Naše cesta za díťátkem

Snažení

Rozhodla jsem se sepsat, jak probíhala a probíhá naše cesta k miminku, protože sama jsem byla ráda za jakékoli ucelené informace.

V únoru 2013 mě přítel požádal o ruku a začali jsme plánovat svatbu. Vždycky jsem se chtěla vdávat v září, takže termín byl jasnej.:-)

Po miminku toužím, co jsem plnoletá, antikoncepci jsem v té době už dva roky nebrala, takže jsem na snoubence začala v červnu dělat oči, že bychom mohli začít pracovat na miminku už před svatbou… A tak jsme začali.

Na svatbě jsem ještě těhotná nebyla, ale nevadilo mi to, měli jsme v plánu dlouhou svatební cestu v zahraničí a byla jsem si téměř jistá, že se nám zadaří tam. Nezadařilo… a najednou bylo jaro.

Na jaře 2014 jsem šla na pravidelnou prohlídku ke gynekoložce a mezi řečí jsem se zmínila, že se snažíme o dítě už téměř rok. Doporučila mi kyselinu listovou a nestresovat se (oblíbená rada, kterou jsem od té doby slyšela v x různých obměnách asi milionkrát). Protože jsem začínala mít strach, že se se mnou něco děje, můj už tak dlouhý cyklus (cca 35 dní) se stresem ještě prodloužil, klidně i na 45 dní. V květnu jsem nastoupila do nové práce a cyklus se vrátil do normálu. Sex se pro mě stal povinností, chtěla jsem dodržet doporučení - každý druhý den - ale nekorespondovalo to s mým tělem a tohle dilema (co když zrovna teď ovuluju? musíme na to vlítnout!) mě vyčerpávalo.

V létě se narodilo miminko mojí blízké kamarádce a já začala být vážně nervózní, že nejsem zdravá. Přičítala jsem to braní antikoncepce v mládí, zánětům močového měchýře, na které trpím, chození naboso… všemu. Tak jsem šla znovu k doktorce, ať mi udělá testy. Udělala mi hormonální profil a ultrazvuk a řekla, že ovulaci mám a že by doporučila další postup konzultovat v CARu. Doporučila Repromedu. Probrala jsem to s manželem, který byl pro, a objednala jsem ho do Repromedy na spermio. Byl začátek listopadu 2014.

Na výsledky spermia jsme čekali cca 14 dní. Na konzultaci šel muž sám a volal mi úplně zničený, že je problém na jeho straně, že jsou výsledky katastrofální a jediná možnost je IVF, případně adopce. Byla jsem v šoku, musela jsem utěšit jeho a sama to nějak ustát. Poplakala jsem si tajně a před mužem byla pozitivní a držela jsem se.

Když opadl po dvou dnech největší šok, objednala jsem nás do Repromedy na vstupní vyšetření, zároveň jsem poslala manžela k urologovi, protože mi vrtalo hlavou, jak může mít tak mladý, zdravý a sportující člověk takové výsledky. Urolog mu zjistil varikokélu a navrhl operaci. Byl konec listopadu a operace naplánovaná na druhý týden v prosinci. V Repromedě se netvářili moc nadšeně, když zjistili, že jednáme na vlastní pěst, říkali, že i kdyby se výsledky zlepšily, pořád to nebude dost na přirozené otěhotnění. Nicméně se rozhodli zatím udělat moje testy, společnou genetiku a počkat, jak dopadne operace.

25. prosince jsem měla druhý den cyklu, takže Vánoce neVánoce, šla jsem do Repromedy na krev kvůli hormonálnímu profilu.

První týden roku 2015 jsem šla na další krev - placený výkon (660 korun) - jedná se o zjišťování rezerv vaječníků, jestli jsem to dobře pochopila.

22. ledna si jedu pro výsledky, vezmou nám krev na genetiku a zároveň máme druhou konzultaci s panem primářem ohledně dalšího postupu.

Manželova operace dopadla dobře, ale ošetřující lékař mu dal spermio žádanku až na květen, dřív prý nemá cenu testovat, zda se něco změnilo, takže nám do prvního IVF rozhodně zbývá několik měsíců. Paradoxně se náš sexuální život vrátil do normálu, už nepřemýšlím, jestli náhodou neprošvihnu nejplodnější čas.

22. 1. 2015 - hormonální profil dopadl dobře, bohužel se povedlo odebrat jen málo krve (já trubka jsem málo pila) a nemám výsledek štítné žlázy, ale prý předpokládají, že bude v pořádku. Výsledek rezervy vaječníků: mám je „nabitý“ a když jsem se zeptala, jestli je to dobře nebo ne, tak prý je, ale budeme muset být hodně opatrní při případné stimulaci. Pak mi na ultrazvuku ukázali asi sedm folikul (jsem cca tři dny před MS). Vůbec nevím, co to znamená.

Vzali nám oběma krev na genetiku, objednáni jsme na 17. 2. Jinak čekáme - spermio můžem opakovat až v květnu.

17. 2. 2015 - v Repromedě se jen tak mezi řečí zmiňují, že mám syndrom polycystických ovárií. Jsem z toho zmatená, nevím, co to znamená, ale prý asi občas ovuluju a není to žádný problém, protože při IVF se to upraví hormony. Chce se mi křičet, že co když ale bude už sperma ok a zbytečně ztrácíme čas, pokud neovuluju. Nikdo mi na to nic moc neřekl, pořád jen že jsme mladí a máme čas a uvidíme po květnových výsledcích.

Po tomhle následovala dlouhá pauza bez návštěvy Repromedy. V této pauze otěhotněla snad každá ženská v okolí. Na jednu stranu úleva, že nemusím nějakou dobu nic řešit, na druhou stranu vztek a beznaděj. Podle toho, jak jsem se zrovna vyspala. :-)

11. 5. 2015 - manžel odvezl, „vzorek“ na spermiogram a kultivaci (kultivaci jsme naštěstí nemuseli platit, hradí ji VZP, pro samoplátce 1500 až 2000 Kč). Pro výsledky si jedeme 2. 6. Doufám, že stimulace začne kolem 13. 6. Těším se a bojím zároveň.

17. 5. 2015 - velká deprese, opití, kocovina a další deprese. Rozhodnutí, že se musím psychicky i fyzicky srovnat a připravit.

18. 5. 2015 - zakoupeny rakytníkové přípravky pro lepší imunitu, intimní olej od Saloosu, který mi pomáhá proti kvasinkám a zahájena měsíční kúra zdravé výživy, střídmého pohybu a dělání radosti sobě a lidem, které mám ráda.

2. 6. 2015 - další návštěva Repromedy, jako na potvoru přišla MS o 14 dní dřív. Výsledky spermia lepší, ale pořád dost špatné. Odebrány vzorky krve na pohlavní choroby. Řekli jsme, že chceme jít do IVF. Navrhli nám i PGS. Vyčíslena předběžná suma - 31 tisíc. Podepsány papíry. Čekání na MS.

8. 6. 2015 - rozhodnuto, do PGS jdeme, doba se sice protáhne, ale úspěšnost by měla být vyšší. Pořád čekáme na MS.

18. 6. 2015 - vydupala jsem si vyšetření štítné žlázy a prolaktinu - vyšly hraniční hodnoty. IVF to údajně nijak nevadí.

8. 7. 2015 - konečně jsem se dočkala první stimulace. První injekce Gonalu F, zbytek se chladí v ledničce. Platím 1550 Kč. První kontrola v sobotu 11. Věřím a doufám, že i kdyby se první IVF nepodařilo, budeme mít aspoň mražáčky na KET.

11. 7. 2015 - po minimálních dávkách Gonalu (75 jednotek, kvůli PCO) se na kontrole zjišťuje, že se nic neděje a je třeba zvýšit dávku na 125. Další kontrola v pondělí 13.

13. 7. 2015 - konečně rostou. Kontroly pro jistotu po dvou dnech, musíme opatrně. Trošku mě bolí břicho a jsem unavená, ale nic hroznýho.

15. 7. 2015 - folikuly pořád rostou, mám jich asi 16 větších a spoustu menších, ke Gonalu se přidává Cetrotide, kterej snáším o poznání hůř. Po aplikaci svědění a velkej flek. Prý je to normální, tak zatnu zuby a držím. Doktorka je spokojená a já taky. Platím za další dávku Gonalu a za Cetrotide (1700 korun). Další kontrola v pátek 17. a v sobotu nebo v pondělí odběr. Bojím se a zároveň se nemůžu dočkat.

17. 7. 2015 - na kontrole je všechno v pořádku, domlouváme se na odběru v úterý 22. 7. Folikul je kolem třiceti. Vyfasuju dvě injekce Decapeptylu, které si mám píchnout v neděli v 9 večer. Pořád je mi docela dobře.

20. 7. 2015 - odpoledne a večer před odběrem je mi poprvé šoufl. Bolí mě vaječníky jako při menstruaci, jenom stokrát víc, bolestí nemůžu chodit, tak ležím a fňukám. Mám strach, protože o podobné bolesti před odběrem jsem neslyšela ani nečetla, zastihla mě nepřipravenou a straším sama sebe, že to znamená, že všechna vajíčka praskají. :-) Jsou tropická vedra, což mi na náladě nepřidává. Před půlnocí se naposledy napiju a pak brečím strachem a bolestí, muž mě uklidňuje a nakonec usnu.

21. 7. 2015 - den D. Vstávám dřív, než zvoní budík, oblíknu se, čistím zuby (a vyšiluju, že se nesmím napít ani trošky vody:-)), věci jsem měla nachystané den předem. Důležitá je občanka, kartička pojišťovny, já jsem byla ráda i za deodorant a slipovky. Jinak si neberu noční košili ani pantofle, dostanu erární (příště bych si vzala svoje pantofle nebo ponožky, byla mi zima od země).

Do Repromedy máme přijet na osmou, jsme tam chvilku před půl. Než se nadějeme, sestřička nás odvádí a rozděluje, ani jsme si nestihli dát pusu, to mě mrzelo. Sestřička mě usadí na pokoj, já se převlíknu do erární košile a čtu si. Krátce po osmé dorazila další paní, byly jsme dvě na pokoji pro čtyři. Kolem půl deváté nasazuju čepec a sestřička mě odvádí na sál.

Představovala jsem si, že bude větší.:-) Byla to malá místnost plná lidí s rouškama. Nikdo mi nic nevysvětloval, připoutali mě ke křeslu, abych nespadla, najednou se kolem mě začala motat paní anestezioložka, pořád něco švitořila a ptala se, jestli mám nachystaný sny, najednou mi napíchla žílu, řekla, že mi bude možná trochu mravenčit v krku a kdyby to bylo nepříjemný, mám říct… Mravenčení si ještě pamatuju, pak jsem se vzbudila v posteli, na hodinách bylo 9:15. Naprosto bez bolestí, hned jsem si sedla na postel.

Kolegyně mě hned okřikla, ať si lehnu… Tak jsem si lehla a zase spala.:-) Kolem desáté jsem se vzbudila a už tam nebyla. Sestřička mi donesla jídlo a pití, já jsem to do sebe naházela a pak mi začalo být špatně. Mezi tím jsem volala manželovi, že žiju a pořád se vyptávala sester, jestli už můžu jít. :-)

Bolest v břiše se stupňovala, nevím jestli sama od sebe, nebo tomu pomohla bageta, kterou jsem následně vyzvracela do záchodu. Poprosila jsem sestřičku o Ibalgin a než mě pustili, byla jsem střídavě ve sprše a na záchodě. :-D Potom jsem se oblíkla, změřili mi tlak a pustili mě za mužem. V čekárně jsme cca 20 minut čekali na doktorku, nevydržela jsem ani sedět, jak to bolelo, ale nějak jsem to přečkala.

Vajíčka mi odebíral doktor Kafka, ale musel odejít, takže jsme mluvili s doktorkou Krajčovičovou. Řekla, že se podařilo bez problému odebrat 23 vajíček a že se máme rozhodnout, u kolika si připlatíme ICSI. Na místě jsme řekli, že u všech, ačkoli pak jsme trochu pochybovali, kde na to honem vezmem…

Dále nám nabídla metodu PICSI, MACS nebo kombinaci obojího. Rozhodli jsme se pro MACS (vycházel levněji a nebyli jsme přesvědčeni o tom, že to nutně potřebujeme). Zakázala mi všechny radosti (prudké sluníčko, koupání, sport, sex - ten je možný po týdnu - s ochranou). Dostala jsem Utrogestan na 10 dní (0-0-2 vaginálně) a Dostinex na 8 dní.

Moc mě nepotěšila zprávou, že možná bude lepší počkat s transferem až na září místo srpna, ale že jisté to bude až po kontrole 31. 7. Potom jsme konečně jeli domů, já po cestě volala mamce a kamarádce, psala zprávu tchýni. Doma mě jen bolelo břicho, skoro jsem nešpinila, byla jsem jen unavená a manžel se o mě skvěle staral.

Druhý den už byly bolesti poloviční, přesto jsme plánovanou dovolenou odpískali a byli čtyři dny doma (šli jsme na procházku, oběd, do letního kina, koukali na filmy). Druhý den po zákroku jsme měli volat, kolik vajíček zůstalo a kolik se jich podařilo oplodnit. Vajíček zbylo 15 (z finančního hlediska se nám trochu ulevilo :-)) a oplodnilo se 11. V pondělí, 6 dní po punkci, jsme volali, kolik jich přežilo prodlouženou kultivaci, zůstalo jich 6, už čekají v mrazáku na výsledky PGS.

Obecně jsem ráda, že jsem stimulaci zvládala lehce, stejně tak odběr nebyl tak hrozný, za tři dny mi bylo hej a za pět dní už jsem ani nevěděla, že jsem na něčem takovým byla. I tak ale doufám, že bude dost embryí na mrazení a nebudeme muset opakovat celý proces. Teď čekáme, jak dopadne kontrola 31. 7., kde se rozhodne o termínu transferu, a jak dopadne PGS (slíbili výsledek do tří týdnů, což je 17. 8.).

Průběžně budu doplňovat, co se děje a jak si vedeme, bude to pro mě takový deníček, abych viděla, jak dlouho cestu už jsme ušli, protože každá návštěva lékaře, každý výsledek, tím vším jsme o krok blíž vytouženému dítěti.

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ibuprofenka
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 03.08.15 07:21

Drzim pěsti at vse dopadne na 1 s hvezdickou!!! :*

Příspěvek upraven 03.08.15 v 07:21

 
Kamilka90
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 03.08.15 07:48

Panejo.. přeju hodně síly! Ale myslím, že za ten boj to stojí… I když byla jsem rozhodnutá, že půju po prázdnnách na umělé ( bylo mi nabídnuto kvůli mimodložnímu), ale sranda to teda není a ted se celkem bojím…jste stateční :)

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 03.08.15 08:16

Držím pěsti ať vše vyjde tak jak si přejete :hug: vubec si to nedovedu představit, o oba syny jsme se snažili okolo roku a čtvrt a stačilo mi to. Ještě jednou přeju ať si k Vám miminko najde brzy cestu! :kytka:

 
sarink
Závislačka 4294 příspěvků 03.08.15 09:01

Moc držím palce :hug:

 
sunshinegirl  03.08.15 09:39

To se pak člověk musí zamyslet, že zatím řeší „jen“ finanční stránku věci při případném otěhotnění a „jen“ zda nebude mít znova ZT. Snad otěhotním stejně rychle a přirozeně jako poprvé, protože tohle je prostě strašné, čím musíš vším projít. A já a pár holek okolo, které možná občas trošku neprávem věší hlavu nad velkými problémy teď vidíme, že jsou i problémy obří.

PS: Při prvním těhotenství jsem si myslela, že je velký problém, že ležím často v nemocnici a je mi hrozně zle. Po ZT jsem zjistila, že to byl „jen problém“, velký problém je ZT. A po tomto deníčku zjišťují, že ZT je velký problém, ale obří je, když je problém otěhotnět.

Hodně štěstí, ať se zadaří…

 
Tarani
Závislačka 2710 příspěvků 03.08.15 09:49

Moc držím pěsti ať to vyjde hned na poprvé! To nejzajímavější máš zatím před sebou-čekání na // to jsou teprve nervy :hug: :mrgreen:
Nám vyšel 3 ket po 8 měsících návštěv caru, takže celkem rychle.

 
down
Kecalka 374 příspěvků 29 inzerátů 03.08.15 10:41

Drzim moc a moc palce.. :srdce:

 
Kačka1982
Povídálka 20 příspěvků 03.08.15 10:52

Moc držím palce aby to brzy vyšlo! ;)

 
domca.f.89
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 03.08.15 11:23

Já Vás obdivuju, myslím, že tohle je opravdu něco hrozného, hlavně po psychické stránce. Přeju hodně štěstí a myslím na Vás.

 
skubanek 86
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 1 inzerát 03.08.15 11:42

Držím moc palečky :hug: procházeli jsme tím také v Repromedě, tak nějak trošku vím, jak se cítíš a jak to vše člověk prožívá. Proto posílám hodně síly a pevné nervy. Určitě vše dopadne dobře :hug:

 
nellyssa  03.08.15 13:26

Přeji ať se to vydaří hned napoprvé a vaše přání se splní a budete se těšit na příchod vašeho uzlíčku! :hug:

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 03.08.15 15:00

Přeji moc a moc štěstí. Při čtení deníčku si uvědomuji, jak moc lehké jsme to měli. Držím palečky, ať to co nejdříve vyjde.

 
Janinka 88
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 03.08.15 15:50

Moc Vám držím palce, určitě to zvládnete! :srdce:

 
sweet_strawberry
Povídálka 41 příspěvků 03.08.15 16:52

Držím palce, ať vám všechno dobře dopadne. Trochu si teď vyčítám, že když se mi podařilo neplánovaně otěhotnět, říkala jsem si, že to mohlo ještě tak rok, dva počkat.. když člověk vidí, jaké s tím mají ostatní problémy (a že jich není málo).. vůbec si nedokážu představit, co prožíváte. Přeju, aby se na vás miminko co nejdřív usmálo :srdce:

 
Lucisek87
Kecalka 248 příspěvků 03.08.15 17:09

Když čtu váš článek, tak si říkám, jaký je dar mít dítě přirozenou cestou, to si člověk ani neuvědomí. Obdivuji vás za to, co jste všechno už podstoupili a moc držím pěstičky, aby se některé z embryí ujalo a narodilo se vám krásné zdravé miminko. :)

 
Boubik
Nováček 9 příspěvků 03.08.15 20:49

Máte můj velký obdiv, co jste všechno zvládla a držím palce ať to vše dobře dopadne :)

 
Verka1983
Nováček 5 příspěvků 03.08.15 21:06

Moc drzim palce :hug:

 
JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 2 inzeráty 03.08.15 22:58

Obdivuji. Také máme jít na umělé, ale po přečtení deníčku, co nás čeká se víc přikláním k adopci :D.

Držím Vám palce, ať máte brzy děťátko!!! :*

Příspěvek upraven 03.08.15 v 22:59

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 04.08.15 08:43

Držím palce :hug: :hug:
Je mi strašně líto, že máme tak hloupé zákony, že zdravotní pojišťovny proplácejí nákladné léčby vězňům a nepracujícím menšinám, ale lidé, kteří se jen snaží mít dítě (tedy založit rodinu a obohatit stát o další pracující občany), se musí zadlužit… Svět je nespravedlivý :,(

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 04.08.15 09:31

@JaPaS2 Ahoj, on ten proces adopce taky není žádná procházka rajskou zahradou.:-) Ale chápu, pokud se to dlouho nebude dařit, taky podáme žádost.

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 04.08.15 09:33

Všem díky za podporu, jsme zatím na začátku, tak to vidím docela pozitivně.

 
pepef
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 05.08.15 14:29

Držím palečky, ať je vše ok, též si jsem si pro sebe psala, ale jelikož se snažíme již 6 let, nás to přestalo bavit, již jsme vystřídali 2 CARy a teď jdeme naposlední pokus 9.tý do Repromedy, tak doufám, že pro obě dvě to bude ta správná volba, já jen musím na PGD, mám špatnou genetiku. Držím pěsti a palečky :*

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 05.08.15 15:01

@pepef tak to je mi líto, to už by mě asi taky nebavilo psát. Teď jsem ráda, že mám všechno zaznamenaný, už kvůli tomu, že když jsem zjistila, že musíme na IVF, vůbec jsem nevěděla o čem je řeč a ráda jsem si četla podobné deníčky. Tak ať to výjde!

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 05.08.15 15:03

Jinak už známe výsledek PGS, tři embryjka jsou zdravá, dvě špatná a jedno ještě musíme probrat s doktorkou. Docela fajn výsledek si myslím.:-)

 
pepef
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 05.08.15 21:13

@Netaneta držím co mám, ať ta zdravá jsou ta pravá :palec: :potlesk:

 
Lenka 80  05.08.15 22:04

Drzim pesti :-) prosla jsem si tim 3×.taky v repromede.ani jednou se nezadarilo.ale ty budes mit urcite vetsi stesti. tesim se na dalsi denicek s dobrym koncem :-)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26521 příspěvků 06.08.15 21:48

Drzim palecky, vim co to je za nervy, hlavne to cekani na //,ale to vy date v pohode a urcite se zadari-drzim :palec: :palec: :palec: :palec: :kytka:

 
katy17
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 1 inzerát 06.08.15 23:25

17 je šťastné cislo a já má narozeniny 17.8. Vyberu si proto své přání a použijí ho na vás…vyjde to urcite. :hug:

 
blondska
Povídálka 28 příspěvků 10.08.15 22:38

Držím moc pěsti ať se Vám zadaří hned na poprvé! Podobný příběh mám už za sebou a IVF se nam povedlo, ale pak bohuzel v 6+3 tt nám přestalo bít srdicko, takže potrat a 3 měsice čekat. Teď už mám po KET a opet čekam až budu moc testovat. Snad se už zadari. :-) Bud silná a brzy se dočkáme!

 
kat kat
Ukecaná baba ;) 2472 příspěvků 11.08.15 17:35

Ty sis opravdu píchala dva dny před punkcí Decapeptyl? nebo ses upsala a měl to být Pregnyl /Ovitrelle? Tak či tak přeju, aby to klaplo!! :palec:

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 11.08.15 18:10

@kat kat ahoj, teď nejsem doma, abych se podívala do papírů, ale když se dívám, jak ten Decapaptyl vypadá, tak si myslím, že to bylo stopro ono. Ani jsem to nedostala v origo krabičce, jen ty dvě zatavené injekce. Proč?

 
Incola
Nováček 7 příspěvků 15.08.15 08:49

:kytka: Hodně síly!!!Jste úžasná a je dobře, že to popisujete..hodně ženám to pak může pomoci k rozhodnutí jít na umělé. Moje velmi dobrá kamarádka se snaží skoro dva roky a nemá pořád odvahu jít..bojí se výsledků. Dám jí odkaz, ať si přečtě Váš článek.

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 15.08.15 22:42

Držím palce, ať to klapne.

Nikdy jsem tolik vajíček neměla, ale myslím, že ta bolest břicha nebyla v pořádku. :mavam:

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 16.08.15 09:35

@Capelucita ahoj, děkuji. Já to neřešila, když to pak dopadlo dobře. Kdybych musela podstoupit IVF znovu, určitě bych se lékařům svěřila a chtěla zkusit něco jiného. Naštěstí my ženy vydržíme snad všechno. ;)

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 16.08.15 14:26

@Netaneta to mi povídej.

 
Lalunta
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 21.08.15 21:48

@Netaneta Úplně mi to připomíná moje druhé IVF. V den odběru jsem skoro nemohla chodit, jak mě to bolelo. Odsáli mi 30 folikulů a vajíček bylo 24, 21 k oplození. Takže podobný počet jako Ty - a s tím souvisí i ta bolest, která mi úplně odešla až tak třetí den. Je to naprosto normální. V podstatě si myslím, že jsme měli náběh na hyperstimulační syndrom, proto ten Dostinex po odběru a Decapeptyl místo Ovitrelle.

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 01.09.15 16:32

Všem bych chtěla říct, že jsme měli obrovské štěstí a povedl se první pokus. Zdaleka není vyhráno, ale jsme na dobré cestě. Jsem 4+4, embryjko je, kde má být, a doufám, že tam vydrží alespoň do dubna. Děkuju za podporu a držím palce všem, kdo si procházejí tím stejným. :srdce:

 
Veverka X
Ukecaná baba ;) 2109 příspěvků 08.09.15 17:00

@Netaneta Moc pěkně napsaný deníček :).

Jsi velmi statečná! Držím Ti palce, ať se do dubna drží :kytka:.

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 01.12.15 16:18

Páni…deníček jsem četla dnes a musím jen obdivovat za tolik síly a odhodlání…
Doufám, že to vyšlo…

 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 01.12.15 21:15

@Klanel ahoj, vyšlo, jsem v 18. tt, snad to dotáhneme do konce.:-)

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 04.12.15 15:38

@Netaneta Tak to mocmoc gratuluji :-) A držím pěstičky, ať má vše hladký průběh :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama