Nakukovatelka - V dobrém i ve zlém?

O životě

Ahoj, inspirována americkými filmy jsem si dala za úkol, odpovědět na otázku, zda při sobě budeme stát v dobrém i ve zlém a jak sdělit to zlé milované osobě. Začnu blbůstkami, ale právě ty jsou nejčastěji příčinou a důsledkem těch nepravých časů v našich životech, protože s tím opravdu zlým se většinou dokážeme pořádně porvat a zvítězit.

Ale těch drobností, které nás tak rozčilují a ničí nám pohodu je tolika - ponožky v koutě, zamotaná hadice u sprchy, zubní pasta na podlaze a…
Přepis SMS.
Já: Miláčku, píchlo se ti kolo u auta. Pusinku
On: Prdelko, a jak se mi píchlo kolo u auta?
V hlavě mu probíhá, zase si myslela, že auto zatáčí do pravého úhlu a najela na obrubník…
Já: Asi ti budu muset koupit nové pneu.
V hlavě mi probíhá, to si zas vyslechnu, že s píchnutým kolem musím hned zastavit a vyměnit
ho za rezervu.
On: Tak se na to podíváme, až se vrátím. Pusinku
Sama se sebou se vsázím… Půjde se kouknout nejprve na mne a pak až na píchnuté pneu?
Vyhrála jsem já, ale docela malý červíček mě nahlodává, že kdyby měl druhé klíčky od plechového miláčka…
Rozhovor:
On: Tak si představ, že mi volal kámoš, že jim vypadl jeden člověk na tu loď do Francie.
V hlavě mu probíhá, musí to pochopit, že pro dva už místo není a já pojedu sám.
Já: No, to je škoda a kdy vlastně jedou, třeba ještě seženou náhradníka
V hlavě mi probíhá, to jsem zvědavá, jak mi řekne, že jede beze mne.
On: Dneska večer a já pojedu místo něj.
V hlavě mu probíhá, neudělá mi scénu, ještě mi ji nikdy neudělala, tak proč zrovna dneska, když mám odjíždět.
Já: Hmm, a už máš koupený pojištění?
On: Hi, hi, hi, nemám a asi to nestihnu, protože…
Já: Tak já ti ho koupím.
On: Já ti něco hezkého přivezu, slibuju, zlatíčko.
V hlavě mi probíhá, celý týden budou holčičí mejdánky, kosmetika, nakupování všemožných důležitých nesmyslů… a pak dáreček z Francie, to za odměnu, že jsem bez něj trpěla pocitem osamělosti.
Celý týden jsem makala a předělávala obývako-ložnici, abych Broučka překvapila. Koupila jsem nové závěsy, namalovala obaly na kytky a počítala hodiny a minuty, kdy se mi vrátí. Za snažení jsem dostala velkou pochvalu, pusu a dáreček. Za několik měsíců přišla velká voda a všechno krásné nám odnesla. Protože jsem uvěřila palcovému titulku, který hlásal: „Pražané, neobávejte se, Praze povodeň nehrozí.„, jsem si při evakuaci sbalila pouze věci denní potřeby, tedy kabelku, a ještě pro jistotu jsem některou elektroniku přestěhovala na bar, na patro jsem dala notebook, ale tady stejně voda nebude a když tak možná 10 čísel, ale i to je blbost, protože pod námi jsou sklepy, kam ta voda steče. Papouškovi jsem dala nové zobáníčko, rozloučila jsem se s ním a šla na tramvaj, abych dojela ke kamarádce, která mě v noci budila po hodině, ať už jdu z toho Karlína, že Vltava stoupá. Já ji neustále uklidňovala, že to je OK, že se nic neděje. V tu chvíli se rozhoukaly sirény a začala evakuace. Rozeslala jsem svým známým SMS, že si pluju se svou lodí do Bohnic a že tedy o mě nikdo nemusí mít strach.
Voda v Karlíně začala stoupat, stoupala a stoupala a my jsme v bytě měli 3,60m a potvora se tam držela skoro týden, než nás do té sputošené čtvrti pustili. Já jsem si během aktuálních zpráv z povodňových oblastí udělala seznam majetku, který čítal 41 položek. Nejcenějším majetkem byl vyběhnutý model mobilu, pak jsem to řadila, tak jak jsem to vytahovala z kabelky, Labello, řasenka, papírové kapesníčky celkem 7 ks, kaštánek, lesk na rty a další nezbytně důležité věci pro život ve velkoměstě.
Kamarádka vyhlásila v práci charitativní akci „Oblečte tetu Petru“ a tak jsem měla oblečení a starosti co si vlastně dneska obleču za nové hadříky. Byt jsme vyklidili docela rychle, některé zachráněné věci jsme přestěhovali k rodičům, některou elektroniku jsme zprovoznili, ale čas od času máme pohřeb a loučíme se s ní, protože odešla, odešla navždy. Třeba mikrovlnku jsme měli jako TV, točil se pouze talíř, ale vůbec nevlnila.
A tady je poučení, všechno zlé je pro něco dobré. Dnes vím, že nechci vodní postel, plovoucí podlahu, koženou sedačku po povodni musíte min. 5 dní čekat, než z ní vyteče voda, aby ji 6 silných chlapů mohlo vyhodit. Vím, že chci chlapa, který mě dokáže rozesmát a v dobrém se bavit o věcech zlých. A my si dokážeme vzájemně vykouzlit úsměv na tváři i v těžkých chvílích.

Pitrýsek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 22.04.05 12:28

Tak já jsem si otevřela tento deníček a čekala (podle titulku) pěkný nářez na chlapy, jak jsou nemožní, jak nám nepomáhají...­.......a jak my je přece máme rády…:o) - a spletla jsem se.
Jsem na toho svýho chlapa pěkně namíchnutá, těšila jsem se, jak si postěžuju, ale je pravda, že tento článek mi pomohl daleko víc :-).
Pitrýsku díky, zase jsem se uklidnila a uvědomila, že ten můj je docela fajn a že se nebudu raději tvářit tak nepřístupně, až přijde unavenej z práce.

Tak zatím se mějte i ostatní nakukovatelky, ale stejně: neusněte na vavřínech :o)

zatím Veronika

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 22.04.05 17:57

Moc pěkné počteníčko,bavila jem se a byla jsem i dojatá a gratuluji Ti za ten přístup, jaký jsi zaujala k události, která vás postihla…Je dobré vědět a občas si připomenout, že věci jsou pomíjivé a nedůležité a uvědomila jsem si, že toho svého mám moc ráda také proto, že mě dokáže rozesmát a nejen vytočit tím bordelem v kuchyni,co dokáže vyrobit a tak na něj budu dnes hodná.Měj se fajn a ať se daří a rozesmíváte se i nadále.Metelka.

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 27.04.05 10:54

Ahoj, Verčo,
mě ten můj taky někdy tááák štve, ale já jeho taky :-), umím to a dobře.

Pa,
Pitrýsek

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 27.04.05 11:00

Ahoj, Matelko,

bordel v kuchyni je vděčné téma. Ten můj šíleně drobí a k tomu ještě papoušek, tak můžu běhat s košťátkem a lopatkou pořád.
Tuhle mi naše žakyna vyrvala vidličku i s rýží a obletěla celý pokoj, abych viděla, že umí být i práškovací letadlo :-)
Mějte se fajn a kouzlete úsměvy.
Pitrýsek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama