Narození naší Lucinky

Porod

Po zkušenostech s prvním dlouhým porodem jsem se druhého porodu docela bála, i když mi všichni říkali, že podruhé to bude jiné a lehčí, přece jen už jsem věděla, do čeho jdu a co mě čeká.

Obě moje těhotenství sice byly bez komplikací, zato téměř celou dobu devíti měsíců mě provázely nevolnosti a prošla jsem si snad všemi těhotenskými neduhy. Proto jsem se už v podstatě těšila, až mé druhé těhotenství dospěje do konce. Termín byl 21. 7. 2010.

Ve čtvrtek 22. 7. jsem ráno odjela na ozvy a do poradny. Monitor nic zásadního neukazoval a pan doktor po prohlídce řekl, že „nachystané to není a dnes to ještě nebude“. A měla jsem přijet v sobotu na kontrolu, kde bychom se domlouvali, jak dlouho tam mimi ještě necháme. Moje první dcera se narodila 3 dny před termínem, takže nyní jsem už byla nervózní, abych nemusela na vyvolávání. Takže jsem odjela domů, ale s takovým divným pocitem, že už to brzy bude. Ráno mi totiž začala odcházet zátka. Odpoledne kolem 3. hodiny jsem začala pociťovat slabé kontrakce, asi po půl hodině. Ale říkala jsem si, že to mohou být poslíčci, nebyly totiž moc pravidelné.

Večer jsem uložila prvorozenou dceru a šla se dívat na televizi. Kontrakce byly častější, ale stále jsem neviděla žádnou pravidelnost a hlavně jsem si chtěla tuto část porodu odbýt co nejdéle doma. Dochystala jsem si tašku do porodnice a všechny dokumenty. Dala jsem si sprchu, kontrakce nepřestaly, takže to už asi poslíčci nebudou. Manžel šel spát, kdybych ho v noci budila, že jedeme. Sledovala jsem hodinky, dvě kontrakce byly po deseti minutách, pak zase po 15. Pořád jsem odjezd odkládala. Potom jsem si ale řekla, přece jen rodím už podruhé, raději pojedeme. Bylo kolem jedné v noci. Probudila jsem manžela a tchýni, aby nám pohlídala dceru.

Venku bylo asi 20 stupňů, takže jsem na sebe hodila jen letní šaty a jeli jsme. V autě už jsem musela kontrakce prodýchávat, přicházely po 5 min., pak po 3. Do porodnice jsme dorazili tak kolem 1:45. Byla jsem ráda, že jsem došla po svých. Na příjmu ležela na monitoru už jiná maminka, které praskla voda, ale byla zatím bez kontrakcí. Mě porodní asistentka odvedla rovnou na porodní sál, kde mě napojila na monitor. Prohlášení o jménech zatím vyplňoval budoucí tatínek. Já jsem byla ráda, že mám všechnu dokumentaci už vyplněnou, to už jsme udělali před týdnem v poradně. Za chvíli mě přišel prohlédnout doktor, otevřená jsem byla na 4 cm a hlavička už byla tam, kde má být. Prodýchávat kontrakce vleže nebylo nic příjemného. Porodní asistentka mě oholila, ale klystýr prý už dávat nebude, že už to asi nestihneme.

Byla jsem překvapená a potěšená zároveň, když mi řekla, že za chvíli porodím. V tom mi při jedné kontrakci praskla voda, že to slyšel i manžel. Potom se kontrakce rozjely už naplno. Doktor mě prohlédl, branka byla za pár minut nato zašlá, hlavička je prý malá, půjde to snadno. Odpojili mě z monitoru, mám si 3 kontrakce prodýchat ve stoje a potom prý jdeme rodit. Opřela jsem se o stůl, 3 kontrakce prodýchala a šla jsem zpět na porodní křeslo. Paní porodní asistentka mi zopakovala jak mám dýchat a tlačit a šlo se nato. Jedno zatlačení, máme hlavičku, teď ještě zatlačit, ať porodíme ramínka a najednou přišla strašná úleva, maličká byla venku a kontrakce ustaly. Narodila se 2:56. Dali mi ji na bříško a já opět ucítila ten příval mateřské lásky, tak jako jsem to cítila po porodu první dcery.

Maličká se rozplakala a manžel mohl přestřihnout pupeční šňůru. Miminko odnesli ošetřit a potom mi ji přiložili k prsu. Pak mě pan doktor přišel zašít. Nic příjemného to nebylo a šití trvalo přibližně stejně jako u prvního porodu. Ale po tom výkonu a hlavně po úlevě, že už to mám za sebou a že je maličká zdravá, se to dalo vydržet. Nechali jsme si miminko ještě chvíli u sebe a pak ji odnesli na novozozenecké. Já s manželem zůstala ještě do 5. hodiny na sále, obvolali jsme rodinu, abychom jim sdělili šťastnou novinku. Potom mě odvedli na pokoj, manžel odjel domů a za chvíli mi přivezli i maličkou. Bylo půl šesté, já sice celou noc nespala, ale neusnula jsem, jak jsem byla plná adrenalinu.

V porodnici jsme vše zvládly, kojení se tentokrát rozběhlo velmi brzy a malá hezky prospívala. Teď už jsme doma, holky si na sebe pomalu zvykají, je to náročné, ale všechny maminky to zvládly, tak to zvládneme taky. Hlavně aby byly děti zdravé a šťastné.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Niky7  09.08.10 12:27

Gratuluji k miminku a preji hidne stesti! Taky bych to chtela mit tak rychle.:)

 
katka 79
Kecalka 292 příspěvků 09.08.10 12:29

Krasny rychly porod, taky by chcela zazit snad kazda zena. Malej (a jej velkej sestricke) prajem hlavne vela zdravicka, to je najdolezitejsie.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 09.08.10 14:05

Hezké, gratuluju!

 
dalmatinka2004
Kecalka 197 příspěvků 09.08.10 19:18

Moc gratuluji!! :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama