Narození Mariannky aneb nádherný porod

Porod

Porod naší druhé dcery byl krásný zážitek a ráda bych se o něj podělila, protože jsme důkazem, že existují krásné porody, a to téměř bez bolesti.

Těhotenství s naší druhou dcerkou bylo hodně podobné jako u první dcery. Dvakrát denně zvracení, během toho jsem ale chodila do práce a ve školce pracovala až do mateřské. Žádné obtíže jsem neměla, screeningy vyšly v pořádku, test na cukrovku jsem po domluvě s doktorkou odmítla. Celé těhotenství jsem byla docela aktivní a ještě tři dny před porodem jsem sekala zahradu v domnění, že tomu pomůžu. Psychika je mocná čarodějka a u mě teda hrála při porodu velikou roli.

Když jsem šla na kontrolu 5 dní před prvním termínem porodu, má gynekoložka mi řekla, že určitě porodím do zítřka, do neděle stoprocentně, že jsem již otevřená na 4 cm a může to být rychlé, jestli nechci raději již do porodnice. To jsem s díky odmítla, ale začal ve mně hlodat červíček, jak to uděláme s první dcerkou, jestli manžel stihne přijet, kdyby to nastalo.

První porod, i když vyvolávaný, mne bolel hodinu dvacet minut, proto ta obava, zda to stihneme. Vzal si tedy dovolenou, povolali jsme babičku a čekali. A to nebyl úplně dobrý nápad, jelikož jsem si takto asi udělala blok a nic se nedělo. Přestaly všechny poslíčky a bylo ticho po pěšině.

Na pondělní kontrolu již do porodnice v Krnově jsem samozřejmě přišla plná sil a očekávání. Pak doktor mě hodně uklidnil, tlak jsem měla v pořádku, vše ok a prý sanitku si můžu kdykoliv zavolat, nemusím se bát, že bych něco nestihla a že ať nespěcháme.

Tak moc jsem se uklidnila, že jsem zase začala řešit jiné věci. Měli jsme ten den výročí svatby 7 let, upekla jsem doma zákusky, těšila se na manžela, předali si dárečky a koukali se smíchem na video naší svatby. Pěkně všichni i s mamkou a já mezitím snědla asi půl kg švestek. :)

Kolem desáté jsem unavená vytuhla, v noci jsem šla čůrat, a když jsem šla před druhou hodinou po druhé, udělalo to „lup lup“ a cítila jsem sesun dolů a úplně jinou bolest nebolest než u poslíčků. Během minuty jsem vzbudila manžela, že je to už tady a že pojedeme.

V tu chvíli mi začala téct plodová voda, já měla ale takovou radost, fakt jsem se těšila. Ale i tak nervy pracovaly a já se vnitřně klepala zimou a cestou přišla jen jedna bezvýznamná kontrakce. Za 15 minut už jsme byli v porodnici.

Klidná milá porodní asistentka začala sepisovat papíry a že první uděláme ozvy. Na pásech proběhly asi další 2 kontrakce, nebyly moc bolestivé, šly krásně prodýchat. Vtipkovali jsme s manželem, a protože přece jen byla noc, byl tam takový zvláštní klid. Po natočení ozev porodní asistentka zkonstatovala, že se mrkne, jak to tedy vypadá, ať víme.

Koukla a říká: „Jé, branka zašlá, jdeme rodit.“

No byla to rychlovka tedy, i já koukala. Během další menší kontrakce se šel manžel převléct a šli jsme rovnou na sál, opět se smíchem. Ještě se mě ptal, co tam budeme dělat, a tak mu říkám, že čekat. až ucítím tlak.

Když jsem viděla, jak porodní asistentka chystá lůžko, hned jsem věděla, že tam rodit nechci. Hledali jsme pro mě pozici, našla jsem si porodní židličku, manžel seděl za mnou a přesně v tu chvíli, kdy jsem dosedla, začal onen silný tlak. Ten mě překvapil, jelikož doteď jsem bolest vnímala pozitivně. Teď to opravdu dalo hodně práce.

Miminko bylo ještě výš a já fakt musela zabrat, mručela jsem jak medvěd, řvala jak dva. Musím říct, že ty zvuky, které jsem byla schopna vyloudit, mne překvapovaly, ale moc to pomáhalo, to jsem si z prvního porodu nepamatovala. V tom jsem opravdu cítila, jak začala hlavička procházet, předklonila se a to mi pomohlo.

Ještě jedna kontrakce a Mariannka se narodila ve 3:17 hodin ráno 16.8., od prasknutí vody za 1, 20 minut. Porodní asistentka celou dobu čekala a chránila hráz, nemluvila. S miminkem v ruce jsem přešla na lehátko, Mariannku na břiše a pomalu ji zkontrolovala dětská sestra, potom porodní asistentka mě, porodila jsem placentu, nebylo třeba žádného šití.

Zeptala se, zda mohou odstřihnout pupeční šňůru, udělal to tatínek. Pak nám dali do ruky telefon, kdyby něco, celou dobu bylo přítmí, žádní jiní lidé a nechali nás tam 2 hodiny společně. Holčička se krásně přisála, byla to nádhera, žádné vysílení, vše hodně vědomé.

Pak jsem se osprchovala, miminko s tatínkem stále jen v červeném ručníku a šli jsme je jen zvážit a trošku ošetřit. Mohla jsem bondingovat i nadále na pokoji, ale jako epileptik jsem maličkou měla raději již v postýlce. Celou dobu pobytu byla se mnou, na vše se mě sestry ptaly, o všem informovaly, byly laskavé a opravdu hodné. V takovém prostředí jsem se rozkojila večer na druhý den a již čtvrtý den jsem obědvala doma s celou rodinou.

První porod byl také takto rychlý, přesto ne tak dokonalý ve své prostotě. Zde to bylo naprosto přirozené bez jakýchkoliv vnějších zásahů a já jsem za to moc šťastná.

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 26.09.16 00:45

Díky za optimistický deníček teď krátce před prodem je to fajn přečíst si něco tak pozitivně naladěného. Takový porod jak jsi popsala bych si taky moc přála. :kytka:

 
Anne87
Kecalka 124 příspěvků 26.09.16 00:49

Jedním slovem NÁDHERA! Gratuluju ke krásnému porodu holčičky :kytka: Zároveň trochu závidím - musela jsem rodit plánovaným císařem a za začátku jsem si svou holčinku moc neužila :?

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 26.09.16 03:22

Moc ti gratuluju k narozeni miminka :kytka: :hug:. Jsem rada za pozitivni denicek o rychlem, bezproblemovem porodu s privetivym personalem. Muzu se zeptat, v jake porodnici jsi rodila?

 
procbyne
Nováček 3 příspěvky 26.09.16 08:48

Krásný porod!! Já měla to finále podobné, ale předcházel tomu celý den celkem silných kontrakcí, takže jsem si to už tak neužila a padala jsem vyčerpáním. Ať je holčička zdravá a hodná :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6844 příspěvků 26.09.16 09:49

Gratuluju k male i k super porodu! Tajne doufam, ze budu mit taky takovou rychlovku :mrgreen:

 
Poštolka J
Kecalka 339 příspěvků 26.09.16 09:57

Velká gratulace, taky máme doma Marianu, jen s jedním „n“ a rodila mi ji paní doktorka Marianna - byla to sice jen náhoda, ale pěkná. Naše Mery teď už oslavila osmé narozeniny. Přeji malé Mariannce hodně zdraví.

 
Anne87
Kecalka 124 příspěvků 26.09.16 10:21

@pedigka Zakladatelka v deníčku píše, že rodila v Krnově :)

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 26.09.16 10:31

@Anne87
Pordon, uniklo mi to :kytka:.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 26.09.16 10:44

To se to krááásně četlo, moc gratuluji a užívejte společných chvil, zdravíčko :hug:

 
Eliizabetha
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 26.09.16 10:56

Snovy porod :srdce: Gratulace k Mariannce

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 26.09.16 11:14

@pedigka Rodila jsem v Krnově

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 26.09.16 11:16

@MiaRimonta @Anne87 @pedigka @svycarka @Poštolka J @moky @Eliizabetha děkuji za hezké komentáře

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 26.09.16 11:18

Krásný porod :kytka: Též věřím, že psychika dělá opravdu hodně. Jen by mě zajímalo proč má maličká ve jméně dvě „n“?? :think:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 26.09.16 11:22

@Kikuška90 z numerologického hlediska :-)

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 26.09.16 12:50

Jé, tak to je super. :-) Kéž bych rodila stejně, i když vnitřně jsem smířená, že jako prvorodička budu hysterčit, brečet a nadávat na všechny svatý.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.09.16 12:55

Moc hezky porod, to si rada přečtu. Sálá z neho pohoda a láska, akorát teda u slova,,bondin­govat" jsem se musela oklepat :)
At vam princezna dela radost :srdce:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 26.09.16 13:20

@Jitusee :-) no já použila jejich výraz :-)

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 26.09.16 13:25

@Padme93 Tak si vizualizuj, že to bude paráda, přesně i s detaily a ono to tak bude ;)

 
Ewinkazakr
Kecalka 147 příspěvků 26.09.16 14:42

Krasny porod, gratuluji k holcicce :) taky jsem rodila v Krnove obe sve deti a taky jsem tam byla moc spokojena :)

 
ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 26.09.16 20:48

Tak takový porod bych taky brala :-) u druhého bych chtěla jít taky do krnova :-) slyším na ně jen samou chválu :-) no ale zatím jsme ve fázi snažení se o druhé tak mám ještě čas :-D

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 26.09.16 23:13

Moc hezký deníček. Verim ze psychika sehrála významnou roli. Jinak muzu se prosim zeptat ohledně odmitnuti testu na cukrovku? Doktorka mela pochopeni? Nabídla ti nějakou alternativu, pokud tedy je? Já to zazila jednou a je to jedna z mála věcí, kterou bych v dalším těhotenství chtěla urcite jinak. Proto me to zajímá. Byla to pro mne obrovska zátěž fyzicka i psychicka.

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 20.11.16 21:49

@En.Joy také jsem měla špatnou zkušenost, takze jsem ji řekla, ze tam asi nepůjdu, ona řekla, ze nabídnout musí, ale nic není povinné a ze sama za sebe by tam taky nesla na že hodně pohlídá i přes ultr.,nechala jsem si pak změřit cukr na lačno jeste a měřila pujcenym glukometrem

 
Jendice1
Kecalka 462 příspěvků 26.11.16 03:56

@En.Joy
No vidis.. a ja bych si test na cukrovku udelala treba i u ctvrteho(cekam treti)…u prvniho mimi vse ok a u syna silna cukrovka a inzulin…a to jsem nemela zadne projevy…kdyby se to ale neresilo, mohlo by byt mimi ohrozene… a to za 2 hodinky neprijemna stoji;)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 26.11.16 13:27

@Jendice1 to je o názoru, celkovém náhledu na věc. Vůbec ti ten tvůj neberu, nesoudim. Ale ja bych se zachovala jinak. Postup který v komentáři popisuje autorka se mi jevi rozumný.

 
Jendice1
Kecalka 462 příspěvků 26.11.16 14:33

@En.Joy
Však já mu rozumím a respektuji a být mladší, tak to risknu také tak, pokud by byl někdo ochotný mi půjčit glukoměr na občasné přeměření, tak pohoda…ale díky mé zkušenosti a nyní kamarádce, která má cukrovku podruhé a už od raného těhu a i přes všechnu snahu má tak špatné výsledky, že už musí mít dvě různá pera a je pod neustálým dohledem, protože je to nebezpečné už i pro ni, bych na test raději zašla…jen nám je už něco přes třicet a to už je také znát;)
v každém případě držím pěsti;)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Narození Theodorky


Reklama