Naše báječná operní zpěvačka

Rodičovství

Od narození malé Valentýnky uplynulo už víc jak pět měsíců. Nemůžu slovy popsat, jak moc jí s manželem milujeme, je to naše sluníčko, překrásná holčička. Nikdy jsem nebyla zrovna mateřský typ, ale tento nový druh lásky mě přesto neminul. Je prostě úžasná a nedám na ni dopustit. Často se směje, usmívá, chechtá a přečasto nám bohužel taky pláče, řve, houká, ječí, piští, zkrátka zpívá. A o tom je můj dnešní deníček (berte ho prosím s nadsázkou).

První tři měsíce jejího života se nesly v duchu jedné velké koliky, během které jsem se stala dokonalou odbornicí na prdy, z čehož bych mohla dostat diplom, nicméně to nějak přešlo samo. Posléze se tedy malinko zklidnila a šílený řev máme jen půl dne a ne furt, což mě naplňuje nebeským blahem. Za tu dobu jsem už taky trochu otupěla. Maličká totiž řvala jako blázen už od porodnice, jen co vykoukla z břicha. Porodnice byla v tu dobu naditá dětmi, hotový babyboom a moje dcerka byla i dle sester to bezkonkurenčně nejuřvanější miminko široko daleko.

Z toho křiku, který jde slyšet přes několik bytů, jsem už dávno otupěla. Nikdy jsem neslyšela žádné miminko takhle řvát. Vlastně dětský pláč jsem od ní slyšela poprvé snad před dvěma měsíci, do té doby uměla jen hystericky ječet. Teprve později rozšířila svůj repertoár a neustále ho rozšiřuje. Až na tu koliku jí fyzicky nebylo nic, absolutně nic (a že jsem se s pomocí doktorky snažila zjistit tolikrát, co jí je, rvalo to srdce a trhalo uši). Teď, když slyším nějaké cizí dítě řvát, a vidím dotyčnou matku, jak skáče, aby dítě utišila, se musím v duchu pousmát. Vždyť tomu dítěti nic není, to není pro mě žádný pláč tohle kníkání, to by mě opravdu nezvedlo ze židle, nehnula bych brvou, takhle si moje dcera tak maximálně povídá (pokud se pohybujeme v podobné tónině a hlasitosti). :D

A tak je to s každým jejím zvukovým projevem. Dokud jí známí neslyší a jen jim o tom vyprávím, tak tvrdí, že každá matka si myslí, že to její ratolest nejvíc křičí. Malinkatý názorný příklad je však rychle ubezpečí, že jsou na omylu a přiznají mé dceři prvenství. Přítel mojí sestry onehdá poznamenal, že bez ohledu na to, jak je Valentýnka roztomilá, je to dokonalá přírodní antikoncepce.

Dnes ve čtyři hodiny ráno se opět vzbudila a začala si žvatlat, že to musela slyšet půlka baráku. Nutno dodat, že dělám vejšku a zrovna mi začlo zkouškové. Nedá se ale říct, že bych oproti mým spolužákům byla o něco ochuzena. Noční život je teď mnohem bohatští než kdykoliv předtím, vstávám i desetkrát za noc, což je velmi výživné. Mateřství je zatím ten nejdelší flám, který jsem kdy zažila. Ale je to nealko flám, jelikož kojím. O to je to zajímavější, můžu si to vychutnat pěkně za střízliva.

Abych se vrátila k tomu, o co se chci podělit, dnes dcerka ve čtyři ráno vstala a jak mívá zvykem, žvatlavě si zpívala. Jednu ručku si zvedla jakoby do mikrofonu a druhou při tom mávala. „Glááá, glááá, lááá, búúúůůů!!!“ neslo se placem několika bytů. To samé pak dělala s pěstičkou v puse, až to pěkně žbluňkalo.

Po půl hodince přestala a zase sladce usnula, do té doby jsme se s manželem dohadovali, co z ní bude, jestli hvězdička psychedelického rocku (to jsem tvrdila já) nebo operní pěvkyně (doufal manžel, protože má rád operu). Jelikož jeden z jejích táhlých zvuků zněl jako „I love rock“, pořád mám ještě naději. S jejím talentem však může zpívat i ty árie. Pokud to s manželem přežijeme, budeme se na ni chodit rádi dívat. Prozatím se musíme smířit s tím, že nás sousedi milují a naše dcerka bude ještě hodně dlouho trénovat… Hold mládým se nesmí bránit v rozletu.

Hodnotilo 15 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 03.06.13 01:17

Skvěle napsané! Ovšem mě by z toho zaručeně odvezli do blázince! :lol:

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 03.06.13 08:31

Díky. =) neodvezli, otupěla bys s už by tě nic nerozházelo.

 
Lucka_ova
Kecalka 465 příspěvků 3 inzeráty 03.06.13 09:40

Krásně napsáno, máš můj velký obdiv :) Mě malý skoro nepláče, takže když mi nedávno předvedl v tramvaji desetiminutový hysterák, tak jsem byla přesně taková ta zpocená matka, které se nedaří uklidnit dítě :mrgreen: Radši jsem se na ostatní cestující ani nedívala a v duchu si říkala, co mi po nich, že na nás znechuceně civí :mrgreen:

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 03.06.13 12:28

@Lucka_ova taky jsem si kolikrát připadala blbě třeba v čekárně u doktorky. všichni měli většinou v klídku miminka, jenom to naše uragán. :D teď už je mi to putna, kdo se dívá a kdo si co myslí. tak si příště třeba na mě vzpomeneš. :D

 
Niky29
Povídálka 26 příspěvků 03.06.13 12:43

Líbí se mi, jak neztrácíš optimismus ;) :lol:

 
fiiiha
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 03.06.13 15:26

Tomu říkám vtip a nadhled ;)

 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 03.06.13 17:38

Hezky :lol: Jestli tohle potká nás tak manžel bude 100% toho názoru, že z malé bude metalová zpěvačka..jako bych ho slyšela :lol:

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 03.06.13 18:15

Viem o čom píšeš :lol: Našu malú už v porodnici korunovali za najhlasitejšie mimino a ešte stále ju to neopustilo ba naopak…blíži sa 7 mesiac a svoj repertoár úspešne rozširuje :)

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 03.06.13 18:47

@Alishiii jooo, metalistku bych taky brala.  :pankac:

@Elionor to jsem ráda, že v tom nejsme sami. :lol: upřímnou soustrast nám všem.

 
KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 03.06.13 20:04

Skvěle napsané, moc pěkný, vtipný deníček :potlesk: Znám to velmi dobře. Už v porodnici mi sestra večer potají přinesla dudlík, ač to tam bylo přísně zakázáno. Prý ať syna „zašpuntuju“ dřív než vzbudí celé patro :D A ráno dudlík hlavně schovat před doktorkou 8o Přeji pevné nervy :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6882 příspěvků 03.06.13 20:41

:potlesk: to jsem se pobavila!!!

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 03.06.13 20:43

Skvěle napsané :palec: Přeji pevné nervy 8)

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 03.06.13 22:21

Jsi uzasna, ze to takhle zvladas!!! Segra mela podobne narocneho hosicka a casto vyhrozovala, ze ho zakope pred barakem (jinak je to velmi velmi vyrovnana a klidna osobnost) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Preju at uz je jen a jen lepe!!!

 
teta Katerina
Nováček 2 příspěvky 04.06.13 08:43

Jako bych cetla o svem synkovi. Jen ten Vas nadhled mi schazi! Klobouk dolu, ja se z toho zatim sypu… ;(. Takze nam vsem rodicum ´´zpevaku´´ pevne nervy ;).

 
teta Katerina
Nováček 2 příspěvky 04.06.13 08:43

Jako bych cetla o svem synkovi. Jen ten Vas nadhled mi schazi! Klobouk dolu, ja se z toho zatim sypu… ;(. Takze nam vsem rodicum ´´zpevaku´´ pevne nervy ;).

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 04.06.13 21:52

Holky, drzte se, jednou to musi prejit! :kytka:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 04.06.13 22:25

Jo jo, take jsme to tak meli. Dcerka jecela a jecela, ze zacatku to byla kolika ale pak uz ji to proste zustalo, asi do nejakych 7 mesicu.No pamatuju si jak nas jednou tata nasel v obchodaku podle nezamenitelneho revu nasi slecny. Ale pak to preslo najak samo. Druhy mimino se nam narodilo za odmenu uplne klidny a tichy. Treba to budete mit take tak :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama