Náš malý halloween synek

Porod

Tak, jak bych začala? Asi stejně, jako každá mamina. Podělím se o můj nečekaně rychlý porod a vítání mého synka na svět. Ahoj holky, termín porodu jsem měla 27. 10. 2011, jediné datum, žádné jiný nebylo a vzhledem k tomu, že jsem si v životě nevedla kalendář s mojí periodou, tak jsem ani nevěděla, jestli mi gynekolog termín vypočítal správně. Nakonec jsem rodila tak, jak mi to vypočítala babička (všímejte si zajímavých čísel jak porodu, tak čísla malého a jména), a to 31. 10.

1,5 měsíce
4 komentářů

Jediný člověk v mé rodině, který byl klidný a s nadhledem, byla moje babička, která vychovala šest dětí, tudíž věděla, že je zbytečné plašit někoho otázkami, jestli úúúžžž?? Nebo tak cóóó? :) Brala to sportovně, vzala telefon, zavolala a zavelela, že budu prostě rodit koncem října, a tím to končí :D Přítel, který byl na můj termín porodu v práci, byl protivný jako stará lednička před koncem služby, a tak mě jeho každohodinové telefony dokázaly nechutně rozčílit. Mimochodem, ten, který by mi nejraději ustřelil dělohu, když zjistil, že jsem jakoby těhotná a zarputile tvrdil, ať ho neočekávám u porodu, se najednou těšil jako dítě na poníka a NAKONEC byl ze všech nejstatečnější.

Celé těhu jsem skoro nevnímala, žádné zvracení, žaludek na vodě, otékání, nic. Popravdě, bříško mi narostlo něco málo až v devátém měsíci. Za celé těhotenství jsem nabrala 6 kilo. Ale, asi to je v rodině. Noc před porodem jsem neusnula, asi tak, jako další noci předtím s tím rozdílem, že mě píchalo v kříži, ale spíš jen malinko nepříjemně, takže jsem to nebrala nijak zvláštně. A když už to vypadalo, že si před sedmou konečně ustelu, rána jakoby mě někdo kopl do břicha a… NIC. Až když jsem vstala z postele, začala jsem se hrozně řechtat a vytékala ze mě pomalu voda. A přítel? Klídek, pohoda.

Mezitím, co jsem šla do sprchy, mi zkontroloval věci, napsal do práce, že nepřijde a? Vzal hodinky a začal měřit kontrakce. Hned po prasknutí vody jsem je měla po pěti minutách. Voda mi praskla v 6:45. V 7:10 volám kamarádce, se kterou bylo vše domluvené, ať pro nás za hodinu přijede, že se umyji, najím a vše si dám do kupy, ať nespěchá… ha ha ha ha:D. Mezitím jsem se doma při kontrakci objala s ledničkou a příteli tvrdila: " Hm, to jsem si myslela, že zažiju větší srandu „… opět ha ha ha :D Do deseti minut volám kamarádce: "týýý volééé, uááá, lhala jsem, vážně jsem lhala, úúúááá, jeď okamžitě, děléééj, uááá!“ Od té doby ani nevím, co se dělo. Kontrakce ještě šly, ale byly od 7:20 po dvou minutách.

Po příjezdu do nemocnice mě ihned přijmula sestřička na papíry, mezitím jsem byla napojená na monitor, kde jsem myslela, že omdlím. Už na ozvech mi poloha na zádech dělala dost zle, a to jsem opravdu neměla pomalu náznak bříška. Kde jsem nosila malého ani nevím. Kdesi vzadu kdosi zrovna rodil, z chodby bylo vidět do jednoho porodního pokoje, takže i když jsem nechtěla, viděla jsem paní, co ječí jako Vinetou a nohy má až do nebes. V tu chvíli jsem nevěděla, jestli se na to nevykašlu a neuteču a budu dělat, jakože nerodím :D

8:20 klystýr, bolesti ve stavu po jedné minutě, otevřená na 4 prsty, na chodbě a čekání, až si budu moci konečně odskočit na hajzlík, kde se bohužel nic nestalo a šla jsem si tam asi vyloženě jen tak sednout a pokecat s toaleťákem. Hned potom mě odvedli na porodní sál, kde, a to mě tedy fascinovalo, jedli mladí medici chleba a u toho pozorovali mě, jak se svíjím bolestmi, řvu jako pavián, a očividně se bavili. Vzhledem k tomu, že moje rodina je zdravotnická, mi to bylo nějak jedno, že je tam budu mít. No, na někom se to musí učit :D

10:00, řvu… řvu… řvu… řvu, protože mi to pomáhá. Jakmile dýchám jako pes, chce se mi zvracet a je mi na omdlení. Řvu… sestra: dýchejte jako pes, ok… řvu… přítel: neřvi a dýchej, ok… řvu :D Nakonec mě položí na lehátko bokem a už ani neřvu, protože mi dochází síly, prostě už nemůžu a jen mi bolestí tečou slzy a koukám do očí svému příteli, který mě drží a já vím, že trpí v duchu se mnou. Najednou se ke mně seběhl snad celý fotbalový tým, monitor houká a já vím, že je průser. Malý přestal dýchat, já jsem měla rodit a zabrat. Popisovat to nebudu. Měla jsem naštěstí stálé kontrakce a ať mi někdo věří nebo ne, byla to jedna kontrakce za druhou. Sestry si nacvičovaly bungeejumping nad mým břichem a pořád nic. Cítila jsem, jak chce hlavička ven a pokaždé zajela zpátky. Nakonec udělali nástřih, který jsem necítila a ta úleva? Ufff. Malej neplakal, jen jsem zahlédla malé bezvládné fialové tělíčko, krk omotaný. NIC :/ 5 minut po porodu přišla sestra a malýho mi dala jen na kukačku k obličeji.

Ahoj, jmenuji se Michael Segul. Narodil jsem se 31. 10. na Halloween v 10:31, mé číslo bylo 666 a pan porodník se jmenoval Michael. Jeho skóre: 6:8:9… byl děsně ošklivý. Popravdě, tak ošklivý (měl tři hlavičky, jak jsem se ho snažila co nejdřív vytlačit), že ani můj přítel mě nemohl pochválit :D Jediná věc, co jsem při šití řekla doktorovi, byla: hm, to abych koupila dost čepiček :D V plné kráse jsem ho viděla až po dvou dnech. Malý byl v inkubátoru a přesto, že šití bylo v pohodě, tak jsem nebyla schopná vstát bolestí. Měla jsem půlku obličeje fialovou, prý jsem tlačila do obličeje :D

Michael je krásný a? Popravdě dodnes nevím, co je dětský pláč. Takže ač má na nožičce 666, narodil se na Halloween, 31. 10. v 10:31 a odrodil nás pan doktor Michael, mám doma dítě, se kterým jsem tehdy do života nepočítala, ale dnes počítám s tím, že s ním život prožiji.

A ty náš táto, ocko… děkuji za lásku a podporu a za život a možnost našeho syna ho prožít.

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Eloušek
Stálice 77 příspěvků 19.01.12 12:33

Gratuluji ke krásnému klučíkovi. :potlesk:

 
takacek
Kelišová 7338 příspěvků 19.01.12 12:42

Doufám, že jste si pak pustili Thriller od Michaela Jacksona aby jste to měli kompletní :-D :-D :-D

Miky, je krásný moc gratuluji :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 19.01.12 13:29

8o to si delas srandu s tema cislama? fakt husty!!! :lol: gratuluju :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 19.01.12 18:44

tak doufám, že je synek v pořádku, když měl takového Apgara, ale píšeš to vesele, tak jste to asi zvládli, gratuluju

 
Sylviii
Závislačka 2591 příspěvků 03.08.12 14:03

Husty:D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama