je všechno vpořádku, jsou klidní i oni, ale když se něco děje, jsou někdy ještě větší hysterky :o)). Zrovna minulý týden jsem zakopla a plácla sebou na zem a pak mě druhý den pobolívalo bříško a přítel telefonoval z práce každou půlhodinu, jestli mi nic není a co bříško :o))). No jsem na něj zvědavá u porodu, prý mi ho nechají u císaře, tak doufám, že bude statečnější než já…
Martina 33.t

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.08.02 16:20

Ahoj Ajdo,
Jiřinka má pravdu, taky nevím nic o tom, že by tu Káče psalo o CS. Já mám doporučený řez kvůli kyčlím, to mi řekla doktorka i ortopedi ještě než jsem otěhotněla. Ale hlavu si z toho nedělám, ani se moc nebojím. Mám dvě kamarádky, které rodily plánovaným císařem a žádné komplikace neměly a obě měly do dvou let další děti a ty rodily opět císařem…
Nevím, je to individuální, každý člověk je jiný. jednomu když trhají zub, tak řve jak zvíře a někdo tvrdí, že nic necítí…
Zbytečně se nervuju a ty „špatné“ příběhy raději číst nechci, jsem totiž věčný optimista :o))) a doufám, že všechno dopadne dobře a budem všichni vpořádku. A kdyby přeci jen nastaly nějaké komplikace, prostě se budou řešit, až přijdou…
Jinak doktoři se se mnou bavili o narkóze a začínám se přiklánět k epidurálu, prý je tahle narkóza šetrnější i pro miminko i pro následné kojení a můj přítel tam prý se mnou bude moc být, tak bych byla ráda při vědomí a ráda bych, abysme našeho dröbečka poprvé viděli společně :o)).
Měj se fajn
Martina 33.t

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.08.02 16:48

Ahoj Jiřko,
tak já taky zkusím něco poradit.....

 • k těm nůžtičkám, prý ty dětský s kulatýma hrotama blbě stříhají a je lepší koupit nůžtičky normální, prodávají prýs malinko zahnutou špičkou, aby to nebylo tak ostrý a jsou speciálně pro děti. Nevím, kde je koupit, zatím je ještě taky nemám, ale ty dětský určitě kupovat nebudu.
 • teploměr jsem pořídila dětský ve tvaru rybičky (podle mojí mamky zbytečnost…no asi má pravdu)
 • deky do kočárku máme tři, dvě larisky (jednu čistě modrou a druhou bílou uprostřed s vyšívaným slůnětem :o) ) a jednu tlustou kostkovanou s třásněma, kterou jsem si nechala přešít z velké deky. Jinak ty larisky mají v Tescu na Zličíne, bez obrázku stojí 99,– a s obrázkem 250,–.
 • fusak do autosedačky jsme koupili v kompletu, o kterém jsem tu už psala a o kterém se myslím, že se vyplatí. V tom kompletu je fusak,podhlav­ník,nánožník,síť­ka na hmyz a pláštěnka. Celé to stojí 990,– a prodává to firma DEPEMO v Lochkově (www.depemo.cz). Myslím, že ten fusak na zimu je docela dobrý, zvlášť pokud víš, že budete hodně jezdit (což je náš případ) . Jinak kombinézek mám půjčených několik a vypadají taky dost teple, takže ono je to asi jedno…
 • pleny jsme koupili Pamper newborn 2-5kg, těch mám jeden balík a je tam 56 plen a pak Pamper mini 3-6kg a to máme dva dvojbalíky po 96 plenách, tak by to snad nějakou dobu mělo vydržet.
 • vysílačky jsou dobrá věc, zvláť pokud máte baráček a necháš mimi spát třeba na zahradě. My jsme tedy nové nekupovali, půjčili jsme je od švagrovky.
 • hračky taky nepořizuju, předpokládám, že něco určitě dostaneme a to malé mimi stejně žádné hračky nepotřebuje, tak je koupíme až potom. Mám slíbenou hrazdičku hrací s plyšákama a kolotoč nad postýlku. Jediný co máme je chrasítko na kočárek a hracího koníka na spaní.
 • no a k těm vložkám, já používám Carefree a sebou do porodnice jsem nakoupila Carrefree ultra night, jsou hodně savé a hlavně dlouhé, takže ti ta vložka končí až nad zadkem a vepředu zas až dole pod břichem :o)). Nejlíp se ti vyplatí je koupi třeba v makru, tam prodávají balíčky po třech.
 • a jak jsi psala o tom holení, já jsem zas pravý opak, holím se a depiluju všude :o)). Zkoušela jsi depilaci voskem? Každý se děsí, že třísla musí šíleně bolet, ale není to pravda, jde je o „poprvé“, já už několik let používám depilátor na nohy, na třísla i na podpaží. Ovšem teď už si dolů nevidím přes bříško, takže mě holí přítel :o)) což považuje zárověň za milostnou předehru a zdá se, že ho to i baví :o)).
  Tak snad jsem alespoň v něčem pomohla, měj se hezky a zakulacuj se :o)).
  Martina 33.t
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.08.02 17:10

Ahoj holky,
tak vás tu zdravím po víkendu, docela čubrním, kolik tu přibylo komentářů narozdíl třeba od minulýho týdne…

U nás proběhl víkend v poklidu, po návštěvách a cestováním. Ovšem příští víkend jsme se rozhodli ještě něco dodělat, tak nám přijdou namontovat žaluzie a truhlář nám přijde udělat ještě nějaké police a obložení, takže zas bude nějaký binec. A taky je potřeba zas pořádně vysekat zahradu, poslední dobou ji malinko zanedbáváme :o)).

Mimísek je za posledních pár dní nějakej akční, kope jak zběsilej až se mi dělají boule na břiše :o)), teď už vím, že když je otočený hlavou dolů, že to pod žebrama jsou nohy a do močáku mě zas mydlí pěstičkama :o)).

Když tady předtím Jiřinka nakousla to téma holení intimních partií, tak já bych zkusila nakousnou téma sex :o)), o tom se tu vlastně ještě vůbec nepovídalo :o))), ale měla bych pár otázeček a u doktorky se ptát nechci.....
Zajimalo by mě, jestli teď ke konci těhotenství může být pro miminko nějak škodlivý orgasmus, protože jsme s přítelem vypozorovali, že teď poslední dobou pokaždé, když mám orgasmus, tak mi nad pupíkem vyskočí taková větší bole (asi jako tenisák) nebo že by vystrkoval zadeček :o)) a po chvilce zmizí…není to něco divného? Přitom nějaký divný pocit v břiše nemám a nebolí to.
A jak častý by sex měl být v těhotenství, u nás se tak děje asi 3-4× týdně bez problémů (s větší neohrabaností, zato o to s větší legrací) a žádné problémy nejsou. A doktoři o ničem nemluví.....
Jinak jak se píše v chytrých knížkách, že těhotný mají před svým partnerempocit, že se jim tak nelíbí a tak jak je to u vás? Já se naopak producíruju ještě víc a přítel říká, že se mu tak líbíme a že si to teď musíme užít než nám to bříško zase zmizí. Možná na tom něco bude, i prsa mi trochu vyrostly :o))) tak má třeba pocit, že má změnu :o)). No už toho nechám, nevím, jestli se to sem hodí, abyste si pak o mě nemyslely, že jsem úchylák :o).

Jak tu psala Ivča, že manžílek už je zas miloučký, tak mě už taky ty depky pustili. Přítel je teď báječnej, pěkně mě rozmazluje (ale já jeho taky, protože mám na něj víc času než když jsem chodila do práce) a dokonce se začal zajímat o ty titěrnosti pro mimísky, o hadříčky, flaštičky a tak…a ze všeho nejvíc pořád někde obdivuje nějaké děti a mimina. Když jdem po ulici, tak každou chvíli povídá: hele támhle to miminko a podívej, tamhleto už chodí :o))). O víkendu jsme byli na chalupě u známých na návštěvě a tam byl úplně u vytržení ze dvou holčiček, jedné bylo půl roku a druhé dva a půl a druhý den jsem ho dokonce slyšela jak o tom nadšeně šišlá i svýmu kámošovi, kterej z něj asi nechápal :o)). No vidíte, jak se nám Ti chlapi v průběhu těhotenství mění :o)). Už mi nahlásil, že až přijdem s mimískem z porodnice, že bude mít dovolenou místo týdnu 14 dní, tak mi udělal radost.

Tak já se s váma loučím, dneska jsem zas pěkně ukecaná. Za chvíli jedem s taťkou a s přítelem pro novou ledničku, tak se těším, až se zbavíme toho starýho krámu, kterej se příšerně namrazuje :o)). Mám nový recept na sladkou dobrůtku, ale tu si schovám na čtvrtek do dalšího dílu káčátka, abysme si zas zamlsali… :o)))

papa Martina 33.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.02 21:33

Ahoj mamulky,tak ve špitále si nás v pátek naštěstí nenechali,uuu­uufffff!!!A jsem ráda,že Martina nakousla téma sex v těhotenství,já se totiž doktorky v pátek na totéž taky ptala,tak v tom mám jasno.Po celou dobu je totiž moje těhotenství označeno jako vysoce rizikové,takže máme takřka po celou dobu celibát,ale vzhledem k tomu,že už jsem ve 35.týdnu,tak už jsme chtěli trošku"zlobit"než se malej vyklube a pak zase nic nebudem moct…a doktorka mě řekla,že můžeme v podstatě všechno kromě „klasického styku“,ten ještě tak týden ne.A orgasmus určitě nevadí,jen u toho nesmí „tuhnout“bříško a nesmí to bolet.A styk se prý pak může,ale nesmí se partner…jak to říct slušně…„udělat dovnitř“ protože prý sperma působí jako vyvolávač porodu…Tak nevím,závěr si udělejte samy…kamarádka „to“dělala celé těhotenství se vším všudy a porodila v termínu…je to individuální,jako všechno. Takže se mějte mimískovsky a ahoj ve čtvrtek u dalšího Káčátka!!! Monča,Brno.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.02 12:15

Ahoj holky!
Tak jsem se teď vrátila z kontroly od paní doktorky a jsem z toho nějaká přepadlá. Paní doktorka mě totiž vystrašila informací, že mám slabé kontrakce, což by prý být nemělo. Ptala se, jestli mě bolí v podbřišku nebo mě nějak táhne břicho. Tak jsem řekla, že ne, ale jen jsem od ní odešla, tak mě to břicho začalo bolet a bolí mě doteď. A teď nevím, jestli je to strachy nebo jestli jsou to ty kontrakce… Ach jo. Neměla jste to některá (nebo je to to samé jako to tvrdnutí dělohy - já z toho byla tak vyplašená, že jsem se zapomněla zeptat).
Jdu se projít na oběd a jestli se mi neudělá líp (psychicky i fyzicky), tak to dnes asi v práci zabalím a jdu se někde odreagovat (nebo se natáhnout domů na gauč - podle toho, jak mi bude).
Mějte se hezky a pozdravujte mimísky!
Ivča, 27.t.

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.08.02 12:33

Cau Majko,

ta postylka je opravdu Katerina, ale mam pocit ze ta akce byla do 31.7.02., ale je mozne, ze to tak neni a trva to dele.

Pa Kaja

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.08.02 12:38

Jeste jednou cau,

pred chvilkou jsem Ti psala ohledne te postylky.
Ted jsem, ale zaregistrovala , ze mas v planu rodit v Podoli. I ja tam budu rodit, pristi tyden jdu do Podoli na ten predporodni kurz ( i s manzilkem ) tak se tam v rijnu mozna potkame.
Kdy mas termin ???

Kaja

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.02 13:37

Termín mám 14/10. Zítra jdu do poradny a taky na poslední UTZ, tak jsem zvědavá, jsetli mi ten termín zůstane nebo mi ho někam posunou. Na kurz se s manželem chystám taky - dnes jsem se chtěla objednat, ale jsou tam jen PO a ST, tak tam budu zítra. Třeba budou mít ještě volno na ten příští týden!? :o))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.02 13:50

Ahoj holky a miminka,

tak vám musim napsat, jakou jsem měla včera radost! Přibyla mi další věcička do výbavy - nosička. Objednala jsem si jí v baby-landu (je to ta nejnovější od Chicca) a v pořádku to došlo. Tak jsem jí hned zkoušela a je to bomba! Už se moc těším, až do ní budu mít „co“ dát!!! o:)) Kdybych měla panenku, tak jí tam snad nosím celej večer!! o:)) Má 3 polohy, takže se v ní může nosit miminko už od narození - ta 1. poloha je v leže a mimčo má podepřenou hlavičku, takže nevadí, že jí ještě samo neudrží. A vypadá docela bytelně a kvalitně, tak snad bude mimčo spokojený!!

Teď jsem přišla z oběda - měla jsem super salátek s kuřecím masem a kukuřicí, který jsem ale zajedla zmrzlinou od Mc. Donalda! :o)) Mrňousek se ale spokojeně vrtí (aspoň doufám, že spokojeně! o:)), tak mu taky asi chutnalo…

Do práce se mi ale zpátky nechtělo. Ještě, že jste tu vy a můžu se vypsat a hlavně přečíst, co je u vás novýho!!! :o)) Ale už to mám taky skoro za pár - už jen něco málo přes 3 týdny! Pak už budu jen připravovat naše nový obydlí, dokončovat uklízecí práce a hlavně připravovat věcičky na mimíska.

Tak zatím čau a zítra ještě napíšu, jak jsme dopadli u doktora.

Majka

 
Kaja3
Povídálka 37 příspěvků 06.08.02 13:55

ja mam termin 10.10. Na ten kurz jsem se
prihlasila vcera a je dost problem se tam dovolat. Jsem objednana na stredu 14.8. od
16 hod. Blby je, ze tam musim pred tim zajit a zaplatit to. pokladnu maj otevrenou
snad jen dopoledne.
Pa kaja

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama