Narození naší první holčičky

Porod

Již brzy očekáváme narození naší druhé holčičky, proto bych si chtěla připomenout, jak přišlo na svět naše první dítko.

Těhotenství probíhalo bez komplikací. Přibrala jsem asi jen 7 kg, termín porodu za mnou, pořád jsem se cítila dobře. Už jsem byla objednaná následující den na zátěžový test, když si tak hopsám na balonu (bylo něco před 15 hodin), říkám si, jak se mi nechce na nějaké vyvolávání a v tom ucítím malé lupnutí. Zvednu se a pode mnou louže. Připadalo mi to, jak když zvrhne kýbl vody.

Ten den se měla dodělávat fasáda, takže u nás byla mamka, sekaná pro zedníky se pekla v troubě a manžel měl přijet z práce dřívějším busem. No tak jsem šla do sprchy, myla si hlavu a mamču zaúkolovala, aby nám udělala svačiny. Když jsem si fénovala vlasy, dorazil manžel, mamka mu ve dveřích oznámila, že mi rupla voda, tak že pojedeme do porodnice, ale že si fénuju vlasy.

Mezitím jsem se asi 3× převlíkala, voda pořád tekla. Na to vás nikde dopředu neupozorní, kolik toho je. Nakonec jsem se dovtípila a pod silnou poporodní vložku šoupla ještě klasickou s „igelitem“ vespod, aby to neprotíkalo.

Tak jsme se pomalu posbírali a kolem půl páté vyrazili do rakovnické porodnice, kam to máme asi 20 minut. V autě mi začaly slabé kontrakce. Při vystupování z auta jako by zvrhnuli další kýbl vody, která mi tekla po nohou až do bot.

Na příjmu nás přivítala velmi nesympaticky vzhlížející porodní asistentka a ptala se, jestli bude manžel u porodu, tak říkám, že ano. Ona nám odpoví, že nebude, že mají plno. Nicméně se to brzy vyřešilo, velice milá paní doktorka nám řekla, že to nějak uděláme.

Manžel čekal na chodbě, zatím jsem šla na monitor a odpovídala na všemožné dotazy. Při vyšetření jsem byla otevřená na 2 cm, tak že uděláme přípravu. Z toho jsem byla vykulená, že už tak brzy. Čekala jsem, že na porodnici strávíme noc, tak jsem se bála, abych potom mohla jíst a hlavně pít. Ale to prý ano. Klystýru jsem se bála víc než samotného porodu, ale nakonec to byla pohoda. Mezitím, co jsem se sprchovala, byl již manžel vpuštěn na porodní.

Zatímco jindy nebývá v porodnici ani noha, tentokrát jsme se tam sešly 4 rodičky. Jelikož mají jen jeden porodní pokoj pro matku s doprovodem, dali nás vedle, ale byli jsme spokojení, že jsme spolu. Rychle to utíkalo. Hopsala jsem na balonu a manžel mi podával vodu a hroznový cukr. Občas přišla PA natočit monitor. Směny se vystřídaly, takže jsem tam měla příjemnou mladou holčinu a ještě jednu starší zkušenou milou PA. Ptaly se, jestli nechci píchnout něco na bolest, ale kontrakce šly dobře prodýchávat, takže nebylo třeba.

Při další kontrole jsem byla otevřená na 4-5, šla jsem ještě jednou do sprchy a pak už doktorka hlásí 8, jdeme na sál! To mohlo být tak kolem 21 hodin.

Počkalo se, až miminko dorotuje a šlo se tlačit. To mi tedy vůbec nešlo, prý že tlačím do hlavy a jsem celá rudá, ale pořád jsem to dělala špatně. Nevím, jestli jsem pak zatlačila správně, nebo to bylo tím, že mi PA pomohla zatlačit na břicho, ale najednou cítím, jak ze mě dítě vyklouzlo a dostavil se pocit úlevy, že už je venku.

5.6.2012 se ve 22:10 narodila naše první holčička Dita. Vážila 3,80 kg a měřila 52 cm. Bříško jsem neměla velké, tak jsme byli překvapení, jak je veliká.

Teď už je z ní dvouletá slečna a já jsem zvědavá, jaký bude druhý porod a jak to budeme zvládat se dvěma kousky.

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verulicek  31.08.14 09:02

Hezký deníček a pěkný porod :-) už se těším na další zápis o narození druhé slečny. A taky na to, jak zvládáte. Taky chceme děti 2 roky od sebe :-)

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 31.08.14 14:07

Hladky druhý porod :)

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 01.09.14 21:21

Hezký, výstižný deníček a držím pěsti ať to jde takto hladce i u druhého porodu :potlesk:

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 27 inzerátů 01.09.14 21:29

Holky, děkuji, druhý porod mám za sebou, deníček vyšel zrovna, když jsme byly v porodnici. Byla to celkem pohoda a rychlovka, určitě napíšu pokračování :)

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 03.09.14 13:10

Přeji hodně sil a zdraví do života všem…:-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod naší druhé holčičky


Reklama