Náš chlapeček má 13 měsíců a stále nepije, vyžaduje jen koje

Rodičovství

Máme 13ti měsíčního chlapečka, která stále vyžaduje kojení a nepije nám žádné jiné tekutiny, jako např. čaj, džus. Zkoušeli jsme muje podávat v různých lahvičkách, hrnečkách..... vůbec nic nepomáhá.

Jíst nám začal až v jednom roce (snídaně, svačinka, oběd, svačinka, večeře).
Skutečnost, že nechce žádné jiné tekutiny kromě mateřského mléka nás děsí a to především v obdobích, kdy je venku nesnesitelné vedro, myslíme si, že trpí žízní…
Tímto Vás všechny prosíme o radu, jak ho donutit, přimět či přesvědčit, aby začal pít.
Za případné názory, náměty či rady předem moc děkujeme. Mapulíci.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.09.05 21:27

Ahojky!
Měli jsme úúúúplně stejný problém. Jak s jídlem, tak s pitím. Jíst začal Ondra pořádně v roce, pít…no dejme tomu v roce a půl? A ani teď není žádný „pijan“ (26 m.).
Problém je podle mně v kojení. Pokud to ovšem problémem chceš nazvat. U nás to fungovalo tak, že s postupně se snižující nabídkou MM (vědomě mnou řízenou, prostě už mě nebavilo sedět od rána do večera s vystrčeným prsem) začal Ondra víc pít…ale trvalo to dlouho. Odstavovala jsem klasicky - napřed v noci, pak tři kojení denně, pak dvě, jedno…naposledy dostal Ondra ve dvou letech. Dokud jsem ho nechala, aby pil po svém, tak mu to jako zdroj tekutin prostě stačilo. Jiné nepotřeboval.
Je to zřejmě docela časté, protože jsem na to jednou narazila s laktační poradkyní, a ta říkala, že je to všechny hrozně trápí, ale nikdo zatím nevymyslel nějak zvlášť účinný recept.
Takže pokud chceš dál kojit podle dítěte, tak prostě jen dál nabízej nabízej nabízej, zkoušej nové chutě, značky…prostě jako u jídla. Plus i x různých hrníčků, skleniček, dobře funguje brčko…Pokud ne, tak postupné omezení kojení by mělo pomoct (ráno a večer nám oběma moc vyhovovalo a stačilo).
Držím palce a nezoufej, nejste jediní. Časem se to vyřeší samo! :-))
 Sylva

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 28.09.05 08:28

Ahojky, měli jsme stejný problém, jenže můj synek odmítal nejen pití, ale i jídlo… Zkoušela jsem snad všechny možné čajíčky, co jsem sehnala a zachutnal mu Jablíčko - meduňkový nápoj (tuším Hipp?), tak jsem toho využila, nejdřív jsem mu ho dávala po lžičkách (to ho bavilo), pak se sám naučil pít brčkem a potom přešel na lahvičky od Jupíka. Jenže já musela kvůli odmítání potravy přestat kojit ve 14 měsících, takže vlastně nevím jestli začal pít díky odstavení nebo proto, že ho bavilo pít brčkem…
Jestli ti můžu doporučit - zkoušej různé příchutě, něco mu určitě zachutná a s tím pak pomalu pracuj…
Držím vám palečky, ahoj Semeda

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 28.09.05 15:20

U nás holka celkem s chutí a dobře jedla příkrmy, ale s pitím to bylo to samý. Kojení, kojení, kojení. Protože má narozky v červnu a loňskej rok nebyl zrovna studenej:)), tak jsem se bála dehydratace a kojila jsem na žízeň kdykoliv si řekla. U toho jsem zkoušela nabízet všechno možný pití z čehokoliv a pořád nic. Potom jednou z ničeho nic vypila hodně čisté pitné vody z lahvičky od Jupíka (bylo to už někdy napodzim nebo v zimě, takže tak mezi rokem a čtvrt a rokem a půl. Od té doby pije normálně. Jo a kojení jsme zrušili až letos v srpnu, taky celkem v pohodě. Jen nevím, jestli si po porodu nevzpomene a nebudu mít tandem. Takže já bych nestresovala a nechala bych to na mrněti, ono někdy pít začne, ještě jsem neviděla prvňáka, kterej by o velké přestávce mamince telefonoval ať ho přijde nakojit, že má žízeň:))))))))­))))))) Taky myslím ,že se blíží doba kdy se začne intevzivně zajímat o to co máte na talíři a v hrníčku vy a na to se možmá chytí:)
Bludička + Kamča 27 měs + Janeček 29+6tt

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama