Narození Anetky

Porod

Těhotenství jsem prožívala úplně v pohodě, nebylo mi špatně, nenatekly mi kotníky, plně jsem si to užívala. Ve 37. týdnu jsem šla na kontrolu k Dr. Šujakoj.

Šla jsem tam s tím, že začínám mít bolesti a dr. se mě hned ptal, jestli to jsou opravdu bolesti, nebo tvrdnutí bříška či poslíčci. „Tak to ani náhodou“, řekla jsem Dr., jsou to kontrakce, které byly opravdu pochoutkou. Změřil mi tlak, natočil mimčo, změřil čípek a kupodivu opravdu kontrakce byly a malá začala podle dr. sestupovat níž a níž. Ale čípek jsem zkrácený ještě neměla.

Objevil se problém. Anetka byla líně miminko, které se neotočilo, a tak jsem měla plánovaného císaře. Dr. mě hned poslal do porodnice, kde mě měli udržet do 38. tt, kdy se sc dělá. Když jsem přijela do porodnice, to bylo papírovanííí. Po hodině jsem šla do kabinky, kde mě doktorka natočila. Kontrakce tam byly, ale ne tak silné. Sestřičky se začaly starat o to, proč mě Dr. Šujak poslal do porodnice teď , když mám sc až za týden, ještě že tam měl službu a vše jim vysvětlil. Byla to dlouhá noc. Stýskalo se mi a byla jsem tam s jednou paní, co nebyla moc výřečná. Ráno v 5 hodin byl budíček, změření tlaku, natočení ozev, odevzdání moči, za hoďku vizita, a tak to šlo stále dokola.

Byl druhý den, čtvrtek ráno, a zasejsem měla tu obrovskou bolest v bříšku a zádech. Poprosila jsem o nějakou pomoc. Poradili mi jen sprchu a procházky po chodbě. Den utekl jako voda. Večer jsem si lehla do postele a cítila jsem teplo… plodovka ? Letěla jsem na záchod a měla jen vlhké kalhotky, tak asi nic, pomyslela jsem si. Šla jsem si lehnout, ale už opět s bolestí v podbřišku, zavolala jsem na sestřičku, která hned přiběhla. Řekla jsem jí o té bolesti, a ona pak odešla. Přišla s kapačkou, že to musí udržet do toho 38. týdne. Kapačka byla v pohodě, ale za hoďku to bylo tady… zase ta bolest? Vydržela jsem to do rána, kdy mi sestry zase daly kapačku, ale ta už nepomohla. Seběhlo se pár doktorů, proběhlo vyšetření a ejhle, miminko klesá! Tak, paní Radová, uděláme sekci hned, běžte na pokoj a sestry tam hned přijdou.

Sotva jsem dorazila, byla tam už jedna sestra s kapačkami v ruce, druhá sestra na vycévkování a s punčoškami a třetí sestra mi brala tašku a věci rovnou na JIPku. Sedla jsem si, popadla telefon a volala přítele: „Máš půl hodiny“, řekla jsem mu a víc si nepamatuji, to už mě sestra navlékala do košilky s dírou na zádech, druhá mě položila a vycévkovala. Punčošky jsou tedy nepříjemné, tlačí všude, ale dávat se musí.

Lehla jsem si na postel a už pro mě přijel anesteziolog. Teda ženské, hezčího chlapa jste nikdy neviděly!, odvezl mě do výtahu a já jsem začala panikařit. Uklidňoval mě a bavil se se mnou o tom, že to přítel určitě stihne, že těch 40 km profrčí, ani nebude vědět jak. Na operačním sále mě poprosil, abych přešla na operační stůl. „A tam se mam vejít, jo?“ zeptala jsem se sester. „Budete chtít plnou nebo částečnou anestezii?“ No částečnou přeci, chci být u toho, až mala zapláče! Na stole jsem si musela lehnout na bok a stočit se co nejvíce do klubíčka. Čekala jsem, co se bude dít a najednou pííích do páteře, a zase pííích, a znovu. Musím říct, že i když to byla 20cm jehla v páteři, čekala jsem horší bolest.

"Rychle se přetočte na záda“ řekl anesteziolog. To už jsem cítila, jak mě prsty u nohou pálí a mrznou. Napojili na mě kyslík, tlak, srdce, kapačky a ještě asi milion kabelů, už jsem necítila ani to, jak mi ten někdo mazal břicho dezinfekcí. Pmatuji si, jak tam hrála Evropa2 a dětské sestry čekaly za proskleným sklem. Slyším odsávání plodovky, anesteziolog už mi říká, že něco vidí a najednou, jakoby z dálky, slyším pláč. To je moje miminko? Já už jsem maminkou? Anetka se narodila 11. 2. 2012 v 11:57 hodin. Nevěřila jsem ani na okamžik. Operatér měl práci ještě s placentou a hned začal šít. Anetku mi přinesli hned, ještě malinko od krve. Sestřička s ní musela zatřást, aby mi zaplakala. Byla jsem tak dojatá, že jsem nedokázala nic říct. Přiběhla sestra a volala na mě, že manžel už dorazil (manžel to ještě není).

Převezli mě na JIPku, kde jsem dostala další dvoje kapačky a rovnou včeličku do podpaží (a to pěkně bolí!), a přítel už za mnou šel na pokoj. Začal brečet, že máme holku, protože to měl být celou dobu kluk a Míla si holku přál. Za 2 hoďky nám tu krásnou dceru přinesli! Nebyla pomačkaná jako při normálním porodu, byla krásně růžovoučká, a těch vlásků! Přítel od nás odjel v 15 hodin i s malou, kterou musel odvézt na šestinedělí. Jen co odjel, řekla jsem si, že půjdu spát, že jsem nějak unavená. ALE OMYL! Peklo teprve přišlo! Setřička mi přinesla další 2 kapačky na vyčištění dělohy, musela jsem pořád pít, nemohla se hnout, ani se pootočit, jak ta jizva bolela. V bolestech a s brekem jsem vydržela do 20 hodin, kdy přinesla sestra opět další kapačky. Už jsem byla zoufalá a brečela jsem. Ona sama brečela se mnou, že to prostě musí být.

Ve 23 hodin mi sestra přinesla Anetku, nepřisála se, a tak ji za 6 minut odnesla. Poprosila jsem ji, ať pootevře okno, že mi je teplo, otevřela a já jsem dvě hoďky mrzla. Neměla jsem ani už tu košilku, co mi dali, jen lehounkou deku. Nedosáhla jsem na tlačítko sestry a hnout jsem se nemohla! Bolelo to jako čert! Ráno v 5 hodin mě sestra tahala z postele, ale fakt to bylo těžké, ta bolest, auuu. Anetku jsem viděla až odpoledne. Po třech dnech jsem šla na šestinedělky a Anetku mi už dali na pokoj. Po tom, co jsem vydržela všechny ty injekce, kapačky, bolesti a těšila se domů, čekala mě před propustkou domů ještě kontrola na děložku.

Opravdu je to příjemné, když vám přes čerstvou jizvu na břiše jezdí ultrazvukem :-(, zakousnutá do polštáře s myšlenkou , že za pár hodin jedu domů i s miminkem, mě zadrželi: „Máme problém, paní Radová, my si myslíme, že vám tam nechali kus placenty, která by se zaživa odškrábala“, řekla Dr. No, já jsem začala hned brečet, že už to nevydržím a chci domůůů! Píchli mi tedy vyvolávačku, také nic příjemného, a za týden mám jít k mému gynekologovi. Po dvou hodinách jsem přestala lézt kolem postele s křečemi v bříšku. Oblékla jsem malou a jeli jsme domůůů! Pryč od toho zlého snu! Za týden jsem šla na gynekologii a klepala se, aby tam ta placenta nebyla! Doktor mě opět přes tu jizvu jezdil UTZ, ale řekl, že tam nic není, že to byla jen sražená krev. No paráda, jsem šťastná a teď si budu užívat svou dcerku!!!

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 28.03.12 09:03

teda, těhotnej a rodit bych nechtěl :?

 
chcimimi
Kelišová 7279 příspěvků 28.03.12 09:17

Krásný zápisek :palec: …Po tom všem bolestivém, teď přišla radost s maličkou a určo to pořádně stojí za to!!! :palec: ať jste obě zdravé a malá krááásně roste :hug: :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5471 příspěvků 28.03.12 09:21

téda, držím palce,ať je vše už jen OK !!!!

 
mitulkaf
Stálice 98 příspěvků 28.03.12 09:22

Hezky si to užívejte spolu a na tu bolest brzo zapomeneš.
PS: Já mám doma taky jednu Anetku, ale už čtyřletou. :) :)

 
noskova1990
Nováček 8 příspěvků 28.03.12 09:25

Moc se omlouvám za chybu ktera tam je,Anetkka se narodila 11.2.2011 … omylem jsem napsala roku 2012 !!!!! :-)

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 28.03.12 09:33

Zarazilo mě jak si psala že to měl být kluk a nakonec byla holčička… nechápu… ale gratuluju k princezně :) :kytka: :kytka:

 
noskova1990
Nováček 8 příspěvků 28.03.12 09:35

@MacinkaCZ no mel to být filípek :-) v 20 tt nam dr. řekl že je to 70% kluk,pak to potvrdil ještě jednou,pak mě to potvrdili v nemocnici a pak hodinu před porodem :-D no i sam operater se fakt divil :-D

 
noskova1990
Nováček 8 příspěvků 28.03.12 09:35

@MacinkaCZ no mel to být filípek :-) v 20 tt nam dr. řekl že je to 70% kluk,pak to potvrdil ještě jednou,pak mě to potvrdili v nemocnici a pak hodinu před porodem :-D no i sam operater se fakt divil :-D

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 28.03.12 14:03

Gratulace k Anetce :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
noskova1990
Nováček 8 příspěvků 28.03.12 16:39

@PeťulinQa 82 děkujííí

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 28.03.12 16:45

Parada ze jsi to zvladla a hlavne ten konec s placentou :pocitac: :pocitac: uff sem se lekla.....jeste ze to byla jen srazena krev.....preji vam moc stesticka s dceruskou :srdce: :srdce:

 
Ella0273
Povídálka 33 příspěvků 28.03.12 19:25

Gratuluju! :) :kytka:

 
skate.em
Povídálka 40 příspěvků 28.03.12 20:26

Ahojky, jak kdybych to psala já :lol: To zavinování dělohy po sc je fakt síla…A navíc se naše malá taky jmenuje Anetka :srdce: Přeju zdraví oběma :pankac: :pankac:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 29.03.12 17:16

Moc gratuluju k dcerce a musím říct, že se mi to úžasně četlo. Nádherně a poutavě napsané, od tebe bych si přečetla i knížku :)

 
noskova1990
Nováček 8 příspěvků 29.03.12 18:42

@smon83 ježiš tak to moc děkuju :-)

 
noskova1990
Nováček 8 příspěvků 29.03.12 18:42

@smon83 ježiš tak to moc děkuju :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama