Narození našeho chlapečka

Ráda bych se s vámi podělila o to, jaké bylo mé těhotenství a jak přišel na svět náš malý brouček. :)

Po osmiletém vztahu jsme se s manželem dohodli, že se vezmeme. Svatební den jsme měli 10.8.2013. V té době už jsme i uvažovali o založení rodiny a řekli jsme si, že po svatbě už to necháme být a až to bude, tak to bude. :) Ještě mi MS vyšla pitomě na svatební den. To jsem netušila, že na dlouho poslední… :)

Když jsem v září měla několik dní zpoždění, udělala jsem si test a překvapeně jsem koukala na //. Ani jeden z nás jsme to nečekali tak rychle a byli jsme šťastní, že to hned vyšlo. Na další týden jsem se objednala k dr. Vše bylo OK, byla jsem 5. tt. Termín jsem měla stanovený na 14.5.2014.

Týden na to jsem začala drobet krvácet. To jsem byla v 7. tt. Na ultrazvuku zjistili, že se mi v děloze udělal hematom, takže jsem musela 3 týdny ležet a chodila jsem jen na záchod. Pak se hematom naštěstí vstřebal a já se vrátila zpátky do práce. Neměla jsem náročnou práci, žádný stres a celý den jsem seděla u počítače, tak se to dalo. A já byla ráda, že jsem mezi lidma.

Těhotenství jsem si začala užívat, neměla jsem žádné nevolnosti a cítila se snad líp než kdykoliv jindy. :) Všechny screeningy byly také OK. Ve 14.tt jsem opět drobet špinila, ale ukázalo se, že to byly naštěstí jen zbytečky toho hematomu.

Ve 20. tt nám na screeningu řekli, že čekáme chlapečka. A začalo nakupování oblečků. :) Až do 37. tt bylo vše OK. Pak mi začaly drobet natýkat nohy. Později se k tomu přidal i vyšší tlak a zjistili mi v moči drobet bílkoviny. Týden před porodem jsem si šla lehnout do porodnice na rizikové na pozorování kvůli podezření na preeklampsii. Tam jsem ležela 3 dny, od středy do pátku. Dvakrát mi udělali Hamiltona. V pátek mě pustili na víkend domů s tím, že když se porod přes víkend nerozjede, budu mít v neděli nástup zpět a v pondělí vyvolání porodu (termín jsem měla až ve středu).

Byl pátek odpoledne a mně začaly mírné bolesti po cca 6-8 minutách. Tyto bolesti trvaly až do soboty odpoledne. Ani horká vana je nerozehnala, ale ani nezhoršila, tak jsem si myslela, že jsou to poslíčci. Ještě jsem šla v sobotu odpoledne s kamarádkou na dvouhodinovou procházku ven. :) Bolest nebyla nijak hrozná a když mě kamarádka viděla, jak jsem veselá, říkala, že určitě ještě nerodím, že bych se takhle nesmála a nebyla schopná jít takovou štreku. :)

Když jsem dorazila domů, odešla ze mě hlenová zátka. Zburcovala jsem manžela, že jedeme do porodnice, že se mi to nějak nezdá. V porodnici mi natočili monitor a vyšetřili a já jen překvapeně koukala, když mi řekli, že jsem otevřená na 4 cm a mám skoro půlku porodu za sebou. Naivně jsem se jich, stále veselá, ptala „Tohle je jako porod?“ Jejich odpověď „Nebojte se, bude hůř.“ byla oprávněná. :)

Cca v 5 odpoledne mě odvedli na porodní sál. Měli jsme s manželem porodní pokoj sami pro sebe, k dispozici byl velký míč, vana, sprcha, tak to bylo fajn. Manžel si šel pro jídlo a mně mezitím udělali klystýr. Pak nás tam nechali a já si říkala, co tam budu dělat, když mě nic není. PA mě chodila 1× za hodinu kontrolovat.

Asi tak do 8 večer to byla pohodička. Už plánovali, že mi píchnou vodu, ale nakonec mi při vyšetření odtekla sama. A pak to začalo. Bolest to byla taková, že jsem v tu chvíli nevěděla, jestli mám sedět nebo ležet. No kroutila jsem se tam jak žížala. :) Hodinu jsem seděla ve sprchovým koutu a pouštěla si teplou vodu na břicho. Cca ve 22 hodin jsem měla pocit, že potřebuju tlačit, tak jsem zavolala PA. Byla jsem šťastná, když mi řekla, že už je všechno připravené a miminko může jít ven. :)

Při kontrakcích jsem tlačila jako o život, aby byl mrňousek co nejdřív venku. :) Náš chlapeček se narodil ve 22:36 hod 10.5.2014 - přesně na den 9 měsíců od naší svatby. :)

Byl to neskutečně krásný pocit, když jsme si mohli prvně pochovat našeho drobečka. A i když jsem během porodu říkala manželovi, že do druhého už v životě nejdu, tak jakmile byl prcek venku, bylo ihned po bolesti. Já prohlásila, že to až tak strašné nebylo a klidně bych do toho šla znovu. :) Na tu bolest jsem fakt hned zapomněla.

Nyní už jsou našemu chlapečkovi 4 měsíce a je to to největší štěstí, co nás potkalo. :) Doufám, že nám bude za pár let shůry dáno a budeme mu moct pořídit sourozence, protože miminko je ten největší dar a zázrak a bohužel ne každý má to štěstí miminko mít.

Děkuji za přečtení mého deníčku.

Váš příspěvek

Odesílám...
1724
23.9.14 03:39

Gratuluju k mrňousovi :hug: ať vám dělá jen samou radost!! Kéž bych měla taky takový porod :oops: opatrujte se všichni 3 :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4340
23.9.14 07:08

Moc gratuluji k chlapečkovi mě to čeká do 4týdnů :-) tak snad taky budu mít tak pohodovej porod :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
jun
613
23.9.14 07:41

Krásný a pohodový deníček, gratuluji k chlapečkovi :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
846
23.9.14 08:14

Gratuluji! Náš prcek se narodil 9 měsíců a 2 dny po svatbě (meli jsme ji kousek po vás 31.8.2013) ;) ale přesně stejné pocity jsem měla i já, něž se narodil tak už nikdy více (akorát že já rodila celkem 3 hodiny, do porodnice jela vysmátá a protože už sem přenášela 10dní a 5 dní jsem byla na 5cm tak mě jenom pichli vodu) a když byl na světě tak veškeré bolesti byly fuč a ještě na porodním sále jsem se manžela ptala kdy půjdem zase…

 • Nahlásit
 • Zmínit
5283
23.9.14 10:01

Gratuluju k prckovi :kytka: Toho našeho jsem zrovna rodila, když jste si užívali svatbu, 10.8.2013 :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1190
23.9.14 12:17

To je moc hezký deníček! Gratuluji k chlapečkovi a ať Vám ve zdraví roste! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.9.14 16:12

Krásný deníček. Moc gratuluji k chlapečkovi a přeji hodně štěstí a zdraví celé rodnce :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
53
25.9.14 11:16

Moc hezky napsané, gratuluji k mrňouskovi :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1899
25.10.14 19:55

Gratuluji :D při tom Vašem" nebojte, bude hůř" :D jsem se nemohla nesmát :D:D :D:D :D :D:D :D :D noo pěkný průběh, takovéto bych to chtěla mít také :) :P

 • Nahlásit
 • Zmínit