Náš první školkový den

Rodičovství

Náš první den ve školce byl vtipný, náročný a rozhodně tedy plný zážitků. ;)

Během mše sv. nesli děti dary ke studánce, školka se jmenuje Studánka, ale...

Děti se seřadili a teď se jde do školky... Naší Kristýnce to přišlo moc...

Děti se ve školce poznávají a v kroužku poví ostatním jak se jmenují a co...

Začneme ránem…dnes by zrovna vyspávala, a tak při buzení prohlásila, že do žádné školky nejde a zavrtala se hlouběji pod peřinu. Ale po chvilce přeci jen vstala. :-) Veselý byl i příchod do koupelny, hned si nasadila sluneční brýle s komentářem „aby mi nesvítilo světlo do očiček“. :-D No, ale to, že najednou nebyl na svém místě její zubní kartáček. už taková sranda nebyla. Hledali jsme půl hodiny a s manželem a nenašli ani po půl hodině. :think: :nevim:

Kupodivu jsme vyšli včas ;-) a dokonce i autobus stihli. :palec: Máme to cca půl hodinky s tím, že cesta autobusem + tu i tam kousek pěšky.

Jelikož školka, do které teď malá chodí, je katolická, školní rok byl zahájen společnou bohoslužbou pro děti, rodiče a přátele školky. :-) Naše Kristýnka je trochu divoženka, takže úplně pohodově zvládla tak prvních 5 minut, pak zavedla zasedací pořádek a stěhovala ostatní děti, měla tendence do všeho povídat. Prostě a jednoduše, začala se předvádět. :oops: Paní učitelka už tam zjistila, že bude mít ve třídě o jedno divoké dítko více. :oops:

Po mši jsme šli všichni společně (děti, rodiče, babičky) do školky asi 10 minut. Kristýnka byla v přední linii a paní učitelka ji držela za ruku. Asi po 10 metrech se Kiki paní učitelce z ruky vykroutila a štrádovala si to dopředu rychlostí blesku. :-o :oops:

Příchod do školky byl taktéž veselý. Ano, byl to celé velký zmatek a dětí všude plno, že z toho šla člověku hlava kolem. Bylo jich tedy jen 20, ale já jakožto rodič laik jsem se tak ztrácela, že jsem dcerku hledala jen podle čepice a bundy. :mrgreen: Klasika, stejně jako na jiných rušných místech. ;-) Pak se mi ztratila z dohledu. Ups, jojo, nač se zouvat a převlékat, přeci musí nejprve oběhnout školku a zjistit, jaké to tam je. :mrgreen: :oops: Nakonec jsme se ale nějak domluvily, daly kapsář a bundičku na Kristýnky značku, má deštníček. :-)

Pak byla svačinu, kterou nechtěla, dokud nezjistila, že mají barevné lupínky. :D Představovací kolečko, kde děti řekli jméno a co mají rádi ;-), to už Kiki jen pobíhala, slyšet nebyla. :D Hraní na zahradě si užívala plnými doušky. Až na to, že se nechtěla převlíknout a jít tam v bačkorkách. :lol: Co snědla z obědu, vím jen z jejího popisu. :think:

Další perličkou byl odchod domů. Totální hysterák, že domů nepůjde a chce tam zůstat do zítra. :mrgreen: Ale zvládly jsme to a myslím si, že se jí školka bude líbit a bude tam mít spoustu kamarádů. Během první hodiny stihla už 3, všechno klucí. :mrgreen:

Školce zdar! ;-) :palec:

Hodnotilo 29 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 10.09.13 09:33

Myši,
přeji Ti :hug: i Kikince :andel:, Ty abys byla v klidu :* a jí, aby se ve školce líbilo :srdce: :dance:.
Pevné nervy :kytka:.

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 10.09.13 11:19

Jituš, díky moc :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.09.13 12:02

Po minulé diskuzi mě jen napadlo-máš povolení všech rodiču abys jejich fotky dala na internet? :mrgreen:
Aby s tebe nesedřeli i kuži…

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 10.09.13 12:36

@Kamča.dalmatinka :think: víš že asi ani ne :think: ale tedy v tom případě mají problém všichni co kdy dali nějakou společnou fotku na net 8o :mrgreen: a co teprve televize když někde natáčí reportáž a chodí kolem lidi :cert: :cert: :cert: myslím že je to jen že nesmíš označit danou osobu jménem, ne? :think: diskuzi jsem nečetla a asi ani nebudu…

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 10.09.13 14:28

Denik fajn, ale ta prehrsel „smajlu“ docela rusi celkovy dojem…At se tam male nadale libi ;)

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 10.09.13 14:32

@svycarka jsem holt smajlíková :lol: :oops: :P zrovna dneska jsem 2 přihodila i do ofiko mailu :oops:

 
Šary.Šary
Stálice 61 příspěvků 10.09.13 15:43

Ať se malé ve školce líbí a má spoustu kamarádů!!

 
maryja  10.09.13 20:18

.

Příspěvek upraven 02.11.14 v 22:04

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 10.09.13 20:45

Holky díky :-) je tam spokojená, zapadla do kolektivu a paní učitelka říkala že sice ještě zkouší co si může dovolit, ale už je to snad na dobré cestě ke zklidnění ;-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama