Narození princezny

Porod

Celé těhotenství bylo na jedničku včetně výsledků kromě pozitivního streptokoka. Po přestěhování mě čekal porod v mém rodném městě. A ten se spustil 23.12.2013 v půl páté ráno.


2 komentáře

V půl páté ráno mě probudili poslíčci (bylo mi řečeno, že to byly už kontrakce). Převalovala jsem se v posteli ze strany na stranu a nemohla spát, jak mi to bylo protivné. Tak jsem vstala a šla si dát sprchu. Kdyby to šlo, tak bych tam zůstala po celý porod a i tam přivedla na svět princeznu. Bohužel máme malý bojler, takže za půl hoďky byla skoro studená. Tak jsem si šla lehnout. Zabrala jsem, protože jsem byla vyčerpaná (spala jsem jen asi 3 hodiny).

V deset ráno mě probudily opět kontrakce. Opět kousavé. Po odseknutí „panu zploditeli“ (promiň, Monny, musela jsem toto označení ukrást :D), že mu ty blbý vajíčka neudělám, protože mám asi kontrakce, jsem odcestovala do sprchy. Opravdu krásná slast. Bohužel opět jen chvilková (zase byla voda po chvíli ledová).

Zalezla jsem do postele a vzala jsem papír, tužku a telefon, že si začnu ty „poslíčky“ zapisovat. Když jsem měla zapsané tři časy, tak jsem nervama zahodila papír, že na to kašlu, že mě to nebaví. Doteď obdivuju těhulky, že na to mají si je pravidelně zapisovat.

Volala mi kamarádka, že má pro mě fotečky, zda se s přítelem můžou stavit. Klidně, aspoň tu budu mít rozptýlení. Fotky jsem si prohlédla ve stylu „hekání“, takže si je jen matně pamatuju (bylo jich sto :D). Mezitím se mě kamarádka asi 3× zeptala, jestli v poho, tak jsem jí to vždy odkývala, že je mi fajn.

Po zhlédnutí fotek mi jen tak mezi řečí říkala, že bych už měla jet do porodnice, že hekám po 5 minutách. Já v klidu, že je ještě čas, :D protože mě bylo mezi kontrakcema fajn.

Nakonec jsem ve 13:30 souhlasila, dala jsem sprchu, dobalila a zkontrolovala tašku. A vyrazili jsme směr porodnice v Hradci Králové. Furt jsem byla přesvědčená, že mě pošlou domů. :D

Na příjmu se mě ptali, co mi je. Tak jsem jim řekla, že asi kontrakce po 5 minutách, že rodím poprvé, tak si nejsem jistá, že mám ještě 6 dní do termínu. Tak mě sestřička pozvala dál a že se mám svléknout. Furt se smála, nakonec mi vysvětlila proč - prý že mě viděla v obchodě a slyšela, jak kamarádovi povídám, že doufám, že se malá narodí až po Štědrým dni. Moc jsem si přála oslavit tento den. Prý když si toto těhulky přejí, tak opak je pravdou. Taky že byl. :D

Připíchli mě na monitor a doktor vyšetřil. Prý jsem byla jen na prst a že teda kontrakce mám hezký a po 5 minutách. Doktor juknul na monitor a řekl, že porod se mi rozjíždí a že si mě tu nechají, protože se jim nelíbí miminko (prý špatná tepová frekvence). Tak jsem „pana zploditele“ poslala domů.

Mezi kontrakcema se mě sestřička vyptávala na různé údaje (už nevím, na které). Nakonec mi sama praskla voda v 16:00. Musím uznat, že je to opravdu zvláštní pocit, když z vás něco teče. :D Takže znovu monitor a kvůli streptokokovi mi dali antibiotika. A kontrakce začaly být hodně bolestivé, takže jsem si je už musela prodýchávat. Dokonce sestřička mi radila, jak si je mám prodýchat. Tuto radu jsem ocenila, ale hůř se to provádělo.

Přišel pan doktor a řekl, že žádná 1.doba porodní, ale rovnou na sál, že není na co čekat, že to vyvolají. Malý se totiž nedařilo, jak mělo. Doktor mě uklidňoval, že zatím to je v pořádku. Takže jsem zvedla telefon a volala „panu zploditeli“ a informovala ho situaci a že teda může přijet.

Já jsem docapkala na své lóže, kde mě napíchli opět na monitor a na oxytocin. Ptám se sestřičky, zda mě pak odpojí, abych se mohla volně procházet a ona že ne, že budu po celou dobu na monitoru. Což mě moc nepotěšilo. Chvíli na to přišel „pan zploditel“.

Po hodince mě přišel pan doktor překontrolovat a prý teprv teďka jsem průchodná na jeden prst volně( bylo my vysvětleno, jak to funguje u prvorodiček, prý nějaká branka nebo co). Tak jsem se optala, jak dlouho to bude trvat. Prý to je různé, že uvidíme. :D Super!!

Upřímně pak už nemám pojem o čase. Podruhé mě přišli vyšetřit a výsledek? „Jste otevřená na 3 prsty.“ Juchů, už jen 7. :D Tak mi píchli něco na uklidnění. No moc to nepomohlo. Kontrakce už byly hodně nesnesitelný. Prosila jsem sestřičku o něco na zvracení, tak mi podala mističku, kterou mi „pan zploditel“ podržel a já vrhala dvě šavličky.

Když mě šli vyšetřit potřetí, tak do mě sáhli v době kontrakce - a to jsem myslela, že proskočím stropem. Ani už nevím, na kolik jsem prý byla otevřená. Kontrakce čím dál šílenější. Už mi bylo jedno, jestli jsem na tý nebo na druhý straně, už jsem nevěděla, jak si lehnout. Kontrakce mi šly hlavně do zad. A jediný, co byl „pan zploditel“ schopen mi říct, že se nemám tolik šít, že monitor nesnímá. Fakt blbec největší, si to měl zkusit odrodit sám. :zed:

Nakonec jsem porodní asistentku prosila o něco na bolest, že je to šílený, přesněji řečeno, že chci nějaký drogy, ať to přestane. :D Tak mi píchla injekci. Ta samozřejmě nijak extrémně nezabrala. Začala jsem se budit jen na kontrakce. Vždycky jsem jen „panu zploditeli“ podala ruku, on mě za ni chytl a já mu ji drtila. Byla jsem ráda, že tam nejsem sama. Porodní asistentka mě chválila, že mezi kontrakcema spím a že malé se daří už dobře.

Byla to muka, už jsem to chtěla mít za sebou. Najednou na mě šel tlak na konečník. Tak hned porodní asistence říkám, co se děje a ona hlavně ať netlačím, že do hoďky bych mohla začít tlačit. Prosím? Do hoďky? To ji dřív pose**u. Tak jsem si „ji“ držela, abych netlačila. Najednou byla porodní asistentka zpátky a povídá mi, že se podívá a uvidí se.

„Tak můžete tlačit, až na Vás přijde kontrakce.“ Koukala jsem na ni jak vyvoraná myš. „Fakt už?,“ povídám. „Vždyť jste celou dobu chtěla, tak už můžete.“

Tak jsem poprvé zkusila zatlačit. Tak mi bylo řečeno, že mám tlačit ze všech sil a zavřít oči. :D Tak jsem tlačila 3×, až jsem už nevěděla, co je kontrakce. Až mi porodní asistentka říká, že ještě jednou a je malá venku. Tak jsem čekala na tu údajnou kontrakci, která mi přišla jen jako tlak na konečník. Lup. Malá princezna je na světě 23. 12. 2013 v 21:08 s mírami 2620 g a 48 cm.

Krásně křičela (já si to nepamatuju, řekl mi to „pan zploditel“). Princezničku mi hned odnesli k očištění atd. a furt mě ujišťovali, že mi ji vrátí. Hned vzápětí vylezla placenta. Porodní asistentka mi hlásila škody - prý jen 4 stehy. Jen co došila, tak mi přinesli ten maličký zázrak. :srdce:

Byla a je to nejkrásnější, co jsem kdy viděla. Od prvního pohledu jsem věděla, že pro tudle maličkou princeznu udělám vše. Klidně za ni budu i dýchat. Miluju ji. :srdce:. A navždy budu. Z neposlušné dcerušky jsem se stala matkou.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
quassa  03.04.14 06:36

Označení „pan zploditel“ je docela vtipné, ale jenom poprvé, pak už mě to tam docela dost bilo do očí… ale jinak gratuluju k holčičce :palec:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 03.04.14 06:53

Souhlas s tim zploditelem, docela to prebilo celej denicek, ktery by byl jinak pekne napsany :-) k male gratuluji, at vam roste. jak z vody :-)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 03.04.14 07:02

Jo, štvalo mě to taky. Jinak koukám, ze v Hradci se taky rodí pekne medicinsky. Nepřetržité ležení mě teda dostalo, ale když si to žena nechá líbit…
preju zdraví cele rodině :kytka:

 
Run
Generální žvanilka 20184 příspěvků 03.04.14 08:01

Zploditel ale není z tvé hlavy, že… No nikdy nevím co ti napsat. Myslím, že varována jsi byla dost. Přeju do budoucna už jen ta správná rozhodnutí a hodně štěstí :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26449 příspěvků 03.04.14 08:05

To Slovo sploditel se mi tam nelibi, damy nesnazte se byt za kazdou cenu nejak vtipne :mrgreen: 8)
Jinak denicek pekny :kytka: :kytka: :kytka:Gratulace k male :srdce:

 
mary-jane
Kecalka 147 příspěvků 03.04.14 08:06

@Saroya V Praze taky pěkně na ležáka, ale až po dlouhé době ve sprše. Potom už bych se asi stejně na nohou neudržela, takže mi to ani nevadilo, ale musela jsem ležet jen na jednom boku, což nevím, zda mělo vůbec nějaký efekt :nevim:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 03.04.14 08:21

Musím se přidat k ostatním, ten pan zploditel, to je šílený, kdybys ho tak označila jednou dvakrát, budiž. Ale takhle :nevim: Jinak ale pěkně napsaný deníček, to jo ;) Kdopak tě rodil?

 
Uživatel je onlineLychee13
Závislačka 2693 příspěvků 03.04.14 08:22

Mě ani tak neštve ten zploditel, jak ta PRINCEZNA!!! :zed: Jinak gratuluju k holčičce ;)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 03.04.14 08:25

Gratuluju k holcicce. :kytka:

Vyraz „pan zploditel“ by stacil jednou… :mavam:

 
Iva39
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 03.04.14 09:40

To slovo zploditel se mi také nelíbí, je to otec miminka, které jste udělali spolu a bohužel tak to chodí, že to bolí jenom ženskou, ale chlap za to nemůže a myslím, že ten kdo u porodu byl z tatínků, tak by určitě polovinu bolestí na sebe vzal, pokud by to šlo

 
luffinka
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 3 inzeráty 03.04.14 09:57

Co se týče rádoby vtipného oslovení, to už bylo řečeno. Chtěla jsem se jen zeptat, jak to nakonec dopadlo s přítelem?

 
Barushe  03.04.14 09:59

Tak ja myslim, ze je tam to slovo proto, ze jinak jo nazvat nelze ;) pritel uz je pase, otec se takhle nechova, tak jak jinak? Ale to byste museli znat trochu neco kolem ;) takze za „zploditele“ bych autorku „nekamenovala“ ;)

Autorko, preju hodne stesti :kytka:

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 03.04.14 12:15

…Taky nesnasim boilery!… gratuluju

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 03.04.14 12:52

Gratuluji k malé. taky už mi tam byl „pan zploditel“ dost protivný

 
mybaby
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.04.14 14:27

A já byla zase celej deníček napnutá, kdy se mimčo narodí. Čekala jsem 24.12. :)) Klidně minutu po půlnoci, ale na Vánoce. Ten zploditel se vydržet dal ;)

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 03.04.14 17:20

A tak koukám, že zploditel se tu v diskuzi vysvětlil, takhle se nazývá chlap, který jako otec nefunguje, že jo…
Jinak porod v leže, nezávidím!

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 03.04.14 17:34

Denicek by byl docela fajn, kdyby by to neprislo jako napul vyrvani nenavisti do sveta k otci male a euforie z narozeni dcerky zaroven :think: takovy mismas… Ale zvladla jsi to a at ti mala roste jako z vody :kytka:

 
LIEBEhexe
Kecalka 358 příspěvků 03.04.14 18:01

Krásně napsaný, až mi šla slza dojetí do oka :) ať Vám princeznička dělá samou radost

 
Lucyen87
Kecalka 370 příspěvků 03.04.14 21:44

Gratuluju k holčičce :)
Jinak taky jsem mezi kontrakcemi usínala, jen mi to pak přišlo zvláštní, když slyším ostatní, jak „spát“ nemohly. Jsem rada, že v tom jedem spolu ;)

 
verulicek  03.04.14 21:48

Deníček fajn, ale „pan zploditel“ mě začal po třetím zopakování pěkně sr** a vzhledem k tomu, že jsem ho nakonec v deníčku napočítala 8×, zkazilo to celý dojem.. :roll:

Příspěvek upraven 03.04.14 v 21:51

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 04.04.14 00:36

Me se libi jak se vzdy popisuji kontrakce,,myslela jsem ze prolítnu stropem" dalsi,,mlátila jsem skoro hlavou o dlaždičky" nebo,,myslela jsem, ze skočim z okna" to me vzdy rozesmeje :mrgreen: :mrgreen: ja teda skoro mlatila tou hlavou o dlazicky :mrgreen: :mrgreen: jinak krasne napsany, moc gratuluji :-)

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 04.04.14 15:06

Za ukradnuti meho oznaceni se nezlobim :*
Jinak denicek hezky napsany ;-) Tesim se az Vas opet s Davidkem uvidime :-)

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 04.04.14 19:15

Gratuluji k holčičce ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama