Naivní káčátko - porod

Těhotenství
  • Naivní káčátko
  • 15.10.02

Tak ahooooooooooj :)) Už jsem tu zas, ale tentokrát už to máme všechno zkušeně za sebou, takže nevím, jestli jsem pořád ještě naivní? :o)) Nejdřív teda děkuju všem za gratulace :)) Špízovala jsem tu hned druhej den po návratu z porodnice, ale nic jsem sem nepsala, protože se mi moooc špatně sedělo hihi :) Musím dát za pravdu všem příručkám, že po porodu se objeví to bejbyblůs.. takže vás upozorňuju, že to dneska budu psát nejmíň na čtyřikrát, ještě že se mi na obrazovce nerozmažou písmenka, až budu bulet hi :) Protože to všecko bylo tak kráááááásnýýýýýýýýý jééééééééé já chci rodit každýho půlroku :))))

Haha, doufám, že jsem tím nalila optimismu do žil všem těhulkám a nepodráždila moc ty novopečený maminy, který to neměly tak jednoduchý jako my..

Minule jsem vám tu psala, že si manžílek přál porod v pátek ve tři, ale že už ubíral a že už chtěl v úterý.. no, opička je slušně vychovaná holčička (jak už všichni víte hihi), takže se prostě muselo začít v pátek - akorát že ten ještě před termínem :))

To jsme se tak koukali v televizi na Penzion pro svobodné pány, pak na Taxi, prosím, pak jsem řekla, že jsem moc unavená a šli jsme spinkat. Pomalu se ponořuju do toho spánku, už slyším jen takový to šumění a najednou lup :)) Samozřejmě mi hned srdce vyskočilo až do krku a říkám si týýýýýýý vole, voda! .. Jenže.. jaksi žádný vlhko jsem necejtila, tak jsem si říkala, že teda asi opík jen nějak zuřivějc kopla. Jenže se najednou začala mlet.. ale ty pohyby byly takový.. jiný. Takže jsem teda zase násilím otevřela oči, že radši půjdu na záchod. Ovšem na záchod vede cesta přes kuchyň, kde je plovoucí podlaha a kapající voda tam nadělá hroznej rámus :o) Jak jsem tak třeštila oči, všimla jsem si, že na mikrovlnce svítí čas 22:24 (z toho pak byli v porodnici úplně vyřízení a hihňali se mi, jestli náhodou prej nevím i vteřiny) - což byla náhoda, protože jsem vůbec nevěděla, že bych si měla pamatovat čas, kdy mi ta voda odtekla..

No, vrátila jsem se do ložnice a hlásím manžílkovi, že teda asi je to vono a manžílek pěkně vstal a řekl „tak jedem“. Takže jsme pěkně popojeli těch 200 m do porodnice hihi a mašírovali jsme si to ke zvonku „Příjem k porodu“. Tam mě vyšetřili a že prej je to sotva na dva prsty, tak ať si jdeme lehnout (do toho jejich senza obýváčku, manžílek tam zůstal se mnou).

Začaly mi i stahy, ale moc to nebolelo a hned od začátku byly po 7 min. což mi přišlo divný. Hm, tak jsme tak trochu pospávali, chodili mě pořád přeměřovat tlak a natáčet tu křivku, ale furt jsem se nějak neotvírala. Ale byla to pohodička, budoucí tatínek mi četl („Prevítem snadno a rychle“, Jiřinko), já u toho chrupala, občas jsem si zafuněla a šlo to :)) Hihi, jsem si naivně říkala, že ten porod je sranda :))

Pak řekli, že je tu riziko infekce a v poledne mi zavedli nějakou turbotabletku :)) Předtím teda ještě klystýrek, klasickej, já ten Yal nechtěla, protože ho není tolik, a když nebylo ještě jistý, jestli se mnou manžel půjde i na sál nebo ne, tak jsem nechtěla riskovat nějaký pozdější faux pas :)) Do půlhodinky stahy jak blázen, odstěhovala jsem se do sprchy na balón, a řeknu vám, ještě že tam manžel byl. Já se tam klátila na tom balónu, držela jsem vší silou rovnováhu, on mě pěkně sprchoval, vždycky když přišla ta kontrakce, tak mi bylo líp ve stoje, tak jsem vstala a opírala se o něj. Taky jsem furt musela vylízat, aby si mohli opičku poslouchat, jak se jí daří, takže mě vždycky osušil.. no prostě byl úplně senzační. Akorát ty masáže, který mu tak šly, nebyly potřeba, protože mě záda naštěstí vůbec nebolely.

Mezitím teda musím ještě pochválit dvě asistentky, který se mi tam věnovaly.. pořád za námi chodily, jestli něco nepotřebujem, nabízely mi ještě další ty relaxační metody, pomáhaly s dejcháním, vysvětlovaly, co se děje.. no byly bezva. A doktůrek taky.. na začátku tam byl jinej, ale asi mu pak nějak skončila služba a přišel tenhle mladej, kterej měl menší a jemnější ruce hihi :))

Pak mi jedna z těch asistentek vyčinila, proč jsem se při tý kontrakci přestala tak uvolňovat - no protože když jsem byla úplně uvolněná, tak se mi chtělo tlačit. Překvapeně na mě jukla, znova mě vyšetřili a jupí na sál :))

No, tam jsem byla překvapená zase já, jak moc se musí tlačit, hihi, než jsem to pochopila, tak jsem propásla dvě kontrakce, ale na tu třetí se to povedlo. Akorátže když jsem si držela nohy zvedlý u břicha, tak mě chytaly křeče do zadní strany stehen, což bylo doooost pitomý, ale manžílek si toho všiml a aspoň tu jednu mi držel. Nastříhli mě a hlavička začla lízt ven :o) Pak mi nějak začly docházet síly, ale manžílek jak ji viděl (hlavičku), tak mě pobízel takovým hlasem, na kterej nikdy nezapomenu a už zase brečím… takovej plnej očekávání a napětí a štěstí a vůbec všeho možnýho citu.. nevím přesně co říkal, něco jako „už leze ven“ nebo „už to bude“ .. ale vím jak to říkal a opička byla v tu ránu venku :))

Pak bylo akorát to šití celkem nepříjemný a taky docela dlouho to trvalo.. prvně jsem měla opíka u sebe a hned mi sála z prsíčka hladovka jedna, ale potom ji odnesli na to přeměřování a manžel šel s ní, tak jsem tam zůstala sama s krejčím… ble :)) Ale byl moc hodnej, nechtíc jsem furt dávala kolena k sobě, tak říkal, že chápe, že je to nepříjemný, ale ať to zkusím je držet od sebe.. a vůbec to nebylo ironicky, spíš účastně :) Nakonec mi podal ruku a že prej to bylo dobrý, a že se za rok zase sejdem :))) V tu chvíli mi to přišlo jako největší vtip na světě :o). Ale teď, po 9 dnech, hm - klíďo píďo :))))))

Takže v sobotu ve 14,20 na nás vykoukla opička naše slaďoučká :)) A ve středu jsme šli domů :o) Původně teda jsme měli jít ve čtvrtek, ale naše spolubydlící měla jít ve středu, takže mě na ty vyšetření a ultrazvuky posílali s ní. A protože to bylo všechno dobrý, jen opík měla trošku žloutenku, ale na sluníčku se to lepšilo, tak nás poslali dom :). Manžílek má dovču a ještě 14 dní mít bude, takže celý dny trávíme tím, že opičku pozorujem, jak se pěkně špulí a ksichtí a kouká a jsme úplně vedle :)) No třeba se s tím někdy vyrovnáme a budeme zase normální.. hihi :).

Akorát ty večery.. jak se začíná šeřit, vždycky se mi spustí slzy.. začnu myslet na ten porod, jak to probíhalo - a připadám si jako blázen, ale mě se to fakt líbilo. Ta euforie z toho, že opičku uvidíme.. :)) Tak bulím, protože to bylo tak krásný. Nebo něco řeknou v televizi. Nebo se manžílek nabídne, že mi bude číst. Nebo opička našpulí pusinku a udělá „rybízka“. Vždycky se něco najde :-) Taky je mi líto, že už neuvidím toho doktora, byl moc hodnej. No prostě úplný šílenosti.

Hehe a jak jsem se těšila, že se mi třeba zase trochu zvýší inteligence.. když se jdu sprchovat, tak polovinu věcí poodkládám někde cestou; mamku jsem chtěla poprosit, jestli by mi složila to žehlicí prkno a dala ho pod postel, a vyšlo z toho aby složila to křeslo a dala ho pod stůl.. no dobře, budu si asi muset ještě počkat :o)).

Jéé to jsem se tentokrát teda rozjela.. na závěr bych teda chtěla ještě jednou pochválit manžílka, že mi vydržel až do finále, a doktůrka i obě asistentky z naší jihlavský porodnice :) A všem mamkám čekatelkám držím palce, aby jim to proběhlo taky tak prímově, jako nám :)

Jo a na úplnej konec - po bříšku se mi teda nestejská, ono zas tak úplně nezmizelo, ale vypadá chudáček hrozně smutně.. takový splihlý, měkkoučký a v pupíku děsná ďuzna :) Ale to nevaaaaaaa, protože máme opičku Verunku, rybízka uaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaa to je kočička, tak já mažu za ní, mějte se krásně - a příště se uvidíme ve Vrabčáčkovým deníku :))))

Pápáááááááááááááááá

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Euka
Stálice 73 příspěvků 15.10.02 08:33

Ahoj Kačátko a všechny ostatní, co jste to četly (předpokládám y :-))),

Kačátko teda, já měla slzy v očích, když jsem to četla. Hlavně když Tě manžel povzbuzoval, že už to bude. Je to určitě bezva, když je u toho ten nejbližší. Moc Vám všem třem přeju, abyste si to užívali a byli hodně zdraví.
Takovej porod jako Ty, to muselo být „bezva“. Asi každá z nás by ho chtěla mít takový. No za pár týdnů… :-)))

Tak se mějte všechny hezky a ahojky

Veronika 30 t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 15.10.02 09:29

Ahojky Kačátko,
tak jsem taky uronila slzičku napsala jsi to moc hezky a až budu mít předporodní strachy tak si na tebe určitě vzpomenu a bude mi líp. Už se na ten den těším jako, že to bude nejhezčí den mého života a ty si mě o tom hezky přesvědčila, že to tak skutečně bude. Díky.
Jinak tvojí roztomilý rodince přeji hodně štěstí a hlavně zdraví, mějte se pořád tak rádi a užívej si to plnými doušky
papa Mikiska 15t

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 15.10.02 09:44

Ahoj Káčátko, moc krásně jsi to napsala, taky mě to „vzalo“, a to vydržím dost… díky za tak pozitivní příspěvek, hned se budeme na porod těšit víc.
Tak ať to všechno v pohodě zvládáš, hodně štěstíčka a zdravíčka!
Johanka 26.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 09:57

Ahoj Káčátko,

dobře, že se vám to tak pěkně povedlo, nakonec jsme to zvládly už skoro všechny :))) Posílám pusinku opičce Verunce a těšíme se na drbárnu u Vrabčáčka!

Viktorka s mamkou Bublinou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 10:43

Milé Káčátko,

čtu tvé příspěvky už dlouho, znám je od začátku a určitě jsou moje nejoblíbenější, i když mezi vas vlastně nepatřím:) nejsem ještě ani čekatelka:) na mimíska je u nás zatím brzy, i když taťku už mám zaručeně skvělýho (hihi). Moc se těším, až se do toho taky jednou pustíme;))) a to, že čtu tyto stránky asi taky svědčí o jakýchsi hormonálních pochodech;) Čtu tvůj poslední komentář v práci ;) a musím se přiznat, že jsem od něj musela dvakrát odejít, abych nezačala bulet za monitorem, kolegové by si mysleli, že jsem se už úplně zbláznila!!
chci vám třem popřát hodně hodně štěstí, a taky samozřejmě zdraví, ať se máte pořád tak rádi:))) určitě nám zůstaň věrná ve Vrabčákově deníku, chtěla bych vědět, jak se vede opíkovi Verunce:) třeba se tu časem taky objevím s bříškem hihi, ale to už budu mít spoustu věcí načtených a jen tak něco mě nepřekvapí;))!!

všem čekatelkám, ať na bříško nebo už na mimíska hodně zdraví a radosti!!
pa pa

klárka, 26 let

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 10:56

Ty nejuprimnejsi gratulace Kacatko!!! At ti Opik roste jako z vody a hlavne at je zdrava. A ty se porad jeste hezky opatruj, jo??
 M*

Misice
Povídálka 19 příspěvků 15.10.02 11:17

Ahoj Kačátko,
jsem moc ráda, že všechno dopadlo tak svěle a dodatečně ti gratuluju! Napsala jsi to moc krásně, až jsem se začala na ten svůj porod taky těšit. Hlavně jak jsi psala, jak moc ti pomohl tvůj manžílek. Protože ten můj má pořád obavy, jestli tam nebude spíš překážet. Tak mu to dneska odpoledne všechno musím povykládat a ujistit ho, jak tam bude potřeba. Přeju vám i vaší Opičce hodně zdraví, štěstí a společných radostných chvilek.
Páček Mišice, 26.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:21

Ahoj Káčátko,
zatím jsem pouze pročítala Tvůj deník a bavila se u něj. Teď ale musím zareagovat, protože jsem si přečetla, že jsi z Jihlavy a rodila jsi tam. Já pořád zvažuji, jestli jít do jihlavské porodnice nebo ne. Nemám totiž valné mínění o doktorech v Jihlavě. Popsala jsi všechno tak pohodové, že začínám pomalu měnit názor. A vzhledem k tomu, že až půjdu na mateřskou, budu se stěhovat do mé rodné vsi asi 15 km od Jihlavy, půjdu se do té porodnice aspoň podívat. Jsi totiž jedna z mála, co znám, které tam byly spokojené. Taky mám strach z komplikací - mám sklony ke zvýšené srážlivosti krve a Rh negativní, a vůbec… Jsem pěkně vyplašená.
Nicméně, díky moc za Tvé příspěvky a komentáře. Přeji vám všem třem hodně zdraví a pohodičky a sobě a všem maminkám čekatelkám krásný zbytek chození s bříšky a podobný průběh porodu!!!
Dáša - 28.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:23

Ahoj Káčátko a opíku,
napsala jsi to moc krásně. Úplně se mi derou slzy do očí. Přeji Vám všem třem hodně štěstíčka a pohody. Konečně si nepřipadám zas tak úplně jako blázen, když čtu, že taky bulíš při každé příležitosti. Na mě to poslední dobou tak nějak „sedlo“ a brečím nad každou „kravinou“ kterou bych jindy třeba v pohodě zvládla.

Ještě jednou gratuluji ke krásnému a zdravému opíkovi a těším se na Vaše vyprávění na Vrabčákovi.

Zdraví Jíťa 19. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:24

Ahoj Káčátko a všechny/všichni ostatní,
chtěla bych se taky přidat ke gratulaci k Verunce, a hlavně k příspěvku Klárky, protože Klárčin příspěvěk doslova a do písmene vyjadřuje moje cítění. Taky doufam, že se jednou budu moci na tyto stránky přidat se svým bříškem, ale na to je ještě dost času.
Holky je to fakt super, moc Vám všem fandím a musím se přiznat, že emimino je takovým mým velkým, ale fakt velkým potěšením.
Mějte se všechny moc moc fajn
Alča, 22 let

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:38

Tak teda já osobně bych takhle rozhodně porodit nechtěla. A ze slova"klystýrek" se mi chce zvracet. Taky bych si oředstavovala víc soukromí. Naštěstí budu rodit buď ve Vrchlabí, nebo v novém porodním domě v Praze, takže myslím, že „klasický klystýrek“ mi naštěstí fakt nehrozí a natáčení kardiotokografem taky ne - zkušená asistentka nebo doktor to umí i obyčejným sluchátkem. Jinak se měj, Kačátko , dobře, každému co jeho jest a pokud jsi byla spokojená, tak vše nejlepší.

Lída

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:42

Ahoj Kacatko a Verunko !

Blahoprejeme ke statecnemu zvladnuti opikova prichodu na svet! Dat zivot malemu clovickovi je prece tak nadherne… /doufam ze mas po ruce kapesnik!/

Uz se na vas tesime ve Vrabcakovi, potrebujem tam s Viktorkou divci posilu! Verunko, uzivej si prvnich dnu na svete a z ubulene mamky si nic nedelej, to je normalni!!!

Paa paa Eden a maminka Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:48

Ahoj Káčátko, přeji vše nejlepší vaší opičce i celé tvé rodince, hlavně hodně zdravíčka. Občas se tu zastavím a pročítám vaše příspěvky. Napsala jsi to moc krásně, taky jsem málem brečela. Díky za takový pohodový príspěvek o porodu, protože čist takový příspěvek každý den, tak se snad přestanu bát i já. Čeká mě to za pár týdnů a už teď se strachuju.

Držím vám všem palečky a přeji zdravíčko a pohodu do dalších dnů.

Ahoj Pája 27.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:54

Mila Lido,
Ja teda nevim, ale byt Tebou, volila bych jina slova nebo bych radsi vubec nepsala. Chtela bych videt kdyby nekdo kritizoval Tvuj porod takovym zpusobem jakym jsi to udelala Ty. A ta posledni veta Te teda moc nezachranila. Co se tyce klystyru, ja jsem ho nemela, protoze se tady nedela, ale vic by se mi asi chtelo zvracet z predstavy, ze se vy… na Tvojeho doktora pri plnem tlaceni… A kardiotokograf mi docela pomohl kdyz se moje holcicka zacinala unavovat a doktor mel jine starosti nez poslouchat mi bricho sluchatkem…
Tvuj prispevek me fakt zklamal, mela bys vedet, ze Naivni Kacatko jsou stranky plne optimismu a takhle agresivni kritiky tady nemaji co delat!!!!
 Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 11:56

Mila Lido,
Ja teda nevim, ale byt Tebou, volila bych jina slova nebo bych radsi vubec nepsala. Chtela bych videt kdyby nekdo kritizoval Tvuj porod takovym zpusobem jakym jsi to udelala Ty. A ta posledni veta Te teda moc nezachranila. Co se tyce klystyru, ja jsem ho nemela, protoze se tady nedela, ale vic by se mi asi chtelo zvracet z predstavy, ze se vy… na Tvojeho doktora pri plnem tlaceni… A kardiotokograf mi docela pomohl kdyz se moje holcicka zacinala unavovat a doktor mel jine starosti nez poslouchat mi bricho sluchatkem…
Tvuj prispevek me fakt zklamal, mela bys vedet, ze Naivni Kacatko jsou stranky plne optimismu a takhle agresivni kritiky tady nemaji co delat!!!!
 Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 12:05

Dita, co ta stve?
Ved Lida napisala iba svoju predstavu o porode a mimochodom, zazelala Kacatku a Verunke vsetko dobre. Ziadne kritizovanie jej porodu. Ona ma inu predstavu a ty inu. Co je na tom zle???
Je mi smutno zo zien ako ty, ktore toleruju iba svoje a im podobne nazory.
Mne sa tiez z klystiru robi zle, moja kamaratka o svojom porode napisala, ze to bolo to naj-naj-najhorsie.
Mimochodom, chce to len chciet a pohladat si nejake clanku na tuto temu a napriklad sa docitat, ze bez klystiru ak vobec, tak vytlacis „bobek“, pricom po klystire, nechcem si ani predstavovat ako taka stolica vyzera…
Tiez nepovazujem taky porod ako zazila Kacatko za skvely, ale kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja budem rada, ked ma doktor ani nebude vidiet. Ved nebudem chora, budem iba rodit… Ale su zeny, ktore su rady, ked je pri nich lekar, lebo sa citia bezpecne. Hlavne ak by nastali komplikacie.
Otvor oci a prestan s tou jedovatostou!
Pekny den!
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 12:07

Holky, nech sa vam dari!!!!!!!
Vsetko dobre… (a pri dalsom porode uz ziadne nastrihy ;o)
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 12:16

Už jsem to nevydržela i já musím přispět svou troškou do mlýna, především chci Kačátko tobě, vzornému tatínkovi a malé Verunce popřát hodně zdravíčka a lásky. Musím se taky přiznat, že zatím ještě neplánujeme ani nečekáme s přítelem miminko a přesto už Kačátko sleduju od samého začátku. No prostě ty hormony nám pracují co :-) ? Už se moc těším až se tu jednou objevím jako těhulka. Musím se přiznat že Klárka mi také mluví z duše.

Tak všem těhulkám i netěhulkám hodně štěstí a lásky!!!!

Petra 22 let

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 15.10.02 12:22

Móóc krásně jsi to napsala, držim ti palečky ať všechno dobře zvládáš a Verunka ať vám krásně roste.
Irena 28.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 12:22

Ahoj káčátko.
Blahopřeju k holčičce.Tvé příspěvky jsem četla už delší dobu,ale teď jsi mě donutila napsat.Víš proč?Ty jsi porodila zrovna na narozeniny mého manžela:-)Škoda,že jsem mu takový dárek nemohla dát já.Ale máme ještě čas.Našeho chlapečka čekáme až v lednu.

Zdravím i všechny ostatní těhulky a všem přeju zdravý,krásný miminka.

Danika 27.týden

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 15.10.02 12:29

Jano a Lido,
nechci se timto prispevkem nikoho zastavat, ale jiz 3 mesice ctu veskere diskuze na e-mimcu velmi podrobne, myslim, ze mi nic neuniklo, ale takovy komentar, jako napsala Lida jsem zde opravdu jeste nevidela a po jeho precteni me take dost zarazil. Clanek Kacatka se mi moc libil a vubec jsem se nezabyvala podrobnostmi jako je klystyr apod. V dnesni dobe si kazda muze porod zazit podle sveho dle moznosti a ja si myslim, ze nejdulezitejsi je vysledek a v tomto pripade je to krasna zdrava holcicka.
Preju hodne stesti, moc me clanek Kacatka povzbudil.
Zuzka, 32 t.

EFKA1
Stálice 65 příspěvků 15.10.02 12:34

Ahojky Káčátko.
Tak se Ti podařilo dojmout i mě. Popsala jsi to moc krásně, je vlastně fakt, že když všichni mluví o porodu, tak ve smyslu stahů, bolestí, personálu atd.. Tobě se podařilo zdůraznit to hlavní o čem to je! Přijde na svět nový život a přivedeme ho na svět my!
Dřív jsem se porodu bála, ještě v počátcích svého těhotenství ale teď už strach nemám ( teda o sebe ne, o miminko samozřemě ano). Díky za krásný příspěvek, vytiskla jsem si ho.Dám ho určitě přečíst i manžílkovi.

Gratuluji a hlavně gratuluji malé Verunce, že má tak pohodovou maminku a tatínka.Určitě to budé malé šťastné a veselé miminko.

Ahojky EFKA 25.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 13:55

Dik, Zuzko,
Aspon nekdo tu moji reakci spravne pochopil… Hodne stesti, uz se Ti to taky blizi!
 Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 14:34

No tak to asi neviem dost dobre cesky… ;o))) lebo v Lidinom prispevku nevidim nic zle… Sorry, holky.
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 14:36

Zuzko,

děkuji, že jsem „usměrnila“ Janu a Lídu. Na takové komentáře nejsme (my co sledujeme Naivní káčátko pravidelně) zvyklí. Teď není na místě „oduzovat“ něčí způsob porodu, ale radovat se, že NAŠE Naivní Káče porodilo zdravou krásnou holčičku.

Janča (cookie - nevím proč jsem anonym!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 14:43

Aj ja sa radujem, aj ja pravidelne citam (nielan Kacatko, nielen e-mimino).
A este si dovolim sa opytat, ci smiem sem-tam aj napisat do diskusie, lebo tvoj prispevok vyzera, ako by mal na to pravo iba nejaky V.I.P.
Pekny den!
 J.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 15:28

Ahoj Kačátko,

moc gratuluji k narození zdravé Verunky a hezkému zážitku z porodu ! Kéž by byli všichni tak šťastní a spokojení jako ty!

Patřím sice mezi ty ‚Anonymní‘, kteří si pouze čtou komentáře již po mnoho týdnů a moc se nezapojují, ale teď mám na tebe VELKOU prosbu.

PROSÍM, NEPŘESTÁVEJ s psaním „Kačátka“. Celý internet je plný deníčků ‚miminka‘, ale žádný deníček ‚novopečené maminky‘. Tvoje komentáře byly opravdu moc hezké a spontánní a BYLO BY moc prima si je dál číst právě od TEBE tj. takový ‚dospělácký deníček‘, více o maminkách - jejich starostech a radostech - a miminkách. Moc se těším na pokračování a doufám, že bude. Měj se hezky, užívej si Verunku. S láskou. M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 15:57

Neda se nic delat, internet je otevreny vsem, existuje na nem spousta stranek s ruznym vyznenim a ruznymi nazory. Emimco je super svou fantastickou naladou a hlavne - obrovskou toleranci a „kultivovanosti“ prispevku, moc se mi libi jak tu holky vsechno spolu prozivaji a vzajemne si radi, utesuji se a podrzi se kdyz ma nektera problem. Je skoro zazrak, ze zatim vsechny komentare tu byly velice pozitivni a optimisticke, mely jsme stesti… ale jak to vypada budeme se muset smirit i s prispevky jineho razeni… Chtela bych verit ze to nebylo MINENO zle snad jen nesikovne formulovane… Ale pokud ne - chtela bych poprosit kazdeho kdo ma potrebu napsat a poslat neco neprijemneho aby si nasel jine stranky… Dik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 16:02

Nemůžu si pomoci, ale Lídy příspěvek se mi taky nelíbil. Možná to není ideální průběh porodu, ale v dnešní době je u mnoha holek tendence si pro:,–(it svou za každou cenu. Sice chci taky do toho trošku mluvit, ale na lékaře přeci jen dám, protože mi jde o zdraví mého dítěte, však já se z toho dostanu, ale ten bezbraný človíček ve mě to odnést nesmí a buhužel nedokážu odhadnout, jak mu zrovna je.
Navíc naivní káčátko tu spíš psala o své radosti z malé opičky a porod byl vedlejší.

Pája 27.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 16:15

Podobně jako jiné čtenářky i já jsem doposud pouze četla příspěvky Káčátka. A moc blahopřeju k holčičce. Jsem také z Jihlavy a na porodnici vidím z okna, tak jsem si říkala jestli nejsme sousedky. Já jsem měla termín 1.10. ale nakonec jsem porodila 25.9. Ale musim přiznat, že měsíc před porodem jsem si živě začala připomínat své zážitky z jihlavské porodnice , kde jsem před sedmi lety poprvé rodila. Zjistila jsem, že prostě znova tam jít nemůžu, protože mi to působí trauma a zlé sny. Vybrala jsem si porodnici až v Brně Bohunicích a byla jsem zcela spokojená. Zdá se , že se asi podle příspěvku Káčátka přístup personálu v Jihlavě změnil, tím líp. Já neměla odvahu to riskovat.
Milada a Ondřej 20 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 17:53

Ahoj Holky,
musim pridat svuj nazor, ze radeji, nez se ztrapnit nejen pred lekarem, porod. asistentkami, ale hlavne treba pred manzelem - byt jen „bobkem“ jak pises - to radeji v soukromi na WC ze sebe vyzdimu to, co si nechces Jani ani predstavovat. Pisu to jenom proto, ze jsem klystyr uz zazila a nebylo to nic hrozneho. Proste jako kdyz mas hodne veliky prujem. A pokud je na klystyr dost casu, doporucovala bych ho, protoze pak se rodicka muze soustredit jenom na tlaceni miminka a nemusi se nervovat, zda-li nevytlaci i neco navic (coz by pro me bylo hodne ale hodne ponizujici).
Je to ale jen muj nazor.

Andrea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 19:53

Milé Káčátko,
jsem ve 31.týdnu těhotenství.Od většiny mých „dobrých kamarádek“jsem o porodu slyšela jen samou bolet,strach a slzy,takže si dovedeš představit,jak se na porod těším:-(.Po přečtení Tvého zázraku určitě zapomenu na všechny ty chytré horákyně a budu se na naše miminko jenom těšit:-)).Díky moc za ty slzičky štěstí,které jsem teď sdílela s Tebou.Přeji Vám všem hlavně hodně zdraví.J.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 20:03

Káčátko,moc moc gratuluji a přeju hodně štěstí a radosti celé Tvojí rodince.Bylo by bezva,kdybys psala dál,protože myslím,že tak ohromně pozitivní človíček se moc často nevidí!!Je krásné čekat mimčo,ale někdo to umí taky pěkně proskuhrat,nemluvě o porodu!A Ty jsi to všechno skoro protancovala!Bylo super to číst......A co se týče nepříjemných příspěvků-moc moc se podepisuji pod PROSBIČKU!!!!!!!!!!­!!!!!
Vaše Marieta

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.10.02 21:13

Ahoj Kačátko a Verunko,
moc vám oběma, holky šikovný, gratuluju (a tatínkovi teda samozřejmě taky!).
Napsala jsi to všechno moc krásně. Užívej si slziček radostného dojetí (ty znám)!
Vám všem hodně zdraví a štěstí.
Esterka 29.t.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.10.02 21:24

Lído a Jano,
je mi hanba už jenom na vaše komentáře reagovat, protože tím se člověk namáčí do stejného bláta, jaké se mu nelíbí. Přidávám se i tak na stranu Dity a Zuzky. Dokonce si ani (na rozdíl od nich) nemyslím, že ta Lídina poslední věta něco zachránila, ta to jenom celé podtrhla. Každý má právo psát, co chce, kam chce a rodit, kde chce a jak chce. Ale tenhle Lídin komentář patří do nějaké všeobecné diskuse (kterých je i na těchto stránkách dostatek) a ne, jako osobní vzkaz čerstvé mamince. Ona je, jak sama píše, šťastná a velmi často dojatá. Možná, že byste dámy měly domýšlet dopady svých drsných výroků.
Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.02 21:47

Ahoj kačátko, gratuluji k holčičce. Doufám, že se budete ít krásně. Já mám klučíka už 20 měsíčního, ale i když porod neprobíhal tak pohodově, tak na něj ráda vzpomínám, protože mi přinesl mého mazlíčka Tomíčka. A nyní už s manželem přemýšlíme, jak mu obstarat bratříčka nebo sestřičku. Hodně štěstíčka přeje Vám všech Petra (25) a Tomášek

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.10.02 22:00

Ahojky Káčátko,

i my se Šimonem se připojujeme ke gratulacím k opíkovi Verunce. Užívejte si to :o)) a koukoje dál pokračovat v psaní Káčátka za sebe a u Vrabčáka za mimi :o))).
Mějte se krásně

Martina + Šimon (5 týdnů)

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 15.10.02 22:36

Děvčata, špatně hledáte - deníček pro novopečené maminky už několik týdnů vede JIŘINKA ve svém VRABČÁČKOVI. :-)))))))))))))))) Díky Jiřinko :-)))))))))))

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 16.10.02 09:49

Já se teda nestačím divit. Pár dní jsem neměla čas pročíst vše dokonale, jelikož se připojuji z domova pouze sporadicky. Ale takové diskuze na Káčátku? To sem skutečně nepatří. Můj nazor je asi shodný s většinou. Vůbec nepřemýšlím o tom, že bych se chtěla klystýru vyhnout. Zatím jsem neslyšela od jediné mojí kamarádky, že by to byl příšerný traumatizující zážitek na celý život. Rodit budu v normální porodnici a taky mi to nepřijde divný. Názory typu jak je dobré rodit bez lékaře a ještě třeba doma mi skutečně přijdou zcestné a nezodpovědné. Ale ať si každý myslí co chce. Tak si to pěkně budume všichni myslet a nemusíme o tom zdlouhavě debatovat.

Katy 27. t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 16.10.02 09:57

Káčátko, všechno nej vám všem.

Katy 27.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.02 09:58

Diky za „nadherny“ komentar…

Ja som to vazne nemyslela zle, ale vam to asi clovek nevysvetli, ked si to ani nechcete nechat vysvetlit.

Majte sa vsetky pekne!
Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.02 10:15

VObec tomu nerozumiem. Len som sa zastala nazoru, ze pre niekoho klystir nie je to prave orechove a uz zrazu som netolerantna, kydam blato a podobne.
NIE!
Len my prislo luto, ze sa do Lidy niekto obul len preto, ze ona takyto porod nepovazuje za krasny. Ale je to snad zle? Samozrejme, ze zalezi najviac na zdravi dietatka, ze zena to moze vydrzat. Ale urcite nevyzerame vsetky rovnako (aj potvrdit to nemozem, kedze sme sa nikdy nevideli ;o) tak preco by nam mal vyhovovat vsetkym rovnaky porod???
Co vidite zle na tom, ze tu jednoducho vyjadrila svoj nazor. Mozno to sem nepatri, mozno sem patria iba gratulacie, ja neviem, ale prosim vas vsetky, neberte tieto prispevky tak zle. Som stastna s vami a hlavne s Kacatkom, ze Opicka je uz na svete.Tak nech sa jej tu paci!!! Toto je snad zelame vsetky, nie? ;o)
Chcem vas len poprosit o trosku tolerantnosti, ked ma niekto iny nazor. Nevidte v tom, prosim, hned nieco negativne a zle. Je to iba nieci nazor. Dakujem!

vasa „cierna ovca“ Jana
Pekny den, vsetkyyyym!!!!!!

Ivula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.02 11:13

gratuluji :o) začátek máš za sebou.
Kdyby se každý miminko narodilo, a bylo očekáváno z takovou láskou, a vyrůstalo by dál v prostředí naplněním něhou, tak by bylo na světe určitě líp.
Káčatko tak přeji tobě a tvoji rodině hodně moc zdraví, lásky.

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 16.10.02 19:07

Ahoj Káčátko! I jí moc děkuju za krásný článeček o průběhu Tvého porodu. Dodalo to nám všem čekatelkám odvahu, pokud jsme ji zrovna postrádaly. Přeju celé Vaší rodince hlavně pevné zdraví, ať si Vašeho nového přírůstku užíváte plnými doušky. A i já se připojuji k přání, aby jsi pokračovala v psaní deníčku „maminky po porodu“. Bylo by to bezva.
S pozdravem Janik + dvojčátka, 19. týden

Kajdula1
Kecalka 240 příspěvků 16.10.02 19:31

Milé naivní Káčátko, ráda bych se připojila ke všem těm krásným gratulacím k narození Tvé malé Verunky. Sama zatím těhulinka nejsem, ale mezi čekatelky se už počítám…Měla jsem být maminkou skoro 3-letého chlapečka, ale osud mi nedopřál šťastné ukončení mého těhotenství a o to víc Ti Tvoje štěstíčko přeji!!!Jestli budete mít holky chuť tak se ozvěte!!!Kačka 23 let

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.02 20:02

Díky. Ale bohužel to se mi právě nelíbí, to že to maminy píšou jako za svoje děti. Vůbec to není to, co psalo Kačátko v průběhu těhotenství, a už vůbec se to nepodobá „deníčku novopečené maminky“. Jestli Kačátko nebude pokračovat v tom svém, tak asi zase budu číst jiné stránky :0(((( M.

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 16.10.02 21:18

holkyyyy dekujeme moc za gratulace a blahopranicka :))))
a musim se trosku smat ty hadce, co tu probehla (to jsem asi dneska ve forme, kdyz me to nerozbrecelo hehe). komentar lidy me samozrejme taky trochu vytocil, ale ne, jano, proto, ze by mela jinej nazor na porod, ale spis proto, ze si ted pripadam jako ten ubohej malej blbecek, kterej se nebouri proti klystyrum, nastrihum a kardiotokografum, protoze to proste podala takovou direktivni formou.. jako ze spis kdyz se mi libil tenhle prubeh porodu, tak potom „kazdemu co jeho jest“, tj. ma co si za svy blby nazory zaslouzi.
ja myslim, ze je z toho myho prispevku jasny, ze jsem byla za doktorovu pritomnost vdecna - uklidnovalo me to. ktg se mi taky libilo, protoze jsem opiccino srdce slysela i ja. o tom nastrihu jsem se nerozepisovala - ale udelal ho, az kdyz videl, ze jinak tudy opik proste neprojde. no a klystyr - ja nevim, jsem normalni dospela zenska, proc by me takova blbost mela rozhodit?
proste podle me to byl prubeh uplne pohodovej a dase z jihlavy porodnici doporucuju :)) a milado - bydlim v jednom z tech zlutych cinzaku na vrchlicky, mozna se ted budem potkavat na prochazkach? sedomodrej kocarek hihi :-))))
a ted si jdu jeste jednou precist ty vase pranicka, to me bavi :))
papaaaaaa kacatko (opicka spinka) :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.02 10:02

Kacatko, som rada, ze si sa ozvala. Pozri, ja sice porod pod vedenim lekara nepovazujem za to prave orechove pre mna, ale viem, ze odborny dohlad vzbudzuje pocit bezpecia, a tak plne chapem zeny, ktore sa pren rozhodnu. Koniec-koncov, mozno aj ja zmenim nazor, ked pojde do tuheho ;o) Vobec ale vobec ta nepovazujem za (citujem) uboheho maleho blbecka. Ked ti tie veci nevadia, tak ok, preco by si mala chciet nieco ine? Netusila som, ze sa na Lidin prispevok da aj takto pozerat. Kazdopadne, preco teraz pisem je, aby som ti dala vediet, ze som nic zle nechcela napisat. Mala som pocit, ze iny nazor je tu kamenovany. Nepozerala som sa na to vsak tak ako ty, preto mi na tom neprislo nic zle. Isteze z tvojho pohladu to vnimas inak. Ale aj tak si myslim, ze ziadna z citateliek a prispievateliek ti nezela nic zle a verim, ze ani Lida nie.
Som stastna, ze ste s Verunkou zdrave a spokojne. O to predsa ide. Mamickina pohoda sa odzrkadluje na babatku (vlastne kadza mamickina nalada). Takze zostante stastne, spokojne a davajte si navzajom vela-vela lasky!!!
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.02 10:14

Ahoj Jano,

zdá se, že pořád nerozumíš, o co tady vlastně jde, pokusím se Ti to tedy vysvětlit. Nejde o to, že někdo (Lída) má jiný názor, ale o to, JAKOU F O R M O U ho prezentuje. Vůbec tu přece nejde o odlišný názor na klystýr a podobné věci, ale o to, že můžu mít mít jiný názor, ale nemusím přitom z ostatních dělat blbce. Možná je to tím, že čeština není Tvůj mateřský jazyk, ale věř mi, že výrazy jako …„chce se mi z něčeho zvracet“ nebo ..„každému co jeho jest“ jsou v tom kontextu, co byly použity, opravdu silný kafe. Po tom milém a bezprostředním příspěvku káčátka působil ten komentář jako facka . Myslím, že takhle to cítily i ostatní holky a daly to Lídě patřičně najevo. Ty ses do toho dost nešťastně vložila, protože se domníváš, že se do Lídy všichni pustily, protože má jiný názor. Ale to je omyl! Ony se do ní pustily, protože ten arogantní a zlý příspěvek „mistra světa“ (navíc adresovaný šťastné mamince) si nic jiného nezasluhoval.
Eva, 40.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.02 10:41

Ahoj Kacatko!
Tez samozrejme gratuluji:-)) to jsem cinila jiz v duchu, kdyz jsem si Tvou zpoved cetla. Ale ja jsem takova prakticka, tak me prakticky zajima, jestli se tedy mohu zeptat: masirovala sis pred porodem hraz? A jak dlouho asi (tedy kolik tydnu, mesicu, ne kolik minut:-))¨?
A myslis, ze to pomohlo?
Hoky, jakou s tim mate zkusenost?
Diky moc, preju hezky den!
 Thea

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »