Nakonec to bylo o týden víc

Porod

V minulém deníčku jsem formou dopisu pro mého syna psala, že mi schází dva týdny do porodu, nakonec to byly týdny tři a na to, co se v onen den večer, 4. 9. 2012, přihodilo a pokračovalo až do 5. 9. 2012, nejspíš jen tak nezapomenu.


4 komentářů


1 komentář

4. 9. 2012

Ráno mě probudilo samé „vrrr, bum bum a bác, trrr, vrrr“. Sousedům dělali plastové okna a zítra to čeká nás. Se slovy: „Tu je to samé vrrr, bum a bum a bác, trrr, vrrr… a zítra přímo tady, vždyť tu zešílím… Alexi prosím tě polez ven.“ Mamčin manžel Alan mi na to odpověděl: „Neboj se, však oni tě dneska nebo v noci odvezou.“ „Hahaha hihihi“ zněla moje odpověď „kéž by“. Celý den probíhal tak nějak pomalu. Máma celý den hledala barvu a hrála ty své hry na Facebooku. Manžel jí odešel odpoledne do práce a přítel se akorát kolem 3. odpoledne vrátil z práce.

„Jdu ho zkusit vypudit teplou vanou“, pronesla jsem v 6 večer a odkráčela suverénně do koupelny, abych toho mého ďáblíka, který byl ve mě už 40 týdnů a 6dní, vypudila.
Cachtala jsem se v té teplé vodě, která vlastně ani teplá moc nebyla.

Za 5 půl 7., když jsem slyšela v rádiu, že budou hrát na přání, jsem se rozhodla vylézt z vany, neboť tam opravdu hrají „chuťovky“, které já nemusím. Pěkně jsem si nožkou vyndala špunt z vany a ležela, dokud té vody nebylo až moc málo. Chtěla jsem se posadit, ale najednou se ten můj Alex, tak nějak divně pohnul, že jsem musela zpátky do lehu. Najednou jsem měla pocit jako bych se počurala. (Ne ve vaně opravdu normálně nečurám, ale v těhotenství holt ten močák někdy zlobí, tak jsem nad tím kývla hlavou). Když jsem vylezla ven, řekla jsem si: „močák zase zlobí, hodíme to na intimku“, když jsem přišla zpět do pokoje a napsala tady holkám do diskuze:

„Já teď byla ve vaně. Jak jsem vypouštěla vanu a vstávala tak se malej bolestivě posunul nahoru, tak jsem musela zpátky do předchozí polohy a měla jsem pocit že jsem se počurala :roll:, tak teď marně sedím a čekám že poteče něco dalšího, abych mohla šťastně na celý být zakřičet: „praskla mi voda“ :DDD Tak držte palc Jinak mě brutálně svědí snad každý cm těla.“

A jen jsem klikla na přidat příspěvek, zarazila jsem se. „Snad…“ zašeptala jsem. Přítel, který seděl vedle mě, si všiml, že něco se děje, tak se zeptal: „co je?“
A já se na něj koukla s překvapeným výrazem a říkám: „Asi mi praskla voda.“ V tu chvíli, kdy jsem klikla na tlačítko přidat příspěvek a ono se to tam objevilo, jsem pocítila pocit vlhkosti.

Vstala jsem v klidu z postele, a co nevidím, pode mnou malé kolečko vody.
„Nedělej si srandu“, říká mi přítel. Odešla jsem v tričku a mokrých kalhotkách za mámou (no a co je mi 19, ale pořád jsem její dcera) a říkám jí: „Ty mami, když mi praskne voda, nemusí být té vody jako z vola? Stačí jen tak deci nebo dvě?“ A ona mi říká „Asi jo, proč?“ A najednou, co to necítím, voda mi teče po stehnech, kouknu dolů, máma koukne a říkám: „Asi máme problém.“

Pak se to všechno seběhlo nějak moc rychle. Voda mi praskla o půl 7., a já jsem byla tak vystresovaná, že jsem chodila dokolečka, stresovala mámu, která povolala babičku jako odvod do nemocnice. V 8 večer jsem nastoupila do nemocnice. Půlhodinový monitor a vyšetření. Pak paní doktorka prohlásila: „No pošlete přítele domů, voda odtéká pomalu, kontrakce nemáte, bez bolestí, otevřená na 2 cm. Počkáme do rána, a pak začneme vyvolávat.“

Poslala jsem přítele domů a našpacírovala si to na pokoj do postele. Sestřička řekla: „vemte si tu tabletku a jděte si lehnout, potřebujete být na porod trošku odpočatá, kdybyste náhodou začala rodit, vzbudí vás to.“

Slupla jsem tabletku, skočila do sprchy, do postele a ležela. Ani nevím jak, ani nevím kdy. Sestra přišla, že musím na monitor, že se to tak prostě dělá, kontrola kontrakcí. No tak mi to zapnula a tabletka zabrala, ale ne tak, jak měla. Připadala jsem si jako zfetovaná. Ne ospalá, ale absolutně mimo. Málo co si pamatuji, málo co jsem asi vnímala. Ale vím, že mě chytly v deset večer strašné bolesti. Vím, že jsem skučela, ale sestru jsem nevolala. Co si dál pamatuji, bylo: „Slečno, teď se nehýbejte, píchnu vám ten epidural, udělejte kočičí hřbet“ v hlavě mi bliklo, něco se asi děje, ale co? Ta tabletka byla asi nějaká droga, všechno se mi točilo a já musela tak zbystřit, abych je vůbec vnímala. „To druhé jí budu muset píchnout znovu, pohnula se mi tady“, řekl ten pán, co po mě chtěl kočičí hřbet.

5. 9. 2012

„Už je půlnoc slečno, v úterý jste porod nestihla“, říkal pan Kočičí hřbet. Najednou, cítím úlevu. Pořád zdrogovaná, ale nic jsem necítila, žádná bolest. Nic. Sestřička mi opět přidělala monitor. Najednou vidím její překvapeně vyděšeně zkřivený obličej, jak mi říká: „Moment zajdu pro doktora“. „Doktore, doktore! Honem sem.“ Něco se děje. „Oni mě zfetovali. Nic nedokážu pořádně vnímat“ honilo se mi hlavou a viděla jsem doktora. Jaká smůla. Zrovna ten, kterého jsem si strašně přála.
Chvíli se tak na to díval a pak pronesl. „Připravte ji na sekci.“

„Jakou sekci, co je sekce?“ Křičela jsem pořád zdrogovaná na sestřičku. „Císařský řez slečno.“ A už mě cévkovala. „Musím zavolat příteli, musí být u toho.“ „To nestihnete“, řekla sestra, pomohla mi vstát z postele, sundat košili a odprovodila mě naproti do pokoje. Byl tmavý, uprostřed jen stůl. Pomohli mi si tam lehnout. Někdo mi tam cpal plentu, abych neviděla. Brečela jsem se slovy: „Já chcu, aby tady byl Míša (přítel)!“ Pan Kočičí hřbet mi říká: „cítíte něco?“ „Ne, měla bych?“ Najednou jsem sjela pohledem dolů na plentu a vysoko nad ní jsme viděla, jak jeho ruka drží mou nohu skřípnutou v nehtech vysoko ve vzduchu. Nic jsem necítila.
Jednu ruku mi připevnili k boku mého těla, druhou mi připevnili kolmo k tělu a napíchali nějakýma dalšíma, beztak drogama.

Kroutila jsem hlavou z leva doprava. Bylo super, že tam dali tu plentu, ale viděla jsem odrazy ve dveřích a v okně, když se doktoři pohnuli. Řekla jsem si, že dokud nebude malý venku, nesmím se otočit. Najednou jsem slyšela jeden z nejkrásnějších zvuků. Zakřičel. Najednou se všechno vyostřilo. „Velký a uřvaný chlap“, řekla jedna sestřička a druhá jí na to řekla: „Divíš se? Je to Alexandr, jako Alexandr Veliký.“
Odvezli ho. „Kde je Míša a kde je Alex, proč tady nikdo není?“ Brečela jsem. Připadala jsem si tak sama. Byla jsem sama! Najednou divný pocit. Musela jsem se smát. Ten doktor, co byl u té ruky, kterou jsem měla u těla, se mi o ni pytlíkem otíral. Pan primář. Haha, hihi, no prostě ta tabletka nebyla na spaní, ale byly to drogy!

„Tak tohle je váš syn“, řekla nějaká modrá bytost (předpokládám, že sestřička v tom modrém oblečku) a nacpala mi k hlavě toho malého človíčka. Brečela jsem štěstím a otřela o něj alespoň nos, když už jsem se ho nemohla dotknout.

Pak si pamatuji, jak mě odvezli na pokoj, přehodili na druhou postel a řekli mi, ať se vyspím. Nevím, jestli jsem něco namítala, nebo ne. „Slečno, volala mi vaše máma, že jí nezvedáte telefon“, budila mě sestřička. Necítím nohy, kde mám dítě. Proč… co… telefon vibruje.

„Prosím.“ „Co s tebou je, že mi nezvedáš telefon!“ řekla máma. „Pošli mi sem Míšu, mami to bolí, já chcu Alexe.“ A položila jsem to. Byla jsem ještě vedle. Necítila jsem nohy, nehýbala jsem s nimi, nic. Najednou se rozrazily dveře a v nich byl Míša.
Nic si skoro nepamatuji, jen to, že mi v tu chvíli donesli i Alexe. Nevím, co se stalo. Brečela jsem a nevnímala nic. Matně si vzpomínám na obličeje babičky a mé mámy. Na video o kojení. Na Míšu, který se mnou byl celý den.

Prožila jsem něco krásného, dostala jsem syna, a přesto to bylo tak těžké. Neměla jsem být sama, měl mě za ruku držet Míša. Měla jsem cítit bolest a ne být skoro 24 hodin zfetovaná z jedné tabletky a epiduralu.

V nemocnici jsem pobyla až do 9. 9. 2012. První den Alex jen prozvracel, napil se plodové vody. Druhý den Alex unaveně prospal. Třetí den jsem neměla mléko.

V sobotu, když se mi mléko spustilo, mi teprve řekli, že můj syn má šílený váhový úbytek. Při narození měl 3900 gramů. A 51 cm. V pátek večer pouhých 3480 gramů. Propadl se ještě níž, než byla spodní linie. Pokud nepřibere alespoň na 3510 gramů, nemůžou nás pustit domů.

V neděli ráno, jsme pyšně sdělili doktorům, že máme 3570 gramů. Pustili nás domů.
Celý pobyt jsem se snažila dozvědět, proč jsem šla na císaře. Dodnes to nevím.
V propouštěcí zprávě uvedeno: „V těhotenství plánováno“. Nic takového jsem neplánovala.

Ale teď už to je jedno. Mám to, co jsem vždy chtěla mít u sebe. Dva milované muže.
Michala, mého přítele, a Alexandra, mého syna.

Hodnotilo 7 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 14.09.12 09:59

Gratuluji k synovi, akorát nechápu, proč tě tak „sjeli“ a nakonec tě brali císařem…co se pokazilo?

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 14.09.12 11:26

To je divný, že ti to nevysvětlili, já bych se asi jen tak odbýt nenechala 8o

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 14.09.12 11:26

Ale jinak gratuluji k chlapečkovi!! :)

 
Janam20
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 14.09.12 11:46

Tak konečně pořádně vím jak to s tebou bylo..hlavne ze je maly ok a mas ho u sebe :* Alex ma moc statecnou maminku

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 14.09.12 11:53

No, vím proč jsem nechtěla žádné léky…mrzí mě, jakým způsobem jsi přišla o svůj porod. Osobně bych se domáhala vysvětlení. Domnívám se, že šlo o to, že miminko nezvládlo epidurál a klesly ozvy, muselo rychle ven :(

 
Irry
Kecalka 160 příspěvků 14.09.12 12:14

Ahoj také gartuluji. jinak jak píšeš. Tomášek se mi narodil také císařem. a dodnes nevím proč sem ho měla. bylo to strašně rychlý…a nikdo mi dodnes neřekl proč…ale už nad tím nepřemýšlím mám krásného, zdravého 2letého synka:-)a čekáme 2 miminko.snad ten 2 porod bude už jak má být.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 14.09.12 12:15

Tak to by mě zajímalo proč tě brali CS, a hlavně proč ti pak ten důvod nebyl řečený…
Jinak jsem se docela na začátku pobavila, a nakonci ukápla slza.. Pěkně píšeš!!! :kytka:
Chlapečkovi všechno nejlepší do života :kytka:

 
Gaaabiii
Stálice 55 příspěvků 14.09.12 13:42

Ahoj. podle obleceni poznam nemocnici trinec.taky jsem rodila pod tou zazracnou tabletkou na spani.dali mi ji v 1 v noci a o pul 2 jsem zacla rodit. totalne zmatena, jsem nevedela kde jsem, co se deje, kde je tlacitko na sestru, proste nic. manzela poslali domu, o pul 3 byla malicka na svete a z porodu si toho pamatuji fakt malo a utrzkovite. nevim co to tam praktikuji za metody „prasku na spani“…

 
Žirafátko
Závislačka 4467 příspěvků 14.09.12 14:42

@Gaaabiii to je opravdu zajímavé, nemáš třeba porodní zprávu, jak se ta tabletka jmenovala?

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 14.09.12 15:02

Já tam název tabletky neměla ale důvod proč musel ven už vím, měl špatné ozvy ale aby to nebylo málo. https://www.emimino.cz/…inec-122417/ tak tady… tohle… prostě… :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

 
Miladaaa  14.09.12 20:56
Ptej se!

Nezlobte se na mě, ale kdyby jste se zeptali svého porodníka, proč vám dělali císaře, musí vám odpovědět a když ne, tak se zeptám znovu. Nestačím zírat, jak lehce se smíříte s tím, že jste se o svém zdravotním stavu nic nedozvěděli. Mělo by vám na vás víc záležet a ne nechat věci jen plynout a pak si jen stěžovat na internetu. :?: :nevim:

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 14.09.12 21:13

Miladaaa už vím proč sem musela na ten císař, malý to měl ve zprávě, ale těmy lékařskými názvy a nerozumím tomu, řekla mi to dětská, že měl špatné ovy. A navíc tam měl i napsáno že měl nějaký nádor (nějakou bulku) na hlavičce. A to mi taky ty potvory neřekly. Už jsem tam dneska volala. Mám si tam v pondělí dojít. Tak půjdu a zmáčknu si je neboj. Já jen, že prostě tohle není normální. A dneska jsem se bavila s pár „kamarádkama“ co tam rodily kdysi taky a popravdě „tabletku na spaní 2 dostaly taky“ a přístup byl taky nic moc prý…

 
Gaaabiii
Stálice 55 příspěvků 14.09.12 22:41

Ve zprave o prasku na spani neni ani carka.jela jsem do nemocnice, mela jsem po terminu, doma nepravidelne kontrakce, dle me gynekolozky nemam na nic cekat, bude se u me jednat o rychly porod. cestou vsak kontrakce ustaly.dr v nemocnici me uz, ale domu nepustila. rikala, ze mi daji prasek na spani a kdyz se pres noc nic nebude dit, tak rano porod vyvolaji…

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 14.09.12 22:47

@Gaaabiii tak jako u me az na to ze já měla prasklou vodu a ne kontrakce… nebyla to Ciencialová nebo jak se jmenuje ta doktorka?

 
Brettynka
Kecalka 107 příspěvků 14.09.12 22:50
Gratulace, ale taky podporda na žalobu

Ahoj, obdivuju Tvojí statečnost a vše. Hlavně že po pár dnech si schopná to takhle popsat. Jasně že je hlavní že jste oba zdraví. Ale tabletky na spaní těhotným, to teda ne, záznam porodpise o tom musí být taky, odmítnutí že nestihnete zavolat příteli je neskutečné, nemluvě o císaři a epidurály bez tvojí žádosti. No asi bych si zjišťovala co by šlo, a pokud by bylo něco proti mým přáním (což jak čtu je tu všechno, nehledě+ o tom že bez manžela bych tam nezůstala, žádnej prášek na spaní bych si nevzala a dál, tak bych začala řešit s právníkem a žalovama bych mnemocnici. To je jak uspat prasnici a vytáhnout z ní na sílu selátka proboha…Vím že jsi pár dní po porodu a máš radost že jste zdraví, ale nemyslíš že fakt udělali něco proti tvé svobodné vůli???

 
Gaaabiii
Stálice 55 příspěvků 14.09.12 23:21

Cieslarova, mala, drobna, kratke tmave vlasy…

 
Gaaabiii
Stálice 55 příspěvků 14.09.12 23:23

Cieslarova, mala, drobna, kratke tmave vlasy…

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 15.09.12 11:07

@Brettynka to mám tak trošku, v pondělí tam nejspíš dojdu :/
@Gaaabiii jojo vlastně Jana Cieslarová…

 
Haku
Generální žvanilka 21912 příspěvků 15.09.12 13:26

Tak to je mazec :cert: Ale jinak gratuluji k synkovi a preji hodne stesti a zdrai :kytka:
Do te nemocnice si zajdi a zadej vysvetleni, mas na to pravo ;) Pocitej, ale s tim, ze ti daji pekne najevo, ze jsi obtizna a budou se te chtit zbavit, protoze vedi, ze neco pos… A budou mit strach… Vem s sebou mamu i pritele, v jednote je sila a nebude pro ne tak lehke se te zbavit ;) Drzim palce a dej pak vedet jak to dopadlo.

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 17.02.13 22:06

No teda.. prvne gratuluju k synovi
a pak teda nechapu co tam s tebou delali.. ja v Trinecke porodnici rodila jen o par mesicu pred tebou a byli zlati.. teda tabletku na spani jsem taky dostala lec ta nezabrala tak mi dali taky epi ale teda fakt jsem nebyla ani zmatena ani zdrogovana… vnimala jsem vsechno…

kdo te rodil?

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 18.02.13 02:50

@Verylka milostpán sám primář… Nevím možná to byla reakce na ten prášek, už to nějak neřeším… Jen doufám že mě to nepotká příště znovu :D
A jestli jo, rodit v Třinci už nebudu, navíc po tom jejich celonemocničním chování ke mě jako k malému spratkovi si ještě vůbec rozmyslím jestli tam půjdu. ř

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 18.02.13 10:01

@Anonymka sisi jaj tak ke me se chovali pekne fakt jsem s porodnim problem nemela (hur na tom bylo oddeleni sestinedeli ale to je na jine vypraveni) a rodil me Zielina a ten byl fajn… vlastne od soboty odpol do nedele poledne jsem presla 3skupiny personalu a ti vsichni byli fajn :-D
je mi lito zes mela takovou smuli na personal

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 18.02.13 15:27

@Verylka tak to ti závidím, zielina je parádní doktor já měla bohužel smůlu, ale nejsem jedina. Známá taky chytla skvělé lidi a taky si to užila, ale tak co už je to za náma, já mám celkové problémy s přístupem v té nemocnici…

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 18.02.13 21:01

@Anonymka sisi tak to je mi lito.. jako na porodni si ztezovat nemuzu, vsichni byli fajn, srandovali, starali se ovsem oddeleni sestinedeli byl des… ja prvorodicka, nikdo me neucil jak kojit (malej se hned nechytil)ubyl honde na vaze a nechteli me pusit, nakonec jsem mela pocit ze si ze me delaji srandu a ve vysledku jsem odesla na revers a do tydne se rozkojila, naucila jsem nas to oba dva a pak nebyl problem akorad u maleho diagnostikovali reflux pac mi neustale vsechno blil ale to jsme prekonali… vim ze do Trince pujdu rodit zas pac uz vim co a jak.. ale coby prvorodicka bych se rozmyslela..

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 18.02.13 21:23

@Verylka no právě, na poporodním to byl děs, sestřičky z dětského totální naprosté… s dovolením ta jedna byla opravdu vlezprdelka, ptala jsem se ji milionkrat snad jak se má malý, jestli papa a tak „jojo všechno je v pořádku“ ráno na vizitě? „no já bych je domů ještě nepustila miminko nepapá, ubývá na váze“… prostě s dovolením opravdu krá*a

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama