Naivní káčátko - 37.týden

Těhotenství
  • Naivní káčátko
  • 19.09.02

Zdravíčko, zbylí pupíci :)) Tak už se tu sejdem jen asi 3x, jestli to teda bude podle plánu... viďte, Jiřinko a Mončo hihi :)) Včera jsem byla zase v poradně, další půlkilo navrch.. na to, že v knihách píšou, že teď by se váha mohla i snižovat .. hehe.. :o)

Ta kost stydká mě taky začala bolet.. ale cejtím to jen v noci.. když se probudím a vstávám, jak už se rozhejbu, tak je to dobrý :o) Ale s tím spaním je to teď potíž - včera jsem se vzbudila chvilku před třetí a už jsem neusnula. Prostě mě jen tak napadlo, jak ten porod asi bude probíhat - a bylo po spaní :)) Ne že bych se bála.. jen jsem si tak přemejšlela, jak to bude vypadat.. ale pak už se to nedalo zastavit :o) Tak jsem byla celej den taková nedomrlá, furt jsem se jen povalovala, ani jsem neobědvala, na večeři manžílkovi jsem jen vytáhla polívku z mrazáku.. hehe a sobě jsem ušlehala šlehačku a naplácala si ji na takovou oříškovou buchtu, co mi mamka donesla, a ládovala se tím (možná bych se pak nemusela divit tomu, že furt přibírám hihih).

Taky mi bratřík donesl senzační hru na PC, čímž mi zničil víkend, protože jsem pak nemohla dělat nic jinýho než hrát a hrát a hrát :)))) Ale pak jsem se rozhodla, že sezení není pro opičku zdravý, takže včera jsem hrála jen tak sotva půl hodinky a dneska nevím, ale už se mi ani nechce.. :o) Zatím teda hih :)) I když.. mohla bych si ještě trošku zapařit, žejo, pak už si asi budu hrát s něčím (někým) jiným :))))))))

Zejtra přijede manželova babička (ta co jsme jí prvně vezli kohouta a pak jsme se na dovolený u ní dozvěděli, že ho zapíchla), tak jsem ráda, protože my už se tam asi hned tak nevypravíme.. je to přeci jen z ruky, takovej konec světa :)

Telefonovala jsem s mamkou a najednou mezi řečí prohodila „jééé už aby to bylo venku, už aby bylo za měsíc“ :)) Docela mě překvapila, protože jsem zrovna nedávno uvažovala, že těhotný ženský vypadají vždycky tak nějak šťastnějc a spokojenějc než maminy, jestli to není tím „očekáváním něčeho úžasnýho“ a že i když takový mimčo úžasný je, tak už je to přece jenom něco, co člověk zná, už to není to očekávání. No. To jsem se do toho nějak zapletla :) Prostě mě vyvedla z omylu - docela normálně se těší na mrně, který bude vonět a broukat a mazlit se (a brečet a prdět a blinkat? :o)). Hahaaaa a ja takyyyyyyy už aby tu byloooooooooooooooo :o)))

A ty vánoce, já se z nich letos asi zcvoknu.. nechápu, proč mě tak berou? :o))))))) Včera jsme byli v Hypernově a tam už měli stánek s perníčkama, kolem jedličky.. no samozřejmě jsem to tam obcházela a očuchávala jak pošuk :)) Manžílek si ťukal na čelo a furt mě tahal k regálu s koblížkama :))

Hihi, no tak já si jdu pustit nějaký ty koledy zas, ať se trochu uklidním :))

Mějte se krááásně a doufám, že ještě bude teplíčko a sluníčko :o)) Pápápáááááááá­áááááááá

Váš příspěvek
babula
Stálice 75 příspěvků 19.09.02 08:39

Ahojky Kačátko, moc ti závidím, že už finišuješ, ale na druhou stranu, chci si to těhotenství vlastně užít, tak ne tak docela, ale to , že už brzo uidíš to svoje miminko to je nádhera. Jsem tu nová, tak ještě pořádně nevím jak to tu chodí. Ale snad se do toho brzo dostanu, chtěla bych taky napsat svůj deníček, ale zatím se mi nepodařilo přijít na to jak, jestli můžeš poraď mi, děkuju moc.
Ty vánoce no to je skvělí, že to tak prožíváš, mě by nenypadlo, že už ty přípravy pomalu začínají, já je hrozně miluju a letos je asi budu přožívat jako ty, tak zatím pa Babula:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 19:02

Ahojky zbylé čekatelky i nové maminky s mimískama!Tak jsem tu dneska s pupíkem nahlášená naposledy,byli jsme včera v poradně na kontrole a protože se malýmu nechce ven(prý to bude playboy,když se tam tak dlouho parádí…),tak máme zítra 20.9.v půl osmé nástup do porodnice,a asi v sobotu prcka vyženou ven za pomocí indukce,no to mám radost…a v neděli máme s manželem výročí 2.roky od svatby,tak bude mít co slavit,celkem mu závidím,ale prý si dá i za mě(to mu věřím!!!).Babičky jsou nedočkavý,už by rády drndaly(já taky)a furt volají,jestli už to je… Káčátko,musím tě uklidnit,já taky furt přemejšlím,jak ten porod bude vlastně vypadat,jak to budu zvládat,jak moc to bude bolet,a jsem velkej srab,jestli to bude bolet fakt hodně,dám si píchnout epidurál,kterýho se bojím víc,než porodu…no,konec úvah,nějak to bude.Vůbec si nedovedu představit,že prcínek bude mít na Vánoce už 3.měsíce,to je úžasný… Tak já budu končit,Andrejko,jak to bude,hned ti dám vědět.Tak mi držte pěstičky,já na vás taky budu myslet a jak budem doma a budu moct,tak se určitě nahlásím!!!!! Monča a velký bříško,od zítřka 42.týden.....u­uuuuuufffffff!!!!! P.S. Nezapomente si přečíslovat telefonky a internet!!! Papapa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 20:33

Ahoj,ještě jsem sem nepsala,jen si vžycky čtu,co si to holky píšete.Já jsem 36.týden,tak jsem zvědavá,jak ti to dopadne.Já se těším až bude moje holčička venku,ale mám z porodu strach.Ale ještě to není tak hrozný,zatím si to pořád neuvědomuju,ale už se to blíží a velice rychle to utíká.Už abych to měla za sebou.Doufám,že pak dáš hned vědět,abych se připravila na to co mě čeká.Tak se měj a snaž se spát,pak už to nedohoníš!

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.09.02 09:53

Ahojda!
Ani nevíš, jak mě potěšilo, že má taky někdo z porodu strach… Já chodím na předporodní kurzíky a všechny mi tam připadaj tak hrozně statečný :-))) Při popisování porodu a předporodních procedúr blednu, mrazí mě v zádech a všechny ostatní se usmívaj. Manželovi jsem se taky už svěřila, že se toho trochu bojím a ten z toho byl paf - že jsem ho tím prý překvapila (on mě má asi za nějakýho „tvrďáka“ nebo co): zvládly to jiný, tak proč já si z toho dělám hlavu??? Že musím bejt trochu hrdina… No, já bych ho chtěla vidět! Na druhou stranu se „uklidňuji“ tím, že jiná cesta stejně není, tak je zbytečný se nějak stresovat dopředu, protože mimík ven někudy prostě musí! Tak nám všem držím pěstičky, ať to jde co nejsnadněji a máme na to hezké vzpomínky (já těch dětí chci víc - ještě aspoň jedno, raději dvě, tak aby mě to nějak neodradilo)!
Ahojda
Ivča, 33. t.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.09.02 11:39

Ahoj Mončo!
Tak na Tebe moc myslím, jak to všechno ráno proběhlo a jestli už se miminko dere na svět!!! Moc držím pěstičky, ať je všechno O.K. !
A samozřejmě budu hrozně nedočkavá, kdy se tady od Tebe objeví zprávička o míře a váze…
Ahojda
Ivča, 33.t.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.09.02 11:40

Ahoj holky!
Ty naše řady fakt nějak prořídly…
Nevíte některá co Martina (Frndulka)???
Ahoj
Ivča, 33.t.

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 20.09.02 17:48

Ahoj holky bříškatý

Ten čas tak strašně rychle letí, vždyť už i Káčátko to bude mít co nevidět za sebou:))
Mně ještě zbývají zhruba dva měsíce a to už taky uteče jako voda… Vlastně si toto mé druhé těhotenství pořádně vychutnávám (narozdíl od prvního) a někdy je mi docela líto, že už mi zbývají jen ty dva měsíce kdy si budu moct „vychutnat důležitost mé osoby jakoby těhotné“. Jestli mi teda rozumíte ale já myslím že jo :)))Tak si někdy říkám, že mi zbývají poslední týdny těhotenství a protože už je to druhé, tak asi taky poslední. Myslím si, že mi dvě děti budou stačit:) Je to fakt kráááásný období, to mi dáte jistě za pravdu :))

Včera se mi zdálo zase o mimískovi. Už jsem byla na porodním sále ale viděla jsem, že tam se mnou byla akorát ségra, nikdo jiný už ne. Mimísek se vlastně narodil sám, prostě si jen tak vyklouzl :)))Já byla šťastná, že ho mám u sebe a taky jsem měla radost, že jsem nepotřebovala žádné šití ani nic jiného. A nic mě ani nebolelo, takže to byla taková nádhera. No uvidíme v reálu jaké to bude :)) Je fakt, že můj první porod byl rychlý a celkem bezbolestný ale říkám si, že asi takové štěstí už mít nebudu a tentokrát si všechno a všechny ty procedůry budu muset prožít. A navíc to asi ani nebylo tím štěstím ale tím, že jsem se začala už předčasně „otvírat“ v šestém měsíci a hrozil tedy předčasný porod. Nakonec jsem všechno zvládla až do termínu ale při porodu jsem prakticky měla už skoro všechno to „otvírání“ dávno za sebou. Jestli se to vůbec dá takhle říct :)) Tohle těhotenství je bezproblémové (ťuk ťuk) a tak jsem připravena na „klasický“ porod.

Asi nejsem normální ale říkala jsem si, že bych mohla začít s předvánočním úklidem. Mimísek se nám má narodit v polovině listopadu a pak na nějaké velké uklízení asi nebude čas. Tak jsem si myslela, že bych už mohla třeba začít s něčím teď. Navíc nám budou (ještě nevím kdy - ale snad do měsíce) měnit okna ve dvou pokojících, tak mě uklízení stejně nemine.
Taky si myslíte, že jsem na hlavu? :o))

No už jsem se pro dnešek nakecala dost a tak vám ještě na závěr popřeji hezký víkend. Užívejte si ty své pokládky v bříšku dokud to jde.
Ahoj Evča 31.t.

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 20.09.02 17:53

No jo, já vám ještě zapomněla napsat, že na Martinu Frndulku jsem si také vzpomněla ale ta měla před týdnem ten plánovaný císařský řez a tak asi teprve teď někdy půjdou domů z porodnice. Po císařským řezu se přeci chodí o pár dní dýl z porodnice ne? Snad se nám taky brzo ozve se zprávičkou.
Tak ahoj Evča

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 21.09.02 09:27

Ahoj Iviku, na porod nemysli, stejně to bude jinačí než čekáš a máš pravdu, že utýct před ním nemůžeš a porodit musíš. Ale neboj, od dalšího mimíska by tě porod neměl odradit, já jsem na porod už skoro zapomněla. Spíš mě od dalšího děťátka odrazuje Kryštůfkova kolika, ale třeba na to tak zapomenu, jak mi některé kamarádky říkají a budu mít ještě další miminko… Barča

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 21.09.02 13:01

Ahojky holky!!!!!

tak i já vám jdu napsat tu úžasnou novinku, že už máme našeho drobečka doma. Narodil se 11.9. v 8.27, má 2,80kg a 51cm (jak řekla doktorka „dlouhá žížala“) :o)) a jmenuje se Šimon. Jsme oba vpořádku a zvykáme si na ty změny…

Jsme doma od středy, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych vám to napsala dřív :o)). Ten císař nebyl tak hrozný, jak jsem původně předpokládala, teď už mě jizva skoro nebolí a všechno špatný rychle přebolelo. Nejhorší to bylo těsně před operací - ty nervy než mě uspali :o)), pořád jsem měla strach, že mě budou řezat, když budu ještě vzhůru :o)) a pak druhý den, kdy jsem si měla stoupnout na vlastní a jít do sprchy…tak to jsem myslela, že je můj konec, jak to bolelo. Ale tělíčko se regeneruje rychle a už třetí den jsem měla Šímu u sebe na pokoji a starala se o něj sama.

Daří se nám kojit, i když ze začátku to bylo pěkný trápení, protože byl línej tahat a pořád mi u toho usínal. Ale teď už se rozjel a mlíko mi teče všude :o)). Taky nebylo moc příjemný, když se mi třetí den po porodu nalila prsa. Měla jsem teplotu, prsa jako dva kameny a musela jsem to mlíko odstříkávat…než jsem si zvykla na tu bolest s odsávačkou to bylo dílo, ale zas to bylo rychlejší než crcat se s tím ručně. Ty odsávačky snad vynalezl nějaký masochista :o))). Ale už je to dobrý a odsávačku už jsme schovali do šuplíku, snad jí už moc potřebovat nebudem.

Jinak Šíma je zlatej, v noci nám spinká dobře. Na dnešek jsem ho kojila v 10večer, vydržel spát do dvou, pak se zase nadlábnul a spal do sedmi, tak to docela jde. Snažíme se ho přes den víc budit, aby měl co dohánět v noci :o)). Taťka je z něj úplně vedle a musím ho fakt moc pochválit, jak mi úžasně pomáhá a jak se hned zapojuje do všeho, co se týká Šimona - vstávání k němu, utěšování, koupání, přebalování…včera jsem mu dala malýho do velký vany, kdybyste viděli, jak se mu tam líbilo, když se tam v tý vodě vznášel :o))). V malý vaničce na lehátku mi totiž křičel, asi mu tam byla zima, když je tam ponořenej jen napůl. No uvidíte sami, co na to tatínkové, ale uvidíte, že budou všichni báječní. :o)).

Tak to je v rychlosti všechno, jdu omrknout Šímu, kterej se vyvaluje v kočáru na terase.

Opatrujte si svoje bříška (hehe, to je divnej pocit, že už v bříšku nic nemám :o) ) a miminka a až budu mít víc času tak si to tu pročtu zpětně pořádně ty vaše příspěvky.

Zatím papa

Martina + Šimon (11 dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 13:11

Ahoj Frndulko,

moc gratuluji k miminku, mejte se oba moc krasne,ja si musim jeste nejakej ten den jeste pockat.

Pa Kaja 37 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 13:22

Cau holky pupkaty i ty bez,

tady se hlasi jeste cela Kaja.

Vcera jsem byla poprve v poradne v porodnici [Podolske] a byl to horor. Cekala jsem tam 2 1/2 hodiny nez jsem prisla na radu. Chvilema jsem myslela, ze zacnu rodit, jaky me brali krece do bricha a nebo ze by to byli ty stahy, kdovi. Pi doktorka se me pak ptala jestli mam stahy a tak jsem ji rekla, ze asi jo. Kdyz ja nevim jak to vypada, ale asi je mam, protoze me nekolikrat denne bere hrozna bolest v podbrisku, ktera po necele minute odezni.

Nechala jsem si od sveho doktora predepsat Yal [ nevim jestli jsem to dobre napsala], ktery se pouziva misto klystyru.
Mate nektera z vas s tim nejake zkusenosti .

Tak zatim pa Kaja 37 t.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.09.02 14:10

Ahoj Frndulko a Šimone,
moc vám gratuluju a přeju hodně zdraví a štěstí.
Esterka 25.t.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.09.02 15:47

Moc gratulujeme k narození Šimona a přejeme hodně zdraví a žádné starosti.
Milada a Adámek (1 měsíc a dva dny).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 16:37

Ahoj tady stále nepřihlášená Jiřina :o))

Nedá mi to a musím reagovat na vaše obavy z porodu. Můj popis porodu jste v minulém kačátku určitě četly (díky za pochvalné reakce :o)), jen bych vám chtěla vzkázat několik věcí. Za prvé, nenervovat se předem a moc na to nemyslet. Můžu vás ujistit, že to jak to ve skutečnosti bude probíhat si stejně představit neumíte. Já jsem se tomu naštěstí vyhnula, protože jsem si tyto obavy „schovávala“ na později a jaksi na ně nestihlo dojít :o)) A za druhé je důležitý pozitivní přístup. V každou chvíli, při všech těch bolestech a utrpení být myšlenkama napojená na miminko a myslet na to, jak ono zrovna tu kterou chvíli prožívá a cítí. Moc to pomáhá. Pak pro vás bude porod stejně hlubokým zážitkem jako pro mě.

Já taky plánuju dvě děti, chtěla jsem je co nejrychleji za sebou, jen jsem si říkala, co budu říkat po porodu (většina kamarádek říkala těsně po porodu „nikdy víc“ nebo „rozhodně ne hned“). Jenže já jsem asi opak, po tomto zážitku chci co nejdřív druhé miminko a vím, že to zvládnu stejně dobře jako první. Teď jsem byla po dlouhé době u Monáčků a znovu jsem si připomněla radosti z prvního ultrazvuku, z rozpoznání pohlaví (cheche, po zkušenostech s myšičkou už si pohlaví říct nenechám a je mi fakt úplně jedno, co to bude). Možná vám budu připadat jako blázen, ale my plánujeme, že už tak v únoru březnu začneme s druhým pokusem. Uvidím, jak to budu zvládat s malým Vrabčákem v náručí, ale myslím že to zvládnu a fakt upřímně bych chtěla další miminko pokud možno ještě příští rok :o)) Doufám, že bude stejně hodné jako je zatím Jíra a že i těhotenství bude stejně bezproblémové (až na ten ukvapený závěr :o)

Chtěla jsem se zeptat, kdo mi řekne co je s Ájinkou od Monáčků? Vím že před nějakou dobou s radostí hlásila pozitivní test, a teď je tam zřejmě nějaký problém, ale nemám čas to procházet a hledat. Ivčo, ty to určitě budeš vědět, viděla jsem, že tam taky hodně přispíváš :o))

Nevím jestli jste si všimly, založila jsem klub „deníček malého Vrabčáka“, tak doufám, že hned jak z vás ty pokládci vylezou si s náma přijdete povídat o kojení, blinkání a kakání :o)))

Mějte se fajn a brzy zase „na čtenou“
Jiřina, 2 týdny „po“

P.S: obrovská gratulace mamince frndulce. Vítáme dalšího emiminkovského kluka !

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 20:06

Ahojky Frndulko bezpupíkatá!!!! Moc blahopřeju k miminku,a tiše závidím,že už to máš za sebou,my si ještě užijem!!! Tak at se daří oběma moc dobře a snad se už taky brzo vyklubem!!! Papapa,Monča,Brno,už 42.týden a nic!!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 20:28

Ahojky všechny zbylé spolutěhotnice(chachacha) a nové maminky s pokládkama v postýlce…už je mi to trapný,ale u nás furt nic…tak jsem se těšila,jak se budu chlubit miminkem,ale malej bude asi velkej playboy a ven se mu furt nechce…dneska jsme byli na plánovaném oxytocinovém testu,kterej měl vyzkoumat,jak bude malej reagovat na porodní stahy,když už tak přenášíme,a popřípadě vyvoláme porod.Jenže-to bych nebyla já,aby tam nebyl nějakej problém.Což o to-kontrakce byly ukázkový,pravi­delný,i po odpojení toho roztoku v kapačce,jenže se vůbec neotvírám,tak je mi to prd platný,že.Tak musíme zase ráno naklusat do porodnice,kde nám natočí monitor,zase nás prošahají a pustí opět na propustku domů,a v pondělí ráno si tam jdem hajnout,snad už i vyvolat ten porod,či co.Já už jsem z toho nervní,manžel z toho tahaní věcí sem a tam a z čekání taky,všichni okolo se furt ptají,jakto,že ještě nic,no jak kdybych za to mohla,ne?Pan doktor řekl,že každá hruška,když uzraje,tak spadne,tak čekám,kdy uzraje ta naše,ale už mám obavy,že budu to mládě nosit nafurt. Tak na vás myslím,snad i vy na mě(aspon trošku),a jak se semele něco novýho,hned se nahlásím,slibuju!!! Tak zatím papapa,mějte se moc krásně.Monča a pupík,42.týden­.(!!!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.02 12:21

Ahoj holky,

to je zase novinek!!!
Frndulce samozřejmě gratulujem k Šimůnkovi. Jsem ráda, že píše o tom císařovi, že to není tak hrozný, protože nás to asi čeká taky. Už se moc těším, jestli se mi trošku podaří vylepšit skóre chlapečci:holčičky. My máme doma skoro všechno růžové, neb nám řekli, že to bude holčička. No, po Jiřinčiných zkušenostech to taky možná bude chlapeček-cukroušek.

Moc myslím na Monču, určitě bych byla taky hrozně moc netrpělivá. Ale 100% to dopadne,tak jak má. On to má každej trošku jinak. Asi musíš Mony pomoc vyrovnat ten Jiřinčin náskok. Aby z toho pak chytrý hlavy mohly udělat ty „průměry“.

Já teď chodím do porodnice už minimálně 1× týdně - kvůli té obrácené poloze. Naposledy mi pan doktor řekl, že 1.10. se dozvím, jestli to bude ten císařskej řez nebo ne a taky datum, kde se budu mět dostavit. Jsem celkem ráda, že to datum budu vědět dopředu, aspoň mě odpadnou ty starosti s tím, jestli to poznám.

Abych řekla pravdu, tak včera v noci jsem se probudila taky bolestma v podbřišku a celej včerejšek to bylo takový divoký-břicho pořád pobolívalo a mimi se vrtělo jak o život. Ale dnes už je to zase v klidu.

My už máme taky všechno nachystaný, příští týden mi sem mamka přijede naaranžovat postýlku (všechno nám do ní ušila sama) a ještě musíme přimontovat proutěnej košík na „podvozek“. Košík jsme za pomocí mámy a kamaráda zvládli svépomocí, takže nás vyšel asi na 700 Kč a je fakt krásnej.

Tak se budu loučit, na maminky s bříškama moc myslím a přeju jim i sobě hodně trpělivosti. Mimískům přeju žádný břichaboly a samou legraci s rodičema a vůbec mějte se všichni moc krásně!!!!

Andrea, konec 37.týdne + mimi „naopak“ (Brno)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.02 12:27

Ahoj Frndulko a Šimůnku,

všechno nejlepší a mějte se krásně, ať pěkně rostete :)

Bublina s Viktorkou (zítra 6 týdnů… to to letí)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.02 12:37

Ahoj maminy a skoromaminy,

připojuju se k Jiřině s tím utěšováním o porodu - není to tak strašný, protože to děláte kvůli tomu miminku… já bych šla rodit taky klidně hned znova, těch pár hodin trápení za to určitě stojí. Po porodu uvidíte, že všechny obavy byly zbytečné. Mě hlavně pomohlo, že u porodu byl taťka a taky personál porodnice v Motole byl úžasný. A nic víc vám stejně nepomůže, zbytek bude na vás, haha :) Nemějte žádný strachy, já budu na porod vzpomínat jako na báječný zážitek, hlavně na ten moment, když mi porodník řekl „Máte holčičku“, to opravdu stálo za to…
Naše princezna je už veliká, museli jsme koupit už větší plínky a pomalu vyrůstá z věciček vel. 56! Ani jsem je všechny nepoužila, protože na začátku moc neblinkala (což je jediný důvod pro převlíkání :). Zato teď se to pěkně naučila a není krmení bez ublinknutí. Ale já už začínám poznávat, kdy to na ni jde, takže to většinou stihnu chytit do plenky :) I tak ale peru ob den :)))
Prdíky už se naučila vytlačit, takže pomalu končí dlouhodobé drndání, masáže bříška atd. Teď má novou zábavu - protesty proti ukládání do postýlky, to ji musím dlouho přemlouvat a zkoušet to i pětkrát šestkrát a hladit přitom po zádíčkách, abych ji ošálila a ona si myslela, že je ještě v mámině náruči :)
Taky už začíná mít trošku „jídelní režim“ - ve dne cca po 2 hodinách a v noci vydrží spát v kuse i 4 hodiny (to je slast po 6 týdnech :)
To je zatím všechno, zase se ozvu, jakmile budou nějaké novinky.

Bublina s Viktorkou (zítra 6 týdnů)

boule
Kecalka 140 příspěvků 22.09.02 13:35

Ahoj Mončo,
chtěla bych Tě trochu uklidnit. Rodila jsem před rokem a půl a taky jsem přenášela, porod mi vyvolávali (už jsem o tom na Káčátku psala). Ondra se měl narodit kolem 25.3., 4.4. jsem šupajdila do nemocnice a narodil se až 9.4. Při třetí indukci mi nakonec nejvíc pomohlo (taky jsem se neotvírala) píchnutí plodové vody. Porod byl nakonec bez problémů, trval necelých 10 hodin. Drž se. Zdraví Jana a Ondra (17 měs.)

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.09.02 14:11

Ahoj Jiřino, předběhnu Ivču… taky vás čtu a tiše závídím a samozřejmě všem móc gratuluju k mimískům… píšu kvůli té Ájince, minulý týden se o tom hodně psalo… chudák její Piškůtek nějak přestal růst a tak musela Ájinka postoupit „čištění“, vlastně interupci, je v pořádku, i když asi moc smutná, doktoři jí řekli, že má min. půl roku počkat než se pokusí o nové miminko. Tento nebo příští (fakt nevím) týden by měla mít Ájinka romantickou svatbu někde na hradě. K případu Ájinka asi je zbytečné psát víc, i to se bohužel stává, musí to přebolet…
Ahoj Johanka 22.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.02 15:56

Ahoj holčičky těhotný i ty bez bříšek! Tak se to konečně dneska ráno rozhodlo,a já mám za 2 hodiny nástup do porodnice(v 18.00). Musela jsem ještě manžílkovi uvařit,vyžehlit,tak jsem tam nemohla přece hned zůstat,ne? Kontrakce mám po 7 minutách,ale protože máme furt zavřeno,tak mě budou dávat cosi na otevření,a zítra by jsme měli být už porození,pokud to půjde.Je to super v tom,že jsem s nástupem počítala až zítra,a tudíž jsem si nervy chystala až na pondělí,ale budou to dělat dneska,já jsem v pohodě,vyspin­kaná,celkem i klidná,a je tam úžasnej mladej pan doktor,tak co by jsme to odkládali…ses­třičky,co už mě znají od doby,co jsem tam v červenci ležela,se na mě těší,byla tam sranda.(on mě ten humor přejde,až to začne…) Jinak děkuju všem za morální podporu a jdu se nachystat k odjezdu…Papa­pa,kulící se Monča…Brno.

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 22.09.02 17:04

Ahoj Martino a Šimůnku

Posíláme velkou gratulaci. Hodně zdraví a co nejmíň starostí (nebo ať jsou to jenom ty příjemné :)
Mějte se hezky
Ahoj Evča 32.t.

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 22.09.02 17:13

Ahoj Mončo

Držím palečky. Neboj se, určitě to všechno v pohodě zvládneš a budeš už mít brzo mimíska u sebe. Budeme se těšit na zprávy od tebe.
Ahoj Evča 32.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.09.02 18:17

Ahoj Mončo, prosím tě, až se vrátíš z porodnice a budeš psát radostné sdělení, hoď mi sem prosím tě zprávičku, ve které porodnici jsi rodila a jaké to bylo… nesledovala jsem vaše debaty pravidelně, takže mi to nějak ušlo, když jste probíraly porodnice… jsem taky z Brna a přemýšlím, kde rodit… asi v Bohunicích. Díky.
Johanka 22.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.09.02 18:19

Andreo, prosím, to stejný, co Monča… dej mi pak zprávičku, do které porodnice chodíš a kde budeš rodit… jaké to tam je atd. Jsem taky z Brna a zatím nevím, jestli se rozhodnout pro Obilňák nebo Bohunice. Dík a držím palečky, ať to jde všechno hladce.
Johanka 22.t

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 22.09.02 19:10

Díky všem na gratulace a vám všem, které to máte ještě před sebou držím palečky a vy, které už máte taky svoje pokládky v postýlkách ať jsou zdraví a hodňoučký :o))).

Martina + Šimon (12dní)

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 22.09.02 19:17

Ahojky Mončo,
tak držím palečky a až budete doma, dej nám co nejdříve vědět nové zprávičky :o))

Martina

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 23.09.02 08:00

Ahoj Frndulko,
gratuluji ti ke klučíkovi. Závidím ti, že už to máš za sebou. Až budeš mít někdy čas, tak napiš jaký to bylo v tý Vinohradský. Taky se tam chystáme, máme tam známého doktora, ale stejně mě zajímá to okolo. Čau Katy 24. t.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.09.02 11:26

Ahoj holky bříškatý a naše novopečené maminky!
Jelikož jsem v práci poslední týden (doufám!), tak mám práce nad hlavu a na e-mimču se moc zdržovat nemůžu, což je hroooozný!
Martino, moc gratuluji k narození Šimonka ? mějte se hezky a užívejte se navzájem!
Kájo, ptala ses, jestli někdo nemá zkušenosti s roztokem YAL. Já zatím zkušenost nemám, ale chci požádat doktora, aby mi to taky napsal. Na kurzu nám říkala porodní asistentka, že je to nějaký solný roztok, který se používá při klystýru místo vody. Výhoda je v tom, že toho stačí asi půl litru místo několika litrů vody, které do tebe jinak ?napustí?. Takže je to možná trochu příjemnější.
Dneska jsem to vzala fakt stručně, protože musím odpovědně pracovat.
Mějte se všechny moc krásně a ahoj
Ivča, už 34.týden (to to letí!!!)

Pebo
Nováček 3 příspěvky 23.09.02 22:11

Ahoj Martino,

ráda bych se připojila ke gratulacím i k povídání o miminkách. Také mám Šimona, narodil se 5.7. s porodní váhou 3330g, takže teď je mu 11 týdnů a už má 6500g, je to takový obřík:-) Porod byl nádherný, ve Vrchlabí do vody, to by bylo na dlouhé povídání. Měj se pěkně a přeju krásné chvíle s miminkem i dalším novopečeným maminkám!

Petra + Šimon 11 týdnů

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.09.02 08:46

Ahoj holkýýý!
Včera jsem se docela pobavila… Chtěla jsem se odpovědně začít masírovat olejíčkem na uvolnění hráze. Ale návod v češtině mě moc neuspokojil, protože tam sice bylo napsáno, že se to má používat od 34.týdne, 4 x týdně 10-15 minut, ale to je všechno. Nikde jsem nevyčetla, jestli se ten olejíček vstřebá nebo se má smývat a jakým způsobem se masáž má provádět. Našla jsem v tom německý návod, z kterého jsem se svými zbytky znalostí vyluštila, že se tam o něčem takovém píše podrobněji, tak jsem požádala kamarádku, která německy umí, ať mi to přeloží. Asi za hodinku mi volala, že jsou tam některé méně známé výrazy, takže poprosí svého německého spolupracovníka, aby jí to vysvětlil a pomohl dopřeložit. Varovala jsem ji, že tam možná budou nějaké intimnější věci ? mávla nad tím rukou, že prý jí pomáhá s překladem ?jinčích? věcí… No a odpolko jsem od ní dostala textovku, že zrudlý kolega koktavě přeložil ten zbytek a na závěr se jí dotázal, co to má za porno…:-)))) ! Tak už se nedivím, že ten návod v češtině je tak ošizený… Slíbila mi, že to dnes odmailuje, tak jsem na to zvědavá. Kdybyste některá měla zájem, tak to sem pak můžu překopírovat (jestli to teda bude zveřejnitelné :-))) ).
Mějte se, běžím do poradničky.
Ahoj
Ivča, 34.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.02 11:11
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.09.02 11:50

Tak jsem se právě vrátila z poradny. Vše v pořádku, jen je miminko prý nějak moc dole. Paní doktorka hned odhalila, že toho moc nenaležím a tím, jak jsem prý stále v pohybu, tak se miminko posouvá hlavičkou níž a níž. Takže mám nařízený klidový režim, pěkně se vyvalovat v postýlce (no, nevím, jestli mi tady v práci nějakou poskytnou :-(( ). Prý uvidíme, co moje děložní hrdlo vydrží - abych nedopadla jako Jiřinka - že budeme rodit dřív, než se nadějem!
Ahojda
 Ivča

Koukám, že přispívám jen já - holky, kdepak všechny jste? Plníte porodní sály? :-)))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.02 13:52

Ahoj Ivčo,
to jsi mě pobavila s tím překladem návodu na masážní olejíček! Určitě zveřejni, co se v návodu píše za prasárny! Já jsem zatím olejíček nesehnala, protože v jediné brněnské prodejně, kde má Weleda své výrobky ho nemají. Ještě se musím podívat na ty jejich internetové stránky, jestli by mi ho neposlali.

Zuzajda, 30 t., Brno

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.02 20:08

Tady nepřihlášená Jiřina :o)

Ahoj všechny formy bříšek, tedy prázdná i plná :))

díky za objasnění situace ohledně Ájinky. Je mi to moc líto. Nicméně pro útěchu musím vzkázat všem, které něco takového potkalo, že můj příběh, který jsem tu popisovala, nebyl úplný.
Před rokem se mi totiž přihodilo něco podobného. Pouze s tím rozdílem, že já jsem o těhotenství nevěděla (a tudíž se nestihla radovat) a dozvěděla jsem se to, až když už jsem byla po laparoskopii a kyretáži, které mi provedli za účelem zjištění původu mých problémů (no to jsem to teda zformulovala).
Musím říct, že mě to zcela nelogicky docela povzbudilo. Bála jsem se, že když už je mi přes třicet, že budeme mít problém otěhotnět, ale povedlo se to, i když „nanečisto“, hned na první pokus. Tenkrát mi také doporučovali půl roku počkat s dalším pokusem, ale moje doktorka řekla, že stačí tři měsíce. Tak jsme počkali tři měsíce a pak se to povedlo zase hned na první pokus … a výsledek už znáte. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda: loni 6.září jsem byla na potratu a letos 5.září jsem porodila krásného zdravého chlapečka … Když jsem loni 11.září odcházela z nemocnice, bylo hnusně, pršelo a odpoledne se zřítily mrakodrapy v New Yorku. Letos jsme šli domů 12.září, svítilo sluníčko a malé sluníčko jsme si nesli v autosedačce …

Ještě z jiného soudku - o přípravku YAL jsem neslyšela, ale myslím, že klistýru se není třeba bát. Jestli litr nebo půl litru zas není takový rozdíl. Mně když klistýr dávali, tak jsem čekala, až to tam sestra začne lejt, a mezitím už mi říkala: hotovo, můžete se jít vyprázdnit. Já to prostě vůbec necítila !

No a ještě jak je to u nás s praním miminkovských věcí: zatím peru 2× týdně poloviční pračku. Oblečení převlíkám 1× denně po koupání (pokud si to Jíra nepoblinká, ale od té doby co používáme bryndáčky se to nestalo) a :,-( oblečení (tj. tričko nebo body + kabátek nebo mikinka + dupačky) mám asi 8 nebo 9. Co se týče hadrových plen, mám jich okolo 40, ale za těch 14 dní co jsme doma jsem jich vytáhla zatím asi 10, v každé várce praní jsem jich měla jen pár. Používám je v podstatě jen na utírání blinkánek po krmení a stačí mi jedna na celý den.

Jo a ještě Andree s mimi „naopak“: já jsem naštěstí doma nic růžového neměla, přestože mi řekli, že čekám holku. Nějak to tak ve mně hlodalo, že to není 100%, takže jsem říkala: holka modrou snese, ale kluk růžovou ne (a taky růžovou nemám ráda). Kromě 2 párů růžových fusekliček (po kamarádčině holčičce) jsem měla ostatní neutrální a pár kousků modrých. Tak doufám, že z Jíry žádný „cukroušek“ nebude a vyroste z něj pořádný chlapák (hehe, dispozice po tátovi na to teda má :o)
Jo a mimochodem, holka co se mnou byla v porodnici na pokoji, říkala že má doma všechno modré, protože čekali kluka, a narodila se jí Eliška :o) A když šla domů a přišla další mamina, tak to bylo přesně totéž, jen se ten „kluk bez pindíku“ jmenoval Nikolka :o))) Tak těm doktorům věřte !

Mějte se krásně a nedočkavě čekám na zprávu od Monči.
Ahoj Jiřina, skoro 3 týdny „po“

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 25.09.02 13:18

Ahoj Ivčo, sice jsem už po porodu, ale olejíček mám pořád - na masáž jizvy. Můžeš mi ten překlad poslat na wagnerr@volny.cz? Díky moc Barča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.02 21:12

HOLKY,
MÁM VELKOU NOVINU. I KDYŽ UŽ ZÍTRA BUDE NOVÉ „KÁČÁTKO“, TAK MÁM SUPER ZPRÁVU!!!!!!!!!!­!!!!!!

MONČA MÁ OD PONDĚLKA CHLAPEČKA - PATRIKA. 4 050GR A 54 CM!!!!!!­!!!!!!!!

VŠE VÁM NAPÍŠE SAMA.

AHOJ ANDREA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.02 19:59

ahoj
mému Šimonovi je dnes 5 měsíců,rodili jsme při epidurálu císařským řezem.
Martina

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 03.10.02 05:03

Páni, tady ale je překlukováno, posíláme s Kryštůfkem gratulaci. Barča + Kryštůfek

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 03.10.02 05:09

Ahoj Frnďulko, taky se připojuju ke gratulacím, jen jsem to nestihla dřív, Kikin je trochu náročnější „mímo“. Je fajn že jsi tak rychle v pořádku a že je Šimon tak hodné miminko. Barča + Kryštůfek

Vložit nový komentář