Naše cesta k barefootám II.

Zdraví

Po sedmi měsících píši pokračování k prvnímu deníčku „Naše cesta k barefootám“, jak jsem slíbila.


6 komentářů

Dcera po sedmi měsících chození v barefootách má nožky zdravé. Naše fyzioterapeutka nevěřila svým očím, jak se jí nožky krásně rovnají. Ihned ode mne chtěla všechny informace o barefoot obuvi a teď již i její 2 děti chodí v bosých botách a ona sama také. Nemusela jsem nic říkat, viděla to na nohách mé dcery sama. Dokonce se vlna rozjela tak na plno, že oslovila majitelku jednoho store konceptu barefootové obuvi v našem městě a obě se dohodly, že budou spolupracovat. Jsem moc ráda, protože cítím, že to má smysl.

I my s manželem jsme se do bosých bot zamilovali a již v žádných jiných botách nemůžeme chodit – prostě nás z nich bolí nohy a jsou nám nepohodlné. Čeho jsme si oba všimli, je zvětšení a rozšíření nohou. U obou o jednu velikost.

Netrvalo to dlouho a i ostatní členové naší rodiny si barefootové boty zamilovali. Moje sestra, maminka a dokonce i taťka, který si nejvíce chválí to, že ho hned přestala bolet záda. Moje mamka chodila převážně v botách na podpatku, a to hodně vysokém. Je hezké, jak i po tolika letech zvyku dokázala změnit styl a je velmi spokojená. Všechny boty s podpatkem prý prodá.

Jak se venku udělalo hezky, tak s dcerou po zahradě chodíme bosy. Manžel se k tomu ještě neodhodlal. Velmi mne těší, že dcera bosou chůzi miluje a stále se mne ptá, jestli může chodit bosky. Je krásné pozorovat nožičky, prstíčky, jak si s terénem hrají, např. v čerstvě přeházené hlíně si vyloženě libují. :D

„Bosé boty“ se hůře shání, ale věřím, že stojí za to.

Hodnotilo 14 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caroda
Povídálka 48 příspěvků 22 inzerátů 28.07.15 13:24
Nadšení

:hug: jsem nadšená, také touto cestou pomalu začínáme kráčet

 
Anonymní  28.07.15 14:51

Ahoj, píšeš, že se vám nohy rozšířily…mám takový dotaz. Mám příšerně široké nohy přes klouby, přes prsty už o dost užší. Tak to vypadá na příčně plochou nohu. Uvažovala jsem o barefoot, že si tu klenbu srovnám. Dotaz jedna: je to vůbec možné si srovnat příčnou klenbu? Dotaz dva: to se mi ta krutě široká noha ještě rozšíří?? Klidně ať se rozšíří v prstech, ale přes ty klouby je to už neúnosné, takže se bojím podle toho co píšeš…

 
bambooska
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 28.07.15 16:15

Taky jsme přešli k barefoot:)

 
Blanduline
Nováček 1 příspěvek 28.07.15 22:24

Ahoj, také bych se ráda zeptala. O barefoot slyším poprvé. Bydlíme ve městě a pohybujeme se téměř pořád na tvrdém povrchu. Na chalupě dcera běhá bosky, ale to je jen v létě a občas. Jsou takovéto boty vhodné i do města? Stále slýchávám, jak na tvrdém povrchu je potřeba mít nohu pevnou botou před nárazy apod.
Od tří let dcery se řeší její plochá noha. Dostala ortopedické vložky a také nám MUDr. poradil cviky vhodné na procvičení klenby a přenesení váhy na vnější stranu nohy. Cvičení se nedaří - dcera se u toho různě kroutí a mě se nedaří jí motivovat, takže necvičíme. Moje chyba :? Teď je jí 5 a vložky samotné nic nevyřešily ani náznakem, kotníky dovnitř, kolena lehce x, hypermobilita kloubů…

 
Zuzaja
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 28.07.15 23:07

Zajímavý tip, dík za předání zkušenosti. Já barefoot nenosím, ale po letech nošení bot s bytelnou podrážkou nosím cca 3 roky zdravotní boty s mnohem tenčí podrážkou. A od té doby mě nebolí zborcená příčná klenba. Zborcená je pořád stejně, ale nebolí. Chodím v těch botách normálně po městě i v terénu.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 28.07.15 23:35

Deníček se mi líbil. TAky bych poprosila o info, kde jsem sbírala vědomosti, popřípadě odkaz, kde botky nakupujete. Ráda bych si při nejmenším o této problematice něco přečetla z důvěrných zdrojů.

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 29.07.15 08:00

@Adinka_2012 Děkuji. To vše v deníčku bylo, ale bylo mi to administrátory smazáno. Napíšu Vám SZ.

Příspěvek upraven 29.07.15 v 08:00

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 29.07.15 08:12

Pro Anonymní máš nohy podobné fotce, kterou přikládám? (ty první nakreslené) Spíš mě napadá vybočené palce.
Určitě se ti budou rovnat prsty a palce. Tipnu si, že příčnou klenbu by sis srovnat mohla. S rozšířením přes klouby se ti zeptám zkušenějších.

Příspěvek upraven 29.07.15 v 08:14

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 29.07.15 08:48

Pro Anonymní: Tak pokud máte příčně plochou nohu, tak by se Vám noha naopak měla spravit a zúžit. Měly by Vám zmizet občasné bolesti klenby (pokud máte) a celkově by se Vám v barefootových botách mělo lépe chodit. Já bych to ve Vašem případě zkusila.

Ještě Vám zkusím najít odborné články na toto téma.

Nemohu Vám poslat soukromou zprávu, když jste anonymní. Zkuste mi napsat.

A zkusila bych kontaktovat p. Lukáš Klimpera (z Ahinsa shoes), mohl by Vám hodně poradit.

A zkusila bych nejdříve Vivobarefoot Ultra http://www.vivobarefoot.cz/vyhledavani?…

Příspěvek upraven 29.07.15 v 09:09

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 30.07.15 07:10

Jo, i já mám podobnou zkušenost, synovi se nohy lepší

 
lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 30.07.15 22:23

Chtěla jsem zkusit barefoot, ale zatím zůstávám u Crocsu(žabky mám stejné jako vy ;) ). Na pražských chodnících se bojím, že z bosích bot mě budou bolet nohy :think: :nevim:. Crocsík je pohodně měkký a široký, takže prsty neutlačuje.

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 31.07.15 09:54

Zdravím a gratuluji ke srovnání nožiček. nevím, zda my jsme výjimka, ale na dcerku bych si musela tyto botky asi šít :) Má úzkou a dlouhou nožku, že do jedné botky barefoot by strčila obě dvě. Má chuděra vpáčené kotníčky a ploché nožky…Hodně ji nožky bolí a já nevím, jak ji pomoci. :,(

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 31.07.15 17:51

@mamaho a zkusila jste Skeanie? Ty jsou úzké a u nas taky moc oblíbené! Jsou to ty bílo-růžové ;)

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 31.07.15 17:57

@lemanka jo, Crocs sexy flip jsou super! Jinak ostatní Crocsy jsem prodala - bolely nas z nich nohy.
To je stejný argument jako od me tchyně.. Ony by si nohy zvykly, ano, nejspíš by vás nohy tyden bolely, ale pak uz by to byla příjemná masaz.

 
lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 31.07.15 18:20

@Martooni Jasný, barefooty ještě promyslím, věřím, že bych si zvykla. Nemáš tip na nějaké hezké podzimnězimní barefootky bez šněrování(typ chelsea bot)?

 
Fufy
Stálice 67 příspěvků 31.07.15 21:39

Také bych byla moc vděčná za informace a odkazy, kde botky koupit. Mám pocit, že ort. vložky a občasné chození naboso zrovna nepomáhá..

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41401 příspěvků 3 inzeráty 01.08.15 15:32

Barefoot jsem taky přišla na chut. I v Praze. Ale deníček mi přijde takový o ničem. Všichni nadšení a dál… :nevim:
Mě štve, že se nedá nic moc sehnat ve velikostech 30-35. BOty, které vypadaj jako boty pr lidi, ne pro E. T.

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 02.08.15 12:58

@Lama Lama v deníčku jsem měla napsáno jaké boty a kde kupujeme, kde najdete informace apod., včetně odkazů. Vše mi bylo administrátory smazáno.. proto je deníček nyní o ničem…

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41401 příspěvků 3 inzeráty 02.08.15 13:19

@Martooni aha. tak to jsou trotlové

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41401 příspěvků 3 inzeráty 02.08.15 13:22

Respektive asi chápu, proč mazají odkazy, ale nemá to fakt cenu publikovat bez nich

 
stran
Stálice 98 příspěvků 13.04.16 20:17

@Martooni
Dobrý den, a mohla byste i mi poslat info, co vám bylo z deníčku smazáno? Začínám taky uvažovat o barefoot, ale pořád nejsem uplně rozhodnutá..
Proč váhám - mám jedny tenisky a ty mají už hodně tenoučkou podrážku, k tomu jsou dost široké, prostě mé nejoblíbenější boty nazouváky, maximálně pohodlné.
Ale nedávno jsem šla se synem z dost prudkého kopce a on byl na odrážedle a chtěl mi ujet, já se musela dost naráz rozběhnout, abych ho chytla a při tom rozběhu jsem došlápla patou na dost ostrý kámen - a pata mě bolela asi půl roku! Opravdu jsem cítila bolest uvnitř té paty, ted už je to dobré.
No a u barefoot to musí být asi ještě horší, ne?
Nicméně uvažuju o tom kvůli své dceři, od dětství má problémy s plochou nohou (je nedonošená, byla lehce hypotonická a je celkově taková slabší… trochu se hrbí, má ploché nohy, nožičky do X, vbočená kolínka). Ted je jí 5 let, v létě se mi zdá o něco lepší, snažíme se jezdit na kole a být hodně venku, chodit boso po trávě, ale přes zimu je to děs.
Já sama mám hallux (takovou tu velkou kost u palce u vnitřní strany nohou), ploché nohy až tak ne, ale nosím pořád doma ortopedické papuče, neumím si bez nich představit život, jak třeba vařím, peču a myju nádobí a v podstatě stojím u sporáku a linky i 4 hodiny vkuse, tak jak stojím bosa, bolí mě strašně nohy. Musím mít ty papuče..
Takže pořád tak nějak váhám, jestli je to opravdu to pravé…
Prosím vás tedy o poslání více informací, jestli teda máte čas, jak ne, tak se omlouvám, že vás s tím otravuju, zkusím si něco najít sama.
U vás se mi líbilo, že jste tu dala opravdový pozitivní příklad změny k lepšímu, to jsem ještě nikde nenašla.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama