Naše cesta - aneb přejeme si rodinu :)

Že bych měla mít nějaký problém s početím miminka, mě nikdy ani ve snu nenapadlo… Bylo to v létě roku 2014, když jsme si tehdy ještě s přítelem řekli, že by bylo fajn, kdybychom už nebyli sami a pořídili si do toho našeho života malého špunta. Já byla nadšená, protože miminko jsem si moc přála a navíc, když jsem po boku už několik měla tak skvělého chlapa, teď už svého manžela, který tohle sdílel se mnou.

*

Nějakou dobu před začátkem našeho „maratonu“ jsem měla divný pocit v podbřišku a rozhodil se mi cyklus. Tehdy mi doktor řekl, že mám malou cystu, ale ta by neměla nadělat neplechu a s tím rozhozeným cyklem je to prý +- 14 dní v normě, že prý mě srovná až při samotném snažení pomocí hormonů.

No každopádně jsem tam už delší dobu nebyla spokojená a změnila jsem prostředí. Nastoupila jsem k příjemné paní doktorce, cyklus mi srovnala už předem pomocí Duphastonu a cystu mi sledovala. Vše se zdálo na dobré cestě, bolesti zmizely a my si plni očekávání a nadšení řekli, že to zkusíme. Kolem nás kamarádi rodili pomalu jak na běžícím páse, tak proč my bychom neměli? Ale…

Pamatuji si to jako dnes, když jsem měla zpoždění pár dní, ale test negativní a my vyrazili do lesa na houby. Tam mě přepadl zase ten zvláštní tlak v podbřišku a začalo se mi dělat špatně. Kousek odsud má chatu moje babi s dědou, kam jsme zajeli, abych se dala do kupy.

Ještě stále jsem si myslela, že jsem těhotná a tohle že budou první příznaky, ale spletla jsem se. Z podivného tlaku začaly křeče – v noci nemocnice – vyšetření na slepák – negativní – gynekologie – cysta jak pomeranč – hospitalizace – první slzy.

Naštěstí bez operace, protože cca půl roku před jsem prodělala operaci kolene, tak jsme se domluvili, že uvidíme, co cysta udělá – praskla, vstřebala se – naštěstí tedy ten lepší případ. :)

No a od té doby ve mně začaly jisté pochybnosti. Pořád dokola se mi honily hlavou myšlenky – co když bude nějaký problém, navíc máme malý byt, do toho jsme koupily pozemek, chystáme se stavět dům, v budoucnu určitě svatba,…

Po dalším půlročním snažení, které pro mě paradoxně bylo opravdu náročné (asi jsem si musela v hlavě srovnat priority), šel manžel na spermiogram. Výsledky? Naprosto v pořádku. Ještě si paní doktorka dělala srandu, že mám doma „nadsamce“. :D To nás tedy uklidnilo a pozitivně naladilo – navíc půl roku je naprosto normální, že? :)

A tak začal další půl rok – sem tam nějaká malá cystička – stále Duphaston, desítky obrečených negativních testů, ale co, jedeme dál… Dokonce jsem začala pít čaj Báby Radnické a chodila na Mojžíšovou – já, která na tyhle věci nikdy moc nebyla, jsem jim začala věřit. Nicméně jsem slyšela spoustu případů, kdy nepomohla medicína, ale zrovna tyhle metody a jistě to potvrdí i spousta z vás tady. Zázrak se přesto nekonal.

Domluvily jsme se tedy s paní doktorkou, že zkusíme nasadit Clostilbegyt na 3 měsíce a uvidíme. Pokud nezabere, půjdu po Vánocích na LSK + HSK. Blížily se Vánoce a já zase v sobě tu vnitřní naději, o Vánocích se přece dějí zázraky… :) Navíc manžel je narozený také těsně před Vánoci. Holky, to by byl dárek, co? :) Nakonec se dárek konal v podobě hodinek.

V únoru tedy nástup do nemocnice, kde jsem podstoupila operativní vyšetření. Příjemné to tedy nebylo, ale šla bych do toho znovu, kdyby byla potřeba. Výsledek? Endometrióza, cysty, hůře průchozí hrdlo, ale prý nic v nějakém velkém nálezu. Prý je štěstí, že jsem relativně mladá, že máme celkem čas. Že maminky se rozhodnou mít dnes děti až po třicítce a déle, ale tomu přesně já chtěla předejít, že? Čas běží a ta třicítka se blíží už i mně…

Po operaci jsem se vrátila do práce – nutno podotknout, že jsem v té době měla dost náročné zaměstnání na vyšší pozici a je možné, že nervy měly na tom všem také svůj podíl.

Pak to šlo ráz na ráz – začali jsme stavět barák, plánovali svatbu, já změnila zaměstnání – ale to bych nebyla já, abych si opět nenašla takovou práci, kde bych neměla pocit maximálního vytížení, a opět tedy nervy pracují. Sice si můžu říct, máš pořád dobrou práci. Ale je pro mě vážně tak dobrá, když jsem stále pod tlakem?

Po operaci, kdy byla největší šance, že se zadaří, se opět nic nedělo…

Letos v létě jsme si užili krásnou a dokonalou svatbu v přítomnosti všech, kteří nás mají rádi, stojí za námi a drží nám palce – tohle období bylo krásným odreagováním… :)

Minulý měsíc jsme nastoupili do CARu, kde mi po vyšetření zjistili jako třešinku různé záněty, o kterých jsem neměla ani páru. Nasadili ATB a příští měsíc první IUI. Ano, konečně mám pocit, že bude dobře. :)

Pokud nevyjde IUI, půjdeme do IVF. Moc bych si přála co nejméně invazivní zákrok, ale už mám v hlavě naprosto jasno – pro toho našeho drobečka postoupím cokoli. :)

UF. Za 3 týdny nás to čeká a pevně věřím, že už nás žádná ALE a zádrhely nečekají.

PS.: Tento deníček chci věnovat všem snažilkám a vzkázat vám – NEZTRÁCEJME HLAVU – buďme rády, že žijeme v době s takovými možnostmi a určitě se nám zadaří a dočkáme se toho nejskvělejšího, nejkrásnějšího a nejšikovnějšího miminka pod sluncem – protože to bude to naše! :)

I já si za ty zatím 2 roky prošla těmi světlejšími a těmi temnějšími obdobími a docházím pomalu k závěru, že vše má svůj čas a svůj důvod. I když ho zatím třeba neznáme…
Tohle období dokáže pekelně zacvičit s psychikou jedné ženské, ale mějte po boku lidi a hlavně partnera, kteří vás podrží děj se, co děj! :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
479
31.10.16 03:15

Moc drzime palec!!! :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
31.10.16 04:06

TFUJ, TFUJ, TFUJ! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11637
31.10.16 07:48

Je to strasne smutny, cist pribehy snazilek. Drzim vsechny palce, at se brzy dockate krasneho a zdraveho detatka.

 • Nahlásit
 • Zmínit
458
31.10.16 08:23

Moc držím palce, abyste se vytočte něho miminka dočkali co nejdříve. Moc se mi líbí tvůj pozitivní závěr, že všechno má svůj čas a důvod. Po roce a čtvrt neúspěšného snažení se to snažím brát také tak. I když je to někdy strašně težké a občas se člověk propadne do myšlenek typu „co jsme komu udělali, proč zrovna nám to nejde“ apod… Pořad si říkám, že to tak asi ma byt… Trochu mi tvůj deníček připomíná i můj životní příběh, takže přesně chápu, jak se cítíš… Jste šťastní a k naprosté dokonalosti vám uz chybí jen to miminko :srdce: Moc vám ho přeji :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.10.16 08:50

Moc Vám budu držet pěstičky :hug: Před prvním synem jsem také podstoupila dvě operace, endometrióza, srůsty. Brala jsem spousty hormonu, jela do Františkových Lázní a pak to klaplo. Chtěla jsem děti brzy po sobě, takže jsme tomu nechávali volný průběh a nic. Takže opět laparoskopie, vše se opakovalo. Po skoro pěti letech jsme se dočkali a vyšel druhý pokus IUI, takže na vás budu moc myslet. Manžel měl tedy spermiogram špatný, jen 10% vhodných spermií. Byla jsem šťastná, že to vyšlo. A aby toho nebylo málo, tak za dalších pět let se nám narodil třetí syn, který byl neplánovaný a počat naprosto přirozeně. Takže příroda je opravdu všemocná čarodějka. Jsem za kluky šťastná a i když je to někdy divočina, tak bych neměnila :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.10.16 10:10

Držím ti moc palce a přála bych každé snažilce při IVF brzký úspěch. Je potřeba se připravit i na to, že to nemusí být hned. Za sebe ti můžu říct, že koloběhem IVF to právě začíná… naděje, slzy, zklamání, netrpělivé čekání… Právě proto bych všem přála, aby to vyšlo brzy bez dlouhého čekání na ten malý zázrak. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5480
31.10.16 10:22

Držím moc palečky, aby to brzo vyšlo a už bylo jenom dobře!! :) :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31.10.16 12:43

Také se pridavam držím palecky :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
31.10.16 13:11

Ani nevis, jak s Tebou soucitim… Mame za sebou nekolik IVF, IUI, nekolik zamlklych tehu a vis co? Kdyz jsem po letech prohlasila, ze na to kaslu, zazadali jsme o adopci… Ja za 2 mesice zjistila, ze cekam miminko, narodil se nam syn, do dvou let cacorka… A to bez jakekoliv pomoci CARU… No a za 2mesice se nam jeste narodi 2 kluci. Doufam, ze tim Vam dodam hodne sil a aspon trosku povzbuzeni, protoze je to narocna cesta. Drzim peste, at vse dopadne co nejlepe ❤ a tfuj tfuj, doufam, ze alespon na dalku nakazim tehotenskym bacilem

 • Nahlásit
31.10.16 15:14

Ahoj jsem v podobne situaci, i kdyz na IVF se proste necitim, ale zkousime IUI. Zatim bez úspěchu uvidíme co dal…A prochazime procesem adopce, což je ještě na dlouhé lokty…

Bohužel nesdilim Tvůj optimismus a viru ze se to tak asi má dit…proste mi to nejde. Jsem nedokonala, obyčejná holka jejíž touha byla vzdy mít šťastnou a velkou rodinu. A ta bolest me ted proste zmaha. Říkám si jaký to ma smysl, to čekání? Jen starnu, travim cas v praci, všechny kamarádky vesele tehotni a rodi a ja jsem teď od nich úplně odstrihnuta. V cele rodine jsme jediní kdo nemá deti. Na všech rodinných seslostech se nemam s kým bavit. Sestrenky jsou cele zaobrane malyma detma, z tet jsou babicky…jen ja nikam nepatří…I v té praci mají všichni kolegové deti…což je jejich hlavni konverzacni tema. Citim se v tom strasne osamělá… Ja na ne nezarlim, ja jim to přeju jen me mrzi, ze proste ja to nemůžu prožívat s nimi. Ze jsem proste furt stranou…
Jedine proč by melo smysl to ze ted deti nemam je to ze by me cekalo neco fakt strašného…tak by bylo lepší kdyz si to odtrpim sama nez abych mela do toho jeste deti…jinak se mi nedaří najít žádný důvod proč to teď nejde…zadny smysl to pro mě nemá…
Omluvte můj negativní přístup ale já už proste jinak nemůžu…nejde mi to.

 • Nahlásit
 • Zmínit
337
31.10.16 16:04

Moc drzim palecky. Take mam Endometriozu, takze mi je jasne co prozivate :hug: Ale jak jste napsala, vse ma svuj cas a my musime verit! To je to nejdulezitejsi :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
31.10.16 17:36

Všem vám moc děkuji za pozitivní komentáře, když tady čtu některé životní příběhy až se musím usmívat, jak si s náma život umí pohrát - z neúspěšných pokusů za pomoci lékařů ke 3 nebo dokonce 4 dětem přirozenou cestou?? to je neskutečný :) :potlesk: :srdce:
budu dál věřit, že i na nás to naše štěstí čeká :)
samozřejmě počítám s možností, že IUI ani IVF se nemusí povést, ale prostě nechci, aby mě negativní smýšlení přemohlo…

@Tšekkin Kulpa Já ti rozumím a chápu i tvůj negativní přístup. Sice nevím, jak dlouho se snažíte, ale možná to chce přestat v tom hledat jen to, že z toho vycházíš nejhůř… taky mě štve, že místo, abych řešila se svými kamarádkami problémy a radosti týkající se mateřství, musím místo toho každé ráno do práce, která mě už ani nijak nenaplňuje, když vím, že už bych raději byla úplně jinde. Neustále procházím situacemi, žě už se nesejdeme společně s kamarády jen tak, ale vždy je tam s námi taková „školka dětí“ a já to musím nějak zpracovat, ale naopak ono mě to vždy spíš „nakopne“, že se nesmím vzdávat. Hrozně mě bolí, když vidím svého manžela, jak moc by už si taky přál být táta, ale nebudu se vzdávat a nebudu si připouštět, že je všechno špatně. to bych se pak musela zbláznit… uvidíš, že bude dobře!! :hug:

Příspěvek upraven 31.10.16 v 17:38

 • Nahlásit
 • Zmínit
101
31.10.16 19:33

Holky, kdyz to tady tak procitam, zkousely jste lubrik. gel Conceive plus, a kontryhelovy caj? Taky nam to trvalo, sice ne tak dlouho, ale kontryhel a gel velmi pomohl, uz trikrat…

 • Nahlásit
 • Zmínit
614
31.10.16 19:33

Držím palce aby to vyšlo a dočkali jste se vytouženého miminka. Vím jaké to je, čekali jsme 6 let. Spousta vyšetření, 2× IVF a 6× KET bez úspěchu. V lednu jsme měli jít na poslední pokus IVF a ejhle, nedošlo na to protože už jsem byla těhotná a přirozenou cestou. Takže z vlastní zkušenosti vim, že se zázraky dějí. Dnes jsou našemu zázraku 3 týdny :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
31.10.16 19:36

@pussy85 nezkoušela jsem, ale jsem po operaci, na které našli pravdepodobne tu příčinu… Teď zkusíme chvíli věřit doktorům a uvidím, co bude. Kdyz nic vyzkouším!! Děkuji :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
31.10.16 19:38

@janinka82 to je krásné :) tedy ne ta doba, ta mě desi… Gratuluji a hlavně jen to nejlepší!!! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
cud
205
31.10.16 19:41

Drzim moc pesti! Ja cekala ctyri roky a ted mam 5 mesicniho syna vedle sebe v postylce :) Neni nic krasnejsiho :srdce: at se Vam brzy taky zadari :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
31.10.16 19:54

@cud děkuji :srdce: :hug: věřím, že to je to nejkrasnejsi a těším se na to :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3356
31.10.16 20:44

Držím palečky! :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
1.11.16 11:04

Drzim palecky :palec: :palec: :palec: :palec: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.11.16 15:10

Ať se brzo zadaří! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5.11.16 10:14

Určitě se to povede! Moc držíme pěstičky! :hug: :andel: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
649
5.11.16 20:14

Tfuj, tfuj, tfuj ať se zadaří co nejdříve…sama jsem teď už maminka-čekatelka, která letos podstoupila IVF. Čeká Vás ještě pár perných a stresových situací, ale ta cesta za to stojí… tady v diskuzích, ale i na FCB najdete skupinky, které se tématem umělého oplodnění zabývají… na FCB můžu doporučit skupinu IVF, IUI-zázraky se dějí, jsme tam skvělá parta holek průřezem celé ČR. Rády Vás tam přivítáme ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2
6.11.16 19:43

Moc drzim palecky. Urcite se to povede :) Kamaradka byla na IVF a maji 11ti mesicniho chlapecka (snazili se 5 let) a ted otehotnela necekane a prirozene. Nervy jsou hrozne potvurky. :-(

 • Nahlásit
 • Zmínit
93
10.11.16 14:20

Držím palce. My už máme za sebou vše, laparo, Clostík, IUI a bohužel nic, tak teď už jdeme na IVF. Teďka zpětně si říkám, že bych těch pokusů s IUI udělala míň, bylo to strašně psychicky náročné mít každý měsíc naději a pak se zklamat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.16 17:27

Moc držím palce. :lol: :lol: Já jsem 5 den po 2 IUI. Tak snad to také vyjde.

 • Nahlásit
 • Zmínit
507
22.11.16 20:34

@Tšekkin Kulpa :hug: chápu tě, je to hodně těžké.

@Veerr držím ti palce! Spoustě holek to vyjde přes iui, ivf a spoustě to vyjde přirozeně i když nad nimi dr. už zlámou hůl ;)
a spoustě to prostě nevyjde ať si to přejí sebevíc… :nevim: I to je život.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11637
25.11.16 19:13

Edit asi jsem si spletla nejake denicky, ale mela jsem pocit, ze tohle uz jsem tu kdysi cetla… bohuzel i smutne pribehy se opakuji

Příspěvek upraven 25.11.16 v 19:21

 • Nahlásit
 • Zmínit
130
29.1.17 18:07

@Veerr. Ahoj. Po precteni tveho pribehu me uplne mrazilo. Jako bych cetla svuj. Leto 2014 po svatbe jsme se zacali snazit o miminko. Rok snazeni ubehl a ja s bolestma jela do nemocnice ovsem ne cysta ale mimidelozni tehu. Odebran pravy vejcovod. Po operaci nadeje ze je vse cisto a ze se zadari, samozrejme vyzkousene vsechny bylinky, vitaminy apod a nic nezabiralo. Ubehl zase rok snazeni a nic. Zacalo me pobolivat opet bricho, byla jsem poslana na laparo, zjistena endometrioza na levem vajecnku. Smutek, vycerpani, nesnasela jsem se, bezmoc, vsichni tehotni jen ja ne. Doporucila me dr. at jde manzel na spermio, tak to je v poradku a po konzultaci v CAR jdem v unoru na IVF, tak snad se uz i nam zadari. Jak jsi na tom ty ted?

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
30.1.17 10:13

@Alena89 ahojky :mavam: moc držím palce, aby IVF bylo úspěšné. Mám za sebou 2 x neúspěšné IUI a 1× IVF, které proběhlo tento měsíc. Teď jsem akorát teď přijela z kontrolních testů z krve po IVF a prožívám šok… jelikož se mi rozjela MS poměrně silně, tak jsem si ani test nedělala a jela jen na HCG test z krve, protože tam musíš i tak a teď jsem volala pro výsledky a HCG v krvi mám… no ale myslím, že těhotná nejsem, protože MS je silná. spíš jsem byla a mimi se nudrželo :( ve ČT jdu na kontrolní test z krve…
měj se hezky a přeju mnoho štěstí a pevné nervy!!! :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
130
30.1.17 12:49

@Veerr Tak drzim moc pesti at nakonec zjistis, ze je vse v poradku a mimi je tam kde ma byt. MS nekdy je i pri tehu. Tak uvidis. Taky se mej hezky a at se dari :* :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
30.1.17 13:02

@Alena89 děkuji, ale spíš to vypadá na to, že se neudrzelo nebo je možnost toho mimoděložního :( tak snad nebudu muset na zakrok

 • Nahlásit
 • Zmínit
130
30.1.17 20:36

@Veerr nestras. Uvidis. Hlavne myslet pozitivne. Jednou se vytouzeneho mimiska dockame, neboj. Dej vedet jak jsi dopadla. Muzu vedet kolik ti je?

 • Nahlásit
 • Zmínit
yse
837
30.1.17 23:52

Myslím, že ti bude držet pesti půlka mimina a já s nimi. Moc bych ti přála, aby to klaplo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
31.1.17 09:30

@Alena89 dekuju :) ale toho HCG je tam prý tak málo, že jde o jednu nebo druhou variantu. Klasické těhotenství to prý skoro určitě bohužel není :( bude mi 28
@yse moc dekuju :) :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
130
31.1.17 20:25

@Veerr tak kdyz uz ne tehu tak aspon at to neni mimodelozni :pocitac: me je taky 27. Pry jsme mlade, ale jak se to vezme ze :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
31.1.17 21:37

@Alena89 snad ne, toho se fakt bojím :zed: tak držím moc palce, aby se vám zadařilo IVF a já budu sbírat síly na další pokus :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
486
10.12.17 19:51

Držím pěsti!!! :) Mne také zjistili endometriozu, už jsem měla 2× laparo kvůli cystám, momentálně 2 cysty na vaječníku a 2 roky snažení. Ale nevzdáváme se.

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
10.12.17 21:47

@Lufka19 děkuji :srdce: můj deníček má další 2 pokračování ;) zjistili u mě příčinu a i přes další komplikace při IVF jsem po druhém pokusu teď ve 29.tt :oops: ještě není vyhráno, snad to zvládneme zdárně až do narození mrňouska :oops: naše snažení trvalo bez mála 3 roky. Moc držím palce, ať i vám se zadaří :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit